Už vážně nemůžu!

O životě
  • ewicka18
  • 23.10.10

Chtěla bych vám povyprávět můj životní příběh.

Ahoj, takže začnu pěkně od začátku. Je mi 18 let a s přítelem čekáme v březnu miminko. Bylo to celý neplánovaný, ale když jsem zjistila, že jsem těhotná, rozhodli jsem se, že si mimčo necháme :)

Ze začátku bylo všechno fajn, akorát mě nebavilo poslouchat narážky mojí rodiny – zníčíš si život a podobně… Když ale viděli, že jsem se rozhodla mimi si opravdu nechat, po nějaké době to ustalo a mamka se dokonce začela vžívat do role babičky. Přítel by zpočátku taky moc fajn, věděla sem,že tu pro mě je a že mě vždy podrží.

Jenže poslední dobou se začal chovat velmi zvláštně. Zavolá mi např. v půl 2 že už za mnou jede a přijede až v půl 6 a to mu cesta trvá pouhých 30 minut, max 45 když jsou zácpy. Když mu volám, neobtěžuje se to ani zvednout a když to zvedne mluví se mnou jako by mu to bylo na obtíž.

A když jsme se tenhle týden dozvěděli, zda čekáme holčičku nebo chlapečka, tak jsem mu celá štastná volala, že je to holka, protože holčičku jsem si moc přála a on jen hmmm… radši bych chtěl kluka :( Už jenom tohle mě hodně zklamalo. Jenže když jsem si s nim o tom chtěla promluvit, bylo mi řečeno, že je rád že čekáme holku, že má radost, takže vážně už nevím, co si mám myslet.

No a včera moje trpělivost přetekla, když mi v 8 večer řekl: „Skočím jen za šéfem, něco potřebuje.“ Tak říkám: „Ok v kolik přijdeš? A on: "Do půl hodiny jsem zpět.“ Šéf od nás bydlí pouhých deset minut a frajer přišel až v půl 11 v noci, takže samozřejmě jsem už byla hodně naštvaná a říkám mu: „Kde jsi byl? Cesta ti trvá 10 minut.“ Tak mi řekl: „no a co jako?“ :(

Vážně už nevím co mám dělat:(

Do toho mám strašněj strach z porodu. Nesnáším bolest a nevím, zda mi na požádání
povolí císařský řez :(

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 23.10.10 16:08

Manžel chtěl víc holku a po velkém utz byl trochu přešlý, že to bude kluk, ale tak to jsou nějaká očekávání, kdo je nemá, tomu je líp. A partnerský stav přece není souznění srdcí a myslí, každý chce trochu něco jiného. Ale ten druhý by ho měl chápat a když jeho partner nemůže mít to, co chtěl, tak ho nějak podpořit.

Myslíš, ze císař nebolí? :lol: Při normálním porodu to sice bolí, ale pak se mimino narodí, maximálně tě trochu pozašívají a je po bolesti. Ale víš jak bolí rozříznutý břicho? Já naštěstí ne a zažít bych to nechtěla, protože to už bolí POTOM, co se narodí miminko, bolí to zpočátku tak, že třeba ani nemůžeš nakojit svoje miminko, že se o něj nemůžeš postarat, že ho nemáš u sebe a to mi přijde mnohem, mnohem horší. Porodit je naprosto normální věc, strach ti ji akorát ztíží a zkomplikuje

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 23.10.10 18:14

Ewicko-je to všechno rychlé,neočekávané a partner je jistě také mladý a nejspíš zaskočený.Pokud víš,že je to ten pravý,tak měj trpělivost,on dozraje.Ty budeš maminkou,takže to všedchno bereš rozumněji,zod­povědněji.

Je to nyní složité období,ale to miminko za to stojí a uvidíš,že jednou vám malá přinese do života hodně radosti.

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 23.10.10 18:17

Jinak porod bolí-když jsem byla těhotná,také jsem měla hrůzu z porodu-ale snažila jsem si říkat,že nyní už to nezměním,porodit musím a každá varianta je bolestivá.Vzpomínám na pocit,když se za mnou zavřely dveře porodnice,měla jsme pomalu husí kůži,jak jsem se bála.Prostě jsem si říkala,že to nějak přetrpím.Rodila jsem dvakrát,ani o jednom porodu neříkám,že to byl nejkrásnější zážitek,ani jsem nezažila situaci,jak maminky říkají,že po porodu se na bolest zapomene.Neza­pomene,je to pořád v hodně živé paměti-ale kdybych dnes měla rozhodnout o počtu dětí / tzn. porodů/,tak jdu do toho znova a dvakrát.

 
Jandulka
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 23.10.10 18:23

Evičko, a kolik je příteli roků? Jestli je v podobném věku jako ty, tak si myslím, že to na něj začíná celé doléhat, přece jen asi ne všichni chlapi mají na to, aby se stali otcem takhle brzo, je to velká zodpovědnost a třeba se mu teď honí hlavou, že jste do toho takhle po hlavě vlítli, že se místo užívání si bezstarostného mládí bude muset starat o rodinu.

Určitě bych na něj moc netlačila, protože tím víc u něj vyvoláš „únikový efekt“. Zkus s ním o tom v klidu promluvit, řekni mu, co bys od něj očekávala a uvidíš, jak zareaguje, víc se tady asi poradit nedá :nevim:.

Záleží taky na tom, jak moc je zodpovědný, jaký vzor a podporu má ve své vlastní rodině, to bych řekla, že hodně ovlivní, jak se k této situaci postaví. Přeju hodně štěstí a ať to spolu zvládnete.

Jinak k porodu - zvládli jsme to všechny, zvládneš to taky, určitě je normální porod lepší než císař, to ti potvrdí snad všichni.

JANDULKA

 
nynynka
Povídálka 22 příspěvků 23.10.10 18:48
Jsem na tom podobně!

Ahojky, hele já jsem na tom hodně podobně..V dubnu mi bude 20, přítel je o 7 měsíců mladší, teprve bude slavit tedka 19. Miminko jsme moc chtěli, ale na přítele to taky začalo poslední dobou doléhat, ta zodpovědnost, konec užívání si a tak. Vždy když někam odchází tak slibuje jak přijde za tak a tak dlouho a běžně chodí i s několikaho­dinovým zpožděním.Pak vyrukuje buď s nějakou nesmyslnou výmluvou někdy ani to ne. Občas je mi jasné, že vyloženě lže, ale dokázat mu to nemůžu. Ale dokud jsem přesvědčená o tom, že nelítá za jinou tak si říkám, že je to ještě dobré.. Většinou se spíš zasekne někde s kamarády, které já nemám v oblibě a než aby to přiznal a poslouchal výčitky, tak přijde radši s nějakou tou výmluvou.Se mnou už nic moc velká zábava není( většinu dne prospím, nebo je mi špatně a jsem protivná, sex už taky není co dřív) tak se mu ani nedivím, mě by to se mnou taky nebavilo…a zas tak necitlivý aby mi to řekl, taky není..Na miminko se moc těší, tak si myslím, že je to jenom dočasná fáze, stejně tak u toho tvého. Ono těm chlapům to trvá, než si pořádně uvědomí co a jak. My teda čekáme chlapečka, kterého si přítel moc přál, ale já myslím, že ten tvůj bude mít radost i z holky až se narodí.. Zkus s ním víc mluvit a říkat mu co tě trápí, a hlavně si to moc neber on to schválně určitě nedělá… Držím palečky :)))

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 23.10.10 20:02

Ahoj Ewicko18, s přítelovým „podivínstvím“ si nelam hlavu, oni prostě tohle všechno kolem těhotenství a miminka ve skutečnosti prožívají víc než my a musí si to chodit „větrat“ ven mezi kamarády apod. S pozdních příchodů si taky nic nedělej, jen si vzpomeň na to, jak i my říkali „přijdu hned“ a trvalo to pár hodin :mrgreen: . Jsou prostě mladí :dance: . Co se týče porodu, já se ho bála taky strašně MOC a taky to pak tak strašné bylo, ale to nic nemění na tom, že odměnou, je ti krásné miminko - kus tebe samé a navíc kus člověka, kterého miluješ - tvého přítele. Od první chvíle se v něm budeš vzhlížet a budeš ho nesmírně milovat a i když na tu bolest při porodu jen tak nezapomeneš, věř mi, že to stojí za to! :palec: A přirozený porod je určitě mnohem lepší, než císařský řez - císařský řez je jak už tu bylo řečeno opravdu „operace“ a hojí se to opravdu déle a více to bolí (jen z doslechu, já měla přirozený porod). Přeji Ti hodně, hodně štěští (to největší máš teď už v bříšku) a taky hodně trpělivosti s přítelem a ať všechny překážky zvládnete s nadhledem :wink: Měj se krásně :-) Ahoj :mavam: , Liv :srdce:

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 23.10.10 20:09

Jo a Nynynko přidávám se do klubu „podobných“ :palec: :mavam: . Otěhotněla jsem, když mi bylo devatenáct (letos v březnu 20), porodila jsem letos v květnu a přítel slavil 19 až v červenci :-) Určitě to i ty i Ewicka zvládnete tak skvěle jako my a budete se těšit z miminka :-) (Ewicka zatím nenapsala, jak starý je její přítel :nevim: ). Ahojjj :pankac: :mavam:

 
Noebi  23.10.10 20:29
Ahojky

Evíku,mě je o rok víc jak tobě,ted v září mě bylo 19 a 14 dní na to jsem zjistila že jsem těhotná…moc jsem mimi chtěla,ale přítel byl tak trochu skeptický v tomhle,prý co škola a tak,ale když se mu to rozleželo v hlavě tak to přijal a už se moc těší :) stejně tak rodiče,taky byli vyjukaní ale nakonec to přešlo a jsou rádi a pomáhají mi.TEd se u mě objevila menší komplikace s děložním čípke,nějaké nesrovnalosti na cytologii,tak mají všichni strach,včetně mě.Z porodu mám taky vítr stejně asi jako kaýdá prvorodička :D Ale nevboj se,na konci tě čeká takovej krásnej uzlíček :) s tím přítelem,zkuste si jen tak v klidu sednout a probrat situaci,hlavně co se týče budoucna, a uvidíš jak bude reagovat nebo se chovat.Pokud se na otce necítí at to řekne rovnou,ale na potrat nechod!!!!!! Držím palečky

 
miska.03
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 3 inzeráty 23.10.10 21:44

Ahojky!
Já si myslím, že když se tohle stane tak by měl být člověk rád, že se to narodí v pořádku a vše bude v klidu. A na pohlaví uričtě nezáleží. Já jsem takový štěstí bohužel neměla a o naše miminko jsme přišli v 9.týdnu :cry:

Od zítřka už jen vzpomínka. Dnes jsem byla na UTZ. Doktor mi oznámil, že tam jsou zbytky zárodku. Zítra musím na umělé přerušení. Je to hrozný pocit jak, když něco končí. Jsem na dně. Nedá se to ani popsat!

 
Michaelakkk  23.10.10 22:00

Vždycky když si čtu takovéto deníčky musím se smát těm problémům co máte… nemyslím to nikterak zle, dál t raději rozvádět nebudu…

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 23.10.10 23:07

Ewicko - trpělivost. vydž, ono je to taky těhotenství tohle mi muž dělá často- řekne že už jede,staví se u koley, ten něco potřebuje a jsou z toho čtyři hodiny. když chce něco séf, tak se ani neptám, kdy dorazí- jak to má vědět, jestl ito bude na pět minut nebo na hodinu…

my jsme v těhotenství taky podrážděnější - muž se v tomto těhotenství bál otevřít pusu, bo jsem ho pravidelně seřvala - a fakt jsem si myslela že mám pravdu :D

hlavně si to vyříkejte- at to o sobě vzájemně víte, a neboj, po porodu to zmizí!

pa

har.

 
ewicka18  23.10.10 23:40

Ahojky holky všem moc děkuju za podporu a snad to nějak zvladnu :) příteli bude 24 :-)

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 24.10.10 09:07

Evičko, o císař si rozhodně dobrovolně neříkej…! Vím, o čem mluvím… Porod je sice krásný a bezbolestný, ale pak trpíš jako zvíře a jsi zoufalá z toho, že se nemůžeš pořádně postarat o mimčo, jak Tě vše moooc bolí! Taky se může zpozdit mlíko a s tím jsou taky pak spojené problémy s kojením… Já se „dala dohromady“ až tak 10 dní po porodu, a ještě teď, měsíc po císaři, jizva i břišní svaly pobolívají…

Jinak s přítelem… Zkusila bych ho přestat tolik hlídat a kontrolovat, vím, je to těžké, taky jsem to v těhotenství dělala a byla podrážděná a protivná, ale je fakt, že s těmi chlapy to těhotenství taky cloumá a potřebují si občas „odpočinout“ od nás - „hysterek“… To bude v poho! :palec: :srdce:

Držím palce!

 
Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 24.10.10 12:04

Vítej ve skutečném životě :mrgreen: Neboj, neřeš, nestresuj, dej mu volnost a pokoj, ať má čas si zvyknout na roli tatínka, chlapům to trvá prostě dýl. A nezapomeň, že u nás většinu zařídí hormony, ale oni to musí všechno sežvejkat mozkem :mrgreen: Starej se o sebe a bříško, sháněj informace, co tě čeká po porodu (věř mi, bude to makačka), choď cvičit, jestli můžeš, plavat, pečuj o sebe. Nevěš se na chlapa, nebo ti uteče. A pečuj o něj spíš míň než hodně.
Porodu se neboj, to zvládneš, ono ti ani nic jiného nezbyde. A císaře na požádání nedělaj, s tím se prostě smiř. Prostuduj internet a udělej si třeba svůl porodní plán a hodně si přečti na webu o kojení. Porodu se bojí snad každá žena a všechny to zmáknou. Držím pěstě a holčička je super! Taky jednu mam :srdce:

 
kocunka
Echt Kelišová 9212 příspěvků 24.10.10 12:59

Ahoj,tak předem bych chtěla pogratulovat k miminku a popřát moc a moc štěstíčka… :kytka:
a musím teda dodat,že všichni mladí kluci nejsou stejní,mě je 19,přítelovi 22 a je úžasnej táta… :srdce: Snaží se mi pomáhat,chodí na přesčasy,abychom se měli dobře… :srdce:

 
Havraní
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 24.10.10 14:41

Háta to napsala naprosto krásně :kytka: :-P ,přesně tak to je,nebudeš to mít asi teď jednoduchý,ale úplně ideální to má asi málokdo,jen o tom nikdo nemluví,počkej až přítel malou uvidí,chlapům to dýl trvá,bude to pak tatínkova holčička,myslím že pro
chlapa není nic lepšího než dcera,mám taky jednu,a je to moje všechno,miluju ji,i když je už v pubertě a je to s ní teď děsný,miluju i svý dva kluky,ale holčička je holčička,tak si uživej bříško,a porod zatím neřeš,šlo to tam půjde i ven…

 
Kika123  24.10.10 16:36
Porod

Evi, porodu se neboj, zbytečně se stresuješ, porodit stejně musíš. Vezmi si k němu přítele nebo mamku, zvládneš to. Rodila jsem 2× a vždycky jsem na bolest zapomněla, šla bych do toho klidně znovu, byl to vlastně krásný prožitek. Když budeš vynervovaná, bude se ti rodit hůř. A císaře nechtěj, stejně se na přání nesmí dělat. Jizva po císaři bolí jak čert ještě dlouho po porodu. Ze spontánního porodu se vzpamatuješ mnohem rychleji!!!

 
hovezinahoubach
Kecalka 271 příspěvků 24.10.10 17:24

Ahoj, netrap se kvůli chlapovi, ono jim to opravdu chvíli trvá. Jinak k porodu.Půl roku jsem měla praxi na gynekologii, přivolávali nás ke každému porodu. Viděla jsem jich mraky a vždy jsem si odnánešela obrovský zážitek.O maminky s SC jsem se starala a bylo mi jich líto. Ty první dny s miminkem jsou opravdu těžké. Já sama se porodu VŮBEC nebála.Přenášela jsem a použila snad každý babský trik pro urychlení nástupu porodu. Nepomohlo nic :-P . Prostě „to“ přišlo samo. Pamatuji si jak jsem s úsměvem na rtech zvonila na porodnici s tříminutovýma kontrakcema. Bylo to v úterý. Rodili jsme v sobotu císařem. Závidím všem maminkám které rodily normálně. mimochodem v mém okolí odrodily všichni do 6 hodin (s nástupem) a považují porod za nejsilnější prožitek. V pozitivním slova smyslu. Držím palce.

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 25.10.10 14:58

To co píšeš je v normě.Je ti 18 let a si těhotná a tvůj přítel je určitě ve stejném věku.Teprve se stáváte rodiči a naplno poznáte co to je být dospělý.Ty nejspíš hned po porodu,nastávající otec to asi pozná později.Chlapy nejsou ovlivněný hormony a tak jim to nejde tak snadno.Navíc mi připadá že žádné problémy nemáte .Ty si jen ted víc citlivá a to je v těhu normální :pankac: Bude to ok uvidíš :potlesk:
Porodu se neboj,já rodila 3×-poprvé v 21letech.2× normálně a ted naposledy akutním císařem.Tak mohu srovnávat.I když porod bolí-tak císař je mnnohem horší,alespon rekonvalescence po něm.Je to prostě operace a péče o miminko je pak o dost náročnější,než po normálním porodu :wink: Strach z porodu je normální a stejně tak nervozita a citlivost v těhotěnství.Přeju hodně štestí a krásné a zdravé miminko :palec:

Příspěvek upraven 25.10.10 v 15:00

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 25.10.10 15:02

Míšo- já myslím, že na 18 let to starosti jsou.
Upřímně, můj chlap mi řekne, že z práce jde za 10 min a přijde za 3 hodiny a to se opakuje pořád a pořád a já bych ho za to nejradši majzla. :-)

Ewičko- hodně štěstí a produ se neboj. Radši bych rodila, než šla na Císař. Tak se zkus poptat po epidurálu?

 
ewicka18  25.10.10 15:31

Ještě jednou děkuju všem moc za podporu 8-)
no ja sem slyšela teda nevim co je na tom pravdy že epidural stojí 6000kč :-(

 
nynynka
Povídálka 22 příspěvků 25.10.10 17:02

Ewicka18 Tak to teda nevím kde, přijde mi to dost přehnaný těch 6000. V praze podolí kde budu rodit chtěj za EPI 500…

 
evicka18
Stálice 92 příspěvků 25.10.10 17:40

no ja budu u apolinaře a nevim teda ptz se mi 6000 zda moc jen sem psala co sem se docetla ale jeste se na to poptam :)

 
Kikija
Echt Kelišová 8426 příspěvků 25.10.10 19:32

No U Apolináře jsem rodila před dvěma lety a nepamatuju se, že by mi říkali něco o tom, že se epidurál platí :think:

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 25.10.10 20:22

Na Kladně je epidurál zadarmo,mají to psané na jejich stránkách :wink: Pohledej na netu porodnice a pak se můžeš přesunout rodit do té správné :pankac:

 
Michaelakkk  25.10.10 21:59

U apolináře se epidurál neplatí…

 
Michaelakkk  25.10.10 22:00

AAladino: mě v 19 letech zemřel přítel a byla jsem v 5 měsíci těhotenství… proto mi přijdou všechny ostatní problémy úplně malicherné…

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 26.10.10 21:10

Míšo- jasně, že jsou horší věci. S Tvýma starostma to vážně srovnat nejde.
Ale na druhou stranu to ber tak, že s Evčou cloumají hormony,je mlaďounká. Neví, co se příteli honí hlavou.

 
wendulkaa
Nováček 5 příspěvků 31.10.10 06:37
...

Ahoj mě je 19let a za týden mám termín porodu!můj chlap to bere až moc dobře je mu23 a už má syna!musim ho pochválit je šikulka mám se jak v bavlnce!budeme mít holčičku Kristýnku a z porodu mám vážně strach ale na cisaře bych nešla!vím jak boli řez do břicha a znovu bych to nechtěla!tobě Evi přeji s chlapem pevné nervi!chlapi musíme brat s rezervou!:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama