Vajo - 10. týden

Těhotenství
  • 28.05.03

Ahoj těhulky, maminky, snažilky i všichni ostatní, čas nám opravdu rychle utíká a tak jsem se dostala k napsání deníčku až nyní. Naštěstí je deníčků tady dost a tak já jen tak docmrndávám, abyste se v mezičase nenudily.

Minulé úterý jsem byla v poradně u paní doktorky, dostala jsem těhotenskou knížku, a paní doktorka se mi snažila vypočítat datum porodu. Byla to hrozná legrace, protože jak jsem už psala nedostávala jsem MS a ve snaze je vyvolat jsem hladce otěhotněla a tak moc nebylo od čeho se odpíchnout. Tak to paní doktorka vyzkoumala z prvního ultrazvuku a napsala tam datum 31.12. - jestli se to vaju podaří, na tento termín vykouknout, tak na jeho narozky budou většinou všichni opilý - chichi :))) Dostala jsem taky plno papírů a rad a taky jsem se objednala na ultrazvuk na 16. června a 17. mám zase poradnu. To už je za necelé tři týdny, takže ten čas opravdu letí jako voda.

Žaludeční nevolnosti mě minulý týden již opustily - možná se zase vrátí :(( a dokonce mám i chuť na rajčata - konečně hurá :))). Včera jsem si koupila první zásobu čerstvého hrášku - to je můj každoroční mor. Sním ho každé jaro přes 10 kg. První kilečko dorazím dnes. Naštěstí můj organizmus si na tyto moje záliby zvykl a nemám následně žádné větší problémy. Můj muž to jen nechápe, protože v Turecku se hrášek jí maximálně vařený a já se svým neustálým chroustáním hrachu mu připadám trochu jak kráva - podle něj syrový hrášek nemá od trávy daleko. Už jsem zahlédla i první melouny, ale ještě si počkám až pořádně zčervenají mňam. Myslím že je to bezva být těhotná přes jaro a léto, kdy je tolik ovoce a zeleniny.

O víkendu jsme s mužíčkem trochu cestovali, v pátek jsem byla pracovně v Praze u klienta a na soudu (dělám v advokátní kanceláři) a o víkendu jsme se vydali do Tachova, kde byl 25. ročník festivalu potapěčských filmů a fotografií. Jelikož se teď v těhotenství nemůžu potápět, jeli jsme navštívit alespoň staré přátele a poznali jsme taky plno nových. Bylo to hrozně bezva dokonce mě jeden kamarád doktor-potapěč tvrdil, že do 5. měsíce se můžu tak do 10 metrů potápět, protože v bříšku je voda a ta tlaky vyrovná. No po mé zkušenosti s vajem, když mělo letět a pak se tak roznemohlo, tak bych ho pod vodu nebrala - ale až trochu povyroste hned dostane ploutvičky - chichi. Teď má již dobrou průpravu potápění v bříšku snad to nezapomene. V neděli jsme jeli ještě na výlet do Mariánských lázní, takže to byl opravdu bezva víkend.

Jinak vajo si asi v bříšku pěkně lebedí, protože si to zařídilo tak, že už od minulého týdne mě bříško trošku povyrostlo a tak asi vajo chce mít trochu víc prostoru na potápění. Připadám si opravdu jak balón - velký popředí a ještě k tomu malý bříško. Zatím není vidět, že jsem těhotná jen, že jsem něco přibrala. Jen můj muž se na mě teď zamilovaně dívá a ten můj bříško-špek hladí a tvrdí jak mi to moc sluší. Naštěstí v kilech to není až tak moc patrné přibrala jsem max. 1,5 kg mám teď 57 a můj strop je pod 70 - tak snad se mi to podaří ustát. Sem tam ale mám větší hlad než obvyhle, snažím se to doplnit ovocem a zeleninkou, ale sem tam se taky neudržím a kousek čokolády slupnu. Minulý týden jsem trochu bojovala se zácpou - 4 dny jsem nebyla a tak mi to dělalo trochu starosti, podařilo se mi to spravit ovocem a jogurty, ale uvidíme, jak to půjde dál. Poraďte mi prosím jaké máte zkušenosti, zda se můžou nějaká přírodní projímadla nebo jak to řešíte vy ??? Vím, že je to trochu intimní otázka, ale patří to přece k těhotenským problémům - děkuji.

Dnes jsem to pojala opravdu především vajově a tak příště napíšu zase něco z dalekých zemí. Moc vás všechny s vajem zdravíme a přejeme hezká bříška a pohodový týden.

Eva a vajo 9tt +2

 Váš příspěvek
 
janice
Kecalka 458 příspěvků 28.05.03 13:45

Ahojky,
já jsem sice „těhotensky“ o dost starší a píšu hlavně ke Kulihráškovi, nicméně moje rada ohledně předcházení zácpy zní:každý den 1 lžíci lněného semínka - nekousat a zapít dostatečně vodou. Když budeš jíst i hodně celozrnného pečiva, vloček, ovoce a zeleniny a hlavně hodně pít, neměla bys mít se zácpou moc problémy. Já to zanedbala, problem jsem měla, tudíž jsem si vytlačila parádní hemeroidy a asi 14 dní jsem fakt trpěla. Taky je to intimní, ale v těhotenství prý taky docela běžné.
tak doufám, že jsem alespoň trochu poradila, užívej si zatím malého bříška, já už se těším, až ho odložím a budu mít mímo u sebe.
pa Janice + Vilík 38 TT

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 28.05.03 13:45

Ahoj Evi a mrňousku,

už jsem sice o trošičku dál než Ty, ale na první tři měsíce „nerada“ vzpomínám. Moje ranní nevolnosti přešly na celodenní a trvaly bez přestání 14 dní. Až když mi paní doktorka řekla, že jestli to tak půjde dál, půjdu si lehnout do nemocnice, prcek si to asi rozmyslel a ze dne na den nevolnosti ustoupily. Zhubla jsem 2 kg. Také mě provázely moje známé bolesti hlavy a migrény, minimálně jednou týdně. Ale od začátku pátého měsíce jako když kouzelným proutkem mávne, bolesti hlavy jsou pryč. Nyní, ve 23tt se cítím naprosto skvěle, nic mě ani mimískovi nechybí a spolu se těšíme na ten velký den D. Vlastně budeme mít dny D dva - teď 14. června mám svatbu a pak už se budeme jen těšit na příchod našeho tvorečka.
Se zácpou jsem naštěstí problémy neměla a ani nemám.
S melouny už jsem to nevydržela a koupila si. Pokaždé jsem vybrala dobrý kousek a na posezení ho sama slupla. Přítel je nemusí, takže si s mimískem dopřáváme. Už se taky moc těším na jahůdky a na třešinky, snad mě nebudou moc nadýmat.
Přeju Tobě a vaju hodně štěstí a beztarostné další týdny.
 Lucka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.03 21:35

Ahoj Evi i vajo.
Jsem už sice taky o něco dále (19tt) než Ty s vajem, ale se zácpou jsem měla problém od začátku. Řešila jsem to hlavně jablkama. Nevím jestli to účinkuje jen na mou maličkost, ale za zkoušku nic nedáš a když už nic, dostaneš do sebe vitamíny. Taky prý pomáhá sklenice ovocné šťávy, ráno nalačno.
Hodně štěstí Tobě i všem těhulkám, maminkám a snažilkám přeje Martina :-)

 
ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.05.03 23:04

Ahojky,

já jsem zácpová i normálně a v těhotenství to nebylo o nic lepší. Na mě pomáhají jablka čerstvá i sušená a taky sušené švestky a meruňky. Jinak moooc pít.
Jinak pozdravuj vajo a těším se na další zprávičky.

Ajka+Lenička (9měs)

Vložit nový komentář