Veronika a Adámek - střídačka Sulanek a Verunka
- Rodičovství
- euka2
- 08.08.03
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Ahojte holčiny a miminka, tak jak jsem slíbila, beru to opět za Sulanka a píšu nový deníček. Když jsem začala u Sulanka, tak hned novinka. V noci mi přišla SMS, že: Dorazily jsme OK, jsme na ostrově Krk v Krku, ubytování s klimou 150 m od moře, V. je zlatá, v noci spala. Posíláme mořské pozdravení Pa R + V.
Tak jsem moc ráda, že holky dorazily v poho, hlavně že to Veru zvládla na 1*
Už se těším, až nám to holky vylíčí, jak se měly.
Sama jsme uvažovala o tom, že Adámka na podzim seberu a někam se zaletíme podívat, ale pak jsem si řekla, že to ještě nebudu hrotit, protože Adámkovi to zatím nic nebude říkat, já si stejně neodpočinu, takže to necháme asi až na příští ne-li přespříští rok.
Adámek v sobotu oslaví 8.měsíční narozeniny! Bože a moje oblíbené, toto letí. Za chvíli máme Vánoce a Adámkovi první narozeniny. U Vrabčáků jsem četla, že už je slaví. Moc se na to těším, hlavně na narozeninový dort, jak se v něm bude Adámek patlat. Tuhle radost mu samozřejmě dovolím. Ale je to ještě přece jenom za pár týdnů.
No a jak to zvládáme? Když se ráno Adámek vzbudí, teď nebezpečně kolem 6 a už neusne, tak si povídáme, hrajeme až do 7 hoďky, kdy se jdu umýt a nasnídat. Téhle radosti jsem se nevzdala. Začala jsem snídat v těhotenství, protože mi bylo špatně a už mi to zůstalo, teda ne to špatně
Takže než se člověk vyhrabe, po půl 8 odjíždím směr Praha. Jsme totiž na chatě a každý den dojíždím. Ale to mi za to stojí, protože nechci noci trávit bez Adámka. Přes den jsme v kontaktu s mámou a samozřejmě i Adámkem
, ale škoda, že ještě nemluví, abychom si pokecali
Mezi půl 5 a 5 končím a mastím zase směr chata (cca 25 km za Prahou) a jakmile dorazím, už se od Adámka nehnu až do té doby, dokud neusne.
Zrovna včera, co se šikulovi podařilo. Na terase na stole byla vanička a on se po ní tak sápal, že jsem ho do ní po:,–(ila, samozřejmě bez vody. Naházela jsem tam nějaké hračky, takže se chvilku zabavil. Najednou se chytl odkrajů, vzepřel se a už stál!!! Děsně se tomu chechtal. Navíc se teď naučil pořád vystrkovat jazýček, špulí u toho rty a neví, co by s ním měl vyvádět. Teď už je to opravdu o tom, aby člověk z něho nespustil oči. Ale je to myslím obecně problém nás všech, viz. Ivča s Mojánkem. To je teda pěknej rošťák, to Ti teda Ivčo povím.
Docela jste mě naplašily s tím tvarohem, tak jsem dala máme pokyn STOP a zatím budeme dávat jen jogurty. Ty mu opravdu moc chutnají. No zrovna včera se nám nechtělo s tím patlat, tak zblajznul jeden Lipánek. Ale to se stává opravdu jen výjimečně. Tyhle ochucený a ocukrovaný věci opravdu Adámek běžně nedostává.
Jen info, normálně používáme Huggies Freedom 8 - 14 kg myslím, jenže je v Rossmanovi neměli, tak jsem koupila ty nové Pampersy. Nejdříve jsem se lekla, protože na obalu bylo 9 - 20 kg!!!!, a to jsem si říkala, jak asi budou veliké, ale je to v poho. Je to stejná velikost jako shora uvedené Huggies. Mám totiž zkušenost, že když byl Adámek malý a koupili jsme jinou značku, myslím Fixies zrovna to byly, tak ve stejné velikosti byly o něco menší, takže nanic.
Z kašiček se nám nejlépe osvědčila firma Hami, zejména banánovou já miluju
, takže mám co dělat, abych ji Adámkovi nezblajzla já
Z čajíčků používáme Větříček od české firmy. Měli jsme i čaj pro spokojené bříško od Hippu, ale v lékárně mi řekli, že je o hodně sladší než Větříček, tak jsme ho testli a je to v poho. Je taky o něco lacinější. Víte, co mě překvapilo? V drogeriích DM nebo Rossman mají tyhle čajíky, kaše a šťávičky lacinější než třeba v lékárnách. Čaj až o 20,– lacinější, a to už mi přijde docela dost.
Co budete dělat o víkendu? My budeme s Adámkem spolu v Praze, ale po o vyrazíme asi na Vyšehrad plácnout se na deku pod strom. Myslím, že se tam za náma staví i Tom s Aimy, tak si uděláme hezké odpoledne. Na chatě nebudeme, ať si máma trochu odpočine a my se zase trochu odvšivíme
Aimy je teda už hodně velikánská slečna a jak mám teď sádru a nemám tudíž velkou stabilitu, je schopná mě povalit raz dva. Na Adámka si zvykla bezvadne, zkouší ji hladit a drží. Sem tam mu olízne ručičku, asi jako že ho bere ![]()
Máme fotečky, tak je přiložím do fotogalerie.
Asi jsem se dost rozepsala, takže budu končit, info od holek Sulankovic budu samozřejmě předávat sem.
Mějte se skvěle a papa
Veronika a Adámek 8 měsíců
Přečtěte si také
Tchyně ze mě dělá neschopného chlapa. A moje žena jí začíná věřit
- Anonymní
- 24.06.26
- 267
Jsem manžel a táta, který se snaží postarat o rodinu, děti i domácnost. Jenže matka mojí ženy je u nás pořád a do všeho mluví. Kritizuje, jak vychováváme děti, shazuje mě před ženou a nenápadně jí...
Nechala jsem syna (3m) manželovi a odjela pryč. Opravdu jsem tak špatná máma?
- Anonymní
- 24.06.26
- 246
Myslela jsem, že největší problém bude odloučení od miminka. Nakonec byly mnohem horší reakce lidí kolem.
„Ještě jednou a dítě vyřadím!“ Ředitelka na mě křičela kvůli zpoždění v zácpě
- Anonymní
- 24.06.26
- 239
Být pracující mámou znamená žít v neustálém napětí. Každý den je to závod s časem – odpracovat své hodiny, bleskově nakoupit a utíkat pro dítě do školky dřív, než se zavřou dveře. Většinou tenhle...
Deset let po svatbě spíme odděleně. Ticho je hlasitější než hádky
- Anonymní
- 24.06.26
- 241
Sedím v obýváku, za oknem už je tma a z vedlejšího pokoje slyším jen klapání klávesnice. Manžel zase sedí u počítače, jako každý večer. Naše dítě už dávno spí, já jsem ho uložila, přečetla mu...
Dopis pro ni: Dnes by ti bylo šest let. Pořád jsi moje dcera
- Anonymní
- 24.06.26
- 179
Tolik let už uplynulo, ale bolest v srdci zůstává...
„Vždyť kojí úplně špatně,“ zaslechla jsem tchyni. Pomohla až laktační poradkyně
- Anonymní
- 23.06.26
- 1738
Největší tlak, který na novopečenou mámu přichází, je ten zvenku, z vašeho okolí. Dobře míněné rady, které ale občas šíleně bolí. A blbý je, že často se jedná o vaše nejbližší lidi. Jako v mém...
Vzala jsem si muže s dítětem. Teď mám doma pocit, že jsem tam navíc
- Anonymní
- 23.06.26
- 1850
Vzala jsem si muže, který má dceru z předchozího vztahu, a od začátku jsem se snažila být trpělivá, laskavá a nebrat jí tátu. Jenže ona mě odmítá, provokuje, shazuje a dává mi najevo, že v jejich...
Devět týdnů bez školy, bez babiček a bez řidičáku. Jak to mám zvládnout?
- Anonymní
- 23.06.26
- 3731
Mám dvě děti na prvním stupni, chodím do práce a letos jsem prázdniny zřejmě úplně podcenila. Bydlíme v malém městě v pohraničí, příměstských táborů je málo, babičky nemáme a já navíc nemám...
Tchyně vtrhla po mém císaři do porodnice. Musela ji vyhodit až sestřička!
- Anonymní
- 23.06.26
- 1987
Porod je pro každou ženu jedním z nejintenzivnějších a nejnáročnějších zážitků v životě. Když navíc neprobíhá podle plánu a skončí akutní operací, žena potřebuje klid, bezpečí a čas na to, aby se...
Po prvním koncertu Ewy Farné jsem chtěla okamžitě zpátky. Tohle umí jen královna
- Vilma1897
- 23.06.26
- 539
V čem je její kouzlo? Třikrát vyprodala Eden a spousta lidí se vracela znovu. Včetně mě. Na první koncert jsem měla lístek na sobotu. A hned když skončil, bylo mi jasné, že v úterý chci být v Edenu...