Veronika a Adámek - střídačka Sulanek a Verunka

Rodičovství
  • euka2
  • 08.08.03

Ahojte holčiny a miminka, tak jak jsem slíbila, beru to opět za Sulanka a píšu nový deníček. Když jsem začala u Sulanka, tak hned novinka. V noci mi přišla SMS, že: Dorazily jsme OK, jsme na ostrově Krk v Krku, ubytování s klimou 150 m od moře, V. je zlatá, v noci spala. Posíláme mořské pozdravení Pa R + V.

Tak jsem moc ráda, že holky dorazily v poho, hlavně že to Veru zvládla na 1* :-))) Už se těším, až nám to holky vylíčí, jak se měly.

Sama jsme uvažovala o tom, že Adámka na podzim seberu a někam se zaletíme podívat, ale pak jsem si řekla, že to ještě nebudu hrotit, protože Adámkovi to zatím nic nebude říkat, já si stejně neodpočinu, takže to necháme asi až na příští ne-li přespříští rok.

Adámek v sobotu oslaví 8.měsíční narozeniny! Bože a moje oblíbené, toto letí. Za chvíli máme Vánoce a Adámkovi první narozeniny. U Vrabčáků jsem četla, že už je slaví. Moc se na to těším, hlavně na narozeninový dort, jak se v něm bude Adámek patlat. Tuhle radost mu samozřejmě dovolím. Ale je to ještě přece jenom za pár týdnů.

No a jak to zvládáme? Když se ráno Adámek vzbudí, teď nebezpečně kolem 6 a už neusne, tak si povídáme, hrajeme až do 7 hoďky, kdy se jdu umýt a nasnídat. Téhle radosti jsem se nevzdala. Začala jsem snídat v těhotenství, protože mi bylo špatně a už mi to zůstalo, teda ne to špatně :-))) Takže než se člověk vyhrabe, po půl 8 odjíždím směr Praha. Jsme totiž na chatě a každý den dojíždím. Ale to mi za to stojí, protože nechci noci trávit bez Adámka. Přes den jsme v kontaktu s mámou a samozřejmě i Adámkem :-))), ale škoda, že ještě nemluví, abychom si pokecali :-)))))) Mezi půl 5 a 5 končím a mastím zase směr chata (cca 25 km za Prahou) a jakmile dorazím, už se od Adámka nehnu až do té doby, dokud neusne.

Zrovna včera, co se šikulovi podařilo. Na terase na stole byla vanička a on se po ní tak sápal, že jsem ho do ní po:,–(ila, samozřejmě bez vody. Naházela jsem tam nějaké hračky, takže se chvilku zabavil. Najednou se chytl odkrajů, vzepřel se a už stál!!! Děsně se tomu chechtal. Navíc se teď naučil pořád vystrkovat jazýček, špulí u toho rty a neví, co by s ním měl vyvádět. Teď už je to opravdu o tom, aby člověk z něho nespustil oči. Ale je to myslím obecně problém nás všech, viz. Ivča s Mojánkem. To je teda pěknej rošťák, to Ti teda Ivčo povím.

Docela jste mě naplašily s tím tvarohem, tak jsem dala máme pokyn STOP a zatím budeme dávat jen jogurty. Ty mu opravdu moc chutnají. No zrovna včera se nám nechtělo s tím patlat, tak zblajznul jeden Lipánek. Ale to se stává opravdu jen výjimečně. Tyhle ochucený a ocukrovaný věci opravdu Adámek běžně nedostává.

Jen info, normálně používáme Huggies Freedom 8 - 14 kg myslím, jenže je v Rossmanovi neměli, tak jsem koupila ty nové Pampersy. Nejdříve jsem se lekla, protože na obalu bylo 9 - 20 kg!!!!, a to jsem si říkala, jak asi budou veliké, ale je to v poho. Je to stejná velikost jako shora uvedené Huggies. Mám totiž zkušenost, že když byl Adámek malý a koupili jsme jinou značku, myslím Fixies zrovna to byly, tak ve stejné velikosti byly o něco menší, takže nanic.

Z kašiček se nám nejlépe osvědčila firma Hami, zejména banánovou já miluju :-))), takže mám co dělat, abych ji Adámkovi nezblajzla já :-)))) Z čajíčků používáme Větříček od české firmy. Měli jsme i čaj pro spokojené bříško od Hippu, ale v lékárně mi řekli, že je o hodně sladší než Větříček, tak jsme ho testli a je to v poho. Je taky o něco lacinější. Víte, co mě překvapilo? V drogeriích DM nebo Rossman mají tyhle čajíky, kaše a šťávičky lacinější než třeba v lékárnách. Čaj až o 20,– lacinější, a to už mi přijde docela dost.

Co budete dělat o víkendu? My budeme s Adámkem spolu v Praze, ale po o vyrazíme asi na Vyšehrad plácnout se na deku pod strom. Myslím, že se tam za náma staví i Tom s Aimy, tak si uděláme hezké odpoledne. Na chatě nebudeme, ať si máma trochu odpočine a my se zase trochu odvšivíme :-))))) Aimy je teda už hodně velikánská slečna a jak mám teď sádru a nemám tudíž velkou stabilitu, je schopná mě povalit raz dva. Na Adámka si zvykla bezvadne, zkouší ji hladit a drží. Sem tam mu olízne ručičku, asi jako že ho bere :-)))

Máme fotečky, tak je přiložím do fotogalerie.

Asi jsem se dost rozepsala, takže budu končit, info od holek Sulankovic budu samozřejmě předávat sem.

Mějte se skvěle a papa

Veronika a Adámek 8 měsíců

Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.08.03 16:02

Ahojte holčiny a miminka,

tak ono to už vyšlo, to je pozitivní. Tak hned info od Sulanka. Mají za sebou první koupání v moři a prý paráda!!!Verunka je nadšený mořeplavec. Sulanek ji koupil nafukovací lodičku s dírkama na nožičky. Myslím, že si to pěkně užívají.

Jo a fotečky Adámka jsou na 4.stránce nejdřív se mnou, pak v sedačce na jídlo a vychechtanej na zemi.

papa já to balím a pádím za Adamítem.

Hezký víkend a v pondělí…

Veronika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 08:26

Ahoj všichni,
včera jsme byli na chalupě, manžel opečovával auto a já s Klárkou jsme si roztáhli deku na zahradě pod stromem. Hráli jsme si, blbli i spali-no odpočinkový bezva den.
Dnes asi vyrazíme s babičkou a dědou někam na ty naše kopečky, oni jsou velcí turisti, tak koupili Klárce nosičku na záda a už jsou na to celí natěšení. Dřív jsme chodili s kočárkem, ale to má člověk omezené možnosti, ale teď, když už Klárka celkem sedí, můžem vyrazit i do horského terénu. Tam aspoň bude chládek. Zítra se před sluníčkem schováme na bazén/krytý/, byli jsme už 2×, zdá se, že se to Klárce líbí, tak teď hltám literaturu o plavání miminek a uvažujeme, že se od září přihlásíme do kurzu. Maminky, které tady chodíte s mimči plavat, jak se vám to líbí?
V minulém deníčku se psalo o spaní, tak Klárka spí od narození na zádech, ale v posledním týdnu se někdy stočí i na bok. Na břiše nespala nikdy.
Ivčo, dík za tip, sůl na lahvičky vyzkouším.
Verčo, jsme na tom stejně, já jsem taky začala snídat až v těhotenství a už mi to zůstalo. Také jsem vynechala večerní se cpaní u televize, kéž by mi vydrželo i toto.
Je pravda, že v některých drogeriích jsou dětské výživy levnější než v lékárně. Ale u nás mají tak omezený výběr, takže jdu stejně do lékárny nebo nakupuji ve větším množství, když vyrazíme někam do nákup. centra.
Jdu nás chystat na výlet, mějte se!!
Tina+Klárka/7měs/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 10:43

Ahoj holky.

Všechny vás po delší odmlce zdravím a samozřejmě hlavně Veroniku. Už jsi nám tady moc chyběla. Držím palečky, ať kombinaci práce a Adámek zvládáš v pohodě.

Jinak co u nás nového? Magdalénka je malé čírtě. Už asi měsíc leze po čtyřech, takže v bytě již není kout, který by neprozkoumala:-) Část věcí jsem musela přestěhovat o kus výš nebo schovat. Ohrádku nechci zavádět a tak se hold musím smířit, že občas něco rozhází, pomuchlá nebo jinak zpracuje. Ale podle mé zkušenosti s Dominikou, se to časem u:,–(í:-)). Jediným problémem je odpadkový koš, jeho průzkum se mi fakt nelíbí. 2× ho převrhla ? a od té doby ho kupodivu nechává v klidu. Tak uvidíme.
Od začátku července má Magda 2 zoubky a podle současného chování nám rostou další. Uááá? Dnešní noc byla zážitek. Vstávala s pláčem každé 2 hodiny a ani prsíčko vždycky nezabralo. Všechno ohryzává včetně mě. V kočárku jezdíme s vařečkou, do které je prakticky trvale zakousnutá. Už se moc těším, až se vyklubou zubící jedni zlobiví.
S papáním jsme na tom v pohodě. Magdě většina příkrmů chutná a baští ráda. Zatím máme zavedeno kolem poledne zeleninové pyré /já tomu říkám důvěrně polívka/, kolem 15-16 hod. svačinku? to většinou bývá dětská přesnídávka, bílý jogurt nebo nějaké ovoce /moc jí chutná například meloun nebo broskev/, no a večer před spaním rýžová kaše. Taky nám Veroniko moc chutná Hami banánová ?samozřejmě i mě, klidně jí dojídám a ráda. Krmím v sedačce. Dětskou židličku mám v plánu koupit, ale myslím, že to vůbec nechvátá. Někdy koncem prázdnin .. do té doby se Majda naučí líp sedět a snad být u krmení i klidnější. V tom hemžení, kopání všech čtyřech končetin se strefovat do pusinky je zážitek.
Jediným problémem je pití. Umí krásně pít z lahvičky i z hrníčku, ale nepije. Zkoušela jsem /a stále zkouším/ čistou vodu, bylinkové dětské čajíky, granulované čaje, ovocné šťávy a nic z toho nechce. Vždycky nasaje, ochutná a pak otočí hlavičku do strany s výrazem, tak tohle já rozhodně pít nebudu. A je to? a tak kojíme a kojíme?. a já jen doufám, že v těch vedrech má tekutin dostatek. Jedinou tekutinu, kterou je ochotna pít je vývar ze zeleninky, ze které dělám tu její polívku. Prostě tekutinu, kterou mám navíc, scedím a pak jí to dám na zapití oběda.

Sulánkovi a Verunce přeju krásný a pohodový pobyt u moře. Moc závidím, ale s Magdou bych to letos asi neriskla. My vyrazíme v září na týden na Šumavu. Už se moc těším. Jen se chci poradit, jestli nemáte někdo zkušenost s krosničkou. Z klokánky nám už Magdalénka vyrostla a přece jen všechny trasy s kočárkem absolvovat nejdou. Díky.

Přeju všem krásný a ne moc horký víkend.

Iveta s Magdalénkou / za 10dnů 8 měsíců/

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 09.08.03 20:35

Ahojte holciny a mrnatka,

Uz je to cela vecnost, kdy jsem se naposledy dostala k emiminu. Teda reknu vam, prokousat se tema vsema kritickyma prispevkama byla dost zabiracka. To sem prece vubec nepatri, od kritik negativnich nebo prehnane pozitivnich tady mame osobni schranky, kdyz uz to musi byt. Stejne je to jen osobni vec kazde z nas, kdy jdeme do prace nebo odstavujeme od kojeni.
Mnohem vice se mi libi zpravicky jako, ze malej Mojanek pojida sousedum zivy plot a podobne. Ivco, ty mas fakt dablika. Sul na lahvicky taky pozdeji vyzkousim, cajicek jsem zatim jeste nedavala.

Tak jsem se dostala k tomu, jak jsme Lukaskovi davali prvni bastu toto pondeli. Uz nam bylo 6 mesicu a tak jsme zacali. K pul narozeninam dostal prave jidelni zidlicku, paradni polohovaci s ksirkama, aby nam nevypadl. Do autosedacky ho doma nedavam, nema ji moc rad. Neustale se snazi zvedat hlavu a po:,–(it se, takze to by byl jen pri tom krmeni hodne rozcileny. Vlastni kresilko se mu libi moc. Ma na tom stolecku pred sebou na stranach pridelane i dve piskaci hracky, do kterych neustale placa ruckama a ja v nestrezenem okamziku strkam lzicku do papulky.

Lukasek zatim neni zadny jedlik a na mrkvickove pyre nebo ryzovou kasicku hazel jeden vetsi skleb nez druhy. Vsechno mame peclive zdokumentovano. Po 4 dnech, ale uz mame prvni uspech, na jablickove pyre otevrel 2× pusinku, je to proste mlsoun. Takze dneska a v nedeli jeste dame jablicka, aby si zvykl na lzicku a pak zase nejakou zeleninku. Uvidime, chce to trpelivost, casem nam to pujde. Taky zkousim umele mliko a to teda nechce ani nahodou. Verco, mas stesti, ze si Adamek hned s chuti dal i nutrilon z lahvicky a ty jsi mohla zacit odstavovat, nam to tak rychle rozhodne nepujde. Uz jsem vyzkousela 2 druhy mlik a bez uspechu, ale trpelivost ruze prinasi, takze budem zkouset dal.

Chtela jsem vas poprosit, jestli by jste mi nektera neopsala slozeni toho nutrilonu. Tady takovou znacku nemame, tak se pokusim sehnat aspon neco stejneho slozeni. Je tu strasne siroky vyber a doktor proste zadne spec. nedoporuci, vsechna koj. mlika jsou vhodna a tim to hasne. Jablecny naredeny dzusik nam docela jede, ale max 20 ml, vic taky nevytahne.
S mlecnymi vyrobky jako jsou jogurty nebo dokonce tvaroh hodlam pockat dost dlouho, nemyslim, ze jsou vhodne. S masickem taky pockame klido do konce 8. 9. mesice.

Pak jsem se uz dloho nezminila o nasi placate hlavicce, no bohuzel je to porad stejne. Dokonce nas pan doktor strasi, ze budeme nosit nejakou spec. helmicku na spani. To si neumim predstavit, urcite by s tim neusnul. Na dalsi kontrolu se jde na konci 9. mesice, takze mame 3 mesice, abychom s tim neco provedli doma sami. Ale jak jsem uz psala, neustale otaci hlavu doprava a to porad. Matraci ma uz tak zvednutou na jedne strane, ze se malem zkutali a stejne tu hlavu otaci proti gravitaci, no marna slava. Doufam, ze se to nejak samo upravi.

Nase miry v 6 mesicich jsou : 7,5 kg a 69 cm. Takze jsme skoro akorat, pry mirne pod prumer s vahou, ale zato nadprumer s vyskou. Me se zda akorat a nijak to neresim.

Co se tyce MS, tak ja poerad nic a vuuuubec mi to nechybi. Taky pocitam, ze az prestanu kojit, bude to tady do 14 dnu, jak psala Veronika.

Druhe mimco bych si dala rict treba hned, ale samozrejme zase jsme u tech osklivych penez. Cekam, ze mi vyjde neco, co mam rozjeteho.....a uvidime jestli a kolik z toho kapne. To bude taky rozhodovat, kdy pujdu do prace anebo jestli prave nezkusime poridit sestricku pro Lukaska. Takze naplanovano by bylo, ale kdovi, jak to vsechno dopadne. Kazdopadne se mi materstvi moc libi a moje kariera jde stranou, i kdyz trochu makam i doma (bohuzel zadarmo).

Posledni vec jsou pady. Hlasim se do klubu maminek, ktere „hazi“ sva ditka po zemi. Lukasek mi spadnul z postele asi pred 14 dny. No co budu vykladat, strasne jsem se vylekala i kdyz spadnul na koberec. jenze pri tom padu zavadil hlavou o dreveny okraj, takze jsem to uslysela az v koupelne. No rval jak blazen asi 2 min a do 10 min uz o nicem nevedel. zato ja na to do smrti nezapomenu. Bala jsem se ho i dotknout, jestli treba nema neco zlomeneho, ale maval rukama i nohama, tak jsem ho vzala do naruce a bylo po placi.

Holky, koncim, uz takhle to bude asi strasne dlouhy,
Mejte se krasne,

Petrus a Lukasek 6 mesicu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 21:15

Ahoj Petrus, složení Nutrilonu ti pošlu „osobní“ cestou, ať to tady „neruší“.
Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 23:24

Ahoj Petrus, s vaší „podprůměrnou“ váhou bych si skutečně hlavu nedělala, co bychom měli řikat mi 6 a 1/2 měsíce = 6 a 1/2 kg! Podle mě není důleživá váha, ale to jak dítě vypadá - jestli spokojeně nebo ne. Šimon jí jako zvíře, nechápu, kam se mu to do bříška vejde, pije taky jako ďábel! Tak vám hlavně přeju, ať Lukášek pěkně baští a ať přestane zlobit ta hlavička! čau katy a šimon skoro sedm měsíců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.03 10:17

Ahojky!
Měla bych malý tip na čištění lahviček po čajíku. Možná to tak některé praktikujete, já mám pocit, že jsem objevila Ameriku : - )))) ! Lahvičku sice každý den vymývám a čistím štětkou, ale byla už taková zažloutlá a přišlo mi, že je na stěnách takový tenoučký povlak, jak se ten čaj usazuje. Tak jsem ji dnes zkusila vypláchnout vodou, aby se vevnitř navlhčila, nasypala jsem tam asi polévkovou lžíci soli a pořádně to štětkou pročistila. Výsledek ? lahvička jako nová! Zase krásně průhledná.
Tak ahoj hygienička Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.03 10:33

Holky,
né, že bych vám sem chtěla moje „moudra“ cpát pořád dokola. Ale měla jsem to uložené v bloku a nějak se mi omylem podařilo to sem zkopírovat. Tak se omlouvám.
Objevila jsem včera při likvidaci starých časopisů několik článků, které jsem si vytiskla ještě v práci, když jsem byla těhotná. Je to o příkrmech (docela zajímavé věci, překvapilo mě, že se třeba moc nedoporučují dětem banány, protože dozrávají uměle atd…) a bylo to na stránkách www.weleda.cz/Bulletin. Můžete si to pro zajímavost stáhnout. Snad to tam ještě bude.
Ahojky
 Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.03 13:04

Ahoj, tak jsem se podívala na stránky weleda.cz - nevím tedy, jestli to byl Bulletin, ale bylo tam ohledně přikrmování a akorát jsem se rozčílila, a to dost silně… názory jak před 30 lety, vypadá to, že článek psala nějaká důchodkyně (brzké zbytečné přikrmování, šťávy ve 4.-5.měsíci ze syr.ovoce/zeleniny, přislazování zeleniny, podávání kravského mléka, když mateřské ml.„nestačí“), fuj, hrůza. Řeči o tom, jak plné kojení déle než 6 měsíců škodí apod. Jak si vůbec můžou dovolit něco takového zveřejnit…
O banánech jsem tam nic nenašla, asi to obměňujou.
Pěknou neděli, Johanka a Marcel
(omlouvám se za anonymous, nejsem přihlášená)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.03 16:21

Ahoj holky… Verčo, jukla jsem na fotky, Adámek je moc hezký a hlavně velký klučík a má hezkou maminku, moc vám to spolu sluší. U nás nic nového. Mějte se všichni fajn…Pa Gabča s Karolínkou skoro (8 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.03 18:50

Ahoj Ivet,
naše Klárka taky dělá při pití takové ksichtíčky jak popisuješ. Zjistila jsem, že pitíčko vypije pouze tehdy, pokud je teplé. Od té doby ohříváme a ohříváme.
 Tina

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 10.08.03 19:58

Cau Katy,

Ja si s nasi vahou taky nic nedelam, zda se mi uplne akorat. Jen ti doktori maji proste takove rustove krivky a podle toho jen zkonstatujou, jestli je v prumeru nebo ne. Jenze tady maji asi nejaky tlustsi mimina. Lukasek je vpoho. Jestli Simunek basti jak pises, tak ma proste akorat rychlejsi metabolismus. S tim se tezko neco udela, hlavne ze mu chutna. Papani lzickou u nas zatim zadna slava a piti taky ne, ale proste kojim skoro po kazdem jidle, aby nemel hlad. Az uvidim, ze basti vic, tak to kojeni treba po obede nebo i po veceri vynecham. Pak nakojim po koupani tesne pred spanim, to je nutnost.
Jinak jsme asi nekde chytli rymicku, porad „chrochta“ a vysavani z nosaku priserne nesnasi, rve u toho jak blazen. Stejne to skoro nic nevysaje, takze ho moc netrapim.
Mjete se.
 Petrus

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.08.03 21:01

Ahój,

tak mám dneska velkou novinu. Ondrášek se dnes postavil poprvé na všechny 4 , krásně se opřel o ručičky a o kolínka, dokonce tam byl náznak lezení, ale to ještě nezvládl vyvážit. Pak to ještě několikrát zopakoval, takže jsem byla nadšená! No jo , bláznivá matka.

Jinak horka zvládáme jakž takž, cachtáme se v bazénu a válíme se ve stínu pod stromem na zahradě. Ale stejně už se těším až to trochu poleví. Dokonce už zase 2 dny papáme bez řečí zeleninku!

Minulý týden jsem byla v Tescu v Letňanech a trochu courala po obchodech. Koukala jsem na podzimní bundičku pro Ondráše a to jsou teda mega ceny. Taková šusťákovka, nic moc teplá v CA za 600,–. To je fakt docela drahota. A na jaře už mu to třeba nebude. No nebudu se tim zatím zatěžovat, znám i pár hezkých sekáčů, takže budu jukat i tam.

Dneska končím, mějte se krásně

Irena + Ondra (za 10 dní 7m)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.08.03 09:13

Ahojte holčiny a miminka,

tak další zpráva od holek z Chorvatska. Opětovně zdraví z pláže (psaly v neděli), Verunka v moři ďábluje, líbí se jí i cachání i plavání, slaná voda neva, je to fakt sranda (doslovna od Sulanka). Po každém koupáníčku u prsa usíná. No je zlatá.

Jak se po víkendu?

My jsme s Adámkem byli na Vyšehradě. Oba dva dny. V sobotu za náma přišel i Tomáš, v neděli jsme byli sami. Byli jsme pod stromem, tak se to tam dalo v poho přežít. Samozřejmě nejlépe by bylo u vody, ale já s tou sádrou…
Adámek se tam sápal na Tomáše, když ležel. Adámek si ho vzal jako oporu a vstával na nožičky, sedal, lehal…takže motoriku máme dobrou. Zlepšil se i v sedání, takže při přebalování je to bezva, protože si okamžitě z lehu sedá jak velkej člověk :-))) Samozřejmě jsme museli trénovat chození, moc se mu to líbilo. Jen škoda, že já nejsem menší nebo Adámek větší :-))) Ty záda dostávají zabrat.

Večer jsem mu napustila vanu (už se koupě ve velké), trošku studenější, než obvykle asi 35 stupňů a vydržel tam půl hoďky a ještě se to pomalu ochlazovalo. Ale co čert nechtěl. Samozřejmě u něho sedím, teda klečím, ale po něčem hrábnul a šup hlava pod vodou. Hned jsem toho vodníčka vylovila, mrkal, kašlal..... pak si pořádně říhnul a bylo to!!!! Takže nejen padání, ale i topení máme za sebou. Tak už mu nedávám do vody olejíček, protože to už by se kouzal pořád. Udržet do v sedě se nadlidský výkon. O ležení ani nemluvím. To jen rychle umýt a hned si sednout. No a vstávání je nejlepší. To mám teda vždycky strach, aby nenastydnul, ale snad v těhle vedrech…

Tak já jdu něco dělat a pak se sem ještě mrknu.

Papa mějte se

Veronika a Adámek

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 11.08.03 21:57

Ahoj Johanko,
tak rozčílení jsem ti určitě způsobit nechtěla : - )))) ! O tom, co píšeš jsem fakt nečetla, je možný, že to opravdu obměňují. Nevytiskla jsem si taky úplně vše, jen, co mě zajímalo. Ale souhlasím s tebou, že některé názory se mi taky nezdály úplně současné… Dobře tam je ale rozepsáno, jak lze do jídelníčku zařazovat obiloviny (nebo se mi to aspoň při zběžném pročtení zdálo), jaké druhy a jak je upravovat - to jsem zatím nikde jinde neobjevila.
Ahojky
 Ivča

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 11.08.03 22:06

Ahoj Veru!
Jen Adámka otužuj, ničeho se neboj. Já myslím, že v těhle vedrech nenastydne. Mojánek má daleko drsnější matku. Já ho koupu v 27 a manžel na to pořád: Ty mu to dáváš teplý… (von snad z něj chce mít Eskymáka nebo co). A zatím - ťuky, ťuk - nachlazení se nedostavilo. Jen babičky si dávaj studený obklady na hlavu, když to slyšej… : - ))) ! Nemá s námi ten klučík lehký život… Čau
Ivča a nedobrovolný otužilec Mojíček (ale zase si říkám, že kdyby mu ta ledárna vadila, tak by se vzpouzel a on se do té vody nemůže dočkat - tak mu snad žádná traumata nepůsobíme)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.08.03 08:31

Já vím Ivčo, že vy jste taková otužilá rodinka :-))) Ale co, když to Mojánkovi nevadí, tak nic proti ničemu. No já bych i v těch 35 stupních zmrzla. Já mám ráda pěkně horkou vanu.

papa Veronika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.03 08:39

Ahoj holky.
Tak se přidávám k maminám, které své dítka otužují. Magdu už nějakou dobu koupu nebo spíš sprchuju ve velké vaně a na závěr jí postupně snižuju teplotu vody až do téměř studené. Když končíme, tak Majda jako „drkotá“, ale pak se začne chechtat. Vodičku miluje a trocha posilování imunity neuškodí:-))). A v těch vedrech jí ochlazujeme v dětské vaničce, kterou mám na balkoně. Moc se jí tam líbí a tak jí tam nechávám trochu déle…a ke konci je taky voda již podstaně chladnější než na počátku, ale spokojenost dítěte je veliká a žádné nachlazení či jiné nemoci nás netrápí. Tak ťuky ťuk, ať to vydrží.

Čauky
Iveta s Magdou

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.08.03 15:52

Čauky holčiny,

kde jste???? Normálně já mám takovou žravou, jako bych byla v jiným stavu!!!!!! Ale nejsem!!! To je to nejhorší. A navím jsem ji vlastně jako těhotná ani neměla. Jakýkoliv chutě mě obcházely širokým obloukem. Pak si uvědomuju, že když jsem byla doma, vlastně pořád jsem něco do sebe tláskala, byť třeba jen jogurt. A vlastně jsem taky pořád olizovala ze spodu lžičku Adámkovi, aby se nepocintal. Já vím, že se to nemá, ale prostě jsem to tak dělala. Takže jsem vlastně pořád něco jedla, byť jen malinko. A teď mám hladový absťáky. To už jsem si udělala salát s tuňákem a pořád mám na něco chuť. No hlad to asi není. Bože, honem něco do pusyyyyyyyyyy­yyyyyyy!!!!!!!!!!

Tak to byl jeden hladovej úlet.

papa Veronika a Adámek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.08.03 09:29

Ahoj holčiny,

takový vedra a nám to tady zamrzlo :-)))) Nekáááázeňňň :-)))))))

Sulanek se včera ozvala s rejpnutím, jak je Ty pracante!!!! No ale už se jí to taky krátí, tak uvidí sama, jaký to je :-))) Sulanku, vše v dobrém. A nový deníček napíše sama v sobotu, je plná dojmů, tak si zase počteme, co tam holky vyváděly.

Tak jsem se chtěla zeptat, jestli už některá použíte chodítko. Adámek tam ze začátku vydržel jen chvíli, ale dnes ráno tam byl tak 20 minut a drandil všude možně. Oblíbené místo je v koupelně, je tam takový pojízdný košík na kartáče… a všechno moooocccc potřebuje. No když to potřebuje :-)))) Taky zajel k odpadkovému koši, tak už začínám s NENENENENE. No koukal na mě, jako co to mámo blbneš, když já tu krabici od mléka nutně potřebuju… tak já pořád NENENEENENE a kroutila jsem hlavou, že teda ne. Ten kukuč jste měly vidět. Asi si něco myslel, že máma je střelená, když takhle kroutí hlavou. Tak jsem si vzpomněla na Jířu Vrabčáčka, jak se jen usměje a pátrá dál. Ale dal si říct a nechal toho a odjel pátrat někam dál. Chodítko má pultík, takže mu tam vždycky něco dám, ale s oblibou cokoliv letí hned na zem a Adámek se po tom hrabe, že by si to zase ze země vzal. Ale to mu zase nejde.

Už máme zase píchlou duši v kolečku u kočárku. Už 2× se to spravovalo, tak jsem volala prodejci, co se nám stalo, tak už mi duši posílají poštou. Snad už to konečně bude v poho. Píchlá asi nebude, spíš je asi blbě lepená, ale už se používá 8 měsíců, tak je mi to celý divný.

Tak to bylo takové malé intermezzo z našeho zamrzlého deníčku.

Papa Veronika a drandící Adámek

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 14.08.03 20:58

Cau holky,

no je tu tu nejaky zamrzly, to je pravda.
Lukaska do choditka jeste nestrkam, ani ho nemame a hlavne ma na to dooost casu. Sotva sedi, teda on by rad ale doma ho nedavam, jen v kocaru, tam by uz lezet nevydrzel. Doma se nam neustale kutali po byte. Veroniko, k odpadkovemu kosi se uz taky dostal a pustil se do nej a to nemusi byt ani v choditku. Jen tak tak jsem to chtla, aby na sebe vsechno nevysypal. Doma jsem uz do vsech volnych zasuvek nastrkala ty umely spunty, aby jeste nedostal ranu. Samozrejme, ze uz se jeden spunt snazil vyndat, ale drzi pevne, na to nema broucek silu (teda aspon doufam).
Co se tyce papani, tak zadne pokroky, porad mu to nejede. Jen sladka brambora s trochou mrkve a jablecne pyre, to jeste par lzicek zkousne, ale jinak nic dalsiho zatim nechce. Vcera jsem ho ani nenutila, ma desnou rymu a skoro cely den probrecel nebo prospal. Odpoledne spal 2h vkuse, to se nam nestalo za cely zivot, ani jako uplny mimino takhle nikdy nespal. Ja chvili odpocivala taky, jelikoz jsem tu virozu chytla od nej a pak pripravovala veceri a mixovala broskvickove pyre.
Tak uz tu mame zase plac
Bezim.
paaa
Petrus a Lukasek 6,5 mesice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.03 21:40

Ahoj holky a miminka,
Dlouho jsme se tady neukazali, mame kliku ze muzeme ty vedra prezit na chalupe, tak jsme vetsinou tam. Tomas si to naramne uziva, je tam co prozkoumavat, nejvic ho zaujaly sedmikrasky a traktory ? Dela ohromny pokroky, pote co se jako jeden z poslednich zacal pretacet to ted bere desne hopem: od 6.5 mesice se sam posazuje, od 7. mesice leze na vsech ctyrech a od stejne doby se stavi na nozicky (a nekdy taky na hlavu!). Je fuska ho uhlidat, uz jsme taky meli par padu, ale uz se zdokonalil a ze stoje si umi zase zpatky sednout, tak uz je to lepsi. Je to desnej pruzkumnik, ohradku nevedem a tak se holt hodne nabeham.
Chci se s vami podelit o cerstvou nocni zkusenost: Tomas byl z tech vstavacich kojenatek, v noci jsme kojili 2-4krat a mezi tim jeste extra vstavali a upsikavali = uspavali. No a ja uz jsem z toho byla pekne unavena a navic jsem z toho mela I blbej pocit protoze vsude pisou ze je to jen zlozvyk a ze by se I miminko lip vyspalo kdyby se naucilo samo usnout bez pomoci kojeni nebo cehokoliv. No a tak jsem se odhodlala a v nedeli v noci jsem mu proste napit nedala. Rev jsem se snazila castecne upokojit, castecne ignorovat. Bylo to o nervy, ale vydrzela jsem. V pondeli v noci se to opakovalo, ale rev uz trval podstatne kratsi dobu a v utery a ve stredu revu opet ubyvalo a uz se I budi mene casto, jeste se probudi, ale nekdy se jen hrabosi a znovu usne, nekdy si u toho uplakne a taky usne. Coz je vykon, Tomas je hrozne zivy miminko, jakmile se probudi tak se jeste v polospanku posedi a okamzite taky postavi, z toho jsem mela strach, ale nakonec si znovu lehne a spi, vyjimecne ho polozim. Tak tolik od krkavci matky, ktera se tesi, ze se po sedmi mesicich vyspi!!!
No a tak ted kojime rano, pak jime ovoce, pak zeleninku, pak znovu ovoce s jogurtem, pak kasi a znovu kojeni. Nekdy jeste prikojim behem dne kdyz ma Tomas jeste hlad. Jinak papa vzorne v zidlicce, v ruce ma svoji lzicku a obcas se zmocni I te moji a sam si ji dava do pusinky, nekdy se zmocni rovnou obsahu a dava si ho kam ho napadne ? vzdyt to znate ?. J))). Tomas pije z hrnicku od Aventu s mekkou hubickou a jde mu to bajecne, delam mu slabej cajicek Leros baby, neslazenej.
Jo Tomas se taky konecne rozkecal, povida bebe, baba, amam, ebuuu a tak. A taky se hlasite rehta a nekdy taky zpiva ? je s nim legrace. No a nekdy taky pekne knoura, hlavne kdyz je unavenej, no ale na to ma asi narok.
K menstruaci: po zavedeni prikrmu na sebe nenechala dlouho cekat a k me nelibosti se vratila s poradnou silou.L((
No a k ponekud kontroverznimu tematu: uz jsem se tady pred casem priznala, ze jsme taky bez tatinka. Tomas se povedl az po rozchodu z jeho strany ? Za Tomasem jezdi, ale taky mam trochu strach z budoucnosti, jak to bude Tomas snaset. My spolu vychazime dobre, I kdyz bych byla skoro radsi, kdyby jsme se nestykali. Jsou to slozity veci. Ja jsem taky mela nastoupit do prace (u rady firem je 7 mesicu materske maximum!!), ale vzala jsem si jeste 6 mesicu neplacene volno a uvidim co potom.
Tak to je od nas vse, I tak je to asi dlouhy. Mejte se primove, snad uz se nam ochladi a ty nase zlaticka se nam nebudou tak potit.
Pa pa, Katka a Tomas (presne 7.5 ? to by se melo oslavitJ))

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.03 08:29

Ahoj Petrus,

co je to za umely spunty? To je aby si mimi neprivrelo prstiky?

Díky Veronika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 15.08.03 08:36

Ahoj Katko,

tak to je Tomášek pěknej šikula. Díky za psaní o nočním vstávání. U nás je to taky tak, jen nemám asi sílu ho nechat vyplakat. Nebo spíš je to asi pohodlnost, přece jen se potřebuju trošku vyspat do práce. Teď už se to teda taky trošku zlepšilo. Adámek pije 2 x v noci a kolem 6 - 7 dostane mléko a ještě si chvilku pospí. Tak se i já docela vyspím.

Lahvičky od Aventu taky máme. Máš přímo hrníček nebo ty nástavce na lahvičku (aspoň si myslím, že to jsou nástavce). Už o tom taky uvažuju, že bych je koupila a zkusila to.

Zatím papa Veronika

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 15.08.03 14:09

Ahoj maminky a miminka,
tak jsem po dlouhé době zase v Praze, a tak poslední dny kradu minuty a chodím pročítat předešlé deníčky.
S radostí vítám navrátilou Veroniku (a taky Adámka).
Naprosto egoisticky teď napíšu, že zdravím vlastně úplně všechny, protože nemám sílu konkrétně se vyjadřovat k vašim příspěvkům. Ale četla jsem poměrně poctivě. V egoismu budu pokračovat a napíšu je nněco nového od nás.
Nejdřív mi to ale nedá a musím reagovat na to svinstvo, co se objevilo v minulém deníčku. Nechápu, kde se v některých lidech bere ta drzost. Vůbec nemá smysl na jedovatosti takových anonymů reagovat. Vím, o čem mluvím, protože jsem se do takových debat tady zapletla už asi třikrát a měla jsem z toho akorát tak noční můru. Veroniko, nikdo na světě nemá právo Tě za cokoli soudit, natož odsuzovat. Nechci ani přemýšlet nad tím, co je to za lidi.
Naše míry jsou trochu neaktuální, v 6 m. Kájík vážil 8,2 kg. Další vážení bude s posledním očkováním začátkem září. Zuby máme 4. Mezi těmi horními máme hooodně velkou mezeru. Jako Chip a Dail (nevím jak se to píše). Papáme dopo ovoce, k obědu masíčko se zeleninkou (občas s rýží), odpo jogurt (někdy pribináčka). Už jsme se naučili pít čajík. Kájík leze jako blázen po celém bytě a začíná si stoupat na chodidla. Sedí většinou bez pádu a sám si sedá s menší dopomocí. Honzík odjel s babičkou a dědečkem do Chorvatska. Stařečkové smrdí v paneláku. Jo, mládí v před. Telefonoval, že tam strašně řvou cikáni a je tam hrozný pařát ? přeloženo = řvou cikády a je tam pařák.
Teď jsem se chtěla rozepsat o tom, jaké nechutné urážky jsem si musela vyslechnout o víkendu od nevlastní dcery, ale vzhledem k tomu, že právě volal Tomáš, že ji po obědě hospitalizovali na gynekologii (těhotenství nebo mimoděložní t. nebo nevím jaká další podezření), tak toto téma vynechávám. Mimochodem slíbila jsem jí, že se pokusím zjistit nějaké zahraniční internetové adresy týkající se těhotenství atp. Nevzpomínáte si některá náhodou na něco takového?
Taky by mě zajímalo, jakou barvu očí mají vaši broučci. My máme pořád modré, tak bych chtěla dešifrovat, jestli už nám zůstanou, nebo jestli je ještě na změnu brzy.
Jdu dobalit kufr a za chvíli zase vyrážíme na chalupu. Tentokrát s mezipřistáním U Apolináře (koupíme cestou ?marodovi? pyžamo).
Mějte se všichni krásně a už žádná další zranění do našich řad.
Pa Esterka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 15.08.03 20:37

Veroniko, ja jsem se asi blbe vyjadrila, myslela jsem elektricky zasuvky nebo zastrcky se tomu rika? Jezis, ja uz asi neumim cesky! Vis, co myslim. Prodavaji se takovy umely spunty, ktery se zastrcej do prazdnych nepouzivanych zastrcek, aby tak ditko nestrakalo ruce a nedostalo treba elektrickou ranu.
 Petrus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.03 21:04

Ahoj Veroniko,

mame lahvicky i hrnicek, ty vrsky jsou navzajem zamenitelne, takze jestli uz mas lahvicky a nechce se ti utracet za hrnicek, staci koupit jen ten vrsek (t.j. takovou jakoby objimku, ventilek a hubicku). Ale myslim, ze se Tomasovi ten hrnicek drzi lip nez by se drzela lahvicka, protoze je sirsi, ale kdovi, on se totiz z lahvicky nidky pit nenaucil, presli jsme hned na hrnicek. Nejdriv jsem zkousela jeden s tvrdou hubickou, ale to ani nahodou, pak jsme vyzkouseli tenhle (training cup, soft spout) a slo to krasne. Vevnitr ma protikapaci ventilek, takze musi trochu sat, pouzivam ho na vodu nebo caj. Kdyz mu z toho davam kasi, tak ten ventilek vyndam a ta hustsi kase tak akorat kape. Jinak taky mame takovej desne sofistikovanej nekapaci hrnecek od Tommee Tipee (pise se to tak?), ale s tim si Tomas nevedel rady.
Adamek je sikulka, urcite si s hrnickem poradi.

S tim ponocovanim je to tezky, je fakt o nervy ty nase zlaticka nechat plakat. Posilnovala jsem se na to cetbou odborne literatury a odhodlavala jsem se pekne dlouho. Je to ale osobni rozhodnuti, jen mama vi, kdy neco takovyho chce a muze udelat. Mam ale podezreni, ze miminka pri tom trpi min nez my!!

Mejte se krasne a uzijte si spolu prima vikend!
Pa, Katka

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 15.08.03 21:27

Prave jsem prilipla do alba fotecku - Tomas se kreni na strane 6.
Doubrou noc,
Katka (+ Tomas 7.5 mesice)

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 15.08.03 21:29

Ahoj Esterko,
Tomas je zatim modroocko, jen mu trochu zesvetlaly, ale jsou kraaaaasnyyyy!!! Ja mam oci sedomodry a tatinek hnedy (no podle nej prej zeleny …), tak jsem taky jeste napnuta, ale nejak si myslim, ze uz mu ty modry zustanou - zeby prani otcem myslenky?
Pa, Katka

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.08.03 09:21

Ahojky všem!
Tak vás předem varuju ? dneska to bude hooodně dlouhý? : - ))) Jelikož trávím už dva dny v posteli a manžela mám celý víkend pryč, mám notnou potřebu se vykecat.
Představte si, že mě uprostřed léta schvátila nějaká mrcha chřipajzna nebo angína nebo co je to za hrůzu. Bolí mě celé tělo, počínaje zubama (jeden vedle druhého), dásněma, hlavou a kloubama konče, prostě vím snad o všech orgánech v těle (včera večer se ozvaly i ledviny, což mě vyděsilo, neboť jsem s nima byla už dvakrát v nemocnici : - ((((( ). Z nosu mi teklo včera takovým způsobem, že už jsem přemýšlela, jak si ten kapesník k nosu uvážu. Za den jsem spotřebovala všechny ?nosočistopleny?, co jich jen v bytě bylo, takže jsem je ještě večer musela v hrnci vyvářet, abych měla zas zásobu na dnešek. Papíráky používat neumím, omluvte tu nechutnou intimnost, ale to mám nudle všude, jen ne v nich? : - (((. Mojánečka si k mé velké úlevě na střídačku adoptovali babičky (ráno si ho odvezou, večer přivezou, vykoupou, uspěj, noc zvládnu). Dneska už je to trochu lepší, včera jsem myslela, že umřu. Bylo mi pořád na omdlení, když jsem šla ráno Mojánka přebalovat, tak jsem se bála, že ho někde upustím. Klobouk dolů před holkama, které nemaj žádnou možnost hlídaček. To musí bejt fakt záhul, když člověku není dobře (zvlášť v tomhle lezochodícím věku našich ďáblíků). A taky jsem měla strach, aby to ode mě nedostal, chudák malej.
Zjistila jsem, že my máme zásuvky (zástrčky) v bytě v takových místech, že k nim Mojánek naštěstí nedoleze (je před nima křeslo nebo televize (prostě věci, který snad zatím neodstrčí). Odpadkový koš mám schovaný v kuchyni za závěskem, takže k jeho prozkoumávání zatím nedošlo. Snažím se navíc udržet Mojánka v obýváku (někdy to dá hodně sil), protože všude jinde máme lino a někdy mi připadá na lezení studené. Mojánek už krásně leze, ale je legrační, že když někam spěchá (třeba vítat tátu, když zaslechne šramocení v zámku), tak lehne a neuvěřitelně rychle se plazí. Když doleze k objektu zájmu, klekne si a natahuje ruce jako že chce vzít. Je to úplně dojemný? Krásně už umí rozsvěcet a zhasínat (když ho podržím u vypínače) ? ví, kde má do toho plácnout a z ?blik? je prostě hotovej : - ))). Hrozně se chechtá,když je najednou světlo nebo tma. Teď se taky naučil zapínat rádio a regulovat hlasitost. Jednou u toho stál a otočil ?volume? hooodně doprava a jak to zařvalo, úlekem si sed, vyčítavě se na nás podíval a udělal ?krabici?. My se tomu řehtali jak dva cvoci. Tak začal taky?
Včera si, průzkumník malá, otevřel skříňku a pak ji chtěl zavřít a přiskřípl si prstíček. Jen zakňoural a rychle od toho odlezl, ani nebrečel. Ona taková zkušenost taky není k zahození. NENE u nás praktikujeme už delší dobu, někdy doplněné plácnutím přes ručičku (ty ty ty bylo neúčinné, tím jsem byla spíš pro blázny, neboť to na mě v provedení ?tititi? pak dělal taky a smál se tomu). Musím říct, že to docela slaví úspěchy: televize, video a skříň s CéDéčkama jako by teď neexistovali ? Mojánek se u nich jen zastaví, jukne na to, pak na mě (já udělám hrozivý kukuč : - )) ) a mine to bez povšimnutí. K přestěhování ničeho zatím nedošlo (ale s prvním rozběhnutím po vlastních to asi přijde, toho se nebojím). Ale život bez ohrádky si neumím představit. To bych si nedošla ani na WeCko! Mojánek je zvyklý si tam hrát a ½ - ¾ hod, než udělám to nejnutnější, tam vydrží v pohodě.
Ta naše šikulka malá je ostuda jen v tom, že neumíme pít z hrníčku. Nuk s hubičkou mi odmítl svérázně, tak jsme trénovali pití z hrníčku bez ničeho (jako Šulánkovic Verunka). Chvílema to jde, ale někdy si to naleje do pusinky a pak to s radostí po bradě vypouští ven. V kočárku je teda nemyslitelné to praktikovat, protože by tam měl za chvíli brouzdaliště. Tak chodíme pořád s flaškou?
Kamarádka mě znejistěla informací, že její syn chodil od 8 měsíců na nočník. Na kdy vy to plánujete? Já ho tam na zkoušku po:,–(ila, chvíli se rozhlížel a hned na to z něj zdrhnul. Takže to nějak růžově nevidím. Navíc jsem někde četla, že to do jednoho roku věku nemá cenu, protože dítě tomu ještě nerozumí. Když se vykaká do nočníku, je to proto, že ho máma ?odchytí? v tu správnou chvíli, ne pro to, že by uměl pochopit signál: sedím na nočníku, mám dělat ee. Tak nevím. Jaký názor máte vy?
Hluboký kočárek už jsem přeměnila na sedačku. Naivně jsem si ale myslela, že už budem jezdit jen v sedě (a budu to dávat dolů jen na spinkání). Zvedla jsem Mojánkovi tu zadní část, aby měl hezky rozhled a mohl se pohodlně opřít. Do té doby jsme totiž jezdili tak, že měl podložku rovně a udržoval si v sedě balanc sám. Mojánek mi hned dal najevo, že tenhle zúžený prostor nebere. Tak jsem to zas dala dolů a jeho nejoblíbenější poloha teď je, že se opře o boudu, aby si ji stáhl úplně dolů, klekne si (zadečkem ke mně), po stranách se drží a rozhlíží se. Někdy si z toho lehne na bříško, někdy si sedne, ale prostě musí mít možnost pohybu.
Taky se vám děti pohupujou na kolínkách (my tomu říkáme ?hopy hopy?)? Nebo když se dotknou nožičkama země, tak jakoby poskakujou? Mojánek teda dupe jak blázen, mamka včera říkala, že bych se měla zeptat u doktora na nějaké prášky na uklidnění : - )))))), myslela to z legrace!
Už jsem se rozhlížela po botičkách a z těch cen mi šla hlava kolem. Přitom to ani nebyly nic moc modely a vše kolem 5-6 stovek! Když si vezmu, že při rychlosti jeho růstu to má třeba na měsíc!!! Ale jak jsem odhodlaná v případě nutnosti na všem šetřit ? např. oblečení z obchodu typu ?vše za 39,–- ?, tak boty jsem chtěla koupit kvalitní ? nechci mu zkazit nožičku na celej život. Nevíte některá o dobrých ?botičkových? www.stránkách?
Do jídelníčku už jsme zařadili další novinky ? chleba, piškotky a rohlík. S rohlíkem jsme zase hned skončili. Nechtěla jsem mu dávat čerstvý, aby neměl prdíky, tak jsem ho nechala do druhého dne. Ten byl zase tak gumový, že se mu přilepil na patro, chvilinku se tím i dávil, vypadal z toho nešťastnej. Zato chlebíček mu jde k duhu. Piškoty dávám tak 3-4 do odpolední přednídávky. Chvíli předem to namočím, aby je měl krásně rozblemclý a dobře se papaly. Taky už jsem zkoušela dát mu piškot do ručičky, aby si ho užužlával. Ten náš expert ho ale nacpal do pusy celej a hrozně se tomu culil, jak má pusu plnou toho ?sladkýho novýho něčeho?. Možná ještě počkám až mu povyrostou ty dva dolní mimizoubky, případně narostou další.
Holky, máte některá problém s tím, že vám nedá přední pás přes autosedačku? Já to nechápu. Měla jsem ?pežotka? 205, kde to bylo tak tak, teď nám taťka pořídil 206, abychom mohli s Mojánkem jezdit na výlety s větším komfortem a já zjistila, že mi tam nejde zapnout sedačka. Zkusím, jestli to půjde dozadu. Mohou se ale takhle malé děti v autosedačkách vozit na zadních sedadlech??? Nebo se to dá řešit nějak jinak?
Teď něco pro některé z vás, které by se snad na mateřské nudily (ha ha)? Nedávno jsem úplně náhodou zabrouzdala na zajímavé stránky (www.brydova.cz), kde se píše o ?ubrouskové technice? (nikdy jsem o tom neslyšela). Tak mě to zaujalo, že i já, rukodělně levá, jsem se rozhodla, že to musím vyzkoušet! První počin ? ubrousky, květináč a lepidlo mám! Teď už jen ? kde vzít ten čas? Plánovala jsem si to na tento víkend, když je manžel pryč. Hodlala jsem večer Mojánka uspat, vyzbrojit se trpělivostí a potřebnými proprietami a probudit v sobě tvořivého ducha? A ona mě místo toho navštívila ta nemoc ošklivá. K tvorbě teda nedojde, tak jsem měla potřebu se s vámi o to podělit ? třeba to některou z vás osloví.
Když už jsem tady vyhrála v soutěži o nejukecanější přispěvatelku, tak mi ještě nedá, abych nezmínila jednu věc s miminky naprosto nesouvisející, ale mě hrozně vytáčející. Ve čtvrtek jsem zaslechla v rádiu, že poslanci navrhli, že by mohli chodit do práce jen dva dny v týdnu !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestli si to ty mrchy odsouhlasej, tak snad vyrobím transparent a jdu do ulic. Po nás se chce, abychom vyšli za 2 500 měsíčně a ti hajzlíci maj všechno zadarmo, k tomu luxuxsní byty, platy jako kráva (omlouvám se za ten vulgární výraz) a ještě se jim nechce makat?.. no, fuj ? to jsem se zas rozčílila, jen jsem si na to vzpomněla ? určitě mi stoupla teplota!
A to už je fakt všechno ? já vás varovala!

Osamělá Ivča ?Indiánská babička? (sedím u počítače v tlustejch ponožkách, který nosím na lyže a zabalená do larisy ? pohled k popukání!) a Mojánek (už 9měsíční, momentálně pobývající u babičky)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.03 11:02

Ahoj Esterko,
Naše Klárka má zřejmě očička po dědečkovi-já to nazývám neidentifikovatelná barva- taková šedomodrozelená, uvidíme jestli se to ještě změní. Tatínek má modrošedé a já hnědé.
 Tina

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 17.08.03 22:51

Ahoj mamci a mrnatka,

Ivco, ja jsem taky chytla nejaky „mor“ uprostred leta a to od Lukaska. Ted to ma i manzel. Jenze Lukasek se z toho vylizal za tri dny, kdezto nas se to drzi uz tyden a manzel bude kaslat aspon mesic, jako vzdy. Hlidani nemam, ale da se to zvladnout, neni to az takova hruza. Drzim palce, at se z toho brzy dostanes.

Co se tyce nocniku, tak ja po:,–(im Lukaska na nocnik az v roce a pul, tj. 18 mesicu. Driv to vazne nema cenu. Mozna by se naucil tam kakat, ale curani nehrozi, takze nejak nevidim pozitivni smysl. Fakt bych s tim nespechala, stejne ho na tom nocniku budes muset akorat hlidat, takze ztrata casu tveho a hlavne se mu to pak muze akorat zprotivit a natruc tam nebude chtit hacat.

Jinak stale zkousime papani, teda holky, nechapu, jak to delate, ze vam prtata tak pekne dlabou. U nas to je bida. Navic ho nechci nutit, takze kdyz trikrat odmitne, tak to vzdavam a zkusim znova za 2-3 hodky, podle hladu. Nicmene, nejakou lzicku do nej stejne dostanu, aspon jablka s mrkvi, takze uz kakame zajeci bobecky. Nemuzu se dockat az bude sam otevirat pusinku. Bumbani taky nechce, takze stale plne kojim.

Pak jste tu psali o ocickach. My meli jeste pred mesic zarucene modro-sede. Pak ale najednou zacaly hnednout. Ted mame prostredek cocky hnedy a okraj sedy. Tatka je nadseny, ze alespon neco bude mit Lukasek po nem. Jinak je totiz vice podobny me :)

Tak to bylo jen kratce, jdeme zase zkusit par lzicek bramburky s mrkvi.
dobrou noc u vas,

Petrus a Lukasek 6,5 mesicu

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.08.03 23:55

Ahojky holky,

tak jsme vydaly novy denicek, tedy poslaly jsme ho k vydani a ceka ve fronte … tak budte trpelive, verim ze se v prubehu pondelka objevi … a je desne dlouhy:-)

PAPA

Sulanek+Veronika

Vložit nový komentář