Vypovídání se IV.

Těhotenství

Aneb co se událo za duben. Minulý deníček byl o mé hospitalizaci v nemocnici. Ta trvala od 8. března do 18. dubna 2011. 10. dubna jsme měli poslední velký Utz a náběry.

s maminkou na neonatologii

budulínek

doma

poporodu

s tatkou


1 komentář

U ultrazvuku byl přítomen i otec, poprvé v životě, koukal na malého na ultrazvuku vyjeveně a bylo vidět, že je z toho překvapený, doktorka nám pustila zvuk srdícka a přítel na židli nadskočil, venku pak prohlásil, že to znělo jako když se hýbe s plechem :D Chlap no, a pak běžel na trénink pochlubit se ostatním :-) Váha malého byla 2000 gramů a byli jsme 34+0. Nemohla jsem se dočkat, až půjdeme konečně domů užít si zbytek těhulkování, v týdnu nám řekli, že půjdeme 18. 4. Huráááá, nemohla jsem se dočkat. Asi ve čtvrtek jsem si všimla, respektive partner si všiml, že v sedě mi fialoví nohy, byla jsem v panice a šla se zeptat doktorky, přítel mezitím z návštěvy odešel a jel do práce. Bylo mi řečeno, že malý naléhá na nějakou tepnu či co a nedokrvují se mi nohy. Že mám ležet nebo chodit - to nefialověly, super ležet, co asi dělám od začátku hospitalizace :D

Poslední víkend se táhl jako špagát, ale prežila jsem a v ponděli 18. dubna jsem konečně po 6 týdnech opouštěla nemocnici, doma jsem si zase hned lehla, přece jen jsem chtěla ještě týden, dva vydržet.Večer jsem si užívala objetí přítele, i když mé velrybí tělo bylo těžké obejmout :-D Také mi bylo řečeno, jestli si nechci vyměnit strany, že přeze mě není vidět:-D Vtipný. V 11 večer jsem šla čůrat, že půjdu spát a najednou LUP - panika - na eMimi přeci psaly, že to dělá plodovka, ale ze mně nic neteklo, šoupla jsem si tam prst a nic, tak jsem si řekla, že mi už hrabe a šla si lehnout - najednou čůrek, tak jsem vstala a další čůrek, no ty vole, telefon -volat kamarádce PA - slouží -poradila, ať přijedu, že se kouknou, tak budím přítele, se slovy, co blbneš, se snaží spát dál ,na mé pobíhaní reaguje ospale a leží a kouká, čučím do skříně, vyměním kalhotky a najednou proud vody. Přítel vyvalil oči, přála bych vám vidět tu rychlost se kterou vyskočil z postele a rval na sebe oblečení, myslel si, že porodím doma, dostala jsem výtlem, přišlo mi vtipné všechno, to, jak tam stojím v louži s čistými mokrými kalhotkami, přítel skáče po jedné noze, všechno.

Šla jsem si pro další kalhotky, myslela jsem, že vyteklo všechno, chacha, sotva jsem je navlékla, kýbl se vylil znova. To už drahý můj jen zíral s otevřenou pusou :-D A honil klíče od auta, kalhotky jsem sundala, strčila mezi nohy ručník, přes to sukni a jedeme. V porodnici se smáli, že jsem doma dlouho nepobyla, ani ne 12 hodin :-D Prý ale porodím až druhý den večer, to bylo po půl dvanácté večer. Přítele prý pošleme domů, ale já měla čuch, poprosila jsem kamarádku PA, jestli ho tam nechá aspoň na hodinu. Ok. Převlékl se a šli jsme na porodní sál, za chvíli mírné bolesti po deseti minutách, pořád jsem byla veselá, ještě jsem si dělala srandu, že to je to o čem všichni mluví, Katka se mi smála a říkala, jen počkej. Ondra seděl naproti mně a držel mě za ruku, za chvíli silnější bolesti po 5 minutách, za 5 minut dost silná, pak slabší, slabší, silná a přidával se kříž, pořád jsem byla veselá, i když při kontrakcích jsem silně drtila ruku partnerovi, držel, chudák, pak jsem začala pejskařit - nešlo mi to, tak jsem začala mašinkovat, Ondra mašinkoval se mnou, byl vtipný a povídá mi, to jde líp, takhle musíš - no na facku.

Mezi kontrakcemi mi ale bylo výborně, skutečně. Ve dvě hodiny na tři cm -klystýr a do sprchy - mimochodem klystýr - super věc. Ve sprše jsem mašinkovala, mám dojem, že i houkala a plazila se po zdi. Myslela jsem, že si tu sprchu omotám okolo krku a skočím z okna, poté jsem hopsala na míči a co chvíli dělala ššššššš, Ondra vždycky se mnou a ruku mi dával sám od sebe, a zase dvě slabé, jedna silná, asi ve čtyři jsem řekla, že už nemůžu (vím, že jiné rodili déle, omlouvám se, v tu chvíli mi to bylo šumák :-D)

Katka mi odpověděla, když ženská říká nemůžu, může ještě třikrát víc :-D Po kontrakci jsem se zase smála. V 5 hodin na 6 cm, prý tak v devět, v deset - to snad neeeeeee. Katka povídá, to musíš stihnout do 6, bo tu budu muset zůstat, zavtipkovala jsem, že já také :-D Položili mě už na křeslo, napojili a moje kontrakce to stejně nezaznamenávalo, ale malé srdíčko krásné. Kontrakce čím dál horší, Ondra utíral čelo, držel ruku a neštastně na mě koukal, když jsem se kroutila v křečích, držel misku, když jsek při te silné kontrakci blinkala a pak jsem se ho ptala, jestli nechce rajčata (ten večer jsem je jedla), hnus no, ale mě to přišlo vtipné a Ondrovi také :-D V půl 6 říkám, já chci tlačit, Katka - blbost, před půl hodinou tě kontrolovali, já ti povídám, že chci tlačit, ok, koukla - do pr… - rozvinuto - paní doktorko, rodíme. Ptala jsem se přítele, jestli zůstane - nechtěl být u samotného porodu od začátku.
Zůstal. A držel mě. Nešlo mi tlačit, nafoukla jsem tváře jako sysel, musíte tlačit do zadečku - to nejde, a zase tváře, na třetí zatlačení byl nástřih -věděla jsem o něm, ale nebolel. Zatlačila a nic, tak naposledy a cítila jsem neskonalou úlevu. A malý byl venku. Hned ho odnesli a paní doktorka se jala mě štupovat - docela to píchalo, ale bylo mi to šumák, Ondra mě pořád držel.

Matyášek se narodil 19. 4. 2011 v 5:55, 2250 gramů a 45 cm ve 35+2tt. Apgar skore 10/10/10, měl zůstat se mnou, nakonec byl pro jistotu převezen na neonatlogii do Plzně. Hned v pátek jsem jela za ním a ve čtvrtek 28. 4. nás pustili domů.

Přítel malého zapil pěkně, má maminka mu jela ho hospody popřát a on jí spadnul pod stůl :-D, ale bylo mi to jedno - zasloužil si to, byla jsem a jsem hrdá na svého partnera, svou podporou mi dokázal, jak moc mu na mně a na malém záleží, do nemocnice mi nosil malého fotky z neonatologie, byl mi oporou a pořád je, když šílím, že to nezvládnu.

Tímto mu chci poděkovat za jeho lásku a oporu, dále chci poděkovat holkám ze skupiny Květňátka 2011 - holkám z diskuze Vystavte bříška, holkám z diskuze Nové těhulky. Bez Vás všech bych se v nemocnici zbláznila.

Přestože je Matyášek je předčasně narozený, je naprosto v pořádku a maminky zlatíčko.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Šáriii
Závislačka 3637 příspěvků 03.05.11 09:56

Krásný findu!!!! Na konci mi dokonce ukápla slzička. :potlesk: moc vám s Matyáškem držím palce a čekám na další fotečky :palec:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 03.05.11 10:05

Finduško, moc krásný, slzy se mi koulí po tvářích… :oops: Hodně štěstíčka do budoucího novýho života, ať se daří :kytka: :hug:

 
Janni.na88  03.05.11 10:06

Denisko,mooc krásný deníčečk !!Opravdu jako vždy moc hezky napsané a tento deíček je snad nejepší,už proto,že s ev něm narodí malý Matyášek..Moc krásnéé!!!! Taťkovi Matyáška velký palec nahoru a vam všem hodně zdravíčka,štěstíčka a malý ať vám dělá jen a jen samou radost :huban: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
janickamiami
Závislačka 4505 příspěvků 03.05.11 10:10

Finduš…nádherný!!! Zvládli jste to všichni tři skvěle!!!! Hodně štěstíčká Vám všem v životě :srdce: :huban:

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 03.05.11 10:17

moc krásně napsaný finduško…Matyášek je nádherný miminko a určitě vám dělá jen samou radost…sice byl dřív,ale já věřím,že vše krásně dohání… :mrgreen: ani se nenadějete a poleze… :mrgreen: Přeju vám hodně zdraví,štěstí a krásných chvilek s Matyáškem… :hug:

 
Kathula  03.05.11 10:20

Fin :huban: :palec:

 
Pavouk
Echt Kelišová 9432 příspěvků 03.05.11 10:21

Beruško … ach ty hormonyyyyyyy … mám krokodýlí slzyyyyyyy … :palec: :hug:
Tvůj optimismus a veselý bych potřebovala k porodu … :hug:

 
kofolkaa.
Extra třída :D 11502 příspěvků 03.05.11 10:33

Denisko :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Jannes
Závislačka 4854 příspěvků 03.05.11 10:38

Jéé, já četla tvůj deníček až teď. Přečetla jsem deníček jedním dechem a v závěru jsem měla v očích slzičky. Hodně zdravíčka Matyáškovi, je překrásnej !

 
Menzy
Kelišová 5813 příspěvků 03.05.11 10:46

Finduško, moc krásné… kdyby tu někdo semnou byl, musí ze mě nechápat… salvy smíchu a culení střídají slzy dojetí…
Moc krásné, přeji Tobě, Ondrovi i Matyáškovi ještě spoustu síly, zdravíčka i štěstíčka (na Titaniku byli všichni zdraví a prd jim to bylo platné :mrgreen: ).
Jsi naše jednička!!! :huban:

 
Keisi
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 03.05.11 11:50

Findu - nádhera, porod si zvládla na jedničku a teď bude jen lépe..... moc vám všem držím palečky, mějte se bááájo :hug:

 
Grušenka
Závislačka 3113 příspěvků 03.05.11 12:06

Fin, chceš mě rozbrečet? Skvěle sepsané, jsi bezvadná a zvládáte to s Matyáškem bravurně :palec:

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 03.05.11 12:15

Fin, dobře podané :wink: A všechno zvládáš skvěle, máš můj obdiv už od začátku :kytka:

 
MIRKAaa
Závislačka 3424 příspěvků 03.05.11 12:46

fin moc pekne napsane :palec: Drzim vam palecky s Matyaskem :kytka:

 
miricool
Kelišová 5049 příspěvků 03.05.11 12:54
:palec: :hug:
 
nikil
Extra třída :D 13844 příspěvků 03.05.11 13:11

Krásný deníček holka tečou mi slzy ale dojetím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Ježekova
Závislačka 3762 příspěvků 03.05.11 13:37

Gratuluji, krásně napsaný deníček - vtipný a výstižný. Jinak moc gratuluji ke zdravému chlapečkovi :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
MillaL
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 03.05.11 13:57

Krásné :-) Také gratuluji k Matyáškovi :-)

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 03.05.11 14:49

Tak já jsem se hodně nasmála, výborně popsaný porod :mrgreen: Matýskovi přeju hodně zdraví a štěstí do života :srdce:

 
nicky88
Závislačka 3540 příspěvků 03.05.11 16:35

Find , co dodat! Vše už bylo řečeno! Nádhera! :hug: :hug: :hug: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
saphire
Závislačka 4887 příspěvků 03.05.11 16:50

Krásně napsaný deníček :hug: Není co dodat, snad jen hodně štěstíčka Matyáškovi i Tobě do dalších společných dnů :hug: :huban:

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 03.05.11 16:51

Krásně a vtipně napsané! Po přečtení Tvého deníčku by se žádná ženská až tak porodu bát neměla, jak jsi to dokázala pěkně podat s humorem…

Hodně štěstíčka a zdravíčka celé rodince :-)

 
makakela
Echt Kelišová 8010 příspěvků 1 inzerát 04.05.11 05:09

Deni, moooc krásně napsané. Matyášek je šikula a ty taky, moooc gratuluji :kytka: :srdce:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 04.05.11 20:26

moc krásně napsané a gratuluju k malýmu a k super partnerovi to je v životě důležitý

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama