Z deníčku malého Vrabčáka - 29.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 27.03.03

Tak mám za sebou třetí a poslední hnusný očkování. Uf! Ale zase jsem nebyl hrdina. Opět jsem se začal šklebit už v čekárně. A už to vypadalo tak slibně! Paní doktorka mi dala na lžičce do pusinky nějakej sirupek a ještě mě pochválila, jak hezky papám. Ale pak to zase přišlo: mamka mi musela vyhrnout nohavičku a položit mě a sestřička mě zase bodla do nožičky. Že si s tím nedá pokoj! Takže jsem se opět příšerně rozeřval. Naštěstí už to bylo všechno, druhý píchanec už nebyl, protože jsem to předtím dostal na lžičce. Tak nevím, proč nám nemůžou všechno dávat do pusinky? Mamka sice říkala, že to bylo na jinou nemoc, ale já jí nevěřím. Pak ještě mamka říkala paní doktorce něco v tom smyslu, že to má blbý, že jí v ordinaci každý dítě brečí, ale paní doktorka říkala, že už to vůbec nevnímá a žádný pláč neslyší, takže se jako my mimina rozčilujeme zbytečně. Ale na to já neskočím, pěkně jí dám pokaždý nahlas vědět, co si o tom myslím!

Ještě se máma ptala, jestli už můžu piškotek. Tak přímo do papání ještě moc ne, ale mamka mi ho může dát občas na žužlání do ručičky. Tak jsme to hned vyzkoušeli a tuze jsem si pochutnal. Mamka mě dala do sedačky, dala mi bryndáček a na klín mističku, kde byla jedna piškotka (no, aby se nepředala :o). Hned jsem si piškotku vzal do ručičky a šup do pusiny. A kus jsem ukousnul mým maličkým zoubkem a kus ožužlal a krásně spapal a taky se pěkně omatlal. Akorát pak už mi zbyl jen kousek v ručičce, za který jsem to držel, ale nedařilo se mi trefit tím do pusinky, pořád jsem se kousal do palečku, takže jsem to vztekle zahodil a mamka to sebrala a dojedla. Taky se máma ptala na jogurty a paní doktorka říkala, že mlíčko od kravičky můžu sice až v roce, ale pokud je kysané, tak už ho můžu teď, ale maminka mi ještě jogurtík nedala.

Po očkování jsem zase dostal ten hnusnej sirup a pak jsem spinkal v kuse celé tři hodiny. Večer po koupání jsem se napapal a byl jak hadrová panenka, tak mě mamka hned dala do postýlky a já vydržel spát až do 3 v noci. Mamka říkala, že už byl nejvyšší čas, protože už měla prso jak kámen a málem prý došlo k mlíkoprolití. Hehe :o) Pak jsem ale za další dvě hodiny fňukal ze spaní a probudil se a mamce se zdálo, že jsem horký, takže mi zkusila dát znova ten sirup. Ale nechtělo se jí dávat mě do sedačky a dávala mi to u sebe v posteli. To si přímo koledovalo o to něco vyvést. A povedlo! Jak to bylo hustý, tak mi to nešlo spolknout, takže jsem se začal dávit a pak jsem vypustil takový blinkotrysk, že jsme si s maminkou oba museli převlíct pyžámka :o) No ale pak jsem toho sirupu přece jen trochu spapal a napil se mlíčka a vydržel spát až skoro do 9 ráno.

V sobotu byl u nás na návštěvě pro změnu strejda (pořád k nám chodí jen tety - máminy kamarádky). Tohle je tátův kolega - kuchař z té jejich restaurace a je ještě mnohem větší než táta (a to má táta 190 cm) a dvakrát tak silnej. Jenže mně se hrozně líbí a smál jsem se na něj, dokonce jsem se od něj nechal chovat, což máma vůbec nemohla pochopit, protože to se nechám jen od málokoho. A dokonce jsem byl jak svatoušek, když obědvali, což je u mě taky nevídané. Ale já už tohodle strejdu znám dýl, my s ním s tátou občas chodíme na pivo. No, abyste si nemysleli, že já chodím do hospody, ten strejda bydlí asi 2 kilásky od nás a tam je u řeky maličká hospoda, která má venku zahrádku, takže když jde se mnou taťka s kočárkem tak si tam dá sraz s tím strejdou a dají si venku malý pivo a mě při tom houpe a pak šupajdíme nazpátek za mámou. Jednou šla mamka s náma a dala si tam kapučíno a říkala, že je to tam fakt príma. Mamka normálně pije i kafe s kofeinem, dokonce turka, kterýho dřív vůbec nepila (ale maximálně jedno a ještě ne každý den) a spinkám po něm normálně.

Odpoledne bylo krásně sluníčko, tak jsme byli po dlouhé době na zahradě (vlastně já mám pocit, že jsem tam byl vůbec poprvé). Mamka už vyndala z kočárku korbičku a mohl jsem napůl sedět a to se mi moc líbí, konečně vidím ven! Tak jsem se díval jakou máme pěknou zahradu a byl moc spokojený a táta zatím kopal do země díry. Pak tam s mamkou za:,–(ili takový klacíky, na kterých prý porostou modrý a červený bobulky a budu je moct papat, tak to jsem tedy zvědav (a mamka taky).

Hehe, sestavil jsem si žebříček nejúčinnějších zbraní, které používám, tak se vám musím pochlubit: 1) vytrvalý všepřehlušující řev - mamka zkontroluje takové ty banality, jako plínku, hlad, zkusí zabavení hračkama, pochování v sedě, uspinkání a když nic nezabere, začne být vzteklá. Chichi, jediným účinným lékem je totiž nošení po bytě a to platí obzvlášť na tátu. V neděli jsem si ho dokonce vyvřískal z postele, takže vstal a šel mě chovat a já jsem pak dělal na mámu dlouhej nos :o) Máma si to teď přečetla a nutí mě napsat, že někdy je ten můj řev fakt o nervy a že mi nevěří, že je to zoubkama, protože jakmile mě někdo nosí tak řvát přestanu. A taky že už ji zase ty záda moc bolí a že to mám pochopit, ale z toho já nemám rozum, kdepak :o) A že už se každej večer těší, až půjdu do postýlky a bude tu konečně ticho :o)

  1. drápkatý prstíčky - nejlepší je to pár dní po ostříhání, použitelné zvláště na mamčin obličej. Obzvlášť se mi osvědčilo strčit mamce prstíčky do nosu a pak zarýt drápky a stisknout :o))
  2. kopající nožičky - zase nejúčinnější na mámě na přebalováku nebo když u mě sedí na gauči. Nejradši mámu nakopu do prsou, ty jsou krásně měkoučký, ale vůbec se jí to nelíbí. A někdy se mi podaří nožičkou zachytit mámě do podprsenky a to je taky dobrá zábava.
  3. všudechňapající ručičky - moc prímové je tahat mámu za vlasy nebo tátu za řetízek nebo mámě sundat brýle. A taky chňapat po čemkoliv co je v dosahu, například se mi podařilo vypnout mámě mobil, když zrovna telefonovala, a shazuju všechno, na co mě nechají dosáhnout :o)) A taky mě hrozně baví vykrámovat všechny hračky z krabice :o)
  4. zoubek krokodýlek - zatím použitelné pouze na věci, které jsou mi strčeny do pusinky. Největší efekt vyvolá kousnutí do cecíku při kojení nebo do mámina prstu, ale kousat se dá i do lžičky při krmení a do hraček, ale zatím jsem nic moc nezničil.
  5. čůro-kako-blinko, ale tam je efekt pouze krátkodobý, než se dotyčná osoba (nebo já) převlíkne, nejlepší je použití této zbraně tajně. Mamka třeba tátovi prala tričko a ptala se ho, jak se mu povedlo pokecat si ho na zádech. Táta nevěděl, ale já vím! Když mě choval, tak jsem si mu ublinknul na rameno, no a jak jsem předtím papal mrkvičku, tak to blinkáníčko bylo ještě trošku oranžový. Chichichi :o))) A kakáníčko je nejlepší po ránu, když mamka ještě spí, aby se pořádně probrala a už taky vstávala. :o)

No ale abyste nemysleli že jsem pořád jen čertík, taky jsem někdy andílek. Třeba když spinkám, po kojení, ve vaničce, u táty na rameni a nebo když vykouzlím líbezný odzbrojující úsměv. A taky když se řehtám - to když máma dělá různý zvuky, třeba škytá, nebo mi dá nos nebo bradu na bříško a čochníme se nebo mi pusou zaprdí na nahatý bříško, nebo mě houpe na nohou. Nebo si mě po:,–(í na nohy a děláme takhle jedou páni, ale máma to trošku upravila: takhle jedou páni, takhle jedou dámy, takhle jedou sedláci a takhle skáčou vrabčáci :o) Na ty vrabčáky si pořádně zaskáču a to se mi moc líbí. :o)))

Tak pááá
Váš čertíkovský andělíček Jíra

 Váš příspěvek
 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 27.03.03 09:14

Ahoj Jíro a ostatní mimíska,
to jsem se ale nasmál u těch tvých lumpačin. Nejvíc se mi líbila ta s tím blinkáním na taťkovy záda. To se mki bohužel asi nepovede, protože já to vůbec neumím, ale než budu papat mrkvičku, tak bych se to měl naučit, aby byla nějaká sranda. Maminka říká, že je to škoda, že neumím blinkat, protože chtěla vidět v praxi tvůj trik s nablinkáním do očička.

Já zoubky zátím nemám, ale dásničky používám velmi úspěšně. Zjistil jsem totiž, že papání z prsíčka je velká psina a tak u toho pěkně řádím: stisknu dásničky a pak prudce trhnu hlavou na stranu, bacám maminku do prsíčka, zareju neostříhané nehtíky do prsíčka a hlavně kopu mamku do břicha. No, mamka říká, že už to snad ani dva měsíce nevydrží, ale já toho spsapám čím dál víc, protože prý má nalitější prsa (tomu moc nerozumím:).
Zatím nemám aktuální míry a váhy, protože kvůli očkování jdeme k paní doktorce o 14 dní později, minule jsem u toho tedy pěkně brečel, když mi sestřička píchla tu první injekci do stehýnka, tak jsem chvilku koukal, co se to děje, pak jsem svěsil koutky a už se slzičky valily, ale mamka mě hned vzala a konejšila, jenomže ta sestřička na nás vybafla ještě s druhou injekcí, tak to jsem už plakal tak, že si se mnou mamka dala duo.
Já jsem totiž jinak moc hodný a vůbec nepláču, spíš se vztekám, když se začnu nudit, to pak vyžaduji básničky, písničky radši ne, protože mamka hrozně krákorá:).
Teda musím vám povědět, jak moc se mi líbí, že venku tak krásně svítí sluníčko. Maminka je se mnou 4 hodiny venku a já celou dobu spinkám a když nespinkám, tak se jen tak koukám a moc se mi to líbí. Mamka si klidně čte knížku, říkala, že takhle nějak si to představovala. Už se moc těším, až budu sedět a na to všechno venku se koukat.
Doufám, že Eden už je v pořádku nebo nám alespoň její maminka Dita dá vědět, co s ní je.
Tak se mějte hezky
Vojtíšek 18 t. (+ mamka Zuzka)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 10:55

Ahojky, moc vás všechny zdravím, měl bych se teď asi představovat jako Vojtíšek starší, když sme tady už dva,hi,hi.
Představte si, že náš počítač stávkoval a my sme byli s mamčou celých nekonečně dlouhých čtrnáct dní bez vás všech!!!! Oprava byla docela drahá, ale mamka trvala na tom, že ho musí ten pán spravit hned a okamžitě, už se nám po vás moc a moc stýskalo.
Tak sme teď v rychlosti přelouskali všechno, co nám uteklo, teda ne že bych to mamce povolil, musela mě tady hojdat, abych to vydržel, píšete totiž jako diví!
Moc zdravím Eden, snad už je zdravá, kdybych věděl, jak je nemocná, každý den bych na ní myslel. Já sem měl ve třech měsících zápal plic, ležel sem dva dny na JIPU, tak víme oba s mamkou jaká je to hrůza, když mimča marodí, ale já si to naštěstí zas tak moc nepamatuju.
Umím zase spoustu báječných nových lumpáren, zoubky pořád nemám,zato teď už pěkně baštím úplně všechno co mi mamka dá, ale v noci zlobím pořád stejně.
Ale ta největší novinka je, že umím dělat pá,pá!!!!!!!!! Krásně mávám ručičkou a všichni z toho mají velikou radost, když chci aby na mě byli hodně hodně hodní, zvednu pro jistou ručičky obě a mávám a mávám do zbláznění. Bezva to funguje, hned se mi začnou všichni věnovat a mazlí mě a radují se. Já se mazlím moc rád, mamka tomu říká mazlení :,-(o-maso. Koušu jí všude dásničkama,tahám za vlasy, štípu do tváří a do krku a ječím u toho, nožičkama kopu a hopsám, prostě paráda. Maminka říká, že jsem jako čert a drak.
Tak vás všechny zdravím, mějte se hezky, já sem si právě vyvztekal že už budu obědvat, už se na tu blivajz zeleninku těším!

Pa,pa,pa Vojtíšek (7,5měsíce) s mamkou Stáňou

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 27.03.03 12:40

Zdravime vsechna zlobiva slunicka a jejich jarne naladene maminky !!!

Uz jsme zase tady, tentokrat opet (skoro) ve forme !!! Sice mam jeste porad ucpany nosicek (mamka proste nepochopi, ze aby me poradne vysmrkala, musela by mit nasos hodny sloniho chobotu) a taky jeste dost kaslu, ale na lumparny uz naladu MAM !!!
Chtela bych podekovat vsem zlobitkum za krasna slova podpory, s kazdym novym komentarem mi bylo o neco lip :o)))!

Ptali jste se na polstar v postylce. Ja zadny nemam, mamka nekde vycetla, ze by se polstar ani perina nemely pouzivat driv jak ve 3 letech? no to si jeste pockam! Ale ted, kdyz jsem byla nemocna, mi mamka pro lepsi dychani strcila pod matraci takovy ten tlusty katalog s modou. Popravde receno, ja bych byvala uvitala, kdyby mi ten katalog dala NAD matraci, tedy do postylky, aspon bych se dozvedela, co zrovna leti a pak si ho nacuckovala, ozuzlala a spapala. To byste neverili, jak krasne se takove casopisy papaji, uplne se vam ty stranky rozplyvaji na jazyku ! Akorat pozor, je nutne je zuzlat v nestrezenem okamziku, jinak mamky bystre vypozoruji, ze neco prezvykujete, zacnou vam nemilosrdne stourat prstem v pusince a ani uporne kousani (v mem pripade stale bezzube) je neodradi !

Moooc vam dekuji za tip na rostarnu nazvanou ?nocni papani?. Uz jsem to nekolikrat vyzkousela a je to super. Nejen ze mamku v jednu v noci vas rev vytoci, ale vy se navic poradne a v klidu nadlabnete! Chichi, mamka nejdriv naivne myslela, ze se mi jen neco zdalo a ze hned usnu, ale to ani nahodou! Vriskala jsem, dokud jsem neuvidela lahev s mlickem . Bylo to tak dobroucke, ze jsem u toho usnula a potom se mi povedlo tak nahlas brknout ze spani, ze to vzbudilo vedle spiciho tatku (ale me ne), chachaaa!!!

Taky jste tak upovidani? Ja hrozne. Na prochazce v kocarku zacnu kdyz za nami zapadnou domovni dvere a neprestanu, dokud se nevratime. Povidam si pro sebe, ale kdyz je nekdo nebo neco na obzoru, zacnu na ne pokrikovat ?hey!? a ?ho!? a culim se jako slunicko. Stromy a sloupy mi zatim neodpovidaji, ale lidi na me vetsinou zacnou delat ruzne srandovni ksichtiky a ja se jim nahlas rehtam. Jednou jsem se tak rozesmala, ze jsem si strasne nahlas brkla a ten pan pak cely zcervenal, hihi (mamka byla taky jako pivonka a radsi me rychle vezla pryc, at nezacnu blinkat nebo nedej boze vypoustet prdiky, to by byl vrchol)!!!

Kocarek mi taky slouzi jako posilovna: na prochazce se vzdycky zacnu pritahovat za ten ?pultik? a pak zpatky do polosedu, pry je to dobre na brisni svalstvo:o))) (Dita: dovedete si mou dcerusku predstavit? Houpajici se, kopajici, zvedave se vyklanejici a pritom hulakajici na cele kolo? Nase prochazky jsou opravdu zazitek!).

Jiro, k Tvemu seznamu zbrani Ti doporucuji pridat placani a fackovani! Ja tuto cinnost provadim ve vanicce, kde to naaadherne strika (vcera jsem si asi deset minut oplacavala stehynko?), ale nejlepsi je to na rodicich! Ja je nejdriv pratelsky poplacam po tvari a pak jim z niceho nic jednu flaknu, mamce jsem tam jednou udelala otisk sve pidirucicky! (ptal ses jak na otisky, hihi).

Taky jsem v ramci castejsiho uklidu domacnosti zvysila svou kopaci vanickovou aktivitu. Nastrikam na zem spooooustu vody, mamka to pak naaadherne rozslape a pak pokazde musi vytrit zem od koupelny az po muj pokojicek !

Jinak lezu cim dal rychleji (stale pozadu), uz se mi podarilo ochutnat rostlinu z kvetinace (teda je to hnusnejsi nez spenat), uz jsem rekla ?mama?, peruji na ctyrech a uporne nacvicuji lezeni, delam ?kocici hrbet?, vcera jsem vyzuzlala diru v bagete (hec), moji nejoblibenejsi hrackou je zmackana lahev od vody (strkam si to vicko do pusinky a zkousim je prokousnout), pri kazde lumparne se rostacky usmivam, v obchode saham po hrackach a kdyz mi je mamka chce vzit, zacnu se nahlas rozcilovat, naucila jsem se stipat palcem a ukazovackem? Rodice jsou na me zatim porad pysni, ale to jeste netusi, co vsechno je se mnou jeste ceka!!! J))

Ondrasku, uz je Ti lip ???

Mejte se krasne a andelskemu certikovani zdar !!!
Vase Eden (za tyden 8 mesicu) a mamka Dita (24)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.03.03 18:13

Ahoj spoluzlobidla!

Hurrrá, Eden, to je bezva, že jsi zase v kondici, moc nám ty tvoje lumpárničky chyběly… zvlášť ty kočárkové jsou docela pikantní, musím to taky vyzkoušet. Zatím jsem totiž v kočárku docela hodná, až na občasný pokus o most či hlasité upozorňování na okolní zajímavosti. Většinou to ale nevydržím dlouho a do půl hodiny jsem tuhá jako pařez.

Ovšem mám nový hlasový projev - štěkání! Na mou duši, jakmile vidím psa, začnu vydávat hlasité zvuky hau hau HAU HAU HAF! Fakt to dělám, jenom když vidím nějakého hafíka, chci ho totiž přivolat. Zjistila jsem, že psi mají mnohem lepší jazyk než lidi, takže spřáteleným psím potvorám strkám ručičku do pusy. Nespřáteleným mi to máma nedovolí :(

Pak se také hlásím do klubu malých čtenářů. Časopisy jsou úžasné, krásně se trhají a když jste dost rychlí, dá se nějaký ten kousek i strčit do pusy. Přece v téhle době informací je nutné být v obraze :))) Nepohrdnu ani denním tiskem, ale táta nemá rád, když si noviny přečtu před ním :). Sice mám svoje dvě knížky, ale jelikož jsou z nějakého plastu či co, nejdou trhat a to mě nebaví. I když to zkouším těmi svými novými zuby, nepomáhá to.

V pohybové průpravě pokračuju jako rak - couvám už hodně rychle, zvlášť když se dostanu z deky na parketovou podlahu. Ta totiž neklade žádný třecí odpor, a tak klouzání po břiše nabírá na rychlosti. Včera jsem vytřela celý obývák a pak se rozčílila jako čert, když mě odnesli zpátky do mého království… copak ti rodiče nepochopí, že průzkum terénu je důležitý?!

Bohužel nemám moc kakacích a blinkacích čísel (budu to muset napravit :), ale zato mám spoustu jídelních. Zdokonalila jsem se v prskání, takže já potřebuju bryndák a máma pláštěnku, chichi. Taky bych chtěla už jíst sama, ale máma mi to nechce dovolit, takže jí aspoň chňapu po lžičce - když se dobře trefím, je vymalovaná půlka kuchyně :). Misku s jídlem mi taky nechtějí půjčit, ačkoliv mě její obsah neskutečně zajímá…

V rámci letní přípravy jsem dostala sluneční brýle - jak v nich vypadám, můžete vidět v mém albíčku. Byla jsem z nich tak překvapená, že jsem je měla na nose skoro 10 minut. Třeba je fakt začnu nosit - asi jo, když mě táta pochválil, že vypadám jako správná motorkářka :).

Poslední lumpačina je z kategorie postýlkových. Máma mi začala zastrkovat peřinu mezi matraci a šprušle, dělá mi takový tunel, abych se v noci neodkopávala. Asi dva dny jsem si s tím nevěděla rady, ale teď už s přehledem zvládnu vysoukat se z tunelu, obrátit se hlavou dolů, strčit ji do tunelu a nohama kopat do zvířátek, která mám normálně za hlavou. Tenhle tělocvik provozuju po ránu, když se probudím (což je čím dál tím dřív - pozn. od mamky) a tropím u toho rámus, aby máma s tátou taky už nemohli spát a šli si se mnou hrát. Oni už jsou ale zvyklí, takže mě kolikrát nechají takhle se bavit i půl hodiny, až to jeden z nich nevydrží a vezme si mě do postele, což je impuls k lotrovinám z kategorie „všudechňapající ručičky“, a to znáte, takže se nebudu rozepisovat :)))

Uuuuf, snad je to všechno, pište, pište, pište, jsme s mámou moooc zvědavé :)

Pa, vaše Viki (7,5m) s Bublinou (příští pátek 32 - ne „m“ ale „r“ :)))

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.03.03 18:25

Ahoj Eden,

ještě jeden speciální pozdrav pro tebe a veeeliká pochvala mamce za tvoje nové fotečky v albu. Jako vždycky ti to tam moc sluší a jsi krásně veselé miminko (pardón, mladá dáma)… hlavně, že ta fuj nemoc je už pryč.

Když jsem četla o oblíbené plastové láhvi, musím se svěřit, že mojí nejoblíbenější hračkou je už přes týden obyčejný balónek. Chechtám se hlasitě, kdykoliv ho vidím a když si se mnou někdo pinká, jsem na vrcholu blaha. Občas tedy nějaký praskne, to se leknu, ale když mi rychle nafouknou další, zapomenu na to a pokračuju v krasojízdě. Navíc vedle pinkání krásně vrže v puse nebo v oslintaných ručičkách. Vřele doporučuju!

Moc pozdravuj mamku a vyřiď, že už se těšíme na květen (jestli tedy váš výlet platí).

Tvoje kámoška Viki

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 27.03.03 21:33

Ahoj zlatíčka!
Tak už bychom neměli být anonymous-mamka se konečně rozhoupala a zjistila si heslo..
Všechny zdravíme a speciálně Eden,opět čilou …
Já jsem v pohodě-pohotovost se nakonec nekonala,dokonce jsem pustil mamku s taťkou na ten oběd(babička mě vozila a já jsem hezky spinkal..).nějak mi nesedl zelený hrášek,i když mi hrozně chutnal-slaďoučký,mňam!..ty bolesti bříška ale nestojí za to,takže mamka se zaváděním nové zeleniny chvíli počká..raději zkouší jiné kašičky a ovoce..

Lumpíci,dost jsme se nasmáli,co všechno vyvádíte-zvláště Jíra a Eden(smála se hlavně mamka-já měl spoustu práce:bouchat s myší do stolu,ťukat do klávesnice a než jsem shodil všechny věcičky ze stolu..to byla fuška..)

Umím už taky pěkně povídat „ďaďaďa..ťaťa­ťa..tititi..a­ja..g-g..“ a když jsem unavený a chci spinkat ,prý mňoukám jako koťátko..horší je to s pohybem-stavím se na čtyři,ale ty nožky né a né mě unést..jak to děláte?..ale statečně to zkouším..když se převážím a padám,přetočím se,abych se moc nepraštil (judistický kotoul..pozn.mam­ky)..

A k těm hračkám-nejraději mám krabici,ve které mám hračky..kolíčky na prádlo jsou taky fajn..a časopisy jsou super!-mamka mi je ale taky rve z ruky,nechápu proč..jednou mi dala časopis v černé fólii-ta se pak divila,když viděla fólii roztrženou a já jsem si konečně hezky četl…

Raději budeme končit,ať to není moc dlouhé..mějte se krásně..vyvádějte lumpačinky..a hlavně pište!!!

papa Ondrášek(8 měs.a něco) a Andrea

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 22:50

Ahoj zlobílci!!! Tak jsem dal mamce chvilku pauzu(nebo skončí ve cvokhauzu :-)),a poručil jsem jí,at vám zase něco na mě práskne…Tak především-23.3.jsem za zvuků kvílejících závodniček F1 oslavil-považte-již svoje „malé“ 6.měsíční narozeninky!A hned druhý den jsme naklusali na půlroční kontrolu a tak.No,navážili mě 9.330 gramů a naměřili přibližně 75-80 centimetrů…no sestřička i paní doktorka kulily oči,a mamka řekla,že na mě najme nosiče,jinak že jí odejdou záda…(to je divný,ne?Copak mají záda nožičky???)No a ještě nemám ani jedno očkování…což o to,mě to nevadí,ale mamku to trápí.Furt to vázne kvůli mýmu šponování…mám prý jakousi hypotonii(to je z toho zaklánění)a tak mě mamka jaksi podivně ohýbá a cvičí se mnou,což se ani jednomu z nás nelíbí,já u toho řvu jak tur a mamka je ze mě na prášky,a asi s tím přestane,prý na to nemá nervy,tak budu asi křivej.Takže včeličky přijdou na řadu,až prý budu v pořádku,a to nevím,kdy bude.Jinak na mě rodičové už měsíc zkouší jakýsi rozmašírovaný druh stravy,který povětšinou skončí úplně jinde,než bylo v plánu…Joooo,mlíko je mlíko.A jsem posledních 14 dní tak protivnej,že mamka už neví,čím to může být.Ještě že už se může chodit ven,předevčírem jsem celý odpoledne strávil na balkoně v kočárku,bylo to moc bezva.Bydlím v 7.patře,tam je výhled!!!Takže na závratě netrpím. A jak jste psali o čtení-já to miluju!!!Jak v mém okolí něco zašustí,tak po tom chnapnu a čtu(ožužlám to a rozcupuju).A taky rád telefonuju-když mamka s někým mluví,tak já se pořád culím a hovořím-a nejlíp mi jde takový chrčivě-kloktavý zvuk,ten dělám pořád.A dneska jsem se koupal s tatkou ve velké vaně!!!Byl jsem z toho úplně vedle,ani jsem nedutal a jen kopal nožičkama,ale byl jsem nadšenej,prý už se tak budu koupat pořád,protože se do té svojí vaničky nevlezu…Chtěl jsem se zeptat-taky někdo nejradši usínáte a spinkáte na bříšku?Já tomu přišel poslední dobou na chut,a mamka má strach,aby se mě v noci něco nestalo.Paní doktorka ji uklidnuje,že je to v pohodě,já to mamce taky říkám,ale to je jak kdyby jste mluvili do dubu…Tak to je asi tak pro dnešek všechno,mějte se fajn a já mamušu zase někdy pošlu datlovat,aby jste věděli,co provádím…jo,Eden,já taky miluju plastovou lahev na hraní,a nejlíp,když je v ní trocha vody-to dělá krásnej zvuk,zkus to!!! Papapa,Patriček-6.měsíců a kousek a mamka-furt 32.(ještěže tak!)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.03 07:53

Cituji z http://www.volny.cz/ivana.b/

„Paní doktorka nám taky poradila, jak udělat otisk ručičky a nožičky - živočišným uhlím rozpuštěným ve vodě! Provedli jsme to před koupáním a docela jsme se u toho nasmáli. Nožička ještě šla, ale s ručičkou to bylo horší - namazala jsem mu ji uhlím, ale on ji sevřel a nepustil. Umazali jsme všechno kolem, ale nakonec se to povedlo. Pak jsme Honzu vykoupali, ale uhlí mu zůstalo pod nehty, tak teď čekáme, až odrostou :-)

fotecky najdete tady:
http://www.volny.cz/…s/ruka75.gif

http://www.volny.cz/…s/noha75.gif

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.03 08:01

Ahoj, Dito, jak s Eden mluvis cesky nebo franc.? Zuzana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.03 13:31

Ahojky Patričku, já taky nejraději spinkám na bříšku a to už o narození. Teda maminka mě na to bříško dávala jenom, když už nevěděla, jak mě donutit ke spinkání a to pak nade mnou věčně stála a pozorovala, jestli vůbec dýchám. Ale od té doby, co jsem se naučil otočit se na bříško sám už mě prostě neuhlídali. Když sem hodně moc unavený a usnu na zádíčkách, sem večer tak za hodinku vzhůru a uklidní mě jedině, když mě mamka na to moje bříško otočí. Mě to moje bříško totiž dost často zlobí a tak si na něj prostě lehnu aby mi dalo pokoj.
Pa,pa Vojtíšek (za týden 8 měsíců)

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 28.03.03 21:02

Nazdárek šmudlíci,
Musím Vám napsat hned několik novinek!
Od pondělí dostávám k večeři kašičku a ta mi mooooc chutná,takže máma postupně zvyšuje její množství a já jí vždy slupnu a pak mám moc dobrou náladu,když mám tak plné bříško:o)))Pak se jdu vykoupat a za půl hodiny ještě vybumbám mamce obě prsa a v 19h. odpadnu a spím tak do 24h kdy zase vyžaduji kojení.Máma se mi snaží ucpat pusinku dudlíkem,ale mě neoblbne!o))))
Naučila jsem se válet sudy doleva a to mě moc baví.Včera jsem byla v obýv.pokoji kupodivu dlouho hodná, tak se na mě šla maminka podívat a našla mě jak ocucávám Kristýnce bačkůrku,to Vám bylo požužláníčko.:o))
Taky jsem Kristýnku kousla do ruky,když mi hrála na piánko.Brečela jako kdybych jí ukousla ruku!Já jsem jenom chtěla okousat něco jiného než hračky a bačkorky.
Také si každý večer při koupání čistím zoubky,mám svůj první kartáček tyrkysový.
Ale víc se mi líbí tatínkův,ten má elektrický a ten já bych taky chtěla,sápu se po něm a tak se ho aspon držím když si táta čistí zuby:o))))
Přestala jsem skřípat zubama.Z toho má maminka radost,prý se to nedalo poslouchat.
Když bylo tenhle týden tak krásně,tak jsme vyzvedli po obědě Kristýnku a byli jsme každý den venku až do 17hodin.Já jsem venku spinkala a když jsem se probudila tak mě maminka venku i nakojila.Prostě paráda!Taky mě vyndala z kočárku a nosila mě po hřišti,takže mám okoukané lumpárny od starších mimin co si hráli na písku(papání kamínků,házení pískem,atd.)o)))
Tak se mějte krásně a užívejte sluníčka dokud svítí!!!!
Ahoj Barborka 7 a půl měs. a mamka Verča 27l

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 28.03.03 22:16

Ahoj všichni kamarádi a kamarádky,

to je ale príma, to teplo a sluníčko, co? My jsme taky teďka hodně venku a podnikáme dlouhé výlety. Mám už konečně i ten novej kočárek, takže už můžu pozorovat svět z polosedu. To je ale žůžo! Pořád je na co se koukat. Ale úplně nejlepší na tom počasí je, že už mě máma nenavlíká jako nějakou mumii do několika vrstev, ale dá mi jenom lehkou bundičku nebo mikinku a jarní čepičku - a jde se! A hlavně ani jí už to tak dlouho netrvá. To jsem vždycky mohla vyletět z kůže, když já už jsem byla vypravená v kočárku, nažhavená vyrazit a mamka si ještě zapínala kozačky a vázala šálu. Taky jsem jí to patřičně hlasitě dávala najevo (i celému baráku), že už mě to čekání neba.

Čím déle čtu vaše příhody, tím více pozoruju, jak jsme si v hodně věcech podobní. Třeba pod ty tvoje zbraně, Jíro, se jednoznačně podepisuju. Nemám teda ještě ten zoubek (ale nebojte, já pak všechny ty kousance doženu zpětně i za tu bezzubou éru), a ani už jsem dlouho nevyvedla žádnou kakací či blinkací lumpárnu. To si ale zato plně vynahrazuju kouskama při jídle - prskáním, plácáním do lžičky apod.

Ale už jdu na to rafinovaně, abych otupila mamčinu pozornost. Máma byla totiž z mejch prvních alotrií tak zoufalá, že mě pak obkládala velkejma bryndákama a plenama. A to pak nebyla žádná legrace, no uznejte! Teď se vždycky pár dní tvářím, jako, že už jsem z těchhle lumpáren vyrostla, máma si pochvaluje, jak už jsem šikovná holčička a její bdělost polevuje. Třeba včera si mě v rychlosti vzala jen tak bez bryndáku na klín (už oblečená na procházku, chacha) a dávala mi borůvkovou (chichi) přesnídávku. No, kde myslíte, že skončila? Jo, to jsem měla šťastnej den, jedním pinknutím do lžičky se mi povedlo strašně pokecat sebe i mámu.

Určitě se taky hlásím do klubu malých čtenářů. Noviny a časopisy, to je moje. Jen mi je nikdo nikdy nechce nechat dočíst. Jak si asi ty rodiče myslí, že si máme doplňovat vzdělání?

Nestačím se divit, co už všichni zase umíte novejch věcí, všem gratuluju. Já se taky musím pochlubit - už klečím (zatím teda jen na chvilku). A taky jsem se začala takovým novým způsobem smát - máma říká, že spíš křenit. To tak vždycky roztáhnu pusinku co nejvíc do šířky a vycením svý bezzubý dásničky. Prej jsem k sežrání.

Jo, taky musím uvést své aktuální míry - vážím 8,20 kg a měřím (ale to není tak spolehlivé, neb to měřila mamka krejčovským metrem) asi 73 cm.

Tak si všichni užívejte toho krásnýho sluníčka a doufejme, že vydrží i příští tejden.

Pápá
Terezka (skoro 8 měsíců) a máma Zuzana (29)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.03 07:24

Ahojte kamarádi ve zbrani,
zvlášť mávám Eden(jak bych tě mohl zdrobnit?JAk ti říká mamča?) a Ondráška…
Když čtu ty vaše lumpačiny,tak si říkám, že jsem nějak příliš vzorný miminko.Asi bych se nad sebou měl trochu zamyslet,aby si mamka neříkala, že ta mateřská je opravdu dovolená.ZAtím tedy mamku a taťku šetřím,a tak mi často říkají BOŽÍNEK a TĚŠÍNEK.Ale já jim to jenou všechno ukážu! Jsem zvědav, co pro ně budu pak :o)
A musím vám říct svůj velký zážitek.V neděli jsme byli v ZOO v Děčíně.TAm jsou zvířátka spíš tady od nás, jako kozy,ovce,koní­ci,srnky,vlci,di­voký prasata a tak.Je to tam moc príma,zvířátka nejsou v klecích,ale spíš jako za plotem a tak je k nim o poznání blíž. Celou dobu jsem sice trochu spinkal,ale pak jsem se probudil a taťka mě vzal na ruku a já viděl něco ohromnýho. Osla! Ještě ke všemu hýkal, musel jsem mhouřit oči, když dělal IÁÁÁÁ....., tak to bylo děsně blízko.
No bylo to něco neuvěřitelného.Měl jsem oči přes celou hlavu a pusu,že mě tam mohla vlítnout moucha,kdyby už nějaká lítala.ŘEkli jsme si, že tam brzy zas pojedeme, abych viděl všechny zvířátka.No bezva.
Tak se mějte papa a opatrujte se
Kubík (5m) a mamka Klára

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 29.03.03 10:26

Ahoj Eden a Dito!
Tak už máme fotky na CD,ale nejde nám to odeslat,aby nám je Šárka zařadila k článku.Snad se to povede a Barborka se Vám předvede v plné kráse:o))
Dito ještě dodatečně vše nej k Tvému čtvrtečnímu svátku,nevím,kdy to u Vás slavíš.Mějte se krásně a Ahoj Verča s Barborkou

 
Jirina
Neúnavná pisatelka 15060 příspěvků 29.03.03 11:04

Ahoj Patriku,

já spinkám jedině na bříšku už od dvou měsíců, takže nemusíš mít strach. Jak vidíš, zatím jsem se neudusil. Proč bych to taky dělal? Já vždycky ležím na tvářičce, čumáčkem dolů by to ani nešlo. Polštářek taky nemám, teda mám, dostal jsem ho s peřinkou, ale zatím ho nepoužíváme. Jen mám pod hlavičku plínku, abych moc nenaslintal na prostěradlo, ale stejně jí vždycky zmuchlám a udělám si z ní hnízdečko.
Tak pa Jíra

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 29.03.03 20:24

Ahoj Bubli,
ted jsem v Naivním kačátku četla,že jsi ležela v Motole na rizik.těhoten­ství.Já jsem tam ležela od 28tt do 34tt na pokoji č 4 s tou terasou.Možná jsme se tam potkali,třeba na monitoru,jedli jsme na pokoji.Barborka se mi narodila 14.8,ale nakonec v Příbrami.Tak se měj fajn!!!
Ahoj Verča

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 29.03.03 21:38

Ahoj Bubliku a Viki certiku (chichi),

My vas taky chvalime za nadherne fotecky, ty bryle jsou uzasne a s culickem Vikinka vypada jako opravdova slecna, jen na:,–(it kabelu a hura do skolky:o)))!

Ten vylet plati, uz snad konecne napisu ten slibeny osobni dopis:)!

Ja se trochu nafukovacich balonku bojim, asi koupim nejaky maly tvrdy a zkusim ho Eden po zemi posilat, treba ji to konecne prinuti plazit se vpred:))).

Moc na vas myslime!!!
Ahoj Dita a Eden

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 29.03.03 21:43

Ahoj Verco,

S tim posilanim fotek Ti urcite poradi Bublina, myslim, ze se ty fotky musi nejak zmensovat ci co… Uz se moc na Barborku tesime (Eden se obava konkurence, hihi).

Moc dekuji za prani k svatku, ve Francii maji jiny kalendar (vsichni tam jsou ‚svati‘ a Dita tam samozrejme nefiguruje;))), tak to ‚slavim‘ po nasem (po cesku).

Koukam, ze jsi mela Kristinku ve zhruba stejnem veku jako jsem ted ja…

Moc pozdravuj svoje dve princeznicky a zase se ozvi!!
 Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 29.03.03 21:52

Ahoj Zuzko,

Ja se snazim na Eden mluvit cesky, prece jen bych byla rada, kdyby se domluvila se svymi ceskymi prarodici (a oni by mi opak neodpustili):))).

Zni to jednoduse, ale v prostredi, kde vsichni mluvi francouzsky se to dost tezko realizuje. Doma by to jeste slo (jsme pres den samy), ale kdyz jsme kdekoli na navsteve, musim na ni mluvit francouzsky, zda se mi to vhodnejsi.

Je to legracni, zacnu ji treba predrikavat ceske rikanky a pak plynule prejdu do francouzstiny a uvedomim si to az po chvili… Eden to zjevne nevadi, rehta se pri vsem…:) Vzhledem k tomu, ze zijeme ve Francii, bude ale asi hlavne mluvit francouzsky.

Pusinku Terezce!
Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 29.03.03 21:57

Ahoj Kubicku,

Mne maminka rika Edenusko nebo jen ‚sportovne‘ Edenus, ale svoje jmeno moc neslysim, spis jsem ‚Pupina‘, ‚zviratko‘, ‚kotatko‘, ‚stenatko‘ (a ostatni zdrobnela havet), ‚Pupicek‘ (to tedy netusim proc, zadny pupek jsem na sobe nevypozorovala, to by spis mela rikat tatkovi:))) atd.

Ta zviratka Ti moc zavidim, my jsme meli ZOO v Lyonu, ale kdyz jsme tam byli, jeste jsem z tech zviratek nemela rozum (skoda, aspon bych ted vedela, po cem me ted mamka pojmenovava)…

Vsak my mimina dobre vime, ze zatim delas andilka a pak to necekane rozparadis!!!

Mej se krasne!
Tvoje kamoska Eden

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 30.03.03 12:27

Ahoj Dito,
Kristýnku jsem měla,když mi bylo 23,je to hrůza jak to všechno utíká.V květnu jí budou čtyři!! Barborka se nedávno narodila a přijde mi,že strašně rychle roste.Ach jo!je to můj kulíšek a obávám se toho,že jí pomalu začínám rozmazlovat.:o))
Ale jiné mimčo už neplánujeme,tak se to snažím pořádně užít,jestli víš jak to myslím.
Pozdravuj Eden a mějte se nádherně!!
Všichni jsou na chatě a já ted půjdu s Barčou na procházku,půjde spinkat.
Ahoj Verča

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 30.03.03 19:27

Ahoj Dito,

ona se sice na to ptala druhá Zuzka - maminka Vojtíška, ale to nevadí, protože mě to taky hrozně zajímalo. Je mi jasný, že to není nic jednoduchýho. Ale Eden bude mít výhodu, že bude umět hned od narození dva jazyky.

My zase máme tatínka Slováka. Ta řeč je sice hodně podobná, takže to není takový rozdíl jako mezi češtinou a francouzštinou, ale taky jsem si musela vyřešit ty klíčový slova - říkat „táta jde“ nebo „oco jde“? A taky jak říkat před Terezkou slovenským prarodičům - „starký“nebo „děda“ atd. No, já to říkám v češtině a manžel mluví normálně slovensky, akorát o sobě už taky říká „táta“.

Myslím, že ty děti se s tím v pohodě srovnají. Aby se to ještě nepletlo, tak slovenská babička je navíc původem Maďarka, a když byl manžel malý, tak na něj ona mluvila maďarsky a jeho táta slovensky. A manžel teď mluví plynule oběma jazykama.

Mějte se s Eden moc krásně!
Zuzana (od Terezky)

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 30.03.03 23:26

Ahoj Dito a Zuzko od Terezky,
tak si myslím, že tady máme ještě Zuzku-vetřelce, já jsem se totiž tak neptala. Ale abyste věděli, tak mě to taky moc zajímalo, ale spíše z hlediska profesionálního, pracuji (ovala) totiž v překladatelské agentuře a tam jsem se se smíšenými manželstvími setkávala velmi často a ai si nedovedete představit, jak jsem záviděla jejich dětem, že tak bezvadně mluví cizí řečí a nemuseli se to složitě učit jako já. Když za mnou přišla dvouletá holčička mého kolegy novozélanďana a mluvila anglicky líp než já, tak jsem opravdu zelenala závistí. Myslím Dito, že určitě Eden bude umět česky i když na ni budeš mluvit pouze mezi Váma dvěma, takže to nemusíš lámat přes koleno.
A samozřejmě si zamlouváme Eden jako překladatelku.
Zuzka od Vojtíška

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 31.03.03 09:34

Ahoj kámošky a kámoši!

Tak jsem si vysloužil novou přezdívku. Naši mi občas říkají Teletubbies - Lala. Vysloužil jsem si to díky své čepici, protože má stejnou anténku jako zmíněná postavička. Jen mamka lituje, že není žlutá, protože žlutou soupravičku bych měl, ale čepice je bílá a tak to celkovou podobu dost kazí.
Příběh o Teletubbies jsem už ale dlouho neviděl, protože poslední dobou dost dlouho spím, takže ho nestíhám.
Dnes v noci se mě mamka snažila po každém pití vracet do postýlky, ale po půlnoci jsem se už nedal a pokaždé jsem kňoural, tak mamka nakonec při kojení usnula a už jsem byl u ní v postýlce zase až do rána.
Jak se Vám zamlouvají ta tepla? To je bájo, co?!! Já už jsem konečně bez fusaku a nemusím se v kočárku krčit a mohu se klidně natáhnout, i když úplně šponovat se taky nemůžu, to už se tam nevejdu.
V sobotu jsme byli na nákupech v Hypermarketu, naši si pochvalovali, jak jsem hodný, v pohodě si nakupovali a pak jsem usnul a oni se i v klidu naobědvali. Já vydržel skoro pět hodin bez mlíčka! Pak jsme jeli na hory - projít se, ale to už jsem byl docela vyspaný a nebavilo mě ležet v kočárku, tak jsem řval, až mě mamka dala na bříško a já jsem celou procházku pásl koníčky. Výletníci, kteří nás potkali cestou tam i zpět, se divili, že tak dlouho vydržím a mamka všem říkala, že takhle jo, ale abych se zvedal obráceně (=do sedu) to ne. No, může být ráda, že budu mít pevná záda!
Když bylo pěkně, navštěvovali jsme s mamkou různé zahrádky, mamka si dala kafčo a zákusek, to pak bylo slaďoučké mlíčko. Ale jsem raději, když mě nejprve uspí, abych se nemusel koukat, jak se cpe a já musím ležet v kočárku.
Taky se musím pochlubit, že jsem se polepšil, jak si mamka stěžovala, že přes den vůbec nespím, tak už se to zlepšilo. Usnu ale pouze v kočárku nebo u prsa, to pak většinou mamka chrupká se mnou. Teď už ale nepapám tak dlouho, takže spíš v tom kočárku. To si pak mamka neodpočine, když je stejně jako já ráno unavená a musíme na procházku, abych se vyspal aspoň já. No, alespoň nějaká lumpárna, když o těch papacích si můžu zatím jen číst od Vás.
Tak se mějte moc krásně!!!
Adámek (7m) a Milada.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.03 21:23

Ahoj holky od moře :)

nevíme, jestli u vás jdou koupit hračky od Fehn Baby (tady jsou tedy zatraceně drahý), ale máme od nich krásný látkový měkkoučký míček, který dokonce chrastí. Viki výská radostí, když jí ho posílám po zemi a snaží se ho posílat zpátky, ale nepopoleze za ním ani kousek :))) Stále pokračujeme ve zdokonalování pohybu á la rak. (Všimněte si prosím použitého francouzského výrazu :))) - bohužel nemůžu najít tu pitomou obrácenou čárku nad a…)

Už se na vás těšíme!

Papa, Bublina a (konečně spící :) Viki

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 01.04.03 08:39

Jo, holky, s tou carkou to mate dobry, to ja tady nemam ani hacky:)))

Je to legrace, shodou okolnosti jsme v nedeli koupili Edenusce taky balonek, akorat neni latkovy, ale gumovy (zkratka zmensenina detskeho mice), je na nem medvidek Pu a kdyz ho Eden posilam po zemi, taky se div nezblazni, chnape po nem jako kotatko, a pak taky leze pozpatku… Uz pochopila, ze nez aby za necim lezla dopredu (coz ji stale nejde), omrkne situaci, otoci se a doleze si za tim pozadu…

Taky ji obcas tahas z pod postele ci z pod zidle (jeji oblibena ‚prulezka‘ je taky jidelni zidlicka a vcera se v nepozorovanem okamziku zavesila na kocarek a olizovala kolecka, fujky fuj!!!);)))???

Moc pozdravu a pusinek Vikince!!!

Dita

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.03 12:30

Hlasi se Zuzka - vetrelec :-)) ja zatim nemam miminko (2× neuspesne tehotenstvi), ale moc rada si vas vsechny ctu a zajimalo me to. Tak prominte, budu se podepisovat Zuzana, bez deti nebo tak nejak.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 01.04.03 15:15

Ahoj kluci a holky

Tak jsem chytil za slovo Zuzku a napíšu vám taky něco o sobě. Jsem to teda já Davídek (z minulého deníčku), ten od tý bříškatý mámy:) Dneska jsem se zaregistroval aby jste věděli, že to píšu já. Samozřejmě, že si chtěla mamka zaregistrovat svoje jméno ale to jsem jí nedovolil:) Přece sem píšu snad já ne?
Nevím kolik Vám toho dnes napíšu, protože mi není moc dobře. Od včerejška mám teplotu a rýmu. Jinak mi naštěstí nic není, takže mě mamka léčí Panadol sirupem a Nasivinem do nosánku. Ten je teda ošklivý, fuj:) To ten sirupek je mňam, mňam, jahodový.
Ještě vám napíšu, že jsem se narodil 10.11. minulého roku. Chtěl jsem teda přijít o den dřív, to má zrovna moje teta narozeniny, tak jako že by jsme to pak mohli slavit spolu, ale nepodařilo se. Teď mi bude za chvilku 5 měsíců a máma říká, že to strašně letí.
Líbí se mi vaše lumpárny, budu se od vás muset něco přiučit aby mamka neříkala jak jsem hodný. Papám vzorně mámino mlíčko a jinak zatím nic. Nic mi nechtějí dát, hlavně že se cpou oni:) To na mamku vždycky koukám jestli mi teda něco dá, ale nakonec nedá.
Moje oblíbená činnost je teď ocucávání, cucám si rád prstíčky (ocucá kde co, jen to nechce přiznat - pozn. mamky). Jo a taky rád prskám. To je potom slintáníčko:)Jednou se mi podařilo říct slovo máma. To vám teda byla náhoda, že z toho byli naši na větvi:o) Jinak teda takové slabiky já ještě neříkám ale chtěl jsem jim udělat radost, tak jsem to řekl:) Moje oblíbené slovo je OGU.
Budu se s vámi loučit, mamka mi jde zase čistit nos a pak si půjdu asi schrupnout.
Mějte se dětičky hezky a užívejte si sluníčka.
Ahoj Davídek a mamča Eva

P.S. Tak jsem podepsal i mamku, když mi s tím pomáhala. Ale nemyslete si, že mi to
zase nechtěla vzít a psát něco ona. Jenže jsem jí to nepůjčil, hihi. Snad příště:)

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 01.04.03 20:00

Ahoj Kamarádi,
Kdo je zvědavý a chce se podívat na moje fotečky,mám je v nové Fotogalerii.
To aby jste věděli s kým si píšete:o))
Tak Ahoj Barborka 7 měs a půl.

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 01.04.03 20:57

Ahoj Zuzko - zatím bez dětí,
vůbec za nic se neomlouvej a hodně s námi čti a piš, na početí to funguje nejlíp. Skoro pořád tady někdo zahlásí nový přírůstek nebo nové bříško, i když ne třeba v tomto deníčku.
Měj se hezky a prskám i s Vojtíškem.
 Zuzka

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 01.04.03 21:15

Ahoj holky,
tentokrát píšu za Vojtíška, on totiž už 4 hodiny spinká a dokonce sám, což samozřejmě není u nás zvykem. Je to následek dnešního odpoledního očkování, chudáček, už mu stoupá teplotka. Minule mu zase rychle klesla, tak doufám, že tomu bude i dnes.
Můžu konečně napsat aktuální míry: 6,6 kg a 64 cm. Od posledně je to velmi malý přírůstek, a já to pmůžu přičíst pouze jeho metabolismu, jelikož kaká cca 5 x denně, občas ho podezřívá, že je spolčen s výrobcem plenek, protože to většinou střelí do čisté plenky.
Také už se konečně můžeme pochlubit fotečkama, chvilku mi to trvalo, protože jsem musela vybrat asi z 500 fotek. Nemyslete si, nejsem nějaký profesionální fotograf, jsem jenom maniak. Já sama moc fotek z dětsví nemám, tak to musím Vojtíškovi zajistit. Takže adresa je: http:/family.cz/pi­lutek. Ten pilutek je pro radost tatínka, on má jako koníčka (koně) létání a dokonce akrobatické. Takže jsme prostě taková létající rodinka a kdybyste třeba někde viděli nejaké hezké věcičky s letadýlkama, tak mi hned dejte vědět, tatínek je ochotný vydat veškeré peníze:)).
Mějte se hezky a užívejte sluníčka (u nás naštěstí nesněžilo, jak nám to předpovídali)
Zuzka od Vojtíška 19 t.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.04.03 22:26

Ahojky, tady Vojta!
Tak nás tady mamka konečně zaregistrovala a poslala do nové fotogalerie moje fotečky, takže když budete mít chviličku, můžete se na mě a na Terču podívat. Jenom sou ty fotečky trochu staré a to proto, že náš hodný strejda s dig.foťákem vůbec nemá čas mě fotit. Až ho zase mamka udyndá, pošlu vám určitě další moje obrázky. Tak se mějte, mám spoustu novinek, hlavně jednu opravdu VELIKÁNSKOU, ale budu vás ještě napínat, napíšu vám to včechno do dalšího Vrabčáka.
Zdravím všechny lumpíky a lumpice!!!
Vojtíšek, skoro už osmiměsíční

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 02.04.03 07:15

Ahoj holky,
já k vám sice nepatřím, protože jsem teprve snažilka, ale mám na Vás dotaz. Chtěla bych se zeptat jaké používáte krémy proti popraskání kůže. Je něco, co opravdu funguje? Samozdřejmě chápu, že když přiberu 30 kg, tak se nebudu divit, že mi tělo popraskalo. Mám k tomu trošku sklony, tak se informuji dopředu.

Díky za odpověď, Daniela

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 02.04.03 11:30

Ahoj Danielo,
musím se přiznat, že já jsem těch 30 kilo přibrala a neprasklo mi vůbec nic. Používala jsem Bioptimale od Yves Rocher, ale myslím, že my máme v rodině pružnou kůži.
Teď mi akorát popraskaly trochu prsa, jelikož Vojtíšek hodně pije a tak se pořád nelévají a vylévají:), ale na ty radši nepoužívám nic, aby to Vojtíškovi nějak nevadilo.
Měj se hezky a brzo se mezi nás zařaď
 Zuzka

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 02.04.03 12:51

Ahoj Davídku,
moc tě mezi námi vítáme a doufáme, že už je ti lépe a nemáš tu protivnou rýmu a teplotu.
To jseš teda velkej šikula, že už se ti povedlo říct tak brzo „máma“. Já jsem to zatím řekla taky jenom jednou, a to už mi bude 8 měsíců.
Měj se hezky a pozdravuj mamku.
Terezka (8 měsíců) s mámou Zuzanou

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 02.04.03 13:07

Ahoj čertíci,

musím se vám ještě v tomhle díle pochlubit s velkou novinou - dneska už konečně mamince ta lžička zacinkala, takže je z toho na vrcholu blaha. Já už tolik ne, protože, když se ten zoubek klube, tak to docela bolí, ale vždyť většina z vás už to zná.

Jinak jsme se s mámou dívaly na vaše fotečky - viděly jsme Vojtíška od maminky Stáni i Vojtíška od maminky Zuzky. Oba jste moc velký fešáci, to si pak budeme mít z čeho vybírat, až budeme větší.
Akorát Barborku se nám nepodařilo najít - jak se tvoje fotečka jmenuje?

Já mám teda taky fotoalbum na rodině, už od narození. Ale moje maminka ho tak trochu zanedbává - ne jako ty vaše maminky, Eden a Viki, které tam máte pořád ty nejčerstvější snímky.
Ale mamka mi teď slíbila, že mi k 8měsíčním narozeninám to album zaktualizuje, abych se vám taky konečně mohla ukázat, a abyste nekoukali jen na fotky, kde jsem ještě úplný mimino. To se přece nehodí, když už jsem teď velká slečna, ne? Tak pak vám hned dám vědět adresu.

Zlobení zdar!
Terezka (zítra 8 měsíců) a Zuzana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.04.03 21:16

Ahoj Danielo,
je vidět, že některé věci člověk zapomíná, protože já už si nemůžu vzpomenout,jak se ten krém, co jsem používala jmenoval, takže ti asi moc nepomůžu. Myslím si ale, že je to asi jedno, důležité je bříško důkladně promazávat. Při prvním těhotenství sem přibrala přes 20kg a bříško mi poraskalo ať sem se snažila sebevíc. Při druhém těhotenství sen přibrala jenom těch doporučovaných 12kg, bříško mi vůbec nepraskalo, moc sem se radovala, ale za posledních 14dní před porodem, kdy sem byla už celá nateklá, mi popraskalo stejně, takže podle mě stejně asi nejvíc záleží na tom, jestli k tomu má člověk sklony nebo ne. Nakonec ale co je to trošku strií na břiše proti tomu zázraku co budeš mít potom doma. Moc držím palečky,ať máš mimíska v bříšku už brzy!
 Stáňa

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.04.03 22:33

Ahoj Danielo,

já jsem používala Bonal krém proti strijím a ani prasklinka! Chce to ale poctivě mazat každý den a nešetřit, mě se to vyplatilo. Přibrala jsem 10 kg, ale všechno do břicha, takže toho napínání bylo až až…

Přeju úspěšné těhotenství,
Bublina

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 03.04.03 19:30

Ahoj Zuzko a Terko,
my máme dané fotky tady na emiminu,dostaneš se tam přes hlavní menu,je to druhý sloupec vlevo a klikneš na „nová fotogalerie“.Jsou tam pod fotkami „děti“.Máme tam dvě fotky.Jednu s Kristýnkou a jednu Barborku nahatinu.Tak Ahoj Verča

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 04.04.03 14:56

Děkuji všem moc za rady.
Daniela

Vložit nový komentář