Reklama

Z deníčku malého Vrabčáka - 31.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 12.04.03

Tak jsem sedmé měsíční narozeniny oslavil trochu po svém. Chichi, zlobil jsem totiž v postýlce. Vymyslel jsem prima trik. Když mě máma uloží na bříško, tak já se okamžitě převrátím na záda a tam pak kvičím a říkám jí, že spinkat nebudu :o) Takže jsem po večerním kojení hezky usnul, ale za hodinku jsem byl vzhůru, převrátil se, odkopal a vřískal. Tak mě mamka šla znovu nakojit, pil jsem jak bezedný, ale po uložení zase šup na záda a všechno se to opakovalo. Nakonec jsem sice na bříšku usnul, ale po nočním kojení jsem se zase převrátil, až si mě mamka musela vzít k sobě do postele a spinkal jsem (na zádech) u ní a ráno vstával v půl sedmý. Chichichi.

Večerní zlobení jsem si zopakoval pár dní po sobě, takže mamka naříká, že se jí zhroutila jediná jistota, hihi. A další den jsem se zase převrátil a spinkal na zádech, ale jen jsem trochu plakal ze spaní, zdál se mi totiž moc ošklivý sen, a pak jsem usnul a zase normálně spinkal. V noci se ale už zase budím častěji, tak už mi mamka chtěla dát kašičku. Hoho, ale hrdinsky jsem vydržel a nenechal si flaštičkovýho dudynu vůbec strčit do pusinky. Pekelně jsem se rozeřval a vůbec nic z lahvičky nevypil. Ani jsem tu kašičku neochutnal a ještě mi máma trošku kápla do očíčka.

V papání nic moc nového, akorát už sním i trošku větší porcičky. Mamka říká, že papám hezky, a když to říká mamka, tak to už něco znamená! Taky mě moc nenechá to patlat, takže mám šanci si jen do mističky namočit prstíčky (když se mi to povede, hned mi je máma otře, ach jo) nebo si ručičku strčit do plné pusinky (opět máma hned zasáhne). Mamka si hrozně pochvaluje jeden bryndáček. Je hodně široký, takže mi zakryje i ramínka, chichi takže když točím hlavičkou a prskám to tak se mi neopatlá oblečení. Původně byl přes hlavu, ale máma ho vzadu rozstříhla a našila tam sucháč a teď je úplně super. Všechny ostatní bryndáky co máme jsou jen slintáčky pro mimina, protože skoro nic nezakryjou, takže používáme jen tenhle jeden. Jo a taťka mi nakoupil ovocné dobrůtky ve skleničkách - tak už jsem papal malinovou, docela mi jede, a pak mám na zkoušku ještě dalších asi 5 druhů, tak už se taky těším. Ale mám ji aspoň na tři jídla, protože to mám jen jako dezertík po obědě nebo odpoledne svačinku, ale někdy nechci papat vůbec, takže pak ještě zbyde na mamku. A stejně se pořád dorážím máminým mlíkem. No ale když mám den, že nechci vůbec nic a ještě se snažím mámě tu mističku sebrat a vyklopit, tak to už mě moc nechválí. A dostal jsem ochutnat pivo! A to je teda dobrota, to bych chtěl pít místo ňákýho pitomýho čajíčku. Když vidím pivo v lahvi nebo ve skleničce tak začnu křičet „heje“ a tak si v něm mamka namočila prst a dala mi ochutnat, no málem jsem jí ten prst úplně vycucnul. Ale jen jednu kapičku, víc prý miminka nesmí, ale to nechápu proč, když je to tak dobrý. Táta se smál, že když nebudu chtít spinkat, tak mi dá do flaštičky pivo, ale to byla jen legrace, měl jsem tam jen tu blbou kaši a tu jsem nechtěl.

No a jinak vesele řádím na hrací dece. To puzzle už dokážu bravurně rozebrat, zvířátka vyndám a většina už nese stopy mého raťafáčku, takže je mamka dala stranou. Taky kostičky už mají od zoubku rýhy. Musím říct, že mamka si s těma kostičkama docela vyhraje, staví z toho komín, ale já o žádný věže nestojím, takže přilezu a plácnu do toho a všechno zbourám, haha. A někdy si máma dá ty kulatý kostičky do pusy a střílí je na zem a to je švanda, u toho se směju. No a taky už občas z deky slezu a vydám se kousek na průzkum. Třeba když mamka kousek ode mne žehlila tak jsem k ní přilezl a tomu žehlícímu prknu olizoval nožičky a tahal mamku za kalhoty. Nebo dolezu ke stolu a židlím a lížu jim nožičky. A taky jsem nablinkal na koberec, hehe, přece si nebudu blít do svýho :o))) Mamka se mnou někdy na dece cvičí, to si sedne, hodně rozkročí nohy, já sedím proti a chytneme se za ruce. A pak střídavě máma sedí a já ležím a vyměníme si to - máma leží a já sedím. A mamka u toho říká hají a hačačá a hají a hačačá a taky se mi to líbí. Mamka už se mnou vleže moc necvičí, já totiž nejen že ji tahám za vlasy, ale taky jí je oslintám, tak v mé přítomnosti cvičí jen v sedě. Různě u toho kroutí hlavou a mává rukama a to ji zvědavě pozoruju a směju se. A taťka mě nosí na koni, to je ještě lepší než na rozhledně, tak ho tahám za uši a naslintám mu do plešky, hehe.

V kočárku jsem byl párkrát hodný, v sedě mě to víc baví. Když jsem usínal, tak se mě mamka snažila položit, ale to jsem začal vřeštět a tak mě zase po:,–(ila a usnul jsem v sedě. Ale když jsem se vzbudil tak jsem ležel, tak se jí to asi přece jen podařilo mě položit. Ale další den jsem vřeštěl i v sedě a pak bylo ošklivo, takže jsme zase pár dní ven nešli. A po obědě spinkat v postýlce? Haha, už žádné tři hodiny, po dlouhém zlobení tak sotva půl hodinky. Ať si nikdo nemyslí, že mi ňákej denní rytmus vydrží :o) Tak mi mamka říká rošťáku, lumpišťáku, lotrando. Taky pořád říká nenene a tytyty, ale pořád nechápu, co to znamená. A oba s tátou mi pořád předříkávají „máma“ a „táta“ abych to opakoval, ale takovýhle slova já vůbec říkat nebudu, pořád mám nejradši heue, heje a okun :o))

Ve čtvrtek jdeme k paní doktorce na kontrolu jestli už jsem jablíčko. Mamka říká, že je na jadýrka pořád čas, takže i kdybych je ani teď neměl, že bulet nebude. To já teda budu bulet v každém případě, hehe.

Tatínek byl zase celý týden doma, ale hrozně ho bolel zoubek a musel dokonce k paní doktorce a ta mu do něj vrtala. Tak tady přes den spinkal a moc s ním nebylo (hehe, že by přece jen co dítě to zub - pozn. mamky). Ale další den už mě zase nosil a dováděl se mnou, ale trošku ho to bolí pořád. A slíbil mamce, že obrousí a natře ohrádku, abych nemohl utíkat, ale díky tomu zoubku se k tomu nedostal, tak se vězení odkládá, hehe :o)

Já už budu končit, ještě sem musím na chvíli pustit mamku. Zdravím všechny bezzubce, dvojzubce i vícezubce, mám dojem, že jednozubec jsem tu jediný :o))

Tak páá
Jíra + mamka Jiřina

P.S od mamky:
Někdy mám pocit, že ty naše robátka jsou domluvený. Sotva Jíra začal zlobit s usínáním tak koukám, že vaši drobečci taky. Je to super, hned najdu vysvětlení proč to tak je a nervově se z toho nehroutím :o)

Kojící mamky, jak se vám podařilo miminkům vnutit lahev? Já teda nevím jak dlouho to bude trvat, zatím jsem tu kaši zkoušela jednou, ale odpor byl dokonalý. Snad každé dítě se to jednou z lahve naučí, ne? Nechce se mi dávat mu to ze lžičky - zaprvé po koupání už tu máme chladněji a Jíra je jen v pyžámku, tak by mu byla zima, zadruhé už pije z polospánku a taky bych ho pak mohla jít koupat znova. Má někdo radu „jak na to“? Vyzkoušela jsem několik druhů dudlíků i hrnečků a kromě cecíku nechce nic. Ještě chci vyzkoušet, jestli by si z lahve nevzal od taťky, ale taťka je teď celý týden večer v práci, takže nejdřív příští týden.

Ještě bych se s váma chtěla podělit o jeden postřeh o ovocných přesnídávkách. Když pominu, že píšou např. ovocná s malinama, ale pak je složení: 80g jablek, 20g malin, tak jsem objevila zajímavou věc. Nakoupili jsme značky DEVA a HAMI. Složení a obsah (myslím tím vitamin C a dodatečný cukr atd.) naprosto totožné, distributor u obou stejný - NUTRICIA. A teď se podržte - i stejný výrobce, u obojího DEVA Nové Město nad Metují. A cena? DEVA okolo 10 Kč, HAMI okolo 15. Hmmm? Chutově stejné, obsah stejný, nenašla jsem žádný důvod proč za totéž platit o polovinu (nebo o třetinu? to jsou počty :o) ) víc. Tak ahoj Jiřina


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 12.04.03 19:16

Ahojky Jíro a všichni ostatní lumpidla :o)

Tenhle týden mám novinku - byli jsme na kontrole s kyčlema a už mám obě jadýrka - huráááááááá, takže už jsem taky jablíčkovej a máma je ráda, že už mě nemusí zakládat těma širokýma plenama, který mě dost otravovaly a mamce se tam blbě dávaly, protože při přebalování sebou strašně mrskám a kopu.

Dneska jsem byl skoro celý den doma s babičkou, máma byla s tátou v práci. Máma prý bude teď pracovat 3×týdně dopoledne a mě bude hlídat babička a teta na střídačku, to jsem teda zvědavej, jak se mi to bude líbit, ale babička dneska říkala, že jsem byl hodnej, i jsem si od ní nechal dát oběd (červenou řepu s brambůrkou) - což je co říct, protože ze lžičky jsem se zatím nechal krmit jen od mámy a to u toho ještě poslední dobou dělám lumpačiny, který se mámě nelíbí - foukám do lžičky s plnou pusou, křečkuju si jídlo do tváří a pak ho celý vyplivnu :o) nebo dobrá finta je s plnou pusou kýchnout - když mi máma zrovna nestihne dát před obličejík plenu tak je to pěkně všude rozprsklý :o)))).

Máma objevila jinou kašičku a ta mi moc chutná a prý se i líp připravuje a nedělá vůbec žádný cucky a neucpává mi tak dudlík. Předtím mi kupovala kaše od Hippu, teď ty nový jsou od Milupy, mám banánovou a hruškovou a jsou moc mňam mňam, vyzkoušejte je. Taky jsem tenhle týden poprvé ochutnal pomeranč - mamka mi půlku vymačkala do jogurtíku s banánem -to byla taky mňamka a včera jsem měl čtvrtku kiwi. Mamka se bála, abych z toho prý neměl nějaký pupínky, ale na tohle já nejsem, nějaká cíťa a žádný pupínky ani jiná vyrážka mi nenaskákala, takže mamka mi je do mého jídelníčku prý bude zařazovat pravidelně.

Když jsem byl dneska doma jen s babičkou, ještě sem přišla babičky kamarádka a přinesla mi velký auto - je celý plastový, má korbu - prý je to náklaďák a prý je vhodný pro mimča, takže ho už vesele užužlávám. Včera jsem měl sedmiměsíční narozeniny, tak jsem dostal nový chrastítko - přívěsek na sportovní kočár, abych se tam nenudil, protože hračky pořád vyhazuju ven. Dudlík už mám radši na řetízku, protože ten jsem z kočáru vyhazoval pořád a máma pak musela vždycky hledat, kde ho může omýt.

Jakousi náhodou se mi podařilo včera vyčůrat se do nočníku (to ani nevím, jestli jsem vám psal, nočník jsem dostal k půlročním narozeninám :o) ). Seděl jsem tam jakou dobu a přitom koukal ráno na Teletabíky (moje oblíbená zábava - máma při tom ráno snídá v posteli a já sedím na nočníku nebo úřaduju v židli :o) ) a pak mě najednou máma začala strašně nadšeně chválit, ale já stejně nevěděl proč......

Ve středu jsem si při lezení odřel nosík a obě kolínka - měl jsem je úplně červený. Máma říká, že musím taky odpočívat, ale to mě nebaví. Když mě položí na záda, hned se otočím a šup pryč. Nejvíc mě teď baví lézt za Pegynou (pozn. mamky - náš malej tlustej jezevčík :o) ). Máma teď luxuje každý den, když šmejdím po celým bytě a pořád mi otírá ručičky, což se mi vůbec nelíbí. Do „domácího“ kočáru na terasu dostávám kšíry :o (, to se mi taky nelíbí, protože když se tam vzbudím, tak jsem pěkně potichu, sednu si a skočil bych klidně dolů, tak si mě máma jistí :o).

Už budu končit, ať dám prostor taky dalším a máme co číst.

Papa Šimůnek 7měs. + Martina

P.S.
Jiřko, zkus Jírovi koupit jednu láhev a dudlík od Aventu - mají i speciální rychlostí dudlíky na kaši. Kopírují tvar prsa a miminka se tak snáz učí pít z dudlíku. Avent koupíš v dětským světě na Andělu. A o těch přesnídávkách Deva a Hami už tu tenkrát někdo psal, je to stejné složení, stejný výrobce - zkrátka je to reklama, tak myslím, že můžeme klidně kupovat tu levnější - Devu.
Jinak jak píšeš s tím krmením večer, já jsem zkoušela Šimona krmit lžičkou - kaši a to v žádném případě nechce, už je večer unavený a achce „dudat“, většinou pije tu kaši v polospánku.
A teď jedna velmi pozitivní informace, Šimůnek nám za poslední 4 večery zas usnul kolem osmé hodiny, v noci se nebudí a večer už nezlobí. Nechci to zakřiknout, ale stejně by mě zajímalo, čím to bylo…možná tím posunem času, nebo měl taky trošku rýmičku, tak jestli se mu hůř dýchalo nebo jestli měl zkrátka jen „zlobící“ období.....ale jsem ráda, že mu to trvalo jen chvilku :o). Dito, dej vědět, jak jste na tom vy večer s Eden, jestli se třeba s tím usínáním taky neumoudřila :o).

Martina

 
Jirina
Extra třída :D 14817 příspěvků 12.04.03 20:38

Ahoj Evo, Zuzko, Stáňo a další, kdo máte pochyby o výživě.
Ještě se vracím k vaší debatě v minulém týdnu a pokusím se vás trochu uklidnit. Já jsem Fořta sice nečetla (naštěstí ? ), ale z vašich komentářů vyplývá, že jeho názory jsou dost extrémní. Určitě budete souhlasit, že žádný extrém není zdravý. Ač zní jeho názory logicky, musím říct, že už se mi mockrát stalo, že jsem vyslechla vysvětlení k nějakému názoru a souhlasila s ním. A pak jsem slyšela názor úplně opačný a s jeho vysvětlením jsem TAKY souhlasila.
Já ve výživě razím zlatou střední cestu, tj. dodržuji doporučení od Dity, které odpovídá radám naší dětské doktorky. Nevím, zda je Fořt pediatr, několikrát jsem ho viděla v televizi v pořadu Pod pokličkou a tam se vyjadřuje ke kdečemu. Upozorňuje, co všechno se může stát, když dítě požije předčasně maso, lepek, jogurt (toto jsou zřejmě nejdiskutabilnější potraviny). Ale už nepíše s jakou pravděpodobností (nebo jo?). Víte, já myslím, že nás čeká spousta mnohem rizikovějších záležitostí - až děti začnou lézt, chodit, jezdit na kole, na bruslích, chodit samy ven, přecházet ulici … Umíte si představit, co všechno se MůŽE stát? Jenže s největší pravděpodobností se, chválabohu, nestane nic. Taky kvůli tomu nebudeme držet celý život děti doma.
Ve srovnání s tím, co strachu nás ještě čeká, je nějakých 5 gramů masa nebo pár lžiček jogurtu naprosto bezrizikové. Koneckonců, kdyby to OPRAVDU bylo nebezpečné, tak by to přece nedoporučovali pediatři. Též vás může uklidnit spousta nás, kdo Fořtovy rady nedodržuje … a děti dobře prospívají.
Doufám, že jsem vám trochu pomohla ve vašem rozhodování.
Užívejte si krásné chvíle s vašimi drobečky a pozdravujte je od Jíry.
Jiřina
P.S. Pro příští týden pro vás máme velké překvapení, tak se můžete těšit :o)))

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 12.04.03 21:24

Ahoj Jíro,Šimůnku a všichni Kamarádi,

Nejdříve všem děkuji za pochválení mých foteček!!!
Tento týden jsem byla moc a moc mrzutá,od pondělí od rána do čtvrtka večer jsem měla teploty okolo 38-38.5. a nechtěla jsem jíst zeleninku,jen maminky mlíčko.Maminka mě v úterý radši hned vzala k paní doktorce a ta mi koukla do pusinky a říkala,že mám v krku afty,že je to hodně bolestivé a že mi má dávat na dudlíček genciálku a srážet teplůtku.Taky mi rovnou udělali 8.měsíční prohlídku.Měřím 69cm a vážím 7.620g a zoubky mi napsali 4.Čípečky jsem dostávala třikrát denně,ale teplota „mrška“se mě pořád držela,tak jsme ve čtvrtek opět vyrazily k paní doktorce,afty tam pořád byly,tak jsem dostala Sumetrolim sirup a to mi pomohlo,ráno už jsem teplůtku neměla!!!!Hurá!!!A­le mrzutá jsem pořád.Když jsem měla teploty,tak na mě maminka nemohla otvírat okno,tak mě zkusila dát do postýlky a já jsem jen jednou chtěla podat dudlíček a už jsem spinkala,tak moc jsem byla unavená!!!Tak mě dává přes den dvakrát do postýlky a já krásně usínám.Večer taky usínám hned,občas mi vypadne dudlíček,tak mi ho dá do pusinky a já hned spím.
Jedla jsem dnes k obědu brambůrky s mrkvičkou,takže si maminka myslí,že už to bude dobré.Odpoledne mi maminka našla v pusince další zoubek,takže jsem už Pětizubka /> Na dece válím sudy na obě strany,takže jsem za chvíli úplně mimo deku.Už se mi jednou povedlo na bříšku nacouvat pod stůl tak,že jsem měla nohu od stolu mezi nožičkama:o)))
Občas se dokážu nadzvednout na ručičkách,podsunout nožičky/ne na kolínka/a odskočit dozadu:o))
Ale je to hrozná dřina,to radši sedím v chodítku a hážu hračky po zemi.

Šimůnku,dudlík taky moc ráda vyhazuju z kočárku,ale maminku taky nebavilo zabíhat do obchodů,aby nám ho umyli,tak už ho máme taky na řetízku:o))
Mám nové oblíbené hračky: Šńůru od pevného telefonu,magnetky na lednici ,Kristýnky hračky od Mac Donalda(Farby,Shel­by a hrací kačer Donald),obrovskou kytku v obýváku,spíš její lístečky.
To je pro dnešek vše,ještě Vám chce maminka něco napsat.
Ahooooj Barborka v pondělí 8. měsíců

Ahoj Jiřino,
Já dávám Barborce kaši před koupáním lžičkou a pak jí umytou už jen nakojím ve spacím pytli a dám spinkat.Flašku jsme ani nezkoušeli a ani zkoušet nebudeme,má hrneček Tomme Tippee,ale spíš ho jenom tak okusuje a asi se i trochu napije.
Díky za ten postřeh u přesnídávek já jsem jí zatím koupila jen jednu Hami a ta jí moc nejela,to má radši naškrábaný banán.příště zkusíme zase tu Devu.Tak Ahoj Verča

Ještě by mě zajímalo,jestli Vás ty Vaše děti tahají za vlasy,koušou do ramene(když jí držím na boku) a mají z toho taky takovou legraci?Pěkně mě to bolí,hlavně když mě kouše do ramene a když jí řeknu ne ne ne,tak se směje a dělá to dál.Tak už opravdu Ahoj Verča

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 12.04.03 21:45

Ahojte Hojte,
tak já mám dneska strááášně moc všelijakejch novinek.......

TAk úplně nejdřív : Představte si, já byl navštívit našeho kamaráda Vojtíška a jeho mamku Zuzku (ZuZuka)!!!
Bylo to strašně bezva a maka Zuzka dokonce blejskala nějakým světýlkem a říkala, že vám sem pošle nějaké obrázky.
Vojtíšek je moc bezva kluk a sympaťák.Moc se mi líbil a myslím, že jemu taky. Jen škoda,že nás ještě nožičky a ručičky neposlouchají a nemohli jsme společně vyzkoušet nějakou lumpačinu. Slibili jsme si ale,že tohle nebylo naposledy a příště už těm mamkám určitě něco děsného vyvedem :o)

No a teď už jenom, co já sám…:o(
TAk v noci se poslední asi týden budím co 2hodiny.Včera dokonce co hodinu.Mamka říká, že je to asi hladem a tak nerada, mi koupila kaši.Prý rýžovou Milupu. Abych byl opravdu zdravý, tak bez lepku, cukru a mlíka.Takže, když tohle všechno pomineme, zbyde odpornej hnus, chuti klihu(ten jsem nechutnal, ale mamka říká).Taky jsem to dal jasně najevo, že TOHLE tedy jíst nebudu a pěkně jsem to tak dlouho dávil, až jsem se celej pozvracel.Cha cha.
Mamka si tedy vzpomněla, že dostala v porodnici meruňkovou přesnídávku Hami (pozn.mamky - je bez cukru, ale v krámě jsem ji nikde neviděla, bůhví,kde ji ty doktoři vyšašili).Tak nejdřív jsem ji zkusila samotnou - hmmm, kdyby nebyla tak kyselá.....Ale večer v té kaši docela šla..(Na lžičku a dokonce ke konci už Kuba otvíral pusu sám!! - pozn.mamky) No, nejsem přesvědčenej, že tohle je ta správná cesta k nočnímu spaní, protože dnes po té kaši jsem byl vzhůzu už po hodině.Cha cha.MAmka ještě v zoufalství mi furt šmatrá prstem v pusince a prý zuby…Nevím jaký, má jich plnou pusu, tak co se shání po mých. Já zatím žádné nemám a ani nepotřebuju,tak nač ? Mlíčko se nekouše - a ta kaše konckonců taky ne…
No ale ještě jedna věc! Už spinkám i přes den v postýlce.Už ne v sedačce, když zrovna někde odpadnu a mamka mě ani nemusí houpat.Mamka mi totiž nechala do ložnice udělat žaluzie a když už jako to na mě jde, udělá tmu, dá mi cucnout a já slastně spinkám.Jsem docela rád, protože se můžu pořádně převalovat.
Hmmmm..tak to je asik všechno, je toho dneska dost, tak zatím pápá
Kubík (za 11dní 6m) a mamka Klára

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.04.03 23:02

Zdravím všechny svoje kamarádky a kamarády,mám jich tu opravdu hodně a sem moc a moc rád,protože se vždycky těším,co je u vás nového.
Představte si,že mě maminka tenhle týden opustila a chodila si klidně pracovat! Ještě,že to byl jenom týden,protože mě se docela stýskalo.Ráno sem se vzbudil a maminka nikde.Když se mi to stalo dvakrát, potřetí sem si už hezky přivstal,abych si maminku ohlídal,ale ona mi stejně nakonec utekla a já znovu usnul.Hlídal mě táta a pak taky babička, prý sem byl moc hodný,no nevim, zlobil sem je stejně jako mamku. Ale to víte,že tak jednoduchý to zas neměli.Rozhodl sem se totiž,že bez maminky budu držet hladovku.Jen dvě tři lžičky ráno a dvě tři lžičky na oběd,pak sem si radši pospinkal a když sem se vzbudil,byla už maminka doma a to sem jí pak snědl málem i s botama.Musela si mě celé odpoledne rozmazlovat a přidělit zvláštní příděly mlíčka, nějakou zásobu sem si přeci musel udělat,abych mohl ráno stávkovat.Ke konci týdne sem to vzdal a aspoň ráno sem se trošičku najedl.Pozn.mam­ky:obdivuju vás všechny,kdo stíháte s miminem pracovat,protože já sem toho měla plný kecky.Ráno v pět vstávat,kojit a uspávat Vojtu,pak honem do práce a odpoledne sem kromě Vojty a Terky nestíhala absolutně nic. Žádný úklid,vaření, praní apod., když Vojta odpoledne spal,zalomila sem to taky.
Mamka se mi sem do toho nějak cpe,honem honem musím psát teď zas já.Mám konečně své osmiměsíční míry:7 750g, 68cm.Skoro sem nevyrostl,ale p.doktorce sem se moc líbil, dokonce říkala, že jsem v obličeji hezky opálený a tak maminka taky začíná přemýšlet o nějakém opalovacím krému nebo co, no uvidíme, co mi vybere.
Taky sem se hodně zdokonalil v lezení, teď už je to někdy přímo sprint a to i přes překážky.Mám už prolezený opravdu celý byt a mám svá oblíbená místa - např.odpadkové koše se mi moc líbí,ale hlídají mě bedlivě,takže sem tentokrát nemohl provést nic zvlášť zajímavého a nebezpečného.Tím, jak všude lezu, mám černá kolena a ručky mám normálně ošoupané.Je to tolik práce za celý den,že ani nemám čas na hračky,ty moje mě vůbec nezajímají.Začal sem se stavět o maminku, to když chci,aby si mě vzala, dolezu až k ní a škrábu se po ní, až se mi nakonec podaří se postavit,to mám pak velikou radost!
Za vlasy tahám neustále úplně všechny,taky štípu a koušu,ale nemám ještě pořád zoubky,tak prý to ani moc nebolí.
Mějte se všichni zlobivci hezky,mamka už mi to zas bere, tak chci ještě pozdravit Barborku s aftíkama,ať už jí to moc nebolí, ani se nedivím,jestli taky držela hladovku jako já, s aftíkama musí papání určitě bolet.
Pa,pa,pa pusinku včem holčičkám posílá Vojta st.

Jiřino, mě se taky nepodařilo Vojtovi vnutit flašku ani nic jinýho.Původně sem ani neměla v úmyslu to zkoušet,ale Vojta nechce stále nic pít kromě mého mlíka,tak sem zkoušela všechno možný a neúspěšně.Nejlíp nakonec pije jen tak z hrnku,ale to se s kaší zkoušet nedá.Naše Terezka byla taky kojená a flašku s dudlíkem mi do pusy taky nikdy nevzala.Já Vojtu krmím kaší až po koupání, je sice už taky dost unavený, ale celkem to jde.Dám si ho vždycky do autosedačky a krmím ho normálně lžičkou a ačkoliv se jindy vždycky hodně ušpiní, tak jak je večer unavený a hladový, papá krásně, nakonec mu jenom mokrou žínkou otřu obličej, případně ručičky, převlíkat sem ho muela snad jenom jednou.
K těm přesnídávkám.Taky sem si toho všimla,ale např. jablečná se mi zdá od Hami úplně jiná a dobřejší, možná je to jenom můj subj. pocit. Ale zase Hami má třeba hruškovou,borův­kovou,mango s banánem, jabka a šípky a to Deva nemá.Třeba zrovna borůvková je teď náš favorit,tu Vojta zblajzne úplně celou a ještě se oblizuje.Takže stejně kupuju i Hami i když je dražší.
 Stáňa

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 12.04.03 23:29

Ahojte Lotrandové a Zubejdy! (…Nezubejdy pochopitelně taky :o)

My jsme, Jíro, mysleli, že vás trápí nějaká nemoc, když jsme vás tu nemohli od středy najít, tak to je prima, že jste v pořádku a ty vesele lumpačíš.

Musím mámu pochválit, že konečně pochopila, že s obyčejnejma hračkama už mě to moc nebaví. Tak spolu chodíme po bytě a objevujeme ho - nejradši ohryzávám hadici ke sprše, šmrdlám prstíčkama v lampě, shazuju magnetky z ledničky a šustím bonbonama v krabici. Tento týden byla taky prima příloha MF Dnes - Neckáře na titulní stránce jsem nejdřív zmačkal a pak jsem mu ukousnul nos. Vynalezl jsem nový způsob lezení. Ležím na zádech a zadečkem i nožičkama hopsám nahoru a dolů a přitom se pohybuju pěkně kupředu - po břiše jim prostě nepolezu. Barborko, já taky mámu hryžu do ramene a tahám za vlasy a když mně říká jaujaujau, tak se řehtám jako koníček.

No a ty prozaické věci - jeden den ráno jsem se probudil s tělíčkem obsypaným červenejma flíčkama, tak jsme letěli k pí dr. a ta naznala, že je to reakce na koupelovou pěnu, kterou radila vy:,–(it. Říkala, že přes všechny oslavné studie se jí opakovaně stává, že děti, který se koupou v J&J a nemají s ním dlouhodobě problém se najednou z ničeho nic obsypou. Tak by nás zajímalo jestli se vám to taky někomu stalo?

No a druhá věc - ty mrkve a brambůrky mě nijak neuchvátily, ani když mi je mamka ?přilepšila? jablíčkem. Ze začátku jsem to trochu jedl, ale teď už rovnou zavírám pusu a nechám ji to vyhazovat do záchoda :o) Zato dneska mi na návštěvě strčili do ruky ořechovou buchtu z kynutého těsta a to vám bylo bezva - krásně jsem ji žužlal a oblizoval a mamka mi pořád zděšeně prstem vyhrabávala ty kousíčky, co jsem ukousnul.

Tak se mějte krásně a ahojky, Toník (6 měsíců + 10 dnů)

Mamkovský dovětek:

Jsem z toho krmení trochu nešťastná - jde to spíš od lepšího k horšímu než naopak, ale říkám si, že po 14 dnech nemůžu čekat zázraky. Dost těžko se mi hledá chvíle, ve které by byl Toník na krmení dobře naladěný - buď je unavený a nechce se mu, nebo je vyspaný, ale nemá hlad, anebo je vyspaný a má tak strašný hlad, že chce radši svoje mlíko. Od prsa ho neurvu, když pije, tak pije a nenechá se přerušit, jako že bych ho trošku nakojila a pak zkusila pevné jídlo. Nechce ani kaši večer (Jiřko, já jsem neuspěla ani s Aventovou lahví a dudlíkem, mám pocit, že se to prostě nenaučí a spíš ho zvykám na hrníček, ovšem s nulovým výsledkem).

Natrefila jsem na šikovný bryndáček - možná je to pro vás zkušené krmičky triviální, ale pro mě to bylo docela překvapení. Je ušitý z igelitu na ubrusy a má dole kapsičku. Je to obdoba toho pevného plastikového bryndáku, který má myslím Viki, akorát je pěkně měkký a po každém krmení (v našem případě to musí být v uvozovkách :o) se to prostě jenom otře mokrou houbou. Šikovné maminky by to určitě zvládly ušít i samy.

Byla jsem na přednášce o výživě kojenců ve své agentuře, kde jsem se připravovala na porod. Nevzešlo z toho nic překvapivého, co bych už nevěděla od Dity a od vás, ale abyste věděly, co radí v Brně - maso od 7. měsíce (vepřové vynechat do 3 let věku, zato se nebát červeného hovězího, a pak samozřejmě bílé maso), bílé jogurty také od 7. měsíce (údajně je nejlepší Hollandia), tvaroh od 9. měsíce. Do blivajzků je prý lepší a pro dítě lépe stravitelná rýže než brambora.

Všem pozdrav; spící a papací děti, které jsou dobře naladěné celý den, vám přeje Mája

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.04.03 23:36

Jiřko, určitě budeš souhlasit,když řeknu, že pochyby o výživě našich dětiček máme asi všechny, jinak by to ani nebylo normální.
Já nejsen nějaký fanatický zastánce pana Fořta(tituly vynechám,protože v těch jeho se zrovna dvakrát neorientuju),ale je to asi tak,jak psala Eva.Je potřeba si po přečtení jeho knih jenom trochu popřemýšlet a vybrat si to,co je podstatné.Možná,že jeho názory sou opravdu extrémní, ale když se člověk zamyslí nad způsobem stravy a životního stylu nás všech tady v Čechách (světlé vyjímky jistě jsou a já to teda určitě nejsem),pochopí,že to není zrovna OK. A začíná to samozřejmě už u těch nejmenších dětí.A pokud si je budeme vychovávat ve stylu naší výživy,která se už léta nemění, např. ve školních jídelnách se vaří stejně už asi 50let,nic je nebude nutit,stravovat se jinak a zdravěji.
Pan Fořt skutečně není pediatr a taky na to ve svých knihách hned upozorňuje, ale je to přední odborník na výživu v naší republice.Nechci vypadat,jako že se ho nějak hrozně zastávám, jeho rady zas tak moc nedodržujeme,ale rozhodně u Vojty všechno posouvám ještě o trochu víc,než se obecně doporučuje.Jenže co se vlastně obecně doporučuje? Bohužel se u nás pediatři nejsou schopni (nebo ochotni?) dohodnout se na jednotném schematu ve výživě kojence. Proto taky musí Dita a jiné maminky složitě dávat dohromady jídelníček a další pak píší, že to či ono by mělo být jinak, protože to tak ten „jejich“ doktor říkal. Taky ne všichni sou asi ochotni se v tomto směru vzdělávat a trošku pokročit.Např. když byla naše Terezka miminko (r.96),naše tehdejší doktorka striktně trvala na tom,abych jí už v šesti týdnech dávala ovocné šťávy a ve čtřech měsích zeleninu, ačkoliv byla plně kojená.Naštěstí sem byla schopna si sehnat informace jinde,ale co ty ostatní maminky?
Je to prostě všechno hodně moc složitý,ale je mi vždycky líto dětí, který vesele baští omáčku s knedlíkem ještě před dovršením prvních narozenin, ale to naštěstí nebude případ nikoho z nás,co se tady scházíme.
Tak se všichni držte a shánějte informace kde se dá,opravdu se nedá brát všechno na sto procent a i ty chyby, kterých se na svých dětech dopustíme, samozřejmě přežijou, protože i my sme to přežili.
Mějte se všichni Stáňa

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.04.03 10:43

Ahojky kamarádi a kamarádky,
tak jsem tady včera šmejdil, abych vám jako první mohl napsat tu novinku, že mám nového kamaráda, ale Vrabčáček furt nepsal, a tak mě nakonec ten Kubík předběhl.
No musím vám říct, že to bylo úžasné, hlavně to, že Kubíček, když přijel, tak ještě chvilku spinkal a potom než se rozkoukal, tak jsem dokonale ovládl svoje území a výskal jsem a povídal a nechtěl jsem ho pustit ke slovu. Kubíček je moc šikovný a zase mi klidně sebral moje hračky, ale mě to nevadilo. Když nás maminky seznamovaly, tak jsme po sobě šahali ručičkama a hrozně jsme se na sebe smáli, no dokážete si představit ty mamky, jak byly pyšné. Musím vám říct, že ta Kubíčkova maminka Klára je trochu prdlá:-), jak má stále nějaké obavy, Kubíček je moc miloučký a zdravoučký a já jsem rád, že ho mám za kamaráda, protože je taky větší a tak mě bude chránit. Moje maminka Kubíčka hodně fotila (trochu jsem žárlil), tak se na něj můžete konečně podívat, buď tady na Fotogalerii nebo u nás na Pilůtkovi (http://family.cz/pilutek).

Jíro, já tedy asi taky nebudu chtít vůbec pít z flašky, protože jsem zatím neměl v pusince nic jiného než maminčino prso a dudlík mám jen tak na žužlání, když mi ho někdo podrží, zato mě maminka moc chválí, jak pěkně otvírám pusinku na lžičku, když mi dává kapičky, tak asi budu hamat lžičkou. (od mamky: Jiřinko, nemáš velká prsa? Moje mamča říká, že když Vojtíšek dostane do pusinky něco tak velkého, jako mám já, tak ho nějakej umrněnej dudlíček nemůže uspokojit.)

Tony, moje maminka mě na začátku taky myla v JaJ, ale asi po třetím koupání jsem se taky osypal, tak radikálně přesedlala na Bübchen a u toho je doteď. Za celých těch 5 měsíců, co jsem naživu jsem měl asi 4 pupínky, takže na něj nedá dopustit. Prý od nich koupíme i krém na opalování.

Jinak u mě nic nového, stále spinkám s maminkou v posteli, když jí to nevadí, tak mě teda určitě ne. Včera večer jsem si chtěl rodiče trochu užít, tak jsem s nima do půl dvanácté řádil a jelikož jsem byl moc miloučký a stále jsem se smál, tak mě ani do postele moc nehnal, tak jsem mamku odměnil spánkem až do půl jedenácté, samozřejmě ne v kuse, až tak moc ji povolovat nemůžu:-)

Taky vám musím povědět ohromnou legraci. Včera jsme byli u babičky, měla narozeniny, a přišla tam tak moje prateta. Ona je trochu nahluchlá a moc mě chtěla chovat. Když mě nosila asi půl hodiny, tak jsem začal protestovat a ona nic, je to hrozná bezmoc, když jsem zvyklý, že jenom trochu nespokojeně brouknu a hned všichni skáčou podle mě a teď to nefungovalo. Příště víc přidám na hlasitosti, to se budou všichni moc divit.

Tak se mějte hezky, tady dneska konečně svítí sluníčko a konečně mizí ten sníh.

Vojtíšek (za týden 5 m.) + mamka Zuzka

PS: jelikož se včera neobjevoval nový deníček, tak jsem pročítala mladší miminka a tam jedna maminka psala, že ji v porodnici radili kojit střídavě z prsou po 5 minutách. No, myslela jsem, že by měli mít všichni stejné informace a ne takhle mást maminku, která jistě již předtím věděla něco o předním a zadním mlíčku. Takže z toho plyne, že se musíme ve výživě řídit vlastními instinkty a ne podle příruček

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 13.04.03 13:08

Ahoj Jiřko a Stáňo,
tušila jsem, že otázka výživy neprojde v dalším Vrabčáčkovi bez komentářů.
Teď teprve úplně chápu, proč Dita zvolila u svých výživových článků název „Jak se nezbláznit…“ ono to totiž ke zbláznění opravdu je.
Některé Fořtovy názory opravdu i mohou připadat extrémní, ale on sám naznačuje už v předmluvě, že nemůže poskytnout v této oblasti konkrétní návody, pouze komentuje současné praktiky a nechává na maminkách rozhodnutí, CO uvařit. Proč? Doslova píše: „Dnešní doba otevřené informatiky přináší tolik rozporných, mnohdy diametrálně odlišných doporučení, že logickým výsledkem je zmatek.“ Dále poukazuje na to, že problematika výživy je natolik složitá, literatura na toto téma omezená a informace v ní natolik rozporupné, že se málokdo odváží dát to všechno dohromady. (Takže Dito, paprsek chválí za odvahu jít se svou kůží na trh v této strašlivě sporné oblasti a za velmi moudrý úvod tvých SOSek, že jediný univerzální návod na výživu neexistuje :o)) Tady se totiž nelze vyhnout nesouhlasným komentářům z různých stran, kdyby KDOKOLI na toto TÉMA zpracoval COKOLI, vždycky bude spousta lidí jiného názoru.

Fořt rovněž uvádí, že jakákoli univerzálnost je velmi zavádějící už jen proto, že každé dítě je INDIVIDUALITA a v období několika málo týdnů se výživově mění.

Dále cituji pasáže, které naznačují, že všechny rady o příkrmech jsou jen DOPORUČENÍ, ne však NÁVODY:

„Tato publikace nemůže formulovat jednoznačně platné zá:,–(y výživy. Nemůže, protože v posledních několika letech se dějí tak převratné "výživové“ věci, že by to bylo neseriózní kaskadérství. Co je však možné, je uvedení zá:,–(ních principů a doporučení, kterých je dost k tomu, abyste při troše osobní iniciativy na jejich základě dokázaly pozitivně ovlivnit kvalitu výživy vašich dětí."

No, a zá:,–(y, které uvádí?

Opět cituji:
"1) Je nutné věnovat výživě dítěte maximální pozornost;

  1. Není nutné péči o výživu hnát do krajnosti a vůbec ne do extrému;
  2. Není nutné trápit se neřešitelnými problémy."

Stáňa moudře píše, že naše děti naši výživu přežijí a bez větších vad na zdraví, vždyť my jsme prožily horší stravování, éru sunarů, které tehdy nebyly na úrovni dnešní umělé výživy pro děti. A co teprve naši rodiče? Tehdy nebyl čas, peníze ani informace. A i kdyby informace byly, byly důležitější starosti. A tady zase díky za moudrá slova Jiřiny, že naše starost o dítě ZDALEKA nezačíná a nekončí jídlem.

Díky vám všem maminkám za podnětné názory a Ditě za její osnovu a nezbývá nic jiného než udělat několik kompromisů a rozhodnout se co a kdy dát.

A už dost, protože z toho mám hlavu jako škopek :o))).

Eva

P.S. Stáňo, jako dětská sestřička to nemáš jednoduché, jak máš radit maminkám v poradně, když jsi ovlivněná Fořtem, tvoje doktorka a zaměstnavatelka pravděpodobně doporučuje věci malinko odlišné?

P.P.S. Jiřko, už hořím zvědavostí, cože to bude za překvapení!!

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 13.04.03 13:27

Ahoj Zuzko,

oni v té porodnici zase až tak nekecali. Moje kamarádka měla s chlapečkem problém, že co hodinu hodinu v kuse kojili a on byl přesto hladový a vůbec nepřibíral. Doktorka jí poradila kojit z obou prsou co 2 hodiny a z každého max. 10 minut. Maly začal okamžitě přibírat. Nevěřila bych tomu, dík mým teoretickým znalostem, kdybych to na vlastní oči neviděla.
Používá se to u dětí, které např. kvůli novorozenecké žloutence slabě sají a po hodině kojení jsou vyhládlé, protože novorozence stojí sání strašně moc energie.
Předního mléka zase tolik není a během 5ti minut se dítě v dostatečném množství napije i toho zadního. Mlíko zezačátku dobře teče a dítě se nevysiluje sáním.
Taky se tím stimuluje tvorba mléka. Jinak se samozřejmě při dostatku mlíka a je-li dítě zdravé, doporučuje kojit z jednoho prsu.
Pusinku pilůtkovi :o)).
 Eva

 
jachymka
Povídálka 14 příspěvků 13.04.03 14:22

Ahoj kamarádi!!!

Tak jsem konečně přemluvila svoji mamku, aby nás zaregistrovala a taky něco napsala sem do deníčku. Jmenuju se Kačenka, ale máma mi říká různě - myšičkou a koťátkem počínaje a lumpíkem a potvůrkou konče.
Narodila jsem se loni v květnu, takže už mi bude brzo 11 měsíců. Máma pořád říkala, že jsem starší než vy všichni, ale to přece nevadí, ne? Všechny vaše lumpačinky sledujeme naprosto pravidelně.
Moje míry v 10 měsících byly 76 cm a 9,25 kg, moji aktuální fotku najdete ve fotogalerii miminek.

My se teď chystáme na odpolední procházku, takže víc toho napíšeme zase někdy příště!

Mějte se sluníčkově!

Kačenka 10 měsíců + máma Petra (29)

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.04.03 16:34

Ahoj Evi,
je pravda, že tuto variantu jsem ještě neslyšela, ale u té maminky mi to vyznělo jako její prvotní informace a myslím, že kojení pokaždé z jiného prsu napomáhá jak tvorbě mléka, tak lepšímu hojení bradavek.
Ten komentář jsem napsala asi dost kriticky, ale opravdu mi velmi vadila malá informovanost v porodnici, že kdybych tady nesurfovala, tak jsem asi úplně mimo.
Mimochodem info o kojení jsem v porodnici dostala prostřednictvím videokazety, nemluvě o tom, že jsem byla sprdnuta ještě na porodním lůžku, že jsem netvarovala bradavky.
No, to jsem si zase postěžovala.
 Zuzka

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.04.03 16:39

Ahoj Kačenko,
vítám tě tady a nic si nedělej z toho, že jsi tady nejstarší, já jsem zase nejmladší:) Hned jsem tě zkouknul na fotečce, to víš, musím si hledat nevěstu už teď, aby mi je pak nerozebrali.
Tak hezky piš, jaké děláš lumpačiny, ať to můžem vyzkoušet.
Vojtíšek (skoro 5 m.)

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 13.04.03 17:39

Čau Zuzko,
Jako prvotní informace je to fakt trošku divná rada. S tím kojením to opravdu není zezačátku vůbec jednoduché, ještěže už jsme v tom zaběhnuté :o))).

Já teď ale píšu kvůli něčemu jinému, prohlížela jsem si Vojtíškovy fotky (velká poklona Vojtíškovi i Kubíkovi od Kláry!!) a zdálo se mi, že máte kočár Danny sport. Jsi s ním spokojená?
Já jsem na něj četla na Rodině.cz chválu, ale osobně bych si ho už podruhé nekoupila ani ho nikomu nedoporučila. Padá boudička, věčně vržou kolečka, brzda při jízdě cvaká, při sklapování do polosedě se hrozně nadřu a do sedu to snad sama ani nesklopím, těžký je až hrůza… no tak jsem si postěžovala zase já…
A taky máme úplně stejné puzzle jako Vojtíšek :o))). Když jsme ho vybalili ze sáčku , hrozně páchlo po umělé hmotě, měli jsme toho plný byt a museli ho nechat vysmrádnout na balkóně … nemáš podobnou zkušenost?

Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 13.04.03 21:50

Ahoj kluci a holky

Po týdnu vás všechny s mamkou moc zdravíme. Jsem rád, že tu máme nový deníček a že můžu zase psát.

Mamka teď neměla moc volnýho času a tak na ty naše web. stránky nezbyl čas ale aspoň poslala 4 fotky sem na emimino, do té nové fotogalerie. Jsem tam jako Davídek, jak jinak:o)

Včera jsem dostal od mamky svou první knížku a řeknu vám, to je teda parádní věc. Už dřív jsem totiž pořád chtěl brát mámě časopis ale půjčila mi ho jen na chvilku, než jsem to začal ochutnávat samozřejmě. Tak mi dala tuhle novou knížku, je gumová takže jí můžu cucat jak chci a taky píská! To je něco. Někdy se na ní důležitě dívám a máma říká, že vypadám jako bych doopravdy četl. I když já nevím co bych tam četl, když tam jsou jen obrázky:))

Měl jsem jít minulý týden k paní doktorce do poradny, jenže jak jsem asi přenesl nějakého toho bacila na mámu, tak jsme nakonec nešli. Jdeme až v úterý, to už budu taky vědět svoje aktuální míry. Jenom nevím, jestli mi dají tu poslední včeličku co mě čeká. Já se tak straaašně bojím, vůbec tam nechci jít. Ještě že už to bude poslední. Ale dám jim tam hned co proto, aby věděli, že se to nedělá.

Taky se u mě projevilo večerní zlobení. Dřív jsem usínal kolem sedmé hodiny a spal tak do cca 3 hodin, pak jsem musel dostat hned mlíčko. To víte, hlad je hlad. Jenže teď jsem na mamku párkrát vyzkoušel to, že jsem usnul už v šest (mamka si naivně myslela, že budu spát takhle až do rána). Ale to já se zase za půl hodinky vzbudím a zlobím, potom usnu v osm hodin a to už spím. Přece jenom nechci tu mamku zlobit pořád.

Já se docela těším až mi bude mamka dávat taky takové dobroty co papáte vy. Mamka říká, že si musím ještě tak měsíc počkat a pak taky něco dostanu. Doufám, že mi to bude chutnat. A máma si myslí, že mi to všecko bude chutnat a ani s kousáním prý nebudu mít problémy. Někdy se totiž zakousnu mámě do prstu, to už takhle předem trénuju.

Teď už se budu s vámi všemi loučit, mějte se prímově.

Davídek (5 m) a mamka Eva

A teď jsem zase leze mamka: Davídkovi jsme 2× dávalï mlíčko z lahve. Nejdřív teda nevěděl co s tím má dělat. Jakoby to chtěl kousat ale nechala jsem mu to chvilku a po chvilce už začal sát a všechno nakonec vypil. Toť naše pramalá zkušenost.

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.04.03 22:17

Ahoj Evi,
s tím kočárkem jsem zatím velmi spokojená, jezdíme už 4 měsíce pravidelně každý den a i v docela hlubokém sněhu a jeho jízdní vlastnosti si nemůžu vynachválit. Je pravda, že jsem ho zatím moc nerozebírala, ale s tím sklápěním máš pravdu, jde ztuha. Beru taky v potaz, že počáteční investice byla 8 tis., tudíž za tu cenu je úplně boží.
Co se týče těch puzzlí, tak jsem je koupila přesně v den, kdy jsem si poté přečetla komentář (asi tvůj) o tom smradu, a opravdu byl. Měli jsme je asi měsíc na chodbě a nakonec je manžílek musel vydrhnout voňavým šampónem. Taky jsou celkem snadno rozebíratelné, takže je budu muset hodně hlídat. Nebo jednoduše vyberu očička a ten zbytek snad nebude nebezpečný
 Zuzka

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 13.04.03 22:57

Vojtíšku a Kubíčku, vy jste teda chlapci fešáci! Pilůtka už známe, ale Kubíku tys vyrostl do pěkného chlapíčka! Řekni mamce, že s tak hezounkou papulkou, veselýma očkama a bezvadným kohoutem by tě měli fotit rovnou na přesnídávkové etikety.
Oběma pozdrav, mamka Mája (Toník by se asi trošku styděl rozplývat se nad tím, jak jste krásní…:o)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.03 23:13

Ahoj děcka zubatý i bez!!!Mě,jak už to tak vypadá,taky jeden leze,jsem protivný,až to pěkný není…Ale chci vám spíš napsat,jak probíhá „krmení dravé zvěře "u nás.Ráno si tak kolem osmé dám 210ml mlíka z flašky,před polednem se naobědvám,sním v podstatě to,co zrovna je-třeba zeleninku a masíčko(kašlem na nějakýho Fořta…),pak trochu pochrupu,pak mám zase mlíko,k večeru si dávám třeba ovoce,nebo mamka uklohní kaši s ovocnou přesnídávkou a na noc zblajznu 210 ml Hajaja mlíka a kolem 22.hodiny zmožen usínám…jsem co se jídla týká,úžasnej,taky jsem rozumnej chlap,a nevybírám si,protože mamka říká,at jím,co mi dají,bůhví jak bude nějaká ta moje ženská v budoucnu vařit,tak at si zvykám…hahaha!No a s usínáním je to i u nás občas složitý a musím se uřvat…A včera jsem objevil,že na kolínkách se dá nejenom pohupovat,ale i s jejich pomocí popolézt tam,kam se mi zamane!No,mamka konstatovala,že na tohle se teda "opravdu těšila“,a pořád za mnou běhá,odklízí z mého dosahu věci,které bych něměl žužlat(skoro všechno…)a prý aspon shodí ten špíček,co má po mě na bříšku! A jéje,musím končit,hrne se sem táta a potřebuje něco dělat na počítači,tak pápá,mějte se príma,já se zase někdy ozvu!!! Patriček(skoro 7 měsíců) a uštvaná matka Monča. P.S. Od kdy můžou mimisové jezdit ve sportáku?Už mě tam chtějí narvat,ale já z něho prý zdrhnu…Děkuji za radu!!!

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 14.04.03 09:41

Dobre jitro vespolek, !

Vy jedni plazivci ustebetani, kdo to ma po vas cist ???:o))) No jasne ze si delam legraci, jen krasne lumpacte dal, clovek se rad priuci !

Nejdriv vzkaziky : Simunku, ja jsem ted taky nasim dala docasny pohov, sice me nechavaji tak 5 minut vriskat, ale pak hned usnu jako dudek a spim az do rana. To vite, kdyz na e-mimcu leti vecerni spani, tak jdu s modou ! Jeee, ty uz mas nocnicek ? A to te na nej mamka zacina zvykat uz ted? Neni to trochu brzy? (Dita: Ja uz bych taky rada zacala, ale tady se vsude pise, ze az od 18 mesicu nejdriv, tak nevim? Mozna pockam do leta, az zacne Eden chodit? Co vy ostatni mamky?).

Barborko, moc drzime palecky aby potvurky afticky sbalily svych pet svestek a utekly odkud prisly;))))!!!!

No a komplimenty nasim fotomodelkam a manekynum! Vitame Kacenku (jeji zkusenosti se nam urcite budou hoditJ!), jsi moc krasna holcicka! Holky, vy jste jedna hezci nez druha, zacina se mi tady vytvaret sit tvrde konkurence:o)!

Davidek je taky k nakousnuti (neboj, Davco, ja jeste nemam zuby, tak bych asi spis mela rict, ze jsi k ?nazuzlani?, ovsem nevim nevim, jak by se ti to libilo chichi ;)))!

A fotecky Vojty pilutka a Kubicka jsou proste bezkonkurencni! (Kubicku, tvoje mamka je fakt kocka, mas byt na co pysny!). Mamka mi rikala, ze pry je mi Kubicek trochu podobny:o)))), tak jsem ho hned zkoukla, poplacala po monitoru, zarehtala se na nej, pritom trochu uslintla na stul a uz mam tedy vybraneho zenicha;)))!!!

Tak a ted rychle k novinkam! Nejdriv se musim pochlubit, ze zacinam opakovat slabiky. Mamka na me treba zacne delat ?paaapaaa !? a u toho mavat rukou (to teda vypada dost podivne), a ja na ni ziram a po chvili zacnu mlet jazyckem a otevirat pusinku naprazdno, az ze sebe nakonec se stejnou intonaci dostanu ?taaataaa!?. Neni to tedy jeste stoprocentne verna odpoved, ale kdybyste videli, jak se snazim ;o))) !

A rikam uz opravdove nefalsovane MAMA ! Pochopila jsem, ze potom hned mamka ladne pribehne a udela, co mi na ocich vidi, tak proc toho nevyuzit, ze ano ? Posledni dobou se mi taky osvedcilo volat MAMAM pokazde kdyz mam hlad , to se pak mamka div nepretrhne , hihi !!!

Nejvetsi udalosti ale rozhodne zustava, ze se mi konecne povedlo lezt dopredu !!! Neni to na kolinkach, jak vsichni ocekavali, ale na brisku s natazenyma nohama. Pritahuji se jen rukama a tak vsichni obdivuji moje bicepsy! Je to bezva, ale jeste musim zapracovat na rychlosti, prozatim je mamka rychlejsi a vsechno zajimave (vsechny ty ?NE predmety?, znate to !) mi vezme jeste nez se k nim doplazim, to je frustrujici !

Jinak jsem se naucila svudne mlaskat, strasne rada oskrabavam puzzliky (uz nesou stopy mych nehytku, chacha, je to jako autodraha !), chytam zidle a ?jezdim? s nimi po byte (vlacim je za sebou), a MAM SVUJ CESTOVNI PAS ! Ja jsem pry totiz francouzska a mamka ne a tak kdyz se mnou nekam jede, musime mit kazda svuj !!! Nasi se mi smali, je tam napsano ?Barva oci : modra, Vyska : 0,67m? , ale desne mi to tam sekne, tak asi premluvim mamku, at cestujeme casteji?
Zrovna jsem vynalezla jednu bezva lumparnu : sedim tady mamce na kline a odstrkuju se rucickama od stolu, ona ta zidle je jezdici a mamka vzdycky odjede dozadu a nedosahne tak na klavesnici, hihi mam z toho desnou jundu !

Mili bumbrlicci, loucime se s vami, jdeme pokracovat v jarnim uklidu (ja to mamce vyhazuji ze skrini, ona uklizi). Pristi tyden se neozveme, ale budeme na vas myslet a potom vam predlozime dvojitou davku lumparen !!! Mamka uz je z te zidle cela ujezdena (ja bych spis rekla ?ujeta? chacha), tak papa (taataa) a pusinku vsem !!!

Eden (8m? ne metru !!! chichi) a Dita

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.04.03 10:33

Ahoj!
Náhodou jsem zavítala do tohoto deníčku a nedá mi,než reagovat na to kojení,protože to jsem psala já.Ještě to miminko nemám,jen jsem sbírala rady od Mikisky,protože mě to co nevidět už taky čeká a v každé knížce píšou něco jiného,tak v tom mám pěknej chaos.V porodnici na kursu nám opravdu říkali,kojit po 5.min z obou prsů a mě se to zdálo divný,když jsem potom četla o předním a zadním mlíčku,tak nevím,jak to teda má být správně.Tak kdyby jste měli co mi k tomu říct,tak mi to napište buď sem nebo k MIKisce do deníčku,kam patřím.Moc vám děkuju za váš zájem a až se mi mimísek narodí a budu ty rady hledat všude,tak vás určitě pořádně vyzpovídám.Tak ahoj Zizi

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 14.04.03 11:05

Ahoj holky a kluci!

Hlásí se stále bezzubý Adámek.

Také mám jednu novinku, začal jsem lézt, teda spíš se šoupat sice stále pouze dozadu, ale už i mimo klouzavé puzzle. V sobotu jsem takto přelezl celý obývák a zarazil jsem se až v rohu, to mě naši museli pošoupnou, protože otočit se ještě nedokážu. Ale rejdil jsem celý den, tak si rodičové mysleli, že budu spát jak zabitý, ale opak byl pravdou. Zprvu to vypadalo slibně, že u kojení usnu jako jindy, ale pak jsem otevřel oči a mamka uznala, že na spaní to vůbec nevypadá a vzala mě do obýváku (chacha protože měla hlad a já bych v pokojíku řval). No ale uznejte ? hlavně Vy, kluci ? přece nebudu spát, když volí královnu krásy!!! (stejně se mu nejvíc líbil Jirka Korn, při jeho vystoupení úplně zkameněl pozn. mamka).
Naši včera oslavovali 1. výročí svatby a tak jsme byli na té horské chatě. Všichni mě obdivovali a divili se, že už jsem tak velký, když vloni nebylo na mamce ještě nic vidět. Tak jsem dělal vzorňáka, občas jsem se usmál, aby se neřeklo, ale když naši obědvali, tak jsem jim dělal docela hlasitou zvukovou kulisu, naštěstí jsme tam kromě personálu byli sami. Teda já nevím, proč naštěstí, mohli být rádi, že je někdo baví, když oni u jídla mluvit nemohli a já už jsem se napapal předtím v autě. Ještě před obědem jsme si udělali asi 12km procházku, já jsem celou dobu spinkal, tak se mamka obávala, že až přijedem domů, oni padnou a já začnu vyvádět, ale to jsem jim neudělal, když měli to výročí?.

Musím Vám říct, že ze mě by měl asi ten p. Fořt radost, když stále papám jen mámino mlíčko. Ty čajové pokusy minulý týden byli opravdu jen pokusy, mamka si pak řekla, že mě nebude zbytečně zacpávat žaludek čajem, když můžu raději pít mlíčko.
Mají velké obavy, abych neměl po tátovi alergii na pyly, protože mám často vlhká očička a pčikám.

Jak píšete o těch puzzlích, že je rozebíráte. To já taky! Já mám ale číslicové a písmenkové a tam moc malé dílky nejsou, takže mě to mamka může nechat rozebírat, ale spíš se bojí, abych je nezničil, protože mám docela sílu v rukou.

Taky se mi konečně povedlo na obličeji poškrábat i tátu, mamka je věčně a už si musela z krku sundat řetízky, protože jak jí je stále tahám, udělala se jí tam plíseň, tak si to nějak vysušuje a už si to snad sama nějak vyléčila, tak by si je zase mohla dát a byl by hned kousek ke zlobení!

Na osmiměsíční kontrolu půjdu asi ve středu (vychází mě to na sobotu, tak půjdem tuto nebo příští středu), tak o sobě pak napíšu aktuální údaje.

Budu už končit, stejně si zase ještě vzpomenu na spoustu dalších věcí, až to odešleme. Mamka mi to dnes ani nebere, ale mám Vás od ní všechny moc pozdravovat, tak vyřizuji. Jo, akorát prý, mamko Jiřinko, asi tuší, co pro nás máš za novinu, ale prý to nechce zakřiknout, tak jsem zvědavý, zda se trefí.

Tak pápá Adámek (skoro 8měs.) i za mamku Miladu

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 14.04.03 12:22

Ahoj Evi,
už podruhé ti musím poděkovat,protože si se vyjádřila o Fořtovi asi tak jak já to cítím,ale neumím to takhla napsat jako ty.
Nemyslím si,že sem ovlivněná Fořtem,protože hodně informací sem si sehnala i jinde a jsou skoro totožné a taky jak sem psala, není možné to všechno dodržovat,takže sem si jen podle knihy udělala svůj vlastní názor. Moje doktorka a zároveň zaměstnavatelka,ač už je ve věku předdůchodovém, mě docela fandí, samozřejmně,že sem jí obě knížky s Fořtem vnutila na čtení a její závěr byl,že v globálu s tím musí souhlasit.
Jenže praxe je samozřejmě jiná,než pouhá teorie,ať už od Fořta,nebo jiná, takže když se nám podaří aspoň část maminek dotáhnout ve výživě jejich dětiček aspoň trošku do „normálu“,můžeme si gratulovat.Nejsou totiž bohužel všechny maminky natolik odpovědné,aby se nedržely „starých osvědčených rad babiček“ (v tomhle případě mylných,protože kolik nás současných maminek bylo kojeno atd.)
Je to prostě někdy opravdu hrůza a ať se snažíte sebevíc,možná byste nevěřily,jaká je výživa některých kojenců v praxi.
No,ale myslim,že už bysme to měly nechat všechno koňovi, protože tímhle způsobem bysme mohly tady všechny diskutovat neustále dokolečka a oni v tom nemají jasno ano ti odborníci.Ostat­ně,jakékoliv téma tady=spousta jiných názorů a doporučení a tak to asi má byýt.
Měj se hezky Stáňa

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.04.03 14:17

No nazdar,

neeee, to je výraz ohromení počtem komentářů, které jsme s mamkou musely přelouskat, páni, to se nám ti psavci a psavkyně pěkně rozmnožují… vítáme Kačenku a těšíme se na lumpárnové inspirace.

Vzhledem k tomu, že mi minulé (nespací) deníčky máma nepřečetla (dodržela slovo, že lumpárny mi napovídat nebude :))), tak pořád usínám a spinkám jako anděl měnící se po ránu v ptáčátko vykukující z peřin kolem půl sedmé. Z toho tedy naši moc nadšení nejsou, ale když svítí sluníčko, tak přece nebudu spát, ne?

K mým novým pokrokům přibylo opravdové mluvení, říkám BABABA, MAMA, DEDE, GOJO, BUBU, MEME, BEBE, HEJE, AĎLA, IVU (to je pro mamku, ona se jmenuje Iva) a spoustu dalších slov. Nejlepší je trénovat nahlas slovní zásobu ve veřejných budovách… hihi, minulý týden jsme s mamkou čekaly v nemocnici na kontrolu TBC a tam měli vysoké stropy a krááásnou ozvěnu. Nakonec jsem k hulákání strhla i dalšího čekajícího chlapečka, takže to byl prima duet :))) Mámy měly trochu strach, protože vedle byla čekárna psychiatrie, tak abysme náhodou nepopudili nějakého blázna :))) V bance se taky huláká dobře, tam je totiž normálně dost ticho… taky tam ti úředníci mají spoustu báječných formulářů na mačkání, trhání a oslintávání… V nestřežené chvíli jsem tam taky utrhla propisku z takové té pružinky. Vřele návštěvu banky doporučuji :)))

Papám toho čím dál tím víc, už jsme vyzkoušeli i šťávu z pomeranče (do sladké kaše) a jahůdku do jogurtu - to vám je táááková dobrota, akorát, že mě pak mamka furt pozorovala, jestli nemám někde pupínky… Pupínky jsem měla naposledy, když jsme přijely z porodnice, tak nevím, proč by se měly vracet :) Mamka nejdřív přemýšlela, jestli se zapojit do výživové diskuse, ale už máme stejně systém zaběhnutý a souhlasíme s názorem, že nakonec se stejně každá máma musí rozhodnout sama.

Teď mám takové doktorové období, ve čtvrtek jdeme na kyčle (stejně nebudu jablíčko, já to vím, že k tomu hnusnému neosobnímu doktorovi budu muset ještě aspoň jednou) a začátkem příštího týdne na 8měs. kontrolu. Měly jsme ji mít už minulý pátek, ale paní doktorka se stěhuje, takže se objednáme asi až na příští úterý… no neva, máma mě vážila, ale údaje prý zveřejní až ty oficiální :)))

Taky se připojujeme k Adámkově mamince Miladě, asi taky máme tušáka, co bude to překvápko u Vrabčáčků… uvidíme, jestli jsme se trefily :)))

Měte se krásně, užívejte si navrátivšího se jara a pozdravujte (a zlobte :))) mamky!

Viki (8m) s Bublinou

PS od mamky: Jenom taková malá zkušenost s kašemi - třeba se vám někomu bude hodit: absolutně nejlíp rozpustné jsou kaše Milupa. Jako jediné navíc při změnách teploty (chladnutí) nehoustnou jako tvrdnoucí beton :))). Ujde ještě Sunarka a Nestlé, zato Hami ani ten náš jedlík nestihne zdlábnout dřív, než nabyde konzistence těsta na knedlíky.

A k ovocným přesnídávkám - Hami a Deva jsou opravdu stejné, takže jde docela ušetřit (což já okamžitě kompenzuju nákupem přesnídávek od Hippa :))). Viki chutnají všechny a nejradši má asi Sunárky, které já moc nepreferuju (jsou samý škrob a strašlivě sladké). Už aby bylo léto a ovoce (kromě jablek, hrušek a banánů) čerstvé…

Jo, a jogurty kupujeme Jihočeské ve skle (nebo Madeta, obojí vyrábí Agro-La v J.Hradci). Stáhnu z nich tu vrchní smetanovou vrstvu (samozřejmě nepřijde nazmar :))) a mám čistý polotučný jogurt. Měla jsem strach, že se Viki bude zdát kyselý, ale je schopná ho jíst i samotný.

Tak to bylo „dlabací“ okénko a mějte se :)

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 14.04.03 17:16

Ahoj Viki!
Dodatečně blahopřeji k Tvým sobotním malým osmým narozeninám. Chci se Tě zeptat, zda se Ti podařilo splnit Tvé předsevzetí, že do tohoto výročí už budeš lézt? Tak jak jsi na tom?
K tomu mluvení Ti moc gratuluji. Já jen ve stavu vrcholného rozčilení říkám něco na způsob MÁ-MÁ-MÁ-MÁ, tak z toho mamka moc nadšená není.
Tak se měj! Pusu posílá Adámek.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.04.03 19:02

Ahoj Adámku (i ostatní zvědavci, hehe),

tak jsem ten závazek nesplnila (stejně byl mámin a né můj :), i když už se krásně houpu na všech čtyřech, bříško pěkně ve vzduchu a záda rovná, i nohama šoupu dopředu, ale furt nevím, co s rukama - prostě stojí na místě a nechtějí dopředu. Zato jsem zdokonalila plazení vzad a už prchám z hrací deky tak rychle, že mi byla přidělena ohrádka. Zatím jsem v ní byla vždycky jen chvilku a šprušle mě moc zajímaly, ale trávit své dny v ní rozhodně nehodlám :))).

No a s tím rozčilováním jsme na tom stejně… MAMA řeknu hezky, ale jen málokdy, zato když se mi děje něco, co nechci, spustím hlasitou litanii MAMAMAMAMAM, až se domůžu svého, chichi.

Děkuju za pusinku a samozřejmě ji vracím :)

Pa, Viki

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 14.04.03 21:27

Stáňo, máš pravdu, necháme to koňovi :o)).
Já jsem tím komentářem jen chtěla naznačit, že ani ten Fořt v tom nemá úplně jasno a trochu jsem se zapletla. Už jsem ho odložila, jinak bych zblbla.....
 Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 15.04.03 14:19

Ahoj lumpíci

Byl jsem teda dnes zase u doktorky. Ta mi teda dala:) Já se na ní smál a ona mě na oplátku píchla včeličku. Trochu jsem si zabrečel ale pak jsem toho nechal. To aby viděla, že už se jí nebojím. (Byla to už naštěstí poslední injekce, tak jsem ráda, že už to nejhorší očkování máme za sebou - pozn. mamky). Jo a příště prý dostanu něco dobrého na lžičku, to bude asi odměna:) Taky mě tam sestřička zvážila ato váha ukazovala 7,25 kg, takže ze mě určitě tlouštík nebude. I když paní doktorka říkala, že mám pěkné faldíky. Dnes mě ani neměřila, takže jak jsem dlouhej vám nepovím.

Minule jsem vám zapomněl napsat taky jednu z mých oblíbených činností a to je chytání nožiček. To když ležím na zádech, tak si je chytám. No řeknu vám teda pravdu, chtěl bych si je dát i do pusinky, jenže mi to pořádně ještě nejde. Budu ale trénovat:)

To je ale krásný počasí co? Jak jedeme ven, tak za chvilku usnu a spím jako dudek:) Představte si, že včera jsme jeli s mamkou na poštu a jedna starší paní se dívala mámě do kočárku a pak řekla: „ta je ale načinčaná“! No chápete to? Já jsem přeci kluk jako buk. A v obchodě se zase jedna paní ptala jestli jsem holka nebo kluk. Tak máma té babičce říkala, že jsem kluk. Ta paní se usmála a pak řekla: „no na to že je to kluk, je teda hezkej“. Jako kdyby kluci měli být ošklivý nebo co. Já bych té paní řekl ať se jde podívat k nám, tady jsou jen a jen fešáci.

Já toho povídání už nechám, my totiž pojedeme za chvilku zase ven.

Tak se mějte pěkně.

Ahoj Davídek s mamkou

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 15.04.03 21:50

Ahoj mimísci zoubkovatí (i bezzubí) upovídaní,
tak si představte,že si dnes mamka hrála s mým kočárkem a pěkně jej zřídila-spousta věcí tam chybí..(upraven na sporťák,pozn.mam­ky),ale je to fajn-teď z něj krásně vidím a všechno si prohlížím a když je tak teplíčko,není v něm tak horko(ale „kožešinku“ v něm ještě mám).Škoda jen,že jsem si dnes procházku moc neužil-mamka(hlava dubová) zapomněla doma čajíček,takže sotva jsem se probudil,pelášila se mnou domů,abych ji neumřel žízní(Ondra mi pije z prsu jen doma v ložnici nebo v „mém“ pokoji u našich..takové soukromí vyžaduje asi od půl roku,předtím pil všude v jakékoli poloze..).

Vítáme další krásnou slečnu-Katko,jsi hezoučká brunetka a navíc máš podobnou vlnku jako já…Snad se někdy můj strejda rozhoupe a budeme konečně moci poslat fotečku-mamka nemá patřičné „technické vybavení“ ..
David i Kubík jsou taky fešáci!!

Moc se s mamkou těšíme na víkend-přijede taťka(užívá si už 2. týden v lázních a další 2 týdny má před sebou..,pozn.mam­ky) –už se mi docela stýská po chlapském lumpačení..i když s mamkou je fajn,celý den si se mnou hraje a vymýšlí hlouposti a navíc k nám chodí babička a nosí mamce dobroty(mamka ohumná vždy všechno sní a nedá mi ochutnat!!to je teda povaha!!)..mamka se mnou chodí často i na zahradu-tam je tolik zajímavých věcí!to by se žužlalo!!ale nepustí mě z náručí-však já jí jednou uteču a všechno prozkoumám..mám teď novou hru-když jedu v kočárku,vyhazuji vše na co dosáhnu(štěrkát­ka,hrníček,de­ku..)-mamka se snaží to zachytit,ale nakonec to vždy hodím na zem a strašně se řehtám..a taky,když mi mamka zpívá,strkám ji ruku do pusy-zkouším,jestli má stejné zoubky jako já..(anebo se mě snaží umlčet-že by zdědil hudební sluch po dědovi?,pozn.mam­ky).

Jéje,už jsme toho naťukali docela dost,takže zatím papa a zítra se možná konečně pochlubím,jak jsem zase vyrostl..
pa Ondrášek (v sobotu 9 měsíců) a Andrea

Ještě kuriozitka k výživě: objednala jsem si v lékárně nějaké přesnídávky bez přídavku cukru a když jsem si je dnes vyzvedávala,ptala se mě lékárnice,jestli mám diabetika anebo je to jen můj „výmysl“,že prý se o tom včera celý den dohadovaly s kolegyněmi..

Stáňo,díky za informace o mase a jogurtu.
(utvrdilo mě to v „mých výživových plánech“-Ondra má asi docela citlivé i zažívání-na každou „novotu“ reaguje ..).

Jiřko,těším se na to překvápko! Napadlo mě asi to samé,co Miladu a Bublinu(snad jsme se trefily..)

Ahoj a posílám pusinku všem mimískům Andrea

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 15.04.03 22:55

Ahoj holčiny,
tentokrát píšu za sebe, jelikož jsem úplně bezradná. Dnes jsme se byli s Vojtíškem převážit u doktorky a po 14ti dnech jsme přibrali pouze 10 dkg, čili teď vážíme na 20 týdnech 6,7 kg. Tudíž přišla ta osudná věta, že budu muset dokrmovat. To by nebyla až taková tragédie, i když vlastně ano, mám pocit určitého selhání, ale paní doktorka mi řekla, že mám dávat umělé mléko a dala mi letáček od Nutrilonu. A potom ještě něco říkala o zeleninových polévkách. Když jsem večer chtěla dát malému láhev s mlékem, tak mi teprve došlo, proč vlastně mám dávat Vojtíškovi umělé mléko, když svého mám nadbytek, nikdy ho nevypije všechno a to stále krmím z jednoho prsa na střídačku. Neměla bych mu dávat spíše kaši a k obědu třeba tu zeleninku? Svoje mléko přece nemusím nahrazovat nebo ano?
Prosím, zkuste mi poradit, jsem z toho opět mimo a nechci, aby to Vojtíšek prožíval se mnou.
Moc dík
Zuzka
PS: já jsem tedy neuvěřitelně zvědavá, co má Jiřinka za překvapení

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.04.03 10:59

Ahoj Zuzko,

praktické zkušenosti nemám žádné, ale trochu teorie si ještě pamatuju :)

Plně kojené děti nepřibírají pravidelně, ale skokově, takže ještli Vojtíšek nepřibral takhle poprvé, počkala bych na další vážení (se vší úctou k vaší doktorce).

A pokud máš mléka dost, nechápu, proč bys ho měla měnit za Nutrilon. Zkus Vojtovi třeba před spaním dávat kaši. Uvidíš, že ze začátku zdlábne kašičku a vypije skoro stejně mlíčka, takže efekt jídla navíc by měl zafungovat.

A co se týká zeleninky, nemyslím, že by byla výživnější než mlíčko, ale bůh ví, po čem ti naši broučci ztloustnou :)).

Doufám, že se ozve někdo, kdo měl stejný problém a pomůže fundovaněji :)

Ahoj, Bublina

 
jachymka
Povídálka 14 příspěvků 16.04.03 13:31

Ahoj Zuzko!

Já jsem zastáncem kojení do 6 měsíců bez příkrmu. 6,7 kg mi nepřipadá málo, takže pokud je Vojtíšek spokojený a brzy po nakojení nepláče hlady, tak bych určitě nepřikrmovala.
Bublina má pravdu, že kojené děti přibývají skokově, někdy víc, někdy míň. Za dalších 14 dní může být zase všechno jinak. Já jsem Kačku začala přikrmovat až v 6 měsících, a ať přibírala hodně nebo málo, vždycky jsem po převážení u paní doktorky slyšela, že je to pěkná zdravá holčička.
Vem si to z druhé strany, že takové vážení je závislé na spoustě okolností: jestli je miminko zrovna nakojené, jestli se před vážením zrovna pokakalo, počůralo… A rozdíl může pak být klidně 20 dkg.
Nahrazovat mlíčko Nutrilonem je dle mého rozhodně nesmysl, zbytečně by jsi začala Vojtíška odstavovat. Zkus zrevidovat svůj jídelníček, aby byl bohatý a vyvážený, kvalita mlíčka hodně závisí na tom, co jíš ty.

Zkus vydržet do dalšího převážení!!

Petra od Kačenky

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 16.04.03 13:35

Ahoj Zuzko

Taky bych neřekla, že bys musela svoje mlíčko nahrazovat Nutrilonem. Zvlášť když ho máš dost. A jestli je Vojtíšek v klidu tak jako dřív a nebrečí ti hlady, tak bych se tím moc netrápila.
Mně také řekla doktorka, že kojené děti nepřibývají pravidelně. Také plně kojím a Davídek važí 7,25 kg (při nar. 3060 gr.). A tvůj Vojtíšek váží jen o něco málo míň a to je o 2 týdny mladší.
David hodně přibral v období mezi 1,5 - 3 měsících. Ve 3 měs. vážil 6,4 kg a když jsme pak šli za měsíc, tj. ve čtvrtém měsíci na kontrolu, tak vážil „jen“ 6,8 kg. Byla jsem z toho taky trochu zaražená a čekala jsem větší váhu. Ptala jsem se na to doktorky, ta řekla že je to ještě dobré. Sice při dolní hranici ale taky řekla, že by pořád nemohl přibírat tak jako doposud. To by pak byl širší než delší:)
Být tebou, tak bych ještě s tím Nutrilonem počkala a zkusila bych pak jít ještě na jedno převážení. Ještě jsem neslyšela, že by někdo přecházel na umělé mlíčko, když má svého mléka dost - teda pokud chce kojit.
A jestli ti Vojtíšek normálně prospívá, tak bych si s tím moc hlavu nelámala.
Třeba ti poradí ještě ostatní holčiny. Mějte se s Vojtíškem moc hezky.

Ahoj Eva s Davídkem

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 16.04.03 19:20

Zuzko,
naprosto souhlasím s Bublinou a na tvém místě bych nepřikrmovala, byla by to škoda.
Když máš dost mléka a Vojtíšek je spokojený, nepláče hlady, tak není důvod. Nejde se přece řídit jenom hmotností.

Kdyby mu něco chybělo, byl by uplakaný, mrzutý. Ale píšeš, že jste v pohodě, přikrmování by mu jen ubralo tvého prospěšnějšího mlíčka.

Eva

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.04.03 21:51

Ahoj Zuzko,
teď je mi líto,že sem tady včera nebyla,ale snad to je ještě aktuální. Rozhodně souhlasím se všemi předchozími.Pokud máš mléka dost,Vojtíšek je spokojený a není na něm vidět nejmenší známka hladu,rozhodně nedokrmuj!!!!!!!!
Byla by to velká škoda,neznám sice předchozí Vojtíškovo váhy a míry,nevím,kolik vážil,když se narodil,ale u takhle „starého“ dítěte je i malý přírůstek normální! Kojené děti prostě někdy přibírají ve skocích,někdy nemusí přibrat za týden taky vůbec nic a pořád se nic hrozného neděje.Kromě váhy je taky důležitá délka,jestli tedy něco vyrostl,to bych ale počítala za delší dobu než za čtrnáct dní a taky pokud dostatečně čůrá (aspoň 5-6× denně),není opravdu důvod k dokrmování.Mys­lím,že tě tvoje p.doktorka zbytečně vystresovala,příští týden může být váha taky úplně jiná.Určitě bych ti doporučila vrátit se k plnému kojení až do šesti měsíců. Jestli seš z toho hodně mimo,zavolej si na horkou linku kojení - 261 082 424 (9-14 hod.) tam ti to určitě potvrdí a vysvětlí co máš dělat. Případně se můžeš podívat na www.kojení.cz. Uvidíš,že bude zase všechno v pohodě, hlavně se zbytečně nestresuj,přenášíš tak svůj neklid i na Vojtíška.
Ahoj Stáňa od Vojtíška st.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.04.03 22:02

Ahojky Davídku,
představ si, že o mě si taky každý myslí,že sem holčička.Taková drzost,co! Tedy,ne že bych měl něco proti holkám,ale stejně. Mám modrý kočárek,tatínek totiž dobře věděl,že se mamince schovává v bříšku chlap - teda jako já, a vytrvale trval na klučičím kočárku. Taky nosím většinou modrou bundu a poté, co si mě opakovaně pletli s holčičkou,mi maminka pořídila i modrou čepičku a stejně to někomu nedá a podezřívá mamku, že má v kočáru holku.Ty lidi snad nevidí,že mi koukaj zlobiviny z očí!
Jo,jo snad si budu muset vozit sebou ven moje oblíbené policejní plyšové auto.
Tak se měj a pořádně se rozčiluj,až si tě zase spletou s nějakou ženskou! Čauky Vojta st.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama