Z deníčku malého Vrabčáka - 38. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 29.05.03

Minulý týden jsem si vysloužil přezdívku Otloukánek. Jak se snažím všude postavit (a daří se mi to) tak se pak zapomenu držet a žuchám. A vždycky pěkně na záda a bacím se do hlavičky. To třeba přilezu ke stolku, ten mě zvlášť vábí, protože je na něm spousta zajímavých věcí, postavím se, pak se po něčem natáhnu, jenže se zároveň musím pustit a už letím. Nejčastěji dolů pod stůl a ještě se bacím o jeho nohy :o( Máma vždycky jen slyší ránu a už ke mně letí, takže mě většinou zvedá ještě dřív, než začnu řvát. Ale stejně pak začnu. Mamka pořád říká, že musím dávat pozor a že mě pár bácnutí snad poučí. Takže se snažím pozor dávat a už tolik nepadám, ale jakmile mamka vidí, že se sápu ke stolu, tak ke mně radši hned běží a říká nenene :o) Ale zatím jsem žádnou pořádnou bouli neměl, jen červený šrám na hlavičce a ten vždy do druhýho dne zmizel.

To bylo príma jak zase bylo teplo. V pátek jsme byli s mámou za tátou v práci v restauraci - mají venku zahradní hospůdku a hrála tam kapela a taťka mě nosil a tancoval se mnou a mně se to moc líbilo. Pak šel tatínek na chvilku taky hrát s kapelou, to si dá do pusy takový malý želízko, prý se tomu říká harmonika, a krásně hraje. Tak jsem to zkoušel taky, jak je něco do pusinky, na to jsem machr, ale vůbec nic mi to nezahrálo. Tak jsem mu tam aspoň pořádně naslintal, hehe.

A představte si, dostal jsem od svého kmotříčka bubeníčka opravdický bubínek! On si totiž prý kupoval celou novou soupravu a tak mi ten nejmenší dal. Škoda, že mi nedal všechny, no ale snad mi ten malý zatím stačí, třeba když mi to půjde, tak mi dá ještě další, chichi. Mamka mi dala paličky - dřevěný tyčinky na čínu - jenže ty já je stejně radši cucám. Nejlíp se mi na bubínek hraje, když sedím na nočníku, to jsem akorát ve správné výšce :o))
A taky mi dal kmotříček takový velký chrastítko - tomu se říká rumbakoule, ale vypadá to jak jablíčko na klacku a dělá to krásný randál. Buším s tím do podlahy nebo tím chrastím ve vzduchu a musím říct, že žádný jiný chrastítko mě takhle nenadchlo. Jinak z hraček mám teď nejradši ty „akční“ - buď musí dělat pořádný randál, nebo se pohybovat (míč, auťák, nebo věžička z bábovek, kterou bourám).

V neděli jsme byli u babičky na zahradě, papali zmrzlinu a hráli si s koťátkama. Teta je přinesla k nám na deku i s velkou kočičkou, která je krmila a tak nepištěly. Tak jsem jim dělal malá malá a už se jich vůbec nebál. Taky jsem vzal jedno do ručičky a chtěl ho trochu pomuchlovat, ale mamka říkala, že jsem ho moc zmáčkl a zase mi ho sebrala. Ta s tím nadělá! A ta trojbarevná se jmenuje Ťapinka a ty bílý Vločka a Modroočko. A pak jsme zase byli u nás na zahradě a váleli se a večer tatínek dělal ohýnek. Na zahradě se líbí hlavně mamce, rozložíme si na zem spacák a já nikam neutíkám, protože mě travička píchá do tlapiček, a mamka je spokojená, že mě nemusí honit a může se se mnou válet :o))

Jinak doma si pořád stoupám, už dokážu ťapkat v ohrádce nebo v postýlce (chichi, místo spinkání). Tuhle jsem si takhle místo spinkání pořád stoupal a když jsem shodil dolů všechny přehozy a mantinely, tak jsem objevil, že v koutě za postýlkou je schovaná veliká kytka juka. Tak jsem prostrčil ručičku a chytil jí za list a mamka mě načapala, jak jsem s ním třásl a hrozně se u toho chechtal :o))
V noci v postýlce pěkně cestuju. Jednou jsem se vzbudil, tak mě šla mamka uklidnit, ale tam kde čekala hlavičku tak byl vystrčený zadeček, hehe. Taky se v noci pořád budím, ne že bych chtěl pořád papat, ale jak se točím dokola tak se občas někde uhodím nebo se mi zdá ošklivý sen nebo mám žížu a pak trošku fňukám. Takže mamka je stejně pořád vzhůru a buď mě chodí přikrývat nebo upšípšat, takže se stejně pořádně nevyspí. Ale můžu já za to, že ji vzbudí každý vrznutí postýlky a moje zakňourání a že pak nemůže usnout? Pche!

A lidi, já už piju z lahvičky!!! To mámino mlíko už fakt byla jen voda, takže když se ráno vzbudím, mamka mi jde ohřát sunárek. Já teda stejně křičím, protože mě nechá v postýlce, než to ohřeje, a pak si trošku musím cucnout z cecíku na uklidněnou, jenže za chvilku se pustím a dostanu lahvičku a celou stovku klidně vyžahnu a spím dál. Včera už jsem dokonce poprvé vůbec cecík neměl a vůbec mi to nevadí. Ten dudlík od lahvičky nakonec není tak špatný, můžu do něj hezky hryzat, to když jsem zkusil mámě do cecíku, tak hned ječela a ten dudlík vůbec neječí. (pozn. mamky - vida že to nakonec jde a to i z tý nejobyčejnější lahvičky a dudlíka. Ještě že jsem žádný další lahve nekupovala, ty placatý dudlíky si teď stejně můžu naložit).
A v neděli odpoledne jsem mamku šokoval, když mi zkusmo dala šťávičku z pomeranče a vylemtal jsem celou lahvičku a musela jít přidělat a já vylemtal ještě celou druhou. Hehe, taky jsem pak tolik čůral, že jsem měl plenku úplně na cucky :o))
Taky mě moc baví ten kelímek od lahvičky. S tím si hraju v židličce - pěkně ho chytnu a buším s ním do stolečku. Občas mi sice upadne, takže mi ho mamka musí podat a pak se zlobí, že to házím na zem schválně. Mamka říká, že mě na hrneček s hubičkou zatím učit nebude. Občas totiž dostanu napít z toho kelímku od lahvičky nebo přímo ze skleničky (to když jsme v restauraci a mamka má džus nebo táta pivo) a docela mi to jde, tak si mamka myslí, že se brzy naučím pít z normálního hrnku a žádnou hubičku nepotřebuju. Stejně mi to ani z jedný nejde a mamka další kupovat nechce.

Na nočníčku jsem hodný, ale mamka musí být u mě a zabavit mě - knížkou, hračkou, bubínkem … Každý den aspoň jednou do nočníčku kakám a taky někdy čůrám. Hihi, akorát párkrát se pindík vyčůral ven, i když byl schovaný v nočníčku :o)) Já bych kakal do nočníku i víc, jenže mamka třeba slyší, že tlačím a funím (taky se snažím aby to slyšela, zavolat „mamko, nočník!“ ještě neumím) jenže když něco dělá v kuchyni - většinou chystá papání a já už v židličce muchluju piškotku - tak mi řekne: ty kakáš? a dál si dělá svý. A pak se nesmí divit, že to nevydržím a je to v plínce :o))) Taky mi nevěří, že chci zase kakat, pořád nemůže pochopit, že to není zase, že jen kakám na etapy pěkně po kouskách:o) Už jsem se trošku umírnil v rozežranosti, taky jak piju z lahve tak už mi mamka nemusí namáčet do pití piškoty a tak mám piškotky rovnou do ručičky. Prostě je to jak s kakáním, častěji menší porce :o)

Hrozně se mi líbí knoflíky. Jakmile nějaký vidím - nejčastěji u mamky ve výstřihu nebo u mě na kšandách od kalhot - tak se hned snažím je uhryznout. Ale jistě chápete, že když mám jen dolní zoubky, tak to jde těžko. Taky se mi to ještě nepodařilo, tak je aspoň pořádně ocucám a zvlášť mamka má hroznou radost :o))
Díky mojí zoubkové dvojce nahoře mi mamka říká Upírek. Tak doufám, že brzy naroste i ta druhá dvojka, abych byl upír dokonalý :o)) A taťka zase říká, že když se usměju, tak vypadám jak loupežník :o)

Poslední dobou přes den vůbec nespím v postýlce, protože tam řádím jak černá ruka. Nejčastěji jsem jen tak volně na zemi a mamka mě hlídá. A když už nemá sílu za mnou pořád běhat tak si se mnou vleze do ohrádky. Tam si chvilku hrajeme a pak mě uspinká, sám neusnu, protože bych nejradší pořád utíkal pryč, takže mi musí zase zpívat. Když jsem sám v ohrádce (což naštěstí není moc často) tak stojím a zlobím se. Mamka když jde do kuchyně vařit tak mě radši vezme s sebou a já se jí tam pletu pod nohy a průzkumničím. Mám tam další bubínek, mamka mi dá vařečku a pokličku do mikrovlnky a taky to dělá hezký randál, navíc se s tou pokličkou dá šoupat po zemi a hezky to vrže, hehe. Když už mě to nebaví tak si tam lezu a zkoumám, třeba se snažím převrátit
odpadkáč (bohužel zatím neúspěšně) a taky jsem znova laškoval s šuplíkama. Zase na mě vyjely utěrky, ale to už jsem byl připravený, takže jsem neupadl, jenže jsem šuplík zase zašoupl a zůstala mi tam skřípnutá ručička. Tak jsem ječel, ale ne že by mě to bolelo, ale naštvalo mě, že jsem zůstal uvězněný. A mamka mě musela zase zachraňovat.

Všichni teď říkají, že jsem celá mamka. Já když se narodil tak jsem byl prý hodně podobný tátovi a hlavně dědovi, no a najednou jsem podobný mamce, to je divný, vždyť já jsem pořád stejný! Jestli to nebude tím, že jsem stejný lumpík jako byla máma. Chichi, mamka má fotku, jak asi v 8 měsících stojí na zahradě v ohrádce a tahá za tepláky, který visí nad ohrádkou na šňůře a hrozně šibalsky se u toho směje. A prý když jsem tahal za tu juku, tak jsem byl úplně stejný. No jasně, tenhle kukuč jsem od mamky okoukal :o)) A taky mám oči jako mamka a taky byla stejně plešatá, takže vlastně asi mají pravdu.
Já moc miluju svého tatínka a jsem ochoten přesprintovat celý pokoj (a to je náš obývák dlouhý deset metrů!), kdykoliv ho vidím a hned k němu natahuju ručičky a pláču a musí mě aspoň na chvíli pochovat. A když hned nemůže tak naříkám „jájin jájin“, že by to tatínkovi srdce utrhlo, takže i když nemá čas nebo zrovna špinavé ruce, musí mě na chviličku vzít. A taky říkám „memem“ což znamená „vem, vem“. Maminka mě pořád učí „táta“ aby měl tatínek radost,a taťka zase „máma“, jenže já jsem spravedlivý a neříkám ani jedno :o)

My vůbec nikam daleko nejezdíme, jenom občas k doktorovi nebo na nákup. Babičku máme tady za rohem, takže jsem ještě nikdy nespinkal jinde než doma (mimo toho týdne v nemocnici a v porodnici). Taťka říkal, že bychom mohli v létě jet na jeden den někam pryč a spát tam ve stanu. Mamka říkala, ať to taťka se mnou nejdřív zkusí v tom stanu na zahradě a táta že klidně, tak jsem zvědavý co to vlastně bude :o))

Jo a přišly výsledky z Motola a jsem v pořádku a už tam nikdy nemusím. JUPÍÍÍÍ :o)) Akorát tam píšou, že mi má moje paní doktorka sledovat hodnoty proteinurie nebo co, což mamka vydedukovala, že asi budeme dál nosit na kontrolu čůránky, ale to mi vůbec nevadí :o)

Tak pá prťouskové lezoucí i nelezoucí, váš Jíra, za týden 9 měsíců

Ahoj od mamky,
u mě nic nového, s nadějí čekám, že nechutě a únava začnou každým dnem ustupovat, zatím se tak neděje. Drobeček by měl mít dle chytré knihy už asi šest cenťáků, takže už to je pořádný drobek. A rozpíná se, cítím tlak na vnitřnostech, i když přes břicho pořád ani cenťák navíc. Taky se zvýšila frekvence mých návštěv záchoda, a to hlavně v noci, tak už jsem si říkala, jestli si neustelu rovnou tam :o)
Taky jsem hrozně udýchaná, při sebemenším pohybu funím jak lokomotiva, obzvlášť, když jsem třeba zrovna po jídle a Jíra zrovna provádí průzkumnickou činnost a lítám za ním po bytě a tahám ho z nebezpečných mís­t.

Teď mě vyděsila sousedka - má holčičku o měsíc mladší než Jíra (přitom původně měl být Jíra o 3 týdny mladší, ale asi nesnesl, aby byla sousedka starší, tak si trošku pospíšil a ona naopak přenášela:o)). Koukala, že mi ještě neroste břicho a ukazovala, jak jí PŘÍŠERNĚ v těhotenství popraskalo. Teda holky, to jsem nevěděla, že něco tak hnusného z toho může vzniknout. Normálně asi deset rudých jizev aspoň 15 cm dlouhých a půl cenťáku širokých, já myslela, že strie jsou nějaký maličký jizvičky. A prý mazala od první chvíle. Já jsem to s mazáním nijak nepřeháněla a používala jsem obyčejnou indulonu a nemám znát nic, ale je pravda, že mi břicho moc nevypučelo díky předčasnému porodu. Tak se chci zeptat, myslíte, že když to vydrželo poprvé, vydrží i podruhé? Máte někdo taky takový ošklivý jizvy?

Napíšu vám prima receptík na dlabaneček, sice to není můj výmysl, ale inspirace od Bubliny, snad se nebude zlobit: uvařit kus kedlubny a hrst hrášku, když je zelenina měkká, přidat hrst polévkových nudlí. Rozmixovat, dle rady Bubliny když to nejde v normálním mixéru do hladka tak to ještě přímo v mističce projedu tyčovým mixérem. Je to krásně slaďoučký papání a Jíra se olizoval až za ušima :o))

Když jsme u toho papání, maminky nekojenců, kolik vypijou vaše robátka denně mlíčka? Jíra teď co už používá láhev tak vypije ráno cca 2dl, odpoledne 1dl, večer kaši z 2dl vody a k tomu přes den ještě cca 1-2dl šťávy. Tak by mě zajímalo pro porovnání, v tom mléku jsme totiž amatéři, zatím pil Jíra kolik chtěl a teď mu to najednou mám dávkovat :o))

Ještě k vaší debatě z minulého týdne, kde si stěžujete na noční kojení. Pamatujete, jakou jsem z toho měla depku asi před měsícem? Myslím, že jediný recept je přestat kojit. Já vás nechci nijak nabádat, pokud jste rozhodnuté kojit dlouho, ale když se mně podařilo odstavit neodstavitelného Jíru, musí se to podařit každému. Zase tak drastické to nebylo, za 4 dny se nám podařilo kojení výrazně omezit a za dalších 14 dní odstavit úplně (už jsem dva dny vůbec nekojila a jak to vypadá, tak začnu až s novým miminkem). Musím říct, že nám to oběma velmi prospělo, Jíra se zklidnil a od té doby co nekojím udělal ohromné pokroky v pohybování. Teď spí Jíra cca od 8 do 4 ráno bez krmení pouze s pár několikavteřinovými probuzeními (stačí zapšípšat, pohladit, přikrýt nebo na pár vteřin pochovat a hned spí dál). Ovšem že já pak nemůžu půl hodiny zabrat, to je jiná kapitola :o) Kdybyste měl někdo zájem znovu popsat postup odstavení neodstavitelného dítěte, napište a provedu :o)

Mějte se prímově
Jiřina s drobečkem 12 t. a batolátkem Jírou (od té doby co leze jak hafík výraz miminko nepoužíváme).

P.S: Ještě že mi sem nemůže naskočit „Přečíst zbytek komentáře“ :o))

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.03 06:44

prosim o detaily odstaveni ditete. moc se o tom nepise…dekuji.L.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 29.05.03 11:09

Zdravime Vrabcakovo hejno ustebetanych pusinek !!!

To jste nam zase dali ! Clovek k vam jede v dobrem a vy ho po navratu takhle zbombardujete komentari ;)! Ale moje mamka je asi trochu masochistka, protoze po celodennim vybalovani, prani , uklizeni a hlavne dohlizeni na me ;))) se na ten pocitac proste musi jit dorazit ;))) (Tyden bez e-mimina by u me opravdu zasluhoval bobrika vytrvalosti;)))

Jen obdivne zirame, jaci jste sikulove a vsem blahoprejeme k novym zoubkum a dovednostem!!! Moc jsme se nasmaly, taky nam trochu zatrnulo (Davidku kaskadere, jsme rady, ze uz je vse v poradku), a musime konstatovat, ze uz je nam zase po vas mooooc smutno ?;(((

No ale pekne poporadku. Musim priznat, ze na ceste tam me mamka docela prevezla. Umistila me totiz tak, aby na me sice dosahla, ale abych na ni ja pres zaklopenou strisku autosedacky nevidela, tudiz se ji nemohla dozadovat svym perfektne nacvicenym vyderacskym kvikotem. Navic mi pravidelne podavala ruzne zajimave predmety na ozuzlavani a oslintani, takze jen jsem s necim mrskla na zem, uz se mi nad hlavou objevilo neco noveho ;)))?. Byla jsem z toho tak mimo, ze jsem se pokazde vzorne napapala, vykakala, a po dlouhem samomluvnem proslovu o udelu mimin v dopravnich prostredcich jsem vzdycky usnula.

Samozrejme, ze na zpatecni ceste uz jsem ji na stejnou finticku neskocila. Vsechny predmety jsem uz mela ozuzlane z cesty tam, takze vse koncilo na zemi po necelych 10 vterinach a mamka pote, co se obsah moji tasky, jeji kabelky a veskerych tatkovych uloznich prostor ocitl na zemi, byla donucena kapitulovat. Stejne se mi podarilo vyprostit raminko z tech bezpecnostnich pasu, kleknout si a zachrochtat tatkovi do ucha tak, ze se malem vyboural ;)))
No a tak si me mamka vzala na klin a ja jsem vklece pozorovala ubihajici krajinu, pritom vdecne obstastnovala rodice nadsenym vyskotem, pistenim a halekanim, kdyz se mi neco zalibilo, tak jsem to vroucne oblizla a nafunela na sklo, az se zamlzilo, a jen tak mimochodem jsem se pri tom obcas zakousla do okenniho ramu?. Proste prima cesta.

Musim ale zacit popisem toho nejdulezitejsiho, naseho historickeho setkani s Vikinkou a Vojtiskem !!! Uz jen to, ze Viki z toho vylezly hned tri zuby a Vojtisek pri tom bez mrknuti oka na posezeni zblajznul svuj prvni ovocny blivajzek, vam musi napovedet, ze to byla nezapomenutelna udalost !!! Na okraj musim podotknout, ze na prazske ulice hned tak nezapomenu a obdivuji ty, kteri tam jezdi s kocarkem bez nafukovacich kol. Mne se ten muj malem rozpadl, a jeho skripani na me zarucene pritahovalo pozornost, hihi. Kdyz jsem na ten nas srazik dojela, byla jsem uz pekne vydrncana a vyskakana, coz ve mne rozproudilo krev asi jako jizda na divokem koni, chichi !!!

S Vikinkou jsme si padly do oka okamzite, po prvnim prekvapeni mi dovolila osahat ji rucicku na pozdrav a hned jsme se svorne daly do uvodniho zuzlani. Ja na ni ?babuuu, babuuu !?, ona me chvilku zkoumave pozorovala a pak vybafla ?BA !? a byly jsme nejlepsi kamosky na svete ;)))) Kdyz jsem ale jeji chobotnicku zacala podrobovat kousavo-trhacim testum odolnosti, vzali mi ji a tak jsme s Viki na protest svorne udelaly ?my jsme taaakhle velike a uz nam nic neberte, my chceme svobodne zuzlat, co se nam zlibi? !!! Viki z toho byla tak rozcilena, ze to musela zapit poradnou davkou mlicka, coz ji ovsem dorazilo, a po kratke hre na vzajemne kradeni zirafky a plinky stridave mezi kocarky si hodila nozky nahoru a s plinkou pres hlavu na znameni ?ted mi chvilku dejte pokoj? usnula. Mezitim prisel Vojtisek a to je nejkrasnejsi a nejhodnejsi chlapecek, co jsem dosud poznala. Strasne jsem si ho chtela pohladit a strcit mu prst do ocicek nebo si ho aspon oplacat na uvitanou, ale mamky nas od sebe porad odtahovaly, pry je jeste malicky. To nechapu, tak sibalsky se na me usmival a ze sve autosedacky na me zalibne pochrochtaval a tak svudne ocucaval dudlika a kousatko, ze jsem to pak nevydrzela a z plna hrdla mu vyznala svou vasen. Asi jsem to trochu prepiskla, protoze se, chudinka, rozplakal, a to mi bylo moc lito. Po dobu, co Viki spinkala, jsem zdatne zlobila i za ni, nadherne jsem se pokydala boruvkovou (!!!) nevypratelnou presnidavkou, namocila jsem do ni svou plinku, abychom si ji s Viki nespletly, nahlas jsem se rehtala kdykoli se nase mamky necemu zasmaly, delala jsem, ze jsem unavena, a kdyz me mamka polozila, sedala jsem si a pokousela vytrhnout svuj bezpecnostni pas (jeste ze je petibodovy ;))), pozn.Dita), povykovala jsem na Vojtiska a snazila se zarivymi usmevy zalibit jeho mamince (clovek nikdy nevi, budouci tchyne se musi podchytit odmalicka;)))?
Viki se vyspinkala doruzova a radostne nam zapela uryvek operni arie, cimz si vyslouzila pozornost a obdiv okolnich hosti, Vojtiskovo nadsene funeni a ja jsem se div z kocaru neutrhla. Jeste jsem stihla vyfackovat jeji maminku, ktera se nade me s dobrymi umysly naklonila a chtela si hrat, ale Viki uz toho pak mela trochu dost, nemohla se do nas ani poradne zakousnout, aby ulevila svym rostoucim zoubkum, a tak jsme se museli rozloucit. Jeste predtim ale probehla akce prebalovani a ja jsem poprve zahledla to, cemu tady mamky rikaji ?pindik? (tyyyy brdo!!!!). Je to desne srandovni vecicka, skoda, ze to nemam, urcite by se s tim bezva lumpacilo;)))
Je skoda, ze nebydlime blizko, urcite bychom se takhle sesli casteji, ani jsme se nestihly s Viki poradne vytahat za culicky a s Vojtiskem si navzajem ocucat nozicky ;))) Mamka taky prihodi nejakou fotodokumentaci na Pupinu, tak se muzete mrknout, jak nam to sluselo;))) (Dekuji za bourlivy ohlas na fotogragii z WC, jak se znam, bude takovych perlicek jeste spousta;)))!

Jinak co se tyce me osubky, predstavte si, ze uz jsem se poprve postavila!!! Vzala jsem si priklad z Viki (neni nad osobni setkani a nad sifrovany pokec v miminkovstine;))) a stavim se typem ?komin?. Zatim se mi to povedlo jen v Praze a jen s matraci pod nohama, ale urcite to jeste vyzkousim, ten rozhled potom je bezkonkurencni!!! Taky jsem v Praze pravidelne o pul sedme rano vylezala ze sve zarucene nevylezitelne (chichi) improvizovane postylky z matrace a dabelskym tempem jsem bubnovala budicek o plechovy stojan lampy. Kdybyste videli, jak nadherne se to rozlehalo, hotovy tamtam, kdejaky saman by se mohl jit schovat;))) No, pravda, nasi to moc nedokazali ocenit, ale sousedi byli perfektni, odpovidali mi stejne razantnim busenim na zed, hihi!!!

Koukam, ze toho mame hodne spolecneho!!! Ja uz jsem taky jela v nakupnim kosiku, to bylo zuzo!!! Akorat se mi nic nepodario ukoristit, protoze mamka jela zelvim tempem a schvalne uprostred ulicky, a neustale me kontrolovala, jestli z toho nevypadnu? Ja jsem byla vysmata jako slunicko a stestim jsem se z toho pokakala, tak se pak za nasim kosikem linula ma specielni nesnesitelna vune, chichi! A kdyz jsme u tech hovinek, Jiro, mne taky v Praze ptak pokakal kocarek!!! Mamka si toho vsimla az v metru a delala jako ze nic aby se neztrapnila, ale ja jsem si to pohotove rozmatlala po rukavku, takovou lumparnu jsem si preci nemohla nechat ujit;)))!!! Barborko, nas taky jednou pani upozornila, ze jsem ztratila boticku, tak mamka hned zacala panikarit, ale jen nez odtahla mou strisku a nasla me, jak si ji spokojene ozuzlavam;) Jinak vcera jsem si zase hrala s prachozravcem, dokonce uz mu zacinam konkurovat v revu a kvileni, mam z toho vzdycky strasnou bzundu;))) Kdyz mamku kousnu a ona dela, ze place, tak taky zacnu natahovat, stava se vam to taky?

Mam nove vyrazove prostredky: sama sebe se ptam ?KAKARA?? (pricemz uplatnuji sve krasne francouzske ?r?) a vazne si odpovidam ?RAKAKA!?, nasi z toho muzou umrit smichy;))) Jednou se mi povedlo i mezinarodni sluvko ?KAKAO?. A taky tak divne zbrblam s vystrcenym jazyckem, zni to neco jako ?dladladla? nebo ?dbleddbleddbled?(to se mi velice osvedcilo v nasem mimincim rozhovoru s Viki a Vojtiskem).

Nejak jsem se dnes rozsoupla, tak radsi budu koncit a dam misto dalsim kulihraskum. Vrely dik za tipy na rostarny, posilame moc moc moc pusinek vsem a delame na vas hezky po cesku ?paa paa!?!!!!

Vase verne zlobiva Eden (brzo 10 mesicu) a verne zavisla maminka Dita ;-)))

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 29.05.03 22:58

Zdravím všechny kamarády a kamarádky,
a jdu se jenom rozloučit. U nás už je cestovní horečka, nevím proč, když jedem jenom na týden, ale určitě se mi bude moc stejskat. A hlavně mamka bude mít pořádnej absťák.
Posílám všem milión pusinek
Pápá
Vojtíšek ml. s mamkou Zuzkou

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 29.05.03 23:11

Ahojda!!!!!

Posílám vám všem krásný sluníčkový pozdrav. Od minulého týdne žádné nic moc novinky ani lupárny…(vybral jsem si to dopředu na tom nákupu minulý týden :o) ).

Dneska byla u nás mámy kamarádka s chlapečkem 2,5 měsíce. Téda, to vám je ještě prcek, narozdíl odemě :o). Mě se teda moc líbil, ale máma mi zakázala se k němu přibližovat a důsledně mě hlídala.Já jsem si s ním chtěl hrát, ale on je ležel, ale aspoň se na mě usmíval. Potom hned usnul, tak mámy seděli u nás na terase a povídali a zrovna přišel táta, tak jsem si blbnul s ním. Posílali jsme si balón, lezli a pak mi táta dal boty a šli jsme na terasu kopat do balónu. Táta mě přidržuje a máma nám posílá balón a táta mi na něj postrčí nožičku dopředu a já ho odkopnu :o). Jinak jsem si na terase oblíbil ťapkat kolem zábradlí, jsou tam žbrdliny jako v postýlce. Na terase je docela výběh, je dlouhá 10m a široká asi 5m, takže než to obejdu dokola, tak to dá docela práci :o).

Včera jsem s našima půl dne cestoval po obchodech s nábytkem. Máma si byla vybírat kuchyň a zařízení do obýváku a pak táta ještě vybíral nějaký baterie do koupeny a máma zas zrcadla a skříňky do koupelny. Podotýkám, že celou dobu mě měl táta na ruce a prý toho měl potom už plný zuby. Ani se mu nedivím, protože mě to vůbec nebavilo a občas mě k něčemu chvíli postavili, abych si dělal chvíli hopy hop :o) (skákání na místě).

Podle našich jsem pěknej „vyčůránek“ :o). Když něco nesmím, tak mi říkají dost důrazně nahlas NENENE!!! a když to přeci udělám, tak TYTYTY! Už moc dobře vím, kam nesmím - třeba stoupat si u televize, u babiččiných kytek, nebrat Pegyně jídlo…a jiné. Ale přesto, že to vím, tak to jdu udělat, ale rovnou na rodiče dělám já TYTYTY :o) (pozn. mamky - je pěkně vyčůranej, když na něj děláme tytyty a hrozíme prstem, tak on to na nás dělá taky - rovnou všema prstíkama, je divný, že si to pamatuje, že to nesmí a rovnou na to upozorňuje tímhle gestem…:o) )

Jak Jíra píše, že přes den moc nespí, tak já vstávám ráno v půl osmý, pak chrupnu dopoledne tak hodinku a odpol. taky tak hodinku až dvě, víc ne.

Z mých slov pořád říkám bába, máma, táta, dydy (to má být asi děda), jejejej a pak různý slátaniny typu egůů, gaga, ojo, ejo…:o).

Začaly se mi vlnit vlásky, kolem uší mám kudrdlinky a vůbec to mám nějaký dlouhý. Kdo mě nezná a nejsem zrovna v typicky kluičičím obhlečení, tak si myslí, že jsem holčička. Máma mi dneska schválně udělala nahoře culík, jako má Viky a Eden a tak mě fotila a pak mi ty vlásky zas učesala na stranu a dala mi tam berušku :o). No já se ani nebránil, ať má chvíli radost z holčičky :o)))). Je fakt, že vypadám trošku jako holka - skoro blonďatý vlnitý vlásky a modrý kukadla a prý mám jemňounkej obličej. To nevím teda co je, ale děda říká, že jsem správnej chlapák.

Tak jsem to mamce ve spánku zas pěkně nadiktoval, místním dámám posílám pusinky a všem pozdravy a piště rošťárny!!!

Šimon 8,5měs + Martina (25)

Ahoj Jiřko, náš „pitný režim“ vypadá asi takhle:
ráno vypije 260ml Sunaru, během dne průměrně 3dl různých čajů nebo ovocných šťáviček. Jak kdy, někdy vypije jen 2dl, když je horko, tak třeba i 4dl, nějak ho v tom pití neomezuju, pije z hrníčku s hubičkou nebo s dudlíkem sám, takže když si to vypije, udělám mu další.Mlíko dávám už jen ráno, večer má kaši - hustší, kterou dlabe lžičkou a přes den kromě ovoce a zeleniny ještě jogurt nebo žervé, tak vápníku by měl mít dost.
A na závěr ještě jedno „intimní pochlubení“ - už přetáhneme celýho pindíka!!

Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 29.05.03 23:13

Ahoj Zuzko a Vojtíšku, užijte si dovču a moře a těšíme se na fotečky z „dalekých krajů“ Šimon + Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 29.05.03 23:14

Ahoj Zuzko a Vojtíšku, užijte si dovču a moře a těšíme se na fotečky z „dalekých krajů“ Šimon + Martina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.05.03 00:38

Juchú, ahój, tak to stíháme!

Představte si, že mě mamka odložila na 5 dní k babičce, protože zítra ráno odjíždí do nějaké Tramtárie (do Itálie) s tetama a strejdama z její práce.

Nebyla na mě ale taková macecha, pěkně tam se mnou strávila den a noc a já jsem i po jejím odjezdu veselé miminko a ještě se mi ani moc nestýská. O víkendu za mnou přijede taťka a v úterý mě i vyzvedne, abych se s mamkou mohla přivítat, až navečer dorazí.

A musím se vám pochlubit - ode dneška konečně LEZU! (donutil mě k tomu babiččin jezevčík, protože ode mě furt někam utíkal - teď bude muset sakra zrychlit, hehe) a navíc jsem dolezla k sedíci babičce, chytila ji za rameno a postavila se :))) Johoho, teď se teprve bude lumpačit, však já vás doženu! Podle mamky jsem strašně rychle vyrostla (a patřičně ztěžkla), tak jsem si možná jenom na to nový velký tělo musela zvyknout :).

Navíc hlásím 4 nové zuby, takže máme jedničky a dvojky dole a jedničky nahoře. Doufám, že mi na chvilku dají pokoj, mršky :).

Taky posílám moooc pusinek Eden - jojo, škoda, že nebylo víc času zrealizovat nějaké lumpačiny, ale až přijedeš příště, to už bude jiný kafe! Hehe, jinak velká poklona tvojí mamce za komentář k našemu setkání - jak jsme očekávaly, je zase ze všech nejlepší :)))

Vojtíškovi Pilůtkovi přejeme šťastnou cestu a prima dovolenou - už jsme zvědavé na zážitky.

Jírovi gratulujeme k pití z láhve - ty jsi přece jen šikula (a nejen s lahví, cheche). Otloukání budu podle tvého vzoru trénovat co nevidět.

Tak, my se rozloučíme a ozveme se až příští týden, až se mamka vrátí … nějak nemohla taťku donutit, aby ji zastoupil i tady ;))).

Papa, vaše věrná Viki s Bublinou

PS pro Jiřinku: Viki pije ráno 210 ml mlíka, mezi obědem a odpol. sváčou 150 ml a večer cca 210 ml kaše. K tomu všemu 100 - 150 ml šťávy. Pa, B.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.05.03 03:26

Ahojky otloukací bubeníku a ostatní kamarádčata!

Hele Jiříku, nechceš mě za nevěstu, já bych na tebe počkala, protože na muziku, na tu já beru a na muzikanty budu určitě taky. Akorát nesmějí být padlí na hlavu, tak buď s tím žucháním opatrnej. :-))) A abys věděl, tak já hraju na kytaru - u babičky je jedna v koutě a dnes, zrovna když se babička rozplývala nad jemností mých prstíků drnkajících etudy, tak jsem za struny zabrala, div si prsty neuřízla a z kytary se rázem stala peřina. S perfektníma ožužlávacíma kolíčkama.
A taky moc ráda tancuju. Z muziky mám nejradši Nohavicu a Plíhala na poslouchání a W. Daněk spolehlivě funguje na uspávání.
Z mediálního umění miluju reklamy a to na Raid, Actimel, KinderPinguin, Poděbradku a nějaký - už nevím který - vložky, můžu spát sebetvrději, když ale zaslechnu ve spánku některou z oblíbených znělek, hned jsem na nohou a musím to vidět. A když jsem v kuchyni, tak na:,–(ím rychlost tryskáče, abych aspoň kousek zahlédla, případně zavrtěla zadečkem do rytmu melodie. František z Kouzelné školky by se mi líbil, kdyby tam s ním neblbl blblo Michal. U teletubies se ohlížím jen po chichotajícím se sluníčku - miminku, to se chichotám s ním. A když vpodvečer zaslechnu tu hezkou písničku z Mash, tak si ji jdu taky poslechnout zblízka, navíc se ohlížím, kde jsou ostatní, protože v ten čas ty mé televizní sprinty nasazuje celá rodina.
Když už jsme u té kultury, máma při vyklízení a stěhování knihoven vytahala všechna dětská leporela - mám jedno oblíbené s obrázky kluka a holky od Zmatlíkové (pořád jsou to asi nejhezčí dětské obrázky, a co jsme se jich u doktorů nadostávaly - že maminy?) a pak jedno, ze kterého mi mamka čte bláznivé říkačky typu:
„Co udělá chytrá moucha, když jí nuda hrozí? Po:,–(í se na koloucha, ten ji lesem vozí.“
anebo: „Když slečna žížala koupat se zatouží, vždycky se rozhodne jen a jen pro louži. Není to výmysl, ani lež planá, louže je žížalí koupací vana.“ - tady se mi hrozně líbí ta „ž“
a ještě titulní: „Zajíc umí říkačku (to je ten titul), kratičkou a prostou, místo kytek na louce ať jen mrkve rostou.“ - s tou absolutně souhlasím, protože mrkev je moje nejmilejší čokoláda.
A když jsme u té kultury, tak příští týden, sešeneme-li ňákýho kámoše s autem, pojedu na superčundráckej koncert u ohničku a chceme to s mámou a tátou spojit se spaním ve stanu. Máma už se děsí teď a vymýšlí jídelníček bez ledničky.
Spát budu s ní v péřáku ještě s jednou dekou, bydlet budu v kočárku a na karimatce, ale jak uchovat dva dny jídlo, když cestovní lednička zůstala v plavacím autě - to se zatím řeší. A když bude pršet, zůstaneme doma. Držte palce, ať vám můžu vyprávět, jak chutná sunar míchaný na ohništi.
A hele Šimonku, kdyby nám to s Jírou nevyšlo - to víš, život je tvrdej (maminy, už jste četly Adámkovu Veroniku?)- tak to já si klidně počkám na tebe, protože takovej šikovnej ukecanej culíkatej fotbalista taky není k zahození (kam se na tebe hrabe Beckham a jeho dredy). A ten fotbal budu trénovat právě o tom víkendu pod stanem - bude tam přátelský turnájek v rámci šipkařského soustředění, tak půjdu taťkovi pomoct. Zatím míč zkouším ožužlávat, ale nevejde se mi do pusy, akorát z toho mám slintací lišej a ten se prý do svatby zahojí, teda když přestanu včas slintat. :-)))
A aby to Vojtíškům a ostatním klukům nebylo líto, tak můžou zkusit třeba scateboard, na to mám jeden obleček po starším kámošovi, moc mi sekne
Jak vidíte, taky už nejsem žádné miminko, už mám docela jiné zájmy než jak hajat, papat a brečet. Teda ne že bych nezlobila se spaním - přes den spím cca 3× po 20 minutách, usínám kolem 23, stihnu se 2-3× vzbudit na čaj a pohlazení a vstávám hodně nahlas nejraději v 5.30 - tedy přesně půlhodiny předtím, než potřebuje táta vzbudit. Jsem stále hodně papací, ale není to na mně vidět, naopak teď pořád hubnu, mizí mi faldíky a máma vymýšlí, co by do mě nacpala. Já totiž raději častěji malé dávky a z těch vždy jako správná dáma ještě kousek nechám (byť byly sebemenší)
Když se mamka rozhněvala, že z dvoustovky ranního sunaru vždy 50 zbyde a začala dělat 150, tak jsem vypila jen stovku. Tak teď dělá plnou lahvičku, a zbývá mi na vylití tak 70. Protože si od Edeniny maminky přečetla, že mimčo má mít 500 ml mléka a mléčných směsí denně, tak se to snažíme dodržovat, třeba i tím, že dopolední ovoce (banán, jablíčko, meruňku, jahody atp.) zamixujeme do sunaru (mňam koktejly, občas i s vanilkou nebo špetkou čokolády) a odpoledne zá:,–(ně jogurt, žervé nebo jiný tvarohový či teď už i sýrový fujtajblík. K obědu toho totiž moc mléčného nemám, tam hlavně zeleninka, masíčko a brambory či nějaké ty moučné přílohy, a k večeři mi přestávají mléčné Hami kaše chutnat - v noci po nich (pánové, teď neposlouchejte) pěkně prdím, takže dlabu radši bramborovou kaši nebo mixovanou krupici vařenou v zeleninovém vývaru (případně i s tou zeleninkou - ať žije mrkev) a to vše zapíjím max. 70 ml sunaru, (ale ne těmi od rána :-))) ) Čaje ovocného nebo černého či dětského od Leroy - střídáme - vypiju denně asi litr a teď už mi ho máma zase sladí hroznovým cukrem. Máma se hodně těšila, jak budu dlabat různé Hippy a Hami ze skleniček ale po prvních experimentech jí sklaplo - přestala jsem být papací, takže co se doma uvaří, to si taky sním. To, že nemá čas, je její problém. On tedy na štěstí občas zaskočí táta.
Jejku, já už jsem zase dlouhá - tedy textově, jinak jsem diblík. Ani jsem nestačila pochválit Eden za cestovní lumpačení - jsi zkrátka chytrá česká holka s dokonalým francouzským šarmem a „r“ - ani popřát Vojtovi slastné dovolení.
Tak ahojky všem.
Johanka (10m + máma Romana - má smůlu, už jsem všechno řekla, howgh)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 30.05.03 08:45

Ahoj Vojtíšku,
moc si to tam užijte a pak nám napiš, jak se dá lumpačit daleko od domova. Pozdravuj rodiče, mějte se moc hezky a šťastnou cestu!!!
Adámek a mamka Milada.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 30.05.03 09:10

Ahoj Vojtisku,
Doufam, ze vasim taky tu cestu nejak krasne zpestris, jako ja, hihi!!!
Moc na vas budeme myslet, i vy nam budete moc chybet!
Stastnou cestu!!!
Eden a Dita

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 30.05.03 21:36

Nazdar,nazdar,naz­dáreček!!!!!!!!!­!!!!!!

Hlásím vám dneska narostlý druhý zoubeček! Teda kouká ho jenom kousíček a tak protivim o sto šest,hi,hi,hi. Vypadá to dneska na další noc plnou vášně a tak si musím rozmyslet,jestlo to sem za mě může mamka v klídku nadatlovat,nebo jestli to vezmem s většíma přestávečkama aby se nám nenudila,když je sama doma.

Tímto vzpomínám na kámoše Vojtíška který je zřejmě teď na cestě do teplých krajin - teda ne,že by u nás byla dneska zima,ale moře musí vypadat určitě nádherně a jí si budu muset ještě dlouho počkat,než tu velikánskou vodu taky uvidím. Zatím sem vyslal do stejných míst dneska mojí ségru a setřenici a babičku, moc nadšeně sem jim mával,aby taky ne, autobus se klidně někde coural a mě už to tam vážně nebavilo,tak sem pořád mával aby jako už konečně odjeli a já mohl jít domů svačit,než jim to došlo málem sem padnul hlady.

Jíro,teda vidíš jak ti to s flaškou jde,teď si vážně šikula,já ten gumovej podvod nemůžu ani vidět! Sme moc rádi,že to tvoje vyšetřování dopadlo dobře, teď už jenom nosit čůrání,to zvládnete v pohodičce,viď.To tvoje padání já už mám konečně za sebou,myslím že hlavně moji rodičové si oddechli,teď už padám jenom vyjímečně,ale věřte - jen se malinkato uhodím,ani to neucítím a hned spustím táááákový brekot a jekot a nepřestanu,dokud mě někdo neuchlácholí. Teda ten někdo musí být maminka pokud je doma,když tu náhodou není a to já jí moc často netrpím,vezmu za vděk jinou pověřenou osobou.

Jů a taky Viki se nám zařadila mezi lezce,to se máš na co těšit,dálkově třesu tlapkou,teď si teprve užiješ tu pravou zábavu.Koukej nastartovat tu super kosmickou rychlost a něco bezvadnýho provést,ale honem,než vaši všechno odklidí z dosahu! Jinak tě taky obdivuji,jak si na mamku hodná,že jí pustíš tak dlouho pryč,já sem teda asi vážně rozmazlenec a bez mámy ani ránu.

Klucí,taky ste už zjistili,cože to tam máte schovanýho v tý plínce? Eden,ty se máš,žes to mohla zhlídnout u Vojtíška,já si tam totiž přes mý tlusťobříško nevidím! Tak aspoň jak se zbavim plínky,šup a už ručičkou zkoumám pátrám a tahám,až se maminka bojí aby mě to nebolelo a dává mi ruku pryč,ale já se nedám! Když teda něco chci prozkoumat,tak si za tím jdu i „přes mrtvoly“ - to o mě říká táta.

A mám taky nové zlobicí číslo! Číhám,číhám,až si mamka zapomene pořádně zavřít špajz a hned sem tam! Dle návodu od Eden sem prozkoumal cibuli a ožižlal bramboru - měla si pravdu,nic moc. Zato sem objevil něco úžasnýho!!! Takovou roli s lesklým stříbrným papírkem, celý sem ho rozmotal,zmačkal a rozcupoval na kousíčky po celé kuchyni,jé to sem si užil zábavy! Zrovna když sem se chystal narvat si všechny ty kousíčky do pusy - chtěl sem to po sobě jako hodný chlapeček hezky uklidit, mamka mě nachytala a bylo po zábavě.Ale zbyla mi od toho papírová trubka a do tý když zakřičim,to je něco! Už si takhle občas zpívám do kelímků,ale s tímhle se to nedá srovnat,to je panečku zvuk,takový teď u nás doma vydávám jenom já s mojí novou kámoškou trubkou.

Šimůnku,píšeš jak máš krásné vlásky, prohlídly sme všechny fotečky dle seznámku,ale ty tvoje sou bohužel pro nás nedostupné,ško­da.Zkus nám nějakou poslat sem na emimino ať vidíme,jakej si fešák!
Johanko,ty seš tam na fotkách takové malinkaťoučké miminečko,kolikpak si vážila když ses narodila?

No,sme tentokrát všichni nějak dlouzí, tak si užívejte hezkého počasí, já se půjdu možná zítra malinko koupat, teta má nový bazén,tak doufám,že nebudou takový sobci a nechají mě aspoň smočit nožky!
Papinky pá,zdraví vás Vojtíšek, skoro už desetiměsíční!!!!!!!!
A taky mamka Stáňa,co to za mě všechno píše,nechává si ty krásný čudlíčky jenom pro sebe a to mě štve, já bych jim nabacal jenom malinko!
Tak ahóóóóóóóóóóóoóóój

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.05.03 12:02

Johanka se narodila předčasně podle UTZ v 36 týdnu, podle výsledné poporodní prohlídky v 34 týdnu (to odpovídá i datu „zadělání“, ale po celou dobu těhotenství mi to nikdo nevěřil, počítali standartně MS+14 dní, přitom mám ovulaci odjakživa v době MS, a to ještě jen z jednoho vaječníku). Přes to všechno byla v pořádku, prošla všemi měřeními jako plně donošená. Jen měla silnou asi 14 dní trvající poporodní žloutenku.
Porodní váha 2400 g, při propuštění po třech dnech soustavného kojení a krmení odstříkaným pasterizovaným KM 2650 g.
Měřila slušných 48 cm. Na váhu 3400 g jsme se dostali ve 14ti dnech a po tomto spurtu jsme už dlabali a přibírali normálně.
Důvodem všeho bylo silné kouření a dost alkoholu v počátku neplánovaného těhotenství + chřipka léčená širokospektrálními antibiotiky s vysokými horečkami - chtěla jsem kvůli tomu interupci, kterou mi neudělali právě z důvodu špatného počítání a větší velikosti plodu, za kterýžto lékařský bordel jim moc děkuju. Všechna vyšetření nepředpokládala postižení plodu, takže jsem na pozdější interupci z důvodu rizik. vlivů netrvala. Johančina hyperaktivita má možná původ zde a časem se z toho může vyklubat lehká mozková dysfunkce, ale to jsem kdysi studovala, takže toho se nebojím - bývají to vcelku dost chytré děti vyžadující jen trochu více trpělivosti. A přes všechno nechtění a komplikace v počátcích i průběhu těhotenství (čtyři gynekologové+2 od­borná vyšetření, 7× UTZ, odebrána plod. voda, ale nikoli krev. testy a nevystavená těhotenská průkazka - nenašla jsem, kdo by ji vystavil) se nám povedla, že.
 Romana

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 31.05.03 14:36

Ahoj Romčo, Šimon se narodil CS ve 38.týdnu, porodní váhu měl 2750g, když jsme odcházeli z porodnice, měl stejně jako Johanka - 2650g. Dneska na to zrovna nevypadá, že byl takovej drobeček :o))).
Pusinku Johance!
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.03 16:04

Ahoj Romčo,ještě že to nakonec dopadlo takhle! Johanka je řádná čiperka..Hlásíme se k poněkud dříve narozeným-Ondra se narodil koncem 38.týdne,měl rovné 3kg a 47 cm,takže byl v pohodě(jen slabá žloutenka)..z po­rodnice jsme se vraceli téměř s porodní váhou(2.93kg) a pak přibíral hodně rychle(ve 4,5 měsících trojnásobek porodní váhy),teď má asi 11 kg.Jak se říká „malej,ale šikovnej..“-držím pěstičky,ať se Johanka vyvíjí zcela v pořádku a v pohodě..ahoj Andrea a Ondrášek (10měsíců a něco)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.05.03 16:38

Martino, sdělíš nám heslo k stránkám nebo to přepošlel do zdejší či na rodinu.cz galerie? Ostudo, že ty ještě nemáš album hotové?
Hned jak uvidíme fotky, tak ti řeknem, jestli je drobeček nebo ne. Ale zvhledem k jeho čilosti a tomu, že je větší než kopací míč, tak bude asi v pořádku, že :-)))).
 Romana

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 31.05.03 17:32

Ahoj „buřtíci“,„ží­žalky“,krásné (nejen culíkaté)slečinky a všechny maminky!
Hlásíme se po kratší odmlce-mamka nějak nestíhala psát(vždy jsem jen „přelouskala“ko­mentáře a pak jsem „odpadla“ do postýlky..poz­n.mamky).
Chválíme všechny fotečky!!Zvláště ty ze společného přátelského francouzsko-českého setkání..Vojtíškovi upřímně závidím-s oběma kráskama bych si taky rád popovídal…
Jíro,gratulujeme k pití z lahvičky..maminka teď bude určitě spokojenější a odpočatější..

Já jsem nenapravitelný závislák na mámině mlíčku..teď dokonce piju častěji a ostatní „dobrotky“ jen ochutnám(abych se příliš nenajedl a zbylo mi dost „místa“ na mlíčko..
Vymyslel jsem novou hru-když mě mamka na procházce uloží do kočárku,abych spinkal,překulím se do kleku a sednu si..mamka mě znovu položí..já si sednu..a tak dokola…vždy když se po:,–(ím,začnu se řehtat..Škoda jen,že mamku už ta hra přestala bavit..klidně mě nechá vzhůru..a když začnu být moc protivný,položí mě a přidrží..řvu sice jako lev,ale za chvíli usnu..(asi si zjistím číslo na „linku důvěry“ a všechno jim hezky povykládám..)
Taky jsem se rozhodl ,že mamce trošku zpestřím život,aby si náhodou nestěžovala na nějaký stereotyp…takže každý den usínám jindy a jinak-mamka se snaží opět vysledovat nějakou pravidelnost a dát všemu nějaký řád-hohó,marně..(od 6měsíců jsme měli docela hezky „zaběhaný“ režim,takže teď je to docela zajímavé-experimentujeme a snažíme se vše opět skloubit..zatím to vypadá,že si Ondra „zdřímne“ ráno na procházce a odpoledne spí doma-po cca 1,5 hodině hraní,lození,ob­časného „cucnutí“ a mazlení…pozn.mamky)
Jíro,nejsi sám,kdo se otloukává..já už nepadám na zadeček(naučil jsem se ze stoje sednout),ale dost často se někde praštím do hlavičky a vždy ještě jednou nebo dvakrát zkusím,jestli náhodou ta zeď,„futra“ nebo nábytek neuhnou..mamka má strach,abych nebyl „blbej“-pchá!neví,že jí doma roste génius…

Mějte se všichni krásně a užívejte si sluníčko!Mě teď moc procházky nebaví(ještě že s sebou bereme psa-alespoň nějaká zábava..),raději si hraju doma a nebo na zahradě-trhám trávu,kytičky,chy­tám broučky,kočky,psa-zatím mi utíkají,potvůr­ky..papa Ondrášek (10 měsíců a něco) a Andrea

Nedá mi to,abych se nevrátila k tomu spaní(v noci jsme v pohodě-asi jsem jedna z mála,komu vyhovuje spát s mrňousem v posteli-vlastně na matraci,aby nespadl-večer se budí jednou a pak až ráno kolem páté asi dvákrát-přitulí se a cucne si-oba jsme při tom v polospánku a budí se v sedm nebo v osm hodin..),horší je to přes den-s nostalgií vzpomínám,jak to bylo „jednoduché“-vyjela jsem na procházku a Ondra během chvilky usnul..asi před měsícem mi začal v kočárku sedat z lehu a bylo po idylce…někdy mi uspávání zabralo i 40 minut-rachot čím dál větší-spal asi tři čtvrtě hodiny a budil se nevyspaný a opět s pláčem..nakonec jsem se na vše vykašlala-nechávala ho vzhůru(pro změnu kňučel doma ) a obvykle „odpadl“ kolem dvou odpoledne a spal 2-3 hodiny…obdivuji všechny,kdo mají uplakaná miminka-mě by asi brzo odvezli do blázince…zdravím všechny spavá i nespavá zlatíčka i jejich maminky..A.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.05.03 17:50

Cožpak o to spaní s mrňouskem v posteli. Mě to vyhovuje, Standovi se to líbí, Johance absolutně - jen ten náš sexuální život to nepřežil. Standa tvrdí, že už stejně zapomněl, jak se to dělá, takže to vlastně nevadí. :-))))))
 Romana

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 31.05.03 18:47

Ahoj Vojtíšku,

ty jsi toho zase za ten týden stačil vyvést! Tiše obdivuju a závidím vám lezoucím čiperům a usilovně pracuju na tom, abych se už konečně dala taky do pohybu vpřed.
Tolika věcí krásných je okolo, to se musí nějak zmáknout, abych se k nim dostala, protože ta moje mamka mě nikdy nedopraví tam, kam chci já! Jinak, Vojtíšku, díky za předanou zkušenost, že o horkou troubu se nemám opírat pacičkou, jen mě mrzí, že tě to stálo to bolínko, ale perfektně ses vypracoval, že už nepadáš a učení jsi přešel bez boulí (nebo ne?).

Vojto, už baštíš masíčko? Mamka mi ho chce co nevidět zařadit do jídelníčku, na Fořta přestala brát ohledy, někam ho založila a poslouchá doktora.

Měj se hezky a maminku si pořádně užij, když ji máš teď jen pro sebe!

Lucinka, skoro 9 měsíců

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.05.03 20:40

Ahoj Dito a ostatní zkušené maminky-živitelky!
Tak jdu zase k Vrabčákům pro rozumy?
Od té doby, co jsme začali s příkrmy, tak Mojánek pořád pláče hlady (teda aspoň to tak vypadá, protože když se mé srdce ustrne a dám mu mlíčko, vždycky se uklidní a je to nejspokojenější miminko pod sluncem). Nevím, jestli něco nedělám špatně a mám z toho hlavu zamotanou? A taky se vás chci zeptat, jestli vaše dětičky (nekojené) taky pořád papaj v noci? Mojánek se mi budí ve 23 a ve 3 hodiny ráno ? dudlíkem ani čajem se ošálit nedá, po půlhodině breku to nevydr a jdu mu dát mlíčko. Napije se a hned usne. Vzhledem k tomu, že se budí v pravidelných časech, tak ho nepodezírám, že by se tím nějak uklidňoval, ale bojím se, že má opravdu hlad. Není to ale právě třeba tím, že má přes den málo, tak se musí ?dorážet? v noci? Raďte, jsem jedno velké ouško?
(Známá mi radila, ať Mojánkovi v noci nic nedávám a nechám ho pár dní vybrečet, že prý jen ?otravuje?. Ale to se mi zdá hodně drsné. Navíc ? dovedete si asi představit, jaký je to rachot, když se ve tři ráno rozléhá tichým panelákem křik dítěte? : -((( ).
Ráno se Mojík probouzí v 7 hod., dostane 150 ml Nutrilonu s 2 polévkovými lžícemi nemléčné rýžové kaše Hami (to mi poradila paní na lince Nutricie ? aby se prý víc zasytil). Další jídlo vyžaduje až kolem 12 hod. (Kamarádka dává ještě v 10 hod. ovocnou svačinku ? to má být nebo ne???)? dostává zeleninku (sní buď velkou přesnídávkovou skleničku ? to je myslím 250 ml nebo 2 malé ? polévku + druhé jídlo). Mlíčko nedávám. Kolem 16 hod. dávám ovoce ? buď jablíčko nebo banán, příp. malou přesnídávku (125 ml) a mlíčko jsem už taky nedávala ? poslední dny se ale tak bouřil, že jsem mu po tom ovoci dala vypít asi 120 ml mlíčka a byl spokojený. Myslím, že Dita psala, že se po ovoci mlíčko může dát, v různých chytrých knihách zase píší ? mléčnou dávku nahraďte ovocem ? no jo, ale to mu mám nacpat třeba dva banány nebo dvě ty malé přesnídávky, aby to odpovídalo množstvím? Z toho jsem fakt trošku blázen. Před spaním ? kolem půl osmé ? dostane Mojík zase 150ml Nutrilonu s tou rýžovou kaší. Ve 23 hod. vypije 100 ml, kolem té 3 už jen 50 (lépe řečeno ? víc už mu nedám). Když to spočítám, tak za 24 hod. vypije kolem 600 ml. Doporučená denní dávka Nutrilonu je 800 ml. Tak nevím, jestli mu mám přes den víc dopřát ? dát mu třeba 200 ml (místo 150) nebo mu dát mlíčko někdy mezi jídly? Ráda bych odbourala to noční krmení.
(Ještě technická poznámka pro neznalé ? 150 ml vody + Nutrilon je asi 170 ml mléka.)
Předem moc děkuji za vaše rady a tipy.
Všechny maminky a miminka zdraví
už bohužel nekojící Ivča a věčně hladový Mojánek (6,5 měsíce)

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.05.03 20:42

Ahoj Jiři!
Kamarádka, co má dvě děti mi říkala (ale asi to nemá nijak vědecky podložený :-))) ), že tvoření strií je dáno hodně geneticky. Takže pokud se nevytvoří poprvé, neměly by se ty mršky objevit ani při druhém miminku. Tak Ti bříško určitě zůstane hezké i po druhém těhotenství…
Mějte se s Jírou i s tím „obříkem“ v bříšku moc hezky!
Ivča a Mojánek

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 31.05.03 21:59

Je fajn,že to manžílek bere tak „sportovně“..Můj stále naivně věří,že to bude brzo lepší…Ale čas od času,když oba „nevytuhneme“ se zadaří a připomeneme si „jak na to..“..Andrea

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.06.03 06:07

Myslím, že krmíš v pohodě a noční dokrmování mlékem je v jeho věku ještě běžné. Chceš-li odbourat tu noční dávku mléka, skutečně ji přesuň do dne. Já myslím, že bys mohla zkrátit tu dopolední přestávku, kolem 11té mu nabídnout buď jogurt (nemáš-li nic proti kravskomléčným výrobkům, kysané nejsou nebezpečné, pokud nemá genet. zátěž k alergii na mléko) nebo nějaký blivajzek uklohněný s Nutrilonem (např. ovoce mixované v Nutrillonu) jako svačinu. Oběd posunout na druhou hodinu - nabízená strava je v pořádku, dáš-li víc brambor, víc to zasytí - bramborová kaše zamíchaná s Nutrillonem a špetičkou másla taky zvedne množství mléka za den. Odpolední svačinu můžeš nechat tak jak je (klidně i tu dvojitou s mlékem) a večerní krmení taky. Můžeš přehodit kaši až na tu 23 hodinu, ale nám to na spaní nedělalo dobře - honili jsme prdíky, takže volíme raději tvou metodu.
A jestli Mojánek vypadá stále hladově, možná je to masožravec a už se těší na živočišné bílkoviny, v jeho věku naše stále hladová Johanka už dlabala kuřecí prsíčka, telecí nebo výběrové hovězí a rybí filé (s tím opatrně - ne každé mimčo je snáší) - přidala jsem do polévky malou kostku masa - cca 50 gramů a po rozvaření doměkka pečlivě rozmixovala. Na střídačku můžeš do polívky nebo do br.kaše rozmixovat nejprve půl, později i celý uvařený žloutek (bez bílku). První měsíc jsem maso nebo vajíčko dávala tak 3× do týdne. Klidně Mojánka vykrmuj - jestli vypije 200ml, dej mu je, zvlášť když mu chutná, však on to za pár měsíců vyběhá. Většina miminek má totiž lepší rozum než páni doktoři a ví nejlíp, co potřebuje.
Zdraví Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.06.03 06:21

Ano, to můžu (nevědecky) potvrdit. Zažila jsem takovéhle ošklivé strije na holčině, která měla 50 kg a během těhot. přibrala 6 kg, a naopak znám baculky, jejichž kůže se těhotenství ani nedotklo. Ale všeobecně se říká, že čím více kil se přibere (víc než 10), tím je riziko větší, obvzlášť u štíhlých holek.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.06.03 07:03

Lucinko,
byla jsem na tvých fotkách, jé, ty jsi krásná. Vždyť ty vypadáš jako úplně lezoucí a vzhled je důležitý - aspoň mamka to tvrdí, když si pokecám tričko. Spaní s taťkou je prima, viď. Tak ať nám to sluší, papa.
Johanka (10m)

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 01.06.03 09:59

Ahoj Ivco,

Ach, to papanicko, vecne tot tema;)))!!!

Mne prekvapuje, ze se Mojanek i po umelem mlicku jeste v noci budi, ale pokud nebere dudlik ani cajicek a po mlicku usne, bude to asi opravdu hladem (nevim, jak dlouho uz nekojis, ale treba by to mohl byt i nejaky reflex, probouzi se ve stejnou hodinu jako na kojeni?..).

Ja bych se primlouvala za zvyseni dennich davek (doporucuje se delat o 30ml vic nez je obvykla davka, aby miminko vzdycky neco nechalo. Tak si jsi jista, ze se nasytilo a ono si reguluje samo, jestli zrovna necha 60ml nebo jestli to zblajzne na posezeni a bude chtit jeste;))).

Ranni svacinku bych mu nedavala, pokud po kasicce bez problemu vydrzi az do obeda.

Po zelenine mu muzes nabidnout jeste jogurt jako dezert: zvysis tim jeho denni davku mlicka, kterou kdyby nedostal, mohl by vyzadovat v noci;(((.(Denni doporucena davka je 500ml pro deti od 6 do 9 mesicu).

A na svacinku mu mlicko klidne davej, samotne ovoce totiz moc nezasyti a on potom treba vydrzi cekat dele na veceri;)))

Mlicko mezi krmenim bych asi nedavala, bala bych se boleni briska (do natraveneho mlicka prijde cerstve…) a taky bys tim asi nabourala jeho papaci rezim… Spis mu zkus nabidnout cajicek nebo stavicku, treba ma jenom zizen;)…

Kdyby nic nepomahalo a on se porad v noci budil, asi bych zkusila nechat ho trochu vyplakat (v tech 23:00), je to sice drsna zalezitost, ale vetsinou netrva dlouho a klidny spanek vam za to prece stoji;))!!!

Moc moc uspechu v dalsim krmeni a Mojankovi pusinku od Eden s poznamkou, ze po prospane noci se zlobi mnohem lip;)))!
 Dita

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 01.06.03 10:01

Ahoj Johanko!

Na to, cos sis prožila ve svém prenatálním bříškovém životě, jsi teda pořádná čiperka! Zrovna jsme ti chtěly napsat, ať dá tvá maminka na rodinu nějaké aktuálnější fotky a objevily jsme ty tvoje pohybovací!! Jsi taky moc krásná holčička! To je úplně skvělé, jak jsi v sedmi měsících už tak krásně stála (a padala!!), jůů, to je inspirace, už je mi skoro 9 měsíců a ještě jsem to nevyzkoušela! Lucka

Romčo, mám pocit, jakoby ty děti, co měly těžký porod nebo problémové těhotenství, věděly, zač je toho loket, a toho života venku si dokázaly pořádně užít, jsou veselé a řádí ostošest. Ale možná mi to jen tak připadá…
Těšíme se na nějaké ještě aktuálnější Johančiny fotografie! Eva

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.06.03 11:58

Ahojky,
koukám že sis teda užila bezva těhotenství,ale hlavně že máš teď takovou bezva holku šikulku.Taky mám podobnou zkušenost s počítáním termínu,mám MS pravidelně až po 38 dnech a taky sem přibližně věděla kdy sme si ho „udělali“ a ačkoliv sem na to upozorňovala,spo­čítali mi termín klasicky o čtrnáct dní dřív a celou dobu se ho drželi. Takže mě strašili, nejdřív že ještě nemám pohyby,že ještě není slyšet srdíčko,že má polohu příčnou a měl by být už hlavou dolů,že mám málo pl.vody.Tak sem věřila že je všechno v pohodě a taky bylo, jenom sem musela ležet v porodnici s přenášením a v den,kdy se rozhodli porod vyvolat si naštěstí Vojtíšek vzpoměl sám a porod byl super,jestli se to tak dá říct,od prvních bolestí byl za tři hodinky venku.
Jinak se zbytečně nestresuj přílišnou hyperaktivitou Johanky,podle toho co píšeš,je prostě hodně čilé a šikovné děťátko a takových je víc,např. můj synovec chodil už v sedmi měsících a vůbec byl a je pohybově velmi šikovný a jinak je absolutně normální. Myslím,že poslední dobou se na hyperaktivitu a LMD svádí kdeco,především rozmazlenost a nezvladatelnost dítěte zaviněnou především nedůsledností ve výchově.To nemyslím nijak osobně na tebe.
Tak posíláme s Vojtíškem Johance moc pusinek,ať se má bezva a pořádně zlobí!
Ahoj Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.06.03 12:13

Nazdárek Lucinko,

podle fotek si opravdu kouzelňoučká holčička a že se ti zatím nedaří lezení,to přeci vůbec nevadí.Vzpomeň si na Viky,jak jí to dalo práce a teď už hlásila lezení, zanedlouho se taky dočkáš,neboj.Musíš se pokaždý začít parádně vztekat a uvidíš,že tě mamka dopraví kam potřebuješ,no ne?
Jo,jo občas ještě padám,ale toho se asi nikdo z nás „stojacích“ jentak nezbaví.Mám to sice pod kontrolou,ale chybička se vloudí vždycky, např. složený sušák mě nechce pustit stoupnot a padá mi na hlavu a nějaká taková zlobivá věc se vždycky najde.

Evi, před týdnem sme začali asi tak dvakrát týdně dělat jenom vývar.Prostě přidám krůtí maso do zeleniny a uvařím,ale pak mu ho nedám,začnem asi za měsíc. Jinak už dáváme jogurty a do zeleniny přidávám někdy rýži,někdy jáhly a občas těstoviny. Takže to tak opravdově „Fořtovsky“ taky neberem,ale musim mu dát za pravdu třeba co se týká zeleniny. Dáváme jenom mrkev a brambory,vyjímečně se pokouším vmontovat tam maličký kousek něčeho jiného,třeba kedlubnu,petžel,li­beček,brokoli­ci, ale opravdu jen nepatrné množství. Pokud sem výběr zeleninky víc rozšířila, prděli sme celou noc. Obdivuju zdejší mimča který zvládaj např.květák nebo hrášek.

Mějte se s Lucinkou prima a užijte si hezkého počasí!
Stáňa a Vojta,skoro 10 měsíců

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.06.03 12:17

Jo,jo,taky musím potvrdit že na spaní s mimčem v posteli sem si i přes občasné nadávání zvykla,ale náš sexuální život tím taky utrpěl. Sice statečně polykám každý večer prášky,ale teď zrovna marně pátrám v paměti,kdy že to vlastně bylo naposled?
 Stáňa

David1
Kecalka 287 příspěvků 01.06.03 16:10

Čauky kluci a holky

Tak jsme se před chvilkou vrátili z nákupů a co myslíte jak to dopadlo. Pro mě koupili jenom nějaké šťávičky a pro sebe plný košík. To jsou hamouni co? Ale příště se jen tak nedám, asi si vezmu vzor ze Šimůnka a seberu si do košíku něco sám:)

Omrkli jsme vaše fotky a že toho teda bylo hafo:) Minule jsme chválili Vojtíška Pilůtka a Lucinku. Dnes musíme pochválit fotky i ostatním. Teda Viky z tebe bude jednou určitě princeznička a z Eden taky. Vy se jako budoucí modelky nezapřete. Johanka už je taková velká slečna, tebe bych se možná i bál:) Jíru a Toníka jsme si taky prohlédli, jste taky hezký kluci ale o zdejší dámy bych se klidně popral:o)) Akorát, dnes už blonďatého Šimůnka jsme si nemohli prohlédnout, protože to po nás chtělo nějaké heslo a mamka prý není kouzelnice, takže z toho nic nevykouzlila. A taky chválíme vaše maminky, že tak pěkně fotí. Obzvlášť Eden tvoje maminka, ta má ty fotky jako profesionálka. A vůbec všechny maminky to máte pěkně uspořádané. Já vám zavidím. Ta moje mamka pořád jenom něco slibuje a ještě pořád nic. Akorát se vymlouvá. Nejdřív se vymlouvala na to, že nemá digitální foťák ani scanner. Máme totiž digit. kameru a tam se taky dají dělat fotky, jenže nejsou tak kvalitní a je to o něco těžší. Mamka mě třeba vyfotila a já byl jako černoušek:o) Takže to pořád nějak vylaďuje nebo co. A teď se zase vymlouvá, že nemá čas. Ale až to jednou bude, tak vám dám určitě vědět.

Včera u nás doma jezdilo nějaké auto a z toho jsem byl teda úplně paf. Pořád jezdilo sem a tam a taky bouralo. A pak mi bráška ukázal takovou malou krabičku, která prý to autíčko ovládá. Jenže mi to nechtěl půjčit a já jsem se mu po tom tolik sápal. Chtěl jsem taky jezdit. Ale až povyrostu, tak mu všechny hračky seberu a pěkně oslintám a okoušu. Já už vím, kde je má schované ve skříni a jen co začnu lézt (nebo ještě lépe chodit) tak mu ukážu co proto!

Vy už aspoň lezete, to se máte. Já už se těším až budu chodit, to se jim pěkně podívám do všech skříněk a zákoutí:) Sice mají některé šuplíčky chráněné nějakou zarážkou ale třeba pod televizí jsem si všiml, že mají jen tak volně nějaká blejskající kolečka, která pak hrají písničky nebo filmy. To bude jistě taky prima hračka. Však já jim to tady jednou pořádně prošmejdím:o))

Nechám ještě trochu místa pro mamku a pak jí rázně dám najevo, že se chci jít rochnit do vody.

Jiřko, já se ti ani nedivím, že nevíš kolik toho máš Jírovi dávat. Já v tom mám taky trochu zmatek. Mně se zdá, že toho Davídek vypije málo. Odpoledne má k obědu zeleninovou polévku, kterou mu dávám z lahve a vypije tak kolem 80 ml a má dost. Když mu dám ovocnou přesnídávku, tak té sní skoro stejně. Rozmixované jablko s banánem a ovocnou šťávou, jeho nejoblíbenější příkrm (samozřejmě kromě mlíčka) vypije maximálně 100 ml. Čaj ani ovocný šťávy mu nechutnají a tak je přidáváme do jídla.Teď chci zkusit mu dát jenom jablečnou šťávu, ta mu možná bude chutnat, když má jablíčka rád.
Jinak co se týče denního režimu, tak ten se mu pořád mění. Když už si myslím, že se to jakžtakž ustálilo, tak si to zase David změní. Teda nejčastěji se nám mění večer.
Ráno je pořád stejné. Vstává kolem 8 hodiny, je chvilku vzhůru kdy si povídá. Pak ho přebalím a kojíme. Tak v 9.30 už zase spí. Někdy spí jenom půl hodinky, jindy spí hodinu, někdy dokonce i dvě hodiny. Odpoledne máme oběd. Po obědě následuje závislé sledování na emiminu a „dokojení“. Potom buď usne doma na hodinku a po probuzení jdeme ven anebo doma lumpačí a potom prospí skoro celou procházku. Když příjdeme domů dostane ovocnou přesnídávku a hrajeme si. No a večer, ten se nám zatím různí. Dříve usínal kolem 19 hod. a teď se nám to prodlužuje a prodlužuje. Usínal pak v osm hodin večer ale teď to dělá tak, že před osmou hodinou si schrupne na 20 minut a pak jde spát krátce po 21 hod. o nočním kojení psát moc nemůžu, protože si toho moc nepamatuju :o))

Ta máma si zase postěžovala, no já nevím co by furt chtěla:)) Ale už jsme se tu nakecali dost a já se půjdu už za chvilku koupat. Tak se mějte prímově a všem posílám velikýho hubana:)

Loučím se s vámi, pápá
David (6 měsíců) a mamka Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 01.06.03 16:58

Ahoj Stáňo,

my se taky podle Fořta až tak řídit nebudeme. Jednak mě ovlivnil doktor a jednak mi přijde Lucka věčně hladová, jakoby jí ta zelenina s ovocem a kaše nezasytily. Vývar už dáváme taky, ale co nejdříve (asi do týdne) už dám i maso. Nějak mi můj cit říká, že dát maso až v roce je pozdě. Sama masu nijek neholduju, stačí mi kuře ebo ryba 1-2× týdně, uvidím, jak to Lucce pojede, ale více než 3× týdně maso dávat nebudeme. Jen s lepkem a rybou do roka určitě počkáme.
Zeleninu střídáme více druhů a bohudík žádné větší prdíky po něčem jsme nezaznamenali. Spíš se po mrkvi nemůžeme vykadit.

Taky bych ráda do konce Lucčina 1. roku ukončila kojení, lámat přes koleno to nebudu, no, uvidíme, jak moc s tím bude souhlasit Lucka :o)). Vzhledem k tomu, že v noci už nekojíme, je půlka problému snad vyřešena, ale nedovedu si představit, jak bude teď usínat, protože přes den neusne jinak než u prsu. To bude ještě asi s pláčem.

Mějte se s Vojtíškem hezky!! Eva

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 02.06.03 00:04

Ahojky šmudlíci,

Takže v první řadě, moc a moc gratulujeme Eden a Vojtíškovi st. k jejich zítřejším a popozítřejším 10. narozeninkám, no a vlastně nám všem k našemu dnešnímu svátku. Jak jste si ho užili? Já jsem dostala spoustu dárku, a taky jsme si udělali prima piknik u jezera. Tam se mi moc líbilo, akorát že jsem ještě nemohla do tý velký vody hupsnout, což bych teda moc ráda. No, snad příště.

Taky musíme pochválit Viki, za pokroky v lezení (vzhůru za dobrodružstvím) a ještě pogratulovat Jírovi, že už má výsledky v pořádku. Hurá, už žádný ošklivý vyšetření.

U nás žádný moc velký novinky tenhle týden nejsou. Akorát maminka mi k dnešnímu svátku konečně dala trochu do pořádku moje fotoalbum na Rodině, takže už se na mě taky můžete podívat. Adresa je http://rodina.cz/funik. Nejsou tam sice úplně nejčerstvější fotky, ale pořád je to pokrok. My totiž nemáme ten digitální foťák, ale musíme nejdřív film dofotit, pak vyvolat, a pak zase nechat u tety naskenovat, takže to všechno trochu dýl trvá, a není to taková rychlovka, jako mají třeba Eden, Pilůtek nebo Viki. Ale jak se říká ?zaplaťpánbů aspoň za to.?

Jinak, jestli vás zajímá, kde trávím většinu nocí, tak se můžete v:,–(it, že u našich v postýlce. Mamce stačily jen 2 neprospaný noci, a pak usoudila, že ?to nechá na později? (chichi, o to se postarám, aby to bylo až za hóóódně později). Usnesly jsme se na kompromisu. Máma udělala důkladnou prohlídku ložnice a odstranila všechny předměty potenciálně nebezpečné (i při hodně velký fantazii) a ty cenné, na kterých jí záleží. A mě nechala u postele narafičené jen papírové kapesníky, abych měla, než se máma probere, co škubat a žužlat, a neměla při tom pocit promarněného času. No a taky se máma ráno silou vůle snaží aspoň každejch pár minut pootevřít oči, aby na mě mrkla, co zrovna provádím.

Lumpárny jsem si vybrala za minulý týden i dopředu, takže teď se většinu doby chovám jako milá a způsobná holčička a razím strategii ?ticho před bouří.? Akorát se mi podařilo mamce roztrhat a ožužlat účtenku za antikoncepci, kterou zrovna chtěla poslat do pojišťovny k proplacení. Grrr, k těmhle vynálezům pociťuji přímo třídní nenávist. Uvědomujete si, že bysme dokonce ani nemuseli být tady, kdyby se tím naše mamky cpaly? Páni, to je strašná představa, to by bylo škody!!!! Nehledě na to, že bych taky chtěla nějakýho bratříčka nebo sestřičku, jako bude mít Jíra.

Už mě moc nebaví, aby mě krmili lžičkou jako nějaký malý mimino. To sním vždycky jen tak trošku, abych zahnala ten největší hlad. Ale zato jídlo do ručičky to přímo miluju. To je príma si tak něco moct žužlat ? rohlíček, kůrky od chleba, piškotky, plátky jablíčka, dneska jsem dokonce zblajzla celej banán. Máma mi teda nejdřív dala jen půlku, protože rozmačkanej jsem ani půlku nikdy nesnědla. Ale takhle byl hned ve mně a hladově jsem se rozhlížela po přídavku.

Johanko, já jsem taky úplný závislák na reklamy. Ty mě spolehlivě vytrhnou jak z papání, tak i nějaký hodně divoký hry. Jen zaslechnu znělku, tak si hned popolezu k televizi a upřeně na ní zírám. Prej u toho trochu otvírám i pusinku, ale to je podle mě jen pomluva.

Takže já se pro dnešek loučím a posílám vám všem k dnešnímu svátku sladkou pusinku.

Pápá
Terezka (skoro 10 měsíců) a máma Zuzana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.06.03 00:23

Terezko, víš, že máš krásný fialkový kukadla? Ty už ti asi zůstanou. Jdu si prohlížet tvé mládí, ale jinak jsi rošťanda jak má být - dobrá, tak já ti nějakého toho zdejšího ženicha tedy přenechám, když ti to tak sluší.
Johanka (téměř spící v Štefinčině kolíbce II)

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 02.06.03 08:25

Juuu, teda holky, vy jste kocky!!! Terezko, jsi cela maminka a moc vam to na foteckach slusi! Asi se tady ti zdejsi kluci o nas fakt jednou poperou;)))!
Uz se moc tesime na nove fotky a posilame vam moooooc pozdravu a pusinek!
papa, Eden (s Ditou)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 02.06.03 18:15

Terezkóóó, jé, ty už máš taky albíčko! Ty jsi ale krásná holčička usměvavá!

Ahoj, Tvoje kámoška Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.03 18:35

Čau Romčo,
heslo k jeho stránkám, co jsou tady uvedeny je KOTYSEK. Ale jsou tam fotky pouze do tří měsíců, takže tam je zatím jen drobeček :o). Nějak to tam zlobí a nejdou mi tam přidávat další fota a tak novější mu dělám album na rodině.cz, snad to zvládnu brzo :o)).
Pa Martina

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.06.03 21:28

Nazdárek Terezko !

Teda,ty si ale nádherná princeznička, moc ti to na fotkách sluší! Teď teda vážně nevím,dámy, pro kterou z vás se mám rozhodnout? Ještě o tom budu muset přemýšlet.
Moc gratuluju k tvým 10.narozeninkám, jestli se nepletu,tak budou zítra, nebo v tom mám zas zmatek? Měj se krásně, posílám ti pusinečku!
Vojtíšek st.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.06.03 23:23

Johanka vytuhla - je po gruntovacím víkendu, takže měla po delší době zase celý byt k dispozici na průzkum a docela ji to zmohlo. I když stejně vítězily máminy nohy a klávesnice + všechny el.šňůry černé barvy. Dokonce se odmítla podívat na Šimůnkova fota, prý si počká až na ty novější. Já ovšem neodolala takovému neodolatelnému princovi. Šimone, ta tvoje mamka z tebe dělá přímo modeláka, těch krásnejch oblečků a těch ještě hezčích faldíku, cos měl hned v prvních měsících. No paráda! A závěrečné přemýšlivé foto z tebe dělá inteligenta.

Já když vidím takhle krásná šestinedělňátka, tak mi zase začíná hrabat a říkám si, jestli s tou Standovou vasektomií moc nepospícháme. (Má jít příští týden a bojí se víc než při porodu). Sice mu za pár bude padesát, ale zvládnout se dá leccos - kecám, to bych po něm asi chtěla moc, dyť už je možná dědeček - jeho nejstarší holce je 24.

Martino, web stránky na volný.cz jsou omezeny kapacitně (myslím, že 10 Mb a jen 5+5 stran) a jak jsem koukala, tak tam toho asi opravdu víc nenarveš - rodina.cz jako fotogalerie funguje líp a rychleji, akorát že je podle šablony - na vzhledu se moc nevyřádíš. Ale tyhle si určitě nechte, jsou prima.
Maminky, batolátka batolící i nelezoucí zdraví Romana

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 03.06.03 08:39

Ahoj lumpice a lumpíci!

My zase klasicky nestíháme, protože jsme byli o víkendu u prababičky v Jizerských horách. Takže až teď jsme se prokousali komentáři a Vašimi nádhernými fotečkami, kde Vám to všem ohromně sluší včetně našeho česko-francouzského tria.

Já mám také novinku (teda hned dvě). Tak za prvé, jak jsem posledně psal, že mi máma v předvečer mých malých devátých narozenin našla první zub (už za to dostala ?na šaty? v podobě letních kalhot), tak za dva dny objevila, že se mi klubou všechny jedničky, takže rázem je ze mě čtyřzubec!! Taky jsem to našim náležitě o víkendu osolil ? byl jsem ukňouraný, ubrečený, přes den jsem nechtěl spát ani v kočárku. Ale zas tak strašné to prý nebylo, docela jsme si ten parný víkend užili ? ležel jsem poprvé na dece a seznamoval jsem se s travičkou. Jelikož deka byla mírně z kopce, tak jsem se na tu trávu několikrát nechtěně skulil, což se mi vůbec nelíbilo. K večeru si naši s prababičkou grilovali maso, tak jsem to vše pozoroval a pomáhal jim kousat. Mamka mi na víkend nabalila nový druh zeleninky, ve které byl pórek, který mi vůbec nejel, takže jsem byl celý víkend zase jen na jejím mlíčku, hurá, hurá (Jíro, to raději nečti, i když ty už sis určitě zvykl na svůj dlabanec, který by si zajisté již nevyměnil). Ale naučil jsem si pít z hrnečku. Jak si mamka minule ztěžovala, že kvůli té nekapací vložce hrnku Tommee Tippee mi to nejde, tak nouze v podobě velkých veder mě naučila. Když piju, jsem celý mokrý (takže musím vysledovat, kolik vypije a kolik mu z pusy vyteče pozn.mamka), ale jelikož piju jen vodu, tak to moc nevadí.

A ta druhá novina je, že mamka konečně doplnila mé album, kde byly celou dobu pouze dvě fotky z doby mých dvou měsíců a najdete je na http://rodina.cz/novaci. Mamka z toho byla ale celá na prášky, jelikož se jí to nechtělo v albu řadit postupně, jak to tam dávala, ale různě na přeskáčku, zkoušela měnit i prioritu, ale nic, tak kdybyste jí, zkušenější maminky, mohly poradit, jak to uspořádat.

Budu končit a rozloučím se s přáním hezkého dne a pěkného užití dvou nastávajících tropických dní, jak slibují.
Adámek (9,5m) a mamka Milada.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.03 16:27

Lucka + mamka Eva
http://rodina.cz/podskalnikem

Toník + mamka Mája
http://family.cz/ToMaTo

Vojtíšek + mamka Zuzka
http://family.cz/pilutek

Viki + mamka Bublina
http://rodina.cz/ubernych

Johanka + mamka Romana
http://rodina.cz/ro

Eden + mamka Dita
http://family.cz/pupina

Jíra + mamka Jiřina
http://rodina.cz/vrabcaci

Terezka + mamka Zuzana
http://rodina.cz/funik

Adámek + mamka Milada
http://rodina.cz/novaci

Šimůnek + mamka Martina
http://www.volny.cz/…ormular.html
(nemusite pak zadavat ani heslo :-))) )

Kubík + mamka Klára
http://rodina.cz/kubicek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.03 21:00

Ahojky neposlušníci a neposlušnice,

Tak sa hlásime po menšej odmlke, ktorá bola spôsobená tým, že mama ledva stíhala čítať a okrem toho naši mali plné hlavy väčšieho bytu, či čo. Ja teda neviem, čo špekulujú, ja som poriadne nestihol preskúmať ani ten náš 1,5 izbový, ale zase je mi jasné, že vo väčšom sa bude lepšie vystrájať.
Takže pekne po poriadku ? moje 8 mesačné miery (už týždeň staré) boli 8,32 kg a 75 cm. A mamine k narodkám som nedaroval prespanú celú noc (skôr som sa snažil čo najviac si ju v noci vychutnať), ale moj prvý zúbok. Jednotka vpravo dole. Ľudia, to je paráda, všetko okúsať, už som stihol maminu párkrát kusnúť pri pití mliečka, to bola sranda, ako zvýskla. Začínam pekne štípať, ocino mal dokonca dnes odo mňa na líci celý deň fľak.
No a tiež som sa zdokonalil v chodení, v ohrádke už prebehnem bezdržačky z jednej strany na druhú. Keď ma niekto chytí za ruky, tak už robím krôčky, normálne precupitám zo spálne cez kuchyňu až do obývačky.
Musím sa verejne posťažovať na svojich rodičov, oni ma nechcú vypustiť von a nechať samého. Že sa boja, či čo. No ale ja tým pádom prichádzam o všetky možné pestvá, ktoré by som v nestráženej chvíli mohol vykonať. Keď ma mama vyloží z ohrádky na koberec, tak sa odo mňa nehne. Dokelu! Poraďte, ako to mám vymyslieť, aby ma nechala aspoň na cvíľku!
Minulú stredu večer som dostal teplotku. Len takú slabú 37,7. Vo štvrtok som mal už 38 a v noci 38,4. Ale ináč mi nič nebolo. Ale mamine to nedalo, predsa len sme išli k doktorke a doktorka, že zúbky. Tak fajn, že sa mi hneď tlačia aj horné jedničky, tak čakáme, kedy vylezú. Cez víkend somuž teplotku nemal. Ale v nedeľu večer som sa pekne vysypal. Mamina špekulovala, či to nie je alergická reakcia na jahody, ktoré jedla ale keď sme v pondelok zasa navštívili doktorku, povedala, že je to tá šiesta nemoc. Tak som sa pridal do klubu šestonemocných.
Môj denný režim je prudko závislý od toho, kedy sa ráno zobudím. Ale pokiaľ vstávam štandardne okolo šiestej, tak si potom asi o pol deviatej schrupnem hodinku po maminom mliečku, potom okolo desiatej papám ovocie a dirazám sa mliečkom príde stará mama na polhodinku (býva totiž v našom paneláku, v našom vchode, na inom poschodí). Alebo ideme ku švagrinej pozieť bratrančeka Maťka, ktorý má rok a 4 mesiace (býva totiž v našom paneláku, v našom vchode, na inom poschodí). Potom okolo 12 si zase hodinku zdriemnem. Okolo 13,30 začínam obedovať. Zeleninka mi stále nechutí, ale nech robím, čo robím, mama stále do mňa čosi dostane. Niekedy ešte o pol tretej dojedáme obed a okolo tretej ideme von. Tam najprv obzerám všetky stromy v parku, prevraciam sa na brucho a taviam sa v kočíku (nejaké traky mi v tom nemôžu zabrániť!) potom autá a električky na ceste do obchodu a ľúdí a vecičky v obchode a potom ma to zmorí a ešte si na polhodinku schrupnem. Vonku sme do pol šiestej. Potom olovrantujem mliečko a hráme sa a zasa príde na chvíľku stará mama a starý oco. Keď príde ocino domov, výskam a radujem sa ako divý.
V telke sa mi najviac páčia kurzové správy a počasie. Tak si ocino myslí, žeby zo mňa mohol byť kurzový maklér. Alebo možno meteorológ. Kočky, nechcete ma za muža? S fotkami sme ale biedni, my síce máme aj s digitálneho foťáku, len máme strašný modem, cez ktorý poslať niekam fotku je nemysliteľné. Takže ani vaše fotečky si poriadne nemôžeme pozrieť, lebo nás to stále vyhadzuje. Maximálne sa tak možme pripojiť, rýchlo stiahnuť denníček a potom si to niekedy čítať offline. L((
Začal som spievať ajajaja, dokonca niekedy aj v noci. No a ?b? mi ide parádne, na rôzne spôsoby.
No a intímna záležitosť, aj my už pretiahneme celého pipajza.
Majte sa krásne, ešte nachvíľku pustím maminu.
Pápá, Tomáško 8m + 1t

(Ahojte, ďakujem všetkým za prianie k mojej 30tke. Doktorka v poradni vravela, žeTomáška nemám v noci kojiť, nevyberať ho z postieľky, lebo si potom na to tak zvykne, že sa toho nezbavíme do troch rokov. Tak som to vyskúšala. Prvú noc keď sa zobudil asi tretíkrát okolo pol jednej, tak sa už nedal učičíkať čajom a riadne sa rozplakal. Takže vzhľadom na panelákových susedov som ho musela vybrať. No a hodinu a pol som ho uspávala, ale mrnčal, plakal a nakoniec som to vzdala. Druhú noc ale vydržal bez kojenia relatívne v pohode až do štvrť na šesť, čo je absolútny svetový rekord. Bol síce každú chvíľu hore, ale dal sa uspať. Takže to na stopro nie je hladom, ale zvykom. Lenže odnaučiť ho to bude znamenať asi nespať. Chystáme sa niekedy o týždeň ? dva na chatu k našim a tam by sme to chceli vyskúšať. Ak vydržíme… Držte palce! Moťko - 30)

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 03.06.03 21:03

Ahojky,
jsem tu zas, já tu mamku jen tak nenechám zahálet…tak šup šup, žádný nohy nahoře, chci vědět, co je nového.
U nás jsem pořád za hodnýho a statickýho chlapečka. Vůbec se mi totiž nechce obracet, natož plazit. Ležet mě ale taky nebaví a tak vyžaduju pořád sedět a nebo hopsat na koleni u mamky nebo táty. Z toho se moc neunavím a spát se mi tudíž přes den nechce. Proč taky, ne? Takže s mamkou pořád něco vyvádíme a mamka mě přesvědčuje, že pohybovat se, je docela zábava. Nevím, ale zatím mě to její válení sudů a postrkování po bříšku nijak moc extra nenadchlo. Pak nemá být stahaná. Kdyby mě nechala být, třeba by nebyla taková borůvka (= stržená :o).
No ale hlavně…mamka chtěla poděkovat tomu záhadnýmu anonymousovi, který super shromáždil naše prezentace a mamka už je teď nemusí různě šťárat…
Ať se nám ta dobrá duše objeví a vystoupí z anonymity. Já vím, některé duše chtějí konat dobro nepoznány, ale ty díky se do větru špatně nesou…
Tak papa Kubík (skoro 8m) a mamka Klára

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 03.06.03 21:20

Ahoj Adámku, konečně ses nám ukázal!
Ty bys měl být dáván za příklad správně kojeného dítěte, protože tvoje faldíčky a papulu by ti mohlo leckteré mimino závidět!! (Já nezávidím, nad tou mojí se všichni pozastavují, až z toho začčínám být nesvá :-)) A máš moc krásné vlásky, už jako veliký kluk, a vůbec nejsi podobný na to miminko, co mu jsou v tom tvém albu 2 měsíce! Tvoje obdivovatelka Lucinka

Milado, dávat fotky do alba na rodině.cz mě stálo taky spoustu zbytečného času a priorita mi vůbec nefunguje. Nejde mi změnit ani nastavení stránky, ale přisuzuju to prohlížeči (Konqueror) a marně se snažím manžela dokopat k tomu, aby to nastavení změnil v práci. Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 03.06.03 21:43

Davídku, já už bych taky ráda viděla tvoje fotečky, tak mamku trochu popožeň :-)). Minule jsi psal, že se ti hůř kaká po té tuhé stravě, tak já jsem na tom podobně. Hlavně po mrkvičce mám bobky tuhé a mamka mi proto dává obden brokolici nebo hrášek, protože potom se vždycky dobře vykakám.
No a režim večer jsem našim večer ustálila někdy kolem mých 6ti měsíců, jinak taky nevědili, co provedu.
Měj se hezky a dávej na sebe pozor! Lucka - 9,5 měsíce

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 03.06.03 21:55

Teda Adámku,

Ty jsi ale velkej fešák!!! A jak se říká „kus chlapa“ (což je přesně typ, na který letím). Z toho je vidět, že mlíčko je prostě ta naprosto nejlepší potrava na světě - výživná, chutná, no prostě ideální. Je jen škoda, že ta moje mamka to nechce pochopit.
Tak brzo pošli další fotky, ať můžeme sledovat, jak dál rosteš

Pusinku posílá
Terezka (10 měsíců)

Milado, taky se připojuji k tobě a k Evě - spekulovala jsem nad tím seřazením, ale nic jsem nevykoumala. Mám ty fotky taky řazený podle priority, ale funguje to jenom, když se ťukne na název fotoalba - to se to pak setřídí správně. Ale při prvním otevření stránky se objeví fotky nahodile uspořádané - podle jakého klíče, to jsem dosud nepochopila.
 Zuzana

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 03.06.03 22:38

Ahoj Tomáško,

já jsem na tom úplně stejně jako ty - na podlaze jsem jen pod přísným dozorem, a když jde máma třeba na záchod nebo pověsit prádlo, tak mě šoupne do ohrádky nebo do postýlky. Prostě jak ve věznici se zvýšenou ostrahou, člověk nemá příležitost pořádně si všechno prozkoumat.

Ale, jak jsi už možná četl, našla jsem si přece jenom skulinku, kdy je ostražitost ochablá. A totiž po ránu v mámině posteli. To chce jen probudit se dřív a snažit se být při tom jako myška. Dřív jsem po ránu vyváděla, tahala mámu za vlasy, štípala, houkala jí do ucha, no prostě jsem se snažila, aby už se mamka vyhrabala z postele, když už je půl šestý ráno. Ale teď už jdu na to chytřeji, nechám mámu hezky spinkat a využívám volného času k tomu, abych si prozkoumala, co já sama chci.

Tak to taky tak zkus. No ale, samozřejmě, záleží to na tom, jestli si tě mamka bere v noci k sobě do postele. Ale jak tak na to koukám, oni tě teď chtějí ochudit dokonce i o to noční mlíčko. Moje máma o tom taky pořád mluví. Na to by měl pamatovat nějaký zákon!

Tak se nedej jen tak lacino!
Terezka

Ahoj Moťko,
držím moc palce, ať se vám to odstavení od nočních kojení podaří. Ale pak nám prosím napiš, jak jsi na to šla, až se jednou konečně rozhoupám taky na to jít.
Hodně úspěchů!
Ahoj
 Zuzana

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 03.06.03 22:46

Ahojda,

díky moc za komplimenty. Obzvláště to potěší od tak vyhlášených krasavic, jako jsou Johanka, Eden a Lucinka.

No ale samozřejmě (jsem přece jen ženská), ještě o trošičku víc mi lichotí poklona od kavalíra Vojtíška. A taky díky za gratulace k narozeninkám (nepleteš se, jsem přesně o den starší, než ty). A naoplátku ti posílám pusinku k tvým zítřejším „desetinám.“

Mějte se všichni moc krásně
Terezka (10 měsíců)

Tony1
Stálice 83 příspěvků 03.06.03 23:24

Děckááá hodný i zlobivý,

my vůbec nestíháme, ale nemůžu vám nepochválit nové fotečky!!! Vy jste tak úžasnííí!

Terezko - ty basketbalistko dlouououhatánská! Jsi moc hezounká a jak Johanka trefně poznamenala, ty fialkové oči jsou skutečně kouzelné. Moc hezky se snažíš tvářit jako andílek, ale šibalku v sobě nezapřeš.

Adámku - kdybych nebyl kluk, ale holka, hned bych se do tebe zakoukal. Tak veselého a vlídného piráta (viz Zahradní restaurace) jsem ještě neviděl. A ty bezva vlásky! A ty faldíčky!!! Moc se nám s mamkou líbíš.

Lucinko - tobě tolik vyrostly vlasy!!! A pořád ti rostou do toho krásného účesu a´la televizní moderátorka. Jak ty to děláš… Papulku máš bezva, ať se do tebe nikdo nenaváží. Mamka mě naučila takovou říkanku ?Nesahej mi na kolínko, tam je samá kost, sáhni radši na stehýnko, tam je masa dost!? Tak je tím uzemňuj…:o)))

Johanko - zdá se nám to, nebo se ti při úsměvu dělají ve tvářích ďolíčky? Tvoje pohybovací fotky jsou moc roztomilé.

Eden - tvoje dokumentace pražského setkání je tuze legrační a samozřejmě vám to tam všem sluší. Až vedle ostatních dětiček se ukazuje, jaké jsi roztomile drobné kuřátko. S energií orlice, pochopitelně! Čímž ovšem nemyslíme, že by byla Viki nějaký obřík, to propána ne!!! Prostě vám to holky oběma sluší a Vojtíšek vaši přítomnost důstojně zvládl :o)

Všechny vás moc a moc zdravím, jenom rychle prozradím, že máma se snaží být za drsňačku, takže zahájila akce Stop nočnímu kojení (po dvou nocech ovšem dost vyměkla a mám své mlíčko zase pěkně do zobáčku), Stop uspávání chováním (můj řev se hezky snoubí s jejím rádoby něžným zpěvem) a Vyhladověním přinutíme chlapce jíst zeleninu (to se jí teda bohužel podařilo…). Pa, Toník

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.03 06:09

Tak jsem se namíchla a napsala na tech.podporu, co to jako má být.
Takže buď nám poradí fígl, co udělat, aby se fotky řadily, tak jak my chcem (myslela jsem na datum a čas poslední změny, ale ani to není rozhodující)
anebo mám návrh - na úvodní stránce jen seznam fotoalb (nebo název toho jednoho)
a případně 1-3 spec. vkládané zvací fotky.
No uvidím, co nám odpoví. Pak to sem vložím.
Zítra mám vyvolaný film, takže do konce týdne dosáhneme ve fotoalbech Stop stav dokonale zaktualizovaný - tedy za stavu bez digifoťáku - zatím ho pořizovat nehodlám, ještě stále se mi nelíbí kvalita výsledků versus cena.

Právě teď mi přišel ten ošklivý mail od rodina.cz o tom, co máme umět - dnes se to obešlo bez výčitek, ale cituji nádhernou větu: „Dítě používá ruce, aby vás přizvalo ke hře.“ Tomu nerozumím. Jestli tím myslí to, jak Johanka bafne mámu za vlasy a pod krkem a nutí ji, aby šimrala nosem na bříšku - tak to se děje už čtyři měsíce. Jestli myslí to, když Johanka odchytí mou nohu a visíc na ní úpí, aby byla pochována (až na věky), tak to mi jako hra moc nepřipadá. :-))))

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.03 06:27

Ach jo, pletu si tlačítka, tak jsem se ani nerozloučila.
A to jsem se chtěla ještě Milady zeptat, jestli by třeba nemohla znárokovat ty kalhoty čtvery, když to přišlo tak najednou. To se přeci vyplatí, ne? A kdo dokáže, která jednička byla ta první. :-)))
A taky jsem si chtěla povzdechnout na téma, jak se chystá, balí, rozmýšlí a jedna pitomina (pórek v jídle) dokáže vše dokonale rozhodit - Adámku, ty se můžeš nakrmit u mámy, ale u nás ten Sunar pít celý den - no fuj tajbl. Zrovna včera jsem se chystala, jak vykoupu, nakrmím, uspím a půjdu něco dělat (konečně po 6ti hodinách přežívání v 35ti stupňových vedrech), ale nechutnala nám kaše, takže se muselo nejprve domíchávat, pak vše vyhodit a uvařit něco jiného a z deváté hodiny byla jedenáctá. Nakonec jsem usínala asi 2 minuty před Johankou a půl hodiny před návratem manžela - hanba mi. Takže to jdu teď dohnat. A navíc mi ve dvě v noci volala máma, že nám asi ukradli jediné pojízdné rodinné auto (to její), pomocí kterého převážíme 80ti letou o berlích chodící babičku - doufám, že ho jenom odtáhli - máma zaparkovala před placeným místem tak, že se tam nemohli dostat (prý malá pomsta), tak doufám, že následovala jen legální pomsta a že na nás neposlali nic horšího než odtahovku.
Maminy interneťačky - mějte se, papá batolátkům.
 Romana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »