Z deníčku malého Vrabčáka - 39. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 05.06.03

Dnes je mi přesně devět měsíců neboli třičtvrtě roku (pokud čtete deníček ve čtvrtek pátého). Už jen tři měsíce a budu mít opravdové narozeniny! Mamka říká, že bych mohl vážit tak asi 8,5 kg a ve stoje u ohrádky mi naměřila něco okolo 70 cm. K paní doktorce jdeme za měsíc, ale přesné míry už se asi nikdy nedozvíte, protože já u měření a vážení stejně budu zase zlobit, hehe :o)))

Byla u nás návštěva s holčičkou Kačenkou, která se měla narodit stejně jako já, ale já jsem nakonec o měsíc starší, hihi. Docela jsme si padli do oka, tátové nás drželi na klíně a my jsme k sobě lezli. Akorát teda když jsme stáli tak Kačka byla o kousek větší, přitom ručičky a nožičky má mnohem hubenější (a to já nejsem moc velký cvalík, i když mamka mi začíná říkat „tlusťochu“). Ale zase umím líp lézt, jenže jsem jí to nepředvedl, protože jsem měl jen trenýrky a to mě jaksi škrábe koberec do kolínek, podoma musím mít dlouhý kaťata. Tak jsme aspoň svorně rozebírali písmenkové puzzle a kousek jsme schovali pod gauč, škoda, že se mamka zrovna dívala, protože jinak by neměla šanci to tam najít :o)) Pak když už Kačka chtěla spinkat tak jí maminka dala dudynu a já jsem k ní přilezl a dudynu jí sebral a šup ke mně do pusinky :o)) Já teda dudynu pořád nenosím a asi nikdy nosit nebudu, ale hraju si s nima docela rád. Zandavám a vyndavám je z pusinky, zpívám skrz ně a ožužlám a ocucám ze všech stran, prostě jako s každou hračkou. Taky Kačku její maminka přebalovala a já jsem viděl, že nemá pindíka! Tak jsem se chtěl zeptat vás holky jestli taky pindíka nemáte, ale mamka mi vysvětlila, že to je právě rozdíl mezi holčičkama a chlapečkama, že žádná holka pindíka nemá. No dobře, ale to mi vysvětlete, s čím si teda hrajete, když vám máma rozbalí plínku? To já hned pindíka čapnu (když je pokakanej tak tím líp) a mačkám si ho, až se mamka bojí, že ho úplně rozmačkám :o)))

Zjistil jsem, že kromě „nenene“ míst máme doma docela dobrou prolejzačku. Třeba okolo jídelního stolu. Podlezu svoji židličku, oblezu tátovu židli, vlezu do ní, podlezu stůl a druhou židlí zase vylezu ven. Vevnitř pod stolem různě měním směr, tak mamka vždycky čeká, kudy vykouknu. Občas se snažím pod tou židlí postavit, ale to mi nějak nejde, vždycky se bacím do kebulky a mamka mě jenom pozoruje z gauče a radí co mám dělat :o)) Taky okolo gauče to není špatné. Obejdu stoleček, prolezu před křeslem, odstrčím mámin balon, a hehe tam má máma koš na špinavé prádlo, tak jsem jí chvilku žužlal noční košili a když jsem našel spodní prádlo, tak mě hnala pryč :o)))
Jinak napíšu seznam věcí, které jsou nenene a kam nesmím (u některých mamka zvyšuje hlas, někdy přidá i „tytyty“ a „bude baci baci“ a u některých mě hned letí odtáhnout): Tak třeba: krbové nářadí (to mě hned táhne pryč), kytara je velmi hlasité „tytyty“, nočník (to je jen „tytyty“, nechápu, proč si s ním nemůžu hrát, když ho mamka stejně vždycky po použití umyje), dlaždičky u balkonových dveří - no a co, tak to studí, ale zase tam naši vždycky na botách nanosí z venku trošku kamínků :o), pak je v rohu u jídelního stolu zásuvka, která je nějaká rozbitá, protože tam sice jsou ksichtíky, ale nedrží a jdou vydloubnout rukou (taťka by to prý musel celý rozmontovat a vyměnit a nechce se mu, tak se toho nesmím ani dotknout a už máma ječí), šňůry u stolku s počítačem a telefonem - tam vůbec nesmím a přitom šňůry mě hrozně moc lákají, snad ze všeho nejvíc. Tuhle mamka žehlila a já jí za tu šňůru pořád tahal, až mě nakonec šoupla do ohrádky. Jenže tam jsem řval a to moc dlouho vydržet nejde, tak mě mamka vzala do kuchyně na zem a dala mi balon. Tak jsem chvilku hrál „lezobal“, prostě vždycky jsem někam odpinknul balon, ten se odrazil a já za ním dolezl, jenže pak se mičuda dokutálel k té mámině šňůře od žehlení a to mě prostě nedalo, jakoby tam bylo napsáno „pojď a ožužlej si mě“, takže to skončilo opět odsunem do ohrádky. V kuchyni je ještě „nenene“ odpaďák, hehe konečně jsem ho převrátil, když byl zrovna prázdný, ale nestihl jsem do něj vlézt a už u mě byla máma a tentokrát rovnou baci baci na ručičky, ale myslíte, že mě to příště odradí? Cha!

Taky jsme byli hodně venku na dece. To jsem zase ochutnával lístečky a travičku, sotva mamka zmizela z dohledu. Byla totiž nějaká nemocná a pořád běhala čůrat (ona to vašim mamkám napíše sama) a to mě nechala chvilku bez dozoru. Já už vůbec neřval, naopak, hned jsem se přesunul na kraj deky a trhal travičku. Taky rád oplácávám plechový stojan na slunečník a drápu do něj nehtíčkama, to mamka syčí, že se jí ježí vlasy na hlavě (mně se to líbí a navíc se mi nemá co ježit). Jenže pak jsem měl ručičku černou jak kominík a máma mi udělala zase baci baci, no ale sotva zmizela do baráku, už jsem tam byl znovu. Copak nemůže pochopit, že tohle je ten správný bubínek ?!? Jednou když byl venku s náma kočárek tak jsem mu oslintal kolečka, hehe.
Taky mě mamka venku přebalovala a jak mi prdelku utírala kapesníčkem, tak jsem jí sebral ten celofánový pytlík. Mamka mi ho nechala, protože už byl stejně prázdný, jenže když jsem ho zahodil tak zjistila, že na něm chybí takové to lepítko a podezírala mě, že jsem ho spapal. Ale nespapal, nešlo to, on se mi totiž přilepil na patře a nešel ven. Tak jsem ho zkoušel vydávit a taky to nešlo, až mi mamka musela násilím otevřít pusinku a šátrala tam dvěma prstama až to našla a zase mi to sebrala, ach jo. A teď už se ke kapesníčkům v pytlíku nesmím ani přiblížit.

Taky mi mamka dala malej lavorek na cachtání - nebyl jsem v něm já, ale bábovičky rybičky, jenže jak jsem si s tím hrál, tak za chviličku bylo všechno kolem úplně mokrý, tak mi mamka zase vodu vylila. Ale teď když byl pořádný pařák tak mi dala ven velký lavor a já se mohl cachtat celý, tak to bylo príma. Ze začátku jsem tam vydržel skoro deset minut, protože byla teplá vodička, ale jak postupně stydla tak už mě to na zadeček studilo a tak jsem si stoupal, spíš mě bavilo být venku na ručníku a lézt do toho lavoru a hrát si tam s rybičkama a želvičkama. A mohl jsem být úplně nahatý i bez plínky a to se mi teda moc líbilo. Večer mamka přidala teplou vodičku a místo ve vaničce jsem se koupal v tom škopíku. Juchů, to byla nádhera :o)))
Taky jsem byl hodný chlapeček a klidně jsem tam venku na dece pod slunečníkem krásně spinkal. Mamka za víkend nafotila celý film, jenže než se to vyvolá, než to někdo naskenuje … tak možná za měsíc se dočkáte dalších foteček :o(

Mamka se mě snaží naučit jak jsem velký, jenže když mi zvedne ručičky, tak si stoupnu. No jasně že musím stát, když mám ukázat jak jsem vyrostl, ne? A zase jsme byli v pátek v zahradní hospůdce a zase tam hrála kapela a s ní tatínek a mamka mi držela rumbakouli a chrastili jsme do rytmu. A taky mě mamka postavila a máchala mi rukama a dělal jsem tanyny :o)) Paci paci dělat nechci, ale když mám v každé ručičce nějakou hračku, tak to s nima o sebe mlátím pěkně. Pápá zatím taky moc nechápu.
A zase pokrok v řeči! Mamka mi podala kačenku a zeptala se co je to a já jsem řekl: Kách! A pak to chtěla zopakovat, ale proč bych to dělal, nemá být hluchá! A druhý den jsem zase na stejnou otázku řekl Kách!, takže to nebyla žádná náhoda :o) Jinak hejkám jako opička, ale na to neexistujou písmenka, snad by se to dalo vzdáleně popsat jako h-h h-h h-h :o))

Ještě ta Kačky maminka mojí mamce poradila, ať mi nekupuje šťávičky od Hami, ale Kubíka. Ty jsou dvakrát tak velké a ještě levnější. Taťka si jich v krámě nejdřív nevšimnul, nebyly totiž u kojeneckých jídel, ale u džusů. Tak mi nakoupil zásobičku a opravdu jsou moc mňam (a opravdu - 250 ml stojí necelých 13 Kč, ty od Hami poloviční stojí přes 15 - pozn. m.). Tak jsem za odpoledne vypil hned tři flaštičky a čůral jsem jak protržený :o)) Ani jsem nechtěl mamčinu jahodovou dobrůtku, babička totiž sklidila prvních pár jahod a mamka mi je rozmixovala s tvarůžkem, ale i když to přisladila, tak jsem snědl jen trošku a zbytek s radostí dorazila máma (nemáte někdo receptík co s jahůdkama?). No jo, kdo by taky v tom vedru jedl, i té kaše večer už sním jen polovičku co dřív a radši to zapiju ještě mlíčkem. A ještě k tomu už jsem tři dny spinkal až do těch asi 4-5 h. ráno bez probuzení. To pak ale hrozně kvičím než ten sunar mamka ohřeje a sežral bych to i s dudlíkem. Hehe, toho dudlíka úplně vcucnu že je pak placatý, jednou mi dokonce mamka lahvičku vyndala a dudlík nikde. To se hned lekla, že jsem ho spolkl (jo, jak něco chybí, hned jsem hlavní podezřelý), ale asi se tam nějak vytvořil podtlak, protože ten dudlík zalezl dovnitř do lahvičky a za chvilku zase vyskočil ven :o)) A při papání v židličce si sundavám bryndáček, taky dobrá finta. Když mám rohlík nebo piškotku a mamka je v kuchyni tak hned jak dopapám tak si bryndák servu :o) A pak si drobím za výstřih a mám drobečky až vevnitř v plínce :o)
Ale usínat se mi večer nechce, to stojím v postýlce a musím se uřvat, mamka zatím v kuchyni dělá, že mě neslyší a čeká, až padnu :o)

Tak snad vám pro tentokrát moje lumpárny stačí, mějte se prímově a pouštím sem mámu.
Jíra, 9 měsíců

Končím 13. týden a s potěšením konstatuji, že nechutě mě opouštějí. Už můžu pít (hlavně vodu nebo ředěný džus) a jím už taky líp. Taky teď hodně pít musím! Minulý týden jsem psala, že mě pobolívá břicho a často lítám na záchod. Ono to totiž nebylo jen tak. Ve středu odpoledne jsem se chysta k praktické doktorce pro razítko do průkazky a na EKG. Na poslední chvíli jsem vzala vzorek moči, abych měla jistotu, že je v pořádku. Ale ouha, byl tam hnis, tj. zánět močáku a okamžitě antibiotika. Už jsem je dobrala, cítím se líp a v pátek odpol mám volat pro výsledky rozboru dnešní moči. Tak držte palce, snad to bude v pořádku. Akorát mi nějak nejdou zahřát nohy, pořád mě zebou od chodidel až po kolena (z čehož mě opět ihned bolí břicho), takže jsem v tom vedru musela v noci spát jak blázen v teplých ponožkách.
Jinak koukám jak puk, na grafu z EKG je vytištěno Hypertrofie pravé komory, loni jsem tam měla Žádné patologické změny, tak nevím, co se přihodilo, ale doktorka k tomu připsala stejný nečitelný klikiháky jako loni, tak se ještě musím zeptat co to má znamenat.

Ještě vám musím napsat, že moje nejbližší kamarádka (bydlíme už od 7 let kousínek od sebe a sedávaly jsme spolu ve škole) čeká mímo přesně měsíc po mně. Takže jestli všechno dobře dopadne, budou naši bobíci chodit do jedné třídy a my budeme na třídních schůzkách zase sedět v jedné lavici :o))) Ještě kdyby to tak vyšlo, aby byli stejného pohlaví, jinak ona už má doma 8-letou holčičku. Teď měla nějaké problémky, takže je na neschopence a chodí k nám na pokec a listujeme spolu těhotenskou knížkou :o)))

Ještě slíbený popis odstavení neodstavitelného dítěte aneb jak to probíhalo u nás:
Asi 14 dní před dnem „D“ jsem najela na kojení jen 3× denně (ráno, poledne, večer) a neomezený počet v noci (tedy klidně dalších 5× - pamatujete, jak jsem se vztekala?). Takže dopolední svačinu (jogurt) a odpolední (ovoce) jsem Jírovi nedala zapít. Tou dobou už jedl 3× denně ze lžičky, trochu se i ze lžičky napil a měl oblíbený jogurt a banán, ostatní sice snědl, ale bez valného nadšení. Snažila jsem se při každé příležitosti mu dávat láhev, ale bezvýsledně, tak jsem aspoň ředila jídlo co to šlo. Pak přišel den odstavení. Ráno jsem nakojila, vybavila Jíru jídlem na celý den, což bylo hlavně jeho oblíbený jogurt, banán, lahev sunaru a lahev šťávy. Celý den se starali mí rodiče. Jak se dalo čekat, jogurt snědl bez problémů, pak dokonce půl kelímku sunaru ze lžičky. Láhev nechtěl.
Večer pro Jíru taťka došel, společně jsme vykoupali, já jsem se schovala a táta ho zkoušel krmit kaší ze lžičky (tu do té doby naprosto odmítal). Trochu snědl, víc nechtěl, tak ho taťka dal spinkat. Asi v 10 se Jíra vzbudil hladový, táta ohřál sunar a Jíra ze zoufalstvícelou láhev vypil. V noci jsem spala jinde, takže k Jírovi vstával taťka. Nabídl sunar, když Jíra odmítnul, přebalil ho, uklidnil a dal spát (kupodivu se vzbudil jen asi 2×). Ráno Jíra vypil celou láhev sunaru, celý den byl opět u našich, jedl ze lžičky a odpoledne na procházce vypil půlku láhve šťávy. Večer jsem ho zkoušela nakrmit kaší z lahve, ale dostala jsem do něj po velkém úsilí a oboustranném vztekání asi půl deci a šel spát bez jídla. To už jsem byla odhodlaná, že až se za chvíli vzbudí, dám mu prso, neboť už jsem je měla tvrdý a nalitý, ale kupodivu vydržel spát až do 5 do rána, kdy jsem ho vzbudila a prso vnutila (uf, to byla úleva!). Další den už jsem ho hlídala sama, krmila ze lžičky a prso mu prostě nedala (bolestivé nalití už se neopakovalo, naštěstí, jinak na potlačení tvorby mlíka existují bylinky, například šalvěj, nebo pilulky, které předepíše gynekolog, ovšem ani jedno se v těhotenství nemůže, takže jsem se musela obejít bez apatyky). Snažila jsem se Jírovi jídlo ředit jak to šlo (aby to bylo krmitelné lžičkou), případně mu po jídle namočila do mlíka či šťávy piškoty, takto jsem do něj po každém jídle dostala cca půl deci tekutin. Večer kaši odmítl, šel spát bez jídla a spal až do rána. Další den už si vzal kaši ze lžičky bez problémů, takže denní krmení bylo vyřešeno, kojení zůstalo jen to ranní. Neustále jsem se snažila nabízet láhev, někdy se trochu napil, někdy vůbec. Jednoho krásného dne (cca po 14 dnech od „dne D“) z ničeho nic vypil celou malou lahvičku šťávy a hned po doplnění další. Zkusila jsem ráno místo prsa sunar, nechtěl, ale po nakojení trochu vypil. A po dalších třech dnech už si vzal láhev hned a od té doby nekojím. Celý proces netrval ani měsíc, kromě toho jednoho bolestivého dne to šlo i u mně pěkně postupně a dnes Jíra klidně vypije za den z lahve skoro litr tekutin. Sice to byla fuška, ale jen ty asi čtyři dni, takže když se to povedlo u nás, musí se to povést každému (no dobře, nemusí, ale za pokus to stojí). Tak ať se to podaří všem, kdo se budete pokoušet! Jinak věřte, že žádné specielní lahve ani dudlíky vás nespasí, my to nakonec zvládli s těmi prachobyčejnými.

Ahoj Jiřina s drobečkem přesně čtvrt roku v bříšku a Jírou přesně třičtvrtě roku mimo bříško :o)))

P.S: Dito, neuvažuješ o pokračování výživy nebo receptíků? Bobíkům už je devět deset měsíců a určitě se obzor povolených potravin rozšířil. Mimochodem nevíte do kdy se musí převařovat kojenecká voda?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 05.06.03 09:23

Ahooooj bando neochocitelnych lumpiku, chichi !!!!

Ze vseho nejdriv blahoprejeme Jirickovi k pidinarozeninam, opravdu to desne leti ! Nez se nadejeme, bude tady radit i Drobecek (nebo Drobinka ;))) ???).

Ja se po tydnu hlasim s cerstvymi 10mesicnimi mirami : 71cm a 8,680 kg, coz znamena, ze opet vic tloustnu nez rostu? taky uz to na omak zacina byt znat, hihi. Nasi nechapou, ze si honem snazim vytvorit nejake ty tukove polstare v ramci priprav na polohu vestoje a s ni spojene utrapy ;))). Nahodou, uz se mi podarilo nekolikrat prelezt dverni ram a vylezt na terasu !!!! Mamka pokazde trne, protoze pri tom v zaverecne fazi vypadam, ze spadnu rovnou na cumacek (a to pekne rychle), ale pekne me podcenuje : ja to vzdycky vyvazim, vyklouznu ven a vitezne se hrnu na pruzkum diry pod zabradlim. Tam me ale mamka nikdy nenecha dolezt, pry co kdybych spadla ??? Asi si dosud neuvedomuje, ze s mym ofaldickovanym telickem a naducanou plinkou se do te skviry ani pri nejlepsi vuli nenarvu? (Skoda;)))!).

Kdyz uz jsem u te terasy, mamka mi v ramci hesla ?Uz jsi velka holcicka, tak se ukaz? zkusila dat do rucicky na papani banan. Naivne si myslela, ze ho zpusobne budu ukusovat svymi dvema zuby, pomalu a rozvazne zvykat a vzapeti polykat. Chachaa, to se teda pekne prepocitala! Nadsene jsem ten banan chytla, vmziku jsem ho s viteznym pokrikem rozmackla a zacala jim natirat onen terasovy dverni ram. Kdyz jsem si to tak naaaadherne rozsajrajtikovala a pekne to zamichala do te spiny, zacala jsem z toho labuznicky dvema prsticky vybirat kousky a strkat si je do pusinky (Mamka mi toho ale moc nedoprala, asi zavidela a pak si to urcite sla vystourat sama ;-))))

Taky to na me znovu zkouseli s hrnickem (Pro Zuzku od Dity: Bebe-jou jsem zatim nesehnala, ale brzy se po nem asi zacnu vazne poohlizet;))). No tak jsem se jim pro radost trochu napila, ale pak jsem prisla na bezva lumparnu: pekne to nasosnu s vyrazem ?hmmm, to se mi to pekne bumba?, trosku spolknu a zbytek znalecky povaluji po jazyku, nez ho s nevinnym vyrazem pomalicku vypustim koutky ven. Mamku jsem tak malem dovedla k silenstvi, protoze jsem se hrnicku vzdycky dozadovala vriskotem ?mamam? a vyrazem ?sem s tim, nebo umru zizni?, ale potom jsem se vzdycky cela nadherne slila (clovek se v tom horku musi ochladit jak se da, no nemam pravdu?;)) Mimochodem, v CR jsme taky kupovali Kubiky a k me velke radosti i silne rozredene vodou maji tu pravou zarive oranzovou a zarucene nevypratelnou barvu! (Taky si pak mamka rikala, jestli ji Bublina se Zuzkou nepodeziraly, ze mi snad dava Fantu, chichi!!!).

Joooo, a taky se nam na terase objevila takova barevna nafukovaci louze, nasi tomu rikaji ?bazenek? a je pry jenom pro me!!! Jak jinak, jsem jediny clen rodiny, ktery se do nej vejde ;-))), a tak se tam zalibne rochnim a vyzyvave se culim na rodice, kteri se pari vedle a nezbyde jim, nez pasivne polevat a fotografovat!!!

Jinak jsem vykousla zub v hrebinku, se kterym si hraji pri prebalovani. Kdyz uz nemam toho pindika, clovek ani hrebenem nepohrdne ;) (davam ji co je zrovna po ruce, aby vubec zustala na zadech, pozn.Dita), vrele doporucuji, nadherne to drnka, kam se hrabou kousatka a jine polomrazene nesmysly! Taky strkam hlavu do okynka pracky, kdyz pere a boxuji do nej, pri veseni pradla se aktivne ucastnim vyhazovanim vseho mokreho z pracky na zem a naslednym vytrenim podlahy (mamka je mi vdecna, pry muze prat znovu, jupiii!). Objevila jsem, ze pri lezeni (kdy clovek nema volne ruce) je mozno zajimave predmety prenaset z mista na misto v pusince (nejlip mi to jde s tubickou od lepidla)?

To by asi od nas pro dnesek bylo vse, posilame trochu primorskeho vetriku do tech veder, vsem mooooc dvojzubych pusinek opeprenych mou oblibenou grimasou ?vztekly pes? (nenechte se zmast, je to vyraz velmi afektivni) a uz se tesime, co jste zase provedli!!!

Vase Eden (10 mesicu) a Dita (jeste dlooouho 24)

PS. Holky, nemohl by tady zase nejaky hodny anonymous shrnout vek a data narozeni zdejsich lumpiku, ja v tom zacinam mit trochu maglajz;))) Dik!!!! (Eden: 2.8.2002, tzn.10 mesicu)

A jeste pro Jirinku: Doufam, ze zanet uz je uspesne zazehnan a ze srdicko je v naprostem poradku a bije jako zvon!!! Na te vyzive zacnu pracovat pristi tyden, slibuji! A o prevarovani KOJENECKE vody jsem nikdy neslysela, podle me kdyz ta voda je oznacena jako ?kojenecka?, muze se miminkum podavat jako takova? Ja ji budu Eden davat asi tak do 2 az 3 let, i kdyz netusim, co se zrovna doporucuje;))).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.03 11:37

Na žádost Dity od Eden po těžké a úmorné detektivní práci:

Lucka + mamka Eva
4.9.2002 o 2:04 hod. (2,90 kg, 50cm)

Viki + mamka Bublina
12.8.2002 o 3:45 hod. (3,10 kg, 49cm)

Eden + mamka Dita
2.8.2002 o 5:36 hod. (3,07 kg, 49cm))

Jíra + mamka Jiřina
5.9.2002 p 22:55 hod. (2,70 kg, 48cm)

Adámek + mamka Milada
19.8.2002 o 4:30 hod. (4,05 kg, 55cm)

Šimůnek + mamka Martina
11.9.2002 o 8:27 hod. (2,80 kg, 51 cm)
 http://rodina.cz/kotysek

víc se nepovedlo najít, dopište se prosím!!!

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 05.06.03 14:02

Ahoj mamky a dětičky!

Dnes začnu já, ne že bych měla něco důležitého, jen k té kojenecké vodě. Jak psala Dita, kojenecká voda je opravdu od toho kojenecká, že se může pít přímo. Já ji dávám Adámkovi pít přímo bez převaření. A od počátku vařím zeleninku ve vodě z kohoutku. Ptala jsem se i sestřičky v poradně a ta na mě dost vykuleně koukala, že chci převařovat kojeneckou vodu.

Romano, nápad vybrat si ?na šaty? za všechny čtyři zuby se mi moc líbil, ale neprošel. Ten jeden totiž opravdu vylezl o 2 dny dřív než ty ostatní, kdybych to tušila, mohla jsem si to nechat pro sebe a objevit všechny 4 až za ty dva dny, to bych potom možná usmlouvala, ale takhle mám smůlu!
Dito, mám taky všechna fotoalba nastrkaná v ?oblíbených?, akorát nestíhám na ně moc často koukat.
A teď už nechám Adámka. Mějte se prímově mamka Milada.

Čau mrňousci!

Tak jak užíváte veder? Já teda vůbec nemůžu zabrat v kočárku, vedro mi nevadí, ale na usínání je to nic moc. Jó, to Vojtíšek Pilůtek si ta vedra vybral v lepším prostředí, o Eden ani nemluvím, ta má přímořský vzduch na denním pořádku.

Zítra odjíždíme na víkend k babičce a dědovi na Moravu, mamka se děsí, jak to v tom vedru zvládnu a taky už mi je ta vajíčková autosedačka docela malá, jenže jinou mít nemohu, když jsem stále nesedící. Takže to zítra našim asi pěkně osolím, kdyby mě nevěznili v té sedačce a mohl bych sedět mámě na klíně, tak to zvládnu v pohodě, ale prý je to nebezpečné nebo co, tak ať si rodičové užijí.

Eden, s tím dáváním čehokoli do ruky je to u nás stejné. Mamka mi taky nacpe cokoli, jen abych vydržel ležet na zádech. Většinou je to flaštička s tělovým mlékem nebo spray na opalování, ale prý mi zkusí taky dát ten hřeben. Jo, a všimla sis, že máme stejné dupačky? Takové pruhované nahoře s knoflíčkama, Ty je máš v červeném a já v zelené barvě (na té fotce, co sedím mamce na klíně), i když v Tvém albíčku ji momentálně nemůžeme najít, tak snad jsme si Tě nespletli.

Jinak jste opravdu moc šikovní, Vy lozící a sedící a mnohdy i mladší, to já jsem starý pohodlňák. Ale zato mi chutná i v těchto parných dnech. Před chvíli jsem slupnul zeleninku a za moment si dám mlíčko a pak vyrazíme ven.

Takže se mějte fajnově, rošťandy a rošťáci a za týden ahoj.

Adámek (9,5m)

janatko
Povídálka 16 příspěvků 05.06.03 16:12

Pajásek + Jana
9.7.2002 v 19,20 (3,20 kg, 49 cm)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.06.03 16:24

Ahoooj holkýýý a klucííí!

Jéje, to ten týden rychle uběhl - měly jsme s mamkou co dělat, abychom přelouskaly všechny příspěvky k minulému týdnu. Musíme pochválit všechna albíčka - to je paráda, takových hezkých miminek - no, miminek, spíš batolat, že jo? :))) Chtěly jsme pochvaly psát jmenovitě, ale to by se na konci určitě objevilo „přečíst zbytek komentáře“ :), takže to bereme takhle hromadně.

Moc gratulujeme Vrabčáčkovi k dnešním 9. pidinarozeninkám - než se naděješ, budou tu ty první veliké.

Taky opožděně blahopřejeme Eden - všechno nejlepší a stálou sílu k lumpačinkám!

A prosíme neznámého ale velmi strukturovaného Anonymouse, aby vyšel z ilegality a nechal se pochválit za seznam albíček a narozenin (ty moje jsou v pořádku).

No a teď k novinkám - jsem už opravdový šestizubec, jen pár dnů a budou zoubky i na fotkách, tak se nechte překvapit. Od minulého týdne zdárně lezu a navíc se umím postavit a chodit kolem ohrádky, postýlky a nejradši u babičky kolem plotu. Hurrrá, už nejsem invalida :)))) S tím lezením to moc nepřeháním, jen se dopravím k objektu svého zájmu, po:,–(ím se u něj a podrobně zkoumám. Objevila jsem řadu věcí, které někteří z vás už dobře znají (video, cédéčka - ty už jsem uklidila aspoň 8× a furt u toho slyším NENENE a TYTYTY - ale z toho já si nic nedělám ;).

Vedra jsem trávila nejdřív u babičky na zahradě (když mě tam mamka tak macešsky odložila kvůli tomu jejímu výletu) a teď nejvíc doma na terase. Obojí je stejné - mám tam lavórek s vodou a taky vaničku, takže buď máchám ručičky nebo se máchám celá a vztekám se, když mě vyndavají, že jsem celá modrá… Hehe, ve vodě se neobarvím, ale dneska jsem našla modrou fixu a to bylo něco! Mamka čekala, co s ní udělám, neb měla víčko, ale to jsem odhalila během 10 vteřin a než mi ji stihla vytrhnout, vyrobila jsem si velmi zdařilé tetování na ručičkách a na stehýnku :).

Jo, a už se umím postavit v terasovém kočárku (starý obrovský hluboký), takže mi byly přiděleny kšíry - fujtajbl, takový omezování v pohybu nehodlám akceptovat!

Taky už umím bezvadně sedět na motorce a slastně opatlávat oslintanýma ručičkama ty blejskavý hejblátka, co je taťka furt leští - no moc velkou radost z toho nemá, ale co by neudělal pro to, aby dceruška měla vztah k chlapským zábavám, chichi. Ovšem nejradši mám, když si sedne za mě, zmáčkne takový čudlík a celá ta obrovská potvora se rozeřve a roztřese, to ječím blahem. Zajímavý je, že vysavač řve mnohem míň a ten ráda nemám - možná, protože se na něm nedá sedět ;).

Jinak, vedro mi tedy na apetitu moc neubralo, mamka říká, že dlabu (tedy, ona to říká ještě hůř) jako Otesánek a že jednou sním i ji s tátou… Už mi dokonce začaly chutnat i dobroty, které máma sama uvaří, což jsem donedávna odmítala - jak v tom nebyla aspoň lžička kupované výživičky, tak jsem to prostě nejedla.

Tak to by bylo pro dnešek asi všechno, určitě sem ještě jukneme, co napíšou ostatní (aby byla nějaká inspirace).

S pozdravem Stále v pohybu se loučí Viki (za týden 10 m) s mamkou Bublinou

A taky něco od mamky: Já jsem převařovala kojeneckou vodu do 9 měsíců. Podle mých zdrojů se jí říká kojenecká, protože obsahuje málo solí/minerálů a nezatěžuje prckovské ledviny, ale to neznamená, že nemůže obsahovat bakterie, které se převařením zlikvidují (zvlášť když je déle otevřená). Jediná, na které píšou, že se může používat nepřevařená, je Fromin, ale i tak těžko říct, jestli do ní něco nenalítá. I v návodu na Nutrilonu píšou, že se má převařit voda vhodná pro kojence, tak jsem se tím pro jistotu řídila. Zeleninu atd. vařím od začátku ve vodě z kohoutku.

A receptík na jahůdky - buď rozmačkat (nastrouhat) k banánu nebo do jogurtu - když to vylepším lžičkou pribiňáka, je to ještě lepší. Taky jde rozmixovat mírně podušené jablíčko + jahody + piškoty. Včera jsme taky vyzkoušeli třešně s piškoty a dostala jsem velkou pochvalu :))).

Dito, už se moc těšíme na receptíky, nějak mi začala docházet inspirace, takže budu vděčná za jakýkoli tip. Samozřejmě, pokud mě něco napadne, přispěju svou troškou do mlýna.

Pevné nervy maminám a žádné úrazy, úpaly a úžehy těm drobkům přeje Bublina.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 05.06.03 16:26

Ahoooj Adamku,
Jsi fakt fesak! Ty dupacky mame opravdu stejne, jen mamka tu fotku smazala v ramci obcasneho ‚uklidu‘ albicka, to kdyz ji zase chytne ta poradkova manie…
Mej se krasne u babicky!
Ahoj Eden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.03 16:40

Tak jo, anonymous je jedna zatím předsnažilka (doufám, že už ne dlouho), která vás má všechny moooc ráda a o všech vašich lumpačinách si ráda čte a psychicky i fyzicky se připravuje na toho svého mimíska… jméno není důležité, ale všichni jí dáváte radost a sílu, a tak chtěla něco na oplátku dát i ona vám. Hezký den.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.06.03 17:28

Taky jsem převařovala kojeneckou vodu na sunar i čaje - asi do osmého měsíce - pak už jsem nestíhala.
S příkrmama jsme začínali brzy (v pátém m.), takže jsem je taky vařila v kojenecké vodě - asi dva měsíce, pak jsem přešla na obyč. - defakto zároveň s lepky, hned po kravskomléčných výrobcích.
Ale když mi zůstane na kredenci otevřená voda dýl, tak ji potom použiju buď na čaj nebo polévku.

Recept na jahůdky-vykrmovací pro žížalky:
Uvařené nasekané nudličky nebo mušličky přelít omáčkou mixovanou na hrubo (drobné kousky) z jahod, kysané smetany a lžičky cukru.

Svačinka:
do misky 6 piškot, na to jahody mixované nahrubo a zalít pár lžičkami pomerančového Kubíka nebo jiného 100% džusu - 1 vymačkaný pomeranč. Dát vychladit do ledničky - vznikne prima dezertík.

V těchto vedrech jsme vítali ochucená jogurtová pití, ale protože jsme měli pár čerstvých jahod, tak jsem je rozmixovala ve studeném sunaru - mňamózní koktejl, ale opět je lepší jahody trošičku přisladit.

zdraví Romana - nyní nematka (Johanka si prohlédla nová fota Eden, vzkazuje ichi a ahajéé a plácá po tváři - nebo krade prstýnky?? :o), a odpelášila k babičce, která má v bytě přeci jen o pár stupňů méně - my dnes měli 38, za chvíli ji jdu totálně upečená vyzvednout)

ps. stále makám na fotoalbu, spolehla jsem se na kolegu v práci a on to zvojtil, takže fotky pošlu až dnes v noci.

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 05.06.03 20:09

Barborka+mamka Verča
14.8.2002 o 9:20 hod.(3.35kg,49cm)

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 05.06.03 20:16

Ahojda lumpišťata!!

Nejdřív ze všeho musím pochválit mamku, že už mi konečně udělala nové fotoalbum, když jí to na těch starých stránkách nešlo. Takže mě teď můžete zkouknout na HTTP://RODINA.CZ/KOTYSEK
jsou tam sice ty nejnovější fotky asi měsíc staré, ale mamka slibuje, že tam příští týden doplní ty nejaktuálnější.

Byl jsem u paní doktorky, váhu jsem zarovnal na rovných 10kg a 83cm. Paní doktorka mi řekla, že jsem moc pěkný kluk, ale že vypadám tak na rok a půl (i mamky se lidi ptají, když mě potkají v kočárku, kolik že mi je a skoro všichni tipují přes rok). Tak vidíte, jak jsem narostl z takového dvouapůlkilového bobíska :o).

Taky se vám tak líbí tohle počasí?? Krásné sluníčko, teploučko…Většinou jsem aspoň půl dne na zahradě pod stromama a pod slunečníkem a mám tam taky tu velkou barevnou louži jako Eden, co se jí říká bazének. Taky se tam vejdu já a ještě spousta plavacích hraček a jsem tam maximálně spokojenej. Je fajn, že si z něj můžu vylézt, pak nahatej lezu po zahradě, nabalím na sebe travičku a zase šup do bazénku :o). Tak mamce aspoň odpadlo večerní koupání, protože mě v tom bazénku na závěr umeje a je to:o).

Jaký byl u vás den dětí? Já jsem byl s mámou a tátou na Sparkysiádě u domu hraček Sparkys. Pak jsme pochopitelně vlezli dovnitř a táta mi koupil nafukovací auto bazének beetle s balónkama, ale máma mi ho prý nafoukne až v Chuchli, je prý dost velký a mě zatím stačí ten bazének co mám. Pak jsem dostal nafukovací válec s chrastítkama, který valím před sebou a můžu ťapkat, protože se ho můžu držet a houpačku.

Máma mi trošku rozšířila obzory, co se mého stravování týče, ale přesto by ráda uvítala další Ditin jídelníček a příspěvky vás všech. Ráno snídám s mámou a tátou na terase a představte si, že mám to samé co oni!!! Mám kukuřičné cornflakes s mlíčkem (teda naši tam asi nemají Sunar :o) ) a nebo dostanu tmavý chlebík nebo rohlík namazaný trošku máslíčkem nebo žervé a k tomu samozřejmě mlíčko. K svačince jsem si teď oblíbil jahodový koktejl ze studeného Sunaru jak tu psala Romča. Mamka mi ho sice nesladí (nesladí mi nic :o(), ale i tak je to veliká mňamka. Dneska jsem měl pro změnu ten koktejlek s nektarinkou. Začal jsem i něco papat i sám, třeba když mi dá mamka do ručičky okrájené jablíčko, nektarinku, mrkvičku,banán, tak to ohryžu skoro celý - i když jsem pak patřičně zapatlanej. A ten snídaňovej chleba nebo rohlík mi nakrájí do mističky na malinký kousky a já si to beru sám. Ovšem největší katastrofa je, když mě krmí sama mamka nebo táta, třeba zeleninu, maso, jogurty, přesnídávky, kaše…u toho chci strašně spolupracovat, a pořád krást lžičku, tak dostanu ještě jednu, ale stejně se prý pěkně pocintám a máma se pak zlobí, že jsem nějaký čuňátko :o) - a já se tak snažím!!!!

V ťapkání, lezení, stání a povídání nic nového, pořád ťapkám kolem nábytku, v postýlce a za ruku. Ale prý mám už lepší stabilitu, protože když u něčeho stojím, tak se přidržuju jen jednou rukou a máma zjkoušela, že vydržím pár vteřin stát úplně sám bez opory, ale pak se skácím a máma mě chytá :o).

Musím vám taky popsat jednu mojí havárii. Dolezl jsem v obýváku ke klavíru a chtěl si stoupnout u té točící dřevěné židle, která je u něj. Ale ta židle je dost nestabilní, takže když už jsem skoro stál, převrátila se se mnou, hlavičkou vzadu jsem spadl na stolek vedle piána, pak na zem a nakonec mi na čelo ještě spadla ta židle. Samozřejmě jsem ječel jako siréna, ale naštěstí jsem měl vzadu na hlavě jen bouli a na čele taky. A dneska jsem tu židli pokoušel znova, tak se mamka zlobila a dělala tytyty :o).

Prohlížel jsem si fotečky vás všech a musím uznat, že kam se hrabu na Adámka s vláskama, ten má pěkný háro. A Jíra jak se správně kření v tom novém kočárku. A Lucinka má na hlavičce taky pěkný rozhoz. Je tady tolik krásných holčiček, taky Eden je slaďounká s těma culíčkama…i když se musím přiznat, že jsem už několik měsíců zamilovaný do Viky, třeba jí někdy uvidím doopravdy… :o)))

Tak pápá, užívejte sluníčka a bazénků a milión pusinek posílá ŠIMON (za týden 9měs) + Martina (za 11dní 26)

Kojeneckou vodu používám Fromin, sice na ní píšou, že jí lze používat i bez tepelné úpravy, ale zatím jí dávám pořád Šimonovi převařenou i na vaření zeleniny, masa, rýže, těstovin používám kojeneckou vodu. Stejně tak i pořád vyvařuju všechny láhve, dudlíky i hrníčky. Šťávičku kupuju od Hippu a od Hami. Párkrát jsem zkusila Kubíka, ale nabarvil nám dudlíky, hubičky a oblečení, tak už ho nekupuju.
Chtěla jsem se vás zeptat, jaké se můžou dávat sýry? V Ditině Sos deníčku Dita psala, že sýry se mohou dávat od 8.měs, ale jaké? Plátkové nebo mazací a kolik? Zatím používám na chleba jen slabounkou vrstvu másla nebo žervé. Koupila jsem Kiri, ale tam zas píšou, že je to z tvarohu a smetany a doktorka zas říkala, že tvaroh až po roce a půl…tak nevím, co si o tom myslíte?

Pozdravujte ty vaše bobísky a Jírovi dodatečně všechno nej nej k 9měs narozeninám.

Martina

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 05.06.03 21:08

Ahoooooooj !!!!!!!!!!!!!

Dnes jsme tu jen na skok,protože zítra odjíždíme na chatu,kde budeme na dovolené až do příští neděle.Má být vedro,tam je u lesa krásný chládek.
Už se na to moc těšíme,nejvíc na to,že si užijeme tatínka!!!:o)))

Eden-chi chi to zlobení u přebalování je fakt bezva,máma je vzteklá a dává mi vše možné,abych aspon chvíli držela (zubní pastu,hřebeny také,kolíčky a různé tuby)

Jinak máma si to lezení pochvaluje,prý už nejsem uječenej závislák,ale knučící pejsek:o))(což je veliký pokrok,když mě nevidí,tak mě hledá a když mě najde tak má velikou radost.)
Začala jsem si stoupat,ale zatím se mi to povedlo jen u ležící nebo stojící mámy,u křesla, u postele maminky,ale v postýlce se mi to ještě nepovedlo.Když si stoupnu tak stojím,opírám se bříškem a dělám paci paci:o))

Jak jsou taková vedra,tak si držím sama hrníček a piju,sice mi to teče všude okolo ale už to umím sama.
Sama vlastně už umím hodně věcí,za těch 14.dní co jsme nepsali jsem se naučila sama po:,–(it,pít,stát,­klečet,a dělat si na nožičce kovej kovej kováříčku:o)))

Ale co mi ted´nejvíc chutná,jsou suché rohlíky na strouhanku,které má maminka dané ve spíži,když ji otevře a zapomene zavřít,tak naberu směr spíž a už dlabu.To je hned nenene a dává mi piškot,ale to já nechci,to není ono:o))
Tak se mějte krásně,budu na Vás myslet!

Ahoj maminky,
konečně se mi podařilo nahradit odpolední kojení,takže kojím ráno,dopoledne,po obědě a večer před spaním a samozřejmě dvakrát až třikrát v noci.
Barborka mi ted začala zlobit se spaním přes den,večer usne do pěti minut sama,ale přes den jak vidí,že jí chci položit do postýlky tak začne dělat mosty a řve jak tur.Chvíli jí nechám a pak jdu za ní,hned se směje,když jí hladím,tak se jí uplně protáčí oči,jak se jí chce spát,ale neusne.Nakonec to dopadne tak,že mi usne u prsu a já jí do postýlky položím a spí pak i hodinu a půl až dvě hodinky.Dnes třeba vstávala v 7 hodin uspala jsem jí v 10 hod. a spala do 11.15,ale pak už neusnula,mnula si očíčka,ale v postýlce řev,až se poblinkala.Šla spát v 19hod.Pak se mi zase budí v noci,protože je přetažená a špatně spí.Zlobí i v kočárku chvíli je na bříšku,chvíli na zádech,než usne tak dělá psí kusy!Kdyby jste některá věděla co s ní budu moc ráda.
Ahoj Verča 27

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 05.06.03 21:53

Ondrášek+mamka Andrea
19.7.2002 v 13­.30 hod.(3kg,47 cm)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.06.03 21:57

Ach ta vedra - Martino - žervé je přeci taky tvaroh. :-))) A pribiňák je tvarohovo smetanový krém. Tavené sýry jsem ještě nepokoušela, v naší Delvitě se mi žádný nelíbil ani množstvím sušiny, ani tuku - ještě počkám. Ale koupila jsem kousek nízkotučného Eidamu (Dita hovoří o tvrdých sýrech) a chci ho zítra strouhaný posypat na chleba s máslem Johance, jestli jí to bude chutnat, kdyžtak napíšu, jak jsme dopadli.
Ty dudlíky vyvařuju taky, ale jen jednou týdně nebo když zapomenu hned vymýt.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.06.03 22:13

Johanka + Romana
24.8.2002 v 15:47 hod. (2,40 kg, 48 cm)

Tony1
Stálice 83 příspěvků 05.06.03 23:03

Toník + Mája
2.10.2002 v 1­.30 hod. (3,01 kg, 49 cm)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.06.03 23:09

Verčo, taky praktikujeme řev a mosty (i v náručí) při uspávání. Postupně jsem vyzjistila, že je Johanka vlastně přetažená a že je zapotřebí ji sklidnit s trochou násilí - do náruče, přitisknout, když se prohýbá, tak počkat a zase přitisknout. Johanka je podobný nespavec jako já - přes den spí 3× nejdéle hodinu (když se náhodou zapomene vzbudit), běžně spíš 15-40 minut. Ale když nezachytím ten jediný správný okamžik, kdy je na spaní zralá, tak klidně jedno či dvě vynechá, je hrozně protivná a pak šíleně zlobí při večerním uspávání. Takže přes den neustále sleduju příznaky - mnutí očí, zívání, klonění hlavičky na stranu, pak vezmu na ruku a uspávám v náručí (+ houpání, zpívání, poklepy na plenku a pohyb po bytě - ideální je nedívat se na ní a hovořit s někým v bytě). Ruce mám jak orangutan, záda jak paragraf, ale Johanka je mnohem spokojenější a čilejší a lépe pak spí v noci.
A na nějaký režim v spánku si budu muset asi ještě dlouho počkat - spací doby si posouváme podle počasí, množství spořádáného jídla, množství zážitků, prostředí - prostě jak ji to napadne
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.06.03 23:25

Ahóóóóóójky kámošáci!

Hlásím se vám všem v plné síle jako velikánskej kluk, od včerejška je mi 10 měsíců a moje nejnovější míry jsou: 7900g a 70cm. Teda holky,sem zvědavej,jestli ty svoje míry budete takhle bez problémů oznamovat za pár let,hi,hi.

V tom velkém vedru sme trávili dny střídavě na zahrádce u babičky a u tety. Mamka si myslela že když mi pořídí ten bazén,bude si moct aspoň chviličku pohovět. A to sem jí teda nenechal! Bazén mám u babičky a tam je malá zahrádka, takže já šup do bazénu,chviličku se cákám a pak honem ven a do trávy a honem na betonovou cestu kde se seznamuji se všema kamínkama a jinýma zajímavostma a klidně si to mašíruju po tom betonu(vůbec mi nevadí že to škrábe do nožiček a kolínek) až do záhonku,tam se pokouším zblajznout kousek tý hlínečky nebo broučka a tak pořád dokolečka, mamka furt za mnou a cpe mě zpátky do bazénku nebo aspoň na deku,ale co tam, že? Hlína je moc zajímavá.Taky proč mám ležet na dece,když si můžu lehnout pěkně do měkkého teploučkého, nejlepší polštářeček je prostě babičky kocour,je to starý dobrák,ale dlouho ho polštář dělat taky nebaví,ach jo.
Zato u tety je bazén tak veliký,představte si,že se tam vejdem s mámou a tátou všichni a ještě je tam hodně místa! Ale voda je studená,tak si jenom máčím nožičky a na trávu mě taky nepustili,protože teta má sice opravený domeček a nový bazén,ale zahrádka je zatím napůl staveniště,takže tygra Vojtu na zem nepustili!
No divte se mojí mámě,že ač prý tohle počasí miluje,tentokrát je totálně vyřízená a dnešní slibované bouřky se nám vyhly.Tak se těšíme,až zítra otevřou naše koupaliště, tam je prý těch bazénů hodně,vsaďte se že mě do nich jentak nepustí,ani na klouzačku nebo tobogán, ale je tam krásná travička a hodně místa,tak si budu moct utíkat kam chci.

S mluvením sem na tom pořád stejně, nakecám toho spousty,v podstatě pusinu nezavřu celý den,ale nikdo mi moc nerozumí.Nejvíc oblíbenou mám teď čínštinu,to melu jako divej.Jinak když mám dobrou náladičku,všechno je táta a tátá, dělám paci paci a říkám tátá,mávám a volám tátá a tatínek se naparuje jak páv.Zato když je mi ouvej a takykdyž mám hlad tak volám mamam mamam a když je mi nejhůř tak naříkám jejejej.Mimocho­dem,jestli bydlíte někdo v paneláku jako já,máte taky vyzkoušeno jak se na chodbě krásně rozhéhá křik? Já si pokaždý zařvu jako lev (taky přece lev sem!) aby všichni sousedi věděli,že jedu na procházku.

A abych nezapomněl umím zase něco nového a to je ukazování. Mamka se zeptá kde jsou hodinky,nebo světýlko,nebo pejsek (psy prostě miluju a jsem ochoten vyskočit z kočárku když nějakého vidím) a když se mi chce, natáhnu ručičku a ukážu jí to,když teda sama je tak hloupá a neví kde to je.

Eden,ty se máš,když ti mamka svěří banán a nenapasuje tě do židličky! Já spapám banán klidně celý sám,ale musím sedět v židličce a mít na krku ten igelit na provázky, fuj! Tahám za něj ze všech sil,ale sundat se mi ho ještě nepodařilo,zatím. Třeba čepice nebo klobouky nesnáším a sundavat z hlavy a házet je na zem je moje oblíbená zábava. Tak si takhle s mamkou hrajem,musí se trochu hýbat aby se nám vešla do plavek,ne? Jednou se mamka naštvala a našila mi na klobouček provázky a zavázala pod krkem! Dovedete si představit takovou potupu!? Trvalo mi celý týden než sem se naučil sundavat klobouček i s provázkama.

Tak vás všehcny moc zdravím a dámy líbaám,teda spíš poslintávám a oňufávám!
Ahojda Vojta st. (10 měsíců)

Jiřinko a vy ostatní co dáváte Kubíky.Doporučuju vám tak max. 1× týdně. Já osobně jim moc nevěřim,ani tomu,že by byly nějak moc vhodné pro kojence,ostatně taky je většinou nemají u kojeneckého jídla,ale u džusů a pitíček. Myslíte že to tolik barví ,protože je v tom tolik mrkve a nic jinýho barvicího tam nepřidávaj? Možná že opravdu v Kubíku tolik barví jenom ten betakaroten co je v mrkvi,ale kdyby to byla jenom mrkev a ovoce byla by cena taková jaká je? Píšu vám to hlavně proto,že jak už asi všichni víte,pokud si zrovna neužívám mateřskou,pracuju na dětskym obvodě. A už delší dobu sme s doktorkou vypozorovávaly,jak některý děti žloutnou. Maj třeba žlutej nosánek nebo dlaně ručiček či plosky nožiček - a to je právě způsobeno přebytkem betakarotenu ve stravě, to barvivo se pak takhle vylučuje na kůži.Protože každá mamča to svoje dítko vidí každej den,tak si toho většinou ani nevšimla,ale bylo to vidět na první pohled. A tak sme se postupně dopátraly společného původce a tím je právě pití Kubíků. Některý děti měly třeba tři denně,tak si na to dejte pozor.
O vodě už ste psaly hodně,tak snad je to už vyčerpávající odpověd.Receptík na jahůdky nemám,Vojta se na ně přímo třese a tak si je baští sám tak jak sou,když náhodou nějaká zbude,rozmačkám jí do jogurtíku nebo do jiné dobrůtky.
Co se týká sýru,do roka se doporučují opravdu jenom žervé, mazací nevim,klidně byhc ještě nějakou tu chvilku počkala a tvrdé sýry považuji za nevhodné hlavně pro vysoký obsah solí.
A ještě pro Verču a asi i pro Jiřinku spaní v postýlce. Mě Vojta v postýlce usínal skoro vždycky sám a bez větších problémů až do chvíle,kdy se naučil v postýlce postavit. Prostě stál,řval,vzteky nedýchal, musela sem vždycky přijít, položit ho,hladit a držet za ruku. Když se probíral a smál se atd. - že to prostě nevypadalo hned na usnutí,zase sem odešla a nechala ho řičet dalších pár minut. Nejpozději napotřetí když sem ho položila,hned usínal. Trvalo to asi měsíc a teď už se pomalu vracíme do normálu.Chvíli si zakřičí a ani ne tak srdceryvně jako předtím a pak většinou odpadne a buď si ještě chvilku hraje nebo usne hned.Samozřejmně jsou někdy vyjímky,ale vpodstatě to funguje. Takže to chce vydržet,jako ostatně se vším,a pokud vám dřív v postýlce usínali bez problému,netahat je moc ven a chovat a uspávat,oni si to zase srovnaj zpátky.

Přeju vám všem hezké horké dny,užívejte vodičky a teploučka,vždyť takových dnů je za celý rok jenom pár. Ahoj a pohlazení všem andělíčkům posílá Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.06.03 23:32

Vojtíšek + mamka Stáňa
4.8.2002 - 8,10 (3,25kg, 49cm)

Romano,nemáš tam náhodou překlep?
Mám pořád za to,že je Johanka o maličko starší a nar. se 24.7.?

Evka1
Povídálka 15 příspěvků 06.06.03 09:06

Štěpán + Eva
26.8.2002 16.50hod (3,5 kg, 50 cm)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.03 09:35

Valentina+mamka Sarka (3680,57 cm)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.06.03 09:41

Samozřejmě máš pravdu. To má člověk z toho, když dělá víc věcí najednou, tak pak žádnou pořádně. Díky. Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.06.03 12:27

Ahoj Jiříku a ostatní lumpišťata,
Nejprve jedna mrzutost, jak jsem tady básnila o nadcházejícím víkendu, tak už je jasné, že se konat nebude - žádný fotbal, žádný sunar z ešusu - kamaráda s autem jsme nesehnali a babiččino auto odtáhli, sice už ho má zpět, ale musí za prababičkou na chalupu, takže nepučí. Akorát si ozkouším ten stan, protože se musí zkontrolovat před bráchovym odjezdem na tábor. Těším se na ty spousty provázků vyzývajících ke žvejkání.
Předchozí vedra jsem tedy moc nevítali, doma je mi takové vedro, že fňukám i když se směju. Když vylezeme před barák, tak tam stojí buldozery a mlátí zbíječky a pro prach není vidět na protější chodník totálně vybagrované ulice (Sokolovská jak po náletech). Takže jsem chodila ven jen s tátou na chviličku dopoledne a jak horko přituhovalo, tak jsem se stěhovala k babičce, která sice bydlí v tomtéž domě, ale okna má opačně na sever a tudíž parádní chládek. A navíc má mnohem příjemnější koberec na lezení a mnohem zajímavější prolejzačky pod stoly, křesly, ve špajzu a tak. Akorát máma je z toho naštvaná, protože celou dobu musí být se mnou a doma jí stojí práce. Já tedy eště asi žádnou práci neviděla, tak nevím jaké má nožičky a jak dobře se jí stojí - mě moc dobře - už jsem trhla několik rekordů ve stání bez držení - většinou neúmyslných, prostě jsem si přendala hračku do druhé ruky a zapomněla se zase chytit třeba křesla a než mi to došlo, tak uplynuly třeba i dvě minutky. Pak se ale vždycky leknu, zamáchám rukama ve snaze se zachytit, udělám velký bác a z toho ponížení se rozbrečím. A na chození si u mě ještě dost počkáte, jsem totiž poseroutka, když se mám ve stoje otočit a chytit protějšího křesla, které je na dosah, tak si raději sednu na bobek, přidržím se země, otočím se a pak teprve postavím - proč to zjednodušovat, že?
Když už jsme se s mámou flákaly u babičky, tak jsme si tam udělaly mejdan se starýma deskama - já je vytahovala, máma pouštěla (ale nic „bác“ nedělalo) a pak jsme tancovaly, já nejprve jen dřep a vztyk a hopy hop kývání, pak jsem zapojila do „tanini“ i ramínka a ručičky. A nakonec jsem se naučila stojíce s babičkou za ruce vykopávat nožičky na střídačku, to byla velká bžunda, akorát ten rytmus swingujícího Binga Crosbyho jsem nestíhala.

Jiříku, taky už jsem přišla o šustivé potěšeníčko. Po prvním ukousnutém kousku igelitu mi už teď žádný obal nechtějí půjčit. Myslím, že Adámek nebo Vojtíšek tady doporučovali alobalovou trubku, tak jsem ji taky chtěla zkusit, ale načapali mě. Vůbec se poslední dobou moc rošťáren nedaří, naši zvýšili ostražitost. Akorát občas táta někde něco zapomene, naposledy vylít kyblík u ždímačky, takže jsme si s mámou před chvíli hezky vytřely předsíň, já si aspoň zchladila tlapičky a kolínka, akorát mi to ujíždělo.
Zlobila jsem hodně u dlabání, ale to mi mamka tolerovala, takže to vlastně žádná zábava nebyla, po posledním stěžování si na mě se snažím všechno dohnat a dlabu o stošest. Ale ten strouhaný sýr jsem ozkoušela a nic moc, špatně se vojáčci drží v ručičce, drobečky sýra mi padají do plíny a v pusince se mi přilepí k dásničkám a honila jsem ho jazykem ještě hodinu po snídani, ani zapít to nešlo. Celý kousek sýra jsem jen olízala, když jsem si chtěla ukousnout, tak mi ho máma sebrala, abych prý nevdechla nějaký ten větší kus. Takže prý až zase za čas. Špatný pocit jsem zadlábla strouhanou mrkví, tu můžu jakkoliv.

Z fotek jsem stihla prohlédnout jen ty poslední od Eden. Teda Dcero Pána prstenů, myslím, že to je fotka měsíce. Já mám tyhle prsteny tři, takové látkové, ale teď spíš preferuji svůj oblíbený traktor. Ale odpoledne se na fotoalba vypravím - jsem zvědavá na Šimonka.

Teď jdu pomoct mámě uvařit tátovi oběd, hodlám jí oloupat cibuli, to žluté taky prima šustí a máma mi to nevytrhává hned z ruky, asi ví, že chuť nic moc.
Mějte se krásně
Johanka (a mamka Romana, která ani neví, kdy rodila - je to ťululum)

Holky, budu mít jednu diskuzičku navazující na uspávání a jiné problémy na téma „Nechat či nenechat miminko-batolátko brečet nebo kdy jo a kdy ne“
Já teď zkouším extrém „nenechat“ a zajímala by mě následná negativa. U „nechat“ jsem je s klukem zažila.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.06.03 20:00

O tom, ze je potreba vyresit uvodni stranku fotoalb vim a udělám to ? ale dostanu se k tomu az během léta. Prosím proto o trpělivost;)

Krásné léto přeje

Jirka

Takže buďme trpělivé, však my si ty důležité fotky vždycky najdem.
zdraví Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.03 23:58

JÁ NEJSU ANONYM, JÁ SU TONY, ALE ZAPOMNĚLI JSME HESLO…

Ahojte lumpíci,

tak jsem si s chutí početl, jak se právě máte a co děláte! Vojtíšku st., já taky zbožňuju panelákové chodby a začnu hned hulákat. Když už mě nemůže jinak zabavit, chodí se mnou dokonce mamka po schodech a jezdí výtahem - to se mně moc líbí a přestanu na chvilku kníkat. Ovšem nesmí s námi jet ve výtahu náš arabský soused, to vždycky začnu křičet tak šíleně, jako by mi řezali nožičky, a soused se omlouvá mamince a maminka se omlouvá sousedovi, že to tak prý nemyslím, ať si to nebere osobně.

Po historce s hřebenovým zubem mi máma můj krásný hřebínek, se kterým si hraju při přebalování, sebrala a řekla, že jsem daleko nešikovnější než Eden a že bych ten případný vylomený zub jistojistě spolkl. No a co, tak bych měl o zub víc. Možná by to tak nebolelo, jako když mně rostou. Pindíka mi taky úzkostně hlídá, prý jsem k němu příliš neurvalej a rodinné drahokamy je třeba střežit. Náhradou jsem dostal jelení lůj, tak jsem z něj hned sundal to víčko a pořádně si ukousnul té bílé tyčinky. Ble.

Johanko, myslím jsme stejní nespavci, já ?udělám? taky 3× denně maximálně 40 minut, ale spíš půl hodiny nebo míň. No jo, je potřeba být vzhůru, aby nám něco neuteklo. V mém případě aby mě k tomu někdo donesl, aby mi to neuteklo.

Nejvíc mě teď baví plazit se po kuchyni a pohazovat si s víčkem od výživy. To se nasměju!!! Pak mám nejoblíbenější hračku ty vyndavací kelímky, co se z nich dá postavit i věž. Já je jeden po druhém hezky vyndám ven, mamka je tam zase naskládá a já je vyskládám a tak pořád dokola. Taky se máma nechala inspirovat, jak jste jednou psali, že máte rádi plastikové láhve se zbytkem vody. Ona to chtěla, chudinka, vylepšit a povzbudit ve mně zájem o fyziku, tak do malé flaštičky nalila hodně silnou malinovku a na centimetr vrstvu oleje. Myslela, jak budou ty žluté olejové kapičky pěkně prostupovat zkrz tu červenou vodu a bude to tuze krásné. Ale byl to strašný fujtajbl a já jsem to radši hned hodil pod stůl. Tak už mám jenom obyčejnou flaštičku s troškou vody a to mně taky moc ba.

U nás právě prší a blejskají hromy, ale já se nebojím, tak se taky nebojte a hezky se ochlaďte, snad to trošku vydrží. Všem velikanánský pozdrav, ahoj Toník

Jiřinko, děkujeme za návodný popis odstavování (no, děkujeme…jak kdo! - pozn. Tonda), pečlivě si ho uložím a počkám, jestli by se Toník náááhodou neodstavil sám mezi tím 9-12 měsícem, jak to prý u některých dětí bývá :o))) K tomu je potřeba odhodlanost, trpělivost a vytrvalost a já jsem odhodlaná, trpělivá a vytrvalá jen těch pár minut, kdy vydržím poslouchat naše vzlykající a ručičky natahující děťátko. Tak to ještě odložím, u nás je to aktuální zatím jen na tu noc, přes den chci ještě nějaký čas kojit.
Romano, jsem zvědavá na tvoje uspávací téma - už týden trénujeme uspávání v postýlce hlazením (přímým skokem od chování a usínání v náruči) a zatím se to, ťuky ťuk, daří.
Krásný víkend vám i dětičkám přeje Mája

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 07.06.03 06:59

Kubík + mamka Klára
23.10.2002 o 17:03 hod. (3,05 kg, 50cm)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 07.06.03 17:25

Ahoj děcká!

Vidím, že se tentokrát nosí vztekání při přebalování, takže se k vám můžu směle přidat! Rovněž nesnáším svlíkání a oblíkání čehokoli a mazání opalovacím krémem, to je vůbec otrava největší.

Děcka, já už se plazím dopředu! Začínala jsem stylem jedna noha hnací, druhá tažená, jedna ruka tažná, druhá vlečená a bříško měla na zemi, nicméně mi to šlo kupředu poměrně rychle. Teď už občas popolezu i jako pejsek po všech čtyřech, už se troufám vyřadit ze skupiny mimin statických! Víte, kolik nových obzorů se mi otevřelo? Zatím se plížím po svém pečlivě vyluxovaném pokojíčku pod mamčiným dozorem.

A abyste vy kojeňáci věděli, že s vámi držím basu, tak vězte, že jsem už pěkně dlouho neprospala celou noc. Budím se 2-3×. Předevčírem jsem se vzbudila ve 3 ráno a chtěla si hrát, jenže spánek mě přemáhal a naši mě ven nevytáhli, až jsem se únavou rozplakala a usnula vyčerpáním až v 5 hodin. Posledně jsem si přečetla, jak se v noci otáčíte na bříško, tak jsem to zkusila taky, jenže se přitom vždycky vzbudím a pláču, dokud mě nějaká dobrá duše (už stále častěji mamka, tátovi dochází síly a trpělivost) neuspí hlazením po hlavičce, což obnáší 5-15 minut nespaní pro rodiče.

S denním spaním na tom nejsem o nic líp než Barborka nebo Johanka, spím 2 - 3× denně po půlhodině, poslední dva dny v těch vedrech jsem polední spaní protáhla na hodinu a mamka se už chodila dívat, jestli se mnou něco není :o)). Usínám výhradně u prsu, jak přes den, tak večer, když se mi to večer nepodaří, je řada na tátovi a to je pak panečku fuška a bez pláče se neobejde. (Jsem zvědavá, jak bude usínat, až přestaneme kojit.)

To lezení mě tak fascinuje, že se i v kočárku otočím na bříško a lezu dopředu, houpu se ne kolínkách a kleknu si, mamka mi otevře v boudičce průzor a já hledím ven, jak se kolem všechno míhá. (Jen musím dávat pozor, aby nevypadla ven, kšíry máme moc těsné, ty jí v této poloze nedávám).

Ještě jsem poprosila mamku, aby tu napsala, jaký je na mně závislák, protože to vypadá, že závislák jsem jen já, a to je nespravedlnost. Když mě chvilku nevidí, je jí po mně smutno a moc se těší, až zase budu s ní, a když jde někam bez kočáru, připadá si, že jí něco chybí! V obchodech už nehledá něco hezkého na sebe, ale na mne, s většinou lidí se baví hlavně o mně a na internetu je stejně hlavně na emiminu nebo na rodině. No není to závislost?

No a teď vzkazy: Šimůnku, konečně máš aktuální fotoalbum! Už vypadáš úplně jinak, než to mimnko s pejzy na tvé stránce, bylo na čase se předvést v plné kráse!
Eden, ty vážíš stejně jako já, jen jsi o 3cm delší ! Že by ti maminka opravdu ty dávky zeleniny zvýšila? Jen ta papula pořád nikde! Tvoje nejnovější fotečky jsou moc krásné, mamka nechce věřit tomu, že taky někdy svou maminku zlobíš! No asérie fotek na téma přelézání prahu na terasu je fakt napínavá!!
Terezko, neříkají ti lidi, že máš úsměv úplně stejný jako maminka? První dcera prý se dává na otce, ale ty se směješ úplně stejně a hezky jako tvoje maminka.
Vojto od Stáni, to vztekání se je dobrá finta, už to zkouším též! Mamka ztrácí svůj těžce nabytý klid, já si procvičím hlasivky!
Tak zdar a sílu na další vylomeniny!
Lucinka (4.9.2002) a Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 07.06.03 17:39

Ahoj Dito a Eden!
To byl moc dobrý nápad s těmi daty narození, už jsem se na to chtěla taky zeptat. Za chvíli začnou padat první gratulace k prvním narozeninám!

Dito, taky se přimlouvám za pokračování výživové série, Fořt založen a nečten, teorie je trochu jiná než praxe, v té mi stejně nejlíp posloužilo Tvoje „Jak se nezbláznit…“, abych se nezbláznila, hlavně člověk nikde nenajde informace jaký jídelní režim, jaké množství… a prcci už zase trochu vyspěli, takže pokud máš čas a chuť… Vím, že je to nelehký, ba přímo těžký a zapeklitý ůkol, ale určitě nás víc maminek podobný článek přivítá!

Rozšířili jsme sortiment už i na maso a lepek a tři tuhá jídla denně, jen rybu nemám odvahu zatím podávat. Takže se už moc těším na výživové novinky a doufám, že se tentokrát obejdou bez nepříjemných komentářů.

Jé, ještě něco, jak je to vlastně s piškoty? Obsahují přece celá vejce a vaječný bílek by se neměl do roku dávat? Čím to, že piškoty se už dávat smějí?

Ahóóój, Eva a Lucka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.06.03 17:41

Třikrát sláva,
Lucinka už leze. Luci, koukej trénovat, až budu v srpnu ve Zlíně, tak ať Tě vidím pobíhat po tržnici. Rada do terénu: hlídej si dveře pokojíku, jak zůstanou pootevřené, tak věz, že za nima je spousta krásných dobrodružství.
Johanka

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 07.06.03 21:39

Terezka + máma Zuzana
3. 8. 2002 - 10:45 hod (3,59 kg, 50 cm)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 07.06.03 21:42

Ahoj všichni a všechny,

tentokrát se hlásím ještě s komentářem, nějak toho mám víc na srdci a nechci čekat na další deníček.

Tak za prvé: výsledky moče jsou v pořádku a dle vysvětlení Dr. srdíčko taky. Prý záleží,jak se ty přísavky na EKG umístí a jsou-li jen maličko vychýleny, už to hází tu zprávu, co vylezla mě, prý to vyleze skoro každému a nemám na to brát ohled. Takže jsme zdraví, jupí :o))

Díky za uklidnění, že nemusím vodu převařovat. My používáme Dobrou vodu nebo Aquilu a to vaření mě dost obtěžovalo, lépe řečeno chlazení. Tak teď budeme nalívat přímo z lahve a ohřívat jen na konzumní teplotu, což nám uvolní lednici - neustále tam mám několik předpřevařených lahviček s vodou :o) No a ještě chci říct, že já nic nevyvařuju, v knize o těhotenství (to je pro mě teď aktuální chichi) jsem se mimo jiné dočetla cituji „lahve vyvařujte minimálně do 4.měsíce dítěte“ hoho a my v osmém teprve začli, takže žádné vyváření a žádnou srajdu Jíra nemá.

Teda klobouk dolů drahá předsnažilko anonymousová co o nás všechno víš :o)) Úplně mě dorazily ty hodiny narození, ani nevím, kde jsem o tom psala. To je teda přehled :o))) Hehe, jestlipak bys byla schopná dát dohromady z našich keců data narození mamin?
Díky ještě jednou i za ty adresy foteček, já se snažím si to psát, ale takhle přehledně jsem to tedy neměla :o))

Díky za recepty k jahodám, nakonec jsem je rozmixovala s trochou jogurtu a pribiňáku (a osladila 2 lžičkama cukru, pořád mi to přišlo kyselý) a Jíra to snědl, takže snad mu to chutnalo.

Romčo, 40 stupňů v bytě to bych si šla rovnou hodit švihadlo, já chcípám když tu mám 25. Naštěstí to zatím na víc nevylezlo, nechápu jak se v tom dá vegetit. Tolik nám neukazuje snad ani venkovní teploměr umístněný na odpoledním slunci.

Stáňo, k tomu Kubíku: Jírovi to ředím 1:1 s vodou, takže denně ho vypije necelou lahev (tj. cca 2 dl). Z tvého vyjádření mám pocit, že i to je moc, takže ode dneška ředím 1:2, co tomu říkáš, nezežloutne mi? Jinak i ty ostatní šťávičky dost často obsahují mrkev a jsou chuťově hnusnější. Myslím, že ta žluť je po opravdové mrkvi, já když ji krájím na bílém plastovém prkýnku tak je pak taky vždycky týden žlutý. A máme žlutý dudlík na lahvi. Jinak ta kámoška říkala, že to holčičce vůbec neředí, tak ji asi budu muset upozornit. Díky.

Ještě Frndulce: jestli se nepletu, měla by se blížit vaše svatba: Jestli jo, probíhají přípravy? Taky jsi tenkrát psala, že už nepůjdete do toho vyplaveného bytu, ale do domu se zahradou, tak to se asi změnilo, viď?

Tak se mějte, doufám, že se ze mně nestane „Přečíst zbytek …“, ještě se jdu vyjádřit k nočníkům :o))
Papa Jiřina se spinkajícím Jírou (a zřejmě i drobečkem, o jeho denních rytmech zatím přehled nemám :o)))

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 07.06.03 22:28

Ahoj Verčo a Romano,

jo, mosty, ty taky moc dobře známe, když se má jít přes den spát.

Romano, Johanka, že je nespavec? To Terka spí maximálně 2× denně, ale spíš jenom dopoledne, a to tak půl až tři čtvrtě hodiny, výjimečně hodinu. A i to je pro mě pokrok oproti novorozeneckému období, kdy přes den téměř vůbec nespala, nebo si zdřímla na 5 - 10 minut v autosedačce.

Ale postupem času taky zjišťuju, že je lepší jí do toho spánku tak trochu donutit. Já jsem sama byla takové tele, vlastní zkušenost naprosto žádná, a ani mi neměl kdo poradit, a jelikož jsem sama založením liberál, tak jsem si myslela - nechce se jí spát, nebudu jí nutit, o to dýl třeba bude spát v noci. Ale opak je pravdou, souhlasím. Děti jsou pak rozmrzelé, unavené, a o mnoho hůř se jim spí i v noci. Takže teď se snažím taky Terezku uzpívat a uhladit k spánku. Nejdřív jí teda dám tak 10 minut, jestli nezabere sama (aby si zase moc nezvykala, že uspávání je automatické). Přes den to ale většinou neprojde, protože se v postýlce postaví a řve jak pominutá. A pak teprve nastoupím. Ale když to uspávání trvá dýl než 10 - 15 minut, tak to většinou vzdám, a zkusím to třeba až za hodinu.
Večer je to naštěstí v pohodě (ťuk, ťuk, ťuk). Většinou usínáme u prsa, nebo tak do 5 minut od položení do postýlky.

Jinak, Verčo, taky si nedovedu vynachválit to lezení. Terča už se zabaví i sama, a já můžu dokonce něco i udělat, což předtím téměř nešlo. Leze si třeba v kuchyni a já u toho vařím a jenom si s ní povídám, můžu si dokonce odejít i do jiný místnosti, a ona leze za mnou. To je opravdu pohoda!!! Předtím jsem všechno dělala po nocích, protože přes den jsem musela být pořád vedle ní a hrát si s ní, nebo mít aspoň „oční kontakt“, jinak bylo zle.

I když teda asi zase nastanou krušnější časy, až se ty naši mrňouskové začnou učit chodit.

Ahoj a pusinku Barborce a Johance
Zuzana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.06.03 23:06

Stáňo, co bys tedy doporučovala za ovoc. Šťávy? Já jsem nedávno objevila litrové krabice Doly, které prý obsahují (jablečná i pomerančová) 100% šťávy z ovocného koncentrátu, nekonzervováno, pasterizováno, trvanlivost 1 rok ?, otevřené do ledničky a spotřebovat do 5ti dnů. Tak je Johance ještě ředím na půl s Frominem. Krabice u nás vyjde na 11 korun. Ten ovocný koncentrát je přeci jen mrážo drť, která by neměla obsahovat barviva a konzervanty.
Hip šťávičky jsou při těch vedrech a spotřebě dost drahé a Hami šťávy jsem u nás vůbec neviděla.
Kubíka jsem koupila jen jednou a stálo to za to :-), navíc přestože je Johanka zblázněná do mrkve, tohle jí nejelo ani ředěné 1:10.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.03 23:57

Lucinko,
gratulujeme k lezoukování!!! To musí být, panečku, zábava a ty jsi šikulka veliká! Tak jen dej pozor, ať někam neschrastneš a napiš, co hezkého jsi objevila. A hezky lez za mamkou, ať jí není smutno :o)
Pac a pusu (stále anonymní) Toník

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 08.06.03 11:16

Romčo, fotky ve vašem albu přibývají kosmickou rychlostí! Jak to děláš, že Johanka při tom focení třeba nežuchne ze židle? To jsou akrobatické kousky, co provádí! Nad tou smutnou Johankou by se kámen ustrnul!
Dívala jsem se, že si dáváš práci ještě s výřezy, fotky jsou kvalitní, skenujete negativ nebo máte dig. kameru či foťák?
Přidávám se k obdivným hlasům, co se týče Tvé všudypřítomnosti na emiminu, rychlosti tvorby fotoalba :o)). Já nestíhám s Luckou skoro ani přečíst komentáře, ne tak ještě nějaký napsat, to pak hlídá manžel, nejlíp o víkendu, a útrpně se na mně dívá, prosím, skonči už a vem si na chvíli to dítě naše krásné a šikovné, ještě jem nesnídal ani nečet noviny :o)). A to nepracuju…
 Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 08.06.03 11:37

Toníčku, já to s tím lezením nijak nepřeháním, jenom když se spletu, lezu kousek po čtyřech, jinak se plazím spíše jako partyzán :o)). Zatím jsem nic neobjevila, mamka mě hlídá, ale přijde čas, kdy ztratí ostražitost a pak Ti napíšu, co jsem objevila!
Pa, Lucka

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 08.06.03 11:56

Toníčkůůů!

Právě jsem shlédla Tvoje senzační tričko a nedá mi to, abych Ti nenapsala! Ty trika s nápisama Ti posílá táta z Ameriky? No a nosíš ho oprávněně, mi se moc líbíš, jenže jsi o měsíc mladší, takže ženich pro mně asi ne :((. A maminku máš taky hezkou, jenže mi připadá, že na ni moc podobný nejsi, takže by tam mělo spíše stát „… you should see my dad“, néé?

Lucka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.06.03 12:28

Tak to já ti Standu nepůjčím, ale abys záviděla, tak vaří, uklízí, žehlí, pere, krmí, přebaluje a vše ostatní, co je zrovna potřeba, když maminka pracuje (chichi, na jednom modemu posílám data, jako právě teď, a na druhém si surfuju - ale to Standa dělá, že nevidí). Když mu ale vyčtu delší pobyt po práci v hospodě, tak je mi někdy stydno - občas si odpočinek zaslouží. A taky vypomůže Filip, teď zrovna dovytřel byt. Takže já praci rozděluji a kontroluji, a mí dva miláčci otročí. :-))) (koukaj mi přes rameno, takže je musím chválit)

Rodinku fotím automatem nevalné kvality, ale stíhám tímpádem momentky. Skenuju lesklé odrazovky na profi deskovém sc. v práci, ořezy, retuše, dorovnávání barev - to je moje profese, ale přiznám, že u fotek pro web na to dost kašlu.

čauky Romana

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 08.06.03 16:49

Koukám, jak si Jiřka pěkně pamatuje.....:o))))

Do vyplaveného bytečku se vracíme na přechodnou dobu, protože majitel baráku to vše včetně zařízení hradí na vlastní náklady, takže co bysme si tam ještě nešli třeba na rok bydlet, že, haha. Na baráčku se postupně pracuje, ale kdyby jsme čekali, až půjdem rovnou tam, tak bysme zkysli ještě třeba rok u našich a to už nechcem, takže tohle řešení nám vyhovuje :o).
A jinak co se týče mého soukromého života, moc ho tu nepopisuju, emimino totiž navštěvují někteří lidé, kterým nejde o zážitky miminek, ale dovídají se tak, co dělám…to je složité, ale příště prosím o trošku diskrétnosti…ani by mě nenapadloí se tu někoho takhle ptát…ale jinak Ti tohle potvrzuju, svatba bude 27.července a přípravy probíhají, šaty už mám měsíc vybrané a zamluvené, svatební obřad taky a restauraci a to vše kolem také. Zatím nemáme natisklá oznámenía ještě chybí spousta věcí…zatím si to nějak nepřipouštím, připadá mi to ještě „daleko“.
Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 08.06.03 17:44

Ahoojky,

odpoledne jsme se vrátili z víkendu, ani jsem vám asi nepsal, že jsme na víkend jeli na chalupu. Pěkně jsem se v tý sedačce vypekl :o). Když jsme se vrátili do Prahy, máma mi hned nafoukla na zahradě (pro Jiřku: V Lochkově u našeho baráčku - zahradu tam můžem krásně využívat)bazének a tam jsem se krásně zchladil a vycachtal, zalili jsme skleník a zahrádku, vyvětrali barák a jeli jsme na chvíli s tátou do obchodu a pak domů (k babi a dědovi do Košíř). Tam mi mamča znovu napustila bazének a nechala mě v něm cachtat skoro hodinu. A teď jsem únavou usnul, máma se divila, protože touhle dobou nespím.
Na chalupě bylo krásně, je to v jižních Čechách, v chalupě byl krásnej chládeček, takže se tam krásně spinkalo (ne jako v Praze :o (. Chodili jsme s tátou na procházky, plavali v bazénku - dokonce jsem se účastnil i večerního grilování a pečení buřtíků na ohni - i když jsem teda nedostal nic ochutnat :o( a šel jsem spát až v půl jedenáctý!! Dneska jsem se byl podívat s babičkou na kravičky a na koníky a po sousedovic slepici jsem hodil chrastítko :o). Včera jsme tam byli na návštěvě u máminý kamarádky, ta má chlapečka, včera mu byl rok. Moc mě to tam bavilo, spousta nových hraček a nejvíc mě tedy zajímal Adámek. Táta se nám smál, protože Adam, přestože je skoro o 3měs starší než já, je o půl hlavy menší, ale zato váží 12kg!!, říkají mu „mišelínek“.
A večer mě pak hlídala babička, protože máma se strejdou šli do hospody na šipku a na fotbálek. Příští víkend mě má taky na starost babička, máma bude s tátou v obchodě a večer jdou prý s kamarády slavit máminý narozky (doufám, že pak zas nebude blinkat do kyblíku u postele, jako nedávno :o) ).

Tak já končím, protože jsem se právě vzbudil a dávám to dost hlasitě najevo :o)))

Pápá ŠIMON

Ještě k těm Kubíkům - sousedka tady má dvouletou holčičku a ta začala být oranžovo-žlutá, šla s ní k doktorce a ta jí zakázala pít Kubíky, prý je to ten největší !utrejch", který tady na trhu je!. A to jí prý dávala jen půlku tý lahvičky obden!
Myslím, že se vyplatí - hlavně i v těch vedrech na těch našich bobískách neštřit a koupit jim šťávičky kvalitnější, třeba od Hippu nebo Hami, i chutově jsou daleko lepší než ten Kubík, kterej tak podivně smrdí.

Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 08.06.03 21:31

Čágo Romčo,

blbě jsem se vyjádřila, těma tvarohama jsem myslela ochucené pribiňáky nebo třeba Danissima, termixy, sladký pudinky - o tom všem mi moje doktorka řekla, že až po roce a půl.
Jinak o víkendu jsem Šimonovi namazala tmavý chleba s Kiri a dnes měl na něm plátkový Madeland light, tak nevím, jestli je to dobře nebo špatně, určitě mu to nebudu dávat každý den a v nějak velkém množství. na tohle se mi tvářil dobře a všechno snědl......
Martina

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.06.03 21:48

Ahoj Romano i ostatní,co je zajímalo moje psaní o Kubíkovi.
Myslím že níže to přesně napsala Martina,je to prostě utrejch nevalné chuti a vůně.Věřím,že za to obarvování má skutečně na svědomí mrkev,ale i tak se mi zrovna tenhle výrobek vůbec nezamlouvá.Někdy je potřeba si uvědomit,že ač nám reklama cpe něco super perfektního pro děti, ve skutečnosti je to zrovna pro ně nevhodné a myslím,že příklady ani netřeba uvádět.
Romano,nevěřím že v Praze neseženeš jiné šťávičky než od Hippu,které jsou opravdu dražší než ostatní.Já bydlím v malém městě a bez problémů je tu sortiment přes Hipp,Hami,Devu a dokonce slovenské šťávy Frutek které jsou bez cukru. Jinak můžeš taky dávat šťávu z ovoce doma odšťaveného - to je blbý slovo,vše ředěné nejméně půl na půl. Taky není chyba v těhle vedrech nabídnout dítěti jenom čistou vodu,pokud jí bude pít.
Přímo krabici Doly,o které píšeš,neznám,ale všechny tyhle krabicové džusy taky nejsou nic moc.Určitě tam nějaké to „éčko“ a pod. bude. Několikrát sem četla,že např. pomerančové džusy které jsou u nás prodávány jsou vlastně jenom odpad z posledního lisování který nemá s ovocem moc společného.U nás díky našin předpisům můžou napsat že je to 100% koncentrát,ale jinde by to neprošlo ani náhodou.Nejsem si vůbec jistá,od jakého věku je vhodné tyhle džusy dítěti dávat,určitě bych se do toho nevrhla hned po roce.
Když už sme u těch tekutin,tak nám ještě chybí čaje a z těch je pro kojence určitě z čeho vybírat. Granulovaných je spousta,spíš mi na nich vadí vysoký obsah cukru,ale teď sem objevila Čajánek a tam cukr není,obsahuje laktozu.A těch sáčkových je taky celkem dost,chce to jenom hledat a hlavně číst složení,největší výběr je asi v lékárnách.
Toť vše co mě momentálně napadá.
 Stáňa

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 08.06.03 21:54

Ahoj Stáňo,

díky za tip na Frutek, netušila jsem, že je bez cukru.
Jinak jak ses tu rozepsala o těch čajíčkách, tak já kupuju sáčkový Leros baby bylinkový, od Megafytu ovocný a Čajánek. Taky jsem si koupila Pomerančový sen od Hippu, ale zarazilo mě, že je to samá sacharóza, tak ho Šimonovi občas uvařím, ale dám mu tam třetinu toho, co doporučuje výrobce.
Měj se fajn Martina

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.06.03 22:46

Stáňo, vidíš, a já mám totální nedůvěru ke granulátům. Čajánek je sice podle složení (i podle předepsaných účinků - třeba na spaní) bezva, ale Johance jel asi do 5 měsíce, pak jí ta laktoza vadila. Sáčkové čaje kupuju tak, abych měla doma vždy dva bylinkové dětské (Johance moc nechutná heřmánek, takže volíme s co nejmenší příměsí - Leros kupuju taky) a teď jsem přidala některé ovocné, nepřibarvované a bez přídavku aroma bývají jablíčkový nebo některá lesní směs - a radši české značky. U ovocných čajů si hlídám podíl ibišku a v některých je i bergamot - fujtajbl.
Přes den vystřídám 4 druhy čaje včetně černého (slaboulinkého) a ještě k tomu spotřebujeme cca 2-3 hrnky nějakých šťáv.
A navíc každé jaro očešu půlku lesa za chalupou a dělám si zásoby jahodiní a maliní, do kterého se dá přidat troška dalších bylinek dle potřeby - mateřidouška na zklidnění, třezalka na uspání při kašli nebo jiných bolestech, podběl nebo divizna podle druhu kašle, špetka máty při křečcích atp. Výborný a nezávadný čaj s vysokým obsahem C je ze sušených šlupek jablek - neošetřovaných chemicky.
A myslím si, že pití je nutné střídat (hlavně bylinkové čaje a i druhy černého čaje - každý má jiný obsah tříslovin a teinů) i kvůli návykům na některou ze složek.
Jak vidíte, pití bych měla docela zmáknuté, na kredenci mám i odšťavňovač, ale pak přijdou takovéhle pařáky a vařit se nestíhá, samotná voda nechutná a člověk sáhne po prvním jen trochu přijatelném pití, aby mimísek dlouho netrpěl.
„Ivánku, nepij z té loužičky. A proč, Alenuško? Bude z tebe kozlíček. I stalo se.“ (ruská lidová pohádka) :-)))

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.06.03 01:02

Nazdáreček všici,
mamka měla dnes uklízecí mánii, já jsem prospala celý den (rekord jedné ze tří dávek - 75 minut s jedním zavrněním) a tak jsem mohla do noci umírněně řádit. Abych prý neotravovala (to přeci neumím, jsem jen roztomile rozpustilá), tak mi odpoledne po prospané vycházce máma otevřela Vaše albíčka, tak jsem se teda podívala. Já sice miluju všechna miminka, batolátka, předškoláky a menší školáky, ale ti zdejší, to je něco.
Takže:
Viki jsem nabacala za ty nádherný kudrny a modrá kukadla, který já mít nikdy nebudu a že dostala piškota dřív než já. Já jestli budu někdy taky princezna, tak leda princezna-traktoristka.
Na Eden stále křičím „íích“ a „aaieeeii“ (mamka neumí přeložit, snad bude Eden rozumět - to druhé je možná „ahoj“)
Toníkovi jsem zkoukla trička a myslím, že buď je doopravdy terrific kid anebo velkej koketa. Ale každopádně nejvíc jsem se chechtala na Toníčka Clouseau.
Lucinko, já chci taky delfína a pivo, místo toho jsem měla k večeři filé s bramborem a sunar - šlo to, ale ožužlat delfína - případně ho zakousnout - to by bylo něco.
Závidím ti spoustu příbuzenstva. Já mám jen jediného dědečka, a ten je od nás daleko - tam někde u vás. Pražské babičky už jsou okoukané.
A navíc jsi propagátorka ubrousků Pampers. Tu svoji nejoblíbenější krabici jsem poznala - koukej mi ji vrátit, perfektně se na ni bubnuje.
Pak už jsem stihla jen bafnutého Kubíčka (také velký úspěch - hýkání jako když dodělává slípka - výraz naprosté unešenosti).
Máma doprala, domyla nádobí a rozhodla se, že si budeme hrát. Protože jsem skutečně vzorově a hodně spinkala, tak jsem byla zlatíčková, milostivě souhlasila a nechala se odpojit. Stálo to za to, protože jsme si hráli na vaření - krámovali jsme kredenc, máma přerovnávala dozadu, co nesmím a dopředu strkala samé zajímavé věci a dokonce je prý i smím (vzadu struhadla, šlehače, remoska, papiňák, vpředu hrnce, plast. mísy, pokličky atp.). Bouchání kvedlačkou do hrnce je prostě paráda.
Takhle jsem byla dneska hrozně moc hodná. Tak jsem vás, vy lumpišťata, chtěla inspirovat, protože být hodná není k zahození - občas se to vyplatí!
vaše vzorňásková Johanka

Nevěřila jsem svým očím, ráno pochrupávala do půl osmé, probudila se sice hladová, ale rozchechtaná jako sluníčko, asi za dvě hodiny si zakňourala, že chce chovat a když jsem ji vzala, položila hlavičku a do 5 minut byla tuhá - spala 15 minut, pak začala kňourat, ale pořád ležela, tak jsem ji chvíli kvedlala postýlkou - usnula zas a vzbudila se až za hodinu - opět samý smích. Zase neobědvala, nějak jí poslední dobou nejede kousková strava, vypila jen sunar a na vycházce s tátou zase usnula. Přitom nekníkala, jen spokojeně žvatlala a byla dokonale roztomilá. Pokusila jsem se přepsat její reakce na Vaše obrázky, protože když jí dnes přešla divokost, tak jsem jí v klokance upnula na židli k monitoru, klávesnici odpojila natvrdo (šňůrou, mňoukalo to, ale fungovalo) a jen občas překlikávala myší na fotečky - obávám se, že to budeme dělat často, můžete uvítat dalšího počítačového závisláka - no co, obličejíky zdejších mimísků jsou tisíckrát lepší než reklamy v TV. A vyčištění monitoru a odslinění klávesnice za to stálo.
U fotek vydržela asi 40 minut a pak se ještě dvě hodiny batolila na podlaze a „pomáhala“ mi. Zkrátka zlatíčko. Omlouvám se tím vytahováním, ale musela jsem si to sem zaznamenat, abych se měla k čemu vracet, až bude hůř. Teď mi dochází, jak tento zážitek překryl den včerejší, kdy se z maminky stal objekt určený k demolici - kousání do ramen a do prsu (to už 4 měsíce nekojíme), trhání vlasů, šplhání hlava nehlava, štípání, škrábání, přejíždění nohou chodítkem, kopání do břicha. A čím víc maminka kvičela, tím víc Johanka řádila.
Ale co jsem nezvládla včera, to jsem dnes dohonila a život je krásný.
Mějte se, přeju taky spousty vzorňáskových dnů.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.03 08:09

Jiřinko, ty hodiny narození každá maminka psala vedle dátumu a najít se to dalo u Naivního káčátka na konci a u Vrabčáka na začátku jak se miminka rodili :-)) Ale na data narození mamin si fakt netroufám…

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 09.06.03 22:46

Ahojky,
tak já se taky musím pochlubit. Jsem tedy od vás v těch lumpačinách trochu pozadu, ale mamka mě utěšuje, že je to tím,že vy jste vesměs letňáčci a já až podzimek…
Ale už jsem se konečně dobelhal nějakému pokroku. Mamka s hrůzou četla o postýlkových akrobatech,ale roštík mi nechávala pořád až nahoře…jenže dnes po bouřlivém usínání, kdy jse málem vyskočil z postele,musel nastoupit taťka a já už spím utopenej ve šprušličkách a vystrkovat můžu tak akorát nožky. No nic moc. Ale když jsem dnes viděl mamku,jak vypadala, když mě našla vysícího přes postýlku,tak tam možná chvilku vydržím…
Tak papa a zase brzy Kubík (7,5m) a polomrtvá mamka Klára

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.06.03 23:57

Ahoooj Šimůnku,

ježkovy oči, úplně jsem se začervenala, když jsem to četla, takovýhle veřejný vyznání nákonnosti :))). Nech se překvapit, možná se uvidíme dřív, než si myslíš… víc neprozradím, mamka nám oběma zamkla pusu (i klávesnici, škoda… ;).

Jinak jsem neustále naprosto kosnternovaná tvými pokroky, snažím se to dohnat, ale prostě nestíhám!

Pozdravuj mamku a tobě jednu speciální pusinku,

Viki

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.06.03 00:02

Ahoj Stáňo,

taky jsem Kubíka několikrát prohlížela v sámošce, ale vždycky mě odradila taková ta chemická sedlina na dně a kolem hladiny. Myslím, že na tyhle víceméně chemické sajrajtíky mají ti naši prckové dost času, až je převálcuje reklama :)

My pijeme střídavě šťávy Hipp a Hami (nejradši ty kombinované ovoce-bylinky), všechno ředěné nejmíň 1:3. Z čajů se mi osvědčil Čajová konvička od Teekane, je bez cukru, Viki má ráda tu s příchutí lesních jahod.

Pití a čůrání ve vedrech zdar,

Bublina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.06.03 00:09

Ahoj Johanko,

jejejej, tos tu mamku dostala, co? Cheche, takový divení tady ještě neměla! Zkoukly jsme s mamkou tvoje fotky, hned jsem taky měla důvod k žárlivosti - ty máš takovou krásnou ředitelskou židli a nechají tě na ní sedět dokonce samotnou - tak jsem ti taky trochu nabacala, ale pak jsem to zmírnila náááádhernou uslintanou pusinkou se slovy tětětě vememe, což je můj výraz naprosté blaženosti.

Tak papa a nezapomeň to zlobení, ať si mamka těch hodňoučkých chvilek váží :)))

Viki

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.06.03 00:18

Ahojky Eden,

júúúú, ty jsi byla tak roztomilá dcera Pána prstenů, že hned, jak jsem v sobotu uviděla u kamarádky skoro stejný bazének, musela jsem to vyzkoušet (důkaz máme v albíčku) :))) Doufám, že nevadí, že se tak trochu opičím. Hřeben už jsem vyzkoušela asi před týdnem a musím potvrdit, že na masáž dásní je skoro stejně dobrý, jako okousávání postýlky. Dneska jsem tím probudila mamku - stojíc v postýlce a zakousnutá do té horní šprušle jsem vydávala zvuky jako stádo červotočů - bezva zábava, zkus to taky :))).

Na žížu jsem chtěla v neděli zkusit pivo z plechovky a co myslíš? Nikdo mi ho neotevřel. Já jsem sice na ten patent přišla, prstíkem jsem o něj drnkala velmi významně a velmi dlouho a stejně se na mě vyprdli, ach jo…

No a banán mi taky nepůjčili, zato jsem ale zvládla uzmout meloun - ten se sice tak nepatlá, ale je krásně mokroučkej - když ho zmáčkneš v ručičce, teče z něj spousta šťávičky, nejlépe na hodobóžový šatičky. Když na tebe hned nepřijdou a trošku to uschne, ani nepotřebuješ to lepidlo :))).

Papa a pusinka navíc,
Viki

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »