Zase v tom 4

Těhotenství

Aneb těhotenství s cerkláží a absolutním klidem :)

předchozích denících se dozvíte, kterak jsem jednou předčasně porodila zdravého skoro osmiletého divočáka a také to jak bojuji o donošení druhého divočáka.

A že to tedy divočák prozatím je, jak jinak si mám vysvětlit to jeho věcné řádění v mém pupku. A jeho obliba mého levého boku, z kterého mi věčně ční skoro celé mimino kromě hlavy, která je samozřejmě pevně vražená nad hrdlem obvázaným stehem. Začínám souhlasit s manželem, který prohlásil, že to dítko je vetřelec, tak moc je z těch pohybů a vlnění mimo. Zákonitě musí být zvláštní odrůda mimozemšťana, jinak prostě ty polohy těla absolutně nejsem schopná pochopit.

No nechme mimozemšťana spát (většinou když ho pomlouvám se probere a začne se mi mstít). Díky začátku už jste se dovtípili, že jsem pořád 2v1. Překonala jsem nejen veškerá svá očekávání, dokonce i očekávání všech doktorů, kterým jsem za ty 4 měsíce prošla pod rukami. Dnes jsem 36+3 tt, a dokonce jsem už pár dní v devátém měsíci. Pro mne naprosto nepředstavitelné.

Po kontrole 27.12. se zjistilo další zkrácení hrdla a následovalo doktorovo dilema. Ležela jsem tiše a jen poslouchala. Nakonec se rozhodl, potom, co mi udělal test na porod do 14 dnů – negativní, že těch 14 dní ještě mohu zůstat doma, ale 9.1. ve 33. tt už naklušu s kufrem. A tak jsem se zase nedočkala slibovaného volnějšího režimu, ale už mi to bylo fuk. Byla jsem ráda, že mohu být ještě doma a že už jsem pokořila 30. tt. A tak jsem v dané datum pořád vcelku stepovala na příjmu.

Milý pan doktor mě vyšetřil, předtím se tedy zeptal, zda může pozvat delegaci mediček. Tak samozřejmě, jak už jsem psala minule, ať se podívá, kdo chce, ale pracovat na mě budou ti nejlepší :-D A tak jsem snesla pohledy 4 lidí do „mých“ zrcadel a široký popis pana doktora, nohy jsem měla od sebe tak dlouho, že jsem myslela, že budu potřebovat umělý kloub. Jelikož jsem po dobu vyprávění pana doktora musela kývat a dodávat informace, nebylo mi vůbec blbé své podezření na odpadnutí nohou s ním sdílet. Pak jsem mohla své nohy dát k sobě (jestli je tu nějaká žena živící se jedním z nejstarších řemesel – jak to proboha vydržíte?).

A pak už jsem se ocitla v hotelu All inclusive. Ale tentokrát jsem věděla, že pokud neporodím, půjdu za 14 dní domů a další má cesta bude porodit. A tak jsem i tyhle další dny přežila (ať žije háčkování a knihy).

A pak nastal den D. Den, kdy jsem dosáhla 35+0 a byla propuštěna domů s varováním. Týden ještě ležení doma a pak pomalu začít.

No ono to rychle ani nešlo a nejde. Po půlhodině fungování následují 2 hodiny tvrdého odpočinku, neboť jsem absolutně hotová. Nicméně už jsem uvařila dvě jídla, pověsila a sundala dvě pračky (rozumějte ty hadry vyprané, pračky doma nevěším) :-) a dokonce jsem dnes byla autem pro rohlíky. Nevěřila bych, jak se člověk může radovat z maličkostí, které normálně ani nevnímá.

ak tedy za pár dní jdu na vyndání stehu a pak se začnou přihazovat sázky ;-) Doktorka tipuje, že v den vyndání porodím, doktor zase, že to nedám ani do toho 6.2. Někteří, že snad budu ještě přenášet. Je to úsměvné. A já? Já jsem jenom zvědavá. Zvědavá, kdy tu bude s námi a jaký bude. Už teď vím, že v životě se probije, ten náš malý bojovník.

Pro ty, které by to zajímalo, či jednou jako podpora pro podobně „porouchané“ dárkyně života. Zhruba takto :

  • 18. tt – hrdlo 2 cm
  • 19. tt – 4 mm – hospitalizace
  • 20. tt – provedena cerkláž hrdla
  • 21. tt – propuštěna – hrdlo 12 mm
  • 31. tt – hrdlo 9 mm
  • 33. tt – 5 mm

V době napsání deníčku 36+3. Za mě ma cerklage smysl :-)
Tak zatím se loučím.

Váš příspěvek
Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 10.02.19 06:53

A já tady plaším s 38 mm ve 26.tt. :lol: :oops: Jste bojovníci oba dva! :palec:
Mimochodem, jak jsi na tom dnes? :D Těším se na pokračování. :kytka:

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 10.02.19 08:08

Tak tohle je nestaste napsano: kterak jsem jednou předčasně porodila zdravého skoro osmiletého divočáka… :lol: . Osmilete dite bych rodit nechtela 8o . Au ;)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 10.02.19 08:58

@Citronkalekninka Taky jsem si říkala, asi tam mělo být DNES UŽ osmiletého.. :lol:

kruel
Kecalka 460 příspěvků 10.02.19 09:23

Teda rodit osmiletého divočáka musí být ale divočina :mrgreen: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

finduska
Neúnavná pisatelka 16993 příspěvků 1 inzerát 10.02.19 10:30

Jejda :P :P @Anitramm @Citronkalekninka @kruel holky :mrgreen: ted ,kdyz to vidim mate recht :D :D To je prace se mnou :lol:
Doufam,ze mi to bude odpuštěno. :think:
@Anitramm 5.2. 37+0 se vyklubal na svet Šimonek.(3110g 50cm) :mrgreen:

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 10.02.19 11:40

@finduska No tak to je krásný, na moje narozeniny. :lol: Tak hodně štěstí!! :kytka:

tumpach
Kelišová 6629 příspěvků 10.02.19 12:22

@finduska gratuluju k narození Šimonka :) :kytka: :kytka:, hodně štěstíčka a zdravíčka přeju vám oboum :srdce: :hearth:

toma0105
Kecalka 321 příspěvků 10.02.19 12:33

@Citronkalekninka No taky jsem tu větu četla vícekrát :) ,je to takové hop sem hop tam.Pisatelka už má třeba i po porodu.

Jadala
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 10.02.19 13:14

Obrovská gratulace a mnoho štěstí do života :hug:

P4ja
Echt Kelišová 9455 příspěvků 10.02.19 21:48

Mně to celé nějak nezapadá. V první větě v předchozích denicich se dozvíte. Pak už si rovnou porodila osmiletého divočáka. A nakonec hrdlo 2 cm, za týden najednou 4mm a hospitalizace. Proč když bylo menší? Jsem laik a tohle neznám, tak mně to jako návod nepřijde. Fakt nevím :nevim: asi to chtělo před zveřejněním trošku projít.

finduska
Neúnavná pisatelka 16993 příspěvků 1 inzerát 10.02.19 22:41

@P4ja prvni veta odkazuje na dily predtim,celkem jsou denicky 4 s timto nazvem. ;) A ano ta veta s porozenim 8letaka je fakt ulet :jazyk: :lol: Tam mi vypadlo slovíčko,ale priznam se, ze ani po zkontrolovani ba ani po cteni dnes v noci,kdy jsem cetla co jsem vlastne vymyslela,jsem si tohoto prusvihu nevsimla. :zed:
S hrdlem- neni to navod,je tam napsano jako podpora -mysleno tak,ze pokud bude denicek cist nekdo s podobnym problemem, muze ho povzbudit, ze i s takto kratkym hrdlem se da diky stehu a leženi dostat daleko.

Hrdlo ma byt 4-5cm.zkracuje se postupne az pred porodem.Me se rapidne zkracovalo od 18tt.uz pod 2cm je to na hospitalizaci.pri 4mm mi hrozil v tech tydnech potrat. :( utazeni hrdla stehem (cerklage) mi zachranilo syna :palec:

P4ja
Echt Kelišová 9455 příspěvků 11.02.19 08:40

@finduska Jako že v předchozích denících se dočtete? Tak buď v předchozích denících jste se dočetli a nebo v následujících denících se dočtete.
Díky za vysvětlení tě cerklaze. Mně tam neseděly ty hodnoty, kdy jednou píšeš o cm a jednou o mm.

Deníček je fajn, ale po přečtení jsem z něj byla dost zmatená :?

vedma007
Kecalka 124 příspěvků 11.02.19 11:53

Tak ta první věta pobavila „V předchozích denících se dozvíte, kterak jsem jednou předčasně porodila zdravého skoro osmiletého divočáka“ :mrgreen: :mrgreen:

edit: koukám, že jsem si toho všimla nejen já, jak dočítám komenty.
gratuluju k synovi :)

Příspěvek upraven 11.02.19 v 12:00

Vložit nový komentář