Zebřičkový deníček - Maru - 174.díl

Snažení

Ahojky zebrunky, Tenhle víkend nám začíná Advent a tak jsem zapátrala v knížkách a našla povídání o tom, jaké máme vánoční zvyky a obyčeje a třeba i pověry..... Mnohé vánoční zvyky a kouzla mají původ v dobách pohanských. Nejčastěji jsou spojeny s pokusem nahlédnout do budoucnosti a z různých znamení vyčíst svůj osud. Jsou jich desítky, ať krajové nebo místní a přenášejí se z generace na generaci. 

**Barborka
**4.12. na sv. Barboru se po setmění ustřihne do vázy třešňová větvička. Pokud větvička na Vánoce rozkvete, vdavek chtivá dívčina by se do roka mohla vdát.

**Jmelí
**Jmelí patří vedle stromečku také k Vánocům. Této věčně zelené rostliny si povšimli již naši předkové. Připadala jim tajemná - vždyť roste vysoko v korunách stromů a její plody, bílé bobule, se podobají perlám a dozrávají právě v prosinci. A protože bylo tajemné, mělo mít i kouzelné účinky. Věřilo se tedy, že chrání před ohněm a zavěšovalo se do domů, aby bránilo v přístupu čarodějnicím a zlým duchům. Věřilo se, že přináší štěstí stejně jako podkova nebo čtyřlístek. Podle Keltů zajišťuje plodnost. Navíc přináší do domu štěstí, odvahu a lásku.

Ve středověku se používalo jako významná léčivá rostlina a moderní věda léčivé účinky jmelí potvrdila. Jmelí obsahuje látky snižující krevní tlak a podporující rozšiřování cév, a proto se z něj získávají tyto látky k výrobě léčiv proti arterioskleróze.

O jmelí také existuje mnoho legend. Podle jedné bylo jmelí kdysi stromem, z jehož dřeva byl zhotoven kříž, na kterém zemřel Kristus. Strom prý hanbou seschl, aby se přeměnil v rostlinu, která zahrnuje dobrem všechny, kdož pod ní projdou. Jmelí prý nosí štěstí tomu, kdo je jím obdarován, a nikoliv tomu, kdo si jej koupí sám.

Vánoční jmelí roste na listnatých stromech, jejichž listy na podzim opadávají a jeho užívání jako dekorační vánoční rostliny se do Evropy rozšířilo z Anglie. Tento zvyk se u nás dodržuje dodnes a lidé stříbrné, zlaté či zelené snítky jmelí připevňují k lustru či dávají do váziček na stůl.

**Vánoční pověry - co přináší štěstí?
**Když na Štědrý den vystřelíte z pušky směrem k Měsíci. Čerstvý chléb upečený 25. 12. a čerstvá vejce snesená 25.12. mají kouzelnou moc. Štědrý den v pondělí - dobrá úrody a hodně medu. Štědrý den v úterý - bude hodně vína a obilí.
Boží hod ve čtvrtek - podaří se výhodně prodat dobytek.
Boží hod v pátek - bude horké léto a krásný podzim.

**Vánoční pověry - co přináší smůlu
**Na Štědrý den nepište nikomu zamilované dopisy, jinak vše špatně dopadne.
Na Štědrý den se nesmí prát, přináší to smůlu.
Na Štědrý den se nemají čistit stáje. Dobytek by pak kulhal.
Před půlnoční mši se nesmí šít, plést - protože by myši pak zničily dílo.

**Lití olova
**Nad plamenem si na lžičce roztavíte kousek olova. Připravíte si misku se studenou vodou a roztavené olovo do ní vlijete opatrně, ale naráz. Vznikne odlitek, ze kterého pak čtete svůj osud, podle toho co zobrazuje.

**Krájení jablíček
**Po štědrovečerní večeři se rozpůlí jablko. Uprostřed jablka je jádřinec, který Vám ukáže, co Vás čeká v příštím roce. Pravidelná hvězdička - všichni se za rok sejdou ve zdraví. Tvar kříže - někdo těžce onemocní.

**Pouštění lodiček
**Do prázdných rozpůlených skořápek vlašských ořechů kápněte trošku vosku a přilepte kousek malé vánoční svíčky. Připravte se lavor s vodou a lodičky se zapálenou svíčkou vložte do něj. Pokud bude svíčka dlouho hořet a lodička se nepotopí, čekejte dlouhý a šťastný život. Když se lodičky drží u sebe, bude rodina pohromadě. Čí lodička se dá na plavbu jinam, ten se vydá do světa.

**Půst
**Na Štědrý den se zachovává přísný půst. Dětem, které se nemohou dočkat štědrovečerní večeře se slibuje, že uvidí zlaté prasátko. Ke společné večeři se zasedá, když vyjde první hvězda. ****
**Házení střevícem
**Svobodné dívky házejí střevícem přes hlavu. Obrátí-li se střevíc patou ke dveřím, děvče zůstane doma. Když se otočí ke dveřím špičkou, provdá se.

**Šupiny
**Pod talíř se dává každému několik šupin, které mají přinést všem po celý rok dostatek peněz.

**Jak bude v příštím roce
**Do misky s vodou se dá dvanáct jadérek z jablíčka. Kolik jader vyplave na povrch, tolik bude v příštím roce suchých měsíců.

**Mazání medem
**Tento starý slovanský zvyk už je téměř zapomenutý. Staří Slované si mazali na Štědrý de tváře medem a to jim mělo zajistit, že se po celý příští rok budou mít všichni rádi.

Tak a jak to vypadá u nás??????
Tento týden se chytám udělat tradiční adventní věnec a už se těším jak si budeme postupně zapalovat svíčky. Přiznávám, že už mě chytá vánoční atmosféra a často si večer zapálím svíčičku a uděláme si prostě doma hezky a útulno :-)

Na Barborky chodíme s taťkou a vždycky utrhneme větvičku třešně a později i větvičku zlatého deště.

Jmelí si kupujeme a celý rok mi pak visí v kuchyni. No když jsem si přečetla, že má podle Keltů vliv i na plodnost, tak si ho asi letos koupím víc :-D

Lití olova jsme nikdy nezkoušeli, ale může to být zajímavé dohadovat se co ten tvar vlastně znamená. Připomíná mi to scénu z filmu Pelíšky :-D

Jablíčka jsem krájeli, když jsem byla menší a postupně jsem zjistila, jaks e musí jablíčko rozkrojit,aby tam byla hvězdička :-O
Lodičky jsem taky pouštěli, když jsem byla menší a to se mi moc líbilo - nojo hoří tam svíčičky a já jsem prostě na svíčky poblázněná :-D

S půstem na Štědrý den je to horší, ale jíme hodně málo, spíš se něčím rychle odbudeme. A zlaté prasátko jsem viděla jen jednou a to, když mi jedno malinkaté zlaté prasátko zabalila švagrová vtipálek pod stromeček :-DDD

Střevíc jsem nikdy neházela :-O

Šupiny se u nás nedávají pod talíř, ale z kapříka si jí necháme a potom si jí každý vložíme do peněženky a tam jí mám celý rok, aby se mi z ní nerozkutálely penízky. NO pravda občas se asi rozkutálí, protože je občas peněženka prázdná :-D

A nakonec asi zavedu zvyk, žes e pomažeme medem :-D abychom se měli s manžou moc moc moc rádi :-DDDD ale nevím jak se na to bude tvářit, až ho budu o vánocích honit s ručkama do medíku :-DDDD

A to je ode mě pro dnešek všechno. Už se těším na vyprávění jaké zvyky se dodržují u Vás.
Opatrujte se a mějte se moc moc hezky pa Maru

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 28.11.07 08:12

Že bych byla první???? Tak to se mi ještě nestalo :o))))

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 28.11.07 08:20

Ahoj,
tak a teď jdu teprve číst :o)))
Včera jsem byla na veterině, Šuhaj potřeboval recept na léky a vzala jsem s sebou i Twiggi, protože jsem jí na čumáku našla bouličku a tak jsem měla docela strach, když před dvěma lety měla ten nádor na prstě, ale je to dobrý, prý je tuková a mám jenom dávat pozor, jestli se nebude zvětšovat, operovat to prý nebude, protože je to blízko slznýho kanálku a potom by měla problém s očima, takže to bude takhle lepší, no docela jsem si oddychla!
Koukám, že jste včera vůbec nepsaly, asi jste čekaly na nový deníček co?

Maru - kam ty na to chodíš???? My teda tradice moc nedodržujeme, adventní věnec si kupuju, barborku si trhám, ale mám jenom zlatý déšť a tak tam kvete místo třešně, tu už nemám! No a to je asi všechno, ale moc se těším, že budu o víkendu zdobit, jenom musím někam vyrazit na tis, abych si ho mohla ozdobit, tak musím zjistit, kde roste, sice před školou, ale to je asi blbý jít ho tam trochu otrhat, i když stromy se prořezávat musí ne????

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 28.11.07 09:01

Ahoj, tak advent bude už tuto neděli začínat, to máme akorát. Zítra budem s Radimkem tvořit adventní věnec v mateřském centru, už s emoc těším. Dneska ráno jsem upekla linecký. Každý den se Radim budí okolo půl devátý a dnes zrovna před sedmou. Tak pekl se mnou, bylo to náročnější, ale zvládli jsme to. Akorát to chtěl všechno sníst, tak jsem mu vysvětlila, že cukroví pečeme pro ježíška, aby neměl hlad až ponese k nám dárečky. Tak teda usoudil, že ježíškovi necháme. Slíbila jsem, že bude moct papat u stromečku taky. Jinak zvyky se u nás moc nedodržují i když teď když je Radim trochu větší, tak jsem přemýšlela, že bychom něco mohli zavést. Uvidíme, jak to půjde.
Twigy to je dobře, že jsou pejsi v pořádku, maminčiná fenka (14let) má nějaký nádor v bříšku, ale podle krve to není nic vážného, tak uvidíme, mamka je z toho špatná, jsou na sobě závislé.  Radimek jí vybral ve zverimexu moooc dobé tyčinky pod stromeček.
 Katy

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 28.11.07 09:02

MARU,

deníček je moc pěkný a zajímavý a úplně vánoční. Celkem jsem zavzpomínala, my vlastně dodržujeme téměř včechno, včetně půstu. Manžel sice protestuje, protože oni tento zvyk vůbec nikdy nedrželi, ale u nás se přes den nic nejí, maximálně sem tam nějaké to cukroví :-) Bačkorou jsem házela každý rok, maminka byla vždycky ráda, když jsem hodila a špička mířila dovnitř, že jí ještě neuteču :-)))) Olovo lijeme poslední roky s dětma, je to fakt legrace, protože v těch tvarech vidí každý úplně něco jiného. Ale pozná se dětská fantazie! Akorát teda ty medové tváře, to neznám :-)) Na Štěpána se u nás polejvají chlapi vodou, nebo lépe sněhem (mamka vždycky házela sníh taťkovi za košili :-)))))

TWIGGI, snad bude hafísek OK. Heleď, učitelka a rvát tis před školou?! Doporučuju jedině za tmy :-)))))

V Hradci jsou od pátku vánoční trhy, bývají krásné a spousta námětů na mé keramické výtvory (tak to okouknu a pak si to vyrobím :-))))). Už se moc těším. Jenže včera na mě skočil nějaký bacil, takže ležím pod dekou, chrblám a smrkám, no klasický podzim :-(

Mějte se nádherně a pište, těším se :-))))

Kotě a prtě

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 28.11.07 09:18

Deníček jse ještě nečetla mám nějaký fofr. Ale napsat jsem vám už stihla brzo ráno. Jen jsem čekala až vyjde nový. Takže:

Ahojky tak se zase hlásím z práce. Tento týden výjimečně ve středu páč babi má v pátek divadlo a to by prostě nestíhala. Takže hlídá st, čt. Včera jsme byli na očkování - zarděnky, příušnice, spalničky a to zas byl cirkus. Marky je děsná citlivka. Jak viděla sestřičku že se blíží k nám a má něco v ruce tak spustila hrozný ječák, chudinka moje malá. Měla jsem co dělat abych jí udržela. Nedovedu si dost dobře představit, že by jí třeba chtěli odebírat krev. No každopádně se mi dítě večer osypalo - a to všude píší že reakce jsou 10-14 den po očkování. Tak nevím. Dneska radši zavolám dr a poptám se co a jak.

Moni - tak dodatečně gratuluju k svatbě a jak jsem četla tak jsi nezklamala a měli jste jí pěkně veselou.

Katy - no ještě, že se nic manželovi nestalo a rychle to vyřídili. Já mám docela strach teď řídit jak začal padat sníh. U nás v arealu to třeba není vůbec protažené a my máme domeček na kopci. Tak mám strach, že nevyjedu.

Adka - tak jak jste dopadli v CAR? A jak je Viki?

Zdenca - takže si užíváš na kluziště s děckama, jo? No musí to být švanda co? A že Sisa žárlí je asi normální. Počkej až bude mimi. To teprve bude žárlení.

Twiggy - dobře že je pejsek v pořádku. A stromky klidně prořezat jdi. Ale radši až se setmí J

Kotě - bacila koukej vyhnat.

Holky mám udělaný adventní věnec! Můj první v životě (no tím bych se asi moc chlubit neměla). Včera byla u nás akce, že se sešlo asi 30 ženských v sále hospodě a dělali se věnce. Bylo to moc pěkně zorganizovaný, spousta různých dekorací, větviček, pentliček apod. Vedli to moc hodné holky, které poradili a pomáhali kde se dalo. Vedou i výtvarku pro děti od dvou let. Kam se taky chystáme začít po novém roce chodit. Tak se těším co tomu bude Marky říkat.

Ryšavka

PS. Samo, že svíčky mi cestou domu popadaly J

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 28.11.07 11:02

Katy - tak o závislosti na pesanech mi povídej! Já mám naprosto to samý a asi někdy přeháním, no ale když to jsou moji miláčci! Takže tvrdím, že Šuhajovi je v noci zima (je to pasteveckej pes) a že tam být nemůže, no a o Twiggi ani nemluvím, jsou to prostě moje zlatíčka!!! U nás taky dostávají dárky a mají hroznou radost, když si je můžou rozbalit!!!!

Kotě - no už jsem to jednou dělala, samozřejmě za tmy :o)))

Ryšavko - já měla loni adventní věnec taky poprvé!!!!

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 28.11.07 11:26

Tak jsem přečetla deníček a jak je to se zvyky u nás? No nic moc. Barborku teda většinou mám - ale to mi jí musí donést mamka, půst se mi nikdy nepodařilo dodržet až do konce, jmelí si nakonec koupím sama a pak mi visí celý rok v kuchyni na lusrtu, šupiny si schováváme a dáváme do peněženky. Před dvěma lety mi manža koupil :,-(u na lití olova, ale ještě jsme se k tomu nedostali. Tak možná letos (pokud ji najdu) na lití olova dojde, snad to Markétka přežije bez úhony. Vždycky se mi vybaví scéna z Pelíšků jak lijí olovo v té svářečské kukle a rukavicích :-) Jo a svíčky jsme taky vždycky doma pouštěli.
Tak a já jdu na oběd, nebo brzo padnu.
Ryšavka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 28.11.07 11:28

Twiggy - tak to zase tak pozadu nejsem. Já spíš vždycky jen naaranžovala svíčky na tácek + něco zeleného a mašličky. Ale tohle byla super akce, že bylo z čeho vybírat a čím zdobit. I taková pistole na tavení tam byla takže dekorace fakt drží kde mají a snad nespadnou.  

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 28.11.07 12:03

Ryšavko - tak to já se přiznám, já si ho koupila, nějak natu výrobu moc nejsem, zdobím si to doma ráda, ale nic moc složitýho a u nás mají ty věnce fakt pěkný a stojí jenom 150 Kč, takže to jde!

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 28.11.07 12:38

Tak mě to stálo 100,– Kč a spoustu potu. Ale byla to fakt legrace.  

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.11.07 13:51

Ahojky zebřulky 11 taky dobrá no ne - dvě jedničky - prostě jako já :-D  

Maru deníček nesmírně zajímavý a protože u nás jsou vánoce dá se říct posvátné tak jak je to u nás.....  

barborka je jistá - kromě třešinky je tam i zlatý déšť a trnka a někdy i bříza - všechno to má kromě čarovné moci pro nác i ozdravnou:-O)
Na štědrý den půst dodržujem -no teda co máme Barunku tak papáme k obídku polévku - ta pak není k večeři - není to zvykem,ale malé dítě papat musí:-O)
pod talíř jako hospodyně dávám každému desetikorunu - to, aby se doma držely penízky:-O)
Jmelí je nezbytnou součástí a je nad vchodovejma dveřma a každej kdo k nám v době sváteční přijde musí se povinně líbnout:-O)
Jablíčko se rozkrajuje a taky už mám tu hvězdičku nacvičenou, ale zdravíčko je zdravíčko:-O)  

Na štědrý den opravdu neperu ,ale co tedy dělám je, že čistě povléknu peřiny :-O)  

No a abych se vrátila k času adventnímu tak věnec je nezbytnou součástí a svíčky u nás hoří nejenom na tom věnci,ale snad všude -hlavně v Našem andílkovi:-O) Stromeček je postaven a výzdoba všude možně:-O)  Přiznávám, žě ještě teď doma nemám na věnec svičky a s tou vázdobou to asi na 1 adventní neděli nestihnu,ale druhou už bude všechno jak má být:-O)  

Snad jsem na nic nezapoměla a reagovat jednotlivě budu až večer, protože Barunka nespinká a za chvilku mi dorazí pojišťovačka -předělat smlouvy na jiné příjmení:-O) - to je lítáního to vám povím - se na to asi vykašlu:-DDDDD  

Tak pa a užívejte sluníčkový den -hnedka je líp na dušičce co

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 28.11.07 14:01

Moniko - no o tom lítání s novým příjmením mi povídej, já jsem si ho sice měnila na svoje starý, ale trvalo mi skoro rok, než jsem měla všechno, vždycky jsem na něco zapomněla a ono se mi to připomnělo!!!

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.11.07 14:18

no to ti opravdu věřím už toho mám jak buchet a nejhorší na tom je, že na úřad jdeš udělat občanku a když tam jseš tak to vezmeš zcela logicky i s řidičákem -no omyl - až za 3 dny, protože tě musí dát nejdřív do PC(evidence). Normálka na zabití

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 28.11.07 14:19

AHoj, tak jen rychlovku, nemám  moc času.
Twigy, my jsme celá rodina milovníci pejsků a kdybychom nebydleli ve 2+kk, tak určitě nějakého pejsánka máme, sice manžel je trochu přísnější, ale když měl za svých blahých mladých :-))) let dobrmanku, tak s ním spala v posteli a vždycky ho vyšoupla na zem. Lehla si na bok a zpřela se nohama o zeď a znovu a znovu až manžel slítnul. Vzpomíná furt a myslím že kdyby vyšel někdy nějaký baráček, tak jde do toho. Dokonce, mi slíbil, když se nám nedařilom iminko, že když se to teď nepovede, tak ti koupím psa. Hned jsem visela na internetu a hledala, moje láská je rhodesky ridgreback (doufám, že jsem to napsala aspoň trochu dobře)
No a je jasný, že se ihned podařil Radim, takže jsem měla smůlu (nebo štěstí?? :-)))) Věřím, že se někdy zmůžem na slušnější bydlení a toho pejsánka si pořídíme. Zatím máme morčata. Teda už jen jedno, kluka, ale zato je mu přes 5 let, takže jak je vidět, má se u nás velice dobře.
Letím něco dělat, vybuchla tu atomovka a za chvíli je tu manžel, tak ať se nelekne.
Jo a ještě k vánocům, zítra jdem s Radimkem do mateřského centra a budem spolu dělat adventní věnec, to jsem na to zvědavá, protože představivost a vůbec cit pro takovéhle věci se u mne nenachází, tak vám pak řeknu jak to dopadlo.
Pa Katy

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 28.11.07 14:26

Moniko - je to fakt šílený a to já měla na sebe napsanou vodu, elektriku a řekla bych, že na katastru mám pořád starý příjmení, ale to chci měnit až snad bude domeček můj!!! Pak už nikde snad žádný resty mít nebudu!!!!

Katy - no já bych svoje miláčky nevyměnila, vlastně Twiggi jsme si taky koupili, když se nedařilo, ale už jí bude v lednu devět a nic! Můj ssen byl slovenský čuvač, tak ho mám :o))) ta moje kníračka nějak v plánu nebyla, ale je to můj miláček :o))) prostě jsou to zlatíčka!!!

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 28.11.07 18:06

Ahojte holky,
jsem tu po delší době. Nějak nemám psavou, mojí rodiče mají nějakou manželskou krizi a to dost vážnou. Moc mě to vzalo, tak jen doufám, že se to vyřeší za včasu a tak jak bych si přála. Možná vám někdy napíšu víc, ale teď se mi ještě o tom psát nechce. Tak se nezlobte, že se ukážu jen občas.

My se máme dobře, Jája je zlatíčko! Už papáme, zoubky nám zatím nelezou a spaní se trošku zlepšilo -ťuk, ťuk!!!!

Vidím, že tu řešíte vánoční výzdobu, já se na ty vánoční přípravy strašně těšila, ale teď nějak na to nemám myšlenky, ale určitě to přijde. Věnec si vždy dělám sama, takže musím zajet na chatu, mám tam nachystanou jedlovou četinu.Dárek nemám ani jeden, úklid se zatím taky nekoná…už ale budu muset pomalu začít, taky bych se už mohla pomalu pustit do perníčků, co???

Nezlobte se, že nereaguju jednotlivě, snad  příště.

Kaitlin - myslím na tebe!!!!

pa Kati a Jája (6,5 měsíce)

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 28.11.07 18:10

Hmmm takze advent sa tu riesi?No som uplne opozdena…a zistila som ze vlastne mam adventny veniec :-) este z minuleho roka akosi nestihli dohoriet sviecky :-))Som si kupila riadne tucne .-) boli zlate a boli len na okruhlom podnose nieco ako tanier do mikrovlnky a zaplneny siskami z borovic a vykrojenymi supkami z pomaranca tvar srdiecok/vykra­jovacie formicky na pecivo som pouzila/ a do toho pozapichovane klinceky.Vonalo to bolo to pekne neobycajne a jednoduche a Sisa pomahala :-)Asi ho len obnovim :-)) a mozno pridam aj supky citronu a grapu uvidim.  

Psikov vam zavidim…ale chlap za psa povazuje len vecsie plemena/vlciak alebo irsky vlkodav/ a to sa nam do bytu naozaj nezmesti…a domcek nebude lebo sme lenivy nieco take zabezpecovat.Az raz budem na dochodku psa si zabezpecim! :-)  

Vcera sme mali velky problem pri sprchovani :-( Sisa sa rozplakala vo vani ako keby som ju umlatila a ze „mami ako budem moct kojit svoje deti ked mam take male prsia???“ No revala ako zmyslov zabavena…nevedela som ci sa smiat ci plakat.Tak sme uz vysvetlovali pubertalny vek ako jej narastu prsia :-))Som asi blazon ale uz ma take znalosti z anatomie ako som mala ja skoro v 15-tich :-)))Skoda ze to predvadza aj v skolke.Minule zas plakala ze ona chce surodenca ako ma Matej aby chodil pre nu do skolky…to uz sa vysvetlovalo horsie pretoze vie ze tatino da spermiu mamina vajicko a je to!Tak zas jacala ci ja nechcem dat vajicko alebo tatino spermiu ked nemam stale embrio v maternici…no bola to fuska…uz preberame neplodnost :-))Za pol roka sa teda uz budem asi riadne potit ked sa nieco spyta.lebo uz vysmiala aj neter ze caka na babetko od bociana…ze ak bude cakat na neho tak babetko mat nebude.teraz neviem ci robim chybu ty vysvetlovanimalebo co,lebo fakt ma informacii az-az a este si to aj pameta a pouziva to.  

som sa rozkecala… ale inak ukecana nie som :-))Zdravim vsetky zebricky a zelam krasny slnieckovy den aspon taky aky bol dnes tu. 

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 28.11.07 21:22

ahoj zebřičky.
dneska jsme byli v poradně - všechno OK. na další UTZ + do poradny jdeme před vánocema 19.12. taky jsme dneska byli vybírat kočárek a jelikož objednání trvá 2měsíce a jedná se o kolekci 2007, kterou už v lednu nebude možné objednat, tak jsme ho objednali… mám radost, je krásný!! Jané Slalom Pro..
jinak Lucinka kope hlavně večer - teď a k ránu - tak že ani moc nemůžu spát..
Maru - deníček je super. zajímavé jsou některé zvyky. my teda dodržujeme - barborky a jmelí - oboje mi nosí manža, manža chodí i na jmelí, leze po stromech a já pak trpím aby se mu nic nestalo..a daventní věnec mi zítra přijde - mám ho objednaný v práci od kolegyho maminky -aranžérky - je vždycky nádherný!
Kati - mrzí mě, že máš takové trápení s rodičema. chápu to, nedávno jmse to taky prožívali, na štěstí u nás vše dobře dopadlo! tak držím palce. Jája je šikulka. dvojčátkům od švagrové rostou zoubky teď 8.měsíc a je to teda horor!!
Katy - jsem ráda, že ta nehoda manži dopadla dobře!
jinak nevím co kdo psal jsem strašně unavená.. dneska jsem od rána na nohou..
dobrou noc žabucha, mimi 21+5tt

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 28.11.07 23:06

Ahojky zebrunky,
Právě jsem se vrátila z bazénu, kde jsem si zase výborně zaplavala a protáhla tělo a chvátám ještě na chviličku za Vámi .-) 

Twiggi uf jsem ráda,ž e je hafuša v pořádku. Jo a na tis pozor, je jedovatý, tak a´t ti na něj Dáda nešahá, mamča se po něm jednou osypala :-O 

Katy jé ty už pečeš? A já pořád někde poletuju, no u nás se stejně vždycky peče až na poslední chvíli tak tu budu teď chvíli závidět ten byteček provoněný cukrovím .-)
Naše hafuška má taky bouli na bříšku, jak jsem zjistila tak na to trpí hodně pejsků, no bohužel ani pejskům se nemoci nevyhýbají, tak přeju ať je hafuška s mamčou co nejdéle. 

Koťátko brzo se uzdrav. To je super,ž e se u Vás lije olovo, musí to být legrace. U nás je vánoční trh 8.12. tak už se taky těším, určitě si něco hezkého koupím a s holkama si dáme určitě horkou medovinku :-O 

Ryšavko co Markétka, je v pohodě, už je vyrážka lepší? Máte u Vás hezký akce, taky bych něco takového u nás uvítala, ale nic moc se tu neděje, jen pro děti a to si musím ještě počkat nebo bych mohla na tyhle akce krást dětičky po kamarádkách. Ale jedný kamarádky 8 letá holčička mě tuhle chtěla vzít s sebou .-D tak to ještě promyslím. 

MOni no co to čtu, ty ještě nemáš letos vánoční výzdobu, Vždyť ty jsi vždycky první i se stromečkem :-DDD Omlouvá tě jedině Vaše krásná svatba. A věřím,ž e nás brzo předeženeš.
Přeji pevné nervy při vyřizování po úřadech. 

Kati to mě mrzí, že máš trápení s rodiči, ale věřím,že to určitě dobře dopadne, budeme držet kopýtka. NO a až se vše urovná tak tě určitě t správná vánoční náladička chytne. Myslím na Vás a posílám pohlazení. 

Zdenco teda koukám, že máš občas se Sisou horké chvilky, ta starost,ž e jí nenarostou prsa je roztomile k zasmání, ale věřím,ž e u sourozeneckého problému už Ti tak do smíchu nebylo.  A já myslím, klidně všechno vysvětluj, nedávno někdo vyprávěl, že to probírali i ve školce, takže klídek, Sisa alespoň bude v obraze a kdyžtak může proškolit paní učitelku .-DDDD 

Zabuško jsem ráda, že jste v pořádku. Kolegyně tak vybírá teď kočárek a jde jí z toho hlava kolem, tak je dobře, že už máš vybráno a objednáno. 

JO a ještě musím vyřídit pozdravy od KAitlin, dneska jsem si psaly SMS:
Kaitlin se začíná tak trošku pozorovat a samozřejmě nic moc nevypozorovala, prsotě se neděje vůbec nic .-O Šimu si vzala k sobě tchýně, aby mohla odpočívat, tak už je jí to dlouhý.
Moc jsem jí pozdravovala od všech zebřiček, 

No a jak tak koukám, tak jsem na tom všichni podobně s adventem a vánočními zvyky. To je moc dobře. Já jsem se pro letošek rozhodla udělat adventní věnec z buxusu. Už jsem si ho byla nastříhat, ted už jenom navázat věnec a ozdobit. Snad to do víkendu stihnu :-O
Jinak u nás nic nového. Přeji všem dobrou noc pa Maru

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 29.11.07 08:14

Ahoj holky, mám jednu velmi krááásnou zprávu. Včera večer jsem cítila první pohyby miminka :-)))))
Manžel si chtěl sáhnout a tak jsem mu vysvětlila, že to ještě neucítí. :-)) Radimek dával miminku hranolku, a tak vůbec se sním dělí. Dává mi na bříško pusinky a hladí ho, tak jsem zvědavá jak mu to vydrží až bude mimi tady.
Dneska se chystáme na ten adventní věnec, tak jsem zvědavá, no Radim ještě spí, tak uvidím, chtěla jsem v půl devátý vyrazit, ael počkám až se vzbudí.
Tak pa jdu se přichystat aspoň já ať pak nemáme fofr.
PS: jo a upekla jsem dnes perníčky, mám velkou radost, že mi to takhle jde, protože jsem vůbec nevěděla jak to zvládnu. Tak se musím pochlubit. :-)))
Zdravím všechny a hlavně Kaitlin držím palce ať má nejhezčí dárek k vánocům.
Zabusko, napis jaký přesněkočárek jsi si vybrala, mě to začíná teď zajímat a ráda bych se pokoukla také o nějakém. Tak uvítám všechny informace. :-))
 Katy

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 29.11.07 08:17

Tak dobre ranko zebricky!Dnes si idem urobit radost idem si vybrat novy telefon…tesim sa ako dieta na cukrik :-))

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 29.11.07 08:22

Ahoj holky,
tak i když to tak nevypadalo, tak včera byl fakt hrozný den! Nejdřív mě naštvali v práci, jedna třída se vůbec neučí a i jednoduchý otázky (opakování ZŠ) prostě naprosto ignorují a to ty první dva měsíce byla s nima pohoda, krásně se učili, měli dobrý známky, ale teď je to jedna hrůza! Nepoznají ani lineární funkci a to mi fakt připadá absurdní, sice vím, že na tom nestojí svět, ale prostě jsou na střední škole a ty základy by měli mít! Pak mi přerozdělili třídu na tělák a já zjistila, že budu mít 17 studentů a z toho tři kluky, tak by mě teda zajímalo, jak to budu dělat! A to se ještě někteří kolegové tvářili, že oni to mají na cvičení taky tak, ale je asi rozdíl tělocvik a cvičení z nějakého jiného předmětu! No a aby toho nebylo málo, tak jsem jela pro Dana do práce a stavovala jsem se na chvíli v Hradci ve Futuru, že se podívám, jestli mají hračky o kterých Dáda mluví, že by je chtěl k vánocům, tak neměli ani jednu! Takže fakt úspěšný den! Ještě že ty silnice byly v pohodě! Tak doufám, že to horší jsem si už vybrala a teď bude jenom líp!!!

Kati - je mi to s rodičema fakt líto! Dokážu si představit, že nemáš náladu moc psát! Moc držím kopýtka, aby to dobře dopadlo!!!

Zdeni - já jsem si do bytu taky kupovala nejdřív menšího (Twiggi) je to střední kníračka, ale podle mě už je to prostě pes, aspoň na první pohled, jinak je to gaučák :o))) no a Šuhaje jsem si kupovala až do baráku, přece jenom mít čuvače v bytě by se asi moc nedalo i když ten náš je taky pěkně rozmazlenej :o))), no ale to jsem si udělala sama, prostě jsem potřebovala mít ty svoje miláčky okolo sebe :o))) Jak tak pozoruju, tak Sisa je pěkně zvědavá!!!! To je teda fuška než jí to všechno vysvětlíš!!!!

Maru - já ten tis mám buď na jídelním stole a mívala jsem ho nahoře na ledničce, ale tam je teď mikrovlnka, tak to asi nepůjde! Jinak Dáda na kytky nešahá mám i difenbachii (nevím jak se to píše) a nevšímá si toho ani psi, takže tohle je naprosto v pohodě! Já jsem taky ráda, že je Twiggi v pořádku, přece jenom jsem měla strach, jestli to zase není nádor, takhle je to naštěstí v pořádku! U nás je vánočnítrh už tuhle neděli, budou rozsvěcet stromeček, tak se snad půjdeme podívat.

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 29.11.07 09:07

Tak už jsem asi našli původce té vyrážky - rozinky - protože nic jiného nového neměla. Já jí v pondělí koupila takové ty velké žluté rozinky tak jestli nejsou třeba něčím ošetřené. Protože normál rozinky už měla a to byla v pohodě. Tak jsem dneska tchyni nakázal je nedávat a uvidíme. Já jí je koupila, že je budeme dávat místo bonbonků. Když se totiž vyčůrá tak si žádá bonbon. No holky nevím jestli jsem si tím nezavařila, protože pokaždé když něco vyrobí do nočníku tak si zatleská a odkráčí ke skříni kde jsou a ručičkami dělá prosím J No už se to snažím omezovat a vždycky to nějak zamluvím.

Zabucho - super, že jste v pořádku. A co pohyby už cítíš? Já teď nějak nevím v kolikátém jsi týdnu.

Kati - přeju aby to dopadlo co nejlíp. Člověku to na náladě nepřidá, zvlášť když je před vánoci. Naši se o Vánocích rozešli, je to už asi osm let a ty Vánoce teda fakt nezapomenu. Bylo to dost hrůza. Tak ať to dopadne u vás líp. Držím pěstičky.

Maru - já nebyla plavat ani nepamatuju. Jestli já to náhodou nezapomněla J

Katy - tak to gratuluju k pohybům i perníčkům.

Zdenca - no Sisa je fakt číslo. A myslím, že je lepší vysvětlovat po pravdě, než mlžit a dávat neurčité odpovědi. Zvlášť když si to ty všetečky všechno pamatují a jak jí budeš za rok vysvětlovat, že to je jinak než před rokem. Chápu, že to asi začíná být náročné, ale fakt je to nejlepší.

Tenhle týden jsem slaměná vdova, ale zase tady mám tchyni co teď hlídá. Myslím, že si to moc užívá. Včera když mi šli naproti na autobus tak vyšlapali s Markétkou jedenáct koleček ve sněhu. No u všech jsem se musela zastavit. Jinak mě Markétka nechtěla pustit. Jsem myslela, že zmrznu dřív než se dostaneme domu.

Tak já jdu zas makat.  

Ryšavka

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 29.11.07 10:26

ahoj zebřičky.
no tak to mám dost.. teď jsem napsala takový dlouhý komentář a smazala si ho!! já jsem blbka!!
Maru - výběr kočárku je fakt těžký. je velká nabídka.. ale ty ceny.. no děs. taky jsem chtěla jít dneska plavčit, ale trochu prskám - asi už chronicky, tak jsem to odložila.
Katy - kočárek máme tento http://www.spuntik.cz/…owdetail.php?…

jinak velká gratulace k pohybům - je to krásný!! adventní věnec budu mít taky dneska a moc se na něj těším.
Ryšavko - já pohyby cítím asi od 17.tt, ale to jsem ještě jako váhala co to přesně je.. teď jsem na konci 22.tt a to už cítím jasně.. dokonce dneska ráno jsem kvůli kopancům naší dámičky vstala v půl sedmý s manžou, protože se ji asi nelíbilo, že ležím, tak kopala, až jsem vstala..:-))
včera jsem měla trochu depku. jedna holka z diskuse na BC musela jít na přerušení kvůli VVV a já jsem z toho měla hrozný myšlenky… nesmím si to připouštět!
dneska mi přijede kamarádka na kafe a večer máme domovní schůzi.. po roce, to zase bude..!
mějte se žabucha, mimi 21+6tt  

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 29.11.07 11:11

Tak dobře že už máte  vybráno a objednáno. O ceně radši ani nemluvit, co? A o dodacích lhůtách taky ne. Já šla z porodnice a kočárek jsme ještě neměli. Pouštěli mě v úterý a v pátek pro měj manža teprve jel a myslím, že jsme měli docela štěstí že vůbec dorazil. Máme Mutsy a s těma je hrozný problém. I když objednáš tak není jisté že to dorazí a zboží sem posílají jen jednou za dva měsíce.
A pohyby jsi teda cítila hodně brzo. To já až tak v tom 20 týdnu :-)
Ryšavka

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 29.11.07 11:27

Ahojky zebřulky.
Teda vy mě pěkně děsíte tou vánoční výzdobou. U nás doma to rozhodně předvánočně nevypadá a nedělám si moc iluzí že se to podstatně změní. Jak zakládáme s koleginí novou kancelář tak je stále co řešit a dělat tak jsem každý den v práci místo abych odpočívala doma. ( od 15.11 jsem už na mateřský ) Výhoda je v tom, že se alespoň moc nepozoruju a docela my ten týden utekl. V úterý jsem byla opět na kontrolním UTZ protože malej je o něco málo menší než by měl být. Chodím na přeměřování každých 14 dní a každý týden na kontrolu průtoku jestli malej dostává dost živin. Průtok vždy dopadne dobře i malej roste, ale je pořád tabulkově menší. Ve 36 týdnu má 2.300g. Doktor mě stresuje tím, že mámenší hlavičku a když se počítá délka těhotenství tak je to podle hlavičky o měsíc míň než podle nožičky. Moje doktokra říká, že já taky nejsem žádný čahoun tak že holt malej bude menší a žádný otesánek. Magdu jsem rodila v termínu a měla 2.990g tak na tom malej bude asi podobně. Bříško pěkně roste a nemůžu se pořádně hýbat. Obout si zimní boty je nadlidský výkon. Chvílema mám pěkný poslíčky tak jsem zvědavá kdy to přijde naostro. Byla bych ráda kdyby se podařilo před vánocema, ale ovlivnit to nelze tak uvidíme. Jak jsem psala o tom, že uvažujeme nad domečkem tak už řešíme z bankou výši úvěru. Máme naplánovanou rekonstrukci a čekáme jak se vyjádří stavební firmy na kolik by to tak vyšlo. Máme hrubý odhad tak uvidíme o kolik se bude lišit. Také se s vámi chci podělit o velmi radostnou zprávu. Jak se Alexova bývalka soudila kvůli neplacení výživného a jak ta věc byla uzavřena v Alexův prospěch tak jsme včera dostali razítko o nabytí právní moci. Uf. Jsme všichni rádi že dostala rozum a neodvolala se. Teď ze soudu pošlou papír k Alexovi do práce a vyplatí mu depozit. Hurááá už nebude nosit 6 tisíc k výplatě. Řekla bych, že bývalku čeká další těžké rozdýchávání až zjistí že si chceme kupovat domek. To zas bude řešit kde na to bereme. Co chtěla to má. Nás dnes čekají třídní schůzky. Už dopředu vím co mě čeká - Magda zapomíná, vyrušuje a nedává pozor. Dost těžce na ní leze puberta, ale co naděláme .....
Musím běžet do banky tak se mějte všechny co nejlépe.
 Lenka

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 29.11.07 11:28

Ahoj zebricky…mam novy telefon nokiu 6300 som hapy ucim sa s nou…a to potrva mozno aj dva roky kym sa doucim :-))
s tou Sisou to beriem „sportovo“ vysvetlujem po pravde co ju zaujma ak nema zaujem ist dalej z vydychom koncim aj ja :-))Len okolie moji stary rodicia alebo aj svokrovci maju mienku ze vie prilis vela a nema este poznat slova ako vajicko spermia maternica…no ved viete v podstate vie toho asi aj viac co vedeli oni po sobasi :-)) takze ich to „dostava“ do uzkych ked im to povie…ale v podstate ja sa aspon nezamotavam do klamstiev a dufam ze nebude mat ani problem napriklad mi povedat ze chce brat antikoncepciu…ale to uz dufam predbieham a nenastane to tak skoro :-))  

KATI dufam ze sa problem vyriesi k spokojunosti vsetkych  

TWIGY no to je teda blbec den!nerobila by som ucitelku ani za sto zlatych :-))  

uteka mi to dnes hrozne musim ist mam poobednu a este neviem ani z telefonom narabat :-))

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 29.11.07 11:43

Leňule - jen se nenech vystesovat. Já měla odhadovanou váhu 3 kg a malá měla 3550. Ony ty odhady takhle pozdě už nejsou moc přesné - teda co netýče váhy. Ohledně měření hlavičky ti nepovím, ale jestli ani ty nejsi velikán tak není pravděpodobné, že bys měla velké mimi. Velikost mimi ovlivňuje maminka. Další růst už je dán genetickým materiálem obou rodičů. Ale růst v bříšku je ovlivněn produkcí inzulinu a proto se třeba musí pořádně hlídat diabetičky, které pak mavají velká miminka.
A super, že spor s bejvalkou dopadl ve váš prospěch.  

Ryšavka

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 29.11.07 13:34

Tak ještě hodinu a odcházím!!!! Mám toho nějak dost a pocit, že něco je naučit je čím dál tím těžší!!! No co se dá dělat nějak to musím vybojovat!!!!

Leni - tak že by byla aspoň nějaká spravedlnost!!!!

Zdeni - tak to jsi jedna z mála, která nám nezávidí, dost často se setkávám s názorem, že máme tři měsíce prázdnin a chodíme domů v poledne, tak co bysme chtěli! No v poledne chodím občas v pátek, ale jindy to teda fakt nevím co to je, no a nosím si i práci domů, ale to nikdo nevidí!!! No nic ještě bych se rozohnila a co z toho!!!

Já si nějak nic nepamatuju :o))) tak se zatím mějte hezky :o))))

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 29.11.07 15:17

Ryšavko - není to jednoduchý s kočárkama. my na něj taky budeme cca 2měsíce čekat.. sice výběr velký, ale když chceš něco konkrétního, tak je to fuška..
Twiggy - já si nedovedu představit učit dnešní mládež.. musí to být fakt horor! pevné nervy.
Leňule - ta váha opravdu není přesná. kolegyňka má termín teď příští týden, je daibetička  apořád ji strašili, že bude mít mimi 4kg - ona je malá, drobná a včera ji zase řekli že cca 3,2kg.. že je to OK! takže fakt nevím.jinka jsi teda dost akční. koukám, že ty nemáš časík skoro ani porodit ;-)
Maru - Kaitlin moc pozdravuj a těším se na dobré zprávičky. dneska jsem si na ní vzpomněla - budu balit dárky :-)))
byla tady kamarádka, bylo to moc fajn a co víc - budeme mít od ní postýlku. sice po dvou dětech, ale ručně dělaná - její manžel je truhlář, takže bytelná a krásná! takže se ta výbnavička začne pomalu rýsovat..
mějte sem hezké odpoledne žabucha, mimi 21+6tt

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 30.11.07 06:57

Ahoj holky pruhovaný, teda tady je ale pusto prázdno.
Kaitlin, kdy vlastně testuješ?? Stejně ti držímpalce pořád, dokud se nedozvím výsledek.
Twiggy já jsem si nikdy nemyslela, že by to měl učitel lehký. Stačí mi, když vidím jak se ti „mlaďoši“ chovaj venku. A ještě si představit jak jim něco vysvětluju a aby se to naučili, tak to je opravdu náročné.
Maru, jsi skvělá a máš můj obdiv, tvůj elán je úžasný a kolik věcí zvládneš, to je teda bezva. Ty musíš být sluníčko od kterého se nikomu nechce. Přiznej, že návštěvy se od vás nemaj k odchodu viď :-)))
Tak pa, jdu se ještě natáhnout na gaučík a v osm vyrážíme do solné jeskyně. Je to strašně bezva, všem vřele doporučuji. Akorát bych to viděla tak, že po absolvování kůry bych zavedla ještě tak půl hodinkový odpočinek. Než dojedem domů, tak jsem teda totálně unavená, ale pak to přejde.
 Katy

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.11.07 09:06

Ahoj holky,
tak si představte, že jsme včera přišli domů a Šuhaj nikde no ve mně normálně hrklo a šla jsem se podívat směrem k sokolovně a pořád jsem na něja volala, potkala jsem nějakou paní a ta mi říká, jestli sháním velkýho bílýho (no to už moc není) psa a já že jo, tak byl u hřiště, no musím říct, že mi dost odlehlo! On je totiž teď na zahradě sám (Twiggi je prostě zima) a asi se nudí, tak vymýšlí blbosti!!!
Jo a taky jsem včera měla takový zvláštní zážitek, teda ozvala se mi kamarádka, že chce vrátit lyže co mi půjčovala pro Dádu tak jsem jí psala zpátky ať se staví, no už mi neodepsala, asi se urazila :o((( ono je to s ní trochu složitější, známe se strašně dlouho, dokonce jsme kdysi spolu byly na dovolený, no prostě jsem jí považovala za kámošku, ale teď už nějak ne! Mám sn í dost špatnejch zážitků, který si asi ona ani neuvědomuje! Má dvě děti, celkem bez problémů i když na to druhý museli počkat trochu dýl (asi dva roky), ale nikde nebyla a povedly se jí normálně, ale od tý doby co je má tak nemluví o ničem jiným a i když jsem se dlouho snažila to tolerovat, tak už prostě nemůžu! Nejvíc mě dorazila když jsem jí minulý týden náhodou potkala, tak mi říkala že se mám k nim přijít podívat (postavili nový barák) a dodala až budete mít Dádu, jako kdybych bez něj nikam nemohla a byla méněcenná když nemám děti, fakt mi to tak připadá, no možná si to moc beru, ale když mi začne vykládat jak to bejvalka pefektně se všema dětma zvládá a já přitom vím svý jak Dáda říká, že domů nechce a chce být radši u nás a jiné podobné, no však to víte!
Koukám, že jsem se pěkně vykecala, nějak jsem na to včera nemohla přestat myslet, zišťuju totiž, že vlastně nemám žádnu kamarádku, teda možná jednu, ale to je asi všechno, přišlo mi to fakt divný, vždycky jsem měla pocit, že mám kamarádek dost a teď jsem najednou mimo!

Žabucho - no je to dost dřina!!!!

Katy - však já to taky nemyslela na vás, je to fakt náročný a čím dál horší a to můžu říct, že srovnávat asi můžu, učím už skoro 16 let!!!!

Holky, kdepak jste potřebuju si popovídat!!!!!

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 30.11.07 09:19

Ahojte Zebřulky,  

Moc vám díky za slova útěchy. Je mi líto, že i vy jste si něčím takovým prošly, ale na druhou stranu mi pomohlo, že se takové věci dějí i jinde. Je to pro všechny velké překvapení, protože manželství mých rodičů bylo vzorové, žádné hádky, žádné problémy......jen můj taťka neví, jestli chce být s mojí mamkou nebo s jinou paní. Proto to byl obrovský šok, protože bych to do něho nikdy neřekla. Asi to chce čas a jak jsem psala, doufám, že zůstanou spolu. Takže momentálně vůbec nevím, jak to bude na vánoce, pokud by mamka zůstala sama, tak ji vezmu samozřejmě k nám. Snad to ale tak nebude!  

Chystáme se na plavání, už jsem asi psala, že už jezdíme na bazén. Jájovi se to líbí a já jsem úplně nadšená, je to strašně fajn, tam být s ním.  

Zdenca- teda Sisa je už teď zodpovědná maminka. To jsem zvědavá, co čeká za pár let nás, až Jája přijde s nějakou novinkou z anatomie ze školky :-)  

Zabucha - Jané jsou hezké kočárky, u nás jich jezdí strašně moc, jaké barvy budete mít? My vyhlížíme zoubky, ale zatím nic, to ale vůbec nevadí, čím později tím lépe.  

Katy - gratuluju k prvním pohybům!!! Krása, že? Taky se pomalu chystám na perníčky a věnec mě čeká asi zítra, jen ještě nemám svíčky.  

Twiggi - obdivuju, že to zvládáš, já bych se asi zbláznila. Manža učí prvňačky hudebku a šílí!  

Leňule - už se ti blíží a nic si nedělej s toho, že bude menší, aspoň se ti bude lépe rodit. Jája měl 3100g a porod byl super.  

Kaitlin - držíme kopýtka!  

Tak jdu balit věci, pa Kati a Jája

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 30.11.07 09:38

Dobre ranko kazdemu!
KATI neboj…mozno to je len oneskorena puberta u otca a vsetko sa spravi.Problemy boli aj budu tento pominie a obajvi sa zas iny.A dobre si zaplavajte…to sme zboznovali aj my zo sisou.Skusenost na nezaplatenie.U nas bol trochu problem zo svokrovcami pretoze ju chcem utopit a chcem aby dostala anginu alebo zapal pluc ked ju vlacim v snehu a fujavici na plavanie a 4 mesacnu!Ale ustali sme a teraz sa radi pochvalia ako vie plavat :-( Chvalabohu ze chora nebyva inak by som si to zlizla za to plavanie :-)  

Zebricky potrebovala by som ale poradit.Uz som spominala ze mam novy telefon,nech robim co robim neviem nastavit hodniny aby sa mi zobrazovali na displeji.Nie je tam nic ako zobrazit hodiny…dala som si ich teda ako tapetu,to sa ale po nejakom intervale vypne a zostane cierna obrazovka…som z toho jelen :-) nemate niketo nokiu 6300,neviete co s tym?Chlap je v robote a ze „precitaj si manual!“ no citala som skusala a nepomaha…tak skusam vas viete, „viac hlav viac kapusty“ :-) ak viete poradte mi.Zlaty moj stary telefon tam mi hodiny zobrazovalo :-))

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 30.11.07 09:41

Twiggi nestresuj se. Jak se říká nejhorší je srážka s blbcem. Někteří lidé nevidí okolí a jsou zahleděný jen do sebe. Pak je to těžký. Nenech se otrávit. Taky chápu, že učení je dřina. Včera jsme byli na třídních schůzkách a docela síla.
Drž se a hlavně buď veselá a těš se na víkend.
 Lenka

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 30.11.07 09:46

Ahojte zebřulindy,

nějak jsem nestíhala psát, i když jsem vás četla, to jo :-) Furt kašlu a měla jsem pořád zvýšenou teplotu, ale snad už teplota odešla a kašel se také lepší, i když mě z něj bolí celý hrudník :-((( Tak cucám vincentkové pastilky a baštím vitamíny a jsem v teple :-))

KATI, snad se to všechno urovná a táta dostane rozum…

ŽABUCHO, tak jsi mě s tím kočárkem poděsila, že asi hned po Vánocích začnu se sháněním informací, aby ho stihli dodat :-)

TWIGGI, od toho jsme tu, aby ses vypsala. Máte u vás sníh? Zřejmě určitě, když je v Hradci, že?! Je to úžasný, vzbudit se ráno a mít všude kolem bílo. Ještě že dneska nikam nemusím a můžu si tu nádheru užívat z pokojíčku. Kdybych musela někam řídit, asi bych tak nadšená nebyla! Ještě že se Šuhaj tak rychle našel!!!!

ZDENČO, příhoda se Sisou mě pobavila. Teda ta o prsách :-)) Je to fakt expertka!

KAITLIN, moc moc na Tebe myslím. Jé, kéž by to vyšlo!

KATY, ani jsem nereagovala na tu autonehodu! Fuj, ještě že to takhle dobře dopadlo.

… a nakonec tady mám naši MARU. Ona má totiž dneska narozeniny, kdybyste to chtěly vědět :-))))) Takže Markétko, všechno nejlepší, splnění všech snů (samozřejmě všechny víme, který je ten největší!) a pořád stejný elán do života, který máš a ze kterého mohou čerpat všichni lidé ve tvém okolí. Krásně si ten dnešek užij, nic nedělej a nechej se obskakovat!

Kotě a prtě, které se zřejmě v bříšku začíná čím dál víc roztahovat, protože cítím takové legrační lechtání :-))) (ale nevím, jestli je to UŽ ono :-)))))

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 30.11.07 10:17

ahoj zebřičky,
Maru a Koťátko - všechno nejlepší k narozkám :-)))) a hlavně splnění všech snů a přání! švagrová má taky dneska narozky, tak jedeme na chalupu a budeme trochu slavit. a na dvojčátka se těším.
Kotě - tak už cítíš pohyby? já je začala cítit nějak 17.tt - takový jemný šimrání..
Kati - je to děsný, ale snad se táta rozhoupe a budete mít krásné vánoce. držím paplce. kočárek máme kombinaci cherry (červeno - zelený) - hodně veselý :-))
my se chystáme na chalupu, tak jdu balit.,
přeji všem krásný víkendík žabucha, mimi 22+0tt

 
Twiggi
Kelišová 6234 příspěvků 30.11.07 10:37

Zdeni - Nokii sice nemám, ale manžel Danovy mámy jo,sice asi ne tu co ty, ale taky to má stejně hodiny se tam ukážou a potom obrazovka zčerná, zkoušeli jsme to dost dlouho a nic jinýho s tím prostě nešlo!

Leni - no asi tohle byla prostě poslední kapka, snažila jsem se dlouho a tohle byl prostě konec! Však ono to přejde a bude zase líp :o))))

Kotě - koukej se uzdravit!!!! Sníh máme, ale ráno jsem se na nějaký odhrnování vykašlala, však má týt teplo a ono to sleze!!!! Jinak to bylo strašně krásný, když jsem se vzbudila a bylo bílo, ale když mi Dan volal a říkal jak chumelilo když jel po dálnici, takto mi moc dobře nebylo!!!

Kati - je mi to moc líto, mně tohle udělala máma, ale bylo mi 13, no a jak to dopadlo, nic moc, ale u vás se to určitě spraví, moc ti držím kopýtka!!!!

Maru - tak když tě Kotě práskla :o))) tak všechno nejlepší a hodně moc zdavíčka a štěstíčka :o))))

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 30.11.07 10:54

KOTE a MARU tak ked ste tu na seba tak pekne praskli zelam vam krasny narodeninovy den,zasnezeny a slnecny ako u nas…no skratka idilku.A mohli by vam roky zostat stat pripadne sa posuvat naspet :-) alebo ak sa budu posuvat vpred nech ste aspon zdrave! :-))  

TWIGY presne ako pises…zavolala som si pre istotu aj „odbornikovi“ a povedal ze nic nepomoze ak ich chcem vidiet musim stlacit nejaku klavesu.No tak som si aspon ako tapetu dala mojho Kontiho…az bude sisa doma odfotim si tam oboch :-))

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 30.11.07 12:40

ahojky zebřulky  

no přiznávám, že nějak nestíhám,ale tento den napsat musím tak......   Maru a Koťátko - všechno nejlepší k Vašim narozeninám -hodně zdravíčka, štěstíčka,ale hlavně to nejdůležitější… aby se všechny Vaše nejvroucnější přání stala skutečností - máme Vás s Barunkou moc a moc rády  a posíláme velikanánskýho hubánka ****
Twiggi - no teda holka já myslím, žemáš spoustu kamarádek - a to nás zebřičky:-O)  

Kati - to mě moc mrzí s tvými rodiči,ale určitě to bude dobrý -oni ti chlapi někdy chytí tu druhou mízu a tak trošku nepřemýšlí,ale ono mu to dojde uvidíš a jednou se tomu zasmějete:-O)  

Zabuško -na kočárek jsem jukla a moc krásnej výběr  

Leňulko - jsem ráda, že je u Vás všechno na té nejlepší cestě -no a pober%tačka bláznivá z toho jednou vyroste neboj:-D  

Kaitlin - tak,kdy testujeme???? Stále držím kopýtka a myslím na tebe:-O)  

Katy -jo solná jeskyně je dobrej lék na nervy co - jo a super, že s nehodou manžílka to dopadlo dobře a hlavně, že se nic nestalo - no a co jde jenom o plechy:-O)  

Rysavko - tak snad se Marky osypala opravdu po těch rozinkách a nebude to nic vážnějšího
Zdenco -Sisa je super holka a dávat mamince v tomto věku takové otázky - asi z ní bude sexuoložka:-DDDDD No jsem zvědavá čím nás budeš zásobovat až bude Sisa větší – se teda fakt těším:-DDDDDD  

No a jinak co u nás - opd neděle čakám jestli u Barušky propuknou neštovice - dostala se do kontaktu s holčinou,které se vysypaly den po naší návštěvě:-O) No co alespoň to budeme mít za s sebou. Jo a když jste tady psaly o té předvánoční náladě tak Maru - už mám vyzdobeno a hotovo všude kromě obýváku heč. Na cukroví budu dneska kupovat ingredience a obývák se stroměčkem udělám až  za týden… asi jestli mě to nepřepadne teď,ale asi ne ,protože v sobotu zase slavíme … Barunky svátek:-O) My se snad uchlastáme pak máme Lucii a 21 má Anička rok a pak vánoce a pak silvestr -no snad se ze mne nestane alkoholik :-DDDDDDD  

Tož od nás ze severu - holky mám Vás moc ráda a díky za vykecání  

Monika s Barunkou,která mi dneska koštětem umyla stěny chodby - pěkně to holka udělala samej kocour( máme vymalováno sytě žlutě a  použila vodu s chodby) - no snad to taťk a přežije:-DDDDDDDD  

PS všem přeju takovou šikovnou pomocnici jako mám já :-O)))))))))

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 30.11.07 12:59

Žabucho a Kotě nikdy bych nevěřila jak pracné je vybrat kočárek podle požadavků co člověk má. Také jsme velmi dlouho vybírali, porovnávali, hledali, ale nakonec se podařilo najít nejvhodnější variantu. Nakonec vyhrála Cortina - kombinace autosedačka, hluboká korba a sporťák. Potřebuju autosedačku která se dá nacvaknout na podvozek abych byla mobilnější. Žabuško je skvělí že už jste si vybrali a Kotě tobě můžu popřát hlavně pevné nervy s výběrem.
Kati nebuď s toho smutná. Určitě se vše sklidní a bude to zas v pořádku.
Maru moc gratulujeme k narozeninám. Posílám veliký těhuprskkkkkkkkk aby se ti vyplnilo velké přáníčko.
Koťátko tobě samozřejmě také vše nej a hlavně pohodového mimíska.
Twiggi já si občas říkám, že je lepší být bez kamarádky než nějakou husu za každou cenu. Mně dost pomáhá povídat si alespoň tady s vámi a nebo doma s Alexem.
Holky jsem asi blázen, ale poslední dva dny jezdím do kanceláře už na 6 hodinu ranní když jede Alex do práce. Snažím se tady toho udělat co nejvíce než se malej rozhodne vykouknou na svět. Dneska mi jedna klientka zakázala rodit dokud nedotáhnu ten jejich případ a před tím my to samé zakázala kolegině protože mně tu prý ještě potřebuje. Takže porod se zatím odkládá :-) .
Mějte se všechny pěkně. Ještě neco málo udělám, vyzvednu Alexe a jedeme domů. Volala Magda že jí hrozně bolí v krku tak pojedem ještě k doktorovi. Prostě u nás se stále něco děje.
Lenka + mimísek 36+0    

 
kote
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 30.11.07 13:02

Holčičky moje zlaté,

moc moc děkuji za gratulace :-)))

MONI, Barunka je šikulenka. Jak krásně uklízí :-)

Mějte se krásně a nádherný víkend.

Kotě a prtě

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.11.07 13:55

Maru a Kotě - všetko NAJ k narodeninám!!!!!!!!!  

zebričky moje nemáte niektorá nápad čím ozdobiť perníčky okrem vaječného bielka? niekde som to kedysi čítala ale neviem si spomenúť… ja vajíčkam neverím :-( a bojím sa robiť polevu zo surového bielka… a dobrý recept na perníčky kde je minimu cukru by bol super  

mamina priniesla linecké a už som si ich musela zakázať, teraz v tom strese len ládujem do seba a to nie je dobré  

malý Radko má príšernú alergickú reakciu na tie ATb kvapky do očka, celý sa osypal a mizne mu to veľmi pomaly, celý čas plače asi ho to svrbí (svědí) tak mu dávam Fenistil kvapky, z toho má zas asi hnačku tak sa nenudím  

inak stále rovnako nespí a furt by papal :-)))  

Lucia a Radko 7 týždňov    

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.11.07 13:56

a ešte sa nám ohlásila daňová kontrola do firmy :-(

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 30.11.07 14:18

Ahoj Zdenco, shodou okolností jsem 6300 dostala ke 30nám. Hodiny by se ti měli zobrazovat automaticky v pravém horním rohu na displeji. Obrazovka zhasen po chvíli (jkaou si nastavíš) a ještě chvilku je nahoře na displeji proužek, kde je vidět signál, baterka a v pravo hodiny, ale i to po chvilce zhasne a displej je celý černý. Musíš vždy zmáčknout nějakou klávesu aby se rozsvítil. Katy

 
Katy1
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 30.11.07 14:39

Maru, Kotě, vše nejlepššššššší­íííííííí.
Maru prskanec od nás pro tvoje miminko, miminka a miminečka. Ať už to je.
Kotě, řekla bych, že to budou pohyby, protože jak mi řekla sestřička u dr. je to jako doteky motýlích křídel. Ona to řekla hrozně hezky tak nějak jako z básničky, ale bohužel si to nepamatuju. Já už cítím dloubance, tak nevím, jestli to jsou jen pohyby, nebo si tam mimi cvičí nějaké prostocviky a jestli nepoužívá moje břicho jako odrazový můstek.
V solné jeskyni super a dokonce domů jsme jeli autíčkem, protože manžel si dal v práci do nosu s chlapama a tak jsem si dojela pro auto. No, teda jela jsem poprvý v tom náhradním a trvalo mi docela dlouho, než jsem si zvykla na reakce. Radimkovi se to líbilo moc, protože já vždycky furt něco povídám a on tam v zadu nebyl ani v tý sedačce vidět a kolem jedoucí řidiči na mě čučeli. Zrovna byla totiž zácpa (já mám kliku).
Zapejkám brambory, tak už mám na ně velkou chuť. Radim i pomáhal krájet brambůrky a hlavně kontroloval aby tam nebylo moc hrášku. Ten končil u něj v puse. To bude zase pr… t, umí to celkem slušně rozbalit. Jo a teď jsem si vzpomněla, v solné jeskyni, před odchodem domů jsme šli na záchod a všechny jsme předběhli, protože to vypadalo akutně, ale nakonec udělal bobek, ale tak smradlavej, že jsem se pak všem maminkám omlouvala. No, nasmáli se, protože Radim to vyprávěl jako že je tak dobrej.
Twiggy, z tý „kamarádky“ si nic neděl, já jsem koukala jak blázen kolik mých „kamarádek“ se vybarvilo. A dokonce i moje babička ulítla, když bylo období, že jsme byli s manželem v nejhorším snažení o mimi, tak můj táta komunikoval převážně s mou sestrou a ona mi na to řekla: „to víš, když ona má ty děti“ (bylo jako facka, hlavně vím, že to nemyslela nijak moc hezky, ale vím, že táta takhle ragoval na naší situaci.) Táta řeší tyhle nypjaté situace prostě po svém.
Jak už tu někdo psal, než takovouhle kamarádku, tak to raději žádnou a hlavně je fakt, že máš tady nás.
Holky já jsem tak ráda, že semůžu k vám připojovat. Většina známých má už děti buď větší (takže chodí do práce), nebo dávají přednost kariéře.(a to je pro mne noční můra, když chtějí přijít na návštěvu k nám, nebo my k nim)
Tak jdu skontrolovat ty brambory, už to tady pěkně voníííííííí.
páááááááááá  Katy  a ještě jednou vše nejlepší oslavenkyním

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 30.11.07 15:52

Zebrunky, ježiš to mi nedělejte, prolétla jsem příspěvky a hrozně jste mě dojaly jak na mě myslíte :-) jste prsotě zlatíčka.
Moc nestíhám páč přijede švagrová tchýně a tchán na návštěvu, ale jen na chvíli, takže žádné velké vyvařování jen pár chlebíčků a dortík už je taky připravený, takže celkem pohoda.  

Koťátko přeju taky všechno nejlepší k tvým narozeninkám, hlavně hodně štěstíčka a moc moc zdravíčka i pro prťátko v bříšku.  

Katy tajk tušíém,ž e máš taky někdy teď narozky, jen přesně nevím kdy, no prostě přeju taky všechno nejlepší a moc moc štěstíčka.  

Jinak Vám teda musím říct, že jsem dneska totálně vysmátá a mám celý den vyhrabáno, takže žádné zmoudření s věkem ode mě nečekejte, spíš naopak :-DDDDDD NO a úspěch je, že se nekonají ani žádný depky :-DDD  

Tak já pádím ať mám vše nachystané a ještě večer nakouknu a pročtu vás pořádně papa Maru

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 30.11.07 17:55

Zdenca - já Jáju otužuju, podle rady z plavání, takže koupeme vždy ve 34°C, když tu byla tchýně a viděla, v jaké vodě Jáju koupu, tak to bylo, že JÍ ho chci nachladit a že JÍ ho trápím…nesnáším, když si ho přivlastňuje!!! Aspoň ten přechod do bazénu (30°C) není tak strašlivý. Jája je z plavání nadšený, když vidí, že jsme u bazénu, začne kopat radostí nožička a kříčí :-)
Já mám Nokiu véčko (asi 6100) a čas tam je automaticky, většinou mají Nokie stejné menu, ale asi ti neporadím.  

Kotě - je to možné, že už cítíš Koťátko, u mě to bylo takové ťukání ze vnitř :-) a protože jsi na tom tak já před rokem, poprvé jsem pohyby cítila někdy 14 dní před vánocemi.  

Zabuška - tak to máte takový kočárek neutrální, to je fajn, aspoň si ho budeš moct nechat i pro druhé dítko, kdyby to byl chlapeček :-).  

Monicka - příště dej Barunce do ruky štětec a budeš mít vymalováno :-)  

Lucia - teda to se opravdu nenudíš! Snad bude Radkovi co nejdříve lépe, aby se netrápil!  

Kotě a Maru - přeji vám krásný svátečně slavnostní večer, hezky si to užijte!  

Tak jsem to psala asi 2 hodiny, ale už to mám, sláva!!!!!  

Pa Kati a Jája okusující zrcátko      

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 30.11.07 18:50

KATI tak to privlastnovanie nas…aj mna.Ale som povedala ze oni deti maju a uz ich vychovali a toto moje nech zas nehaju mne a Jurajovi a  ja sa ho tiez nejak pokusim vychovat.A zurila som ked povedali „stari rodicia su od toho aby rozmaznavali a dovolovali“ na to som zas zahlasila ze pokial sa toho budu drzat tak Sisu budu vidiet minimalne a iba so mnou,osamote ju neuvidia.Odvtedy su nase vztahy na ciste „profesionalnej“ urovni…  

a prisla som na to ako „oklamat“ tie hodiny…treba navolit ako setric displeja analogove hodiny a vypnut usporny rezim.Par „obrazoviek preskocilo“ a zostal tam digitalny cas a aj datum :-))No ale aby ste vedeli neprisla som na to sama musel mi pomoct chlap :-( O chvilu balime a ide sisa k svokrovcom ja mam nocnu a Juraj oslavuje u kamosa 50-tku.Dufam ze bude vsetko O.K. je nasnezene a snad aj primrzne…ale uz mame zimnu obuv :-)) takze snad pohodicka.  

MARU tak ak by si po oslave uz nevidela na pismenka tak radsej uz necitaj a bez spinkat! :-)) Dufam ze oslava dopadla podla predstav,nestve ta ze si o rok starsia a aj torta bola chutna!Blahozelam este raz!   

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 30.11.07 19:22

Zdenca - tak to je u nás podobné, tchýně už jájovi vykládá, jak budou dělat neplechu, hlavně, že ona neměla ráda, když ji do všeho mluvila její maminka. Náš vztah tak trošku ochladl brzy po narození Jáji, protože mě pořád kontrolovala a říkala mi, co mám dělat a proč to tak dělám a proč mu nedám to a to.....takže se přijde na Jáju jen podívat, jinak zatím nic jiného.

Kaitlin - dívala jsem se na fotky, teda Šimi je obrovský frajer!!! Strašně mu to sluší!

Zabucha - máš krásnou fotku z utz

Kati

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »