Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Zebřičkový deníček Maru 53.díl, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
14.4.05 10:17

Ahoj snažilky,
moc na vás myslím a přišla jsem se dnes podívat, jestli ty z vás, které jsou po IVF a čekají na výsledek už mají nějaké pozitiní zprávy. Zatím asi nic, možná je na vás brzy, ale všimla jsem si, že někdo psal o zn. testů, tak poradím ze zkušenosti - velice kvalitní Clearview a je levnější než clearblue (asi o polovinu, jinak je stejný) a dobrý byl také Seratec direct. U obou byl pozitivní výsledek už 12. den po ET - včetně dne ET, ale to určitě záleží na každém tělíčku, jaké hladiny hcg produkuje.
Tak jen, všem vám držím palce, těžko si někdo jiný víc zaslouží stát se mámou než snažilky, které v sobě nosí tolik lásky.

O tom jak se mám já ani psát moc nebudu, jeden je to lepší, ale další je to zase smutek, střídá se to ve vlnách Ještě že mám tak báječného manžela, je na mě tak hodný a opatruje mě.

Maru, už mám schválené lázně a termín 2.5. ve Fr. Lázních, chtěla jsem se tě zeptat, kde jste s Kaitlin bydlely a jaké to tam bylo? Já chtěla co nejbližší termín, takže jsem ustoupila na Espanade (ale zjistila jsem,že k němu patří i další hotely tak nevím který přesně z nich, nebo jestli půjdu do Esplanade přímo). Chtěla jsem preferenčně jednol. pokoj, nechtěla jsem být s někým cizím, takže ten mám, bohužel jen se sprchou a bez wc, nedá se nic dělat, jinak bych musela vzít buť dvoulůžák se spolubydlící r. 83 nebo čekat na pozdější termín. No a druhá varianta byl Adler přímo v té budově 1lůžk. pokoj se super vybavením, ale až 15.5. a to bych musela po této své neschopence asi na 2 týdny do práce a to se mi nechtělo, přijít po půl roce na 2 týdny a odjet na měsíc … No určitě byl ten Adler lepší, ale co nadělám, termín je termín. Doplatek za jednol. byl u obou, to jsem brala, i když Esplanade ho má jen 80 kč na den a Adler 200.
Maru, kdybys měla chvilku, napsala bys mi pár užitečných věcí co vědět a tak? Klidně i na mail, abych to tu nepřehlédla, nemám moc odvahu sem zatím chodit.

Moc děkuji a všechny pozdravuji a děkuji za pozdravy vyřízené Bárou

Štěpánka (cecill2@seznam.cz )

  • Upravit
605
14.4.05 10:52

Nástěnka 14.4.2005

Zebřičky dočasně jednočárkové

Alex - věříme, že na podzim do toho jde zas (3. IVF), 16 DC
baruskaII - IVF (duben), 4 DC, 12.4. Pronatal v 10:45, Puregon Pen, 19.4. 7,30 krev a 13,30 UTZ
becy -21.3. - 26DC
Bohun - 7 (8?) DC
Claudie (konec května)
Ed Falco - II. IVF červenec, 14 DC, 23.7. svatba v Hradci n. Moravicí
Iveta - 23.3. návštěva GESTU s manželem
Joly - IVF - květen
Kaitlin - KET s DO (březen), 25.3. transfer, dva superembroušci, načíná druhý týden čekání, bláznivka bláznivá testovala 11. den (a nenechá si poradit a nenechá), 14.4. konzultace s dr.
Kajdula
Kati - IVF (+ICSI) - červenec 2005
Katia - IVF (červen-červenec), clomhexal
Koculka Clomhexal(podruhé)
Lostris - IVF (březen), 25.3. transfer, 14.4. konzultace s dr.
Lotranda - 11.4. transfer, předpokládané testování 26.4.
LuckaD - 16 DC
Machichi
Mariska
Maru - IVF (březen), 25.3. UTZ, odběr oocytů 29.3., 1.4. transfer v 12.30, 3 embroušci, 14. den po ET
Marka - KET s DO (květen nebo červen), svatba 4.6.
Marky - 34 DC
MirkaM
Pajinkaa
Rafuska - 17 DC
Rysavka - 15 DC
Semeda
Terezička
Tinna - 30 DC
Vendelina - IVF (květen-červen)
velchi
Verča - 14 DC, 14.4. genetické vyšetření v Podolí (oba), IVF koncem května
Wilma
zabucha
zdenca - IVF (červenec-srpen)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 18.2. utz . 2cm obřík:o), 14+4 tt,14.3. vyšetření z krve, 21.3.těhotenská průkazka, 13.5. svatba, 1.4. utz - vývojové vady, 1.4. UTZ 6 cm
Ajjaa (Adelinka) - Adámek (TP květen ?)
barbucha - bublinka 17.3. 17+2
Bosorka TP 11.9.2005, 18.2. sono - čanounek 4cm, 18 tt, 29.3. odběr krve (vývojové vady…) -výsledky 8.4. - vše OK
CaprinaTP 7.9.2005
Ivanka - 17.2. krevní test - POZITIVNÍ :-), 28.2. UTZ
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9.
Marie
Monicka - Barborka; TP 8.5.2005 (neschopenka)
Olivia - 12.4. poradna, 10 tt
*Slanka** - Marianka

Bára

  • načítám...
  • Zmínit
3427
14.4.05 10:53

Ahojky holčinky,
tak mi dneska od rána bylo celkem fajn po dušičce, ale pak se zase objevilo nějaké špinění, tak nálada klesla. Prostě to vypadá na plíživou MS potvoru jednu hnusnou, ale dokud se nerozjede tak jí prostě budu ignorovat :-OOOO
Ale je mi tak nějka divně a všelijak. Ne že by mě vyloženě bolelo břicho, ale je mi prostě divně říkám tomu"ticho před bouří " :-DDDD a bojím bojím jestli se rozjede MS, že se tu budu svíjet v křečích a okusovat nábytek :-DDDDDDDD ale nebudu předbíhat.....................

Budu vás průběžně informovat jak se to vyvíjí.

A k vašim dotazům - holky co se mnou byly na transferu jeli do centra dneska, já jsem se mojí dr. měla ozvat po 14 dnech, tak jsme včera s manželem rozhodli, že oficiální testování bude zítra ráno a pak budu volat dr. a domlouvat se co dál a asi budu volat do centra jestli nám zbyli mražáčci.
Takže nebojte zítra během dopoledne určitě podám hlášení............

Štěpánko už jsem se chystala ti napsat email o lázních, tak určitě něco vymyslím.

Přeji všem krásný den ahojky Maru

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
14.4.05 10:56

Ahoj holkýýýýý,
tak včera (teprve) jsem byli s manžílkem v tom Gestu. Musim říct, že jsem byla opravdu mile překvapena. Jsem zvyklá z Pronatalu, že tam je vždy nával a téměř nikdy jsem nevěděla k jakému doktoru - ce půjdu.Tady mam „svého“ doktora ( je to takový děda, ale moc příjemný) se kterým budu vše konzultovat a když se terfim na dny, kdy tam nebude, pak teprve půjdu k jinému.

Byli jsme u něj asi hodinku, pak mě vyšetřil, vzal mě i manžovi krev, příští týden si zavolam pro výsledky a za tři neděle dostanu recept na injekce a ZAČNE píchání:-)))) Říkal, že mi nyní dá jiné léky, vzhledem k tomu, že to bude už třetí stimulace, tak chce zkusit něco jiného.

Taky jsme mluvili o tom, že vlastně je to naposledy co to platí pojišťovna, ale pak je ještě jeden pokus, který zčásti ještě platí pojišťovna a něco my. Je to pořád lepší,takhle než to zaplatit celé. No hlavně doufám, přeju si a......a prostě to tak bude, žádné příště už NEBUDE!!!!!!!!!!!! Protože tentokrát to musí vyjít!!!

Baro, prosím teda změnu v nástěnce.

Jinak se mějte moc moc hezky a krásný sluníčkový den přeju Iveta

  • Upravit
605
14.4.05 11:10

Nástěnka 14.4.2005

Zebřičky dočasně jednočárkové

Alex - věříme, že na podzim do toho jde zas (3. IVF), 16 DC
baruskaII - IVF (duben), 4 DC, 12.4. Pronatal v 10:45, Puregon Pen, 19.4. 7,30 krev a 13,30 UTZ
becy -21.3. - 26DC
Bohun - 7 (8?) DC
Claudie (konec května)
Ed Falco - II. IVF červenec, 14 DC, 23.7. svatba v Hradci n. Moravicí
Iveta - 13.4. návštěva GESTU s manželem, květen IVF
Joly - IVF - květen
Kaitlin - KET s DO (březen), 25.3. transfer, dva superembroušci, načíná druhý týden čekání, bláznivka bláznivá testovala 11. den (a nenechá si poradit a nenechá), 14.4. konzultace s dr.
Kajdula
Kati - IVF (+ICSI) - červenec 2005
Katia - IVF (červen-červenec), clomhexal
Koculka Clomhexal(podruhé)
Lostris - IVF (březen), 25.3. transfer, 14.4. konzultace s dr.
Lotranda - 11.4. transfer, předpokládané testování 26.4.
LuckaD - 16 DC
Machichi
Mariska
Maru - IVF (březen), 25.3. UTZ, odběr oocytů 29.3., 1.4. transfer v 12.30, 3 embroušci, 14. den po ET
Marka - KET s DO (květen nebo červen), svatba 4.6.
Marky - 34 DC
MirkaM
Pajinkaa
Rafuska - 17 DC
Rysavka - 15 DC
Semeda
Terezička
Tinna - 30 DC
Vendelina - IVF (květen-červen)
velchi
Verča - 14 DC, 14.4. genetické vyšetření v Podolí (oba), IVF koncem května
Wilma
zabucha
zdenca - IVF (červenec-srpen)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 18.2. utz . 2cm obřík:o), 14+4 tt,14.3. vyšetření z krve, 21.3.těhotenská průkazka, 13.5. svatba, 1.4. utz - vývojové vady, 1.4. UTZ 6 cm
Ajjaa (Adelinka) - Adámek (TP květen ?)
barbucha - bublinka 17.3. 17+2
Bosorka TP 11.9.2005, 18.2. sono - čanounek 4cm, 18 tt, 29.3. odběr krve (vývojové vady…) -výsledky 8.4. - vše OK
CaprinaTP 7.9.2005
Ivanka - 17.2. krevní test - POZITIVNÍ :-), 28.2. UTZ
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9.
Marie
Monicka - Barborka; TP 8.5.2005 (neschopenka)
Olivia - 12.4. poradna, 10 tt
*Slanka** - Marianka

Bára

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 11:17

Maru, držím palečky na zítřejší testování a taky aby ti oznámili že máš mrazáčky.

Mě dnes trochu bolí záda ale nevím jestli to není od toho že ležím, ještě nikdy jsem totiž tak dlouho neležela. Jen doufám že to není náznak mrchy, nejraději bych se otestovala i když vím že teď je brzo a bylo by to negativní. Holky já začínám blbnout :-))

Lotranda

  • načítám...
  • Zmínit
3076
14.4.05 11:27

Ahojky holky,
jejda vy jste se rozjely. Já chci taky k vám a seženu si i pruhovaně zebří pyžámko!!! Držte mi postýlku. A uděláme jim z toho kůlničku na dříví :o)))

Bosorko, já měla strašně žravou tak 14 dní a teď nic, ale možná je to tím, že mi není dobře. Tak se to třeba ještě změní :o)

Lostris, mms by měl přijmout teoreticky každý mms telefon, když mms podporuje a je pro ně nastavený, pokud to není nějaký spešl obrázek nebo melodie které jsou jen pro určité tipy. Ale protože jsem chtěla poslat můj obrázek určitě by to došlo na každý.
A držím palce ať si z centra dovezete samé dobré zprávy!

Baruško a další zvědavky jestli chcete, tak mi pošlete svoje číslo. A já vás budu bavit veselýma mmskama :o)
A až budeš chtít připojení zprovoznit tak řekni, zkusím ti pomoct, ale už jsem dlouho doma, tak se mi to možná vykouřilo z hlavyo) no nějak to dáme dohromady.

Maru, to je fajn, že už jsi dostala rozum a nenervuješ se testama. Co budeš mít dneska dobrého? Já dneska kuřátko s bramborem a okurkový salát. Před těhu jsem vařený brambory nemohla ani vidět a teď se jich nemůžu dočkat :o)) Jo těhotenství je plný překvapení!!!

Lotrando, tak jak ti to dneska utíká?

U mě žádné novinky, jen jsem vstávala pěkně vytočená. V noci blbě spím a tak se to snažím dohnat ráno. Jenže soused v 8 pustil motorovou pilu přímo u našeho okna do ložnice, tak jsem měla pocit že mi jde uříznout hlavu. Tak jsem byla i dost sprostá.. No snad dá zítra pokoj. Jinak začínám v souboji s rýmou maličko vízězit, jen kdyby už zmizely to opary a afty, abych mohla jíst…
Jestli zase budete takhle večer upovídané, zkusím se k vám přidat, pokud odlákám od počítače přítele. Nemáme bohužel každý svůj..

  • načítám...
  • Zmínit
40
14.4.05 11:46

Ahoj Maru a všechny!

Taky už mám palečky fialové, tak snad to všem vyjde!! :o)

Já jsem neměla žádnou přezdívku, byla jsem zaregistrovaná jako Alice, jenže v poslední době mě to sice ukazovalo, že jsem přihlášená, ale zobrazovala jsem se jako anonym…

Mám Verunku *13.6.2002 a Kubíčka *6.5.2004, můžete se podívat na fotky:

http://rodina.cz/alice-marek

Máme se skvěle, jen nestíhám. Píšu k Jarním miminkům 2004 a občasníček o našich dětech, zase brzo vyjde. Kubík už capká, sice jen u nábytku, ale stále častěji se pouší a jeden krůček už taky udělá. Verunka brebentí o sto šest, povídá nám pohádky a mudruje.

Přeju krásný jarní den!!

Alice + Verunka + Kubíček

P.S. Ed, Montíku, Lipko - také zdravím!!

  • načítám...
  • Zmínit
108
14.4.05 12:01

Ahoj žebřulky,

všechny zdravím!!Vím, že mám áčko, ale v práci to začíná být fakt nesnesitelný:-(

Jdu teprve číst, tak doufám, že tu je pár //

U nás nic nového, jsem dnes 7DC - pro nástěnku!

Wilma

  • načítám...
  • Zmínit
605
14.4.05 12:08

Ahoj zebřičky,

tak jen v rychlosti hlásím, že další pigáro pígnuto, už se mi ani ruce neklepaly.

Wilmo, doplněno.

Adko, to jsem ráda, že je ti líp. S bráchou jsem se domluvila, že mi to o víkendu zapojí, studuje VŠT tak to by bylo aby nebylo a když mu to nepůjde, tak ti písnu. Jinak posílám číslo do soukr. zprávy.

Bára

  • načítám...
  • Zmínit
3076
14.4.05 12:10

ahojky Wilmo, vítej ztracená zebřičko!

  • načítám...
  • Zmínit
605
14.4.05 12:13

Prosím o radu, kdy jste začaly cítit, že se vám v bříšku něco dějě?

Bára

P.S. Je to dobrý, už začínám plašit

  • načítám...
  • Zmínit
3076
14.4.05 12:16

Baruško, tak to určitě zvládnete sami. A číslo už přišlo.
 Adka

  • načítám...
  • Zmínit
3076
14.4.05 12:21

Baruško nechci tě strašit, ale mě bylo špatně od první injekce - motání a bolesti hlavy, napínání břicha. Ale trvalo to ze začátku asi tak hodku po píchání. Pak dobrý. A NEPOZORUJ SE TOLIK? DAREBO! :o)))

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
14.4.05 12:26

Holky, to snad není možný kolik jste toho za včera vyplodily!!!! :--)) Já bych do toho zebřího blázince šla taky, nezřídka si přijdu, že mi fakt hrabe! A mimochodem jsem viděla před nedávnem úúúúžasnou košilku (noční) zebří. Chvíli jsem nad ní i váhala, ale manžela by asi šlehlo. Sytě růžová barva, lépe řečeno nejsytěji růžová jakou si lze představit , krátký rukáv, nad kolena a přes céééélý prsa zebra jako kráááva , pardooon :--))))), celá pruhovaná a s děsně vytlemeným výrazem. Ještě k tomu měli kalhotky bokovky za 110 ,– odolala jsem! Ale jestli nám Maru zařídí to soukrom. oddělení, tak to patentuju jako povinný úbor chovankyň a fásnete každá jednu, ta investice bude nezbytná, možná vám ještě přirazím za dovozné :--)))).
A jelikož nevyšívám, ale na snažení je třeba se pojistit tak hlásím, že majijinkatou zebrušu už doma mám, na lednici, pro štěstí, je to magnetek. Takže já jsem v plné polní!
Claudie

  • Upravit
3625
14.4.05 12:38

Ahojda zebřulinky!

Tak jsem vás v rychlosti přečetla, reagovat budu později, jen si neodpůstím…

Maru, jen vydrž do zítřka a to to přeju pořádné tlustice || :-). No a hlavně dobré zprávy z centra, že máte mražáčky pro budoucího sourozence :-O.

Lotrando, no na test je uritě moc brzo, zbytečně by jsi se nervovala. Když už jsi otlačená z ležení, malá procházka s tvými bafíky by ti určitě neuškodila. Já se ptala sestřičky, jestli můžu jít po transferu druhý den na procházku, říkala, že samozřejmě, že mi to jen prospěje. Ty jsi dnes 3. den, tak jen upaluj :-O.

Baruško, jsi naše statečná zebra, že tak pěkně pícháš :-O.

Adko, sprostým nadávkám se vůbec nedivím, taky když nemůžu spát jsem nepříčetná :-O.

A co my v centru… Dr. se mojí kartou prohrabovala, jako kdyby chtěla najít nějaký poklad :-O. Závěr je ten, že nás budu objednávat na kontrolní vyšetření imunologie (mám volat mezi 13. a 15. hodinou, byli jsme v loni v dubnu), mě vzali krev (štítná žláza) a ještě musím na krev mezi 2. až 4. DC (hormonální profil).
Jen doufám, že nebudeme zase čekat několik měsíců na vyšetření, sestřička tvrdila,když je kontrolní, že je čekačka kratší.
Ještě něco k řízení, prostě se mi nemůže dostat pod kůži, fakt mě to nechytlo. Sedím za volantem strnule, jakoby v křeči a když dojedu do cíle mám v puse sucho, jako kdybych uběhla patnáctistovku :-O.
Jdu vzbudit manžela a nalákat ho na procházku, je tam docela obstojně.

Určitě se tu ještě ukážu.

Zatím se mějte krásně.

Lostris

  • načítám...
  • Zmínit
3625
14.4.05 12:42

Baruško, já jsem cítila břicho až ke konci stimulace, pobolívalo mě, ze začátku jsem nic nevnímala.
Jak psala Adka, ty opice, tak moc se nepozoruj :-O.

Lostris

  • načítám...
  • Zmínit
23
14.4.05 12:46

Ahoj zebrušky,
už ty všechny vaše příspěvky ani nestíhám číst. Venku svítí krásně sluníčko, mám zase dobrou náladu a víru, že nám všem to vyjde. Asi to přicházející jaro mě zase naplnilo optimismem, že tu bude brzo hodně dvojitých // !!!!!
Holky zase vám držím palečky - už jsou permanentně modrý ;)))))))

Baru moc prosím až budeš mít chvilku doplň mi na nástěnku:
19.4. genetika Podolí vyšetření oba, stimulace 22.den cyklu - konec května !!!
p.s. když se vidím na nástěnce tak tomu prostě víc věřím

moc děkuji papapa Joly

  • načítám...
  • Zmínit
23
14.4.05 12:47

Ahoj zebrušky,
už ty všechny vaše příspěvky ani nestíhám číst. Venku svítí krásně sluníčko, mám zase dobrou náladu a víru, že nám všem to vyjde. Asi to přicházející jaro mě zase naplnilo optimismem, že tu bude brzo hodně dvojitých // !!!!!
Holky zase vám držím palečky - už jsou permanentně modrý ;)))))))

Baru moc prosím až budeš mít chvilku doplň mi na nástěnku:
19.4. genetika Podolí vyšetření oba, stimulace 22.den cyklu - konec května !!!
p.s. když se vidím na nástěnce tak tomu prostě víc věřím

moc děkuji papapa Joly

  • načítám...
  • Zmínit
23
14.4.05 12:54

A ještě jedna pořádná dávka optimismu !!!!
papa Joly

Nasledujici slova pry skutecne padla u soudu:

Ot: Den vaseho narozeni.
Od: Patnacteho cervence.
Ot: Ktery rok?
Od: Kazdy rok.

Ot: Jak stary je vas syn, ten, co s vami zije?
Od: Tricet osm nebo tricet pet, ted presne nevim.
Ot: A jak dlouho s vami zije?
Od: Ctyricet pet let.

Ot: Jaka byla prvni slova vaseho manzela, kdyz jste se toho rana probudili?
Od: Rekl, „Kde to jsem, Cathy?“
Ot: A proc vas to rozrusilo?
Od: Jmenuji se Susan.

Ot: A na kterem miste se nehoda odehrala?
Od: Priblizne u milniku cislo 499.
Ot: A kde je milnik cislo 499?
Od: Pravdepodobne mezi milniky 498 a 500.

Ot: Pane, jake je vase IQ?
Od: Myslim, ze vidim pomerne dobre.

Ot: Strazmistre, kdyz jste zastavil obvineneho, byly vase modre a cervene majaky v cinnosti?
Od: Ano.
Ot: Rekl obvineny neco, kdyz vystoupil z auta?
Od: Ano, pane.
Ot: Co rekl?
Od: „Co je to tu za diskoteku?“

Ot: Pane doktore, je to tak, ze pokud osoba zemre ve spanku, tak se o sve smrti dozvi az nasledujiciho rana?

Ot: Ten mladsi syn, co je mu jedenadvacet, jak je stary?

Ot: Byla jste pritomna, kdyz vas fotografovali?

Ot: Byl jste to vy, nebo vas starsi bratr, kdo zahynul ve valce?

Ot: Zabil vas?

Ot: Jak daleko od sebe byla vozidla v okamziku srazky?

Ot: A byl jste tam, dokud jste neodesel, je to tak?

Ot: Takze datum poceti [ditete] bylo 8. srpna?
Od: Ano.
Ot: A co jste v te dobe delala?

Ot: Mela tri deti, ano?
Od: Ano.
Ot: Kolik z nich bylo chlapcu?
Od: Zadne.
Ot: A kolik tedy bylo holcicek?

Ot: Rikate, ze schody vedly dolu do sklepa.
Od: Ano.
Ot: A ty schody, vedly take ze sklepa nahoru?

Ot: Pane Slatery, vy jste jel na pomerne komplikovane libanky.
Od: Jeli jsme do Evropy, pane.
Ot: A svou manzelku jste vzal s sebou?

Ot: Jak se skoncilo vase prvni manzelstvi?
Od: Umrtim.
Ot: A ci umrti to bylo?

Ot: Muzete tu osobu popsat?
Od: Byla stredni postavy a mela plnovous.
Ot: Byl to muz ci zena?

Ot: Pane doktore, kolik pitev jste provedl na mrtvych?
Od: Vsechny me pitvy se provadeji na mrtvych.

Ot: Na vsechny otazky odpovidejte ustne, ano? Jakou skolu jste navstevovala?
Od: Ustne.

Ot: Vzpominate si, kolik bylo hodin, kdyz jste telo prohledl?
Od: Pitva zacala kolem pul devate vecer.
Ot: A pan Dennington byl tou dobou mrtev?
Od: Ne, sedel na stole a divil se, proc ho chci pitvat.

Ot: Jste kvalifikovan k dodani vzorku moce?

Ot: Pane doktore, predtim, nez jste provedl pitvu, presvedcil jste se o nepritomnosti pulsu?
Od: Ne.
Ot: Zmeril jste krevni tlak?
Od: Ne.
Ot: Presvedcil jste se, zda doslo k zastave dechu?
Od: Ne.
Ot: Je tedy mozne, ze pacient byl nazivu, kdyz jste zacal s pitvou?
Od: Ne.
Ot: Jak si muzete byt tak jisty, pane doktore?
Od: Protoze jeho mozek lezel v misce na mem stole.
Ot: Ale nemohl byt pacient presto nazivu?
Od: Je mozne, ze byl nazivu a pracoval nekde jako pravnik.

  • načítám...
  • Zmínit
23
14.4.05 12:54

Ahoj Zebřičky,
abych Vám trochu pomohla s 300 (a Maru s trojčátky) píšu Vám, že zítra razím na lyže na Kaprun. Mějte se přez víkend moc fajn a v pondělí se těším na pozitivní zprávy.
 Ketrin

  • načítám...
  • Zmínit
1817
14.4.05 13:05

Taaak jsem zas tady :) Dala jsem si sklenicku sektu (v praci, ale povoleno od sefa, jedna kolegyne odchazi) a zas pracuju :)
Koukam, ze k te tristovce se opet blizime :)

Nooo, jen tak dal. Papapa.

Marka

  • načítám...
  • Zmínit
1817
14.4.05 13:15

Holky,

na novinkach.cz jsem nasla velmi zajimavy clanek MUDr. Uzla o porodech. Podle me je velmi zajimavy a proto vam ho sem kopiruju:Nedávno jsem sledoval internetové závody českých porodnic, které se na webbových stránkách předháněly v hodnocení péče o rodičku a novorozence málem jako v olympijských disciplínách. Vzpomněl jsem si při té příležitosti na návštěvu francouzského doktora Odenta, který nás už začátkem osmdesátých let oslnil propagací laskavého a přirozeného porodu.

13.4. 2005 14:40
Jsem přesvědčen o tom, že jeho malá domácí porodnice v Pitiviers u Paříže by už před čtvrt stoletím ob:,–(ila v takové soutěži jedno z čelných míst. Pokusím se vysvětlit proč.

Obávám se, že hodnocení kvality porodnické péče nemůže být zjednodušeno na výpočet frekvence císařských řezů. Také údaje o tom, zda se rodičkám před porodem holí nebo neholí přirození, lze považovat za stejně důležité jako skutečnost, zda pan primář nosí raději kravatu nebo motýlka. Podstatnější jsou už údaje o možném odmítnutí předporodního klystýru.

Některým rodičkám prý připadá potupný. Ty, které tuto potupu hrdě odmítnou, mohou své dítě přivádět na svět uprostřed výkalů a nečistoty.

Takzvaný přirozený porod bez jakéhokoliv odborného zásahu je sice ideologicky zdůvodnitelný, nicméně je zjevné, že se lidské porodnictví začalo od veterinární péče odlišovat už na počátku osmnáctého století. Snaha o naprosté popření lékařského vedení porodu je stejně úsměvná jako léčení zaříkáváním, virgulí nebo lidským magnetismem.

Lékařský diplom jako překážka porodníka?
Virtuální internetové závody českých porodnic o kvalitu péče navíc nápadně kontrastují se snahou o zavedení takzvaných porodních domů. V nich by zřejmě považovali za vrchol snahy o návrat k přírodě to, aby tam lékaři měli zakázaný vstup.

Nic by nepomohlo, že by porodní péči poskytovala třeba lékařka, která by na první pohled vypadala skoro jako teta, sousedka, nebo v nejhorším případě jako porodní asistentka. V rozhovoru s jednou bojovnicí za přirozený porod jsem se dozvěděl, že už samotný lékařský diplom je kontraindikací. Zavádí totiž do porodnictví nepřípustnou medicínskou odbornost, vědecké postupy a nezdravé léky.

Jenže porod opravdu není operací slepého střeva. I když mnohá žena dokáže porodit bez jakékoli pomoci. A nelze vyloučit, že to přežije ve zdraví ona i dítě.

Svůj první porod jsem absolvoval ten samý den, kdy vyletěl do vesmíru první kosmonaut světa Jurij Gagarin. A po více než čtyřiceti letech praxe mohu prohlásit, že se porodní procházka růžovou zahradou může během několika minut změnit v pekelný horor.

Život matky i novorozence v něm visí doslova na vlásku. A veškeré přírodní postupy vedou bezpečně na hřbitov. Ještě nikdo se neodvážil sdělit české veřejnosti, že přes veškerou snahu a využití nejmodernějších medicínských postupů lékaři tuto bitvu o život někdy prohrávají.

Hodnotit úspěšnost porodnic pomocí statistických údajů o počtu operativních porodů a množství porodních komplikací proto může být někdy zkreslené a zavádějící. Zejména velké ústavy, kam se soustřeďují patologické porody, vykazují pochopitelně vyšší procento komplikací.

Nejsou důležité statistické údaje, ale přístup lékařů
Náhodná kumulace neúspěchů, nebo třeba i naprosto nezaviněné úmrtí rodičky dokáže pak hlavně na malém městě znevážit dobrou pověst a poctivou práci celého porodnického týmu na mnoho let.

Hlavním kritériem kvality porodní péče by tedy neměly být statistické údaje o počtu komplikací, ale citlivý, ohleduplný a empatický přístup k rodičkám. Aby se nastávající matka necítila jako anonymní objekt, ke kterému lékaři jenom připojí nejmodernější přístroje.

Pokud jí všechny postupy láskyplně vysvětlí, rodička pochopí, že klystýr nedostává za účelem potupy. A dokonce ani nástřih hráze se neprovádí pro :,-(istickou radost porodníka. Ale proto, že v určitých případech účelně chrání hlavičku novorozence. Léky pak žena dostává kvůli tomu, aby tlumily bolest. Pokud je odmítá, nikdo jí je nenutí.

A když chce někdo rodit doma, ať se raději odstěhuje do Nizozemska. Charakter zástavby a systém komunikací v této zemi umožňuje, že to z každé domácí ložnice trvá na operační sál maximálně 15 minut. U nás je ta doba mnohonásobně delší. A vůbec k tomu nepotřebujeme ani zimní dopravní kalamitu.

Radim Uzel, Právo

  • načítám...
  • Zmínit
605
14.4.05 13:47

Ahoj zebřičky,

Lostris, jé ty už jsi zpátky, já nevím, jestli ti mám přát aby ti na imunu nic nenašli nebo, aby našli a to byla ta příčina předchozích nezdarů a 3. IVF by bylo pak na 100%. Jinak díky za povzbuzení, jo tak na pozorování sama sebe, to já jsem expert. Ale dobře beru si vaše (tvoje a Adčina) slova k srdci, já jen, že jsem včera seděla opřená o zeď a měla jsem pokrčená kolena a tlačilo mě v břiše jako by se tam všechny ty orgány nechtěly vejít.

Adko, MMSka byla skvělá jak jsem psala, v životě jsem neviděla dvoučárkový testík, tak koukej prozradit, kde ho prodávají.

Claudie, teda já bych asi neodolala, kdybych takový krásný úbor někde viděla, ale bohužel jsem to nikde neviděla, řekni kde je mají.

Joly, info jsem do nástěnky dopsala, ty tvoje výroky od soudu byly vážně super, ještě teď se směju. Díky za zvednutí nálady.

Marko, to jsem ráda, že jsi sem ten článek dala, naprosto s MUDr. Uzlem souhlasím, protože já osobně si myslím, že když některé z nás podstupují IVF, tak musí lékařům věřit, že vědí, co dělají. Stejné to pak bude u porodu, záleží jen na přístupu porodního personálu, pokud jsou sestřičky milé a rády pomohou, tak myslím není problém s ničím. Moje nejčerstvější zkušenost se sestřičkami v ordinaci: třeba na Bulovce jsem zažila 95% sester, které se na mě mračili, odpovídali v krátkých větách a bylo na nich očividně vidět, že je práce nebaví. Zato když jsem byla v úterý v Pronatalu a starší sestřička se na mě nejen celou dobu usmívala a ukázala jak používat injekce, ale když jsem odcházela, tak mi řekla, ať se nebojím, že to jistě dobře dopadne. Měla jsem úžasný pocit, že někomu na mě v tu chvíli záleží. A doktor byl taky úžasnej, když vám někdo řekne, že vám gratuluje k výsledků předoperačního vyšetření, tak to děsně potěší, ne jako u nás, když mi doktor ty výsledky dával, tak jen říkal: „no dobrý, tak tady to máte".

Bára

  • načítám...
  • Zmínit
605
14.4.05 13:48

Nástěnka 14.4.2005

Zebřičky dočasně jednočárkové

Alex - věříme, že na podzim do toho jde zas (3. IVF), 16 DC
baruskaII - IVF (duben), 4 DC, 12.4. Pronatal v 10:45, Puregon Pen, 19.4. 7,30 krev a 13,30 UTZ
becy -21.3. - 26DC
Bohun - 7 (8?) DC
Claudie (konec května)
Ed Falco - II. IVF červenec, 14 DC, 23.7. svatba v Hradci n. Moravicí
Iveta - 13.4. návštěva GESTU s manželem, květen IVF
Joly - 19.4. genetika Podolí vyšetření oba, stimulace 22.den cyklu - konec května !!!
Kaitlin - KET s DO (březen), 25.3. transfer, dva superembroušci, načíná druhý týden čekání, bláznivka bláznivá testovala 11. den (a nenechá si poradit a nenechá), 14.4. konzultace s dr.
Kajdula
Kati - IVF (+ICSI) - červenec 2005
Katia - IVF (červen-červenec), clomhexal
Koculka Clomhexal(podruhé)
Lostris - IVF (březen), 25.3. transfer, 14.4. konzultace s dr.
Lotranda - 11.4. transfer, předpokládané testování 26.4.
LuckaD - 16 DC
Machichi
Mariska
Maru - IVF (březen), 25.3. UTZ, odběr oocytů 29.3., 1.4. transfer v 12.30, 3 embroušci, 14. den po ET
Marka - KET s DO (květen nebo červen), svatba 4.6.
Marky - 34 DC
MirkaM
Pajinkaa
Rafuska - 17 DC
Rysavka - 15 DC
Semeda
Terezička
Tinna - 30 DC
Vendelina - IVF (květen-červen)
velchi
Verča - 14 DC, 14.4. genetické vyšetření v Podolí (oba), IVF koncem května
Wilma - 7 DC
zabucha
zdenca - IVF (červenec-srpen)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebřičky dvoučárkové:

Adka007 - 18.2. utz . 2cm obřík:o), 14+4 tt,14.3. vyšetření z krve, 21.3.těhotenská průkazka, 13.5. svatba, 1.4. utz - vývojové vady, 1.4. UTZ 6 cm
Ajjaa (Adelinka) - Adámek (TP květen ?)
barbucha - bublinka 17.3. 17+2
Bosorka TP 11.9.2005, 18.2. sono - čanounek 4cm, 18 tt, 29.3. odběr krve (vývojové vady…) -výsledky 8.4. - vše OK
CaprinaTP 7.9.2005
Ivanka - 17.2. krevní test - POZITIVNÍ :-), 28.2. UTZ
Jarča - 7.3. 13+6, TP 6.9.
Marie
Monicka - Barborka; TP 8.5.2005 (neschopenka)
Olivia - 12.4. poradna, 10 tt
*Slanka** - Marianka

Bára

  • načítám...
  • Zmínit
23
14.4.05 14:26

Ahoj Zebry,
taky se hlásím k názoru Dr. Uzla. Nikdy nikdo nemůže předem říci, jak bude porod probíhat a pokud nastane problém, rozhodují o zdraví a životě miminka skutečně vteřiny.
Baruško, chtěla jsem se tě zeptat jak na tvůj a partnerův věkový rozdíl reaguje okolí (já jsem na tom stejně - 19 let) tj. třeba rodiče a sourozenci. Já sama s tím problém nemám, i když pochybnosti, co bude za 10, 15 let samozřejmě mám. Ale třeba moje mamka se chová vyloženě nepřátelsky, někdo z toho má psinu a někdo to bere jako samozřejmost. Dokonce moje sestra mi řekla, že si nedovede představit, že bych si začala s „klukem“ stejného věku.
Krásné slunečné odpoledne přeje Ketrin

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 14:59

Tak jsem si dodala odvahy, a vyšla jsem si na zahradu :-), venku je tak nádherně že jsem tomu ani nemohla věřit. Dokonce mi na zahradě rozkvetli fialky tak jsem si jednu utrhla a ta tak nádherně voní no prostě úžasný. Tak jsem venku nasála do sebe jaro a doufám že to mimískům pomůže, jestli tam teda ještě jsou.

Lotranda

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
14.4.05 15:39

Lotrando - To víš, že tam jsou!!!
Maru - tak zítra koukej nahlásit // - moc, moc, moc ti to přeju.
A co Kaitlin - máš nějaké zprávy?
Holky zachvilku mizim tak se užívejte sluníčka.
Ryšavka

  • Upravit
108
14.4.05 16:06

Holky, loučím se, a zítra se těším na dobré zprávičky!!!

Pruhované:-))))

A utíkám s pejskem ven, taky se nadýchat čestvého vzduchu a kvetoucích stromů…dál viz. Mácha:-))

A holky, ještě jsem někde vyčetla zprávičku, že hodně světla pomáhá správnému fungování rozmnožovacích orgánů a zvýšení plodnosti! !
Doporučovali tam chodit denně aspoň 20 minut venku bez slunečních brýlí, že to zvedá hladinu progesteronu či čeho…až to nastuduju, dám sem přesněji, já jdu lapat to sluneční světlo!!:-)))))))))))))) .

Mějte se!!!!

WILMA

  • načítám...
  • Zmínit
3427
14.4.05 16:24

Ahoj holčinky, tak jsem vzala naší hafušku a šli jsme na porcházku. Taky jsem valila očka jaké je tam krásnéjaro a načerpávala energii. A tu smutnou náladu jsem tam někde ztratila :-)
Sice to vypadá, že Ms se stále plíží, pokaždé když jdu na záchod tak špiním, ale stejně už s tím teď nic neudělám.......
Zítra prostě uvidím co řekne test.

A SMSka od Kaitlin: doktor bohužel potvrdil,ž e to nevyšlo :-(((((((((

Tak já na vás zase mrknu, čekám kamarádku, které mě přijde obveselovat

zatím se mějte krásně pa Maru

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 16:40

tak to mě mrzí že to Kaitlin nevyšlo ach jo začíná se nám lepit smůla na kopýtka

Lotranda

  • načítám...
  • Zmínit
3427
14.4.05 17:37

Lotrando máš pravdu, že se nám trošičku smůly na kopýtka lepí, ale žádné chmury a smuté nálady, hlavně buď v pohodičce a veselá - víš přece, že miminka mají rádi veselé maminky:-) Prostě si říkej,ž e tu smůlu smůlovatou musí někdo prolomit a ta jsi další na řadě :-) našem zebřím stádě.
udržuj dobrou náladu
Jo a Baruško to samé platí i pro tebe, jak už jsem říkala hodně odpočívej, úsměv na tváři - bříško tě možná trošku zlobit bude, ale žádné veliké pozorování.
Dneska na procházce jsme s hafuškou pochytaly všechny skřítky depkoidníky, a věřte,ž e se jich kolem našeho baráčku motalo taky celé stádo a zavřeli jsme je do vězení odkud se hned tak nedostanou, takže jasý jo???????
Tak honme chci vidět pořádný zebří smích :-DDDDDDD Maru

  • načítám...
  • Zmínit
1817
14.4.05 18:19

Maru, prosim vyrid moc pozdravu Kaitlin, hlavne at neztraci nadeji, priste to vyjde! Jsme tady pro ni, tak doufam, ze mezi nas zase brzy zavita.
Je mi z toho smutno.

Marka

  • načítám...
  • Zmínit
605
14.4.05 18:39

Ahoj zebřičky,

Ketrin, tak na to ti odpovím takovou historkou. Když jsem začala s manželem chodit, tak moje velmi dobrá kamarádka mi řekla, že to nemá cenu, že to nám kvůli věkovému rozdílu nemůže vyjít. Zato moje mamka to vzala až překvapivě skvěle a řekla, že si myslí, že na věku až tak nezáleží, jenom chtěla vědět, zda jsem s ním šťastná a já jsem. Tenkrát jsem myslela, že mi obě odpoví přesně opačně. Moje mamka má Ivoše opravdu ráda, hodně si spolu rozumí, až mě to někdy děsí, ale je taky fakt, že moje máma je taky moje nejlepší kamarádka, takže to možná až tak divné není. Taťka si s manžou taky dobře rozumí. Jen tak na okraj, naši jsou od sebe o 9 let. Když okolí neví, kolik je manžovi, tak si myslí, že mezi námi je jen pár let, já totiž (dle mímění ostatních) vypadám a chovám se jako starší (dle mého názoru jak kdy). A manžel zase vypadá mladší. Hlavně záleží jak je tobě s tou tvojí polovičkou, na ničem jiném nezáleží. A co bude jednou, to nikdo neví, ani ti s menším věkovým rozdílem, tak proč teď nad tím přemýšlet?

Wilmo, to jsou cenné rady, tak to já budu hooodně venku.

Kaitlin, možná ani nejsem schopná přesně říct, jak moc mě to mrzí, právě u tebe. Pročítala jsem staré deníčky a musím říct, že toho máš za sebou jak kdyby ti bylo padesát a ne ani třicet. Je mi z toho hrozně smutno.

Maru, fakt tě obdivuju, jak máš tolik energie a dobré nálady dokonce i na rozdávání. Snažím se řídit vašimi radami, ale když jsem jela domu, tak mě tak začalo bolet břicho, že jsem myslela, že budu muset zastavit u krajnice a chvíli počkat, to se vážně přehlídnout nedalo, ale už je to dobré. Tak teď odpočívám a hodně piju.

Bára

  • načítám...
  • Zmínit
3625
14.4.05 18:39

KUK, přišla jsem se na vás mrknout :-).

Martino,hezky nám pomáháš zvyšovat počet příspěvků. A kdopak jsi, nakukovatelka nebo nová snažilka.
Ty jo, ve 23. hod. být ještě v práci, kde pracuješ?

Baruško, když se bude jednat o podvod ku prospěchu, budu podvádět jako mourovatá…tedy v našem případě pruhovaná :-OOO.
Tak já prosím o výmaz údajů z nástěnky a prosím tam jen napsat imunologie 23.6., díííky :-).
Kéž by to imunologické vyšetření vedlo ke zdaru a IVF se zadařilo, uvidíme.
Nejen, že se ti do břicha vejdou všechny orgány co tam patří, ale od transferu se tam při nejmenším vejde ještě něco navíc :-OO:-DD.

Marko, po tom tajnůskářstvím s Baruškou zmizelo z nástěnky, že máš v dubnu dělat zkoušky z autoškoly?!?! Jsi odhalena :-O.Copak, rozmyslela jsi si to?
To musí být „radost“ nezvaná a ještě k tomu nepříjemná návštěva, že jste ji vůbec pouštěli domů.
Zajímavý článek, doufám, že se těmito starostmi budu někdy zaobírat…:-O. Já vím, hlavně optimismus :-).

Ryšavko, zpracuj manžela a kupte si notebook :-). Je to fakt bezva věc.
Na bowling chodím také ráda, ale už jsme hooodně dlouho nebyli.

Maru, tak doufám, že jsi už kontaktovala kamaráda, protože o pokoj /nevím, nevím, zda bude stačit/ na psychiatrii je u zebřiček veliký zájem :-D.
Slíbila jsi průběžné informování jak ti je, tak sem sním :-). Doufám, že se cítíš báječně a nábytek necháš červotočům :-O.
Tak to je mi líto, že ani na Kaitlin se neusmálo štěstí :-(. Řekni ji, že na mi moc myslím a těším se, až se mezi nás vrátí :-).
Nechceš mi říct, že jsi dnes byla poprvé venku. To jsi měla jít dříve a čerpat energii ze sluníčka a nasávat vůni jara :-O. DRŽÍM PALCE, ať se nic nerozjíždí, ať je tvůj test pozitivní - čáry máry pod kočáry :-O :-D. Teď jsi očarovaná, začarovaná, tak to musí vyjít :-)

Iveto, je dobře, že jste byli v Gestu spokojeni, to je základ, aby jsi se cítila dobře a nebyla stresovaná z návalu v čekárně, z nekonečného čekání.

Adko, no kdyby se na tebe sesypalo celé zebří stádo, že chce po tobě nějakou veselou MMsku, tak by jsi se za chvíli nedoplatila :-O.

Alili, znamená to, že když nakukuješ ke svým starým známým snažilkám, že uvažujete o třetím prckovi?

Wilmo, svatá pravda, ÁČKO je veliké, že přes něj nejsi ani vidět :-D. Tak to koukej napravit :-).

Claudie, žůůůůůůvaaaaa, tak tam můžeš vtrhnout a všechny zebří košilky vykoupit, protože se budou určitě hodit. Už nás v nich živě vidím :-DDD.
Chápu, že mít ji doma, tak by spíše působila antikoncepčně, než aby jsi z tebe manžel vášnivě serval :-D

Ketrin, pěkně si užij lyžovačku :-).

Lotrando, no vidíš, že jsi udělala dobře. A klíďo vyraž i na malou procházku, přijdeš na jiné myšlenky :-). Co to povidáš, toje jasnačka, že tam jsou!!! :-)

Tak jsem vás řádně pročetla a doufám, že jsem na žádnou zebru nezapomněla.

Akorát kvůli tomu vyšetření se IVF posune na nevím kdy… No neva, hlavně aby to imuno vyšetř. k něčemu bylo.

Krásný večer a když už se dnes neuvidíme /dnes není fotbal :-O/, tak zítra joooooo.

Lostris

  • načítám...
  • Zmínit
3625
14.4.05 18:47

Baruško, určitě hodně odpočívej a hlavně až pojedeš na utz do centra, nezapomeň se o tom zmínit dr., že máš takové bolesti. Pro jistotu, aby vše bylo v pořádku. Jasný :-O :-)?

Lostris

  • načítám...
  • Zmínit
3625
14.4.05 19:36

… tak jsem tu sama samotinká … je mi tu smutno… nudou si okusuju kopýtka … :-O.

Pro dnešek se s vámi rozloučím, mějte se hezky, krásný večer a hlavně dobrou nádadu.

pa zítra
Lostris

  • načítám...
  • Zmínit
1027
14.4.05 19:42

Holky tak budu mít možnáááááá nové autíčko, manža jede v sobotu na aukci a dneska jsme se byli juknout co tam bude a moc se mi tam líbila Felicia Combi - vyvolávačka 53 tis. Sice mi srdce krvácí při představě, co by se stalo s mým starým dobrým Lojzíkem, ale pro mimčo je Felinka lepší než-li stodvacítka.....
Zítra jdu do poradny, jsem zvědavá kolik kilo budu mít navíc, odpo jdu s kamarádkou podívat se po těhukalhotách a snad koupím i něco na mímo. A pak jdu na masáže, budu to mít náročné :-))))
Lostris já do dneška jezdím s takovým divným pocitem kolem žaludku, nikdy mi to nepřiroste k srdci a jsem vyždycky ráda, když z toho auta můžu vylézt.

Maru jen si lapej jarní nádherné počasí, ono se to pak přenese mrňousům a bude se jim u tebe líbit ještě víc :-)))))
bosorka

  • načítám...
  • Zmínit
3427
14.4.05 20:08

Ahojky zebrušky, tak jsem vás odpoledne trošku zanedbávala, ale doufám, že mi to odpustíte, měla jsem tu kamarádku, která mě tu bavila a přiváděla úspěšně na jiné myšlenky. Taky jsem jí vyprávěla o nás o zebrách, byla nadšená jaká jsme tu veselá parta.

A slíbil ajsem vám průběžné informace o mé maličkosti - ze zebry se měním na jelena :-DDDDD
Hned vysvětlím - prostě už jsem z toho svého tělčíka jelen šestnácterák - dopoledne jsem špinila pokaždé když jsem šla na záchod a teď to zase ustalo. Jsem opravdu zvědavá co zítra ukáže testík.
Už to prostě neřeším a čekám si tu v klidu na výsledek na jedné straně plánuju jak jsem těhulka a na druhé plánuju co vymyslím za další strategii do boje o mimčo.............
Táááááááááák to je hlášení od nás z domečku
a teď jdu pročíst co jste tu naklábosily a budu reagovat jednotlivě
 Maru

  • načítám...
  • Zmínit
2263
14.4.05 20:09

Zdravím všechny statečné zebry!
Vůbec tento týden nestíhám a vy se tak snažíte! Krása, tolik příspěvků, sice mi to dalo hodně práce se jimi probrat, ale zhruba jsem je probrala.

Baruška II - první injekci mi píchl manžel, ale pak jsem si je píchala sama. To víš, že se mi klepaly ruce, skoro při každé. Zjistila jsem , že je mi ale příjemně jší, když si je píchám sama, jen to trošku píchlo. Zvládneš to , uvidíš.

Kaitlin - moc mě to mrzí, zdá se mi, že už dlouhou je tu více těch zklamaných! Musíme s tím něco udělat, aby zebřičky nevyhynuly!

Všem - snažte se o malé zebřičky a zabřuláky , konečně se to musí zlomit . Určitě to bude co nevidět a pak nás bude s těmi // strašně moc. Těšíte se jak já:-)))!!!

Maru - ty budeš první! Věřím, že se to podaří! Zítra držím palce, aby tak byly //! Strašně jsem hltala tvé komentáře, měla jsem strach, že MS přijde. Moc držím palce. Ty zprávy o sobě, jak jsi nás o ně žádala v tvém deníčku, ti mám poslat na e-mail? Ráda napíšu pár slov. Fotečky taky na e-mail?

Příští týden to bude snad lepší, tak se ozvu vícekrát!
Všechny se držte!!! Pa Kati

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:20

Ahoj berušky,

oznamuji, že má skvělou náladu plnou optimismu, takže ji tímto předávám všem kdo ji potřebuje :-))))

A Maru jak tě tady Lostris čarodějnicky zaklínala tak já jsem udělala nějaký rituály u mých 6 čarodějnic, který mám v předsíni, a ta největší ta má 1,30m tak ta na mě spiklenecky mrkla takže tento rok máme všechny co jsme tady mimísky jistý :-) takže hlavičky vzhůru a pořádný céčko na zebřích tlamičkách .

Krásný pruhovaný večer

Lotranda

  • načítám...
  • Zmínit
3076
14.4.05 20:23

Ahojky, tak ještě nakukuju, byla jsem na té prohlídce u obvodní, tak mi poradila kašel vydržet, že to opravdu není vhodný a kdyby bylo nejhůř tak bylinkový sirup. A na opary nic. Však já to nějak vydržím. Akorát jsem hrozně unavená, tak byrzy zalezu do postele.
Maru, moc mě mrzí, že to u Kaitlin nevyšlo, ach jo. Pozdravuj jí a ať rychle utíká ven a načerpá to jarní sluníčko na dobrou náladu. A to tvé špinění odháním jako ty depkoskřety!!! Kšá!

Lostris, neboj, klidně se sesypte, zatím mám služební mobil tak to neřeším :o)))

Marko, moc zajímavý článek, díky. Úplně s ním souhlasím, doktorům důvěřuju a ani mi nic nezbývá, přeci jen o tom vědí víc než já :o) Když si vzpomenu jak ségra toho prcka nemohla porodit, tak si neumím představit, jak by rodila doma 30 km od nemocnice. To je tak pro dobrodruhy a ne pro mě, která se děsím píchnutí v bříšku, jestli je brouček v pořádku. To není fakt nic pro mě.

Baruško a Ketrin, je to fakt docela neobvyklý, ale to nejdůležitější je aby vám bylo ve vztahu dobře. Já většinou chodila s klukama tak o rok staršíma, nakonec můj první manžel je o 5 let starší a můj budoucí druhý je o 9 let a rozumíme si skvěle. Nedá se říct jaký věkový rozdíl je ideální, ale jak si dva konkrétní lidi rozumí. Takže se tím nezabývejte pokud jste šťastné :o) To jsem zase chytrá… :o( omlouvám se.

Bosorko, tak ať tě (vás) v poradně pochválí a něco hezkého si kupte :o)

Takže večer tu nebude žádná povídálka??
Adka

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:35

a mě to nedá 293 :-)

  • načítám...
  • Zmínit
1817
14.4.05 20:35

Lostris, nene, nerozmyslela, ale ted toho mam tolik, ze jizdy jednoduse nestiham. A to mi jich zbyva uz jen 6!!! Nakonec jsem se dohodla v autoskole, ze to nechame torsku „volnejsi“, ze jezdim docela ok a ze pak tech 6 jizd odjezdim tesne pred zkouskami, az budu chtit. Navic mi zbyva doplatit 4000 a ted pred svatbou… no znas to, finance…

Marka

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:35

...... 294 :-DD

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:37

a chybička se vloudila takže 296 :-)

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:37

ne chybička ale zebřička 297 :-)

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:38

jsem tady sama a nudím se 298 :-)

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:39

fakt se bojím kde jste :-)))))) 299

  • načítám...
  • Zmínit
894
14.4.05 20:40

takže 300 je tu HURÁ BABA ČURÁ :-DDDDDD

300

  • načítám...
  • Zmínit