Žiju v hříchu?

O životě

Už jako malá jsem byla vedená babičkou a dědečkem vedena ke katolické církvi. Mám za sebou křest, přijímání a biřmovku. Každý den do kostela a modlení dětské mše, zpívání ve sboře, koledování atd. Aktivity, které mě hodně bavily a těšily, dodávaly sílu a víru.

Začnu tím, že mi je 21 let. Přesně před 7 lety jsem nechala svoji babičku a odjela k mámě, ale o tom je můj první dennicek. Vše se sesypalo, nebyly peníze, nebylo jídlo. Bylo spousta řešení a já si vybrala nejhorší, za který se do dneska stydím. Vzhledem k mojí víře v Boha asi tušíte, o co jde. V 18,5 letech mého života jsem odjela do Anglie, ale vše jsem si představovala jinak. Vydělám penízky a vrátím se. Ale vše bylo opak, vrátila jsem se se 7000 Kč, ubrečená, okradená, a plná špíny a hříchu a strachu sama před sebou, co bude dál.

Zůstala jsem v ČR, živila mámu, ségru a máminýho přítele. Spadla jsem do alkoholu drog a života plného hříchu a studu. Bolelo mě srdce, ale říkala jsem si „nejsou peníze, musím vydržet“. Máma mi pořád říkala, že mi najde práci a budu žít opět normálně. Ale nebralo to konce. A tehdy jsem potkala svého přítele, který mě vytáhl z toho pekla.

Nejdříve jsme byli jenom kamarádi, mluvili občas, jeli na kafčo. Jelikož byl 25 let ženatej a měl dvě dospělé dcery, ruce pryč. Něco jsem ale začala cítit, schovávat to nebylo lehké. Najednou po půl roce nám došlo, že jsou naše city stejné, ale nikdo nezakročil. Bálae jsem se, že ho ztratím, že tím, co mu řeknu, přijdu o skvělého důvěrníka a přítele, ale nějak se to semlelo.

Pořád jsme chodili na kafčo atd. Svěřovaly se jeden druhému. Až najednou přišel, že už nemůže mlčet. Že mě má rád, že mu nejsem cizí a že u něj doma to už nějakých 5 let nefunguje vůbec, žije s manželkou jenom jako se ségrou. Tehdy řekl, že to doma řekne, že se zamiloval. I kdyby jsem nepřišla, stejně by to pozdějc udělal. Já jsem mu nevěřila, říkala jsem „kecy, to chlapi uměj dobře“.

Jenom že on to opravdu udělal. Den před Vánocema to oznámil svojí paní a že 1.1.2011 se stěhuje. A tak to bylo. Přes známé mi sehnal normální práci a přestěhovali jsme se spolu. Samozřejmě jsme si prošli peklem od okolí. Moje maminka byla naštvaná, že jsem odjela a už ji neživila. A bylo toho opravdu moc. Dneska jse vše zklidnilo, dokonce jeho paní mu poděkovala, že se rozešli, že to se nedalo vydržet.

Dneska občas provokuje, což je pochopitelně. Sám mi navrhl, že jsi mě vezme, ale ať mu dám ještě tak 2, 3 roky. Ale je hezký, že se s tím časem všichni smířili.

Dneska jsme spolu dva roky, máme 4měsíčního Honzíčka, který nám dělá samou radost. Ale na srdíčku mě pořád něco tíží. Bojím a stydím se jít na zpověď a říct to vše faráři. Chci našeho chlapečka pokřtít. Přítel je ženatý pořád a žije se mnou, cítí, že potřebuju něco, po čem se mi uleví. Svého přítele a chlapečka miluju nadevše a děkuji Bohu, že je mám.

Tak ve zkratke to byl pro vás další kousek mého života. Nečekám pozitivní komentáře, ale jestli máte zkušenost, budu ráda, když napíšete, ať už pozitivně nebo negativně. Vždyť v životě je toho tolik, čím si musíme přijít!

Přejí vám všem krásnej život, zdraví v rodinách a pochopení a hlavně víru. Děkuji, vaše Žížalka

Hodnotilo 14 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
becky87  04.08.13 00:15

Ach jo holka.. proc se nerozvede, ten dedula?

 
zizalka20
Kecalka 347 příspěvků 04.08.13 00:32

No rozvede az to bude vhodne ja ho do niceho nenutim ale vim ze me ma rad a to mi Staci ze Jr snama formality jsou az pak a neni dedula!!!

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 04.08.13 00:35

Souhlas měl by se rozvést a udělat minulosti pápá a být s tebou :palec:

 
Michelangelo
Hvězda diskuse 50402 příspěvků 04.08.13 02:13

Podle mne v hříchu nežiješ :lol:, jinak bys takovou otázku nepokládala :nevim: :lol:, když máš takové životní zkušenosti. Na víru jsi nepřišla sama, ale byla jsi k ní vedená. A to je dost velký rozdíl. Možná teď si teprve začínáš něco uvědomovat a ujasňovat, co se týká víry. „Upadnout“ může každý, ale ne každý se z toho poučí a uvědomí si svoje chyby. A tím rozhodně nemyslím věk tvého přítele, ale tvoji minulou „živnost“. Máš dítě, partnera, který tě miluje a vybral si tě i s tvojí minulostí, tak se z toho pouč a už to neřeš. Skutečnou víru poznáš, když budeš hledat sama, protože chceš. Né proto, že tě v tom někdo vychoval. Tvému příteli je 46 let (pokud dobře počítám :mrgreen: ) a to u chlapa není žádnej věk, pokud je aktivní a má mladého ducha. Už se směju, jak se Blorchi ve věku 46 let, cítí stará a nacvičuje skoky do rakve :mrgreen: :idea:

 
terkam1
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 04.08.13 06:05

Víš asi bych to všechno neviděla až tak černě… evidentně si měla ohromné štěstí jednaž že tě vychovávala babička a pak i to že si našla muže se kterým se cítíš štastně…a i to že si měla tu hořkou zkušenost z dřívější doby a nyní to můžeš posoudit a víš že jsi už za tím… já nějak věřím že Bůh nám dává různé zkoušky a at už se k nim postavíme jakkolik tak Buh nás nepřestane milovat…určitě ti Bůh poslal tvého partnera a těší se z vaší lásky…ono se lehko soudí když si člověk neprošel tím co ty…já bejt tebou tak kapitolu minulosti uzavřu a zaměřím se na budoucnost…s par­tnerem bych si o tom promluvila že ti moc záleží na tom abyste byli rodina se vším všudy…netlačila bych ho do ničeho musí ti vyjít od něj a na faru bych došla, že chcete nechat pokřtít dítě…já nevim s tou spovědí oni někteří faráři vůbec nedokážou pochopit některá životní traumata…asi bych šla ke spověděi jen kdybych viděla že ten farář má pokrokové názory…já taky třeba nejsem ve všem s manželství podle církve jak ze škatulky a máme dítě z umělého těhotenství…ale trochu to beru tak, že třeba Bhů nám tuto cestu poslal a chce abychom toto podstoupili…možná bych se šla podívat také do nějaké evangelické církve…já jsem si ted co mám syna udělala kamarádky v českobratrské církvi a když vidím jakými těžkostmi a hrůzami některé rodiny procházejí…no ale tam je to nějak snažší protože i kněží maj rodinu a dokáží ledacos pochopit…katolický farář to má bohužel v tomto o dost těžší a tak mnohdy se opravdu nedokáže vžít do dané situace…držim palce a přeji mnoho štěstí

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 06:05

No život je takovy. meli byste dat pro svuj klid do poradku formality, pokud te neco tizi, zneplatneni manzelstvi, svatba…
Co jinak totiz muzes u zpovedi rict - podle kanonickeho oprava v hrichu zijes a nehodlas s tim nic delat - zakaze ti chodit ke svatostem, ale to stejne nedelas. Lidska stranka veci je druha vec. Cirkev se vzdy snazi vyjit vstric stavajicim svazkum.- opoustet ho, abys „nezuila v hrichu“ by bylo jeste horsi, nez zustat.
Hrichy fakticke ai normalni ti mohou byt odpusteny, jejich nasledky, kam patri i trebas nesouhlas okoli, ale zustavaji a je to dozivotni naloz se kterou se musis vyrovnat. Miminko vam pokrti bez problemu.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 04.08.13 07:33

Hřích je jen náboženské názvosloví. Česky bych napsala, že jen nejsi s některými událostmi ve tvém životě srovnaná a jsi dost nevyzrálá. Užívej si miminko a přítele a neprobírej se už tolik minulostí a nezatěžuj konvencemi. :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 04.08.13 10:16

Moc tomu nerozumim.Ten tvuj hřích, to tvoje vydělávání znamená žes byla prostitutkou??

 
lila30
Kecalka 135 příspěvků 04.08.13 10:29

@terkam1

určitě ti Bůh poslal tvého partnera a těší se z vaší lásky, si děláš srandu si přečti desatero, on je stále ve svazku manželském a pokud vím někdo sliboval v dobrém i ve zlém

On neuzavřel svou jednu kapitolu života, neříkám že si jí musí hned brát

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 04.08.13 10:32

Taky sem to nějak nepochopila ten hřích je tvá minulost nebo co? jinak hmm a kdy to tedy bude vhodné? taky to nemusí být nikdy…rozvést se měl už dávno…

@blorchi no tak v 46 opravdu ještě není dědula :mrgreen:, naopak je to chlap v nejlepším věku 8)

 
K-Black  04.08.13 10:43

Já to nechápu :nevim:

 
lila30
Kecalka 135 příspěvků 04.08.13 10:51

Co na tom nechápete? To že měla nějakou špatnou minulost, to dokáže bůh odpustit, když člověk toho lituje,

ale to, že není sezdána a ještě žije má dítě s ženatým mužem je podle bible hřích a defakto ano žije v hříchu.

 
nepříhlášená Lacenka  04.08.13 10:51
věk

@brumdinka Borec nemůže mít 46let, bo jí je 21 a on byl 25let ženatý, ne že je o 25 let starší…

 
Anonymní  04.08.13 11:16

Lacenka-a proč by mu nemohlo být 46?dřív se chlapi ženili brzy, klidně ve dvaceti. takže by to odpovídalo.

 
Anabellka
Závislačka 4770 příspěvků 1 inzerát 04.08.13 11:17

No comment…

Příspěvek upraven 04.08.13 v 11:20

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 04.08.13 11:18

:mrgreen: klidně může být ještě starší-záleží v kolikati se ženil.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 11:20

„Lacenka-a proč by mu nemohlo být 46?dřív se chlapi ženili brzy, klidně ve dvaceti. takže by to odpovídalo.“

treba je to Ind a ozenili ho v roce :-)

Hele zakladatelko, ja bych jeste doplnila svuj predchozi prispevek - nemyslim si, ze fakticky zijete ve hrichu, jen formalne. U zpovedi, pokud ke svatostem chodis, to proste jen nemusis rikat, pokud citis, ze vas soucasny stav nikomu neublizuje - a tak to myslim i je. Samozrejme to neni uplne „lege artis“, ale smysl zakona to naplnuje.
Nicmene oficialne, pokud se nejaky knez domakne, jak zijes, je vicemene jeho povinnost nepoustet te ke svatostem. Kdyz pujdes za kamaradem policajtem, zes porazila starenku na prechodu, at to nikomu nerika, taky si asi nelajzne drzet usta.

Příspěvek upraven 04.08.13 v 11:23

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 04.08.13 11:26

:mrgreen: napíši jen muj názor-takže klíííd
pokud majitelka deníčku má 21 a přítel kolem padesáti, tak si mystlím, že ji za chvíli,, pán v letech poleze krkem,,
takový velký věkový rozdíl může fungovat jen u Gota.

 
verulicek  04.08.13 11:27

Rozvede se, až bude vhodná chvíle? :lol: nevím. co by mohlo být vhodnější, než „nová rodina“. :roll: navíc kdyby se mu cokoli stalo (je starší, tak by měl být rozumný v tomto směru) tak pěkně ostrouháte. :cert:

 
zizalka20
Kecalka 347 příspěvků 04.08.13 11:30

Mamimky je mu49 nekde jsem se asi spletla. A stim hrichem myslim moji minulost ano coo se tyce prace myslim ze to kazdemu dojde ano moc se zato stydim a uprimne toho lituji a bojim se jit k farari. a katolicka jsem ne jenom protoze me k tomu vedli ale I protoze jsem viru nasla a boha miluju nadevse jenom tou praci a posledne dva roky jsem se mu hodne vzdalila a to u mne vivolava neklid jeste ke komentari- nikdy jsem se nelitovala I kdyz jsem byla v ty nejvecsi bide udelala jsem pro svoji rodinu maximum ted mam svoji rodinu ale jeste ne usporadanou nechavam mu cas protoze to neni lehke verim mu vim ze se rozvede a I kdyby ne miluju ho a I kdyz se chci beatitude do usporadaneho zivota musim pockat. Dekuji za vasi podporu a rady

 
zizalka20
Kecalka 347 příspěvků 04.08.13 11:30

Mamimky je mu49 nekde jsem se asi spletla. A stim hrichem myslim moji minulost ano coo se tyce prace myslim ze to kazdemu dojde ano moc se zato stydim a uprimne toho lituji a bojim se jit k farari. a katolicka jsem ne jenom protoze me k tomu vedli ale I protoze jsem viru nasla a boha miluju nadevse jenom tou praci a posledne dva roky jsem se mu hodne vzdalila a to u mne vivolava neklid jeste ke komentari- nikdy jsem se nelitovala I kdyz jsem byla v ty nejvecsi bide udelala jsem pro svoji rodinu maximum ted mam svoji rodinu ale jeste ne usporadanou nechavam mu cas protoze to neni lehke verim mu vim ze se rozvede a I kdyby ne miluju ho a I kdyz se chci beatitude do usporadaneho zivota musim pockat. Dekuji za vasi podporu a rady

 
ynax
Extra třída :D 13105 příspěvků 04.08.13 11:31

Řeknu to takhle - v hříchu žiješ jen podle katolické morálky - s tím se musíš smířit sama. Na druhou stranu a není to o morálce, ale o dnešní divné společnosti. Lidé zakládají rodiny, pořizují si děti a zrození nového života není pro ně tak velký závazek, jako vzít si toho, koho miluji a pokud přijdou problémy lidé se moc neřeší a raději prchají - což já nechápu. Pro tebe je třeba formalita, že je stále ženatý - jen si uvědom, že už s ním máš rodinu, dítě a pokud by se mu cokoliv stalo (je starší, určitě řídí auto, může přijít cokoliv kdykoliv), tak všechno zdědí jeho papírová žena a jen část tvé dítě a ty se budeš muset jít klouzat. Nebudeš mít nárok na vdovský důchod na nic. Přinejmenším bych chtěla, aby se rozvedl a pokud si tě nevezme, aby napsal závěť ve prospěch tobě.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 11:35

Prosimte minulost - to se vubec nestyd, jdi ke zpovedi uplne v klidu, protoze ti kazdy muze jen gratulovat, ze jsi se z toho dostala, sekla s tim. Proste to vyblijes, farar se bude uprimne radovat a uz se to nikdy nebude resit. Spis ta soucasnost je problem.

 
rokris
Závislačka 3561 příspěvků 04.08.13 11:36

@lila30 Ano, tak to je.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 04.08.13 11:36

Někdo, kdo se živil prostitucí, bral drogy a klesl víceméně na dno by neměl být tak frustrovaný z toho, že žije v hříchu - svazek s nerozvedeným mužem.
Mě to moc nedává smysl. Ale je pravda, že emoce nejsou logické. Jistě máš na své pocity právo.
Přeji hodně štěstí - proti věkovému rozdílu nic nemám.

 
K-Black  04.08.13 11:41

@zizalka20 já bych se vůbec neohlížela na to co bylo dřív, no co tak se stalo, nikdo nechodil v tvých botách ;) teď žiješ se svým synem a mužem, i když…ale to ty těžko ovlivníš, buď šťastná, spokojená a neohlížej se zpět :kytka:

Jediný co mě opět utvrdilo, je že víra je snůška blábolů a faleše. Podle mě když chci podle něčeho žít, tak žiju. Sejdu z cesty, „pošpiním se“ nebo udělám něco jiného „špatného“ skáknu si ke zpovědi a zase jsem čistá 8o

 
becky87  04.08.13 11:43

Proti zakladatelce je to dedula :nevim: Kazdopadne ja celej denicek nechape, drogy, prostituce a pak se chce kát? A presne takove lidi miluju, kostelaci :cert: :mrgreen: No v prve rade si myslim, ze to az takova laska nebude, chlap by byl uz rzvedenej a plne se venoval nove rodine se vsim vsudy. Ale! Zakl. abych neznela az tak negativne, preji hodne stesti a do toho kostela radej nechod, musel by byt novu vysvecen :kytka: :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 04.08.13 11:43

Tak věřící prostitutku na drogách sem ještě nepotkala, to je opravdu zvláštní spojení..
Proč chceš řešit minulost?
Vykašli se na to co bylo a žij „správně“ ted

 
becky87  04.08.13 11:44

V tvem pripade mi prijde vira jen takova zaclonka. Kleknes na kolena a budes zase ocistena? ne pardon ja uz mizim :oops:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 11:49

@Lizbeth Covece vono je ti to spis naopak v krestanstvi, davnymi provinenimi, kterych lituji, se nema cenu moc zabyvat, litost podminuje odpusteni. Maximalne tak vyzpovidat se - u katoliku. Samozrejme pokud v tom neni nejaky poskozeny, ktereho je jeste treba odskodnit. Ale kdyz se charakter cloveka zmenil a snazi se na sobe pracovat, tak by se mel snazit zit co nejlepe tedka. Ne si trebas rikat „tak co, budu krast, protoze uz jsem zabil a to je preci horsi“.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 11:54

@Jasněnkaa @blorchi - to je obvykly druh nepochopeni smyslu zpovedi.
Aby byly hrichy odpusteny je treba uprimna litost a vule napravit se. Neni to tak, ze pujdu ke zpovedi a mohu hresit dal. Naopak, je to kajici skutek - mimochodem pro drtivou vetsinu katoliku neprijemny akt vyzadujici odvahu. Asi jako by ses sla sama sla prasknout na policii.

 
becky87  04.08.13 11:57

@Pudloslava Ja to chapu, ale nejsem si jista, jestli to tak u vsech techto lidi funguje. Spis si myslim, ze to co si napsala, ze pujdou hresit dal, bude ve vetsie pripadu :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 04.08.13 12:02

Takže tím hříchem je myšleno to, že jsi dělala prostitutku a ještě ses z toho nevyzpovídala? :nevim: Kašli na to, stydíš se a to dostatečně, jak je vidět a žiješ slušný život, tak bych to ani zbytečně nevytahovala a nerozmazávala. :kytka:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 12:02

@blorchi jestli to tak bylo ve stredoveku nevim, ale denska uz ne. Dneska uz lidi neziji viru aktivne proto, aby ukazali ostatnim, jak jsou zbozni, je to zbytecne. kdo nechce ke svatostem, nechodi. Duchovni zivot je ciste soukroma vec.

A kdyz se vyzpovidas naoko, bez litosti a vule se polepsit, hrichy se neodpousti a zpoved je neplatna. V tom je to kouzlo, ani farar to nepozna.

Jina je, kdyz se chces uprimne polepsit, ale spadnes do toho zas - to uz je lidska slabost. Krestane nejasou vsichni nadani silou svetcu. V tom pripade se chodi ke zpovedi se stejnym hrichem stale dokola, protoze „ostuda neni produkovat odpadky, ale je ostuda nevynaset smeti“

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 04.08.13 12:03

@Pudloslava
ano, to mi dává smysl - to je pravda.
Jen mi z pozice ateisty přišlo divné být nešťastný z takové „maličkosti“ ( život na hromádce se ženáčem), když člověk zažil už tolik hrůz, které ho stály tolik sil.
Vlastně jí ted ta víra brzdí se radovat z toho, že to všechno špatné je pryč a konečně žije normálnější život.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 12:06

@Lizbeth jo to mas pravdu. Ale neni to zase takovy prusvih, chce to jen nejakou inciativu, aby se to dalo do cajku. Pokud ji to hloda, staci, aby byla (a on byl) trosicku aktivni.

 
becky87  04.08.13 12:06

@Pudloslava jA Ti nevim jestli jen stredovek. Potkavam i ted spousti lidi, kteri rozhodne neziji tak jako verici clovek. A presto kazdou nedeli v kostele jsou, chapes jak to myslim?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 12:12

@blorchi ze jsou v kostele, jeste neznamena, ze pristupuji ke svatostem (coz je napriklad zpoved). Ale hele, tohleto vazne neni tvoje vec k reseni. Jestli ty si uvedomujes, ze delaji nejaky hrich, tak pokud oni si to neuvedomuji, potom fakticky nehresi. Mira toho, co je hrich, je dana jen nasim vlastnim svedomim. Cili sebevrazedny atentnatnik (obvykle) nehresi, protoze to dela z presvedceni.
Krom toho, co ty povazujes za hrich, vubec ani hrich byt nemusi. Mozna proste jen nerozumis situaci.
Taky jsem se setkala s tim, ze ateiste, papeztejsi nez papez, by katolikum nedoprali trebas ani opit se obcas v hospode.
No v kazdem pripade zabyvat se hrichy druhych je krajne nekrestanske. Sice to maji casto ateisti za sport, ale bylo by prospesnejsi, kdyby se taky vice soustredili na sebe.

 
Anonymní  04.08.13 12:15

@Pudloslava proč by ho ženili v roce? kdyby se ženil v těch dvaceti, plus 25 let manželství, tak je mu 45 ne?

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 04.08.13 12:18

Dostala jsi od babičky dobrý základ, ale výchova dětí k víře ještě neznamená její zvnitřnění, ale dobré je, že tě to zastavilo…

Jinak si to nevyčítej, život je plný chyb a musíme jít dál a snažit se být lepší, to je na tom to nejdůležitější :kytka:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32217 příspěvků 04.08.13 12:21

@blorchi jeste teda jednou zopakuji, ze kdo se zpovida bez litosti a umyslu polepsit se, tomu se hrichy neodpousti. A neboj se, ze by to praktikujici katolik nevedel.

 
maca36  04.08.13 12:59

Podle mého - tvůj život se obrátil k mnohem lepšímu.
A přeju ti hodně štěstí!

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 04.08.13 13:13

Aha…no tak v tom případě mi to přijde jak psala @Lizbeth prožila si toho tolik špatného a ted´ když ses z toho vyhrabala, tak ti tvá „víra“ brání jít dál :think: nevim myslim, že bys to měla v sobě uzavřít, udělat tlustou čáru za minulostí. co bylo bylo…žij tady a ted´ :andel:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 04.08.13 13:14

Podle mě se ani na nic neptáš. Prostě jsi se jen vypsala… a to je podle mě dobře. Však taky ani nemáš na co se ptát? :hug:
Tvůj příběh mi přijde naprosto v pořádku a zapadá do různých lidských zkušeností. Prožila jsi si špatné, nyní prožíváš dobré… Máš syna, muže (byť teda ženatého, ale to je vaše věc), bydlíš… nekradeš, navraždíš, nešikanuješ, nefetuješ… vše je v pořádku, ne? :hug:

Buď šťastná… máš ke štěstí důvod :hug: :hug: :hug:

A to teď mluvím o všem absolutně mimo víru…

A pokud jediné co tě trápí je zpověď, tak jako ateista musím podotknout, že víra v Boha a s tím spojené „povinnosti“ by tě tedy trápit rozhodně neměli. Víra v Boha ti má dát sílu, né trápení… :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 04.08.13 v 13:18

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 04.08.13 14:07

@zizalka20 nejsem žádná ortodoxní katolička, ale mě třeba na jedné straně připadají zpovědi zbytečné - svěřuješ se člověku, ne Bohu. Bůh vidí všechno a je tedy úplně jedno, jestli jdeš s pravdou ven. Zpověď může mít smysl snad jen z psychické stránky…prostě řekneš, to co děláš/dělala jsi špatně nahlas, přijmeš to, lituješ… Pokud by ti zpověď přinesla úlevu, tak k ní jdi. Co ti může farář udělat? Hlavu ti neutrhne a třeba tě to nakopne, aby sis dala svoje formality do pořádku. A co se týče křestu, tak mě farář v našem městě tuhle svátost odmítl 8o - pokřtění jsme oba, jsme manželé oddaní v kostele, ale holt nechodíme pravidelně do kostela, tak nám řekl, že by to bylo divadlo a ne křest (možná měl pravdu). Ale stejně mi to přijde na hlavu odmítnout pokřít dítě. Tak jsme děcka nechali pokřít v kostele v malé dědince, kam jsem chodila do školy, a bylo. Křtil je úžasný pan farář, dobrý člověk a jsem za to ráda. Žížalko, neboj se, M. Magdaléna taky hřešila a dnes je svatá. Není to o tom spáchat hřích, ale přijmout za něho odpovědnost a snažit se svoje chyby napravit!

 
Norae
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 04.08.13 14:54

Zpoved je od toho, aby ses vykecala z neceho, co te tizi. Knez tam je od toho, aby ti dal pozehnani, a ne te soudil. Pokrtit chlapecka dat muzes, jen je treba najit takoveho kneze, ktery bude mit pochopeni. Navic, tusim muze matka sve dite vlastne pokrtit i sama, dela se to casto, kdyz to vypada, ze miminko po narozeni zemre.
Kasli na to co bylo, zij tim co je ted. Zadny clovek neni dokonaly, pokud veris v Boha tak vis, ze Buh cloveka jako dokonaleho nestvoril, ale neexistuje hrich, ktery by Buh neodpustil, pokud toho litujes. Pohoda ;)

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 04.08.13 15:02

Ano, defacto žiješ v hříchu - podle katolické morálky. Už jen to, že žiješ se ženatým partnerem, máte dítě. On sliboval věrnost v dobrém i zlém… A taky to tvoje „zaměstnání“.. Ke zpovědi klidně jdi, třeba tě to nakopne a dáte to „do pořádku“(myslím toho ženatého partnera). Se křtem nevím, někdo tě odmítne, někdo ne, to se musíš zeptat

@Veveří to je stejně zajímavé… My jsme měli svatbu na zámku, pokřtění tedy jsme oba, ale do kostela nechodíme (to beru jako divadýlko). Ale se křtem nebyl problém, malou křtilk farář, který křtil i mě a mého muže, úžasný pán. Ale asi tohle bude spíš o knězi a jeh názorech :nevim:

 
Norae
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 04.08.13 15:04

@atominnka jj, je to hodne o knezich, protoze podle tech zvyklosti by takove dite krtit nemeli, ale nastetsi se najdou taci, co maji dost rozumu a nenechaji prece nepokrtene dite. je to proste o domluve

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 04.08.13 17:59

Asi tři roky zpět, jsem šla ke zpovědi, protože se vdávala sestra v kostele. Já jsem křtěná, chodila jsem do náboženství, kostela a jako svědek jsem se chtěla jít se vyzpovídat. Měla jsem hlavu plnou otázek, co vše říct a celá rozechvělá jsem se vydala ke zpovědnici. Než jsem se v podstatě rozhlídla, kněz se mě zeptal, zda jsem vdaná a zda mám svatbu v kostele. Na moji odpovědět, že vdaná jsem, ale v kostele ne, mě vyprovodil s tím, že mě nemůže vyzpovídat, protože žiji v hříchu a mám jen civilní obřad. Můžu se prý znovu vdát, může to být jednoduchý obřad, chtěla jsem to trochu zlehčit, tak mu říkám a co když si mě manžel už nemezme. Tak prý bych musela nějaké dobrozdání od něho napsat a zaslat žádostn atd. No vypadla jsem tak rozhozená, že mě slzy tekly proudem. Jinak ženich, manžel sestry, bez křtu, v podstatě nevěřící mohl svatbu v kostele mít. Takže zpověď asi ne, ale křest dítěte jo.

 
zizalka20
Kecalka 347 příspěvků 04.08.13 18:38

@Kamča.dalmatinka @blorchi tak hele pro vas a tych co nechapu to co me k tomu donutilo nema nikdo z vas ani poneti nepisu to proto aby jste me soudili ale proto abych si ulevila kazdy muj dennicek je kousek z me minulosti nekdo bohuzel nema stesti na bohate rodice nebo rodinu a nikdo nevim do ceho muze padnout a co vse se muze state ja zase miluju lidi ktery soudi ale vubec tomu nechapou to je vse

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama