1. screening a nosní kůstka nikde

7.7.20 20:51

1 screening a nosní Kustka nikde

Zdravím všechny, 29.6 jsem byla na prvním screeningu a všechny testy dopadly dobře jen na ultrazvuku pan doktor (mladý) řekl že nevidí nosní kustku u malého :/ objednal mě tedy na odběr plodové vody ale upřímě se mi na to moc nechce.
Nemáte s tím prosím někdo skušenost ze by byla nějaká možnost a miminku se to objevilo až dýl?
Byla jsem na screeningu v 11+5 tt.
Foto je jen to co mi dal a moc se v tom nevyznám je to moje první těhu a doktorovi jsem objednána až 24 dřív bohužel nemá čas na konzultaci :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1082
7.7.20 20:54

Tak buď si můžeš zaplatit podrobný utz u nějakého jineho odborníka anebo věřit tomuto odborníkovi a jít na odběr plodovky… Vím, že je to velký zásah ale oni to kontrolují pečlivě, kór pokud vypadá že něco chybí/přebývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15689
7.7.20 20:55

Zodpověz si jednu důležitou otázku. Nechala by sis dítě s Downem? Pokud ne, jdi na odběr plodové vody. Samozřejmě, že si můžeš domluvit i kontrolní ultrazvuk jinde, ale nic neodkládej na později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 20:56

@Petulinka1999 byla jsem na odběru plodové vody, nic hrozného to nebylo. Lepší vědět jak na tom miminko je…

• Nahlásit
  • Citovat
21751
7.7.20 20:58

Tyjo, branila jsem se vsem invazivnim vysetrenim, ale ted bych sla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1176
7.7.20 21:01

@Petulinka1999 já jsem kůstku měla a malý měl stejně Down a ještě postižení mozku, kdyby se nepřišlo na druhém screeningu na mozek, nepřijde se na Down. Za mě určitě odběr podstoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14504
7.7.20 21:04

@Petulinka1999 Z fotky nemáme šanci nic poznat. Ale máš několik možností. 1) Počkat na plodovku. Ono by to ani teď dřív nešlo, od brzých odběrů se upustilo, ideální je to až kolem 16. týdne. 2) Sehnat si teď mezitím jiného doktora, aby se podíval taky, protože jít po jednom názoru mladého lékaře na tak invazivní zákrok, kterým je odběr plodové vody, to bych ve tvém věku hooodně váhala… 3) Zaplatit si vyšetření DNA z krve, ale tam je opět riziko, že vyjde falešně negativní nebo falešně pozitivní. Na druhou stranu, pokud by to vyšlo v pořádku a všechno ostatní při screeningu jsi taky měla v pořádku, mě osobně by to uklidnilo a na plodovku bych nešla. To bys ještě do 24. měla stihnout i s výsledky.

Teď jsi 13. týden, viď? Bývala bys stihla i odběr choriových klků, ale řešíš to o další týden později, škoda. I když ta rizika jsou dneska asi podobná, jen by se to řešilo dřív…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
7.7.20 21:09

Také jsem měla screening (tuším v 12+0), kdy doktorka nenašla nosní kůstku. Vše jinak bylo v pořádku. Riziko na Downa nějak 1:197, po konzultaci na genetice jsem podstoupila placený krevní test a výsledky dopadly dobře. Dítko je zdravé a nos má :lol: takže asi se může objevit později :nevim:
Určitě bych na nějaké vyšetření šla, ať už tu plodovku, nebo krevní testy. Držím palce, ať je mimčo zdravé!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 21:26

@Litta no před genetickou mě to kontroloval můj gynekolog a říkal že je vše v pořádku důkladně si prohlížel miminko a vše se mu zdálo v pořádku popravdě jsem na jeho utz viděla lip mimi než na té genetice ale jak říkám nevyznám se v tom a pan doktor mě hrozné vystrašil tím že při odběru se muže miminko pohnout a něco by se mohlo stát proto tam nechci.
Je sice hezke že to takhle upříme řekl ale já se teď hrozné bojím na tu plodovku :pensive:
Ano teď jsem 13. Jo takhle :/ já si zaplatila akorát navíc ultrazvuk na tu preklapsii :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 21:27

@Anover děkuji tak snad se na dalším ultrazvuku objeví :pensive:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 21:28

@Robado tak to mě moc mrzí :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
7.7.20 21:37

U dcery mi ve 12 týdnu nezměřil na ultrazvuku můj,,skvělý" doktor nic a dál to neřešil (tehdy jako nezkušená prvorodička jsem to nechala být i já…) a potom ve 20 týdnu na screeningu v porodnici nosní kůstku nenašli. Velmi zkušený lékař v Podolí ji hledal asi půl hodiny a nenašel. Objednal nás za týden na genetiku ale ještě předtím na kontrolní ultrazvuk. Na kontrolním ultrazvuku byla kůstka 7mm krásně vidět. :lol: Dcera tehdy měla špatně natočenou hlavičku a kůstka nebyla ten den vidět. :) Držím palce ať je to také tak i u vás a je vše v pořádku. :kytka: Já bych si zaplatila ještě jeden ultrazvuk na kontrolu než podstoupíte odběr plodové vody. :kytka:

Příspěvek upraven 07.07.20 v 21:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14504
7.7.20 21:38

@Petulinka1999 Počkej, takže kolik Dr. ho v době prvotrimestrálního screeningu vidělo? Tvůj gynekolog a na genetice? Tvůj je teda výbornej, bych se skoro vsadila, že ani nemá certifikát na screening, a ještě tě bude strašit, to teď tak asi potřebuješ. :roll: Na tu plodovku tě poslali na genetice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 21:44

@Litta viděl ho jako první můj gynekolog a to bylo 26.6 a ten řekl ze je vše v pořádku a 29.6 jsem šla na genetiku a tam na ultrazvuku pan doktor nenašel nosní kustku :/ na tu plodovku mě poslal doktor na té genetice :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 21:46

@Yasmina21 jé děkuji moc za radu :blush: trošičku mě to i uklidnilo že by ta šance tam mohla i být :blush:
Děkuji :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama