Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
12+1 jsi 13tý týden, ale někteří dr. to berou jako 12. A pak se v tom vyznej
Obecně se užívá při 12+ něco 13tý týden ![]()
No vidíte a já si vždy myslela, že je to 12 týden a jeden den k tomu
![]()
Kamis tu ma jak vidim ve vsem pravdu. Je jak chodici encyklopedie.:-) My se tu nemit, Kamis, tak nevim… ![]()
Dekuju, P.
Dle mojí zkušenosti 12+ doktoři berou jako dvanáctý týden, i když logicky už je to třináctý… ![]()
Nevim, jak to berou doktori, ale podle me je to 13 tt, je to docela logicke, 12 tydnu mas za sebou + nejake dny k tomu = rozjety 13 tyden
, no a presne 12 tt, tj. 12 + 0, je dokonceny 12 tyden. ![]()
Já myslím, že 12+0 už je 13tý týden. Ukončený 12tý je 11+6. Nebo ne?
já myslím, že 12+0 = 12 tudíž je to celý 12. týden
11+6 je 11 týdnů a 6 dní, týden má 7 dní, takže to nemůže být ukončený 12 týden, aspoň tak se to píše v učených knihách…
![]()
Ukončený 14. týden je určitě 14+0. Jednak je to logické a taky to tak je uvedené třeba v Motole v informacích o registraci k porodu. Takže 12.týden začíná 11+1 a končí 12+0. Taky jsem se setkala s tím, že doktoři uvádějí týdny, jak jste psaly, ale řekla bych, že oni berou ty ukončené.
Taky jsem si to myslela ,jako kykoušek že je to 12 týdnů plus + den
tak jsem chytřejší ![]()
Logicky vzato je to týden 13., je to to samé, jako by ses ptala, jestli rok 1901 je století 19.nebo 20…:)
ale taky jsem se setkala s tím, že někteří lékaři to berou spíš z toho kratšího konce, myslím si, že pro ně je stěžejní spíš faktické stáří plodu, třeba kdybys byla už 12+6, brali by to jako 13 týden… třeba u nedonošenců se asi řeší úzkostněji každý den těhotenství, tak možná jsou doktoři už celkově deformovaní:)
Moje doktorka to taky bere jako ukončený, takže i když jsem byla 13+6, byla jsem 13 týden, ale já to vždycky počítala jako 14.
ahoj. Jen by me zajimalo - kdyz jsem napr.12 tt, 12+3 atd., jsem dvanacty tyden tehotenstvi nebo trinacty? Ja si celou dobu myslela, ze uz trinacty, ale mu doktor me vzdycky vyvede se omylu. Kdyz jsem byla napr.6+2, tvrdil, ze jsem sesty tyden (ja to brala, ze uz sedmy). Kdyz jsem 10+3, tak jsem podle nej i sestry desaty tyden (ja to brala, ze uz jedenacty) atd.
Kdo ma pravdu - ja nebo doktor a sestra?Diky. P.