12+1tt - kolikátý je to týden těhotenství?

Anonymni
19.8.09 21:02

12+1 tt - kolikaty je to tyden tehotenstvi?

ahoj. Jen by me zajimalo - kdyz jsem napr.12 tt, 12+3 atd., jsem dvanacty tyden tehotenstvi nebo trinacty? Ja si celou dobu myslela, ze uz trinacty, ale mu doktor me vzdycky vyvede se omylu. Kdyz jsem byla napr.6+2, tvrdil, ze jsem sesty tyden (ja to brala, ze uz sedmy). Kdyz jsem 10+3, tak jsem podle nej i sestry desaty tyden (ja to brala, ze uz jedenacty) atd.
Kdo ma pravdu - ja nebo doktor a sestra?Diky. P.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24016
19.8.09 21:05

12+1 jsi 13tý týden, ale někteří dr. to berou jako 12. A pak se v tom vyznej :-) Obecně se užívá při 12+ něco 13tý týden :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2047
19.8.09 21:19

No vidíte a já si vždy myslela, že je to 12 týden a jeden den k tomu :lol: :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15883
19.8.09 21:20

Ahoj,

kamiŠ má pravdu 12+ .. je už 13 TT :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.09 21:29

Kamis tu ma jak vidim ve vsem pravdu. Je jak chodici encyklopedie.:-) My se tu nemit, Kamis, tak nevim… :-)
Dekuju, P.

  • Citovat
  • Upravit
24016
19.8.09 21:30

:lol: :lol: :lol: :lol: Už toho mám trošku nastudováno no :oops: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.09 21:31

Dle mojí zkušenosti 12+ doktoři berou jako dvanáctý týden, i když logicky už je to třináctý… :-)

  • Citovat
  • Upravit
3138
19.8.09 21:34

13týden.
(OT Připomína mi to diskuzi o 6. ukončeném měsíci) :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Kathula
19.8.09 21:40

Nevim, jak to berou doktori, ale podle me je to 13 tt, je to docela logicke, 12 tydnu mas za sebou + nejake dny k tomu = rozjety 13 tyden :wink:, no a presne 12 tt, tj. 12 + 0, je dokonceny 12 tyden. :lol:

  • Citovat
  • Upravit
24016
19.8.09 21:43

Já myslím, že 12+0 už je 13tý týden. Ukončený 12tý je 11+6. Nebo ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17010
19.8.09 21:57

já myslím, že 12+0 = 12 tudíž je to celý 12. týden
11+6 je 11 týdnů a 6 dní, týden má 7 dní, takže to nemůže být ukončený 12 týden, aspoň tak se to píše v učených knihách… :wink: :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15674
19.8.09 22:23

Ukončený 14. týden je určitě 14+0. Jednak je to logické a taky to tak je uvedené třeba v Motole v informacích o registraci k porodu. Takže 12.týden začíná 11+1 a končí 12+0. Taky jsem se setkala s tím, že doktoři uvádějí týdny, jak jste psaly, ale řekla bych, že oni berou ty ukončené.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2431
19.8.09 22:31

Taky jsem si to myslela ,jako kykoušek že je to 12 týdnů plus + den :lol: :lol: tak jsem chytřejší :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2733
20.8.09 07:35

Logicky vzato je to týden 13., je to to samé, jako by ses ptala, jestli rok 1901 je století 19.nebo 20…:)
ale taky jsem se setkala s tím, že někteří lékaři to berou spíš z toho kratšího konce, myslím si, že pro ně je stěžejní spíš faktické stáří plodu, třeba kdybys byla už 12+6, brali by to jako 13 týden… třeba u nedonošenců se asi řeší úzkostněji každý den těhotenství, tak možná jsou doktoři už celkově deformovaní:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6597
20.8.09 08:41

Moje doktorka to taky bere jako ukončený, takže i když jsem byla 13+6, byla jsem 13 týden, ale já to vždycky počítala jako 14.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty