Prvorodička a potíže s financemi - co teď?

26.6.15 06:12

1rodička problém finance!Co teď

Ahoj holky jsem prvorodička je mi 22 let přítel je momentálně v nové práci kde si zhruba vyděla 18 tisic…ale splácí nehodu + platí telefon a další věci i rodičum že tam bydlí přítel má 25let… čekáme miminko ale jak to udělat? Nemáme bydlení…a další věcí na potrat jít nechci jsem v 2 měsíci těhotenství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

982
26.6.15 06:14

A co ty, ty nemáš práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 06:29

Ne nemám dělala jsem jen dohoda o provedení práce takže nikde na stálo :(/ práve že něco hledám brigádu ale nic jsou jen nepřijemní že neberou:( nevím co je to za dobu… když byla mamka mladá měla vše a prachy se neřešili a ted! HNUS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
26.6.15 06:35

Předpokládám, že selhala antikoncepce :roll: no co už, nastěhovat se k příteli, osekat výdaje na minimum a vydržet. Poptávát se aspoň po brigádách.

a stěžování si „mamka měla a my ne“, to tvou situaci nevyřeší. Ona mamka asi taky měla práci, bydlení a manžela, že?

sebelítost je na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 06:39

@neumisa ty, je fakt, že před víc jak 20 lety to bylo s prací mnohem lepší a sociální stát byl štědřejší. Ale máš pravdu, že to zakladatelce nepomůže. Počala dítě s chlapem, co má normální plat, @melieska, s rodičákem byste to mohli nějak skromně zvládnout. Samo, nevíme, kolik chlap splácí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
26.6.15 06:40

Když byla mamka mladá, tak samozřejmě řešili. Pořídit si dítě ve chvíli, kdy nemám ani na rohlík je čirá nezodpovědnost.

Nicméně píšeš mamka, takže to mi evokuje dobrý vztah…takže ať ti pomohou rodiče, přítelovo rodiče by mohli též, mohli by počkat s jejich placením do doby, než se u vás stabilizuje situace. Nic jiného k radám ani k řešení tu není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
26.6.15 06:43

@melieska že nemáte bydlední a pod, to jste věděli už předtim. buď zůstat doma, nebo se nastěhovat do nájmu, pokud nic nedlužíte, požádat město o byt atd.. možností je dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 06:44

Upřímně, pokud chceš jen nadávat, a přitom máš dítě s chlapem, co vás neobstará, sama nemáš práci ani odpracováno, a ani se nezmíníš o tom, jak Ti pomůže Tvoje rodina (protože ta by měla fungovat v první řadě), tak to o Tobě nic pěkného neříká. Ani třeba pro možné zaměstnavatele IMHO.

Je to jako píše neumisa - uskromnit se a snažit. Pokud nechceš na potrat, jiné řešení není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
26.6.15 06:49

Ahoj hele asi takhle můj teď už manžel bral v době kdy jsem byla těhotná 14 tisíc já byla nezaměstnaná nájem 5 tisíc 2 tisíce doprava jemu do práce plus telefony. Neměli jsme moc ale taky jsme to zvládli a teď je líp a to jsme se ještě nově nastěhovali tak že barva atd…plus věci pro dítěvšechno se dá zvládnout jen se to chce hodně uskromnit plus jít buď on k vám nebo ty k němu do doby než se prcek narodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2815
26.6.15 07:22

No co poradit. Asi nic už je pozdě. Já tohle prostě nechápu :nevim: asi je vidět, že ti mamka dala vše, protože bys asi jinak teď přemýšlela. My s mamkou zůstaly sami a řekla jsem, že udělám vše pro to, aby moje dítě toto nezažilo. Jsem těhotná v 25, ale máme koupený byt, který tedy splácíme, ale je náš. Manžel dobrou práci a já odmakáno, abych měla nárok na mateřskou a měla se kam vrátit. Vy nemáte nic a až když čekáte dítě začnete řešit co a jak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
26.6.15 07:28

Copak maji tak malo???kdyz zustane doma, naprosto v pohode to zvladnou…kojeni usetri, bazarky, vse se da levne poridit.

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup
26.6.15 07:29

@Mishicka1 :palec: tak nejak.My kdyz jsou problemy v praci tak mame 20 000,4 osoby…a v pohode zijeme…holt nemame zadne dluhy.

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup
26.6.15 07:29
@Slečna Ferka píše:
Upřímně, pokud chceš jen nadávat, a přitom máš dítě s chlapem, co vás neobstará, sama nemáš práci ani odpracováno, a ani se nezmíníš o tom, jak Ti pomůže Tvoje rodina (protože ta by měla fungovat v první řadě), tak to o Tobě nic pěkného neříká. Ani třeba pro možné zaměstnavatele IMHO.Je to jako píše neumisa - uskromnit se a snažit. Pokud nechceš na potrat, jiné řešení není.

8o 8o 8o 18 000 je neobstara? Pracuje? pracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
1979
26.6.15 07:34

18000 už tak není kdovíjaká hitparáda a pokud ještě platíte dluhy a ty žádný příjem nemáš, tak potěš :roll: Veškeré možnosti se odvíjí od toho, kolik máte skutečné odtahy, respektive kolik peněz vám teda po úhradě toho dluhu zůstanou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2815
26.6.15 07:34

@KackaDoup ale píše, že splácí dluh za nehodu. To nebude malá částka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu