3 týdenní holčička nic nepřibrala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 24.05.19 19:17
3 týdenní holčička nic nepřibrala

Ahoj.
Dcera se narodila 4.5. Porod v pohodě, po porodu žloutenka, kdy furt spala. Už v porodnici se najelo na dokrmovaní mým MM. Po příchodu domů jsem dokrmovala MM, byla furt hladová, jenže půjčenou odsávačku jsem musela vrátit. Myslela jsem jak budu jen kojit, ze to dáme. Jenže pak rvala hlady furt, měla za den pricurly tak dvě plínky a nekadila vůbec. Takže nakonec jsem koupila UM a dávala ji dokrm večer před spaním a než jsme šli ven. To vypila 20-50 ml. Dnes jsem ji zvazila a zjistila jsem, ze od návštěvy MUDr. v 5 dnech vůbec nic nepřibrala. Tak jsme s chlapem dohodli, že ji vždy nakojim z obou prsou a pak pokaždé dostane dokrm… Jen se bojím, že je tohle cesta do pekel a že se s kojením můžu rozloučit. UM dostává z kalíšku. Starší synové byli taky problémoví - ale přibírali. Oba jsem kojila rok. Poradi někdo? Jo a mám už 14 dní brutálně zrasovaný bradavky, hojit se to nechce a strašně to bolí… Ráda bych plně kojila, ale zatím to nejde, to by asi umřela hlady…

Příspěvek upraven 24.05.19 v 19:35

Reakce:
KristynaTita
Kecalka 484 příspěvků 24.05.19 19:22

Podle čeho vis, že má hlad? Pláč může mít hodně důvodu, také pribirani může být narazove, ne „tabulkove“.
Postupně ubirejte um, nenechte se vystrrsovat mudr, ti vidi jen tabulky, hodně pijte, podporujte laktaci a ono to půjde.

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 24.05.19 19:32

@KristynaTita
No když dítě v podstatě necura, tak to asi není ok. Před řvaním hlady si strká prsty do pusy, mlaská a snaží se na mě prisavat…

unuděná
Echt Kelišová 7735 příspěvků 24.05.19 19:37

Ne, tohle neni ok, at ti budou kojofanaticky rikat cokoli.Dite place, necura, nekaka, nepribira. Dokrm je na miste.Ja v teto fazi bojovala stylem odsavani po kojeni a take nocnim odsavanim, to bylo hodne dulezite. A misto um jsem pak davala pres strikacku me mleko (kalisek je ake super).Ale presna vaha byla potreba-nakojila jsem a podle toho, kolik dite vypili, jsem dala primerene dokrmu (ne do sytosti, ale jen tak nejak „tabulkove“,aby.se dite vcas ozvalo o kojeni znovu).Otazka je, zda se ti tohle vse chce podstupovat. Nejsi prvorodicka a vis, ze kojeni neni alfa a omega, sama. rozhodni, do jake.miry chces. bojovat :hug:

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4845 příspěvků 24.05.19 19:48

Určitě bych se neřídila radami těch, které by snad kojili, i kdyby dítě hublo, hlavně, aby se ony cítily, že to zvládly :zed: pokud takhle jasně dává najevo hlad, koj, co to jde, ale dokrmuj. Nebude první ani poslední, která by na UM vyrostla a pokud mléko máš, není to cesta do pekel, jen to prostě třeba nepůjde plně. Představ si sama sebe, když máš hlad a někdo by ti nechtěl dát dosyta najíst jen proto, že měl nějaká očekávání. Hoď se do klidu a dělej to tak, jak to cítíš. Když se budeš nervovat, laktaci to stejně nepomůže a malé můžeš zadělat na zdravotní problémy.

Julinka 18
Kecalka 270 příspěvků 24.05.19 19:51

Nasaď homeopatika Riccinus Communis 5 CH, kojici čaje s jestrabinou, 3 x denně šálek melty nebo Cara s mlékem a hlavně koj co to dá. Ja měla pricuclou malou na prsu i 3 hodiny v kuse denně, v noci v podstatě celou noc…a rozkojila jsem se krásně…hlavně se snaž být v klidu a věř si…

Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 4718 příspěvků 24.05.19 20:15

Normalne dokrmuj, dite trpi hlady! Klidne nakoj, dej dokrm.My to tak meli do pul roku a v pohode.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 24.05.19 20:28

Já bych hlavně zvazila pozvat si i LP. I ty, jak píšeš, brutálně zrasovane bradavky. Tak bych řekla, že i blbě saje.

Elessa
Kecalka 224 příspěvků 3 inzeráty 24.05.19 21:56

A jinak je miminko v poradku? Nas prcek neprospival, i kdyz se umel krasne prisat, lekarka rikala, ze mam slabe mleko a dva dny na to se z toho vyklubal zanet ledvin, maly nesal, protoze nemel silu. V nemocnici me rozkojili a maly po vyleceni rostl rychleji nez dite na UM. Tim chci rict, ze problem nemusi byt nutne v MM. Take bych pro klid duse zkusila laktacni poradkyni. Jinak znam i od narozeni dokrmovane deti, ktere se rady nakojily jeste treba i v roce a pul, takze UM nemusi nutne znamenat konecnou pro kojeni ;)

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5089 příspěvků 24.05.19 22:03

No tak já bych kojení asi vzdala a nasadila um.

Nikini111
Ukecaná baba ;) 1550 příspěvků 24.05.19 23:31

Neboj, já bych dokrmovala dál a kojila klidně každou hodinu aby se ti tvořilo více mléka. Ja takhle dokrmovala oba syny UM a vždy kolem 2-3mesice stačilo už jen MM. Ale i když to teď vypadá s kojením na prd, tak bych to jen tak nevzdávala a možná se i poradila s laktační poradkyní.

truelly
Závislačka 3254 příspěvků 25.05.19 07:00

Obě děti jsem „kojila“a dokrmovala tři měsíce, pak už jen dokrm. Homeopatika, kojočaje bez sebemenšího úspěchu proběhly. Děti bez dokrmu hubly. Až po přidání dokrmu, jsem u první viděla ve třech týdnech věku, co je to počůraná plínka. Druhé dítko na dokrmu už v porodnici.
Ty jsi zkušená matka. Být tebou, nasadím už normálně flašku, ať se to dítě proboha nají :zed: :zed: :zed:

lucynka25
Echt Kelišová 9688 příspěvků 25.05.19 08:44

@statecna.oslice U první dcery jsem vylezla z porodnice s šílenýma ragádama a druhý den 41C horečky, zánět jako prase.
Kojila jsem na požádní i přez bolest, musela jsem si vzít kloboučky.
Za 3 týdny dcera nic nepřibrala, tak jsem si zavolala laktační, měla jsem špatnou techniku kojení, takže dcera málo pila, mléko zůstávalo a tvrdlo.
Díky ní jsem se to pořádně naučila a dcera začala jít s váhou nahoru. A UM jsem nikdy nedala. Kojila jsem 2,5roku.

Doporučuji si pozvat laktační domu, hodně pomůže, ukáže a poradí.
Důležité je kojit dle potřeby miminka, klidně co hodinu i v noci, pokud je problém, hodně mazej bradavky, ať se ti zahojí (Purelan, Bepanthen) a vydrž, ono to bude dobré :hug:

Váš příspěvek
Reklama