38 tt - vše je na pytel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 10:58
38tt vše je na pytel....

Aktuálně mám 11 dní do termínu a jsem nějak rozhozená z kontrol u lékaře. Na vše mi je odpovězeno: v normě, to bude no, hm s tim nic neuděláme. Dvakrát po sobě jsem měla divný monitor, musela jsem neustále měnit polohy aby se vůbec něco natočilo, jednou to dokonce začalo pípat poplach. Sestra ale vždy špatný výsledek odstřihne a dá tam jen ten „probuzený“. :nevim:
Do toho jsem absolutně nateklá a odkrvená, necítím ruce, nechápu jak potom může jít nějaká výživa miminku.
Další věc je že doktorka mě vnitřně nijak nezkontrolovala, takže já absolutně nevim jestli se něco chystá nebo ne (žádný posličky, žádné tvrdnutí-ani nevim co to je za celé těhotenství).
O nějakých měření průtoků si můžu asi nechat jen zdát…do toho pohyby ubývají, mám již v tomto týdnu velký váhový odhad (na moji drobnou postavu, paráda) asi miminko nemá místo, ale nijak mi to na náladě nepřidává :/ někdy si říkám, že si vymyslím že necítím pohyb nebo něco a zajedu na pohotovost kde by mi to určitě zkontrolovali pořádně, ale zase nechci být za hysterku.
Měli jste někdo obdobné potíže? Potřebuji asi trochu uklidnit :think:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 38. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 23.08.18 11:01

Hele ja byt tebou zkusila bych tu pohotovost. Proste pokud citis ze neco neni v poradku tak lepsi to zkontrolovat jinde.

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 23.08.18 11:02

Na jednu stranu buď ráda, že tě vnitřně nevyšetřují. Mně vyšetřovali a od 30tt v nemocnici s řečm, že hrozí předčasný porod a rodila jsem 37+5tt. Těch nervů co mě to stálo :zed: pokud se ti něco nezdá jdi do porodnice, kde máš rodit, a požádej je o vyšetření. Němela bys navštěvovat ordinaci v porodnici?

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 23.08.18 11:04

Vnitřní vyšetření v této fázi těhotenství nemá žádnou vypovídající hodnotu. Můžeš být uzavřená a čípek 5 cm a za půl dne porodit, nebo můžeš být pootevřená klidně 14 dní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 11:06

@elinka90 no to je záhada číslo dvě, nikdo mě porodnici nepředal, nemám u sebe žádné výsledky vyšetření apod…prostě mě tak trochu přijde že na té naší gyndě solidně zaspali, nebo mají jiné starosti.

P4ja
Kelišová 6591 příspěvků 23.08.18 11:08
@Anonymní píše:
@elinka90 no to je záhada číslo dvě, nikdo mě porodnici nepředal, nemám u sebe žádné výsledky vyšetření apod…prostě mě tak trochu přijde že na té naší gyndě solidně zaspali, nebo mají jiné starosti.

Pokud ti monitor dělá sestra, tak tě předávat nikam nemusí. Klině do toho 40 tt. A klidně bych s těmi ubývajícími pohyby jela na pohotovost, i když to klidně může být tím, že mimčo už nemá tolik místa.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 23.08.18 11:11

těžko tě můžeme uklidňovat, když nevíme, jak se cítíš ani co se děje.
Pokud máš blbé pocity, brní tě tělo a si nateklá, tak zajeď na pohotovost do porodnice (né ve dvě ráno, jo? :lol: )
Podle mě není úplně normální, aby těhotná byla tak oteklá, že necítí končetiny.
Vím že se to nemá a jeto ode mě takový ošklivý a skoro bych řekl zlý, zlý nepěkná věc, ale řekla bych že je ti zle necítíš pohyby a chceš zkontrolovat. Než riskovat, že doktorka to bere na lehkou váhu :think:
Na vnitřní vyšetření bych kašlala, to fakt nemá žádnou vypovídající hodnotu, ale to, že máš blbý ozvy a špatně se prokrvuješ, to by mě varovná kontrolka zablikala. A že možná budeš za hysterku? Popravdě, no a co? ;) Doktor si to rozdejchá a ty budeš mít klid, že je miminko v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 11:26

bohužel jsem přesně ten typ co se nerad doprošuje a má pocit že svou přítomností každého obtěžuje :nevim: těm monitorům moc nerozumím, zase si říkám přece kdyby bylo něco jo špatně tak proč by to neřešili? na otoky mi bylo řečeno: to budete mít no…na ruce: chcete napsat magnesolv?
achich ouvej to mě čeká rozhodování jestli ta pohotovost a klid v duši, nebo prostě čekat do další kontroly :(

azalia
Kecalka 318 příspěvků 23.08.18 11:30

Pro zakladatelku - souhlasím s @Mar__tanka1983 - jestli se necítíš dobře, tak jeď odpoledne normálně do porodnice. A klidně řekni, že špatně (málo) cítíš pohyby. Nikdo Ti hlavu neutrhne, ani Tě nebude mít za hysterku. Naopak Tě vyšetří a Ty budeš klidnější.

azalia
Kecalka 318 příspěvků 23.08.18 11:32
@Anonymní píše:
bohužel jsem přesně ten typ co se nerad doprošuje a má pocit že svou přítomností každého obtěžuje :nevim: těm monitorům moc nerozumím, zase si říkám přece kdyby bylo něco jo špatně tak proč by to neřešili? na otoky mi bylo řečeno: to budete mít no…na ruce: chcete napsat magnesolv?
achich ouvej to mě čeká rozhodování jestli ta pohotovost a klid v duši, nebo prostě čekat do další kontroly :(

Na ty pocity o doprošování a obtěžování kašli! Tady jde o zdraví Tvé a miminka. Pokud máš pocit, že něco není v pořádku, tak neváhej a jeď!

P4ja
Kelišová 6591 příspěvků 23.08.18 11:32
@Anonymní píše:
achich ouvej to mě čeká rozhodování jestli ta pohotovost a klid v duši, nebo prostě čekat do další kontroly :(

Jako magnosolv teď ?? Trošku úlet. Vždyť se hořčík vysazuje a rozhodně nedáva takhle brzo před porodem. A jinak klidně jeď na pohotovost do nemicnice na gynu. Mně to gynekoložka taky říkala, že pokud se něco nebude zdát, tak ať jedeme hned.

Denina01
Kecalka 447 příspěvků 23.08.18 11:42

Já jsem byla v pondělí ráno na kontrole u svého doktora a monitor nic moc, že mám přijít další den znovu. Byla jsem tak na nervy, že jsem se sebrala a jela odpoledne na pohotovost. Také méně cítím pohyby, jsem maličká a ve 38tt :mrgreen: ten pocit klidu po vyšetření byl k nezaplacení…

ančapepča
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 23.08.18 11:57

Na nic bych nečekala a jela na pohotovost. Klidně si i vymysli, že necítíš pohyby, to nikdo nenechá jen tak. Třeba se tam miminku už opravdu nedaří a ani ty se necítíš dobře. Nenech se odbýt. Miminko už je donošené takže by jsi rodila v termínu a lepší jet 10 x zbytečně než pak litovat.

lolink
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 23.08.18 13:51

Pokud je mimino velke, nema se kam hybat. U prvniho mi monitor nataceli asi 4× za den, proste dokud dobre nevysel :mrgreen:. Predani do nemocnice muze byt klidne az v tom 40tt. To neni nic nenormalniho. A v devatem mesici jsem taky sotva lezla. To tak byva. Klidne si tam zajed, ani te natoci a udelaji utz, budes klidnejsi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 15:00

Děkuji moc všem za podporu :) jde i o to že se mi uleví i psychicky, že je vše v pořádku :) @Denina01 a vše bylo nakonec OK? Přesně takhle jsem vynervovaná od poslední kontroly
@P4ja u nás se totiž dává magnesolv na vše…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >