4leté dítě a horečka na dovolené

18.7.21 16:50

4 lete dítě horečka na dovolené

Zdravím vás, prosím o radu, jsme třetím dnem na dovolené a dcera 4 roky, začala mít horečky včera kolem osmé večer, dávám ji čípky nurofen, které ji zaberou a pak ji je lip. Akorát včera měla 38,5 a dnes potom co jí přestal účinkovat měla 39,6. Nechce na sobě mokrý ručník nic, pije po troskach a měla k jídlu jen meloun - nic jiného do ní nedostanu. Začínám panikarit, když působí nurofen tak si hraje, kreslí, má i trochu průjem, asi z toho melounu, ale když přestává působit je hodně uknourana a nechce nijak spolupracovat. Nevím jestli to má z přehřátí na sluníčku, protože je zatím pořád pod mrakem a vyloženě na slunci nebyla, akorat méně pila to je pravda. Nevím jak ji mám pomoci aby ta horečka už nelezla nahoru. Žádné jiné příznaky nemá, jen ta horečka a průjem. Děkuji za případné rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
999
18.7.21 17:05

Syn to měl teď taky u babičky, asi tělo řeklo stop, bylo toho na něj moc, trvalo to cca 24 hodin ty horečky, takže třeba to v noci vám taky přejde, dnes syn vypadá už zdrave i jedl oběd, včera i zvracel, jedl jen suchý rohlík a piškoty a slabý černý čaj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5188
18.7.21 17:10

Nepanikař! dítě snese vyšší teplotu, než dospělý
Nurofen není nejlepší volba
Ve 3 letech jsem brala své dvojčata do kempu do Itošky a chytly tam ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA! (asi z klimy z busu?).. zlatý Ibuprofen! on působí i protizánětlivě! normálně jsme to tam s ním + kapky do ucha z místní lékárny zvládly! a Ibáč holt nedám dopustit ;) holky ho neuměly spolknout, takže jsem ho 2× denně drtila na lžičku se sirupem.. máma si poradí :hug:
PS : jídlo mu vůbec nenuť! nemusí jíst i tři dny! meloun je super volba a hodně pít, moc, džusy, mix ovoce.. hlavně pít..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.7.21 17:16

Děkuji, já blbec jsem vzala jen ten nurofen právě, lékárny jsou tu zavřené takže pokud se to do rána nezlepší skočím pro ten ibuprofen. Akorát se modlím aby to nechytla mladší dcerka, a to je to měsíc co jsme marodili. Možná to je fakt z toho vedra a že málo pila. Snažím se jí vysvětlit že musí hodně pít tak snad se nám to podaří. Tak děkuji snad to brzy přejde. Myslíte, že je rozumné pustit klimatizaci na noc? Max o 5 stupňů méně, aby se schladila, pokud by v noci horečka pokračovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
18.7.21 17:18

@Lucy75 Nemaji Nurofen a Ibuprofen stejnou lecivou latku? Myslim ze maji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6028
18.7.21 17:20
@Kosopemi píše:
@Lucy75 Nemaji Nurofen a Ibuprofen stejnou lecivou latku? Myslim ze maji.

Mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.7.21 17:23

Takže nemá cenu kupovat Ibuprofen?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
18.7.21 17:24

S klimatizaci nemam dobrou zkusenost, meli jsme ji 3 dny na JIP a vratila jsem se domu se zahlenenym ditetem a zanetem ucha. Radeji mozna vlaznou vodou. Hlavne, kdyz pije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
18.7.21 17:25
@Nikoleta9212 píše:
Takže nemá cenu kupovat Ibuprofen?

Nema. Nurofen ma podle nasi doktorky take protizanetlive ucinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.7.21 17:30

Nurofen a Ibuprofen maji tu samou lecivou latku. Drtit by se Ibuprofen nemel, je schvalne obaleny, aby se rozpustil az v zaludku a nevyzrali ty chemicke latky vse kolem. Hlavne teda u deti, ktere jsou citlivejsi… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
18.7.21 17:30

Nurofen (ibuprofen) se kombinuje s něčím paralenovým (paracetamol - účinná látka)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12838
18.7.21 17:33

Misto zabalu muzes udelat vlaznou koupel, at hodne pije, jist nemusi.
Den dva tri to trvat bude, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
18.7.21 17:37

Nurofen je to samé co ibuprofen, takže nemusíš řešit nic jiného. Psala jsi myslím čípky, že máš ne? Od syna to nikdo nechytl. Uvidíš zítra ráno, třeba už to bude pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.7.21 17:39

Díky, moc doufám, protože zároveň slaví i narozeniny tak by mě moc mrzelo kdyby ji bylo zle, ale jak ji zabere ten čípek tak je úplně v pohodě ale jak přestane účinkovat tak ta teplota vyletí ještě víc než předtím, to mě právě vyděsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4293
18.7.21 17:41

@Nikoleta9212

Střídej Nurofen s Panadolem po 4 hodinách. Jsou to různé léčivé látky, proto můžeš střídat častěji (nemusíš čekat celých 8 hodin na další) a hravě tím pokryješ celý 24 hodinový cyklus (střídáš účinné látky ibuprofen a paracetamol).

Nurofen je Ibuprofen, tak ten už nekupuj, jak ti zde někdo radí. Je to zbytečné. A hlavně nekombinuj Nurofen a Ibuprofen, ať dítě nepředávkuješ.

Chladit, do jídla nenutit. A uvidíte, jak to bude dál.
Držím palce, ať je brzy fit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat