5 měsíční dítě zlobí se spaním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Littlebeanbag
Povídálka 14 příspěvků 10.01.19 22:04
5 měsíční dítě zlobí se spaním

Ahoj maminky.
Moje dcera od narození zlobí se spaním. Od 3. týdnů usla výhradně v šátku (trpěla kolikou) a ve 3,5 měsících nastal zlom a hezky usla na rameni nebo při kojení.
Momentálně spí přes den po půl hodinách, sem tam si odpoledne zdřímne na 1-3 hodinky. Problém nastává večer, kdy prostě před 22h neusne ani za boha. Dá si svoji půlhodinku, ale když ji položím je okamžitě vzhůru. Opět ji musím uspávat v šátku, protože jinak hystericky vříská, trhá mi vlasy až nakonec vyčerpáním po půl hodině usne.
Během dne ji nechávám vzhůru max. 1,5h jinak je přetažená a protivná. Sama od sebe neusne.
Nějaké nápady či podobné zkušenosti s večerním spaním?

Reakce:
svatecnice
Kelišová 6078 příspěvků 10.01.19 22:10

@Littlebeanbag zkoušela jste nikdy šum? Většinou to pomůže překlopit ty spící půlhodiny v delší spaní. A třeba se jí pak půjde líp spát večer.

Alyss1
Závislačka 3144 příspěvků 10.01.19 22:13

Miminko je male. A proste potrebuje uspavat. Udelala bych vse proto aby v pohode usnulo.

Littlebeanbag
Povídálka 14 příspěvků 10.01.19 22:14

@svatecnice

Mívám skoro vždy puštěnou tv nebo rádio (klasickou hudbu, pohádky) jako kulisu, ale v našem případě to moc nezabírá.

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 10.01.19 22:18

Zkoušeli jste spinkání na bříšku? Mě syn jinak než na bříšku nespal, jinak se přes den budil.

svatecnice
Kelišová 6078 příspěvků 10.01.19 22:19

@Littlebeanbag to je něco trochu jiného. Koukněte na net. Měla jsem aplikací jen se zvuky (fén, more, voda, vysávác atd), na něco si dítě zvykne a u toho pak spí. To šumění jede dál přes ty pauzy u spaní a naučí se spát v kuse delší čas. Jen to teda musí být celkem nahlas…Zkuste a uvidíte :)

Littlebeanbag
Povídálka 14 příspěvků 10.01.19 22:21

@svatecnice tak děkuji, za zkoušku to určitě stojí :blush:

Littlebeanbag
Povídálka 14 příspěvků 10.01.19 22:23

@iiiv asi se bojím zbytečně, ale já ji v noci na bříško dávat nechci, mám strach, že se mi udusí. Hodně ublinkává, takže od narození spí převážně na stranách

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 10.01.19 22:27

A nenapadlo tě uspávat jinde než u televize nebo rádia. Moje dítě třeba potřebuje úplný klid. Bílý šum u nás jel každý večer 3hodiny a malý spal jako dudek. Jakmile běží televize, tak by nás junior čumákoval klidně do tří. A začalo to už když ji začal vnímat :nevim:

Littlebeanbag
Povídálka 14 příspěvků 10.01.19 22:34

@Aduš8 jistě, že uspávám i jinde. Já ani tak neřeším problém s uspáváním jako takovým, jako spíš s tím, že malá prostě nadobro na noc neusne před 22h. Posouvala jsem koupele, večerky, ale ať dělám, co dělám, na malou to nemá očividně vliv.

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 10.01.19 22:37

@Littlebeanbag já si myslím, že si každé dítě určí svůj režim, se kterým jen tak člověk nehne. Já si zase představovala, jak budu v půl osmé koupat a v osm do postele. A prd. Usínal mi už kolem sedmé, takže jsme vše posunuli. A byla období, kdy vstával v půl čtvrté :zed: :zed: teď to protáhl do šesti a dýl ani ťuk.

Littlebeanbag
Povídálka 14 příspěvků 10.01.19 22:39

@Aduš8 no jo, člověk míní… :D tak snad tohle ponocování brzy přejde, jako všechno ostatní

Váš příspěvek
Reklama