Budit při odpoledním spánku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vtipna
Kecalka 222 příspěvků 08.01.19 17:36
Budit při odpoledním spánku?

Ahoj, vcera jsem resila, ze mala 16mesicu, nechce spat po obede. Nicmene dneska to do vecera nevydrzela a musela jsem ji dat spat v 16,30. Strasne brecela, valela se po zemi. No ale ted by spala rekla bych dobre do 19h. Vzbudili byste ji, aby nesla spat pak opulnoci, popr.po jak dlouhe dobe? Ted spi hodinu a rekla bych, ze by ji to mohlo stacit, pak bych ji ulozila treba po 21h, co je uz za 3 hodiny. Co byste delaly vy? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rosary
Kecalka 208 příspěvků 08.01.19 17:39

Vzbudila… jemně a nenásilně. Nevím jak ty, já mám spánku dost málo a je mi dost cenný na to, abych nechala prcka spinkat do večera a pak do půlnoci řádil když bych už v 10 padala na hubu :D

Euforia
Kecalka 269 příspěvků 08.01.19 17:44

Ja mam teda uz dvouletou a ta spi jen vyjimecne odpo, v 16,30 uz bych ji spat ani nenechala, pak by nam skakala po hlave do rana. Kdyz uz teda usne, tak nechavam spat max hodinu a budim

P4ja
Extra třída :D 10129 příspěvků 08.01.19 17:45
@vtipna píše:
Ahoj, vcera jsem resila, ze mala 16mesicu, nechce spat po obede. Nicmene dneska to do vecera nevydrzela a musela jsem ji dat spat v 16,30. Strasne brecela, valela se po zemi. No ale ted by spala rekla bych dobre do 19h. Vzbudili byste ji, aby nesla spat pak opulnoci, popr.po jak dlouhe dobe? Ted spi hodinu a rekla bych, ze by ji to mohlo stacit, pak bych ji ulozila treba po 21h, co je uz za 3 hodiny. Co byste delaly vy? :nevim:

No být tebou, bych ji zítra po obědě do toho kočárku dala, i za cenu, že se nevyspíš a zkusila jí uspat dřív.

Nicméně řeším to samé. Tchýně malou vytáhla odpoledne z kočárku, když byl její čas a ona mně usnula až před pátou. Takže teď spí a budit jí nebudu. Večer asi bude fungovat taťka a nebo zavolám tchýni, ať to vyřeší, když to spískala :)

Moona1984
Kecalka 142 příspěvků 08.01.19 17:45

Mně se budit nikdy nevyplatilo. Ty děti si to stejně udělají jak potrebuji.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9805 příspěvků 08.01.19 17:48
@vtipna píše:
Ahoj, vcera jsem resila, ze mala 16mesicu, nechce spat po obede. Nicmene dneska to do vecera nevydrzela a musela jsem ji dat spat v 16,30. Strasne brecela, valela se po zemi. No ale ted by spala rekla bych dobre do 19h. Vzbudili byste ji, aby nesla spat pak opulnoci, popr.po jak dlouhe dobe? Ted spi hodinu a rekla bych, ze by ji to mohlo stacit, pak bych ji ulozila treba po 21h, co je uz za 3 hodiny. Co byste delaly vy? :nevim:

Mě dcera kolem 2roku taky bojkotovasla odpolední spaní. Tím, že to bylo přes léto, tak jsem to neřešila, ale s nástupem září/října, jsem znovu nastolila odpolední spánek a jsem za to ráda. Ted ji tahne na 4r (v dubnu) a stále po obědě chodí spát. Jde to hodně vidět, jakmile nejde po obědě, tak je umrčená, uknouraná, hádavá, vznětlivá …
Takže za sebe bych ji znovu začala ukládat po obědě, klidně posun oběd na půl1, nebo na 1 hodinu (u nás se třeba obědvá o půl 12 a někdy v 11, prostě mladší nepřešla na zimní čas) a tak chodí spinkat poměrně brzy.

Jinak já když musím budit, tak budím světlem = rozsvítím, v lete roztáhnu žaluzie. Člověk je nastavený od přírody s ebudit světlem, nebudí se rozmrzelý. Sama to tak mám ráda a tak jsem přestala zatahovat střešní rolety…

pocker
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 08.01.19 17:52

Malej usíná většinou po obědě, ale když se protáhne ranní spánek a odpoledne po obědě neusne, třeba usne až ve tři odpoledne, nebudím ho..spí tak do peti, max.do sesti. Kdyz jsem zkousela ho za hodinku vzbudit, stejně šl večer pozdě..

janablizkova
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 08.01.19 17:52

Mám zkušenost když se dítě vzbudí je šíleně protivné. Vnučka,která má dva roky vůbec nechodí po obědě spát,ale pak zalehne v 7-8 hod.večer a spí do rána i do osmi.Vždy usla pouze na procházce v kočárku.

Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 08.01.19 17:57

Budim, když mi malý usne od 16h déle a sám se do 2 hodin nevzbudí. Pak by se mi taky mohlo stát že bude spát do 20 a následně do půlnoci lítat. Nevadi mi když usne ve 3 a klidně ať spí do 6, to pak třeba mezi 9-10 večer usne. Teď jsou zvyklí ve školce že se chodí spát po obědě hromadně, takže tahle starost odpadá, akorát o víkendu to někdy zalomí dyl než bych chtěla ;)

vtipna
Kecalka 222 příspěvků 08.01.19 18:12

Heje,tak jsem ji vzbudila a od te doby plac,vztekani. Hruza. Priste nebudim.

Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 08.01.19 18:15

@vtipna tak aspoň víš pro příště jak reaguje :) náš nepláče ale musím budit pomalu a lehce :D

vtipna
Kecalka 222 příspěvků 08.01.19 18:48

@Kriss Tina Ja ji budila pusinkou na celo,pohladila,rozsviceno bylo na chodbe,ani ne v pokoji. Kdyz se vzbudila,sedla si a usmivala se a za 2 minuty scena na hodinu. Ted se konecne uklidnila a funguje normalne. Jj,aspon vim pro priste :D

Uživatel je onlineNetopirek
Echt Kelišová 9890 příspěvků 08.01.19 18:49

První jsem budila, nikdy nebyl problém. Do půlhodiny se vždycky probrala a bylo všechno jako kdyby se vzbudila sama.
Druhá je nevzbuditelná. Prostě si znovu lehne a usne, kdekoliv.
Třetí je protivná do dalšího spánku.

Takže já už nebudím pokud to není nutné.

Lisianne
Kecalka 357 příspěvků 08.01.19 18:52

já nebudím, malý má 2 roky a nechávám ho žít, horší to bude s nastavením režimu až bude chodit do školky, to bude ale asi vylítaný :)

pocker
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 08.01.19 19:04

@Lisianne Malej teda ze školky vylítaný absolutně není, tam je potichu..vylítá se právě až doma.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama