6měsíční najednou ublinkává

1429
10.6.13 20:02

6 měsíční najednou ublinkává

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Malá má 6 měsíců, od 5 jí příkrmy a je na UM od 4 měsíce. V 5 jsme přešli na stejnou značku ale UM 2. A malá mi dneska hodně ublinkává. Celej den se jí vrací oběd (ještě v 6 večer). Jako má to i jindy, ale určitě ne v takovém množství jako dneska. Málo, ale často. Nevím čím to může být. Když byla malinká tak měla blinkací období, ale pak to přešlo.
Budu ráda, pokud někdo budete vědět čím to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35029
10.6.13 20:05

Malej mi blindí vždy, když se mu klubou zoubky, třeba jen den či dva, pak to zase přejde, ale jen ublinkává, nic strašného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
10.6.13 20:13

U nás začala malá blindit asi před 3 týdny, týden na to jsme našli zub a teď včera i druhý. Možná je to taky zubama jako u @ixule

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26956
10.6.13 20:17

@soleile nebyli jste na očkování nebo není nastydlá? U nás se to horšilo vždycky s tím + zuby, jak už tu holky psaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
10.6.13 20:54

Na očkování jsme nebyli a rýmu měla asi před měsícem, teď nic. tak třeba najdeme zub :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
10.6.13 22:38

Synovi se takhle v půl roce objevil reflux 3. stupně. Do té doby byl jen na UM, ale s příkrmama se to rozjelo a reflux zmizel až ve 2 letech.

Příspěvek upraven 17.03.14 v 22:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
22.1.14 16:38

@mydie Ahoj, našla jsem tuhle diskuzi a chtěla bych se zeptat (pokud dokáže poradit někdo jiný, budu jedině ráda) jak se na ten reflux přišlo a jestli jste to nějak řešili. Mě syn (11m) ulinkává už od miminka. Jediné, co dr. tvrdí je, ať ho dáváme odříhnout, ale mě se to nezdá.. Kor když ublinkne třeba po obědě - rýže s omáčkou.. :nevim:

Dokonce jsme v jeho pěti měsících byli u jiné doktorky, abychom znali i názor více doktorů. Ta nám řekla, že to může být přejídáním. Je fakt, že syn spase, na co přijde a jí skoro každou hodinu, ale zase, když mu nedám najíst, tak za mnou chodí a říká máma ham :roll:

A taky je to hroznej hubeňour, od mala je hodně aktivní a všechno vyběhá.. Tak nevím, jestli se tím znepokojovat nebo to nechat.

Předem díky za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
22.1.14 16:44

Nemůže být to blinkání z toho, jak je aktivní? Malá, jak se točí na bříško, tak mi taky ublinkává. Třeba si nějak zmáčkne bříško, když divočí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
22.1.14 18:18

@tehuzu A zkusila jste někdy nedat malýmu co hodinu jídlo? Prostě zkusit zabavit jinak a dodržet alespoň 2,5-3 hodiny mezi jídly? Je možné, že se opravdu přecpává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
17.3.14 22:48

@tehuzu Omlouvám se za dost pozdní odpověď, moc sem nechodím ;)

Dětská doktorka nás poslala do gastro(něco) poradny, bývá to v nemocnici na dětském oddělení. Tam ho zkontrolovali po jídle na UTZ a tím byl reflux potvrzen. Pak se s tím už nic nedělá, jen kontroluje, jestli se to nezhoršuje a prášky se nasazují při razantním hubnutí nebo pro děti starších 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
18.3.14 13:05

@mydie Díky moc za odpověď, nakonec to bylo přejídáním. Snížili jsme nenápadně dávky a už je to dobrý :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
18.3.14 13:26

@tehuzu Tím líp :) Ono neustále hlídat, co dítě jí, jestli to může, kdy jí a pořád prát… to není nic moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat