8 měsíční dítě málo spí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
4.7.22 06:16

8 měsíční dítě málo spí

Můj 8 měsíční syn, celou dobu málo spinká. Myslela jsem si, že jak přestanou koliky tak se to zlepší, ale byla jsem na omylu. V noci spi přerušovaně dohromady zhruba 5,5 hodiny, někdy 6. A přes den zhruba 2× 40minut. Ani jako malé miminko nespal o moc více. Jestli 8 hodin dohromady za cely den i noc. Nemůže mu ten spanek chybět? Vždyť je to ještě malé mimčo? Měla jste to taky tak? Nějaké rady, jak mu prodloužit spanek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16237
4.7.22 06:56

@Martiine a budi se hlady? Já měla holky kojené a budily se několikrát za noc..přes den jsem vozila v kočárku venku a tam se spalo déle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73838
4.7.22 08:02

@Martiine no a co vse jsi uz vyzkousela? Kde spi v noci, kde spi pres den atd? Je to malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
4.7.22 08:55

Mně spí syn déle, když spím s ním. Jakmile je sám v kočárku nebo v postýlce, je to razantně méně hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 11:00

@lucynka25 Myslím, ze hlady se nebudí. Někdy jde uspat utěšením, zapnutí šumu, podání plínky na muchlání nebo převlečení plínky :nevim: v kočárku spinkal jak byl malý i dvě hodiny, když se chodilo, ale teď ho moc nemá rád..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 11:04

@blumen V noci spí s námi v ložnici ve vlastní postýlce. Někdy v průběhu noci, když nemůže usnout, zkouším dávat i do naši postele. Někdy na chvíli usne, někdy ne :( přes den usne při kojení s dávám ho většinou taky do postylky, nebo ho nechám vedle sebe na gauči a čtu si. Ještě jsem ho nezkoušela dát do vlastního pokoje, myslíte, že by to mohlo pomoct? Jinak zavinování od narození nenávidí, ale poslední měsíc zkoušíme bílý šum. Vždy k uspání. Neběží celou noc, protože to mně a manžela ruší? Myslíte, že by to pomohlo, kdyby to jelo celou noc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 11:06

@LuisaHelena Někdy si ho dam v průběhu noci k sobě do postele. Někdy ku to pomůže a usne a někdy ne. Ale já se pak nemůžu vůbec hýbat a jsem rozlámaná. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
4.7.22 11:07

@Martiine Jestli Tě to uklidní, tak jsme to měli stejně. Dcera spala celkem 8-9 hodin, přes den klidně 2×20 minut, v noci nějakých 7-8 s kojením. Spala s náma v posteli, takže jsem kojila a spala u toho. Jinak bych to se třemi dětmi nedala.
Já z toho byla taky nervózní, že je to málo, řešila jsem i s doktorkou, ta řekla, že to některým dětem stačí a že se to zlepší, až se začne víc sama hýbat. Měla pravdu, jak začala lézt a hlavně chodit, tak začala spát víc. Dnes je jí 2,5 a přes den spí výjimečně, ale v noci 10 hodin, někdy i víc spí v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
4.7.22 11:50

Jestli tě to uklidní, tak mám doma taky nespavce, od malýho mimca nespal nikdy víc jak 9 hodin v noci.
Když spal odpoledne, tak hodina, max hodina a půl. Češtinou usnul někde cestou v kočárku, ideálně v MHD, tak to jsem pak byla schopná s ním jet až na konečnou, každá minuta spánku se počítá.
Všichni mi říkali, počkej, jak bude starší, začne víc spát…hm je mu osm
Usne po deváté a před šestou je vzhůru.
Já dbala na pravidelnost, aby nebyl přetazeny a během mateřské chodila pravidelně na spací procházku, doma prostě usnout nemohl. V kočárku mu to někdy trvalo i půl hodiny, než zabral… Asi některé děti mají opravdu malou potřebu spánku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.7.22 13:30

@Dadda8 To jsi mně potěšila. Jsem rada, ze se to zpraví a že můj syn není jediný nespavec. Bála jsem se právě, aby mu to nechybělo, protože má občas ohromné kruhy pod očima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
4.7.22 14:25

Nositko jsi zkousela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
4.7.22 14:45

Muj syn to mel na 8M podobne. Ted mu jsou 2, pres den nespi a vecer spi od 8 do 6. Bud vkuse nebo se jednou vzbudi, ale staci pohladit a spi dal. A soucasny rezim povazuju za zazrak, jeste v roce a pul jsem kojila kazdou 1,5 hodinu a spal 1× denne max hodinu. Vsechny se jednou dockame a deti zacnou spat slusne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73838
5.7.22 06:04

@Martiine v noci spaly obe deti se mnou, spaly lip a dyl. Pres den v kocarku, s dcerou jsem chodila po venku a malej spal i doma v nem. On mebude treba nespavec, je to malo hodin, ale potrebuje Te mit u sebe a nepremyslet jeste k tomu nad vlastni mistnosti v tomto veku. Co nositko pres den, zkouselas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73838
5.7.22 06:08

@Anais Brno ale on ji spi v noci 5,5 hodiny prerusovane a ne 9 v kuse, to je rozdil pres 3 hodiny. 2,5 letak nam chodi spat 22-22:30 a vstava v 6 (budim teda do skolky). Pres den spal po pul hodinach, kdyz byl mimino, ale v noci dyl, budil se na kojeni teda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
5.7.22 10:47

@blumen v osmi měsících se mi budil co 2 hodiny na kojení… Dopoledne a odpoledne spal tak hodinku, Max hodinu a půl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat