8 měsíců příkrmy, už nevím, co vařit

24570
13.7.20 09:19

8 měsíců příkrmy

Ahoj, co vaříte dětem? Já už začínám být zoufalá, malý nechce obědy vůbec. Zatím se stalo asi dvakrát že snědl tak půl skleničky, jinak bída. Dopoledne mívá jogurt s ovocem nebo kaši, pak oběd, odpoledne mívá přesnídávku, tu jí taky tak max půlku ale ty mu chutnají. Jen ty obědy vůbec. Kupovaný, vařený s kouskama i bez nic nechce. Pár lžiček natlačím a konec, jinak kojím. Už mě dochází nápady. Zkoušela jsem i naše, třeba včera brambory a kuře a taky nechce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

798
13.7.20 09:28

Mam 10 měsíční, k snidani ji davam UM..
My celkem zapasine s ovocem, většina deti má rádo sladkou chut ovoce, jen to nase ne..
Takze k svace zkusim presnidavku, kdyz se zadari sni pulku, vic ne. Z ovoce ji spolehlive akorat banan. Kdyz ovoce neklapne dostane k svace UM.
K obedu ji varim ruzny kombinace zeleniny a masa.. Dneska treba ma dyni, cuketu, brokolici s hovezim masem a rýži.
Kupovaný skleničky nechce, tak varim. Mixuju jen hrube, a ryzi, pohanku, jahly, červenou cocku, bulgur…do toho jen vmicham aby si zvykala uz kousat.
Pak k dalsi svace zase zkousim ovoce, kdyz neklapne dostane UM.
K veceri ma kasi bud ovesnou, nebo krupicovou a do toho ji zakomponujeme ovoce a to potvora zbasti.
Netusim jak ji to ovoce naucit :think: :D
Jinak rada v kocarku nebo když ji doma potrebuju zabavit chroupe kukuricny a ryzovy krupky, kousek rohliku, a miluje kurku z cerstvyho chleba. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12763
13.7.20 10:09

Zkoušela jsi mu dát něco, co může rukou jíst sám? Já v tomto věku dost často dělala to, že jsem uvařila třeba brambory, těstoviny, mrkev nebo hrášek a dala na malé kousky před dítě, k tomu vzala klasický příkrm (menší množství, třeba jen maso nebo vejce s jedním druhem zeleniny) a mezi sousty rukou jsem propašovala něco lžičkou :P :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44103
13.7.20 10:12

Co zkusit vývar? Když ti jí kaši, tak co zkusit bramborovou kaši (teda v tomhle věku bez mlíka, jenom s máslem/vývarem). Nebo do toho jídla přidávat oblíbenou ovocnou přesnídávku a postupně ten poměr upravovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
13.7.20 10:54

Mě syn do 8/9m nevhtel vůbec nic kromě UM. Vždy jen pár lžiček a občas ani to. Od 8m jsem dávala kusy a přišla na to, že nemá rád rozmixované jidlo. A kupované skleničky mi nikdy nechtěl jist (a upřímně se mu moc nedivím, mě taky nechutnají). Do 9m tedy nejedl skoro nic a pak se to zlomilo a najednou dal 3 jídla denně. Jinak všeobecně neměl rád rozmixovana nebo tekutá jídla - příkrmy mixované, polévky, kaše apod.
Prostě hold asi nebyl připravený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24570
13.7.20 11:10
@unuděná píše:
Zkoušela jsi mu dát něco, co může rukou jíst sám? Já v tomto věku dost často dělala to, že jsem uvařila třeba brambory, těstoviny, mrkev nebo hrášek a dala na malé kousky před dítě, k tomu vzala klasický příkrm (menší množství, třeba jen maso nebo vejce s jedním druhem zeleniny) a mezi sousty rukou jsem propašovala něco lžičkou :P :mavam:

Jo zkoušela, něco sní, ale víc toho rozmatla. Dneska jsem zkusila i chleba s máslem a rajče, rajče snědl asi čtvrtku, zůstala slupka a chleba nechce. Jí takhle okurku, avokádo, dětské sušenky, ty pufiky mu moc nejedou. Zvládá i meloun a jablko, meruňky, broskve. Bramboru plival, rýže mu zůstalo v puse pár zrnek. Jednou jedl můj kuskus s tuňákem :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
13.7.20 19:23

@pikola takových obdobi, zemi holky nejedly nic bylo hodně. Milionkrát jsem vyvarela a milionkrát to letelo vzteky do kose.
Staci aby se neco delo, zuby, nebyl cas a bylo yo peklicko.
Chce to nabizet, zkouset vse mozne.. Ja zpivala, vypravela pohadku i jsem se uchylila k pousteni tabletu a krmila, to se jedlo dobre.
Hlavne to nezprotivit.

Kdyby jsi hledala inspiraci, co porad varit, mrkni do na spoustu receptu TADY ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama