Albánie - dovolená zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
123
29.6.22 12:12

Albánie - dovolená zkušenosti

Ahojky,
Plánujeme naší první dovolenou letecky u moře s miminkem. Malému byl teď v červnu rok, je celkem bezproblémový. Bereme sebou i mou maminki, která u moře také ještě nebyla.
Původně jsem myslela Tunisko - cenově příznivé a hotely krásné, ale bojím se hygienických podmínek, takže spíše jiná varianta. Byl jste někdo s takto malým miminkem v Tunisku?
Dale mám samozřejmě v hlavě Španělsko, Řecko atd. Ale docela se mi zalibili zájezdy v Albánii, celkově země krásná, ještě jsme tam nebyli. Není žádný časový posun, jídlo podobné, hotely hezké… Ale vim, ze to je relativně ‚nově objevovana‘ země turisty, a moc rezenci jsem nenašla… Kdo jste byl v Albánii s dětmi a jak jste byli spokojeni? Spíše myslím dovolenou na hotelové plaziz, popr. menší výlet s průvodcem.. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16483
29.6.22 13:07

Mamka teď byla na prohlídce hotelů v Albánii a Černé Hoře. Dělá provizního prodejce. Z hotelů, které za ten týden viděla v obou zemích, by nám doporučila pouze jeden jediný v Černé Hoře. Jsou to začínající destinace a ta kvalita služeb tomu holt odpovídá. Pravda je, že my jsme hodně rozmlsaní, to zase jo. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
29.6.22 13:09

Jinak nezkoušela jsi koukat na nabídky v Turecku? Jezdíme tam každoročně, jen je potřeba brát pětihvězdičkový hotel s dobrými recenzemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9588
29.6.22 13:40

Albánie je bída.. nádherná příroda, ale nelze srovnávat s turisticky rozvinutými zeměmi co do standardu.. v jejich vesnicích se zastavil čas před sto lety… info mám z těch vesnic a hor,
hotely neznám, ale luxus nečekejte…
nechcete radši pěkný malý hotýlek v Řecku/Chorvatsku?
Tunis je holt už arabský svět.. byla jsem 5× v Egyptě a už nechceme.. i přes super služby je to prostě jiný svět a vadí nám tam dost věcí, včetně šikany na letišti (naposled trojitá osobní prohlídka)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
29.6.22 13:40

@smvladenka a jaká je úroveň zdravotnictví v Albánii? kdyby něco, malé dítě onemocní raz dva - to máš zjištěné? já nevím, ale moc bych tam na kvalitní zdr. systém nevěřila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
29.6.22 13:44

@nozu A nebo Turecko stejný problém jako Tunis? Bojím se hlavně o malého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
29.6.22 13:45

@stinga odpovídající tomu, že se jedna o chudou zemi. Možná v hotelích na základní věci dobré, ale při horších situacích to bude špatne, ale to by člověk nemohl pomalu nikam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
29.6.22 14:00

Kdyz Tunisko, tak bych volila Djerbu. S dcerou jsme tam byli, kdyz ji byly 3 roky a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
29.6.22 14:08
@smvladenka píše:
@stinga odpovídající tomu, že se jedna o chudou zemi. Možná v hotelích na základní věci dobré, ale při horších situacích to bude špatne, ale to by člověk nemohl pomalu nikam…

proč by člověk nemohl nikam? je spousta vyspělých zemí, kam se k moři jezdí a mají zdravotnictví na odpovídající úrovni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2377
29.6.22 14:23

V Albánii jsem byla. Země nádherná, ale ubytování s dětmi spíše nee.
Každopádně doporučuji Turecko, hygiena Ok, jídlo super, hotel taky a pro děti vyžití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16483
29.6.22 15:04

@smvladenka Turecko a Tunis je nebe a dudy. V žádném případě je nemůžeš klást na jednu úroveň. Mám srovnání. Turecko je se standardem služeb na úrovni Evropy, v případě některých jižních států i vysoko nad. Stejně tak zdravotní péče. S dětmi tam jezdíme od jejich roku a nikdy neměly žádné problémy. A to je dceři už 15 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
29.6.22 15:40

@nozu tak díky za tip, juknu na to! A nemáš nějaký typ na super hotel? 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5656
29.6.22 15:48

My se tam teď se známými chystáme i s dětmi a máme jen dobre reference :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
29.6.22 16:38

Albánie s miminkem ne. Turecko ano. Tunis ne. Turecko je daleko před Tuniskem, jak už bylo řečeno. Ale já bych nejela ani do jedné z těchto zemí. Turecko se mi příčí politicky, Tunisko kulturně a hygienicky a Albánie…tam je to nevyzpytalne v mnoha ohledech. Na vašem místě bych volila Itálii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.22 18:02

Já bych to na tu Albánii moc neviděla. S takto malým dítětem bych to viděla spíše na Řecko tam mi přijde že i v těch hotelech jsou prostě na ty děti líp připravený, personál příjemný atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat