Alkohol a plísňové sýry v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.03.18 18:21
Alkohol a plísňové sýry v těhotenství

Ahoj holky, vždycky jsem měla ráda sýry a víno nebo pivo. V době před těhu jsem si dala skleničku, dvě vína a k tomu trochu sýrů. Jenže z těch sýrů, které mi chutnají, skoro žádný není pasterizovaný, nebo jsou to plísňové sýry (takže taky riziko). No a víno je tabu. Jenže chuť mám obrovskou. V prvním těhu jsem vše striktně dodržovala, žádný alkohol, víno, kávu, plísňové a nepasterizované sýry, tatarák, sushi apod. Jen jednou jsem neodolala a dala si grilovaný hermelín. Jenže teď mám ty chutě mega obrovské, a to jsem teprve v 8. týdnu, takže mě čeká ještě 32 týdnů odolávání :-). Úplně si představuju, jak si dám nakládaný hermelín a pivo :-) nebo sklenku vína a sýry. Jaký na to máte názor? Jak je to nebezpečné pro dítě? Jak s chutěmi bojujete vy? Existuje nějaké nealko víno? Něco jako je u piva Birell?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9866 příspěvků 12.03.18 18:25

Dej si Birell, nealko vino urcite a je i bohemka nealko. Hermelinu bych se nebala jednou za cas. Alkoholu bych se vyhnula. Kup si limonadu vinea. Osobne mam nazor, ze par mesicu bez chlastu snad zvladne kazdej.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.03.18 18:28

@Šarlota4 Děkuju, najdu nějaký nealko alternativy, ten Birell je jistej :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 18:28

Řeknu ti to takhle v prvním těhotenství jsem dělala vše správně, vše jsem dodržovala jedla jsem zdravě, byla aktivní a moc nepřibrala… mám mentálně postiženého syna.
Ted jsem v druhém těhotenství, dám si hermelín, nivu, kafčo občas kolu… nehrotím to.
S vínem vím že po prvním trimestru občas sklenička červeného neuškodí a nealkoholické dělají sekty (Bohemka, Rotkäppchen) :kytka:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.03.18 18:29

To mě mrzí :-( příroda je fakt nespravedlivá :-( užívej si druhé těhu a ať se narodí zdravé mimi! a díky za názor!

Evulina
Neúnavná pisatelka 15208 příspěvků 12.03.18 18:30
@Pucalkovic Amina píše:
Ahoj holky, vždycky jsem měla ráda sýry a víno nebo pivo. V době před těhu jsem si dala skleničku, dvě vína a k tomu trochu sýrů. Jenže z těch sýrů, které mi chutnají, skoro žádný není pasterizovaný, nebo jsou to plísňové sýry (takže taky riziko). No a víno je tabu. Jenže chuť mám obrovskou. V prvním těhu jsem vše striktně dodržovala, žádný alkohol, víno, kávu, plísňové a nepasterizované sýry, tatarák, sushi apod. Jen jednou jsem neodolala a dala si grilovaný hermelín. Jenže teď mám ty chutě mega obrovské, a to jsem teprve v 8. týdnu, takže mě čeká ještě 32 týdnů odolávání :-). Úplně si představuju, jak si dám nakládaný hermelín a pivo :-) nebo sklenku vína a sýry. Jaký na to máte názor? Jak je to nebezpečné pro dítě? Jak s chutěmi bojujete vy? Existuje nějaké nealko víno? Něco jako je u piva Birell?

Nepasterizované sýry ne
Hermelín ze Sedlčan klidně jo, tomu věřím, že je dobře kontrolovaný, ale taky ne denně
Alkohol ne, leda nealkoholické alternativy, které tu popisuje Šarlota 4

Hele já zas trpěla 2,5 roku s první dcerou a téměř 2 roky s druhou, když jsem je kojila, protože jsem nesměla nic pálivýho, jinak se jim hned oprudil zadeček, měly asi po mém pálivém jídle dráždivá hovínka či moč..A já pálivý jídla tak miluju!! Teď už nekojím a tak si do všeho cpu hodně česneku, chilli, kari atd..mňam..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33330 příspěvků 10 inzerátů 12.03.18 18:32

Řekla bych, že sýry, které jsou běžně u nás na trhu, jsou zcela bezpečné, obávaná listerioza, kvůli které nejsou doporučované, je u nás dle zprávy hygienické stanice výskyt 0,1 – 0,2 na 100 000 obyvatel, takže bez obav si grilovaný hermelín dej. Deci vína nebo piva rozhodně strávíš, aniž by byl jakýkoliv efekt na dítě, pokud nechceš, myslím si, že je hodně nealko variant piva i vína, které jsou i chuťově dobré, tak proč si je nedát?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.03.18 18:35

@Tiger-lily Děkuju :-)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.03.18 18:35

@Evulina Ty jo, tak to jsi hrdinka, tak dlouho to zvládnout.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15208 příspěvků 12.03.18 18:37
@Tiger-lily píše: Řekla bych, že sýry, které jsou běžně u nás na trhu, jsou zcela bezpečné, obávaná listerioza, kvůli které nejsou doporučované, je u nás dle zprávy hygienické stanice výskyt 0,1 – 0,2 na 100 000 obyvatel, takže bez obav si grilovaný hermelín dej. Deci vína nebo piva rozhodně strávíš, aniž by byl jakýkoliv efekt na dítě, pokud nechceš, myslím si, že je hodně nealko variant piva i vína, které jsou i chuťově dobré, tak proč si je nedát?

No tak dneska už běžně seženeš v super hyper i nepasterizovaný sýry z ciziny - já bych se jich v těhu radši fakt vzdala, pro jistotu..
Ale mám známou, mají svojí krávu, dělají si vše svoje a ještě z nepasterizovaného mléka a ona to takhle prý jedla i v obou těhotenstvích a děti jsou zdravé jak řípy..no ale za mě to je risk..

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2250 příspěvků 12.03.18 18:39

@Pucalkovic Amina Já si po prvním trimestru klidně občas sklenku vína nebo piva dala. Nepasterizovaných sýrů bych se asi bála, hermelín bych si dala grilovaný, tepelná úprava případné bakterie zničí.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15208 příspěvků 12.03.18 18:39
@Pucalkovic Amina píše:
@Evulina Ty jo, tak to jsi hrdinka, tak dlouho to zvládnout.

První se odstavila v těch 2,5 letech sama, kojení mi vůbec nevadilo, když bylo mlíko, bylo, v tom pokročilém věku už si cucala tak jednou, max. 2× denně, víc ne..Ale s tou mladší jsem to v necelých 2 letech utla já sama, už jsem se cítila vyšťaveně, vyloženě „vycucnutě“ a nedělalo mi to už dobře, přeci jen už jsem asi i starší a tak všechno dohromady. Naštěstí to ale malá vzala naprosto v pohodě, žádný brek, když se sápala na prso, tak jsem vstala a šly jsme si hrát a za 3 dny bylo vše ok.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33330 příspěvků 10 inzerátů 12.03.18 18:40

@Evulina Tak zrovna tomu „echt“ sýru z ciziny bych se asi vyhnula, ale klasický balený hermelín, nevím, to už bys nemohla jíst vůbec nic, větší riziko už je dát si kuřecí maso.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 12.03.18 18:40

@Pucalkovic Amina ja jsem tehotna podruhy…poprve jsem prodelala ZT v 17tt a jedla jsem fakt zdrave, respektive nejedla, co by se nemelo…ted jsem v 27tt a snazim se taky…fakt bych nejedla syrovy maso, syrovy vajicka a nepasterizovany syry a tak…nevidim duvod :nevim: vinko - bud jsou nealko varianty, ale kdyz si seeeem taaaam das decku, asi to nejak neva :nevim: mne teda chlast nechybi…ale kdyz uz, tak sem si dala birella a nebo nealko bohemka ruzova je celkem dobra ;) ale jako pokud je na jednohubce treba nivova pomazanka, tak si treba dve, tri dam…jinak co se tyce pasterovanych syru - hermelin, niva, tak bych se toho nebala, kdyz bych si kousek dala, adi ne kazdej den ;) ale spis sem se snazila to nejist prvni trimestr :nevim: tak drzim palce ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 18:41
@Pucalkovic Amina píše:

Ahojky, prosím anonym - ještě ne všichni vědí že čekáme druhé miminko. U prvního těhotenství jsem jedla i pila úplně všechno. Samozřejmě jsem každý den nevypila litr vína :lol:
Ale sem tam když jsem měla chuť tak jsem si prostě dala decku vína. Nivu.. párky.. prostě všechno. Vůbec jsem nekoukala na to co můžu a co ne. A u druhého dítěte to dělám úplně stejně. Prostě si dám na co mám chuť :* Samozřejmě s rozumem. Ale kupříkladu mám známou která hned jak se dozvěděli že čekají dítě tak okamžitě vysadila vše z bílé mouky.. a buch.. dítě má kompletně na všechno z bílé mouky alergie.. takže jak říkám - s rozumem:-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >