Aniball - porod a nacvičeno jen 24 cm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teeer
Povídálka 36 příspěvků 15.09.18 15:34
Aniball - porod a nacviceno jen 24cm

Ahoj. Chtěla bych posbirat zkušenosti vás holek, co nestihly nacvicit s aniballem vysnenych 30 cm, nýbrž méně. Hlavně me zajímá velikost kolem 23-24 cm. Jak se vám rodilo? Jaká byla poranění? Jak byste porovnaly pocity při vypuzovani balonku a tlacenim detatka? Díky za odpovědi. Ps: je mi jasné, ze to každá bude mít jinak, ale sondáž musí bejt :lol:

Přečtěte si článek: Proč cvičit s Aniballem a Epinem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 15.09.18 15:40

Nacvicila jsem taky jen 24cm. Za mě byl úplně k ničemu, porod je fakt něco jinýho, ten tlak a tlačení se nedá srovnat :lol: měla jsem maličký nástřih a pár stehů k němu, ale za mě to bylo úplně v pohodě ;)

lampicka11
Závislačka 3442 příspěvků 5 inzerátů 15.09.18 15:42

Já žádný aniball neměla. První překotný a byla jsem šitá jak vevnitř tak venku. Druhý s odstupem 5ti let… Bez jediného nástrihu. Porod byl super …

P4ja
Kelišová 6631 příspěvků 15.09.18 15:50

Já necvičila vůbec, jen jsem trénovala uvolnění pánevního dna. A jen mně dělali preventivní nástřih.

Zwetta
Kecalka 464 příspěvků 6 inzerátů 15.09.18 16:15

@teeer
Nacvičila jsem na 27 cm a bylo mi to k prdu… :roll: Malá měla při porodu špatné ozvy a já byla užší, nemohlo se čekat.., takže rychle nástřih a zvonem ven…

Moona1984
Kecalka 111 příspěvků 15.09.18 16:43

Nacvičila jsem s velkými obtížemi 26 cm. Nástřih jsem stejně měla. Podruhé jsem se na cvičení vykašlala, nástřih jsem měla taky. Za mě je to cvičení k ničemu.

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 15.09.18 19:46

Tak ja jsem aniballem u prvniho ditete opovrhovala a pak jsem mela sileny nastrih i potrhani. :? Dlouho se to hojilo. U druheho jsem poctive cvicila, dala jsem 28 a bez nastrihu- i jsem se u toho naucila jak vytlacovat. Porod byl ukazkovy. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 20:08

Já cvičila poctivě od 36.týdne ale při 24cm jsem se vevnitř natrhla. Vždycky jsem tedy na několik dní přestala a pak zase. Takhle jsem se natrhla celkem 3× za sebou (podotýkám, že jsem byla opravdu šetrná a používala lubrikační gel přímo od aniballu). Takže jsem se na to posléze vykašlala a věřila, že až to přijde, tak to prostě půjde. Při porodu proběhl nástřih, ale spíš kvůli tomu, že už jsem něměla sílu tlačit, dle doktora vůle hráze byla. Jinak dle mé zkušenosti vytlačení aniballu a dítěte se nedá srovnat, úplně něco jiného. Takže být Tebou, nestresuji se.

Tejule
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 15.09.18 22:28

Rodila jsem bez cvičení s aniballem, porod v pohodě, bez nastrihu, podle mě, je to blbost, akorát z toho můžeš dostat infekcí. Vše je o elasticite kůže, aniball neaniball

teeer
Povídálka 36 příspěvků 15.09.18 23:01

Děkuji všem prispevatelkam za reakce. Nicméně sháním opravdu zkusenosti holek, co nacvicily oněch 23 a 24 cm. Ne holek co necvicily, nebo nacvicily o dost víc (28 cm je snad nedostižný cíl :think: ), protože to není moje situace. Dekuju za pochopení. Jinak z prvního porodu vím, ze ty tlaky na konecnik při cvičení a porodu jsou nesrovnatelné, jde mi spis o protažení hlavičky přes hráz. Při prvním porodu jsem totiž sice tlačila, ale nakonec to dopadlo císařem, takže neznám pocity toho úplného finále.

teeer
Povídálka 36 příspěvků 15.09.18 23:16

Jinak, co očekávám od cvičení s aniballem je to, ze se příliš nepotrham - nekdy holky píšou o velkých vnitřních i vnějších zranenich a dlouhém hojení. To bych nerada. Nejde mi primárně o to se vyhnout menšímu nastrihu s par stehy. Ptám se proto, ze mi cvičení jde opravdu pomalu, cvicim už 14 dni, nekdy si dam den pauzu, abych dala tělu odpočinout, ale jsem pouze na těch 23,5cm. A zároveň mám pocit, ze už dlouho nevydrzim pohromadě :lol: tak zjišťuji, kdyby se to fakt rozjelo a nestihla bych už nic nacvicit. Diky

theressapoch
Kecalka 362 příspěvků 16.09.18 08:21

Jsem 39tyden. Za 8dni termín porodu a mám nacviceno 21. Srovnání s porodem teda nemám. Ale jsem z toho značně nervózní :mrgreen: :roll: na druhou stranu to nehrotim. Když se mi cvičit nechce, necvicim. Přes bolest taky nejdu, cvičení si chci užívat a ne přitom trpět. Jakmile už se necítím komfortne cvičení odkládam. Stejně si myslím, že porod bude úplně něco jiného… Spíš jen tak pro můj pocit.

P4ja
Kelišová 6631 příspěvků 16.09.18 08:47

@teeer Zbytečně to hrotis. Každé tělo i porod je jiný. Pokud se máš potrhat, tak se stane i se cvičením. A pokud je tvoje kůže elastická dost, tak to zvládneš i bez cvičení.

Je to spíš pro psychologický efekt. A ty si spíš zadělávas na blok, když to tak řešíš. Řekni si, žes pro to udělala maximum a nehon se za rekordy.

Něha
Kecalka 134 příspěvků 16.09.18 10:19
@teeer píše:
Ahoj. Chtěla bych posbirat zkušenosti vás holek, co nestihly nacvicit s aniballem vysnenych 30 cm, nýbrž méně. Hlavně me zajímá velikost kolem 23-24 cm. Jak se vám rodilo? Jaká byla poranění? Jak byste porovnaly pocity při vypuzovani balonku a tlacenim detatka? Díky za odpovědi. Ps: je mi jasné, ze to každá bude mít jinak, ale sondáž musí bejt :lol:

Ahoj, přestože jsem se rozhodovala, jestli s Ab cvičit nebo ne, nakonec jsem necvicila. Parkrat jsem akorát provedla masáž hráze, ale pořádně jsem se tam ani přes bříško nedostala a i přesto jsem porodila krásně - 1.miminko, obvod hlavičky 34.2 cm, 3.830 váha a od příchodu na sál a začátku “tlačení” byl malý venku do 20 minut. ;) Takže spíše doporučuji, naladit se na miminko a těšit se na nej a porod určitě zvládneš. Přeji pěkný porod, na který budeš rada vzpomínat a zdravé miminko :srdce:

teeer
Povídálka 36 příspěvků 16.09.18 11:12
@theressapoch píše:
Jsem 39tyden. Za 8dni termín porodu a mám nacviceno 21. Srovnání s porodem teda nemám. Ale jsem z toho značně nervózní :mrgreen: :roll: na druhou stranu to nehrotim. Když se mi cvičit nechce, necvicim. Přes bolest taky nejdu, cvičení si chci užívat a ne přitom trpět. Jakmile už se necítím komfortne cvičení odkládam. Stejně si myslím, že porod bude úplně něco jiného… Spíš jen tak pro můj pocit.

Jojo, já to mám stejne. Cvičení si taky spis snažím užit, ne přežít. Asi i proto nemám takový pokroky. Nejdu přes bolest, o které bych měla pocit, ze me natrhne, pac to není účelem mít 30 cm za každou cenu. Spis se snažím učit to prodychavani a uvolnění, když balónek vychází. Tak uvidíme, jak to dopadne. Já počítám i s variantou, ze to muže skončit císařem, když už jeden byl a cely cvičení bude stejne k prdu, takže opravdu nehrotim, jak tu někdo píše. ;) proste jen zjišťuji. Ono na tom stejne nic vymyslet nejde. Těch možných scénářů je tolik, ze nemá cenu si nejaky představovat. Každopádně díky všem za komentáře :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >