Autosedačka 15-36

sarisa
11.1.10 11:37

autosedacka 15-36

Ahoj holky, prosim vas, potrebovala bych poradit a nemam moc cas hledat tohle tema, mozna to tu uz bylo. Musime ted koupit malemu novou autosedacku, a myslim si ze v aute nemame isoflex, tak mi nejde do hlavy, jestli bych mohla koupit napriklad Romer. Nejde mi do hlavy jak to tam upevnit a jak pak upevnim dite do sedacky, kdyz ta sedacka sama o sobe nema pasy? To jako normalnim pasem v aute? Omlouvam se za zmatenost, jen nemam moc casu zkoumat jak to vubec funguje :-( Cetla jsem ktere sedacky jsou vhodne, ale vetsinou prave na vsechny potrebuju isoflex…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

sarisa
11.1.10 11:39

tak se omlouvam za blbej dotaz, nevsimla jsem si ze je tu diskuze primo na „autosedacky“. Jdu procitat:))

• Nahlásit
  • Citovat
1353
11.1.10 11:50

já myslím, že to není blbej dotaz, řeším to samý, nechce se mi to nikde hledat- zde jsem to nenašla… líbí se mi tato sedačka
http://www.slune-cz.cz/…-x-fix-2010/
ale nechápu tu pásy :nevim: :nevim: to drží zároveň sedačku i dítě ??? 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sarisa
11.1.10 11:56

jenze me jde o to, ze nemame isoflex a nechapu jak pripoutam dite k sedacce, kdyz pasy uz pouzivam na priputani sedacky k sedadlu:))

• Nahlásit
  • Citovat
16780
11.1.10 12:06

Jednoduse - dite posadite do sedacky a pres dite tahnete pas, ktery pouta dite s autosedackou.

Kdyz jezdite bez ditete, tak je sedacka pripoutana normalne pasem, nebot pokud mate Maxi Cosi Rodi, tak vzadu je kotvicka, kterou date pod hlavovou operku a sedacka drzi sama.
Rodi mame v druhem mensim aute bez isofixu vic nez dva roky a je fajn.

Pokud mate na isofix sedacku, v nasem pripade je to Romer Kidfix, tak ta drzi sama na isofixu, ale da se samozrejme pouzit i bez isofixu a pasat dite jako u Rodi a klasicke sedacky 15-36 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sarisa
11.1.10 12:12

Faaakt? Takze s ditetem je sedacka pripoutana k sedadlu „nijak“ (chapu ze pasem, ale zaroven i s ditetem)…to prave nemuzu pochopit :-D

• Nahlásit
  • Citovat
12565
11.1.10 12:17

přesně tak, dítě se i s autosedačkou připoutá jedním šmahem :-D
zziny cybex solution x-fix máme taky a je :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sarisa
11.1.10 12:21

Tak diky za radu, jeste nevite nahodou, kdyz nasemu malemu jsou teprve 2 roky,ale uz ma necelych 15 kilo, jestli muze mit tu sedacku? Tam pisou ze to je od 3,5 let…
Jeste jednou diky, jsem zase o neco chytrejsi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
12565
11.1.10 12:25

rozhodující je váha a výška, náš malý sedlal větší autosedačku taky dřív než byl doporučený věk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sarisa
11.1.10 12:28

Tak diky za radu, jeste nevite nahodou, kdyz nasemu malemu jsou teprve 2 roky,ale uz ma necelych 15 kilo, jestli muze mit tu sedacku? Tam pisou ze to je od 3,5 let…
Jeste jednou diky, jsem zase o neco chytrejsi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
sarisa
11.1.10 12:29

ja to tady dneska mastim… jdu se oplachnout :-D

• Nahlásit
  • Citovat
15320
11.1.10 12:58

Důležité je, aby byl malej dost vysokej, pás mu nesmí jít přes krk, myslím, že ve dvou letech je na ni ještě malej.
Pás zadrží zároveň dítě i autosedačku.
Nevýhodou těchto autoseaček je, že už se nedají tolik polohovat jako předchozí kategorie, kterou jsem u dětí používala do tří či tří a půl let, malej má teď v lednu tři a už pro něj vyhlížím sedačku, na kterou se ptáš, ale v pohodě ještě jezdí v té předchozí kategorii a má 16kg a 101cm. Jen se mi s ním už nechce tahat, do té větší se snáz sedá.
Isofix můžeš a nemusíš použít, pokud ho v sedačce máš. My máme všechny od zn. Romer a u nich je tedy na výběr jak sedačka s tak bez isofixu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
11.1.10 13:18

Máme sedačku Romer Kid bez izofixu a nemůžeme si jí vynáchválit. První jsme měli Chicco Key 1 a Daníka jsem v ní vozili do 18,5 kg, to bylo do 2,5 let. A to proto, že se dá lepší polohovat, přeci jenom v autě dost často vytuhnul a taky aby si jí trochu užil. Používali jsme jí od 8 měsíců, protože jak máme veliké děti, do vajičká se nám dlouho nevejdou. Teď mu budou tři roky, měří 108cm a váží skoro 20 kg. Vendulka je o trošku drobnější a v Chiccu jezdí od 10 měsíců pak budeme kupovat novou a myslím, že půjdeme zase do Romera. Tuhle jsem prala potah, protože Daník v autě blinkal a šlo to naprosto perfektně. Za mě fakt maximálníá spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1353
11.1.10 13:36

ellanis : díky za reference, právě jsem se nemohla nikde dopátrat, zda je s touto autosedačkou spokojenost nebo ne. Máte i ten isofix ? A pokud ano, je to lepší ?

Jinak taky zírám, že autosedačku i dítě drží jen jakoby jeden pás :nevim: , ale snad ví co dělají …ještě s touto kategorií 15-36kg nemám vůbec žádné zkušenosti, takže jsem ráda za každé info…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
11.1.10 14:05

zziny já jsem psycho posedlá bezpečností autosedaček…tatínek si vozí pozadí v káře jako panbůh, tak ještě aby dětičky neměly to nejbepečnější :lol: (jinými slovy, udělám pro to maximum-když můžu…) no a právě tato posedlost mě taky nahlodávala, že jak je možné, že ta sedačka samotná není přivázaná…no ale člověk si zvykne…já mám isofixovou, pač mám auto s isofixem a tam už je ten „pocit“ z pásání lepší, protože přeci jenom ta sedajda v tom autě drží i bez zapásání. A hlavně, když je připlá na isofixu, tak je tam pohodlnější to polohování…abych pravdu řekla, docela nedávno jsem tu za pomoci steeva zjistila, že ta autosedačka se dá polohovat i bez isofixu, tzn, že mezi koncem podsedáku autosedačky a sedadlem auta je „škvíra“…to mě taky dostalo :lol: No prostě už to není ten super luxusní polohovací kočár jako byla ta sedajda před tím 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama