Batoh pro dítě 8 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Moise
Hvězda diskuse 36423 příspěvků 29.01.17 19:16
Batoh pro dítě 8 let

Prosím o radu, sháním batoh pro 8-leté dítě. Vzrůstem vysoké, hubené.
Máme zatím ten nejmenší dětský, který už ale bude malý.
Bude určen na hory, kde bude dítě samo, tudíž si ponese pláštěnku, nějaké oblečení k vrstvení, jídlo, pití atd. Zkrátka na celodenní tůru.
Co jsem zatím vygooglila, tak značky jako Boll, Deuter, i v této diskusi doporučovány.
Spíš mi jde o to, jakou zvolit velikost? Nemám kde ozkoušet, máme ve městě akorát Husky a Alpine pro, kam se chci teda podívat.
Jaký střih batohu se vám osvědčil? s klopou nebo na zipy? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aliik
Echt Kelišová 8314 příspěvků 29.01.17 19:59

Také si s dovolením počkám na tipy. Přidám zkušenost s oběma zmiňovanými značkami - Boll i Deuter mám dospělácké a spokojenost maximální. Plus tedy Boll Roo (12 litrů) má 7mi letá dcera (131cm, vysoká, hubená) - používá ho na kroužky, měla ho i v létě na hory. Vejde se do něj cca půllitrová lahev, box na svačinu, pláštěnka, mikina a šusťákovka, o moc víc ne. Jsme s ním maximálně spokojení právě na kroužky, využívá ho tříkrát týdně, na věci do ZUŠ nebo na balet je akorát. Ale na hory bych časem také koukala po větším :think:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27337 příspěvků 29.01.17 20:15

Přidám se, taky hledáme větší batoh, do stávajícího malého se už nevejdou ploutve se šnorchlem a nechci kupovat dva nebo tři batohy o různých velikostech… malá má 8,5 roků, ale je dost vysoká… 140 cm…
Takže nějaký takový ideálně velký (22 - 25 litrů?), vhodný jak na turistiku, tak na ty její koníčky, by se šikl…

Aliik
Echt Kelišová 8314 příspěvků 29.01.17 20:24

Já si právě nejsem jistá velikostí, protože Boll Dire Force 22 litrů mám já se svými 180cm, naprosto super batoh, lehounký, do města i na hory praktický. Ale upřímně řečeno si ho nedovedu představit na své hubené 131cm vysoké prvňačce. Koukala jsem maximálně do 20 litrů a dětská záda :think:

Moise
Hvězda diskuse 36423 příspěvků 29.01.17 20:55

@Aliik já mám na nějaké kratší výlety 20l Husky a ten se mi zdá, že je úzký a má dlouhá záda, což je blbé.
Má taky 140cm. Těžké to mít snad nebude, jen potřebuju, aby tam měl nějaký prostor (protože ho přesně vidím, jak to tam nacpe páté přes deváté), ale aby mu to sedělo na zádech a nějaké odvětrávání by se taky šiklo :think:
A samozřejmě kapsa na pití venku

madlicka
Kelišová 7037 příspěvků 29.01.17 20:58

Kupovali jsme Deuter Fox 30ku pro dvojčata holky v čerstvých 6 letech, záda má posunovací délku, takže se dají nastavit, určitě jim vydrží až do puberty. Vejde se tam spacák (dětský 140ka, třísezonní, jezdíme i když je kolem nuly) a všechno oblečení na pětidenní - letní - puťák plus nějaká voda a sušenka, vešla by se ještě i therm-a-restka, ale už měly problém unést. Holky jsou takové žížalky, v létě měly 21 a 24 kg při 118 a 127 cm.
Pokud bych hodně řešila váhu a neřešila moc finance, koupila bych Osprey Ace, je to sice 38ka, ale nemá bambilion kapes a zipů, takže váha minimalistická a časem by tam daly už i ešus atd. Zas teda nemá ty kapsy, že.

Moise
Hvězda diskuse 36423 příspěvků 29.01.17 21:00

@madlicka to né toto, to je velké :mrgreen: Oni dojedou na ubytování s kufrem, tam budou mít základnu a z ní budou denně vyrážet na výlety

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27337 příspěvků 29.01.17 21:21

https://www.hanibal.cz/…4-30-id16990

madlicka
Kelišová 7037 příspěvků 29.01.17 21:48
@Moise píše:
@madlicka to né toto, to je velké :mrgreen: Oni dojedou na ubytování s kufrem, tam budou mít základnu a z ní budou denně vyrážet na výlety

sám o sobě ten Deuter naní ani těžký ani velký, tak mi to přijde jako univerzální na malej i velkej výlet. Na takovéto jednodenní popocházení bez širšího využití podle mne stačí naprosto cokoliv, snad je fajn mít buď integrovanou pláštěnku na batoh nebo pončo.

madlicka
Kelišová 7037 příspěvků 29.01.17 21:48
@Moise píše:
@madlicka to né toto, to je velké :mrgreen: Oni dojedou na ubytování s kufrem, tam budou mít základnu a z ní budou denně vyrážet na výlety

sám o sobě ten Deuter naní ani těžký ani velký, tak mi to přijde jako univerzální na malej i velkej výlet. Na takovéto jednodenní popocházení bez širšího využití podle mne stačí naprosto cokoliv, snad je fajn mít buď integrovanou pláštěnku na batoh nebo pončo.

katsha
Kelišová 5787 příspěvků 29.01.17 21:55

Naše osmiletá dcera má už dva roky Deuter Junior: https://www.zbozi.cz/…-18-cerveny/.
Na jednodenní výlety je podle mě ideální, akorát velikost, aby se jí tam vše potřebné vlezlo a nebyl zbytečně veliký. :palec:

Moise
Hvězda diskuse 36423 příspěvků 30.01.17 17:21
@Regina Hero píše:
https://www.hanibal.cz/…4-30-id16990

to už je docela dost, počítala jsem tak okolo tisícovky :think:
asi to budu muset přehodnotit :cert:

Moise
Hvězda diskuse 36423 příspěvků 30.01.17 17:22

@katsha to nevypadá špatně, právě taky nechci, aby měl něco zbytečné velkého. Takže 18l Vejde se do těch bočních kapes zdravá lahev?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27337 příspěvků 30.01.17 18:20
@Moise píše:
to už je docela dost, počítala jsem tak okolo tisícovky :think:
asi to budu muset přehodnotit :cert:

ještě dítěti padl do oka tenhle… https://www.sportisimo.cz/…h-22/120677/
Cena dobrá, takový asi spíš obyčejnější, ale vzhledem k použití na jednodenní výlety s ne moc velkým zatížením asi ucházející…
A mně padl do oka tenhle… https://www.sportisimo.cz/…a-25/140665/

Objednala jsem je oba dva, vyzkoušíme a když nebudou vyhovovat, tak je vrátíme na prodejně…

Moise
Hvězda diskuse 36423 příspěvků 04.02.17 21:38

@Regina Hero jaké jsou? Sportissimu už nějak nevěřím, těm jejich věcem… měli jsme kopačky a sálovky a obojí se zničilo jen běžným používáním po pár týdnech :? Reklamaci neuznali, prý jsme se o zboží adekvátně nestarali :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >