Běh a stravování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
admenL
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 02.07.19 09:24
Běh a stravování

Ahoj holky. Dneska jsem poprvé vyběhla…no vyběhla, více jsem teda šla rychlou chůzí, ale já se do toho dostanu. :palec: Načetla jsem si hodně věcí, co se týče běhu, ale potřebovala bych poradit jak se stravou. Najela jsem dle rady vyživového poradce na jídlo co tři hodiny. Pak jsem se taky rozhodla že budu běhat ráno na lačno…no a pak jsem četla, že po běhu se nemá tak 1-2 hodiny jíst, aby tělo začlo spalovat. Jenže když to sečtu, tak první jídlo bych měla tak kolem 11 a to je asi dost pozdě, ne? Taky nevím, co přesně bych si měla k jídlu dát…dodat sacharidy, nebo spíše bílkoviny…

Budu ráda za každou radu, nechci to vzdát, jsem správně motivovaná!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tess 85
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 02.07.19 09:37

@admenL Dej si před během bílkoviny. Neběhám, jezdím na kole a než vyjedu, tak si dám proteinový nápoj a banán nebo proteinový jogurt/skyr a třeba proteinovou tyčku…
Běhat budeš max hoďku a díky bílkovinám nebudeš mít delší dobu hlad… takže pak můžeš jíst klidně až za další 2 hoďky…

mag
Extra třída :D 11165 příspěvků 02.07.19 09:50

Pokud vybihas rano na lacno, urcite po dobehu dopln energii. Ja dam vetsinou banan a jogurt.

@Tess 85 zkousela jsi nekdy bezet s plnym brichem? Kolo a beh je fakt rozdil. Kdyz rano v sest vybiham, tak nic nejim. Kdyz v sest vyjizdim, tak se naopak klidne pred tim najim.

hopsalka
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 02.07.19 09:55
@admenL píše:
Ahoj holky. Dneska jsem poprvé vyběhla…no vyběhla, více jsem teda šla rychlou chůzí, ale já se do toho dostanu. :palec: Načetla jsem si hodně věcí, co se týče běhu, ale potřebovala bych poradit jak se stravou. Najela jsem dle rady vyživového poradce na jídlo co tři hodiny. Pak jsem se taky rozhodla že budu běhat ráno na lačno…no a pak jsem četla, že po běhu se nemá tak 1-2 hodiny jíst, aby tělo začlo spalovat. Jenže když to sečtu, tak první jídlo bych měla tak kolem 11 a to je asi dost pozdě, ne? Taky nevím, co přesně bych si měla k jídlu dát…dodat sacharidy, nebo spíše bílkoviny…Budu ráda za každou radu, nechci to vzdát, jsem správně motivovaná!

Nedovedu si představit, že běžím svých oblíbených 14 kilometrů a po doběhu si 2 hodiny nedám jídlo. Praktikuji to tak, že tak půl hodiny před během si dám protein, popř. proteinovou tyčinku, pak půl hodiny po doběhu se naláduji bílým jogurtem s banánem, popř. jiným ovocem. Nevím jestli je to O. K., ale pro mě je to dobře stravitelné lehké jídlo, kterého nemám kotel, takže když přiběhnu v 11 a najím se, tak mi pak oběd v jednu hodinu nedělá problém.

Uživatel je onlineedika85
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 02.07.19 10:05

@admenL já si před během dělám zelené smoothies s proteinem, na lačno bych asi sebou někde sekla. Jak píše Tess 85, bílkoviny tě zasytí na dlouho, ja po doběhnutí nemám hlad tak ještě minimálně hodinu. Pokud chceš hubnout, tak je potřeba omezit sacharidy, to je energie, po které tělo skočí jako první.

fia80
Závislačka 3219 příspěvků 02.07.19 12:09

Já se třeba můžu naobědvat a pak jít v horku běhat a s žaludkem problém nemám. Je to o nastavení člověka.

Mě se kdysi smáli, když jsem byla s kamarády v Tatrách a neměla žádnou fyzičku, tak jsem tam při výšlapech na začátku než si tělo zvyklo, že musí šlapat nahoru pořád něco jedla. A to jídlo mi pomáhalo, abych to ušla a udržela s nimi tempo.

Každému vyhovuje něco jiného a proto je dobré vyzkoušet i limity vlastního těla - co mu vyhovuje a nebrat striktně, že je někde něco psané a to je pro tebe nejlepší a bude to fungovat nejlépe.

sandrusa
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 02.07.19 13:03

Lepsie sa mi bezi, ked aspon hodku predbehom nejem nic velke. Daku tatranku a pod si kludne dam. Po dobehnuti ked mam hlad, zjem na co mam chut. Vacsinou syr. Ked mi jest netreba, nejem. Najem sa az mam hlad. Snazim sa pocuvat svoje telo, nie protichodne clanky na nete :)

admenL
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 03.07.19 19:32

Holky ještě dotaz. Už druhý den běhám a dneska jsem jela i na kole. Ale celé dva dny mě bolí příšerně hlava a když si na chvíli lehnu mám zimnici… Nemůže mi chybět např. nějaký minerál, který vypotim nebo je to normální než se tělo trošku vzpamatuje… Nebo je to jen shoda náhod a něco na mě leze?

hopsalka
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 04.07.19 07:55

@admenL Řekla bych, že je to klasický symptom přetrénování

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34924 příspěvků 04.07.19 09:13

@admenL Možná nízký krevní cukr? Osobně bych třeba neběhala na lačno, tohle si fakt nemůže dovolit každý. Větší porci bílkovin sněz nejméně 2 hodiny před výkonem, kusanec masa opravdu není doporučeno sníst před tím, než jdeš na kolo nebo běhat. Před výkonem si dej bílkoviny jen menší množství a doplň sacharidy, po výkonu třeba jen 1 kus ovoce. Pokud máš tyto třesy a nechceš do sebe cpát jednoduché cukry, dej si něco tučného, to ti glykémii taky zvedne.

dicentra
Stálice 99 příspěvků 06.07.19 14:06

@Tiger-lily Přijde mi, že tomu opravdu rozumíš, mohla bych tě poprosit o radu? Psala jsem to už jinde, ale zůstalo to bez odpovědi. Chodím běhat teď kolem půl osmé večer, ke svačině kolem šesté si dám třeba pár rajčat a kousek tvrdého sýru, nemám v těch teplech moc hlad, když doběhnu, tak ještě zalívám zahrádku a skleník, takže se dostanu k jídlu až po deváté a zkrátka nevím, co jíst. Včera jsem si dala menší misku římského salátu a do 4 lžic bílého jogurtu vymačkala stroužek česneku, a tím jsem to zalila, dnes jsem si udělala nastrouhanou menší okurku s 200 ml kefírem, který dochutím drceným kmínem a špetkou soli. Je to hodně špatně? Něco sníst musím, hlady bych neusnula, ale zase nechci jíst něco nevhodného. Děkuji za rady ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34924 příspěvků 06.07.19 18:27

@dicentra :kytka: Řekla bych, že na noc je ta zelenina + trochu jogurtu nebo kefíru úplně ideální. Záleží na tobě, jak ti to vyhovuje, pokud si nedáš kolem té šesté větší jídlo, tak je jasné, že pak máš hlad. Někomu víc vyhovuje jíst poslední jídlo právě mezi 5 a 6 a je jasné, že když tě potom čeká větší výkon, že ještě něco sníst potřebuješ. Rozhodně neusínej vyloženě hladová, to taky k ničemu není. Takže pokud do sebe v 6 dostaneš jen menší sváču, určitě tu večeři pak dej.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 06.07.19 18:54

Na lačno bych nepřeběhl ani silnici, nicméně pokud nechci jídlo někde vyhodit, tak jdu běhat/kolo tak hodinu po jídle. A jím klidně hned jak doběhnu či slezu z kola.

hopsalka
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 07.07.19 09:38
@dicentra píše:
@Tiger-lily Přijde mi, že tomu opravdu rozumíš, mohla bych tě poprosit o radu? Psala jsem to už jinde, ale zůstalo to bez odpovědi. Chodím běhat teď kolem půl osmé večer, ke svačině kolem šesté si dám třeba pár rajčat a kousek tvrdého sýru, nemám v těch teplech moc hlad, když doběhnu, tak ještě zalívám zahrádku a skleník, takže se dostanu k jídlu až po deváté a zkrátka nevím, co jíst. Včera jsem si dala menší misku římského salátu a do 4 lžic bílého jogurtu vymačkala stroužek česneku, a tím jsem to zalila, dnes jsem si udělala nastrouhanou menší okurku s 200 ml kefírem, který dochutím drceným kmínem a špetkou soli. Je to hodně špatně? Něco sníst musím, hlady bych neusnula, ale zase nechci jíst něco nevhodného. Děkuji za rady ;)

Ani nízkotučný tvaroh s pažitkou a např. uzenou makrelou či vařenými vajíčky ti neuškodí

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34924 příspěvků 07.07.19 13:43
@hopsalka píše:
Ani nízkotučný tvaroh s pažitkou a např. uzenou makrelou či vařenými vajíčky ti neuškodí

Nebo klidně tučný, v tom takový rozdíl není. Pokud chceš snižovat množství tuku, věř, že v té makrele je násobně více tuku. ;) A tedy porci uzené makrely bych už si na noc nedala. Jak co komu vyhovuje, určitě není přerušení jídla kolem páté odpoledne striktní pravidlo, obzvlášť, když pak následuje výkon, ale vajíčka a uzená makrela je teda pořádná darda a raději ne. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama