Běháte - podělte se o své zkušenosti

2058
20.1.19 19:57

běhaní? běhalky? :)

Ahojky, chtěla bych začít běhat protože už jsem ze své postavy naprosto zoufalá i přes neustálé cvičení, chtěla bych zkusit běh, bohužel nikdy to pro mě nebylo a nikdy jsem neběhala. Jsem uplný začátečník, ale o co tu jde? Chtěla bych se zeptat, vzhledem k tomu, že bydlím v menším městě, které není určeno na běhání, je to na kopec, z kopce, všude jen silnice, nebo už les,( z lesů mám hrůzu),ale kousek od baráku máme takové hřiště štěrkovité, je to rovné, hraje se tam čas od času fotbal, vzhledem ktomu že je to odlehlé od baráků, tak by byla možnost, že by mě tam ani nikdo moc nemusel vidět. Myslíte že by byl moc problém, nebo neuspěch, kdybych neběhala dálky, ale prostě do kolečka? Třeba 15 minut na jedno a pak 15 minut na druhou stranu? Běháte? Kde jak dlouho, jak často, v čem? nechám si poradit cokolivmi nějaké vychýtávky, popřípadě jak to na vás působí? Moc děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.1.19 20:06

@onajeblond ahoj,já běhám už 2 roky ,a moc mě to baví,vždy po běhání mám super pocit a pekne si u toho odpočinu od dvou deti :D ,jinak určitě bych nebehala kolečka dokola ,to by me nebavilo,dam si sluchátka a u běhání poslouchám hudbu,super se u toho odreaguju,běhám každý den,jak kdy kolem 6 km,to mi stačí, běžím taky přes vesnici pak stezku k lesu,do lesa se bojím, tak zase nazpet pak po našem městě třeba, ale určitě ne dokola kolečka, to musí být opruz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.19 20:09

A v čem? Koupila jsem si věci na běh,leginy bezecke,kompresní podkolenky bez těch nevybehnu,hlavně boty na behani,triko,mikinu,bundu na běh,podle počasí navrstvim, celenku na hlavu,satek na pusu,rukavice na běh a malou ledvinku na mobil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3709
20.1.19 20:10

Ahoj, podle me te to nebude moc bavit, ja mam rada, kdyz to nejak ubiha, mam svoje trasy. ;) Ale treba jo, urcite doporucuju hudbu do sluchatek, to by mohlo pomoct. 8)
Za sebe doporucuju zacit chodit a to stylem interval rychla chuze - pomala chuze, zacit treba na 20 min a postupne navysovat zatez a cas az se dostanes na beh - rychla chuze az pak plne do behu. :palec:
Drzim pesti, pro me je to relax. :mrgreen: :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
20.1.19 20:16

Ja taky beham (ted mam parmesicni pauzu po zapalu plic). Mam kousek ovalove hriste, ale tam jen vyjimecne, to je nuda, jinak vsemi smery z mesta do okoli. Jde i nekam zajet autem a tam se probehnout. Me dost pomohla bezici skupina u nas (obecne rozbehame cesko, nektera mesta to maji). A asi po roce behani jsem ubehla pulmaraton :) jinak bezne jsem behala tak 2krat tydne, asi tak 8 km. A v cem? Nejprv v cemkoli a pozdeji ve funkcnim obleceni, treba z lidlu ci decatlonu, tam je levne. Taky doporucuju koupit bezecke hodinky, at vidis vysledky a zlepsovani ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.19 20:16

Ja se hackuju, jeste poradte hak nejlepe zacit a nevotravit si to. Moc se mi libi predstava, jak bezim, mam sluchatka a vsichni mi jsou u zadele. Chci zacit, az se otepli, ale uz 2× jsem ani nezacla, pac se se bojim, ze to stejne nezvladnu se nejak k tomu pohodovymu behu dopracovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41441
20.1.19 20:27
@TeSudička píše:
Ja se hackuju, jeste poradte hak nejlepe zacit a nevotravit si to. Moc se mi libi predstava, jak bezim, mam sluchatka a vsichni mi jsou u zadele. Chci zacit, az se otepli, ale uz 2× jsem ani nezacla, pac se se bojim, ze to stejne nezvladnu se nejak k tomu pohodovymu behu dopracovat :think:

Ja jsem z maly vesnice, uz dlouho si říkám, ze by chtěla zacit behat, do cca 18ti jsem aktivne sportovala, zacla jsem nekdy na prvnim stupni.. Ale ted po tolika letech se nejak nemuzu rozbejbat.. Rikam si, ze to je trapny tady vyběhnout :roll: ze si všichni budou klepat na celo aaaa yx vybehla.. Ta ma teda styl :roll: apod. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.19 20:28
@TeSudička píše:
Ja se hackuju, jeste poradte hak nejlepe zacit a nevotravit si to. Moc se mi libi predstava, jak bezim, mam sluchatka a vsichni mi jsou u zadele. Chci zacit, az se otepli, ale uz 2× jsem ani nezacla, pac se se bojim, ze to stejne nezvladnu se nejak k tomu pohodovymu behu dopracovat :think:

Presne tak to mam taky, ostatni mi teda jsou u zadku. Ale jdu vzdycky jednou, malem vyflusnu plice, tak priste už zas jen jdu :lol: teď se do toho chci uz taky oprit, stejne chodim vencit psa, tak to prospeje i jemu. Jen proste zacit - to je nejtezsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4628
20.1.19 20:30

Ty jo já tak taky začínala běhala jsem u nás kolem pole a neskutečně demotivující,tak jsem začala běhat alespoň po ulici tam a zpátky ,nakonec jsem dávala i ty kopce,ale to chce čas a hlavně pomalu…a v čem no nejdřív v tom co dům dal a pak jsem si koupila softshellku s náprsní kapsou na mobil a termo legíny z lidlu a boty na běh z decathlonu … běhání mě baví,ale když je mráz tak nemůžu hned bych měla zánět dutin ,ať už je jaro a můžu běhat pravidelněji,chybí mi to a to po tom ani nehubnu, prostě mě to jen baví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4628
20.1.19 20:32

@a12 tak to zkus v jiném městě,ale jinak mi jsou všichni ostatní úplně u zadku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41441
20.1.19 20:36
@Ennny píše:
@a12 tak to zkus v jiném městě,ale jinak mi jsou všichni ostatní úplně u zadku :lol:

To bych musela asi nekam do prahy :P :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4628
20.1.19 20:37

@a12 a tak tam máš zase jistotu že se tam v klidu ztratíš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13275
20.1.19 20:41

My jsme na samote a beham na jeste vetsi samote. Kolecka na hriste jen v nouzi nejvetsi, je to pro me nuda. Proc se bojis lesa?
Jinak problem to neni, behat nekde do kolecka, jenze kdyz te neco bavi, clovek u toho spis vydrzi. :think: Takze cim zajimavejsi trasy, nove…tim min clovek vnima cas. 15min je malo, to je tak na ten pomalejsi beh na zacatku na rozehrati. Na obleceni jsou dulezity snad jen boty, krome doby, kdy je fakt venku zima, to se vyplati koupit nejake funkcni obleceni. Co si kdo mysli, je mi uplne u zadele. Kdyz jsem jeste v CR zacinala, tak obcas jsem si vyslechla…"to bych teda nemohl " a pod, ale to uz je davno :lol: Ted uz se tam hodne beha. Jinyma lidma se spis bavim. Jako kdyz jsem kdysi jako tehule potkala v hlouby statniho parku lovce a prohodila s nima slovo. Uz tak cuceli, co na takovym miste v zime dela samotna zenska a kdyz pak jednomu padly oci na moje bricho, upadla mu brada a na par sekund onemel… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.19 20:50

@Azeretereza
Pooood budem behat spolu, az bude tepleji :hug: sice jen dalkove, ale alespon neco :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
20.1.19 21:13

Přiznám se že běhat se sluchátkama mám strach. Nikdy nevím kdo je kolem a co by se mohlo stát. Takže já jenom bez sluchátek. Asi na 20 po městě za tmy :oops: . Manžel hlídá děti a já se odreaguju a chvilku vypnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama