Běsy a vzlyk během spaní

22.4.17 22:08

Běsy a vzlyk během spaní

Zdravím maminky,

Máme 5 měsíčního syna. Poslední dobou během dne občas a během nočního spaní skoro pokaždé má noční běsy. První jen vzlyká jako když se snažíte zatajit pláč pak začne poplakávat a pak hodí okamžitě děsivý pláč nebo se uklidní a spí v klidu…když ho někdo vezme do ruky stále je plačtivý a když se vzbudí a dělám na něj blbinky usmívá se, stydí se, ale během půl vteřiny zase začne vzlykat a ječet.
Přítelkyně mi vyčítá, že je to má vina protože s malým když jdeme ven mu sem tam sundám stříšku kočárku aby se mohl dívat a taky když nechce ležet v kočárku ho vezmu do ruky normálně spolu venku chodíme v náručí. Prý je to způsobeno tím, že mu způsobuji mnoho vjemů.

P. S. často kouká na TV a zakázat resp nedovolit ho koukat na TV mohu já, ale přítelkyně to dělá pořád což neovlivním. Prosím nějaké rady? je to opravdu tím co jsem psal výše? Nebo je to normální a neovlivním to?

Díky Kuba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19237
22.4.17 22:12

@Kubik1992 Je mu opravdu 5 měsíců? Pokud ano, tak nechat ho koukat na televizi je dost šílené. Ano, může být neklidný z míry vjemů (ale do toho patří i ta televize a ty rychle se měnící obrázky z té zářící krabice tedy ale budou horší, než že se dítko čumne na procházce na stromečky a hafíky v parku.
Taky mu můžou růst zuby, pokud už přikrmujete, tak mu může být těžčejí od žaludku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.17 22:23
@Svistice píše:
@Kubik1992 Je mu opravdu 5 měsíců? Pokud ano, tak nechat ho koukat na televizi je dost šílené. Ano, může být neklidný z míry vjemů (ale do toho patří i ta televize a ty rychle se měnící obrázky z té zářící krabice tedy ale budou horší, než že se dítko čumne na procházce na stromečky a hafíky v parku.
Taky mu můžou růst zuby, pokud už přikrmujete, tak mu může být těžčejí od žaludku.

Ano má 5 měsíců. A s tou televizí to je naše chyba no. Když si s ním hrajeme v obýváku tak se prostě sám od sebe dívá na TV a je jedno jak ho člověk otočí. Zvykl si na to a tak nějak to už bereme jako samozřejmost. Tyhle vzlyky ale má až v poslední době a na Tv kouká dlouho.

Příkrm začal nedávno, resp začal fungovat nedávno kdy už papá mrkev a brambory, ale stále dostává UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
22.4.17 22:25
@Svistice píše:

S tou televizi to je asi pravda, protože já jsem měla prtouse před gaučem na zemi, abych na něj viděla když už si sednu a on viděl na mě, ale natočil se tak aby viděl na TV a mohl by na ni cucet půl dne…(taky se budil s brekem)… Takže jsem ho asi po necelým týdnu přesunula jinam… A až teď si uvědomuji, že spi daleko klidneji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
22.4.17 22:29
@Kubik1992 píše:
Zdravím maminky,

Máme 5 měsíčního syna. Poslední dobou během dne občas a během nočního spaní skoro pokaždé má noční běsy. První jen vzlyká jako když se snažíte zatajit pláč pak začne poplakávat a pak hodí okamžitě děsivý pláč nebo se uklidní a spí v klidu…když ho někdo vezme do ruky stále je plačtivý a když se vzbudí a dělám na něj blbinky usmívá se, stydí se, ale během půl vteřiny zase začne vzlykat a ječet.
Přítelkyně mi vyčítá, že je to má vina protože s malým když jdeme ven mu sem tam sundám stříšku kočárku aby se mohl dívat a taky když nechce ležet v kočárku ho vezmu do ruky normálně spolu venku chodíme v náručí. Prý je to způsobeno tím, že mu způsobuji mnoho vjemů.

P. S. často kouká na TV a zakázat resp nedovolit ho koukat na TV mohu já, ale přítelkyně to dělá pořád což neovlivním. Prosím nějaké rady? je to opravdu tím co jsem psal výše? Nebo je to normální a neovlivním to?

Díky Kuba

To je zvláštní, že ji nenapadlo, že příliš vjemů je na dítě spíš tv než že má rozhled z naruce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
22.4.17 22:30
@Kubik1992 píše:
Ano má 5 měsíců. A s tou televizí to je naše chyba no. Když si s ním hrajeme v obýváku tak se prostě sám od sebe dívá na TV a je jedno jak ho člověk otočí. Zvykl si na to a tak nějak to už bereme jako samozřejmost. Tyhle vzlyky ale má až v poslední době a na Tv kouká dlouho.Příkrm začal nedávno, resp začal fungovat nedávno kdy už papá mrkev a brambory, ale stále dostává UM.

Já s malým v obýváku, který máme spojeny s kuchyní i spím, protože nemáme hotový vršek baráku… Hraci plochu mám za gaučem aby na telku prostě neviděl ;)… Fakt to není nic dobrého, mám známý, který maji děti 5 a 3 ty děti si sami neumí hrát jen cuci na TV… mluvit to neumí… Hrůza!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
22.4.17 22:39

U nas i kdyz je pustena televize tak syna
(10 mesicu) to vubec nezajima ma plno jinych zajimavych vjemu…dcerka(3roky) kouka jen na vybrane oblibene pohadky cca hodina za cely den…akorat kdyz je dlouho hnusne a nemuzeme ven vydrzi koukat na notebooku na princrznu ze mlejna nebo FROZEN ale to uz ted nehrozi kdyz je venku celkem fajn…urcite tomu vasemu ditku vadi vic tv nez priroda…vypnete telku a zacnete mu cist ;)

• Citovat
  • Upravit
1647
22.4.17 22:43
@Annapavelkovaml píše:
U nas i kdyz je pustena televize tak syna
(10 mesicu) to vubec nezajima ma plno jinych zajimavych vjemu…dcerka(3roky) kouka jen na vybrane oblibene pohadky cca hodina za cely den…akorat kdyz je dlouho hnusne a nemuzeme ven vydrzi koukat na notebooku na princrznu ze mlejna nebo FROZEN ale to uz ted nehrozi kdyz je venku celkem fajn…urcite tomu vasemu ditku vadi vic tv nez priroda…vypnete telku a zacnete mu cist ;)

Já malému (6mesicu) už číst zkoušela a docela bez úspěchu :mrgreen:… Jen se mi úspěšně sapal po knížce, takže jsem si přečetla 3kratky pohádky z knížky, kterou jsem měla nejradši, když jsem byla malá… a já byla spokojená :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
22.4.17 22:50

@Mimis2017 aspon nekdo :lol: :lol: ja mu spis vypravim to je bavi oba :P

• Citovat
  • Upravit
1647
22.4.17 22:53

@Annapavelkovaml u nás mají zatím úspěch jen krátký básničky… Nejvíc siju boty do roboty… To se může uchechtat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
22.4.17 22:57

Jako myslet si, že má miminko běsy z koukání po venku a že koukání na TV je OK je celkem dost uhozený

a to jako když s ním jede venku přítelkyně, tak mu nedovolí se rozhlížet…?
samozřejmě jsou děti, které jsou citlivější a stačí jim málo a pak se jim o tom zdá, ale pokud s ním pravidelně neprocházíte válečnou zónou, Matějskou nebo s ním nehopsáte na koncertě, tak silně pochybuji, že koukání v parku na ptáčky a stromečky vyvolávají takové běsy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
22.4.17 22:58

@Mimis2017 u nas je to a mami jeste tu o jezibabe a mami jeste popelku a pak vede paci paci a varila mysicka kasicku asi vis kdo po cem prahne :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
3761
22.4.17 23:01

Krom těch běsů - pokud dítě dlouho koukají na TV, mobil nebo knížka, tablet, tak dlouhodobě zaostřují na blízko a z toho se kazí zrak
každý a hlavně děti by měli denně trávit aspoň 2hodiny venku a koukat se do dálky, aby se používalo i zaostřování na dálku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
22.4.17 23:02

@Annapavelkovaml je to s nima sranda… :mrgreen: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27661
23.4.17 00:26

Aha takže televize je v pořádku, koukáni po okolí venku nikoliv. To si z tebe přítelkyně asi děla legraci :jazyk:
Musíte mít zapnutou televizi když si s nim hrajete v obýváku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama