Může "vysátý" nos před spaním zlepšovat spánek?

181
27.3.17 00:11

Může "vysátý" nos před spaním zlepšovat spánek?

Pěkný večer maminky,

od 8 do 13 měsíců mi hodně špatně spalo miminko. Budilo se ze spaní, křičelo, uklidnilo ho jen kojení. V tomto období byl asi 3× nemocný, takže spoustu nocí mu nebylo dobře. Ale v mezičase, když byl zdravý, se kvalita spánku nezlepšovala.

Po poslední nemoci přišla změna. Začal spát nebo aspoň lépe. Všimla jsem si, že v noci spí dobře, když mu odsaji nos, i když viditelnou rýmu nemá. Když jsem mu ho párkrát neodsála, plakal.

Je možné, že mu „nevysátý“ nos způsobuje nekvalitní spánek? Nesetkaly jste se s tím někdy? Už 2× ho při rýmě bolela ouška, dostal od doktorky Otipax. Spí se mnou v posteli, nelze mu při rýmě dát hlavičku výš.

Díky za názor, Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

428
27.3.17 00:31

Ja si teda myslim, ze zlepsit spanek to muze, protoze ma prazdne dutiny, ale moc bych to s tim vysavanim neprehanela, aby z toho nemel nakonec problemy a bolest ouska, to by pak mohl byt i zanet ucha. Nekde jsem slysela ze caste vysavani nosiku muze zpusobit vetsi otekani sliznice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11645
27.3.17 00:33

@Mirila : nevim, ono s tim spankem je to nekdy slozite, muze mit na nej vliv milion veci…ale za sebe bych byla rada, ze neco funguje, cokoliv, at to ma logiku, nebo ne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
27.3.17 00:35

@frame Díky za odpověď. Já to určitě nepřeháním/nechci přehánět, mám strach z toho, co píšete, odsávám vždy jen velmi krátce. Ano, 2× měl začínající zánět ouška, po 2 dnech užívání Otipaxu se to vždy zlepšilo. Ale zřejmě na to trpí a nějakou chvíli trpět bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
27.3.17 00:36

@beruska9 To máte pravdu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
27.3.17 00:41
@Mirila píše:
@frame Díky za odpověď. Já to určitě nepřeháním/nechci přehánět, mám strach z toho, co píšete, odsávám vždy jen velmi krátce. Ano, 2× měl začínající zánět ouška, po 2 dnech užívání Otipaxu se to vždy zlepšilo. Ale zřejmě na to trpí a nějakou chvíli trpět bude.

Neni zac, nemyslela jsem, ze to prehanite, ale spise aby se to neprehnalo, bobek malej, to me mrzi. Chlap mel uz milion zanetu ucha a nekolikrat pichnute, tak jsem malou radeji nechala ockovat. Kdyz se male spatne dycha, tak ji v noci zapnu zvlhcovat vzduchu a spinka se ji mnohem lepe :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 06:37

Ano, čistím dcerce nosík každý večer, pokud nevyčistíme, tak se vzbudí a musíme čistit v noci. Bohužel tak od roka a půl odmítá smrkat, tak jsem pořídila takový malý ruční odsávací balonek z DM. Vysavačovou odsávačkou každý den je nesmysl, ale tohle je jemné, okrajové, ale na „běžnou údržbu“ dostačující. Kazdý večer cáknu mořskou vodu ( je doporučená i dlouhodobě) a odsaju holoubky. Celou zimu se dcerce rýma nerozjela oproti loňsku, kdy jsme její rýmou trpěly snad pul roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 06:41

Já jsem toho názoru, že mu to určitě spánek zlepšit může. Myslím, že to, že jsi to vypozorovala dobře. Holky mají pravdu, že poruchu spánku může způsobit kde co, ale pokud se po vysátí nosánku vyspí hezky, pak jsi našla zřejmě kámen úrazu.
Děti mají malé dírky, takže sebemenší ucpání prostě způsobuje problém s dýcháním.
Já to vím podle sebe, když se před spaním nevysmrkám a nemám úplně volný nos, pak nemůžu usnout, i když na žádné rýmy netrpím, během dne se prostě v nose vytvoří spousta „věcí“.. Taky smrkám před spaním. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
27.3.17 07:42

Preventivně bych nos určitě neodsávala, není to dobré. Jestli máš pocit, že má zanesené dutiny, tak se obrať na lékaře. Obzvlášť pokud mu to už takhle brzo leze do uší. A ačkoliv sama děti očkované nemám, tak bych se možná ve vašem případě informovala na pneumokoky. Ty způsobují právě záněty v uších. Nebo mandle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5779
27.3.17 09:01

Ja bych neodsalavala, spis zvhlcuj vzduch.
Pneumokoky bych neockovala, u syna melo ockovani opacny ucinek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67177
27.3.17 10:03

Synkovi také pomáhalo odsátí nosu, nebudil se tolik a dobře se mu spalo. I když moc příjemné to samozřejmě není :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
28.3.17 23:22

@Tunrida Pěkný večer, ano doktorka očkování na pneumokoky zmiňovala, díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
28.3.17 23:24
@frame píše:
Neni zac, nemyslela jsem, ze to prehanite, ale spise aby se to neprehnalo, bobek malej, to me mrzi. Chlap mel uz milion zanetu ucha a nekolikrat pichnute, tak jsem malou radeji nechala ockovat. Kdyz se male spatne dycha, tak ji v noci zapnu zvlhcovat vzduchu a spinka se ji mnohem lepe :-)

Díky, tak jsem objednala zvlhčovač, přemýšlela jsem o něm, tak uvidíme.

Očkování snášela dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
4.4.17 23:06
@Mirila píše:
Díky, tak jsem objednala zvlhčovač, přemýšlela jsem o něm, tak uvidíme.Očkování snášela dobře?

Je to fakt podle me dobra vec, i ja kdyz jsem byla nachlazena a tehu, tak jsem si ho zapla a lepe se mi dychalo. Jo ockovani snasela dobre, musim zaklepat :-), obcas se objevili horecky, ale to bylo v pohode, ty jsme zvladly :-) ani po Priorixu zadna reakce a pak jsme meli asi sestu nemoc, protoze jeden den vyrazka a pak najednou druhy den byla pryc a nic noveho nejedla a mela i horecku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama