Bezlepková strava v porodnici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Layana
Stálice 70 příspěvků 31.10.18 10:06
Bezlepková strava v porodnici??

Prosím jestli někdo nemá podobnou zkušenost, popřípadě jak ji řešil? Od začátku těhotenství jsem trpěla na výrazné nevolnosti, zjistila jsem že nejvíc mi je zhoršuje lepek, předtím mi vůbec nevadil. Teď jsem 37 tt, mohu si dát třeba kousek buchty, ale když sním lepku víc je mi druhý den výrazně blbě od žaludku. Celiak nejsem, průjmy nemám. Otázka je co s tím udělá porod… nevím jestli v porodnici žádat bezlepkovou dietu nebo ne…??? Když nemám diagnozu celiakie. Přítel mi bude vozit třeba bezl. chleba, kaše, ale hlavní jídlo je problém… knedlíky, klasické těstoviny atd nepřichází v úvahu… Nikdy jsem nic podobného nemusela řešit a ani nevím jak moc si můžu v porodnici říct o úpravu stravy??? Máte někdo zkušenost??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 31.10.18 10:09

No tak ať ti chlap vozi i normální jídlo. Buď ať uvaří nebo koupí v jidelne/res­tauraci. Na ty 3-4 dny to není problém. Já jsem taky v porodnici nejedla (nedalo se to :mrgreen: )a manžel mi normálně vozil jídlo.

lisma
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 31.10.18 10:15

Spýtaj sa v pôrodnici, ale podľa mňa ti normálne bezlepkovú stravu zariadia. Keď si vedia poradiť s vege, prečo nie toto…

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 31.10.18 10:24

Zkušenost nemám,ale podle mě,pokud nemáš diagnozu celiakie,Ti bezlepkovou stravu nikde nezařadí,protože je to docela drahá sranda. A zdravotnictví šetří,kde může.

Mě nechtěli zařadit bezmléčnou stravu jen proto,že se mi z mléčných výrobků navaluje kufr(ani jako dítěti v lázních),ani v té porodnici. Ale rodila jsem tam,kde je bufet a vařilo se tam klasické teplé jídlo. Dovolili mi dát si mimčo na novorozenecké a jít si pro oběd do toho bufetu. Můj zdravotní stav to umožňoval. Jinak jsem s tím dopředu už počátala,v po­rodnici je lednice,tak si když tak nakup nějaké zásoby a označ si je,dej do lednice.

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 31.10.18 10:28

Sladké těstoviny s tvarohem jsem si předělal do krabičky a schovala pro děti a sama jsem šla na kuřátko s rýží :mrgreen: Problém v tom nebyl. Ale pokud se nejedná o lékařsky potvrzenou dietu,jinou než základní stravu získat nelze.Ráno mi bílou kávu necpali. Vegetariánskou stravu tam nenabízeli a k dispozici bylo pořád pečivo(rohlíky,chle­ba,vánočka) a jablka a taky to ,co se nerozdalo při snídani - jednoporcová másla,medy,dže­my,sem tam nějaký sýr,jogurt nebo pudink.

Já teda nepiju jen mléko a nejím pudink a krupici,jogurty a tvarohy mi nevadí.A potom nejím mléčné obědy - třeba polévka,koprovka. Od dětství se mi z toho zvedá kufr,ale nemám potvrzenou alergii,tak bohužel.

Layana
Stálice 70 příspěvků 31.10.18 10:29

@Jana206 no to by bylo úplně nejlepší řešení! (To s tou lednicí) A bývá i možnost nějaké mikrovlnky na ohřátí? No i ten bufet by byla dobrá varianta, snad tam něco takové mají :-D

Příspěvek upraven 31.10.18 v 10:32

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 31.10.18 10:31

@Layana Mikrovlnka byla myslím jen na sesterně v mléčné kuchyňce a jídlo na požádání ohřívaly. Ale musel se člověk trefit zrovna,když nelítali jak hadr na holi - např. ne když se podávají léky,mění služby,měří teploty atd.

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 31.10.18 10:32

Ale v první řadě se zkus zeptat na zařazení té bezlepkové stravy,za zeptání nic nedáš,i když si osobně myslím,že to neklapne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26490 příspěvků 31.10.18 10:33

Strava v porodnici není úplně ta základní,co by měl nemocný na jiném oddělení,je obohacena o ovoce a mléčné výrobky navíc,jako „dieta při kojení“.

Layana
Stálice 70 příspěvků 31.10.18 10:35

Super! Díky za rady, vůbec nevím jak to v nemocnicích chodí právě :-D no na bezlepkovou dietu bych v nemocnici taky bez dg moc nespolehala :-D ale ten bufet mě nenapadl, nebo mě napadá třeba rozvážka jídla? Budu moct si pro ně vyjít ven?

Tichošlápek
Extra třída :D 10459 příspěvků 31.10.18 10:40

V obou porodnicích, kde jsem ležela se automaticky při přijmu ptali na diety a podle toho vozili jídlo. Bezlepkova dieta by nebyl problém ani v jedné

srpen89
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 31.10.18 10:41

Ja v tom nevidim nejmensi problem. U nas pacienti dostanou dietu, o jakou si řeknou. Neni problem ani individualni strava, kdyz treba nechteji ryby, mlecne vyrobky atd. Bezlepkova dieta je v bezne nabidce, stejne tak jako, vege, muslimska, proste cokoliv. Jsme tedy prazska fakultka, tak nevim, jak to funguje jinde :zed: :think:

elen-ka
Extra třída :D 12277 příspěvků 23 inzerátů 31.10.18 10:48

@Layana Záleží na nemocnici a jak moc budou pátrat. Když jsem šla rodit se starším dítětem, měla jsem v porodnici nahlášenou bezmléčnou stravu aniž bych ji měla lékařem diagnostikovanou, ale měla jsem ji už cca 10 let ověřenou. Nebyl problém, občas se mě přišli na něco zeptat, ale bezmléčnou stravu mi dali. Po x letech jsem šla jako doprovod dítěte do 6 let do nemocnice, kde jsem na příjmu nahlásila bezlepkovou a bezmléčnou stravu a bezproblémů mi vyhověli, nežádali žádné lékařské potvrzení. Jen mě upozornili, že neví jak ten den s večeří, ale i s tou si poradili. Ale pravda je, že tu bezlepkovost a bezmléčnost jako doprovod jsem měla už lékařsky diagnostikovanou, ale žádné papíry o tom u sebe normálně nenosím.

elen-ka
Extra třída :D 12277 příspěvků 23 inzerátů 31.10.18 10:48

Takže normálně nahlaš, že potřebuješ bezlepkovou stravu.

Peta02
Kecalka 369 příspěvků 31.10.18 10:50

Já teda myslím, ze absolutně nikdo nezkoumá jestli ji mas lékařsky potvrzenou, proste se te normalne zeptají. Když nebudeš nic pitvat, reknes jen ze jsi bezlepkar, tak nikdo nebude chtít potvrzeni od alergologa, ze ji mas potvrzenou. Proste to dej jako samozřejmou věc, jsem bezlepkar a nazdar.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >