Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ve 13tt nemůžete mit na fotce pindika nýbrž pohlavní hrbolek. A ten jde klucici jednoduše zaměnit za holcici. Rozdíl je pouze ve směru kterým směřuje.
Ve 13.tt mají „pindíka“ naprosto všichni
I u holčiček je tam takový výstupek, ze kterého se později stane klitoris, „zatáhne“ se dovnitř a přerostou ho stydké pysky. U chlapečka se tentýž na pohled stejný výstupek protáhne na pindíka. Navíc na utz velmi malinký. Takže ve 13.tt se pohlaví rozhodně neurčuje dle pindíka, ale zboku, dle sklonu pohlavního hrbolku, a přesnost je i u zkušeného doktora a správného natočení miminka nějakých 90-95 %. Věřila bych krvi.
Příspěvek upraven 30.10.18 v 20:18
Tak mě to neřekli z krve, ale na 1. screeningu to byl podle pohlavního hrbolku prý kluk a v 19tt mi na běžné kontrole doktorka řekla, ze tam ale vidí holčičku…
Třeba to bude prekvapko až do porodu ![]()
Z jakeho krevniho testu? Prenascan, Panorama nebo Harmony?
@Anonymní píše:
Je tu někdo komu řekli z krve ve 12tt, že čeká holčičku, ale přitom od své doktorky máte vyfoceného pindika z ultrazvuku ve 13tt? Prosím jen tyto případy, že se spletli z ultrazvuku u holčičky je běžné, spíš mě zajímá ten opačný případ, kdy řekli 100% kluk, ale byla to holka, nebo že z krve vyšla ta holčička, ale přesto to byl kluk ????.
Ahoj,
jak už ti píšou holky, ve 13tt je příliš brzy na stoprocentní určení pohlaví. Al v závěru krevní testy, pokud nebyl zaměněn vzorek, jsou průkazné, kdežto UZT nikoli
Takže gratuluji k holčičce.
@Darmajka píše:
Tak mě to neřekli z krve, ale na 1. screeningu to byl podle pohlavního hrbolku prý kluk a v 19tt mi na běžné kontrole doktorka řekla, ze tam ale vidí holčičku…Třeba to bude prekvapko až do porodu
Také jsem to takto měla. Nic nebylo vidět, dlouho plod nedával nohy od sebe a byl jak mořská panna - skoro jako kdyby mělo miminko srostlé nohy. Pak se zdálo, že vidí kulky a já nakoupila zelenou výbavu a pak v 21tt na tuty holka - vystrčila zadek a byly krásně vidět pysky. No divili jsme se všichni
A z Rudánka byla Aduše
v zeleném kočárku ![]()
Kamarádka šla rodit kluka a má holku.takze Utz bych na beton nevěřila.
@AnastazieB píše:
Z jaké krve ve 12.tt?
Předpokládám, že některý z neinvazivních cell-free DNA testů (Panorama, Harmony…).
Mně ve 13.tydnu řekli, že to bude chlapeček. O 6 týdnů později doktor říká, vidíte a dneska bych to typl na holčičku. Nakonec ho tam ale našel
je to kluk jako buk, takže i dýl se můžou mýlit, když je miminko jinak natočené. Věřila bych krvi..
Všem moc děkuji za odpověď. Ve 12tt jsem totiž byla na screening a vyšel mi tam špatně dawnuv syndrom (1/410), tak mě poslali na krev a tam jsem měla zaškrtnout i jestli chci znát pohlaví, tak nevím co to bylo přesně za testy z krve, ale naštěstí mi vyšli v pořádku a k tomu mi ještě bylo řečeno, že je to holčička a moje doktorka a i pani z genetu na ultrazvuku viděly kluka. Hlavně ta moje doktorka mi tvrdila, že je to jasný kluk a dala mi i fotku pindika, že ten už neupadne, že to prý nemůže být nic jíneho ????, tak těžko říct jestli testy z krve jsou spravny nebo moje doktorka se spletla ????. Dám jsem i fotku, co by měla být zespod a tvrdí mi na ni, že je to jasný kluk ????.
Hele, mrkni sem na ty obrázky, jsou sice z 9.tt, ale píšou tam, že až do 14.tt to mají obě pohlaví srovnatelně velké ![]()
http://www.ingender.com/…-Theory.aspx
Je tu někdo komu řekli z krve ve 12tt, že čeká holčičku, ale přitom od své doktorky máte vyfoceného pindika z ultrazvuku ve 13tt? Prosím jen tyto případy, že se spletli z ultrazvuku u holčičky je běžné, spíš mě zajímá ten opačný případ, kdy řekli 100% kluk, ale byla to holka, nebo že z krve vyšla ta holčička, ale přesto to byl kluk ????.