Bílkoviny v moři a vysoký tlak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barca2406
Nováček 10 příspěvků 17.12.18 09:03
Bílkoviny v moci a vysoký tlak

Ahoj holky. Dnes mi bylo řečeno že mám bílkovinu v moci. Jsem v 16tt…Mám vysoký tlak tak nevím jestli to s tím nějak souvisí. Dostala jsem něco na preleceni..blo­kurimu. Něco málo jsem četla a mám docela strach.Mate některá zkušenost? Mám se bát?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13422 příspěvků 17.12.18 09:05

s tlakem se léčíš? kolik máš?

barca2406
Nováček 10 příspěvků 17.12.18 09:07

@ka2ka ano lecim beru dopegyt 1-1-1 a tlak mám i s léky 139/97

ka2ka
Extra třída :D 13422 příspěvků 17.12.18 09:09

@barca2406 tak to je fakt hodně upřímně okamžitě ke kardiologovi aby ti zvedl dávku léků a to tě jako mudr s tímhle a bílkovinou pustila domů? zajela bych do nemocnice na pohotovost
ten spodní je moc

barca2406
Nováček 10 příspěvků 17.12.18 09:11

@ka2ka já mám takový tlak furt když jsem byla poprvé na kontrole mám spodní i 106 .. neříkal mi nic o kardiologovi… Taky přemýšlím že šla na interní ať se na mě kouknou. Já mám tlak vysoký a léky beru už 2 roky a dopegyt je strašně slabý

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 17.12.18 09:12

Ja mela stejny,ale az ve 36tt a bez bilkoviny. A vsichni plasili..docela se divim,ze si te nenechali ve spitale,take bych sla jeste k Dr. Dopegyt jsem taky brala, zabiral spis obcas,snizil tlak asi o 5-10 bodu.

barca2406
Nováček 10 příspěvků 17.12.18 09:13

@kamcaKr ale vy jste měla vysoký tlak az v těhotenství? Já ho mám už 2 roky

ka2ka
Extra třída :D 13422 příspěvků 17.12.18 09:15

@barca2406 dopegyt je hodně slabý ,ale může ti ho navýšit a přidat další léky kdo ti to teda píše když né kardiolog?
hele dojdi si normálně na gynekologii řekni jim o tlaku a bílkovině mě v nemocnici i léky zvedli nebo tě možná na internu i pošlou sami, můžeš mít preeklampsii pokud máš bílkovinu v moči
tvoje mudr je fakt no ted by mě za ten výraz admin zablokoval

ka2ka
Extra třída :D 13422 příspěvků 17.12.18 09:16
@barca2406 píše:
@kamcaKr ale vy jste měla vysoký tlak az v těhotenství? Já ho mám už 2 roky

ale vysoký tlak v těhotenství je mnohem nebezpečnější než normálně a navíc máš bílkovinu v moči a doktorku krávu že tě nechá takhle chodit

barca2406
Nováček 10 příspěvků 17.12.18 09:21

Říkal že mám něco v moci dal mi nějaký doplněk stravy že to zmizí že to je zatím nic ale že by z toho mohli být něco horšího. S tlakem se stavím teda kardiologii ale prej ta preyklapsie je az u konce tehotenstvi.. docela mě strasite

ka2ka
Extra třída :D 13422 příspěvků 17.12.18 09:26
@barca2406 píše: Říkal že mám něco v moci dal mi nějaký doplněk stravy že to zmizí že to je zatím nic ale že by z toho mohli být něco horšího. S tlakem se stavím teda kardiologii ale prej ta preyklapsie je az u konce tehotenstvi.. docela mě strasite

kecy já měla preeklapsii od cca 20 tt a to už pěkně rozjetou takže začala dřív a můžu ti říct že to není nic pěkného
jinak kromě dopegytu existují i jiné léky na tlak mě se moje mudr pokoušela namluvit že to není pravda předepisuje se pak vasocardin a protože jsem na něj byla alergická tak pak jsem dostala betalock
brala jsem 12prášků na tlak

barca2406
Nováček 10 příspěvků 17.12.18 09:29

@ka2ka a co to je vůbec co vám bylo? Já teď teda nevím co dělat kam mám jít atd? Zkouším se dovolat na kardiologii ale nikdo mi to nebere.. A na gyndu jít teď zase je blbost ..když mi řekl že je to v pohodě

Nicky B
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 17.12.18 09:33

Dopegyt se dá dávkovat až do 8 tablet denně, plus se k němu dá přidat Agen a Vasocardin (léky skupiny C, ale pořád mají pro matku větší přínos, než pro dítě riziko). Určitě to řeš, najdi si třeba i jiného doktora nebo internistu navíc, na začátek bych zkusila zvýšit ten Dopegyt.
Jinak já mám vysoký tlak už patnáct let, normálně beru ACE inhibitory, betablokátory na mne vůbec nezabírají, tak začínám těhotenství se 150-170/100-110. Musela jsem si též najít jinou doktorku, můj dr. si nevěděl moc rady. Dostala jsem navíc zatím Agen a je to mnohem lepší. Bílkovinu určitě nepodceňuj, a zkus si najít někoho, kdo se s tebou bude zabývat - mimochodem, dnes zrovna vyšel deníček o preeklampsii - o malém zázraku, silné čtení.

ka2ka
Extra třída :D 13422 příspěvků 17.12.18 09:33
@barca2406 píše:
@ka2ka a co to je vůbec co vám bylo? Já teď teda nevím co dělat kam mám jít atd? Zkouším se dovolat na kardiologii ale nikdo mi to nebere.. A na gyndu jít teď zase je blbost ..když mi řekl že je to v pohodě

ono mi kromě bolestí hlavy a bušení srdce nic moc nebylo preeklampsie je dost zákeřná a nebezpečná být tebou dojdu si normálně do nemocnice že máš vysoký tlak at tě vidí někdo jiný než tvůj gynekolog

Anitramm
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 17.12.18 09:33

Zrovna dneska jsem tu četla deníček, kdy měla paní vysokej tlak..dopadlo to naštěstí dobře, ale rodila ve 24 tt.!Podle mě by to chtělo na pořadný pozorování do nemocnice 8o
 https://www.emimino.cz/…azrak-13804/

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >