Blok ze školičky - poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gaaabule
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 19:41
Blok ze školičky - poraďte

Zdravím všechny mamky, jdu si pro radu, jak se vymotat z našeho problému. Syn byl poprvé v cca 2,5 letech na dopoledne na hlídání v soukromé školičce. Už to tam znal, chodíme tam spolu do herny. Poprvé se mu tam líbilo, odcházel vyloženě spokojený. Další týden jsme bohužel udělali s mužem chybu, že jsme ho zavčasu ráno nevzbudili a syn neměl dostatek času se v klidu nasnídat, vůbec se nechtěl vyčurat a muž ho odvezl opět na hlídání na dopoledne. Na oběd se vrátil úplně vyřízený, ubrečený, opuchlý, nic nejedl, nepil - bohužel mu to p. učitelka nedala - on si sám neřekne a nevezme. Navíc se tam počural - před tím už tři měsíce bez plín a bez nehody. No a další týden už jsme ho tam nedostali, respektive jsem s ním došla do šatny, ale řval jak o život, že jsem neměla srdce ho tam nechat po pro něho špatném minulém zážitku.
Přestali jsme ho tam dávat s tím, že tam budeme společně chodit do herny, aby získal znovu důvěru a nové zážitky přehlušily tu špatnou zkušenost. Ale už je to čtvrt roku a když jsme tam v herně, tak si mě hlídá jak oko v hlavě, nesmím se ani na metr od něj vzdálit. Uvolní se tam trochu třeba až po hodině a půl, ale furt mě musí mít na dosah a na očích, jak se šíleně bojí.
Poraďte, co s tím? Bude mít v zimě tři roky a myslela jsem, že tam bude třeba 2× týdně chodit na dopoledne. Jinak on si doma nic nevyřvává, je to kliďas a dá se s ním na hodně věcech v klidu domluvit, ale tohle nevím, jak řešit. Nikdy jsme ho nenechali vyřvat, estvillova metoda není můj šálek kávy.
Předem díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

fia80
Závislačka 2977 příspěvků 20.12.16 19:48

Zkusit jinou školku by šlo?

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 20.12.16 19:54

Tohle řeší spousta maminek, dítě nechce do školky, stejný scénář, nejdřív se dítě těší, líbí se mu tam, pak bum a obrátí. Dítě trpí, pláče, mamince to trhá srdce… Myslím že byla chyba ustoupit, můj názor. Taky Vám může plakat ještě ve čtyřech letech, protože jste jednou ustoupila dítě si pamatuje. Moje dcera taky otočila, po měsíci. Brečela i v noci, nechtěla mě pustit ze školky, ale opravdu mě nenapadlo jí odhlásit. Zkuste ho tam dávat bez Vaší přítomnosti denně na hodinu, další týden dvě hodiny a přidávat. Případně ubrat nebo setrvat. Nevím, myslím si že až dáte syna opět na půl dne bez Vás tak to bude horor.
Jo a dcera chodí od září a občas pláče i teď, když od ní ve školce odcházím… :,(

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 20.12.16 20:07

Moc nerozumim vete, ze pani ucitelka mu neda najist nebo napit pokud si nerekne? Nevim, jak to u vas funguje, ale u nas v soukromych skolkach davame diteti svacinku i piti z domova, piti maji stale na ocich a jidlo si daji spolecne u stolecku v danou dobu :nevim: Jak syn mluvi? Ptala ses ho, co se mu ve skolce stalo? Proc plakal? Ptala ses ucitelek?

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 20.12.16 20:12

Jinak ja bych taky neustoupila, specialne pokud potrebujes v dohledne dobe do prace.On si to bude pamatovat a dalsi nastup ti da o to vic sezrat… :? Vim, o cem pisu, syn je introvert a vsude si dele zvyka, zelbohu uz vystridal 3 skolky (stehovani).Dus­ledne a s laskou, jinak to nefunguje.Ale urcite bych se prvne hodne vyptavala ucitelek. Pokud jim neveris, zmen zarizeni.

gaaabule
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 20:13

@unuděná On právě moc nemluví, i kvůli tomu jsem ho tam chtěla dávat, aby se třeba mezi dětma trochu rozmluvil. Ano, má své jídlo a pití z domova, ale s jídlem má dost problém, byl by klidně celý den hladný, prostě mu to musím strčit pod nos, pití si jakš taks dá. Učitelka otomhle právě věděla, že mu má jogurt otevřít a postavit před něj nebo oloupat banán. Jogurt i banán byly nenačaté. Syna prostě jídlo absolutně nezajímá.
Ptát se ani nebylo třeba, počural se v cizím prostředí před ostatníma, prostě tam nechtěl být. Nevím…nepotřebuju ho tam dávat, že bych musela do práce, jsem doma, čekáme druhé.

gaaabule
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 20:14

@fia80 Pak už tu máme jen státní.

gaaabule
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 20:16

@holkaZ To mě taky napadlo, dávat ho tam vyloženě po chvilkách. Má děti rád, ale dlouho mu trvá než se uvolní a aklimatizuje.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 20.12.16 20:27
@gaaabule píše:
@holkaZ To mě taky napadlo, dávat ho tam vyloženě po chvilkách. Má děti rád, ale dlouho mu trvá než se uvolní a aklimatizuje.

Myslím že mocmožností nemáte. Pokud ho tam budete dávat po chvilkách, získá důvěru a pocit bezpečí. A nebo tak jako já, dát a vytrvat. Vašeho syna nelze srovnat s mou dcerou, ta šla ve třech letech, krásně mluvila, sama se převlékala, vše jedla, samostatná. A o to víc mi to vždycky odpoledne vytmavila :lol: Váš syn nebude asi ještě zralý, to je také možné, některé děti jsou zralé na školku až před pátým rokem, do té doby to těžce nesou. Kdybych byla na Vašem místě, tak bych ho nechala doma, pokud čekáte mimi, stejně Vám bude tahat domů nemoce z kolektivu dětí, bacily… A kdoví, třeba Vám doma s miminkem pomůže, i když chápu že chcete aby si raději hrál s děti, než sledoval poletující maminku u miminka… :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6880 příspěvků 20.12.16 20:32

@gaaabule Já jsem myslela, že do soukromé školičky se dávají děti hlavně proto, že je jich míň na jednu učitelku a mají osobnější přístup. Pokud syn dostane jogurt a banán, a oboje najdeš neotevřené, tak mi to jako osobní přístup moc nepřijde (to už by byla lepší státní školka, kde ho v daný čas prostě posadí ke stolečku a dají před něj svačinku nebo oběd s rozkrájeným masem uchystaný na jedení i malým dítětem).
Ale jít do školky a i s dítětem se vrátit byla chyba, mělas ho tam nechat, byť třeba jen na hodinku.

ixule
Vesmírná mluvilka 34972 příspěvků 20.12.16 20:50

S tím jídlem to taky moc nechápu, starší chodil také do soukromé školky, a ve státní to funguje stejně, v určitou dobu je svačinka nebo oběd a děti si prostě sednou ke stolečkům a dostanou jídlo, je jedno jestli donesené nebo uvařené ve školce, rozdíl byl tedy v tom, že v té soukromé dětičky i nakrmili, pokud bylo potřeba, ve státní musí jíst samy. Pokud celý den jen plakal, tak na jídlo neměl asi myšlenky. Nicméně si také myslím, že chyba byla v ústupku. Chápu, že nechávat tam dítko, které celý den pláče, je dost na nervy pro maminku, ale dávala bych ho dál, třeba jen na chviličku. To, že se děti nejdřív těší a pak pláčou se stává, ale obvykle se za chvíli zapojí do programu, pokud proplakal celé dopoledne, tak se muselo něco stát :think: Neodešel třeba táta bez rozloučení? Ono takové to mizení rodičů potajmu, je to nejhorší, co může být. Jinak řeším podobné, ale synovi je 4,5, od 2,5 chodil do soukromé školičky párkrát v týdnu, po pár měsících nástup do státní, tam chodil rok naprosto v pohodě a letošní rok řve a řve a řve, učitelka ho ze mě ráno sundavá násilím :zed: :nevim: také nikdo netušíme, co s tím :nevim:

gaaabule
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 21:02

@ixule Oni tam taky svačí u jednoho stolu v daný čas. No to je asi jedno, prostě byl bez jídla a pití.
Je to fakt zajímavé, třeba váš případ, že rok chodí v pohodě a letos plače, hm :think:
Už asi nevypátrám, čím konkrétně se tak zablokoval, asi to byl sled okolností v to ráno.

Ale líbí se mi ten nápad dávat ho tam po chvilkách na hodinu a pak vyzvednout. Ale to bude taky řvát. Ještě mě napadlo - není to sice nic extra výchovného - ale že bych mu slíbila, že až si pro něj přijdu, půjdeme si spolu do obchodu po cestě koupit kinder vajíčko :) není na normální jídlo ani na sladkosti, ale kindr vajco měl na mikuláše a byl z toho nadšený.
Nám se s mužem nechce ani ho dávat ve 3,5 letech (od září) do státní školky, chybí mu nějaké očkování a jak už tu někdo psal, tak si myslím, že by jen domů k miminu tahal rýmečky a bacily. Právě jsem myslela, že bude chodit 2× týdně sem.

ixule
Vesmírná mluvilka 34972 příspěvků 20.12.16 21:55

@gaaabule klidně mu něco slib, třeba jen lízátko nebo bonbon, já to teď dělám taky, než aby denně řval jak tur, tak trochu zabírá, když něco slíbíme, ale jak kdy, sice to pak taky není úplně dobrovolné, ale o fous lepší :nevim: Já naopak s miminem právě začala dávat do školky, jinak by mi doma asi jeblo :zed: Nutno dodat, že starší byl v té době dost nezvladatelný, má vývojovou dysfázii, takže je všechno složitější. Jinak marodit nemarodil a mimčo taky ne :) Popravdě 3,5 leté dítě většinou už potřebuje vrstevníky a školka poskytne hodně nových zkušenosti a zážitků, já bych takhle staré dítě už doma nenechala, i kdybych mohla :) Navíc jsem byla ráda, že si můžu taky trochu užít miminko a nelítám jenom od jednoho k druhému, ale můžu miminku dopoledne dát čas stejně, jako jsem ho dávala staršímu.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 20.12.16 22:02

Za me neni moc dobry napad-davat ho tam na chvilku. Vetsinou tyhle deti placi tak tu pul az hodinu, pak se uklidni a hraji si, zapoji se.Spis bych promluvila s tema ucitelkama-jak uz nekdo psal-i kdyby ho tam meli nakrmit, od toho preci soukrome skolky jsou-individualni pristup :nevim: Totez s curanim-i ve statni skolce se chodi hromadne-pred jidlem, pred prochazkou, po prochazce, pred spanim atd…Asi ta vase skolka neni nic moc :nevim:
Ale takove to uplaceni jsem taky dlouho praktikovala-nejprve rano dostal necos sebou-oblibeneho plysacka nebo casteji jsem mu nakreslila nejaky obrazek-to ho uklidnovalo. A po ceste ze skolky vzdy neco prijemneho-hriste, cukrarna nebo alespon bonbonek ;) Hodne jsme si o tom povidali, to taky pomahalo. A pak pomohlo, kdyz si nasel kamarada, to uz se pak vylozene tesil.
S tim druhym ditetem-naopak by bylo bezva, kdyby z ted do skolky chodil a bral to jako samozrejmost. Budes pak za to velmi vdecna. Pokud bude nastupovat az pozdeji, tim spis se mu nebude chtit, protoze doma uz bude mit partaka/partacku a muze se citit, ze ho tam odkladas :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6880 příspěvků 20.12.16 22:12

Ještě mě napadlo, že u nás ve školce nabízeli v rámci adaptace některým dětem, že se můžou připojit jen na venkovní program. Jedna maminka chodila se synem na podzim na venkovní hřiště před tou desátou, syn si tam mohl hrát s ostatními dětmi, ona seděla na lavičce, a když šly ostatní děti do školky na oběd, tak ona ho vzala domů. Nevím, jaký tam byl konkrétní problém, ale vím, že jí to samy učitelky nabídly. Že byste se jen připojili na procházku a on by měl možnost pozorovat ostatní děti (ale neexistovalo by, že by se chtěl odpojit, prostě absolvovat celou procházku s dětmi - kdybys mu i v tomhle ustoupila, tak se to podle mě bude narovnávat hrozně špatně).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >