Reklama

Školka nástup a odklad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 11:55
školka nástup a odklad

Ahoj chci se zeptat kdybych porodila v listopadu 2017 dítě by šĺo do školky a školy normálně nebo s odkladem? A to samé kdybych porodila v prosinci? A nebo v lednu? Prosím poradte mi. Ve kterém období když se dítě narodí má odklad? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13250 příspěvků 19.12.16 11:58

Dítě má snad odklad, když není na školu zralé, ne? A do školky ho vezmou podle kapacity MŠ.

veverka2013
Kecalka 447 příspěvků 19.12.16 12:01

Mé dceři byli teď v řijnu tři tak jsem byla v dubnu nebo v květnu na zápisu už nevím kdy to bylo přesně, dcera nastoupila v řijnu den po svích narozeninách do školky, a do školy bude mít atomatiský odklak tam půjde v necelích sedmi

tezi
Hvězda diskuse 49278 příspěvků 1 inzerát 19.12.16 12:02

S nástupem do školky záleží na volných místech školky. U nás třeba loni brali od září i děti narozené v listopadu, takže jim v době nástupu nebyli ještě 3 roky.
Do školy mají tzv. přirozený odklad podzimní děti, které se narodí od září do prosince.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 48 inzerátů 19.12.16 12:03

Mam synovce v prosinci a do skolky ho vzali az ten následující rok kvuli kapacite a do skoly taky pujde az ve skoro 7 letech.

Pipet
Generální žvanilka 24063 příspěvků 19.12.16 12:05

@veverka2013 Ale to není odklad, prostě půjde ten rok, co v září bude mít 6 let… Odklad by byl, kdyby šla ještě o rok později.

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 43 inzerátů 19.12.16 12:05

Hadumi má v podstatě pravdu :) Ale asi chceš slyšet zkušenosti jak to chodí v reálu. Listopadové dítě má šanci dostat se do mš, ale je to dané situací zda místa jsou či ne. Mám obě děti prosincové, u nás je plno a syn se dostal až když mu bylo skoro pět. Ale u nás je to opravdu extrém. A se vstupem do školy je to dle situace, mohou ti v ppp poradit, ale váhá se spíš u dětí rozených v srpnu či červen červenec - zda jsou zralé. Synovi bude v prosinci 6 a do školy září vidím že by měl jít bez problémů, navíc mu už bude 6 a tři čtvrtě což je dle mě akorát.

Pipet
Generální žvanilka 24063 příspěvků 19.12.16 12:08

@Bohulinka Jo, ty školky jsou prostě o kapacitě, syna vzali, i když 3 mu byly až v dubnu, chodil od února.

Mer11
Kecalka 302 příspěvků 19.12.16 12:12

Když je syn na začátku září, pujde tak, až o rok déle?

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 12:14

@Mer11 Ano. Pokud si nezazadate o vyjimku.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 19.12.16 12:15

Do skolky dle kapacity, u nas treba az po 3.roce. Do skoly po ukoncenem sestem roce. Deti narozene od zari do prosince jsou sice rocnikove starsi, ale nemaji k 1.9.ukonceny 6.rok, takze to neni odklad. Ten je, pokud je dite, ktere ma nastoupit k 1.9. do skoly, splnuje podminku ukonceneho 6.roku, ale neni zrale nebo pripravene jit do skoly (rozlisuje se skolni zralost a skolni pripravenost) na zaklade rozhodnuti z PPP.

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 19.12.16 12:15
@Mer11 píše:
Když je syn na začátku září, pujde tak, až o rok déle?

myslím že pokud je do 15 září může nastoupit pokud je později měl by jít o rok dýl :think:

veverka2013
Kecalka 447 příspěvků 19.12.16 12:15

@Pipet já to spletla skoro v 8,prostě protože je v řijnu tak má automatický odklad

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62455 příspěvků 3 inzeráty 19.12.16 12:18
@ka2ka píše:
myslím že pokud je do 15 září může nastoupit pokud je později měl by jít o rok dýl :think:

Ne, kazde od zari dal potrebuje papir z ppp, ze smi jit driv, pokud by mel nastoupit v necelych sesti.

Mer11
Kecalka 302 příspěvků 19.12.16 12:20

Díky, to jsem nevedela

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama