Boule pod uchem bez horeček - 1 rok

24.11.15 22:11

Boule pod uchem bez horeček u miminka 1 rok

Ahoj holky,
syn (1 rok) má bouli na krku pod uchem. Nikdo neví, co to je. Zbývá pouze histologie? Ráda bych nejdřív zkusila testy, pokud vás něco napadne..

CTP měl 14, sedimentaci 60 (po týdnu CTP pouze 9, ale boule věší - 4×3×2 cm). Augmentin (ATB) nezabral. Dutiny čisté (nos, krk i uši bez nálezu). Toxoplazmóza vyloučena krevními testy. Na příušnice je dle lékaře syn již očkován. Žádné teploty. Hodně mi spinká. Z krevního obrazu nyní nalezena pouze anémie. Dle UTZ je boule v místě uzliny, avšak struktura zduřelé uzlině neodpovídá, nejde o tekutinu, ani hnis.

Zjištění UTZ: „na dolní pól příušní žlázy nasedá hypoechogenní ložisko, dobře ohraničené, nehomogenní struktura, hipermie centrálně, podčelistní žláza beze změn.“ Moc prosím o radu. Nechce se mi se synkem hned na histologii pod celkovou narkózou, kdyý je mu pouze 1 rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
24.11.15 22:21

Bohužel mě nic nenapadá, ale roční dítě na příušnice očkovaný být nemůže, u nás se očkuje až od 15m :nevim: každopádně držím palce, ať to není nic vážnýho :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
BQ
5773
24.11.15 22:32

Držím palce, ǎ to není nic vážného. :hug: Každopádně souhlasím s @slavuska1 - u nás se přiušnice očkují nejdříve v 15m. Takže bych v prvé řadě změnila lékaře. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 22:43

Můj 6ti letý syn (očkován na příušnice byů) měl nedávno podobné… zduřelá uzlina (nahmatala jsem kuličku) a postupně to oteklo celé až od ušního lalůčku (za ním) a táhlo se to k skoro bradě. K tomu rýma, kašel, zánět spojivek. Podle Dr. (pediatry i na pohotovosti) to příušnice být mohly a dokonce prý teď řádí. Nějaká zmutovaný verze. I přes očkování, prý ve slabší formě. Jestli to nakonec příušnice byly nevím, protože testy samozřejmě nedělali, podstatné ale je, že mohly být. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 22:45

Jo a můj prcek taky neměl horečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 07:32

Ahoj, nedávno jsme měli něco podobného, ale pry to nebyli priusnice, ale zánět priusnicove slinne žlázy. Rekl nam to dr na ORL, radeji malemu kontroloval pindika, pry u priusnic je nějak zdurely i pindik a ty zlazky kolem. Dostali jsme ATB Amoksiklav, pozdeji jsme na ne meli neskutecne silnou reakci, takze ty uz nesmime, ale zabrali. A syn mel predepsany od Dr. kysele rybicky(bonbony) kvuli tvorbe slin. Takze lecba byla podle syny Supeer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.16 18:26

Ahoj holky, mockrát děkuji. Zatím nic novho. Stále se tápe. Pindíka teda zduřelého nemá, tak asi teda příušnice určitě nic? Teda, taky mi je divné, že už před tím rokem by vážně byl očkovaný na příušnice a v průkazce to taky nevidím. Leda by to bylo v nějaké kombinační vakcíně..
Boulička je prý určitě uzlinka a něco s imunitou, ale důvod zatím nejasný a ještě se neztratila. Nedávno měl prcek horečky a to ta uzlina natekla, s Paralenem a ustupující teplotou šla opět dolů, takže opravdu s imunitou. Dnes 3 týdny po teplotách a stále prý ještě prosáklý krček a mírně zvětšená i druhá uzlinka. Nějak se z toho asi malej dýl dostává. Zkouším výměnu starých oken a dveří za plastová, protože když se ta imunita vyerpá úplně, můžou začít i další problémy včetně třeba prý i nádoru, jak ta imunita přestane stačit ještě víc..
Něco vás holky ještě některou napadá? Nějaký projev alergie třeba? Můj táta byl alergik a otec dítěte je také a dost. Dr, nás nikam na alergologii zatím nechce poslat, že se prý uvidí. Ale bojím se čekat a máme jít na další dvě očkování, což je další oslabení imunity :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.16 18:32

To Martina. N78:Marti, dr si taky nejdřív říkala, že slinná žláza, ale to zamítla. A prý by ho to bolelo při polykání a hůř by papkal, což tak není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama