Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Chtěla jsem se vás zeptat, jaký děláváte na štědrý den bramborový salát. Manžel chce změnu, vyzkoušet něco jiného, jiný způsob salátu. My klasicky moravanku, brambory, sůl, pepř, tatarka, majoného, cibule. Poradíte?
My: brambory, vejce, okurka, šunkový salát a tatarka, sůl, pepř.
Manžel: brambory, vejce, okurka, mrkev, hrášek, cibule, celer, tatarka, sůl, pepř.
Co je moravanka? ![]()
@zvedaváholka přítel má rád pouze brambory s okurkou a cibulí, ochucené solí, pepřem, lákem z okurek, hořčicí. A pro sebe si dělám brambory, vařené vejce, okurka, vařená mrkev a petržel, majonéza, sůl, pepř atd.
Můžete zkusit udělat salát bez majonézy, jen s olejem, popř. se dá udělat i s jogurtem ale to mě osobně moc nejede ![]()
Ja delam salat takto: brambory, vajicko, salam, mrazeny hrasek, kys. okurka, cibule, majoneza a trochu horcice, sul, pepr.
@zvedaváholka My děláme klasický brambory, mrkev, celer, hrášek, cibule, okurka, jablko, sul, pepř, citron, majoneza, jogurt
My- brambory, vajíčka, kys. okurka, mrkev, celer, hrášek, ssalám, cibule, hořčice, majonéza, sůl a pepř
Lepší jsem zatím nejdla- je to rodinný recept. S moravankou mi to přijde takový ostrý ![]()
Příspěvek upraven 29.11.12 v 20:35
Ahoj - my - brambory, vejce, okurka, cibule, hořčice, majoneza, pepř, sůl…
My dáváme: brambory, mrkev, sterilovaný hrášek, cibule osmahnutá dosklenovata bez oleje, tatarka, hořčica, sůl, pepř, nakládané okurky + trochu nálevu z nich, vejce uvařené natvrdo a to je myslím všechno. Teď mě na něj přepadla chuť, že si ho snad udělám!! Nesnáším v něm salám, moravanku, syrovou cibuli, celer nebo jablko :-/ Úplně to změní chuť.
Já si uvařím napřed kořenovou zeleninu (mrkev, celer, petržel), vajíčka, pak přidám kyselý okurky, měkký salám, sterilovaný hrášek, majonéza, hořčice, pepř, sůl a trošku bílého jogurtu pro odlehčení a samozřejmě brambory. Babička přidávala i kupovaný rybí salát a bylo to taky dobrý a zajímavý.
My: brambory, orestovaná kořenová zelenina s octem, bobkovým listem a novým kořením, sterilované okurky, sterilovaný hrášek, majonéza, přidáváme lák z okurek. Jen solíme. Moravanku nebo jinou sterilovanou zeleninu v něm taky nemám ráda, je to pak salát jak z obchodu. ![]()
Brambory, hrasek, sunka, vejce, okurky, cibule, majolka, dijonska horcice.Sul a pepr ![]()
U nás - brambory, plechovka bonduell(hrášek, kukuřice, paprika),majolka, hořtice, sůl, pepř. Letos možná trochu zaexperimentuju a zkusím přidat oloupaný a nakrájený jabko
Holky děkuji moc
my doma taaky vařilo mrkev, vajíčko
můj je zvyklý na moravanku
tak uvidíme co uděláme