břišní tanec doma ?

4035
3.2.06 07:54

břišní tanec doma ?

Lze se břišně tančit naučit i doma ?
Jak přesně vést ten pohyb pánví ? Umíte to některá popsat ?

:wink:
Jestli jo, sem s tím…
Díky
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
3.2.06 21:09

Ahoj,
tak já si teda nakonec troufnu trošku odpovědět :D
Taky jsem se to učila doma. Nejdřív podle kazety Anife Vyskočilové „Začínáme“, ale nic moc. Anife je tam hezká a jako vždy jsem se u ní zasmála, ale podává to tak, jako by to už člověk uměl.
Ale protože právě Anife mě nadchla, objednala jsem si na www.orientalnitanec.cz videokazetu jinou, tančí na ní Katka … teď si nevzpomenu na to příjmení. To bych musela zvednout zadek od počítače. Ale ta kazeta stála asi 600 Kč. Hudba je na ní dost jednotvárná… jen bubínek a nějaká snad píšťalka. K tomu by sis asi pak na doplnění sehnala nějakou svižnější hudbu.
To bylo lepší, vysvětluje to opravdu pohyb po pohybu, a dá se říct, že jsem se to podle toho naučila.
Jo a taky jsem si na www.orientalnibazar.cz objednala tehdy k tomu šátek cinkací s penízkama.
Pak jsem směle vyrazila na kurz, a chytala jsem se. Teď zas už nestíhám když máme chodící batole.
No, jinak bych ti ten pohyb pánví klidně popsala, ale lepší je asi „odborný“ výklad :D
pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
3.2.06 21:17

urcite je to lepsi aspon videt, aby sis neznicila zada tim, ze se bude s treba moc prohybat nebo budes delat neco blbe…
ja jsem chodila do kurzu a prvni hodinu jsem zapominala porad podsazovat zadek a moc jsem se prohybala v zadech a pak jsem se nemohla ani hnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
3.2.06 21:51

Ahojky,
já se věnuju břišnímu tanci něco přes 4 roky a myslím si, že aspoň zezačátku je fakt potřeba chodit do kurzů. I když vidíš lěktorku třebana videu, většinou si neuvědomíš, jaké děláš chyby a opravdu by sis mohla, hlavně co se týče zad, docela ublížit. Dalo by se to možná jedině, kdybys měla před sebou velký zrdcadlo, kde by ses celá viděla a mohla se poctivě kontrolovat, ale na to se většinou zapomíná.
Takže ze své zkušenosti vážně radím kurz, aspoň prvních 10 lekcí, pak už se dá leccos cvičit doma.
Co se týče DVD Anife, tak mně teda nedalo téměř nic a přišlo mi jako vyhozené peníze. Povídá tam o tom, jak je nesmyslné učit se různé prvky nebo choreografie, že prý je to o improvizaci, ale když u nich to děvčátka tancují odmalička, tak se to pak lehce řekne. Podle mě je hodně důležité, aspoň pro začátek, vědět, co asi tak se vůbec všechno dá s tělem dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
4.2.06 08:24

K tomu co radí Vendulka 2 bych jen doplnila, že kurz je opravdu nejlepší - ale musí to být dobrý kurz.
Já se to učila nejdřív doma podle té kazety z Centra orientalniho tance, abych jako nešla na kurz jako úplný laik.
Pak jsem na ten kurz teprve šla. Ovšem jsem na malém městě a je tu jen taková malá taneční školička, která není zaměřena na orientální tance, a lektorky si tam před tím velkým zrcadlem tančily a kroutily, ale o nás se moc (skoro spíš vůbec) nestaraly, a jak tam kdo vyklápěl pánev nebo ne -… o těch „shimmy“ (třasech) ani nemluvím, to tam sebou všichni včetně mě házely jak - radši přirovnání vynechám.
Tak bych si předem dobře vybírala, jak o tom ta škola informuje, co nabízí (jestli ty tance např. je schopna rozdělit, nebo stupeň pokročilosti )a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
4.2.06 09:36

Tak to máš Pitrisku určitě pravdu, sice jsemt aky z malýho města, ale pár km od nás jezdí lektorka, která se tanci věnuje už spoustu let, rozděluje kurzy minimálně do tři stupňu pokročilosti, takže si vybere každej.
NiKino - odkudpak jsi? Už mám celkem dost kontaktů, tak bych Ti mohla možná poradit nebo zjistit, kam se obrátit u vás…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
5.2.06 13:27

Ahoj,
ja bych jeste doplnila jednu vec. Pro zacatecnice nedoporucuju kupovat kazetu a zacinat doma, abys na kurzy sla uz „pripravena“. Jde o to, ze si muzes udelat hned na zacatku spatne pohybove navyky, ktere se pak budes jen velmi tezko odnaucovat a jen zkusena lektorka posoudi, jestli to opravdu delas dobre, sama pred zrcadlem to nemusis poznat. Takze radeji opravdu na kurzy. Zacatecnicke jsou prave od toho, aby te to naucily od zacatku.
Mej se krasne
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama