Brnění v levém boku v těhotenství

Anonymní
4.5.16 13:39

Brnění v levém boku v těhotenství

Zdravím :mavam: Zajímá mne, zda to některou z Vás už potkalo.
Jsem v polovině těhotenství a už pár týdnů mi brní levý bok když ležím. Nevím už jak si lehnout. Na břicho nemůžu a ať ležím na pravém či levém boku, tak vždy začne brnět ten levý bok. Když si nelehnu na záda tak se to stupňuje a jde to až do nohy, která po chvilce znecitliví. Určitě to budu řešit s doktorem, ale zajímá mne jestli to některá z Vás taky měla a čím to bylo. Mám latentní tetanii, mohlo by to být i tím? Horčík beru pravidelně už asi 5 let, od té doby co mi začaly záchvaty a potvrdila se mi ta latentka :cert: Zdravotních problémů bylo více, ale nic by s tímto nemělo souviset. Taky mě napadlo, zda mi prcek netlačí na nějaký nerv či podobně co by to mohlo způsobit.
Pište prosím jen ty, které máte zkušenosti přímo s tímto problémem.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4.5.16 14:07

Se omlouvám ale můžu se zeptat jak se projevuje latentní tetanie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.16 14:17

@sedmikráska70 Latentní tetanie je nedostatek hořčíku a každému se projevu jinak. Někomu se jemně klepou ruce, někdo o ní ani neví a někdo má záchvaty, které se projevují (u mě) ztíženým dýcháním a křečí v celém těle. Ve finále mě veze rychlá nebo mi napíchne kapačku na místě. Musí píchnout něco na uvolnění svalů, které svírají celé tělo a taky dávku hořčíku. Jinak u mě jsou to ještě ztráty vědomí se záchvaty podobné epilepsii (házím sebou). Mamka ji má taky, ale nikdy se jí nedělo to co mě. Každý to má opravdu jinak. Na internetu je to pěkně popsáno jak to většinou probíhá.
Ale začne to pocitem nedodýchnutí kdy „pacientka“ začne lapat po dechu a svůj stav zhorší, protože se překysliční. Potom začnou brnět prsty, a za chvilku se sevřou k sobě. To udělá i zbytek těla a všechny svaly (i ty o kterých nevíme, že je máme).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.16 14:22

@sedmikráska70 http://www.priznaky-projevy.cz/…evy-symptomy
tady to je celkem dobře popsané.
zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
4.5.16 14:38

Děkuji za vysvětlení. Já mývám jako by křeč očních nervů dělá mi to při zátěži, ale na vyšetření na tetanii jsem byla a nic mi nenašli přes to že hladina hořčíku je u mě pravidelně na spodní hranici.
Jinak mě přes těhotenství trápilo brnění nohy. Měla jsem u kolene takové necitlivé místo asi 10×10cm které mi zůstalo po prodělané borelioze. Teda jsem se domnívala že to tak je. Během těhotenství se toto místo zvětšovalo až po levý bok. Při delším stání to brnělo a po nějaké době začalo tak strašně bolet že mě to donutilo si sednout nebo dřepnout což mi vždycky pomohlo. Lékař konstatoval že to bude zátěží na páteř. Po porodu se to zlepšilo flek mám tedˇ tak do půl stehna, ale tělo se prý dává rok dohromady, tak ještě počkám než budu pátrat proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.5.16 14:41

Se omlouvám za tu hrubku to jsem přehlédla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.16 14:46

@sedmikráska70 Děkuji za zkušenost :)

• Citovat
  • Nahlásit
4.5.16 14:49

Rádo se stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
4.5.16 15:53

Ahoj. Viděla bych to na skříplý nerv. Toto co popisuješ mám (ale nejsem těhotná) a mám to od ploténky. Která je lehce vyhřezlá a tlačí na nerv. Ale už v těhu jsem skončila na kapačkách algifenu po fakt krutých boleatech zad. Ted už to budeš muset „doklepat“ do konce, protože ti nemůžou udělat ani rentgen ani CT :-) ale po těhu se nech „naskenovat“ :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.16 16:08

@anahita moc děkuji. Se zádama mám problémy, dokonce jsem marodila a chodila na rehabky. Rentgen mi neudělal. Aspoň né tam, kde mě záda bolela (kříže, bedra) a napsal mi žádanku na RTG v oblasti žeber :roll: sestra kroutila hlavou, že takový RTG ještě nedělala. Pak už to neřešil a řekl mi ať cvičím. To jsem cvičila na záda 3-4× týdně.
Tak asi to bude tím. Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
1134
4.5.16 16:54

Rentgen mi dělali 2×. Má obvodní. Ale muj gyndař mi řekl, za rentgen je k prdu. Ten nic neukáže. Že ct. Změnila jsem obvodní, když se problémy vrátily. Ta mi hned dala žádanku na neurologii a tam mi udělali ct bederní/křížové oblasti. A tam se to ukázalo. Nic se s tím sice dělat nedá, ale už teda fakt raději nezvedám nic těžkého. Teď bych chtěla otěhotnět znovu a už se děsím, aby se to nejak nezačalo projevovat. Každopádně můžeš sem napsat, jestli půjdeš k doktorovi,… Co ti řekl. Jsem zvědavá jak Kelišová :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.16 16:57

@anahita v nejbližší době půjdu na EKG a razítka do průkazky tak mu to řeknu a dám vědět :) co mi řekne zase „za moudro“ 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat