Brzdy u auta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Otazkar
Nováček 10 příspěvků 12.01.19 15:49
Brzdy u auta

Zdravim chci se zeptat jak dlouho muzou vydrzet spatne brzdy auto mi zacalo spatne brzdit rsp. to dela takovy hucivy zvuk a je citit jak to trosku kope… Muzou mi selhat nebo to vydrzi treba tak tyden jeste? Pri jizde brzdim rychlostmi abych to co nejvic setril a je mozne ze mi zniceho nic selzou a budu bez brzd? Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7193 příspěvků 1 inzerát 12.01.19 15:54

@Otazkar A není možné, že by ti zarezly ?? Mně to dělalo auto taky. Hlavně po delším státní, kdy koutouče jakoby přirezly a kopalo to. Stačilo sundat kola a pořádně je oškrábat kartáčem. A samozřejmě kouknout v jakém stavu jsou destičky. Ale jsem laik, tak píšu jen svojí zkušenost.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 12.01.19 15:56

Jde o to jestli je fakt jen brzdama, nebo jsou s tim ruku v ruce i dalsi vady… servisy jsou vsude od pondelka otevreny. Tak si najdi dobry v okoli a hned v pondeli auto nekam nacpi. Chces zabit lidi na prechodu, nebo ostatni lidi v autech na silnici, az ti selzou brzdy uplne?? Tohle nemuze ani blondyna myslet vazne

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 12.01.19 16:07

@Otazkar tak můžou to být jenom zarezlé destičky, nebo to taky může být pokřivený kotouč, s tímhle to chce co nejdřív do servisu. Zažila jsem si jaké to je když vám náhle selžou brzdy (kuna nakousla hadičku, která potom praskla). Já měla to štěstí, že mi brzdy selhaly sice na kopci, ale mimo velký provoz, takže jsem auto zvládla ubrzdit pomocí motoru a ruční brzdy, ale stát se to na dálnici už tu nejsem. Tohle není legrace a kromě toho vám to může i v krajním případě rozhodit geometrii a to se pak odkládání opravy malého problému nevyplatí.

mrav
Generální žvanilka 21698 příspěvků 12.01.19 16:10

Auto dej hned do servisu. Tragédie se stane hned a někdy na to doplatí i nevinní lidé. Pamatuj na to, že mají rodiny a třeba i malé děti…

Šmoulice
Kelišová 6984 příspěvků 12.01.19 16:48
@Otazkar píše:
Zdravim chci se zeptat jak dlouho muzou vydrzet spatne brzdy auto mi zacalo spatne brzdit rsp. to dela takovy hucivy zvuk a je citit jak to trosku kope… Muzou mi selhat nebo to vydrzi treba tak tyden jeste? Pri jizde brzdim rychlostmi abych to co nejvic setril a je mozne ze mi zniceho nic selzou a budu bez brzd? Diky

:roll: :roll: :roll: Tejden s autem, který má v pr… brzdy? A jinak jsi jako normální ?
Do pondělka to nech stát a v pondělí do prvního servisu.
Chceš někoho zabít až ti ty brzdy vyflusnou úplně ?
:cert: :cert: :cert:

Taky jedna
Extra třída :D 11937 příspěvků 12.01.19 17:02

Proboha! To je ABS a takto brzdí auto, když podkluzuje, zabraňuje to smyku. Dá se to i vypnout, ale nedoporučuji. To kopání do pedálu a hrkání, to je přesně ono, brzdí to jakoby přerušovaně. Neboj. S brzdamaa nic nemáš.

Petula306
Kecalka 106 příspěvků 12.01.19 17:17

Příčin může být hodně. Ale nestane se, že by auto úplně přestalo brzdit. Většinou je příčina v destičkách, může to být i zarezlý kotouč, jinak zničený kotouč nebo fakt jen to abs. Brzdit do bude, ale třeba hůř. Může se i přehřívat nebo dělat kravál. Třeba pomůže párkrát prudce zabrzdit. Brzdy jsou sice základ ale u osobáku je fakt minimální riziko, že by auto nebrzdilo (to je většinou jiná závada než popisuješ). Takže bych se moc nestresovala ;)

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7193 příspěvků 1 inzerát 12.01.19 17:21
@Taky jedna píše:
Proboha! To je ABS a takto brzdí auto, když podkluzuje, zabraňuje to smyku. Dá se to i vypnout, ale nedoporučuji. To kopání do pedálu a hrkání, to je přesně ono, brzdí to jakoby přerušovaně. Neboj. S brzdamaa nic nemáš.

Může a taky nemusí.

Taky jedna
Extra třída :D 11937 příspěvků 12.01.19 17:23
@P4ja píše:
Může a taky nemusí.

Venku mrzne, sněží, klouže to a auto při brždění kope do pedálu a chrčí. Mno. Já bych si na to i vsadila, kdyby se dalo :mavam:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7193 příspěvků 1 inzerát 12.01.19 17:30
@Taky jedna píše:
Venku mrzne, sněží, klouže to a auto při brždění kope do pedálu a chrčí. Mno. Já bych si na to i vsadila, kdyby se dalo :mavam:

Jo, jenže na takovéhle sázky je to trošku mimo ne 8o Když to bude něco horšího, tak to taky nemusí dobrzdit a do něčeho nebo někoho to narvat. Obvzlášť když sněží a klouže to. Jinak mně v tomhle přijde blbost čekat na ABS, ale spíš brzdit přerušovaně a předvídat. Fakt blbá sázka. :(

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 12.01.19 17:40

@Taky jedna Tak ABS mi nikdy na žádném autě nechrčelo, jenom dává zpětnou odezvu do pedálu, kopat a chrčet může poškozený disk, ten může způsobit rozdílnou brzdnou sílu na nápravě a kromě toho že může způsobit hodiny, tak i rozhodí geometrii. A ABS se spouští až při plném sešlápnutí pedálu a nikde není informace kdy se tohle chování projevuje.

Šmoulice
Kelišová 6984 příspěvků 12.01.19 17:42
@Petula306 píše:
Příčin může být hodně. Ale nestane se, že by auto úplně přestalo brzdit. Většinou je příčina v destičkách, může to být i zarezlý kotouč, jinak zničený kotouč nebo fakt jen to abs. Brzdit do bude, ale třeba hůř. Může se i přehřívat nebo dělat kravál. Třeba pomůže párkrát prudce zabrzdit. Brzdy jsou sice základ ale u osobáku je fakt minimální riziko, že by auto nebrzdilo (to je většinou jiná závada než popisuješ). Takže bych se moc nestresovala ;)

Tak mě se to teda stalo, že auto přestalo brzdit. Nejdřív to začalo blbnout, tak říkám s tím 100kiláků po dálnici nepojedu a jela jsem do servisu rovnou . Než jsem do toho servisu dojela, auto nebrzdilo vůbec. Bylo tam cosi prasklé . Naštěstí se po okreskách dalo jet pomalu a nemusela jsem prudce brzdit. Kdyby ano, byla bych v ři..

Šmoulice
Kelišová 6984 příspěvků 12.01.19 17:44
@Heivka píše:
@Taky jedna Tak ABS mi nikdy na žádném autě nechrčelo, jenom dává zpětnou odezvu do pedálu, kopat a chrčet může poškozený disk, ten může způsobit rozdílnou brzdnou sílu na nápravě a kromě toho že může způsobit hodiny, tak i rozhodí geometrii. A ABS se spouští až při plném sešlápnutí pedálu a nikde není informace kdy se tohle chování projevuje.

Přesně tak. Mě to taky na žadném autě zvuky nevydávalo. ;)
Příčin může být několik a mělo by se to zkontrolovat hned. Ne čekat týden a doufat, že to vydrží.

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 12.01.19 17:45

@Šmoulice Brzdová hadička, s tím je sranda, ta když se roztrhne úplně tak ty brzdy vyplivnou najednou a bez většího varování.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >