Budí se 12x za noc....

Anonymni
31.8.08 23:22

Budí se 12x za noc....

Prosíme o pomoc, co máme dělat s naší devíti měsíční holčičkou.
Ona prostě nepotřebuje spát, budí se 10× až 18× za noc. Ano máme to spočítané, děláme si čárky, protože nás zajímalo, kolikrát je vlastně vzhůru.Někdy totiž vstanu já, většinou teda manželka, ale prostě trvá to už od narození malé, a cítím, že už docházejí síly nám oběma.
Malá přes den spí od jedenácti tak do jedné, do půl druhé, víc ne. Chodíme hodně ven, s malou si přes den hrajeme, cvičíme, takže si myslím, že ji snad i unavíme.Večer kolem sedmé koupeme, máme samozřejmě zavedené rituály a malá kolem osmé celkem v pohodě usne.
Spí tak hodinku a půl, někdy dvě hodiny a pak začne „peklo na zemi“. Každých dvacet minut je vzhůru a s prominutím řve jak tur, dokud k ni někdo nepřijde. Někdy stačí utěšit, někdy přebalit, nakojit, pochovat, prostě jak kdy.
Zjistili jsme, že nejraději by spala celou noc u prsa, což samozřejmě nejde.
Zkoušeli jsme i na noc dát kaši, jestli ji třeba nebudí hlad. Nepomohlo to.
Doufali jsme, že z toho vyroste, ale zatím je to možná ještě horší než dřív. Teď už si umí v postýlce stoupnout a drbe s ní, že je to slyšet o dvě patra níž.
Proto bych chtěl poprosit o rady ty z vás, které prožívali něco podobného a našli způsob jak se z této noční můry dostat. Jsme už na pokraji sil, hlavně manželka, na které už začíná dlouhodobé nevyspání zanechávat stopy.
Děkuju mnohokrát, nevyspalý tatínek Vláďa

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
1.9.08 00:14

Přestaňte s nočním jídlem. To jako první.

Jako druhé bych neuspávala, protože u nás vyřvávání nefungovalo, prostě bych s ní vstala a šla fungovat - podotýkám bez jídla!!!! Až bude dítě protivné, nabídla bych spaní v postýlce, když ne, dobrá, jdeme fungovat dál.

A za třetí bych vytrvala a vydržela déle než princezna.

Ale to je to, co bych udělala já, protože jsem starý kruťák a na noční hrátky nejsem zvědavá. Vy si budete muset asi najít vlastní cestu, protože každé dítě je úplně jiné…
držím palce a vůbec vám to nezávidím…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11083
1.9.08 03:27

Přidám se s našim problémem. Ondra se teď budí co hodinu.

Převalí se na bříško (třeba i ve spánku), jde na čtyři, automaticky do stoje a řve. Noční kojení jsem zrušila, kojím nejdříve v 5 ráno, přijde mi, že ho po probuzení většinou ani nevyžaduje. Z postýlky ho nevyndávám (až na to kojení), pokládám ho, dám dudlík, který občas rovnou vyplivne. Někdy usne rovnou, někdy protáhnu ruku šprušlemi a držím ho vleže na zádech a za ruku. Večer usíná sám v postýlce, ale chvilku to trvá, taky si stoupá a já ho chodím pokládat a dávat dudlík.

Nějaké tipy? Sebrat dudlík?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
1.9.08 07:50

ahoj u nas teda ne kojeni a ne tolikrat za noc ale i 3-5× za noc me dostavalo… nechalla jsem vyrvat… za par dni bylo dobre. je to jen chvilkovy napor na narvy- brecela jsem s ni pak uz jsem se i vztekala( ne na ni ale do polstare) ale vydrzela jsem a vyplatilo se… proste kdyz se prevratila ve spani tak neumela usnout sama zpatky, tak se tlo naucila- uffff no preju pevne nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
1.9.08 07:59

Vláďo, měli jsme tentýž problém s naším synkem, teď už 5 letým, říkali jsme si , že z něj bude učitel po tatínkovi, neboť spal vždy 45 minut a 15 minut řval a bylo nutné se mu věnovat tak jak popisuješ, kojení, přebalování, houpání na balónu…, vždy zabral u prsa, ale zase jen na 45 minut. Taky jsme z toho byli pěkně unaveni. Tak jsme mu asi po roce, kdy jsme padali na ústa vyrušili polední spaní a trošku se to zlepšilo, ale do 4 let se budil pak ještě minimálně 3× za noc, ale bylo to lepší než 10×. Každý nám říkal vydržte, takové děti, které nemají velkou potřebu spánku, jsou velice chytré, což se opravdu nyní ukazuje jako pravdivé. Kluk uměl ve 2 letech abecedu, čte od 4 naprosto plynule a je nadprůměrně inteligentní, takže se utěšujte tím, že to nespaní snad bude k něčemu dobré a vydržte, ono to opravdu nebude trvat věčně. Jo a ještě bych doporučila spaní u vás v posteli, to taky trochu zabírá, alespoň u nás to mělo na spaní poměrně značný vliv. Hodně úspěchů a pevné nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
1.9.08 10:15

Taky jsme byli vzhůru co chvíli, rok jsme to vydrželi, ale pak jsme se rozhodli pro razantní řešení - nechat malýho vyřvat. Spousty rodičů to zavrhují nebo to nezvládnou, ale my vydrželi (i když byl určitě celý dům vzhůru) a po pár dnech byl klid. Malý se budil jen 1× v noci, a to na kojení a když jsem pak v 15ti měsících zrušila i to 1 kojení za noc, nebudil se vůbec - teda výjimečně (špatné sny, zapadlá nožička mezi šprušle postýlky, odkopal se a byla mu zima…). I když je to maminkám proti srsti, přestat v noci kojit a k dítěti nevstávat prý opravdu dost pomůže. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.9.08 10:39

Nebo mrkněte na www.kojeni.net a požádejte paní Jiřinku, at Vám zašle soubor o spaní miminka. Jsou tam rady jak postupovat, aby dítě lépe spalo.

Já praktikovala a praktikuju stále - dát večer dítě do postýlky a nevytahovat !!! V určitých intervalech (cca 3 min. a prodlužovat, max. ale tak 10 minut) tam já nebo manžel chodíme, položíme, pohladíme, řekneme spinkej a jdeme pryč. Fakt stačí pár dní a dítě lépe spí.

Dělala jsem to tak i v noci, když se malá vzbudila. Sice byl chvilku kravál, ale vyplatilo se.

• Nahlásit
  • Citovat
184
1.9.08 10:46

Nechat vyřvat. Stačí dvě noci a pak jako když utne, prospí celou noc. Teda u nás to tak fungovalo. Měli jsme peklo s prvním mimčem kolem jeho 8 měsíců, budil se co hoďku a půl. Pak jsme ho nechali prostě řvát a ignorovali ho, bylo to děsné, páč jsme bydleli v garsonce, bylo nám ho líto, ale vydrželi jsme. Po prvním dnu žádná změna, po druhé prořvané noci spal jak andílek a ráno byl veselý, spokojený a my též. A co hlavní: od té doby už se nebudil nikdy ( jen výjimečně ) Je to kruté, hlavně pro rodiče, ale účinné. Vyzkoušela i sousedka, která byla na pokraji zhroucení a fungovalo to též…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
1.9.08 11:07

tak u nás to bylo to stejné… děsili jsme se nocí a byl to horor… pak jsme řekli a dost! Byli jsme oba doma a rozhodli se ho nechat vyřvat… nápor na nervy jak blázen… každý říká on bude ječet 2 hodiny a usne… náš chlapeček spustit ve 22 a skončil v 5 ráno… asi 3-4 noci po sobě…ale vydrželi jsme a od té doby, položím večer v 19 do postýlky, přečteme pohádku a spí… vzbudí se ráno mezi 6-7.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
1.9.08 11:08

Ahoj,
taky se přidám s názorem nechat vyplakat a hlavně nedat prso dřív jak nad ránem. Měli jsme skoro totéž kolem sedmého měsíce a taky jsem to tu řešila. Pomohlo vyřvání a nedání prostě ničeho, jelikož v noci se prostě nejí a basta. Já jsem na vyřvávání neměla žaludek, tak to za mě vzal manžel. Sice hned nespal celou noc, ale radikálně se to zlepšilo a budil se dvakrát či míň. Po měsíci už spal úplně celou noc a doteď v noci krásně spí!!!
Tady je ta diskuse, jestli to pomůže:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Meduza přeje hodně stěští!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
1.9.08 13:37

Ahoj

my teda u obou kluku končili na 9 vzbuzeních za noc..
jak už se tu psalo přestat kojit, poku d manželka kojí je nejdůležitější.
Odstěhovat do vedlejšího pokoje , pokud to u Vás připadá v úvahu a máte dětský pokoj. Když se vzbudili a řvali přišla jsem dala max. napít vody nic víc , pohladila, dala pusu a odešla … v stále se prodlužujících čas. intervalech … První se přestal budit po týdnu, druhý na to potřeboval jen 2 dny.

Je to teda docela psychicky náročné nechat tam dítko řvát, ale na naše děti to jediné platilo… když jsem je vyndala z postýlky a chovala nebo zahájila nějakou hru nebo pohádku , tak po dokončení aktivity to bylo vždy stejné - čili megařev…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.9.08 23:29

Děkujeme za vaše reakce :) Aspon vidím, že v tom nejsme sami.

Probírali jsme to s manželkou a dospěli k rozhodnutí. V noci žádné kojení atd. a manželka půjde spát vedle do dětského pokoje. S malou budu v ložnici jen já a uvidíme kolik nocí vydrží řvát, vzal jsem si na to dovolenou. Doufám, že to naše nervy vydrží.

Když to ve zdraví přežijeme, tak sem napíšu co a jak. Vláďa

• Nahlásit
  • Citovat
208
2.9.08 21:31

Tak u nás je to podobné, možná zoubkama, rostou jí většinou po dvou a jen za srpen vylezly všechny dvojky. Malá má noci, kdy se budí každou hodinu, někdy po napití vody a podání dudlíku zase usne, jindy jí utiší až 240ka UM. Teď měla týden, kdy se budila na mlíko až kolem čtvrté, jinak spala v kuse, ale už se to zase začímná vracet do starých kolejí a dožaduje se mlíka už 2 hodiny po večeři (přes 300 g kaše!). Večerní usínání se zlepšilo až po vyřvávání, v noci na to nemám sílu a chci spát, takže to většinou vyřeším tím mlékem, po kterém usne hned. Ale dneska máme taťku na noční, tak do toho půjdu, alespoň to nebudu svádět na to, že řevem ho bude budit a nevyspí se do práce (na ranní vstává kole 3:00). Ve svém pokoji spí od 4 měsíců, kdy začla spát bez buzení (vydrželo jí to týden :) ), takže v tom to bude lehčí.

Vláďo, je skvělé, že má ve Vás manželka takovou oporu, společně to určitě zvládnete! Držím palce a co nejdřív v kuse prospané noci :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.9.08 20:29

už spinká celou noc

Přidám svoji zkušenost: naše dcera začala mít problémy se spaním kolem 6měsíce. Na 10 měsících se budila tak 12 až 15× za noc. Nebyla k utišení. Nebrečela, ale řvala a řvala tak dlouho, dokud jsem ji nenakojila. Nic nepomáhalo - kaše, hračky, hraní si, pití, sunar, tišení, dudlík, houpání.. prostě nic. S kojením přes den jsem ale nechtěla přestat.
Tak jsme udělali ráznej řez. Já jsem se odstěhovala z ložnice, manžel zůstal s dcerou sám.. a světe div se, stal se zázrak.. spala v kuse celou noc!!! Pokud bych to nezažila, neuvěřím. Ze dne na den. Do ložnice jsem se vrátila asi po měsíci izolace v obýváku.. Nyní jí je 18měsíců a musíme to zaklepat, spinká celou noc. Kromě pár nocí kdy ji trápily zoubky, nebo byla nemocná.
Děti jsou chytřejší a hlavně cítí víc než my. Prostě to moje mlíko necejtila :-) Moje rada zní, pokud to jde, odstěhovat se z ložnice a vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
208
27.9.08 23:15

Tak se přídávám k těm, u kterých pomohlo nechat vybrečet a nedat mlíko, první noc (psala jsem 2.9.) řvala skoro hodinu (chodila jsem v prodlužujících intervalech dávat dudlíka, čaj, položit,..) a teď se občas vzdudí večer na dudlíka a pak až mezi 5-6 na mlíko a ještě do osmi usne :D . Občas jen zakňourá a ani tam nemusím a hned zase usne, tohle jsem neznala. Díky všem za rady, opravdu to funguje a není to tak hrozné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama