Bydlení a malý plat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adlys
Povídálka 32 příspěvků 31.01.17 20:54
:P

Příspěvek upraven 16.06.18 v 19:09

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 20:55

Pokud budeš mít nájemní smlouvu a trvalé bydliště tak budeš moct žádat o příspěvek na bydlení..

pst007
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 31.01.17 20:58

Já nevím, ale za nás všichni začínali tak, že bydleli nejdřív ve spolubydlení, ve víc lidech se dělili o byt. Někteří i o pokoj. Mám VŠ a začínala jsem s menším platem.

ka2ka
Extra třída :D 12955 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 20:59

Ubytovnu tam pro začátek nemáte?

ka2ka
Extra třída :D 12955 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 21:00

Nebo spolubydlení?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18567 příspěvků 31.01.17 21:02
@Adlys píše:
Ahoj, je mi skoro 19 a mám doma s mámou problémy a už tu prostě nemůžu bydlet. Chtěla bych se přestěhovat do svého, ale problém je vtom, že mám bohužel (kvůli mámě) jen základní školu. Chtěla jsem jí pomoct s penězma, tak jsem střední ukončila a šla pracovat. Dělám ve fabrice za 10 000 čistýho. U nás ve městě seženu byt do 4000 + energie. To mi dá cca 7000. Jenže se 3000 nevyžiju, to je na jídlo a cesty do práce málo. Poradí mi někdo co dělat? Lepší práci se základkou asi těžko seženu. Nějaké přídavky nebo něco? Dělám teprv 2. měsíc.

A stále ti tvoje maminka brání si dodělat střední školu třeba dálkově? Musím říct, že je to od tebe velmi ušlechtilé, ukončit jistě úspěšně našlápnutou střední, jít do práce…

Adlys
Povídálka 32 příspěvků 31.01.17 21:04

Stim spolubydlením je to horší. Nemám skym jít bydlet. A ubytovna tady je hrůza.

Adlys
Povídálka 32 příspěvků 31.01.17 21:08
@hanka.br. píše:
A stále ti tvoje maminka brání si dodělat střední školu třeba dálkově? Musím říct, že je to od tebe velmi ušlechtilé, ukončit jistě úspěšně našlápnutou střední, jít do práce…
Šlo o to, že to finančně nezvládala a příspěvky nám dali fakt jen pár korun a pro 4 lidi to bylo málo. Tak jsem ji chtěla pomoct, aby jsme měli víc peněz, ale na školu už bohužel nemám čas. Dálkově taky ne. Byli jsme v hodně těžký situaci. Furt jsme, ale doma mě to přes ty hádky už nebaví.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 31.01.17 21:08

Ja taky začínala spolubydlenim, samostatny pokoj v Praze se da v pohodě sehnat kolem 4000 a pro začátek to stačí.

Adlys
Povídálka 32 příspěvků 31.01.17 21:10
@Jitul.kaaa9 píše:
Ja taky začínala spolubydlenim, samostatny pokoj v Praze se da v pohodě sehnat kolem 4000 a pro začátek to stačí.

Od Prahy jsem daleko. Tady to už je složitější. Malý město.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.17 21:11

@Adlys Jsi mladá, začni spolubydlením. Hledej v inzerátech. A snaž se si doplnit vzdělání.

ka2ka
Extra třída :D 12955 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 21:11
@Adlys píše:
Od Prahy jsem daleko. Tady to už je složitější. Malý město.

a odstěhovat se?

PinkGirl666
Závislačka 4727 příspěvků 31.01.17 21:12

Mne zbyvalo pri prvom podnajme uplne stejně a to som musela do prace jezdit vlakem z Kralup do prahy a vysla spm z penezi. Zvládla som to takto pul roku a potom som si nasla lepsi praci. Takze zvladnout se to da. A co spolubydleni? a dodelat školu?

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 31.01.17 21:12

Týjo, spolubydlení… myslel jsem že to je jen úlet pár ubožáků co si nejsou schopni ve velkých městech schopni vydělat na nájem, ale jak to tu čtu tak je to docela běžné.
Teda co jsem mluvil s několika známými co to zkusili tak na spolubydlící pouze nadávali… prostě člověk potřebuje většinou své soukromí. :think:

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.17 21:13
@Adlys píše:
Od Prahy jsem daleko. Tady to už je složitější. Malý město.

Tak se přestěhuj za prací, nemáš závazky, nic tě nedrží :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >