Bylinky v těhotenství. Proč ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.11.21 11:50

Bylinky v těhotenství.. Proč ne

Holky právě jdu z gynekologie jsem 6+3 takže mám to potvrzené…
A jak jsem čekala v čekárně byla tam cedule co jíst a co ne v těhotenství…
Proč se nesmí majoránka, pepř, Kari proč se to musí raději vynechat?
Nebo to je hloupost 😃?
Já to běžné používám takže to nějak neřeším ale proč se to tak řeší…
Já vše jím kromě vany tu vynechávám… Mám mykozu.. Ale jinak proč se ty bylinky řeší?
Neřekla bych pálivé chili a tak… Ale obyčejné při vaření?
Já třeba včera měla kuře na kari 😃 a nic se nestalo

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11987
12.11.21 11:55

Jim vsechno. Mám 2 zdravý děti a 3 na cestě. Kromě teda syrového masa, ale to nejim ani normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 12:07

Nektere bylinky maji abortivni ucinky. Sama jsem toho vyuzila, kdyz jsem potrebovala podporit potrat po zamlklem tehotenstvi. Pila jsem caj se salveje a pelynku.

• Citovat
  • Nahlásit
2880
12.11.21 12:09

Teoreticky se zmíněné bylinky/koření nesmí jíst proto, že prokrvují orgány (i dělohu) a mohlo by dojít ke krvácení a potratu. Ale myslíš, že třeba v Indii těhule nejedí běžnou indickou kuchyni, která je založená na kurkumě, zázvoru, chilli… :mrgreen: A nevypadá to, že by Indie vymírala :mrgreen:
Já jsem běžné koření v těhotenství neomezovala, nejedla jsem jen ze začátku pálivé, protože mi po něm bylo špatně.
U zdravého těhotenství bych se běžného koření v rozumné míře nebála. Něco jiného jsou třeba bylinné léčivé čaje ve větším množství, tam už to chce pohledat, co se může a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79474
12.11.21 12:18

Asi takhle, neprolévala bych se bylinkovými čaji, když vím o těch bylinách houby, ale jinak běžné užití bylin a koření normální prosperující těhotenství nijak neohrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33136
12.11.21 13:42

Vyhýbala bych se hlavně bylinkám. Koření se myslí ve velkém množství a často. Ne lžička kari. A na tohle nic se nestalo pozor, nerouhala bych se :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8639
12.11.21 16:57

V normálním množství neuškodí ani zázvor, kurkuma či byliny podobné.. každopádne všeho moc škodí a není potřeba se ládovat pytlíkem pelyňku nebo skořice :) já osobně jedla všechno s mírou a přenášela jsem :lol: jo.. a byla jsem na rizikaci ale to je věc druhá..

Když jsem se ptala své doktorky jestli mám skutečně vysadit kafe..Tak se na mě podívala a říká "a vy skutečně myslíte, že když ženská v Kolumbii zjistí že je těhotná že automaticky přestane pít kafe? Dyt by zhynula :D ".. a má pravdu.. jasně, dala jsem si šálek, někdy dva kvalitní kávy ale to byla moje obvyklá dávka anyway.. takže :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
12.11.21 21:15

@Jahru Divila by ses, ale opravdu ty ženy v Indii se během těhotenství vyhýbají pálivým jídlům. U nich totiž i trochu pálivé je jak příprava na porod 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2880
12.11.21 21:42
@Luciiik13 píše:
@Jahru Divila by ses, ale opravdu ty ženy v Indii se během těhotenství vyhýbají pálivým jídlům. U nich totiž i trochu pálivé je jak příprava na porod 😀

Indická kuchyně přeci nemá jen paliva jídla, ale i ta nepaliva jsou dost kořeněná. Schválně se v pondělí zkusím zeptat kolegyně z Bangaloru, jak to tam tedy mají s doporučeními v těhotenství. Ať tu případně nesirim bludy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
12.11.21 21:51

@Jahru Samozřejmě mají i tak dost kořeněné jídla, ale vím, že mi říkaly, že nesmí „spicy“, ale butter chicken masalu jedly :nevim: A snaží se výjimečně jíst zdravěji, hodně ovoce. Dokonce pijí hodně kokosové mléko, prý je to zdravé pro plod a taky dostávají v těhotenství automaticky tetanovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat