Časté buzení a bojkot kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 13:43

Časté buzení a bojkot kojení

Ahoj,
mám čtyřměsíční plně kojené miminko. Zhruba před třemi týdny začalo v noci vstávat na kojení každé dvě hodiny, někdy častěji. Myslela jsem, že spánková regrese ale pořád se to nelepší. Do toho mi asi před dvěma týdny začalo bojkotovat kojení. Vzteká se u prsa a pořád se odtrhává. Někdy kojení proběhne v klidu, ale z toho je to fakt o nervy.

Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Je možné, že mu MM nestačí? Myslíte, že pomůže zavedení prikrmu?

Děkuji za všechny rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
704
22.10.21 14:07

Prospívá, má dostatečný počet plínek? Jestli ano, tak mu mléko určitě stačí a nevyhovuje mu tok mléka. Zavolej si laktační poradkyni z Mamily, spánek může souviset s tím bojkotem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
22.10.21 14:21

S kojenim ti neporadím, ale spánková regrese může trvat týdny, respektive ta 4mesicni trvá tak dlouho, dokud se miminko nenaučí usnout samo. Takže se nabízí otázka, jak usíná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
22.10.21 14:24

Má hlad. Měli jsme to stejně. Po porodu mléko teklo proudem, postupně se to ustálili, on musel více tahat, což nechtěl, ztrácel sílu. Začarovaný kruh :( Vyhledala jsem LP Mamily, nakonec jsem začla prcka přikrmovat (stravou nikoliv UM), pomohlo to. Já se zklidnila, on nabral sílu a dnes si dá třeba jen 4-5 lžiček za den, zbytek mlíčko, a je spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 18:19
@Asiina píše:
Prospívá, má dostatečný počet plínek? Jestli ano, tak mu mléko určitě stačí a nevyhovuje mu tok mléka. Zavolej si laktační poradkyni z Mamily, spánek může souviset s tím bojkotem.

Prospiva.

@Makola píše:
S kojenim ti neporadím, ale spánková regrese může trvat týdny, respektive ta 4mesicni trvá tak dlouho, dokud se miminko nenaučí usnout samo. Takže se nabízí otázka, jak usíná?

Usíná celkem sama. Občas když je protivná, tak chovám, ale v náručí neusina, až v postýlce. Ale má dudlík a ten si sama v noci nenajde.

@nikive píše:
Má hlad. Měli jsme to stejně. Po porodu mléko teklo proudem, postupně se to ustálili, on musel více tahat, což nechtěl, ztrácel sílu. Začarovaný kruh :( Vyhledala jsem LP Mamily, nakonec jsem začla prcka přikrmovat (stravou nikoliv UM), pomohlo to. Já se zklidnila, on nabral sílu a dnes si dá třeba jen 4-5 lžiček za den, zbytek mlíčko, a je spokojený.

Taky přemýšlím už nad příkrmy. Nejdříve jsem chtěla počkat, co řekne Dr za týden na kontrole, ale nevim, jestli to nezkusim dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
366
22.10.21 19:24

Tak ji vemte k sobě, zvýši se vám tvorba mleka tím, že budete v kontaktu. Vyhoďte dudlík. I to může být jeden z důvodu špatného přisávání. Mrkněte na web mamila.sk
Tam najdete odpověď na svou otázku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 20:18
@nikive píše:
Tak ji vemte k sobě, zvýši se vám tvorba mleka tím, že budete v kontaktu. Vyhoďte dudlík. I to může být jeden z důvodu špatného přisávání. Mrkněte na web mamila.sk
Tam najdete odpověď na svou otázku.

Zkoušela jsem ji mít v posteli, ale vyšlo to nastejno a vyspala jsem se ještě hůř, protože jsem se bála pohnout, abych ji neprobudila.

Dudlík jsem původně dala, protože jsem měla úplně podrážděné bradavky a ona by cucala pořád a přiznám se, že teď nemám odvahu ji ho vzít.

• Citovat
  • Nahlásit
366
22.10.21 20:52
@Anonymní píše:
Zkoušela jsem ji mít v posteli, ale vyšlo to nastejno a vyspala jsem se ještě hůř, protože jsem se bála pohnout, abych ji neprobudila.Dudlík jsem původně dala, protože jsem měla úplně podrážděné bradavky a ona by cucala pořád a přiznám se, že teď nemám odvahu ji ho vzít.

Najděte si urychleně laktačku. Dudlík není řešení. Rozoraskané bradavky máte špatnou technikou sání a tím, že pije a asi nemá už co.
Měla jsem to uplně stejně. Jak si ba to vzpomenu, chce se mi brečet. Já zašla už tak daleko, že jsem odstřikávala do lahvičky a dávala z ní, ať si na chvíli prsa odpočinou a malý něco sní. Kýžený efekt to nemělo. Musela jsem se naučit lépe ho ořikládat a hlavně pomohly ty příkrmy. Samozřejmě, že jsem něla pocit baprostého selhání, že bejsem schopna nakojit vlastní dítě a cpu ho ve 4. měsících příkrmem, ale to spokojené miminko všechny mé pochybnosti rychle vyvrátilo. Nevím odkud jste, pokud z MSKraje můžu dát tip na dobrou LP. Jinak mrknětd ba ten web a tam je seznam jejich LP dle okresů.
Držím palce, to zvládnete :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 21:27
@nikive píše:
Najděte si urychleně laktačku. Dudlík není řešení. Rozoraskané bradavky máte špatnou technikou sání a tím, že pije a asi nemá už co.
Měla jsem to uplně stejně. Jak si ba to vzpomenu, chce se mi brečet. Já zašla už tak daleko, že jsem odstřikávala do lahvičky a dávala z ní, ať si na chvíli prsa odpočinou a malý něco sní. Kýžený efekt to nemělo. Musela jsem se naučit lépe ho ořikládat a hlavně pomohly ty příkrmy. Samozřejmě, že jsem něla pocit baprostého selhání, že bejsem schopna nakojit vlastní dítě a cpu ho ve 4. měsících příkrmem, ale to spokojené miminko všechny mé pochybnosti rychle vyvrátilo. Nevím odkud jste, pokud z MSKraje můžu dát tip na dobrou LP. Jinak mrknětd ba ten web a tam je seznam jejich LP dle okresů.
Držím palce, to zvládnete :srdce:

Bradavky už mám ok. To bylo tak první měsíc. Ale teď už je na dudlík zvykla a myslím, že by to byl boj ji uspat bez něho.

Jsem z Jihomoravského kraje, o laktační poradkyni jsem přemýšlela. Můžu se zeptat kolik tak orientačně stojí? Často čtu, že stejně řekne jenom všeobecně známé řady, které se dají najít na internetu, tak jsem k tomu trochu skeptická.

• Citovat
  • Nahlásit
15882
23.10.21 13:02
@Anonymní píše:
Ahoj,
mám čtyřměsíční plně kojené miminko. Zhruba před třemi týdny začalo v noci vstávat na kojení každé dvě hodiny, někdy častěji. Myslela jsem, že spánková regrese ale pořád se to nelepší. Do toho mi asi před dvěma týdny začalo bojkotovat kojení. Vzteká se u prsa a pořád se odtrhává. Někdy kojení proběhne v klidu, ale z toho je to fakt o nervy.

Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Je možné, že mu MM nestačí? Myslíte, že pomůže zavedení prikrmu?

Děkuji za všechny rady.

Takovych obdobi pri kojeni jeste bude.
Je to uplne normalni.
Hledej polohu, ve ktere se ti jakz takz nakoji, a bud v klidu. V tomhle veku uz jim staci sat opravdu kratce.
S prikrmy bych jeste pockala, neni kam pospichat. Jen at streva jeste dozraji.

Laktacni si pozvi, ale dobrou, idealne na osobni doporuceni maminek z okoli. Ze rekne to samy, co je na netu, je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
23.10.21 14:23
@Anonymní píše:
Bradavky už mám ok. To bylo tak první měsíc. Ale teď už je na dudlík zvykla a myslím, že by to byl boj ji uspat bez něho.Jsem z Jihomoravského kraje, o laktační poradkyni jsem přemýšlela. Můžu se zeptat kolik tak orientačně stojí? Často čtu, že stejně řekne jenom všeobecně známé řady, které se dají najít na internetu, tak jsem k tomu trochu skeptická.

Mě třeba nestála nic. Naše laktační je součásti zdravotního systému a všechny návštěvy šly na pojišťovnu.
A rozhodně je důležité najít dobrou laktačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 20:07

Děkuji moc za rady. Hladem snad netrpí. U kojení se vzteká, ale myslím, že se nakonec napije dost a většinu času je z nic celkem spokojené miminko. S příkrmy tedy ještě počkám. Není kam spěchat :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat