Časté průjmy po jídle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terka92
Povídálka 49 příspěvků 21.03.18 14:04
Časté průjmy po jídle

Cauky, už od nového roku mám takové problémy, že když se najím tak třeba do hodiny musím na záchod a průjem :( děje se mi to tak 3 x do týdne vždy po jídle :( tak jdu jednou a pak je to zas dobré, a ráno stolice normální :roll: a pak zase nanovo. co s tím? Bojím se už někde jíst cokoliv :( prosím o radu a zkušennost. Děkuji :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20659 příspěvků 21.03.18 14:06

@Terka92 Nově získaná intolerance k laktoze? Nebrala jsi třeba před nedávnem antibiotika, na která se nesmělo mléko?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 21.03.18 14:13

@Terka92 piš si co jíš, na něco můžeš být fakt alergická.. mi zjistili AMBK relativně nedávno - ve 34 letech.. asi po porodu si tělo řeklo, že takhle ne. projevy podobné. Po úpravě stravy OK..

Terka92
Povídálka 49 příspěvků 21.03.18 14:18

@Amys
Právě že ne :(

Amys
Generální žvanilka 20659 příspěvků 21.03.18 14:21
@Terka92 píše:
@Amys
Právě že ne :(

Tak ono se to i tak může objevit z ničehonic. Zkus si psát, co jsi snědla. U té intolerance stačí třeba sušenka, kde je syrovátka a je vystaráno a člověk se z toho pos… cca do hodiny, proto mě to napadlo jako první. Ale ono to může být cokoliv. Nezbývá, než to vysledovat.

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 21.03.18 14:31

Ja to takhle take nekdy mam. Moje teorie je ze jsem alergicka na GLUTAMAT. Doma to nemam. Ale cinani, restaurace a tam kde pouzivaji masixy a vegety. Zkus vysledovat.

lachtanice86
Kelišová 5409 příspěvků 21.03.18 14:46

Laktoza nebo lepek? Pis ji jídla a pak se podívají co měly společného. Měla jsem to taky, změnila sem jídelníček a úplně ok

chs.jasmin
Kelišová 6957 příspěvků 21.03.18 15:17

@Terka92 Ahoj,

vysledovala jsi po jaké potravině se ti to děje? popřípadě nemuže to být nervy?

PupuP
Kecalka 476 příspěvků 21.03.18 15:32

@Alyss1 : člověče, díky! Já trpím něčím podobným jako zakladatelka už pár let a pořád si lámu hlavu, čím to může být… nejrpve jsem myslela že mléko, ale poslední dobou mi nevadí.
Bývalo mi špatně většinou po jídlech z restaurace nebo pálivých jídlech + tam, kam jsem občas přidávala masox - tohle mě vůbec nenapadlo a je to docela pravděpodobný když nad tím přemýšlím.
Zakladatelko - já se tím trápím pár let, je to opruz, pořád muset myslet na to, co jíš a jestli nejedeš někam, kde není WC… zkus si to vysledovat, nejčastěji to bývá mléko, lepek, u mě třeba koření (i pepř)… nebo pak za doktorem. Tam já jsem se ale neodhodlala…
A u mě taky hodně hraje roli stres.

Terka92
Povídálka 49 příspěvků 21.03.18 16:05

@chs.jasmin
Mám teď drobet stresující období. Myslíš že kdyby to byly nervy tak jen po jídle?

Terka92
Povídálka 49 příspěvků 21.03.18 16:07

@PupuP
Určitě se tedy zamerim na to co jim. Je pravda že doma se mi to nestává spíš po jídle v restauraci nebo v práci. Budu si to psát a uvidím. Jsem trochu ráda že v tom nejsem sama ;) :srdce:

chs.jasmin
Kelišová 6957 příspěvků 21.03.18 18:07
@Terka92 píše:
@chs.jasmin
Mám teď drobet stresující období. Myslíš že kdyby to byly nervy tak jen po jídle?

Nervy - ja jakmile jsem ve stresu, tak taky lítám. Zkouškové, jakmile děti měly jít na očkování, aj. :roll: Alespon u mě, pokud na sobě nesleduješ, že to je pokaždé po určitém jídle. Alergie a intolerance by tě hnaly vždy po pozření a ne jen občas.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21662 příspěvků 23.03.18 10:25
@Terka92 píše:
Cauky, už od nového roku mám takové problémy, že když se najím tak třeba do hodiny musím na záchod a průjem :( děje se mi to tak 3 x do týdne vždy po jídle :( tak jdu jednou a pak je to zas dobré, a ráno stolice normální :roll: a pak zase nanovo. co s tím? Bojím se už někde jíst cokoliv :( prosím o radu a zkušennost. Děkuji :think:

Ahoj, náhodou jsem našla tvojí diskusi :)
Mám podobné problémy, no, nebo teda, spíš měla. Kolikrát jsem měla průjem, že jsem nevěděla po čem, z čeho, proč. :think:
Jenže měla jsem takové docela krizové období kvůli dcerce, která měla těžké zdravotní problémy a tím to asi začalo, stres, nervozita, nespala jsem, málo jedla, prostě se mi všecko totálně rozhodilo.
Jenže ono to nějak nechtělo přestat i po změně stravovacího režimu, změně jídla, tak jsem zašla nakonec za mudr..Po rozhovoru s ní mi pak sdělila, že to není jen obyčejný průjem, ale že se jedná o tzv. Syndrom dráždivého tračníku,IBS.Jsou totiž i jiné formy tohoto onemocnění-zácpa, křeče, nadýmání a průjem. Já měla ten průjem, ale bylo i období, kdy jsem spíš měla zase tu zácpu.
Takže pokud možno, nestresuj se, je to nejspíš hlavní spouštěč všeho!
Jestli ti mužu poradit, tak vyzkoušej třeba probiotickou kvasinku S. Boulardii, která pomáhá při nejrůznějších typech průjmů. V lékárně to seženeš bez předpisu. Mě to fakt pomáhá a občas to dávám i dceři, když má průjem.
Třeba pak písni, jak jsi na tom ;)

Terka92
Povídálka 49 příspěvků 03.04.18 22:23
@Jančakecalka píše:
Ahoj, náhodou jsem našla tvojí diskusi :)
Mám podobné problémy, no, nebo teda, spíš měla. Kolikrát jsem měla průjem, že jsem nevěděla po čem, z čeho, proč. :think:
Jenže měla jsem takové docela krizové období kvůli dcerce, která měla těžké zdravotní problémy a tím to asi začalo, stres, nervozita, nespala jsem, málo jedla, prostě se mi všecko totálně rozhodilo.
Jenže ono to nějak nechtělo přestat i po změně stravovacího režimu, změně jídla, tak jsem zašla nakonec za mudr..Po rozhovoru s ní mi pak sdělila, že to není jen obyčejný průjem, ale že se jedná o tzv. Syndrom dráždivého tračníku,IBS.Jsou totiž i jiné formy tohoto onemocnění-zácpa, křeče, nadýmání a průjem. Já měla ten průjem, ale bylo i období, kdy jsem spíš měla zase tu zácpu.
Takže pokud možno, nestresuj se, je to nejspíš hlavní spouštěč všeho!
Jestli ti mužu poradit, tak vyzkoušej třeba probiotickou kvasinku S. Boulardii, která pomáhá při nejrůznějších typech průjmů. V lékárně to seženeš bez předpisu. Mě to fakt pomáhá a občas to dávám i dceři, když má průjem.
Třeba pak písni, jak jsi na tom ;)
Čauky děkuju za reakci :) začala jsem se víc hlídat co jim vyhybam se kořeněným jídlům a zdá se že zatím ok… Je teda pravda že se i tolik už nestresuju jako predtim tak nevím zda to bylo stresem nebo jídlem :) Uvidím zkusím si pak dát něco pikantnějšího a koreneneho a uvidíme :roll:

Jančakecalka
Generální žvanilka 21662 příspěvků 05.04.18 13:48
@Terka92 píše: Čauky děkuju za reakci :) začala jsem se víc hlídat co jim vyhybam se kořeněným jídlům a zdá se že zatím ok… Je teda pravda že se i tolik už nestresuju jako predtim tak nevím zda to bylo stresem nebo jídlem :) Uvidím zkusím si pak dát něco pikantnějšího a koreneneho a uvidíme :roll:

Ahoj, není zač ;)
Tak to je dobře, že už je i méně stresu, to bývá hodně častým spouštěčem IBS. Ojídle ani nemluvim, životospráva dělá hodně, mě teda kořeněné moc nejede, takže tohle u mě asi příčina nebyla. Nicméně, tu probiotickou kvasinku beru raději dál, cítím po ní, že mám v břiše klid, nebo jak to nazvat a tím i netrpím strachem, kdy a kde to na mě zase přijde. Ted jsme byli několik dní pryč a ani změna prostředí a režimu mi nevadila, obešlo se to bez průjmu.
Drž se :hug: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama