Čerpání dovolené po mateřské dovolené

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lusy1989
Povídálka 35 příspěvků 11.03.17 08:24
Čerpání dovolené po MD

Ahoj :)

Prosím je tady někdo, kdo se vyzná v tom na kolik dní řádné dovolené mám nárok za minulý rok? Mám odpracované 2 měsíce, potom jsem byla na nemocenské a od 22.10 jsem na MD.. Měla jsem plných 20,5 dne dovolené.. Kolik mi pokrátí nebo kolik mi proplatí prosím Vás?

Nechci, aby mě nějak obrali naší účetní moc nevěřím jelikož když se jí na něco zeptám, řekne mi ať si to pozjišťuji, kde chci :cert:

Moc Vám děkuji :) :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 11.03.17 08:45

Smlouva ti končila? Nebo pokračuje?

VeHE
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 11.03.17 09:04

Já jsem na nemocenské od 1.9.2016 a na MD nastupuju zítra. Nárok mám na dovolenou na plných 22 dní za rok 2017 a asi 1,5 dne z roku 2016 převedených. Po ukončení MD si můžu dovolenou vybrat zároveň s rodičákem a nebo po ukončení rodičáku - u nás ve firmě moc na proplacení dovolené nehrajou. :nevim:

Sojkka
Závislačka 2618 příspěvků 11.03.17 10:14

@VeHE záleží na vás jakou variantu si pro čerpání dovolené vyberete. Obě jsou možné.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67459 příspěvků 11.03.17 11:43

@Lusy1989 Nepočítala jsem to úplně přesně, ale odhadem by se měla krátit o 3/12 nebo možná o 4/12 pokud by to vycházelo na dny hodně blbě, ale pravděpodobnější jsou ty 3/12, tedy bys měla mít nárok na 15,5 dne dovolené za rok 2016 a na celou za rok 2017, pokud ji vyčerpáš v návaznosti na PPM.

milwinka
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 11.03.17 11:59

Ohledně toho čerpání dovolené po MD jsem na internetu našla toto:
„Čerpání dovolené (přesněji dovolené na zotavenou) upravuje zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Nárok na dovolenou za kalendářní rok má zaměstnanec, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli u tohoto zaměstnavatele konal práci alespoň 60 dnů v tomto kalendářním roce. Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely nároku na dovolenou na zotavenou považuje za výkon práce. Čili jste-li v tom kalendářním roce, za který chcete dovolenou čerpat, alespoň 60 pracovních dní na mateřské dovolené, vznikne vám nárok na dovolenou na zotavenou v plném rozsahu. Pozor! Doba čerpání rodičovské dovolené se však v tomto smyslu za výkon práce „nepočítá“.
Dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem na rodičovskou dovolenou nelze ze zákona krátit, tudíž vzniká nárok na čerpání dovolené v plném rozsahu, tj. v takovém, v jakém ji poskytuje zaměstnavatel.“

viz: http://www.aperio.cz/…ske-dovolene
Nebo také viz: http://portal.pohoda.cz/…ke-dovolene/

Lusy1989
Povídálka 35 příspěvků 11.03.17 15:58
@Nowuka2 píše:
Smlouva ti končila? Nebo pokračuje?

Pokračuje mám smlouvu na neurčito ;)

Lusy1989
Povídálka 35 příspěvků 11.03.17 16:00
@milwinka píše:
Ohledně toho čerpání dovolené po MD jsem na internetu našla toto:
„Čerpání dovolené (přesněji dovolené na zotavenou) upravuje zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Nárok na dovolenou za kalendářní rok má zaměstnanec, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli u tohoto zaměstnavatele konal práci alespoň 60 dnů v tomto kalendářním roce. Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely nároku na dovolenou na zotavenou považuje za výkon práce. Čili jste-li v tom kalendářním roce, za který chcete dovolenou čerpat, alespoň 60 pracovních dní na mateřské dovolené, vznikne vám nárok na dovolenou na zotavenou v plném rozsahu. Pozor! Doba čerpání rodičovské dovolené se však v tomto smyslu za výkon práce „nepočítá“.
Dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem na rodičovskou dovolenou nelze ze zákona krátit, tudíž vzniká nárok na čerpání dovolené v plném rozsahu, tj. v takovém, v jakém ji poskytuje zaměstnavatel.“viz: http://www.aperio.cz/…ske-dovolene
Nebo také viz: http://portal.pohoda.cz/…ke-dovolene/

Takže bzch měla mít nárok na celou dovolenou asi :) Moc děkuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67459 příspěvků 11.03.17 16:02
@Lusy1989 píše:
Takže bzch měla mít nárok na celou dovolenou asi :) Moc děkuji

Ne, nebudeš, protože v tom odkazu je jen půlka… pak se řeší ještě krácení dovolené, pokud zameškáš více jak 100 pravocních dní, což ty nemocenskou zameškáš.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 11.03.17 16:05

@Lusy1989 Dovolená se Ti bude krátit za dobu pracovní neschopnosti. Za prvních 100 zameškaných pracovních dní o 1/12, za dalších 21 dní vždy o další 1/12. Tak si to spočítej ;).
Za letošní rok budeš mít nárok na celou dovolenou.

Lusy1989
Povídálka 35 příspěvků 12.03.17 13:04
@Adinal píše:
@Lusy1989 Dovolená se Ti bude krátit za dobu pracovní neschopnosti. Za prvních 100 zameškaných pracovních dní o 1/12, za dalších 21 dní vždy o další 1/12. Tak si to spočítej ;).
Za letošní rok budeš mít nárok na celou dovolenou.

Aha no to budou počty :D Snad mi nějaká ta dovo teda zůstane :D A tu letošní dovo si můžu vybrat kdy?

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 12.03.17 14:16

@Lusy1989 Můžeš si ji vybrat s tou z minulého roku hned po skončení MD, před RD.
Je to nejlepši varianta.

Lusy1989
Povídálka 35 příspěvků 12.03.17 14:53
@Adinal píše:
@Lusy1989 Můžeš si ji vybrat s tou z minulého roku hned po skončení MD, před RD.
Je to nejlepši varianta.

Děkuji jsi zlatá :-*

Lusy1989
Povídálka 35 příspěvků 12.03.17 16:24
@Lusy1989 píše:
Děkuji jsi zlatá :-*

Ještě dotaz, jaktože budu mít za tento rok nárok na dovolenou kjdyž jsem na MD a nebudu mít nic odpracováno? A to bych měla mít nárok na celých 20 dní?

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 12.03.17 16:29
@Lusy1989 píše:
Ještě dotaz, jaktože budu mít za tento rok nárok na dovolenou kjdyž jsem na MD a nebudu mít nic odpracováno? A to bych měla mít nárok na celých 20 dní?

Máš to i v tom odkazu od @milwinka, je to dle ZP.

Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely nároku na dovolenou na zotavenou považuje za výkon práce. Čili jste-li v tom kalendářním roce, za který chcete dovolenou čerpat, alespoň 60 pracovních dní na mateřské dovolené, vznikne vám nárok na dovolenou na zotavenou v plném rozsahu.

A vzhledem k tomu, že MD trvá 28 týdnů a Ty jsi na ni od 22.10., tak to splníš.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama