Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Mango_Lassi píše:
Takze kdokoli má nárok na cestu z porodnice domů? Bez ohledu na majetkové poměry? Chápu to správně?
jako podle mě jo, ale nabeton to nevím. nícméně fakt to zdaleka každá maminka nevyužije. Víš co, ona i ta sanita je pohodlnější, než sedat do auta, když je člověk šitej..takže fakt nikoho nesoudím, že se nechá odvézt. J8 se teda nechala odvézt tam, napodruhý a napotřetí, zpátky už jsme jela autem…ale zas ejsme zdravotnictví ušetřila spoustu tisíc ambulantním porodem, kolik by za mě a mimi zaplatili za ty cca 3 dny hospitalizace, za to bych si mohla sanitkou udělat okruh po celý ČR
takže svědomí mám čistý ![]()
@slavuska1 tak většina žen stejně jede domů autem, přestože je šitá. Takže z nějakého důvodu je to přeci jen pohodlnější. Pokud má ale ze zákona nárok, tak jí to neberu. Já jsem to třeba vůbec netušila a upřímně mě to ani nenapadlo ![]()
Kdyz se chcete rozhorlovat, tak se radeji cilte, kolik lidi jezdi do lazni a proc vubec u nas pojistóvny komplexni lazenskou lebcu hradi - proc hradi ubytovani a stravu. Sanitky jsou nic
krome toho rozumnej clovek by s miminem sanitkou domu taky dobrovolne nejel - tam vas vyklepou jak na rizky.
@Mango_Lassi píše:
@Janasas však to je přesně to, co mě zajímá, zda má nárok. Určitě bych to ale zjistila dopředu, už kvůli číslu na taxík anebo jízdnímu řadu vlaků. Aby se na to připravila. Jednou tady píšou, že má nárok jakožto nemajetná a podruhé, že z důvodu hospitalizace. Tak mě zajímá, jak to je
hele to je na uvazeni lekare - kdyz bude chtit, napise to, ale bude u toho kroutit hlavou.
Ona tam pak bude na sanitku cekat na chodbe predem nestanoveny pocet hodin a pak ji povezou jak pytel brambor. ja bych si zaplatila taxi.
@Pudloslava píše:
hele to je na uvazeni lekare - kdyz bude chtit, napise to, ale bude u toho kroutit hlavou.
Ona tam pak bude na sanitku cekat na chodbe predem nestanoveny pocet hodin a pak ji povezou jak pytel brambor. ja bych si zaplatila taxi.
jojo, osobne jsem presvedcena, ze tuto moznost porodnice neuprednostnuji. Pokud vsak bude na tom trvat, tak ji mozna reknou at ceka. Teda ja mela mela vypadnout z porodnice do 12, jinak se to pocita jako dalsi den hospitalizace. A predstava, ze bych mela jeste 3 hodiny cekat nekde na chodbe s miminem…Urcite by mi presne v poledne sanitku nepristavili.
Ale dekuju za info.
@Šmoulice píše:
Kojit někde na veřejnosti?jak toto může někoho napadnout. Mě se to teda naprosto hnusí, člověk jde parkem, matka sedí na lavičce, cecky venku, žádnej stres
Jednou jsem byla svědkem i kojení ve vlaku. Šla jsem si sednou jinam. Lidi vůbec nemají soudnost
mě se zase hnusí koukat na tlustý lidi v legínách a taky jim to nikdo nezakáže. asi se budeš muset překonat. Když se někdo opaluje nahoře bez tak taky vyvádíš?
@Šmoulice Představte si - já jsem si dovolila kojit ve vlaku.
Ona totiž ta tříhodinová cesta vlakem následovaná cestou busem nebyla fakt nic moc. Takže muck a tleskánek, jste dokonalý HPNP adept
![]()
Příspěvek upraven 23.05.16 v 00:02
@slavuska1 píše:
jako podle mě jo, ale nabeton to nevím. nícméně fakt to zdaleka každá maminka nevyužije. Víš co, ona i ta sanita je pohodlnější, než sedat do auta, když je člověk šitej..takže fakt nikoho nesoudím, že se nechá odvézt. J8 se teda nechala odvézt tam, napodruhý a napotřetí, zpátky už jsme jela autem…ale zas ejsme zdravotnictví ušetřila spoustu tisíc ambulantním porodem, kolik by za mě a mimi zaplatili za ty cca 3 dny hospitalizace, za to bych si mohla sanitkou udělat okruh po celý ČRtakže svědomí mám čistý
Tak ono vozeni se sanitkou ma jeste jiny rozmer nez jen financni stranku… tu sanitu v ten dany okamtik muze nekdo sakra potrebovat…
@Rozárka78 píše:
Tak ono vozeni se sanitkou ma jeste jiny rozmer nez jen financni stranku… tu sanitu v ten dany okamtik muze nekdo sakra potrebovat…
tak já myslím, že v Praze je sanitek dost, to by musela bejt zrovna někde v okolí hromadná havárka, aby chyběla u něčeho neodkladnýho. a jako vždycky jsme do telefonu nahlásila pravdivej stav, při druhým porodu prasklou vodu, a nepravidelný kontrakce cca po 10 minutách…sanita přijela asi až po půl hodině, dojezdovej čas rozhodně přešvihli, ale nenapadlo by mě to jakkoliv řešit nebo komentovat, prostě třeba dřív museli odvézt někoho akutnějšího, neměla jsem s tím problém. napotřetí přijeli kupodivu asi po 10 minutách, to mě fakt překvapilo že tak brzo ![]()
a jestli je míněná cesta z porodnice domů, tak na to mají převozový sanity ne ![]()
@slavuska1 Ja se teda v zadnym pripade nechci hadat, ale kolik je teda tech prazskych sanitek? Ono s prasklou vodou a neprqvidelnyma kontrakcema po 10 min je porod otazka par hodin, cloveka s infarktem deli od smrti par minut… svedomi v podobe uspory penez za poporodni peci je pak jaksi mimo…
@slavuska1 píše:
tak já myslím, že v Praze je sanitek dost, to by musela bejt zrovna někde v okolí hromadná havárka, aby chyběla u něčeho neodkladnýho. a jako vždycky jsme do telefonu nahlásila pravdivej stav, při druhým porodu prasklou vodu, a nepravidelný kontrakce cca po 10 minutách…sanita přijela asi až po půl hodině, dojezdovej čas rozhodně přešvihli, ale nenapadlo by mě to jakkoliv řešit nebo komentovat, prostě třeba dřív museli odvézt někoho akutnějšího, neměla jsem s tím problém. napotřetí přijeli kupodivu asi po 10 minutách, to mě fakt překvapilo že tak brzo
a jestli je míněná cesta z porodnice domů, tak na to mají převozový sanity ne
P. S. To je prima, ze jsi ten „pozdni“ prijezd sanitky neresila… ![]()
@Rozárka78 Ono se to nezdá ale je jich opravdu docela dost. Naproti mému domu je zrovna jedno výjezdní místo a vím, že jich tam parkuje 6 ale nikdy jsem za den víc jak tři vyjet neviděla
to by se vážně musela stát nějaká větší nehoda aby potřebovali hodně sanitek.
spíše by asi byl asi občas problém, že třeba to nejbližší výjezdní místo je prázdné a musí se hold počkat na sanitku ze vzdálenějšího. Nevím jak daleko jsou od sebe rozmístěné…
@Danča87 když ono jde taky o to kojit a kojit.
Když má mimčo hlad, sedneš si s ním trochu zády od lidí, lehce vyhrneš triko nebo přes sebe hodíš kojící zástěru tak dle mého nemá nikdo co říkat. ale když sedíš někde na veřejnosti, vyhrneš si celé triko, vyvalíš prsa jak na nudapláži a sedneš si tak aby tě nikdo nemohl přehlédnout ani kdyby chtěl tak to přeci jen prostě nepříjemné pro okolí je…
alespoň tak to vidím já. kojení je pro miminko zdravá a nej forma jídla, takže je potřeba ho tolerovat ale zase myslím, že je i fajn tolerovat ostatní kolem sebe ![]()
je to podobné, jako se lidé hádají o tom, kde a jak přebalovat mimčo.
přebalit potřebuje, to je jasné. Ale třeba ženské, co si mimčo v klidu položí na stůl v restauraci a přebalí ho na jídelním stole mi taky přijdou, že už to trochu přehání… alespoň na lavici když nic jiného (prostě tam, kde se to jídlo nepokládá
)
ale taky mi bylo od některých řečeno, že je to přece úplně normální… ![]()
@Janasas však to je přesně to, co mě zajímá, zda má nárok. Určitě bych to ale zjistila dopředu, už kvůli číslu na taxík anebo jízdnímu řadu vlaků. Aby se na to připravila. Jednou tady píšou, že má nárok jakožto nemajetná a podruhé, že z důvodu hospitalizace. Tak mě zajímá, jak to je