Cestování letadlem v 6. - 7. měsíci těhotenství

245
3.6.15 20:15

Cestování letadlem v 6 - 7 měsíci těhotenství

Ahoj všem :) Původně jsem jako těhotná nikam létat letadlem nechtěla, ale nakonec se mi to rozleželo v hlavě, že to bude asi na 3 roky naše poslední dovolená (malé mimčo k moři tahat nechci), tak přemýšlím, že bych jela v září - to budu v 6 - 7 měsíci.. Máte někdo zkušenost s cestování letadlem na konci 2. trimestru?? Dřív bohužel nemůžu… Poletíme krátký let, asi Řecko, pokud tam nebude invaze uprchlíků nebo Španělsko, Itálie na last minute… Co si o tom myslíte, není to risk??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5933
3.6.15 20:16

Život je risk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
3.6.15 20:20

Ja osobne bych nejela, ale zalezi na kazdem…Jibak od 28tt musis mit potvrzeni, ktere po tobe muzou chtit na letisti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
3.6.15 20:22

@Odet : Risk ne, akorat dopredu nemuzes vedet, jestli to pujde, zalezi to na tom, jak ti bude. Ale last minute je tim padem dobra moznost. Ja jsem u prvniho letela na konci druheho trimestru, u druheho jsem to mela v planu taky (bydlim v zahranici, chtela jsem se podivat domu), ale nakonec jsem se na to vykaslala, letenka byla draha, s prestupem a neslo to vratit a mne se dopredu nechtelo davat takovy prachy, kdybych to pak musela rusit a vzaly si to ty pitomy aerolinky. No, pak jsem litovala, byla bych mohla letet v pohode, ale to ti dva mesice pred nikdo nezaruci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.6.15 20:23

@Odet zjisti si, zda Tě vůbec do letadla vezmou - co let. společnost, to jiné podmínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
3.6.15 20:34

Nad 25 týden je nutné potvrzení od lékaře. Sestra byla 24 a chtěli vidět průkazku při odletu z destinace. Raději bych letěla teď, v 7 je to risk. Na druhou stranu nevidím problém letět s dítětem. Od 8 měsíce jsme už létali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
3.6.15 20:39

@Odet v životě bych neletala, kor už takhle pozdě a teda to, ze se 3 roky nepodivam je mi buřt, život dítěte je pro me cennější :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
3.6.15 20:46

@ivkaaa Většinou až od 32 týdne já letěla v 6 měsíci k moři a mezi 5 a 6 měsícem do Ameriky a super. Moje poslední velká dovolená před dítětem
@jenika1 Já jsem zažila asi 10 letu v těhoteství a nikdo se mě neptal v jakém jsem týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26501
3.6.15 20:47

Letěla jsem dvakrát ve 25. a déle bych neletěla. Teď si ještě víc než předtím uvědomuji ten risk.
Speciálně Řecko je na tom se zdravotnictví dost blbě, takže když už volila bych něco jiného.
Ale risk je všude, takže pokud ano, tak bez zbytečného strachu a se svolením gyndaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 20:48

Mela jsem letet ve 24tt kvuli praci a vykaslala jsem se na to. Tehotenstvi jsem mela bezproblemove, ale i doktor mi rekl, ze zadny doktor mi to rozhodne nedoporuci, vzdycky se muze neco stat, ale ze je to samozrejme na me. Kvuli dovolene bych neletela uz vubec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
3.6.15 20:59

@Carrie Bradshaw Tak pokud se něco stane tak je stejná pravděpodobnost doma jako kdekoliv jinde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
3.6.15 21:13

@Carrie Bradshaw : Ja znam i doktrory, kteri ti reknou, ze nemas jezdit autem, protoze riskujes nehodu :roll:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26501
3.6.15 21:15
@annaei píše:
@Carrie Bradshaw Tak pokud se něco stane tak je stejná pravděpodobnost doma jako kdekoliv jinde

I kdyby tohle byla pravda, tak v Čechách se to vyřeší snadněji než někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
3.6.15 21:26

@jenny.fields Já potratila v Německu na dálnici v době navigací jsme našli nejbližší nemocnici a tam mi potrvdili, že jde o potrat. Neviděla jsem to složitější než v čr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 21:42
@Eny.x píše:
@Odet v životě bych neletala, kor už takhle pozdě a teda to, ze se 3 roky nepodivam je mi buřt, život dítěte je pro me cennější :roll:

u nás se mluví pouze slušně ale máme takové přísloví které se trochu vymyká „kdo se bojí s.ere v síni“…já jen že cestování neznamená že ohrožuje svoje dítě.

tazatelko, pokud jsi ok, pak nevidím důvod proč neletět. Žádné ohrožení z toho neplyne. Cizinky běžně létají v těhotenství, jen v ČR se z toho dělá věda. Letěla jsem v obou svých těhotenstvích na dovolenou. Poprvé 6 hodin (27-28 tt), v druhém 13 hodin (24-25 tt). Je potřeba být ve formě, připravit se na to, těhotenství bez komplikací, pojištění atd…Nějaké 2-3 hodinky v evropě bych brala spíš jako výlet :lol: užij si dovču.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama